+38 (044) 504-22-66 info@ucf.in.ua

Реєстр програми Інклюзивне мистецтво

#
ID
Назва проекту
Рейтинг
Загальний бюджет проекту
Запитувана сума від УКФ
ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
1.
ID: 4INC11-00123
Назва проекту: Доступність фестивалю «Respublica» для митців з інвалідністю
Рейтинг: 469
Загальний бюджет проекту: 699160.00
Запитувана сума від УКФ: 699160.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська Організація "Хмельницьке Обласне Молодіжне Громадське Об'єднання "Територія"
Міста реалізації: Кам'янець-Подільський, м.Кам'янець-Подільський, Кам'янець-Подільський,
Опис проекту: Адаптація фестивалю Республіка для інклюзивних завдань, надання майданчиків фестивалю для виступу митців з інвалідністю в рамках фестивалю, підвищення доступності фестивалю для людей з інвалідністю. Проведення в рамках проєкту всеукраїнського конкурсу для митців з інвалідністю, з наданням переможцям сцен фестивалю «Respublica» для виступу. Метою проєкту є забезпечення умов для безперешкодної участі людей з інвалідністю у громадському і культурному житті. Результатами проєкту стануть створення для них можливостей для розвитку та показу на широкий загал мистецької та інтелектуальної творчості, доступу до надбань культури і мистецтва та поширення серед громади соціальної моделі, згідно якої люди з інвалідністю є повноправними членами суспільства.
2.
ID: 4INC11-03004
Назва проекту: AUталанти – митціUA
Рейтинг: 454
Загальний бюджет проекту: 691755
Запитувана сума від УКФ: 691755
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація «Яскрава Країна»
Міста реалізації: Дніпро, Україна,
Опис проекту: Пошук художньо обдарованих особистостей серед людей з аутизмом та розладами аутистичного спектру, які мають потяг до художньої творчості, але комунікативні проблеми задля створення додаткових можливостей для їх розвитку та самореалізації. Проект передбачає офлайн та онлайн формати, діджталізацію: організацію серії мистецьких студій від художників-педагогів та психологів для фокус-групи дітей та молоді в Дніпрі, а також створення серії онлайн заходів для інших регіонів України. Студії відбудуться в знакових культурних просторах: музеях, концертних залах, архітектурних пам’ятках, історичних місцях, ландшафтних парках. Результатом проекту стане Всеукраїнська художня виставка робіт митців з аутизмом та робіт учасників студій проекту, фотовиставка про перебіг проекту, навчальні фільми, методичні матеріали
3.
ID: 4INC11-01738
Назва проекту: Інклюзивна моновистава «#НЕЗЛАМНИЙ»
Рейтинг: 452
Загальний бюджет проекту: 695840.00
Запитувана сума від УКФ: 695840.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Патріотичний театр "Арт-Фронт"
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: ГО “Патріотичний театр “Арт-Фронт” створить інклюзивну моновиставу «#НЕЗЛАМНИЙ» за книгою добровольця, десантника 79 бригади Олександра Терещенка “Життя після 16:30”, котрий брав участь в обороні Донецького аеропорту і втратив кінцівки рук. Він написав книгу, аби показати людям, що повернення до повноцінного життя після отримання інвалідності можливе. Проект покликаний сприяти залученню до культурного життя та соціалізації людей з інвалідністю, учасників АТО/ООС Дніпра і Дніпропетровської області. Проектом передбачено 5 показів моновистави (прем’єра транслюватиметься онлайн) з громадськими обговореннями та 6 арт-терапевтичних заходів для людей з інвалідністю, учасників АТО/ООС. Також буде створено відеоверсію вистави як альтернативного варіанту проведення показів за умови посилення карантинних обмежень.
4.
ID: 4INC11-00711
Назва проекту: «Особливі історії особливих»
Рейтинг: 449
Загальний бюджет проекту: 550444.80
Запитувана сума від УКФ: 550444.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Мале приватне підприємство "БУКРЕК"
Міста реалізації: Чернівці (макетування, дизайн, верстка, створення електронної книги; друк та видання книги; проведення презентаційних заходів), Дніпро (підготовка та упорядкування матеріалів; фотофіксація робіт; відео; презентаційні заходи),
Опис проекту: Інноваційне поліформатне видання «Особливі історії особливих» містить розповіді 50 дітей з порушеннями інтелектуального розвитку, які навчаються у Спеціальній школі «ШАНС» міста Дніпро. Учні на сторінках книги напишуть історію про себе, про своє життя у школі та за її межами, захоплення та хобі, поділяться зразками творчих робіт, які виконують самостійно та з допомогою дорослих. Під QR-кодами будуть заховані посилання на відео за участю кожної дитини, у якому він чи вона розкажуть особисто про свої будні, навчання та успіхи. Письмові розповіді дітей будуть доповнені знімками їхніх творчих робіт, як-то малюнки, вишивка, вироби з деревини та інші поробки.
5.
ID: 4INC11-03566
Назва проекту: «Маленький Круасан у великому світі».
Рейтинг: 446
Загальний бюджет проекту: 699620.00
Запитувана сума від УКФ: 699620.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії»
Міста реалізації: м. Рівне, територія України (розсилка книг та перегляд відео територія України),
Опис проекту: За проєктом буде видано серію з сими інклюзивних навчально-пізнавальних видань «Маленький Круасан у великому світі» та виготовлено до них сім відео, пластилінової анімації. У цю серію увійдуть такі книги: «Круасан-спортсмен»; «Круасан-пішохід»; «Круасан-офіціант»; «Круасан-лікар»; «Круасан-рятувальник»; «Круасан-модник»; «Круасан-чепурун». Авторами цих книг будуть дві авторки, одна з них особа з інвалідністю. Команда проєкту складається з трьох осіб, двоє з яких є особами з інвалідністю першої групи зі зору. Книги будуть виготовленні із застосуванням універсального дизайну, повнокольровий офсетний друк великим кеглем з малюнками та дублювання шрифтом Брайля і адаптованими тактильними малюнками для незрячих. Пластилінова анімація буде виготовлена також із застосуванням універсального дизайну з аудіодескрипцією для незрячих та дублюванням жестовою мовою для нечуючих.
6.
ID: 4INC11-29308
Назва проекту: «Відчинилося життя»: 30 років Незалежності України».
Рейтинг: 436
Загальний бюджет проекту: 700000.00
Запитувана сума від УКФ: 700000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація «Фонд реабілітації незрячих».
Міста реалізації: м. Львів, м. Київ, м. Краматорськ, м. Дніпро,
Опис проекту: Мета проекту – підтримка інклюзії у сфері культури, розвиток митців з інвалідністю, у т.ч. – дітей, налагодження культурного діалогу між регіонами, зміна негативних стереотипів про інвалідність. Проект передбачає проведення з нагоди 30-річчя Незалежності України 3-х інтегрованих концертів «Відчинилося життя» у мм.Київ, Краматорськ, Дніпро за участі незрячих виконавців з різних куточків України, які виступатимуть у супроводі оркестру Національного театру ім. М.Заньковецької – єдиного в Україні колективу музикантів, що співпрацює з незрячими солістами.
7.
ID: 4INC11-06281
Назва проекту: Музична вистава "У чужому пір'ї"
Рейтинг: 431
Загальний бюджет проекту: 636940
Запитувана сума від УКФ: 636940
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Інклюзивні студії"
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: "У чужому пір'ї" – інклюзивний театральний проєкт спрямований на залучення дітей з інвалідністю (а саме з синдромом Дауна) до створення музичної вистави за мотивами п'єси Марійки Підгірянки. Основне завдання – залучити дітей з інвалідністю до безпосередньої участі в підготовці вистави (це акторські, музичні, танцювальні заняття), а також посприяти їх спілкуванню з іншими дітьми. Проєкт має на меті показати приклад залучення дітей з інвалідністю до творення культурних продуктів, а також інклюзію в дії. Надзвичайно важливою реалізація проєкту є для людей, які будуть глядачами чи опосередкованими спостерігачами, адже з попереднього досвіду можна сказати, що саме такі кейси змінюють ставлення до людей з інвалідністю й до їх ролі в суспільстві.
8.
ID: 4INC11-03545
Назва проекту: Створення інклюзивної команди плейбек – театру.
Рейтинг: 430
Загальний бюджет проекту: 699380
Запитувана сума від УКФ: 699380
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Благодійне товариство допомоги  особам з інвалідністю в наслідок інтелектуальних порушень „Джерела”
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення інклюзивної команди плейбек-театру за участі людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, а також фахівців у сфері інклюзивної та спеціальної освіти, студентів ВНЗ та представників української спільноти акторів плейбек-театру. З метою створення інклюзивної команди плейбек-театру буде проведено серію інклюзивних тренінгів, в тому числі і виїзних, з підготовки акторів плейбек-театру для гри в офлайн и онлайн форматі за участі провідних тренерів Української школи плейбек-театру. Після підготовки інклюзивної команди плейбек-театру буде проведена серія тематичних офлайн и онлайн плейбек-перформансів та обговорень з метою дослідження проблем інклюзії через особисті історії глядачів, представників спільноти людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, їхніх батьків\опікунів, а також фахівців у сфері інклюзивної та спеціальної освіти та студентської молоді. Планується розробка методичних рекомендацій, щодо створення інклюзивної команди плейбек-театру. Планується також зйомка та монтаж відео-ролику «Мій шлях у театрі», де люди з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, учасники соціально-інтерактивного театру БТ «Джерела» розповідатимуть про свої досягнення та труднощі за час діяльності театру та участі у проекті. Розповсюдження відеоролику та методичних рекомендацій на сайті організації, у соціальних мережах, серед 116 організацій-партнерів (членів ВГО «Коаліція») та вищих навчальних закладів, зокрема факультетів профільних спеціальностей.
9.
ID: 4INC11-03592
Назва проекту: Тиша! Камера! Ми!
Рейтинг: 427
Загальний бюджет проекту: 673172
Запитувана сума від УКФ: 673172
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Зростаймо Здорові
Міста реалізації: Місто Київ,
Опис проекту: Інклюзивна кіногрупа, до складу котрої увійдуть як митці з інвалідністю по слуху, так і професійні кінематографісти, знімуть документальний фільм «Тиша! Камера! Ми!» (45 хвилин) про особливих акторів – людей з втратою слуху. У 2021 році за підтримки Держкіно буде знято ігровий кінофільм «Скажи Україна», в котрому одну з головних ролей та ряд ролей другого плану виконають діти та дорослі, що втратили слух. Саме про них – про їх досвід кінозйомок, внутрішній світ та особливості життя серед чуючих людей – і буде створено документальний фільм «Тиша! Камера! Ми!». Унікальна особливість цього проекту – інклюзивна кіногрупа. Таким чином, люди з втратою слуху створять фільм про людей з втратою слуху.
10.
ID: 4INC11-29021
Назва проекту: Створення та промоція інклюзивної колекції одягу «NaSHi»
Рейтинг: 412
Загальний бюджет проекту: 799976.85
Запитувана сума від УКФ: 699976.85
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: Громадська організація «Інноваційні соціальні рішення»
Міста реалізації: місто Миколаїв та Миколаївська область,
Опис проекту: Інклюзивна колекція одягу «NaSHi» - це колекція жіночого (She) та чоловічого (He) одягу, що створений молодими майстрами з інвалідністю під керівництвом українських дизайнерів – Катерини Сільченко, Олени Капцової та Наталії Царенко. 100 креативних молодих людей з інвалідністю з Миколаївської області пройдуть поглиблений дистанційних курс «Дизайн та мода», в рамках якого матимуть можливість навчитися працювати над розробкою ескізів. Автори 20 найкращих ескізів під менторством дизайнерів створять власні моделі колекції прет-а-порте. В рамках проєкту учасники пройдуть бізнес-курси щодо започаткування та заснування власного бренду, опанують основи ведення ательє, промоції та продажу бренду одягу на сторінках Instagram. В рамках програми підтримки малого підприємництва Миколаївської області молоді дизайнери з інвалідністю за персональні гранти у розмірі 50 тис грн на відкриття власної справи.
11.
ID: 4INC11-02661
Назва проекту: МАСКА
Рейтинг: 404
Загальний бюджет проекту: 496058.80
Запитувана сума від УКФ: 496058.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Ліфер Тетяна Миколаївна
Міста реалізації: Київ, Миолаївська обл, сел. Луч,
Опис проекту: «МАСКА» - це кіносценарій на основі повісті про молоду людину з особливими потребами (з ДЦП), яка незважаючи на складності добивається багато чого в житті, але сімейне щастя їй здається недоступним. І ось одного разу всі погляди перевертаються догори дригом…. Мета проекту – створення якісного, інноваційного кіносценарію автором з інвалідністю, підтримка митців з інвалідністю, привернення уваги суспільства до проблем, з якими стикаються люди с ДЦП у повсякденному житті, руйнування стереотипів про людей з інвалідністю та згодом, створення фільму на основі кіносценарію. Результатом проекту стане створення кіносценарію автором з інвалідністю.
12.
ID: 4INC11-03614
Назва проекту: АКАДЕМІЯ БЕЗМЕЖ
Рейтинг: 401
Загальний бюджет проекту: 694048
Запитувана сума від УКФ: 694048
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ПІДПРИЄМСТВО ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН «СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ПР0ЕКТ «БЕЗ МЕЖ» ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ГРОМАДСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «НАЦІОНАЛЬНА АСАМБЛЕЯ ІНВАЛІДІВ УКРАЇНИ»
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «АКАДЕМІЯ БЕЗМЕЖ» це он-лайн школа та оф-лайн репетиції, з акторської майстерності, сучасної хореографії напрямку Contemporary dance, пластики та пантоміми, які мають формат інклюзивного майстер-класу і поєднують в собі теоретичні та практичні елементи. Мета - продовжити виконання стратегічних цілей «Соціально-культурного проекту «БЕЗ МЕЖ»: створювати якісні та інноваційні культурні продукти за участю людей з інвалідністю, сприяти інклюзивності в культурному секторі, демонструвати досягнення митців з інвалідністю з метою поліпшення сприйняття самої ідеї інклюзивності громадськістю, долати стереотипи та стимулювати суспільну зацікавленість до інклюзивного мистецтва.
13.
ID: 4INC11-07252
Назва проекту: «3032»: інклюзивна вистава
Рейтинг: 398
Загальний бюджет проекту: 698169.16
Запитувана сума від УКФ: 698169.16
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Благодійна організація «Запорізький благодійний фонд «Єврейський Общинний центр «Мазаль Тов»
Міста реалізації: м. Запоріжжя,
Опис проекту: 22 актора інклюзивної театральної трупи «Рівні можливості», 9 з яких - люди з інвалідністю, маломобільні, на інвалідних візках, за підтримки та участі фахівців та волонтерів візьмуть участь у культурній та суспільній діяльності, шляхом створення культурно-мистецького проекту – театральної вистави «3032», що презентує таланти акторів з інвалідністю та відео-версії вистави, яку зможе переглянути аудиторія, що не має змоги фізично бути присутньою на прем’єрі. Під час реалізації проекту, у колективній творчості, театральна сцена стане місцем для розвитку творчого потенціалу людей з інвалідністю, їх соціальної адаптації та самовираження, що поліпшить сприйняття громадськістю, подолає стереотипи та стимулює суспільну цікавість до інклюзивного мистецтва.
14.
ID: 4INC11-26926
Назва проекту: Ми бачимо світ на дотик . Not wrong, just different
Рейтинг: 396
Загальний бюджет проекту: 689963.00
Запитувана сума від УКФ: 689963.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Черкаський обласний осередок національної спілки майстрів України
Міста реалізації: місто Черкаси,
Опис проекту: Мета проекту Ми бачимо світ на дотик. Not wrong, just different. - зробити мистецтво доступнішим для людей з інвалідністю і залучити до мистецької спільноти, надати творчу професію і навички з декоративно-прикладного мистецтва. У людей з інвалідністю, в тому числі незрячих і з порушенням зору, часто звичайні речі, у своїй сукупності, стають на заваді залученості в творчий процес. Проект передбачає залучення людей з інвалідністю у інклюзивні мистецькі програми в якості учасників і виконавців, долучає до процеса створення культурних продуктів на рівні людей без інвалідності і дає нову професію. Виставки на дотик, майстер-класи та арт-терапія, збільшення кількості доступних культурних просторів стануть впровадженням інклюзивності у виробничі процеси Спілки майстрів народного мистецтва. Митцем може стати кожен хто хоче і має що сказати суспільству.
15.
ID: 4INC11-04706
Назва проекту: Цикл інтерв'ю "Без обмежень"
Рейтинг: 392
Загальний бюджет проекту: 699012.88
Запитувана сума від УКФ: 699012.88
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "МАНІФЕСТО18"
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: Цикл інтерв'ю "Без обмежень" має на меті зруйнувати безліч стереотипів, які віками складалися у суспільстві, щодо людей з певними особливостями. Ми прагнемо показати, що кожен з нас, має право на щасливе життя, наша мета - допомогти людям з особливостями повірити в себе та надихнути їх на здійснення своїх цілей та мрій.
16.
ID: 4INC11-04510
Назва проекту: "За межами своєї кімнати"
Рейтинг: 375
Загальний бюджет проекту: 570342.00
Запитувана сума від УКФ: 570342.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація «Житомирський обласний фонд соціального захисту інвалідів»
Міста реалізації: місто Жтомир, Житомирська область,
Опис проекту: Проектом заплановано: -Розширити діяльність клубу нашої організації «Freedom», запровадивши в ньому активності пов’язані з акторською майстерністю для людей з інвалідністю та без інвалідності; -За участі психологів та заслуженого артиста України написати сценарій вистави-перформансу; -Проводити терапевтичні групи «Психодрама»; - Поставити інклюзивну виставу-перформанс «За межами своєї кімнати»; -Відзняти документальний соціальний відеоролик про діяльність проекту «За межами своєї кімнати», розповсюдити його для популяризації реабілітації та соціальної адаптації людей з інвалідністю шляхом інтеграції людей з інвалідністю у культуру та мистецтво; -Відзняти та розповсюдити відеоролик про інтеграцію людей з інвалідністю в спорт та туризм (опираючись на існуючий досвід організації та наявну матеріально-технічну базу: байдарки, квадроцикли, наявна локація-база відпочинку); З метою презентації результатів діяльності буде проведено Інклюзивний Мистецький Концерт, де буде презентовано виставу-перформанс, два відеоролики та творчі номери існуючих колективів людей з інвалідністю міста Житомир; - Виїзди до п'яти населених пунктів Житомирського району з показами вистави-перформансу; -Написати та розповсюдити методичні матеріали «Регуляція та стабілізація емоційного стану через зміну соціальних ролей під час участі в театральних постановках».
17.
ID: 4INC11-00644
Назва проекту: Ляльковий театр із залученням митців з інвалідністю
Рейтинг: 374
Загальний бюджет проекту: 215000
Запитувана сума від УКФ: 200000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Відділ культури і туризму Конотопської міської ради
Міста реалізації: Конотоп,
Опис проекту: Виявлення та розкриття творчого потенціалу дітей, молоді та дорослих людей з різними формами інвалідності, з вадами здоров’я; їх інтеграція та активна участь у культурному житті громади. Шляхом створення та функціонування аматорського інтерактивного лялькового театру на базі МБК "Зоряний"
18.
ID: 4INC11-01769
Назва проекту: Фестиваль творчості людей з інвалідністю "На крилах мрій"
Рейтинг: 371
Загальний бюджет проекту: 356563.00
Запитувана сума від УКФ: 356563.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Запорізький міський центр народної творчості та культурно-освітньої роботи «Народний дім»
Міста реалізації: Україна, Запорізька область, м.Запоріжжя,
Опис проекту: Фестиваль творчості для осіб з інвалідністю стане дієвою платформою для реалізації творчого потенціалу талановитої молоді з інвалідністю. Мета - інтеграція людей з інвалідністю у суспільство, шляхом створення майданчику для безперешкодної реалізації творчих здібностей талановитої молоді, її мотивації та активізації у рекреаційній та дозвіллєвій діяльності міста; створення сприятливого психо-емоційного середовища засобами спілкування та культури дозвілля. Проект доповнить локальні та місцеві програми з підтримки розвитку та соціальної активності населення з інвалідністю. Сприятиме зацікавленості нових донорів та волонтерських рухів для створення відповідних умов для творчої самореалізації людей з обмеженими можливостями, слугуватиме соціальній адаптації та творчого самовираження цієї категорії населення. І як наслідок – зростання толерантності суспільства до проблеми інвалідності.
19.
ID: 4INC11-05365
Назва проекту: Арт-марафон «Джерело талантів»
Рейтинг: 362
Загальний бюджет проекту: 278391
Запитувана сума від УКФ: 278391
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» Запорізької обласної ради
Міста реалізації: Запоріжжя, Енергодар, Мелітополь, Бердянськ,
Опис проекту: Арт-марафон «Джерело талантів» передбачає проведення онлайн конкурсу мистецьких робіт (формат А5 – А2) за напрямками: живопис, декоративно-ужиткове мистецтво, графіка для дітей з психофізичними порушеннями. Роботи учасників конкурсу планується розмістити у віртуальній галереї (сайт). Твори, відзначені експертним журі конкурсу, увійдуть до складу художньої виставки, яку буде організовано та представлено почергово у містах Запорізького регіону (Запоріжжя, Енергодар, Мелітополь, Бердянськ). Одночасно з відкриттям виставок у містах Запорізької області, педагоги, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами за мистецькими напрямками, проведуть майстер-класи з живопису, декоративно-ужиткового мистецтва, hand-made для дітей з інвалідністю. Заплановано зйомку та монтаж відео майстер-класів з метою подальшого застосування під час навчання.
20.
ID: 4INC11-04611
Назва проекту: Створення співаної книги "EX LIBRIS квітня"
Рейтинг: 348
Загальний бюджет проекту: 575640.00
Запитувана сума від УКФ: 575640.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Приватне підприємство "О.Т.В. Студія"
Міста реалізації: Територія України де існує доступ до мережі Інтернет.,
Опис проекту: Проект передбачає створення співаної книги "EX LIBRIS квітня", до якої увійдуть 15 співаних поезій Світлани Луцкової, композитором та виконавцем яких є особа з інвалідністю Люліч Валентина Анатоліївна. Проект передбачає аудіо запис поезій і їх тиражування у вигляді брошури з CD диском, та вільним доступом до цього матеріалу online в мережі Інтернет.
21.
ID: 4INC11-07090
Назва проекту: музичний альбом пісень Сергія Летучого
Рейтинг: 347
Загальний бюджет проекту: 699714
Запитувана сума від УКФ: 699714
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: ФОП Тягнирядно Сергій Сергійович
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Музичний альбом пісень Сергія Летучого в якому Сергій Летучий з командою створить коцептуальний альбом заснований на його піснях.
22.
ID: 4INC11-27468
Назва проекту: Вокзал Козятин ХІХ-21
Рейтинг: 337
Загальний бюджет проекту: 381110
Запитувана сума від УКФ: 381110
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація «Козятинське районне громадське товариство батьків інвалідів «ДОМ»
Міста реалізації: м.Козятин, Вінницька обл., м.Київ, м.Одеса,
Опис проекту: Проект «Вокзал Козятин ХІХ-21» присвячений унікальній споруді - залізничному вокзалу на станції Козятин, який побудований у 1888-89 рр. і є пам’ятником архітектури ХІХ ст. (рішення Вінницької обласної ради за 1987р.). Проект включає в себе: • видання книги-фотоальбому формату В-5 (17х25 см) тиражем 1000 примірників, • фотозйомку збережених будівель архітекторів В.І.Куликовського та О.В. Кобелєва у різних містах України • реалізацію 100ліття-challenge – точного відтворення фото світлини поч.ХХст. • пересувні виставки-презентації найкращих фото проєкту та фотоальбому Направлений на збереження культурної, історичної, архітектурної спадщини, на творчу та професійну реалізацію людей з інвалідністю в малих містах, на впровадження і розвиток місцевого туризму.
23.
ID: 4INC11-28363
Назва проекту: Мистецтво подолання
Рейтинг: 336
Загальний бюджет проекту: 685500
Запитувана сума від УКФ: 685500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Лозова Ірина Юріївна
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проект «Мистецтво подолання» допоможе людям з інвалідністю інтегруватися в сучасному суспільстві , освоїти прибуткову творчу професію - фотографа, сприятиме їх активному залученню у культурне життя, через популяризацію фотографії як мистецтва. За допомогою виставки випускних робіт учнів з інвалідністю, ми плануємо звернути уваги суспільства на глибокий внутрішній світ особи з інвалідністю, її внутрішні переживання та сприйняття оточуючої дійсності, а також розкрити її потенціал та надати можливість для професійної і творчої реалізації.
24.
ID: 4INC11-05958
Назва проекту: INCLUSIVE FASHION SHOW
Рейтинг: 312
Загальний бюджет проекту: 176210.00
Запитувана сума від УКФ: 176210.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Одеський тиждень моди"
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Inclusive Fashion Show – це інклюзивний модний показ за участю людей з обмеженими можливостями, який проходить під гаслом «I am Inclusive». Головною метою проекту є соціалізація людей з інвалідністю та долучення їх до світу моди, розвиток і реалізація їх творчого потенціалу, надання рівних можливостей для їх творчої реалізації у якості дизайнерів та представити в рамках Odessa Fashion Week свої колекції одягу, так і у якості інклюзивних моделей, презентуючи дизайнерські колекції на подіуму.
25.
ID: 4INC11-06746
Назва проекту: серія освітніх відео «8 кроків для працевлаштування людей з ментальною інвалідністю»
Рейтинг: 307
Загальний бюджет проекту: 699890
Запитувана сума від УКФ: 699890
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: КИЇВСЬКА МІСЬКА АСОЦІАЦІЯ "СІМ`Я УСПІХУ"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Вісім освітніх відео з підготовки щодо працевлаштування людей з ментальною інвалідністю відображають шлях до працевлаштування, методи вирішення конфліктів, подолання стереотипів. Кожне відео відображає окрему мету та послідовні кроки її досягнення: тренувальний процес людини з ментальною інвалідністю, підтримку сім`ї, взаємодію з роботодавцем в реальному житті в супроводі асистентів. Послідовність кроків: Психологічний супровід та підготовка сімей. Орієнтування в професії та написання резюме. Пошук вакансій і підбір асистентів. Підготовка до співбесіди. Співбесіда. Ознайомлення з робочим місцем та колективом. Стажування та адаптація. Робота. Асистенти, батьки, роботодавці побачать, як думають та реагують люди з ментальною інвалідністю на стресову ситуацію та зрозуміють ким вони можуть працювати.
26.
ID: 4INC11-27840
Назва проекту: Радість життя
Рейтинг: 299
Загальний бюджет проекту: 687718.00
Запитувана сума від УКФ: 687718.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Кузьменко Ярослава Василівна
Міста реалізації: Київ, Львів,
Опис проекту: «Радість життя» – документальна стрічка хронометражем 25 хвилин. У фільмі буде декілька героїв та сюжетних ліній. Тетяна Фурманова від народження немає правиці нижче ліктя, але намагається жити повноцінним життям та отримувати радість від кожної миті. Початок фільму – її прихід на тренування з флорболу. Вада нашої героїні - серйозний недолік для такої гри як флорбол, адже ключку треба міцно тримати обома руками. Ми будемо спостерігати за нею під час першого тренування, завітаємо до неї в гості, де вона власноруч зварить борщ, побачимо картини, які вона малює, поспілкуємось з її рідними. Ми побуваємо на наступних тренуваннях Тетяни та на полі під час вирішальної гри команди, де вона гратиме. Зі знімальною групою Тетяна поїде до Західної України, завітає до дітей з особливими потребами, подивиться на їхню карнавальну гру у флорбол. Діти з синдромом Дауна та діагнозом ДЦП в яскравих костюмах будуть емоційно грати в командну гру. Тетяна візьме участь у майстер-класі з виготовлення свічок від цих дітей та влаштує їм свій майстер-клас з малювання. Кожна особлива людина неповторна в своїй особливості. І дітям з ДЦП буде легше та приємніше навчити чомусь особливу жінку без руки та повчитися чомусь у неї.
27.
ID: 4INC12-06249
Назва проекту: Батики (Батьки)
Рейтинг: 290
Загальний бюджет проекту: 697185.50
Запитувана сума від УКФ: 697185.50
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: МИСТЕЦЬКЕ КОЛО
Міста реалізації: Кам'янець-Подільський, Одеса,
Опис проекту: Театральна постановка "Батики" за п'єсою Алли Повх "ЗІЗНАННЯ". П'єсу присвячено покійним батькам автора.
28.
ID: 4INC11-29075
Назва проекту: ART-студія "Будинок вікнами до серця"
Рейтинг: 218
Загальний бюджет проекту: 407571.00
Запитувана сума від УКФ: 407571.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Комунальний заклад освіти "Криворізька спеціальна школа "Перлина" Дніпропетровської обласної ради"
Міста реалізації: м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область,
Опис проекту: Втілення проекту відкриває можливість для здійснення культурної діяльності, творіння, що сприяє розвитку соціалізації в культурній галузі через розширення доступу дітей з інвалідністю до участі в культурній, трудовій та суспільній діяльності. Розвиває творчий потенціал митців з інвалідністю та сприяє їх професіоналізації. Проект передбачає: - оснащення та укомплектування приміщення студії сучасним обладнанням; - надання якісних трудових, корекційно-реабілітаційних послуг дітям з особливими потребами, дітям з інвалідністю, дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування; - впровадження сучасних технологій на заняттях; - створення оптимальних умов для пошиття сценічних костюмів, виробів з підручних матеріалів, одягу для дійових осіб лялькового театру, виготовлення емблем з українською символікою, вишивки для пошиття українського одягу, рушників, виготовлення сценографії. У ході реалізації проекту планується створити культурну, творчу атмосферу, як засіб самовираження особистості у традиціях
29.
ID: 4INC11-29715
Назва проекту: Інклюзивне мистецтво людей з порушеннями слуху на Волині
Рейтинг: 217
Загальний бюджет проекту: 560440
Запитувана сума від УКФ: 528628
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Волинська обласна організація Українського товариства глухих
Міста реалізації: м. Луцьк, Волинська область, смт. Любомль, Волинська область, м. Володимир-Волинський, Волинська область,
Опис проекту: Даний проєкт передбачає інформування про діяльність талановитих митців Волині з порушенням слуху. Проведення з ними низки заходів, які спрямовані на виявлення творчих здібностей у людей, які приймуть участь, задля їх повноційної інтеграції у суспільство.
ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
1.
ID: 4INC21-08119
Назва проекту: Тактильні копії шедеврів світового мистецтва та інші засоби доступності для Музею Ханенків
Рейтинг: 492
Загальний бюджет проекту: 603979
Запитувана сума від УКФ: 603979
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт має на меті зробити доступнішою для незрячих та слабозорих людей найціннішу в Україні колекцію світового мистецтва, яку зберігає Музей Ханенків. В рамках проєкту планується розробити, виготовити та упровадити в діяльність музею такі засоби доступності: 1. Дві стаціонарні тактильні копії шедеврів азійського мистецтва для постійної експозиції музею. 2. Супровідні інформаційні таблички для стаціонарних тактильних копій. 3. П’ять підставок для розміщення стаціонарних тактильних копій та мнемосхем приміщень музею. 4. Сім комплектів переносних тактильних копій творів мистецтва з колекції Музею Ханенків для освітніх музейних заходів для незрячих/слабозорих людей. 5. Дві мнемосхеми приміщень музею. Всі продукти буде розроблено згідно зі стандартами Універсального Дизайну. Результат проєкту: незрячі та слабозорі люди мають значно ширший і якісніший доступ до найціннішої колекції світового мистецтва в Україні.
2.
ID: 4INC21-27639
Назва проекту: «Творчість лікує!» - цикл інклюзивних еко-арт-терапевтичних програм Центру ремесел «Дунстан»
Рейтинг: 483
Загальний бюджет проекту: 637834
Запитувана сума від УКФ: 637834
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ТОВ "Євроконсалтинг-Фінанс"
Міста реалізації: Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Стадниця,
Опис проекту: Мета проєкту - створення циклу еко-арт-терапевтичних програм для дітей з особливими освітніми потребами, шляхом адаптації діючих програм та майстер-класів Центру ремесел «Дунстан» з використанням інновацій та авторських практик еко-арт-терапії. В результаті проєкту буде розроблено й проведено апробацію 6-ти програм для 192 дітей та створено методичний посібник з використання практик еко-арт-терапії, який буде розповсюджено серед загальноосвітніх шкіл та інклюзивних закладів Вінницької області.
3.
ID: 4INC21-00953
Назва проекту: Culture Up – освітня інклюзивна програма
Рейтинг: 480
Загальний бюджет проекту: 699100
Запитувана сума від УКФ: 699100
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Благодійна організація «Мистецько-терапевтичний центр «Непротоптана стежина»
Міста реалізації: Львів, Харків, Одеса, Вінниця,
Опис проекту: Метою проєкту є розвиток рівня якості інклюзивного мистецтва в Україні шляхом створення художньо-освітньої інклюзивної навчальної програми для професійних митців із галузі перформативного мистецтва, проведення практичних тренінгів для працівників закладів культури та організації інклюзивного мистецького форуму за участю людей без та з інвалідністю.
4.
ID: 4INC21-06084
Назва проекту: Доступний простір: одеський художній музей для людей з порушенням зору та слуху.
Рейтинг: 475
Загальний бюджет проекту: 699884
Запитувана сума від УКФ: 699884
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальна установа «Одеський художній музей»
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Музей — важливий медіум та джерело інформації, через експозиційні та освітні проєкти він транслює сенси, знання та стає простором для діалогу. Сьогодні експозиція та освітні проєкти Одеського художнього музею недоступні для людей з порушенням зору та слуху. Ці групи виключені із культурного простору, що порушує їх права на освіту та повноцінну участь у житті суспільства. Мета проєкту — зробити експозиційний простір та освітні програми Одеського художнього музею доступними для людей з порушеннями зору та слуху. Адаптувати наявний та створити новий онлайн та офлайн контент, що дозволить людям с порушеннями зору та слуху знайомитися з історією мистецтва, музею та міста у зручний та доступний для себе спосіб.
5.
ID: 4INC21-00922
Назва проекту: Тактильна екскурсія
Рейтинг: 471
Загальний бюджет проекту: 648710.00
Запитувана сума від УКФ: 648710.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація 17
Міста реалізації: Львів, Жовква, с. Підгірці, с. Олесько,
Опис проекту: Розвиток інклюзивної складової, та запровадження тактильних екскурсій. Популяризація історії та спадщини України з чотирьох локацій загідного регіону. Результатом буде створення мобільних тактильних експозицій з анотаціями шрифтом Брайля, а саме зменшених копії архітектурних обєктів, які перебувають на балансі ЛНГМ імені Б. Г. Возницького і які є важливою складовою культурної спадщини України у світовому контексті.
6.
ID: 4INC21-03619
Назва проекту: Доступний театр: аудіоопис вистав для незрячих та слабозорих глядачів
Рейтинг: 471
Загальний бюджет проекту: 391350
Запитувана сума від УКФ: 355350
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ФОП Покотило Л.І.
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт забезпечує доступ до перформативного та сценічного мистецтва для незрячих та слабозорих глядачів у Київському національному академічному молодому театрі, Київському академічному театрі на Печерську, Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва. У співпраці акторів, режисерів та незрячих і слабозорих учасників проекту буде підготовано аудіоопис 6 різнопланових театральних постановок, проведено 12 інклюзивних показів у супроводі аудіоопису, започатковано проведення екскурсій на дотик за лаштунки театрів. Колективи театрів проаналізують наявні бар’єри, розроблять інформаційні матеріали у доступних форматах, пройдуть інструктаж та розвинуть навички надання послуг незрячим та слабозорим людям, що дозволить підвищити інформаційну доступність театрів та розширити глядацьку аудиторію.
7.
ID: 4INC21-02570
Назва проекту: Інклюзивне літературно-художнє видання “Казки Закарпаття. Легка мова”
Рейтинг: 467
Загальний бюджет проекту: 638110.00
Запитувана сума від УКФ: 638110.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Громадська організація "Центр культурних ініціатив "Фортеця Унг"
Міста реалізації: м. Ужгород,
Опис проекту: Проєкт спрямований на створення нового інклюзивного культурного продукту. Мета проєкту — сприяння включенню осіб з інвалідністю у культурно-мистецьке життя, покращення доступності творів літератури та книжок особам з інтелектуальними порушеннями шляхом створення та поширення серед цільової аудиторії інклюзивного літературно-художнього інноваційного продукту. Кінцевий продукт проєкту: інклюзивне друковане літературно-художнє видання у форматі легкого читання — «Казки Закарпаття. Легка мова», серія з п’яти книг. До створення текстів та ілюстрацій інклюзивного літературно-художнього видання будуть залучені особи з інтелектуальними порушеннями. Інноваційне інклюзивне видання буде безоплатно поширено з-поміж мережі громадських об’єднань, державних, комунальних закладів, де проживають або навчаються особи з інтелектуальною інвалідністю, бібліотек у різних регіонах України.
8.
ID: 4INC21-03626
Назва проекту: Крокуємо інклюзією
Рейтинг: 466
Загальний бюджет проекту: 658075.00
Запитувана сума від УКФ: 658075.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Харківська обласна фундація "Громадська Альтернатива"
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Створення в Харківському художньому музеї арт об' єктів для вивчення на дотик (об' ємні відомі картини, скульптури, графічні роботи), що виконані у різній техніці. Розробка методичних рекомендацій по їх використанню. Створення концепції інклюзивної навігації, виготовлення та розміщення навігаційних табличок. Широке інформування громадськості про нові послуги, що надаються музеєм.
9.
ID: 4INC21-26246
Назва проекту: Доторкнись – Відчуй – Пізнай
Рейтинг: 464
Загальний бюджет проекту: 743000
Запитувана сума від УКФ: 695000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний заповідник "Замки Тернопілля"
Міста реалізації: м. Збараж, Тернопільська область,
Опис проекту: Замки Тернопільщини є одним з яскравих надбань матеріальної культури, яке залишається малодоступним для людей з інвалідністю. З метою забезпечення дотримання культурних прав і рівного доступу до культурних ресурсів, для кращого сприйняття та розуміння інклюзивними туристами культурної спадщини нації, а саме архітектури і історії замку, Національний заповідник «Замки Тернопілля» задля покращення взаємодії з інклюзивною аудиторією планує встановлення тактильної моделі Збаразького замку. Поруч з нею розміщуватиметься інформаційний стенд, написи на якому дублюватимуться шрифтом Брайля. Також буде видано путівник по об'єктах заповідника, віддрукований шрифтом Брайля. Такі путівники будуть розповсюджуватися безкоштовно у бібліотеки і серед туристів з вадами зору. Замок у місті Збараж є пам’яткою архітектури XVII століття, тож його приміщення і прилеглу територію буде адаптовано для прийому відвідувачів з вадами зору та проведено підготовку персоналу для роботи з інклюзивними туристами.
10.
ID: 4INC21-29248
Назва проекту: «Інклюзивна виставка архітектурної спадщини Волині»
Рейтинг: 462
Загальний бюджет проекту: 698800.00
Запитувана сума від УКФ: 698800.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст"
Міста реалізації: Острог Рівненська обл., Клевань Рівненська обл., Дубно Рівненська обл., Олика Волинська обл., Ізяслав Хмельницька обл., Гоща Рівненська обл., Корець Рівненська обл., с.Новомалин Рівненська обл., с.Великий Загорів Волинська обл., Рівне, Рівненська обл.,
Опис проекту: Проєкт покликаний надати доступ до української культури для архітектурної спадщини Волині через інклюзивну виставку. Для створення виставкового проекту буде використано інноваційні інструменти – 3D оцифрування, 3D моделювання, 3D друк макетів. В рамках проекту буде оцифровано сучасний стан десяти важливих архітектурних пам’яток історичної Волині, які знаходяться на території трьох областей – Рівненської, Волинської та Хмельницької. Головною аудиторією проекту є незрячі. Проект сприятиме підтримці культури інклюзії.
11.
ID: 4INC22-03681
Назва проекту: Інклюзивні сайти історико-культурних заповідників Рівненщини WCAG 2.1
Рейтинг: 462
Загальний бюджет проекту: 699450.00
Запитувана сума від УКФ: 699450.00
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА СПІЛКА "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЛІГА ОРГАНІЗАЦІЙ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПО ЗОРУ "СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД", ГС "СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД"
Міста реалізації: м. Острог, м. Дубно,
Опис проекту: Проєкт покликаний реалізувати право на інформацію та надати доступ до української культури для людей з інвалідністю, яку презентують історико-культурні заповідники Рівненщини. Через адаптацію веб-сайтів установ у відповідності з найновішими рекомендаціями щодо веб доступності WCAG 2.1. Це буде комплексне інклюзивне рішення для регіону розроблене з дотриманням міжнародних норм Універсального (Інклюзивного) дизайну, покликана забезпечити максимальний доступ до web-контенту людям з інвалідністю (зір, слух, інтелектуальні комплексні порушення та синдром Дауна). У рамках проекту також планується адаптувати науковий ресурс установ для незрячих, відеоконтент за допомогою тифлокоментаря та дубляжу жестовою мовою.
12.
ID: 4INC21-06059
Назва проекту: Мистецько-інклюзивний проект ”БЕЗМЕЖНІ”
Рейтинг: 458
Загальний бюджет проекту: 697099
Запитувана сума від УКФ: 530739
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Благодійний Фонд "Українська Галицька Фундація"
Міста реалізації: Львівська область,
Опис проекту: Мета проекту: через створення інклюзивної театральної вистави за участю осіб з інвалідністю із двох будинків-інтернатів Львівщини та створення й поширення аудіоподкастів про різні види інвалідності, інклюзивність, права людини і т.д., сприяти формуванню у суспільстві цінностей недискримінації, прийняття та залучення людей з інвалідністю до суспільних процесів та до культурно-мистецьких зокрема. Також прагнемо, через участь у виставі, відвідування різних культурних заходів та проведення ряду арт-терапевтичних занять, допомогти у соціалізації та розвитку особистих навичок людей з інвалідністю, що все життя прожили в ізольованих закладах - будинках-інтернатах та підготувати їх до виходу із закладу. Водночас працюватимемо над створення інклюзивної ніші в театральному мистецтві
13.
ID: 4INC21-28313
Назва проекту: Культурна спадщина для всіх
Рейтинг: 456
Загальний бюджет проекту: 698470.00
Запитувана сума від УКФ: 698470.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація «Світ компетенцій»
Міста реалізації: м. Умань, Черкаська область,
Опис проекту: Культурна спадщина для всіх
14.
ID: 4INC21-06285
Назва проекту: "Шосте чуття. Вистава театру відчуттів з урахуванням сприйняття незрячих та слабозорих глядачів"
Рейтинг: 455
Загальний бюджет проекту: 650906.60
Запитувана сума від УКФ: 650906.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім.Марійки Підгірянки
Міста реалізації: м. Івано-Франківськ,
Опис проекту: Проєкт обумовлює створення вистави театру відчуттів з урахуванням сприйняття незрячих та слабозорих глядачів за твором Катерини Міхаліциної «Хто росте в саду?». Проєкт дозволить незрячим та слабозорим дітям за допомогою звуків, запахів, смаків, дотиків відчути красу природи та познайомитися з мешканцями саду. Театр в подальшому матиме можливість показувати вистави для незрячих та слабозорих глядачів, що покращить сприйняття театру особливими дітьми нашого регіону.
15.
ID: 4INC21-07069
Назва проекту: Інклюзивна виставка "Кіномистецтво на дотик"
Рейтинг: 454
Загальний бюджет проекту: 698574
Запитувана сума від УКФ: 698574
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "АГЕНЦІЯ РОЗВИТКУ МАЙБУТНЬОГО"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: За допомогою інноваційних засобів створити тактильну експозицію скульптур героїв та елементів популярних закордонних та українських фільмів. Експозицію буде розміщено для вільного ознайомлення незрячими, слабозорими та зрячими людьми в інклюзивному музеї "Третя після опівночі" - центрі культурного діалогу, місці працевлаштування, соціальної адаптації та реалізації культурних потреб незрячих. Експозиція надасть можливість незрячим ознайомитись з відомими героями популярних закордонних та українських фільмів. Всі екскурсії проводять незрячі гіди.
16.
ID: 4INC21-02419
Назва проекту: Інклюзивна онлайн-платформа дитячих авторських казок "magiya-kazok.com.ua"
Рейтинг: 451
Загальний бюджет проекту: 699466
Запитувана сума від УКФ: 699466
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська Організація "Простір Розвитку Особистості Бібліофан"
Міста реалізації: УКРАЇНА, амваиапи,
Опис проекту: Мета проекту – створити сприятливі умови для творчого та культурного розвитку; якісного, корисного та цікавого дозвілля для дітей 6-15 років із адаптацією до особливих потреб дітей з порушенням зору та слуху по всій Україні шляхом розробки унікальної інклюзивної онлайн-платформи, яка буде наповнена казками талановитих дітей-авторів України в форматі аудіо-записів дитячими голосами, а також анімованими дитячими ілюстраціями з субтитрами до цих казок. Результатом проекту буде розробка доступної онлайн платформи “magiya-kazok.com.ua” з авторським аудіо/відео контентом для слабозорих/незрячих дітей та дітей з порушенням слуху; стимулювання творчих здібностей школярів, розвиток їхніх уявлень про письменництво, ілюстрацію та ораторську майстерність; розширення можливостей інкультурації та соціалізації дітей з особливими потребами та їх родин. Онлайн платформа стане єдиним в Україні інклюзивним майданчиком для якісної взаємодії талановитих дітей та дітей з порушенням зору та слуху по всій Україні.
17.
ID: 4INC21-03010
Назва проекту: Інклюзивний проєкт "Рідна колисанка. Народи світу"
Рейтинг: 451
Загальний бюджет проекту: 675705
Запитувана сума від УКФ: 631635
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Громадська організація "Вулик ідей"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт передбачає друк книжки з народними колисковими різних народів, ілюстрації до яких створено на інклюзивних культурологічних заняттях по вивченню культури цих народів. Крім того, проєкт передбачає створення нотного додатку з колисковими, додатковий тираж шрифтом Брайля, запис колискових представниками нацспільнот, а також створення мобільного додатку з колисковими та культурологічною інформацією
18.
ID: 4INC21-27748
Назва проекту: Інклюзивний сайт Донецького обласного краєзнавчого музею
Рейтинг: 449
Загальний бюджет проекту: 505482.11
Запитувана сума від УКФ: 505482.11
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ"
Міста реалізації: Донецька обл., М. Краматорськ., Донецька обл., Волноваський р-н, смт Графське, Донецька обл., Великоновосілківський р-н, с. Нескучне, Донецька обл., Покровський р-н, с. Сонцівка,
Опис проекту: Донецький обласний краєзнавчій музей був перереєстрований у м. Краматорську в 2016 році, і у 2019 році відкрив перші виставки на підконтрольній території. У 2019 році власними силами співробітників музею був створений веб-сайт, який дозволив розмістити у мережі Інтернет інформацію про діяльність нашого закладу. Так як для веб-сайту був використаний готовий безкоштовний шаблон, він не відповідає сучасним міжнародним стандартам доступності веб-контенту (Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.1). Невідповідність зазначеним стандартам робить вкрай складним доступ до нашого веб-сайту людей з інвалідністю, та людей з тимчасовим і порушеннями здоров'я. Швидкі темпи діджіталізації культурно-освітніх процесів, яки ми спостерігаймо протягом останнього десятиріччя, та ситуація яка виникла в світі у зв’язку з пандемією вірусу COVID-19 значно підвищила вимоги користувачів до доступності і якості контенту, який надають заклади культури в мережі Інтернет. В Україні біля 3000000 людей з інвалідністю різних нозологій. Значна частина з них є активним і користувачами асестівних технологій доступу до інформації. В умовах карантинних обмежень, вкрай гострим стало питання не втратити цікавість аудиторії до нашого музею. Надати відвідувачам з інвалідністю різних нозологій можливість отримувати необхідну інформацію в зручній, доступній формі, в тому числі з використанням спеціалізованих програмно-апаратних засобів Доступу до Інтернет контенту. В рамках проекту планується адаптувати веб-сайт музею у відповідності до міжнародних стандартів доступності ISO, Web Content Accessibility Guidelines 2.1. Також буде створена англомовна версія сайту, яка надасть можливість доступу до нашого контенту зацікавленій аудиторії людей з інвалідністю як в Україні так і за її межами.
19.
ID: 4INC21-05187
Назва проекту: «Зроби цей світ кращим»
Рейтинг: 446
Загальний бюджет проекту: 692129.00
Запитувана сума від УКФ: 692129.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація «Центр соціально-культурного розвитку «Креативна громада»
Міста реалізації: Кропивницький,
Опис проекту: Реалізація проекту «Зроби цей світ кращим» дасть позитивний вплив на розвиток інклюзії у сфері культури через розширення доступу дітей і молоді з інвалідністю до участі у творчій діяльності, що сприятиме їх соціалізації. Проєкт направлений на створення цікавих інклюзивних продуктів шляхом проведення різнопланових творчих заходів, мистецьких майстер-класів, арт-терапевтичних занять, показів мод, психологічних тренінгів із залученням дітей і молоді з інвалідністю та їх батьків, які проведуть досвдчені педагоги, психологи та діти-волонтери. Поектом буде створено короткометражний фільм «Право на щастя» на основі проведених мистецьких заходів, що розкриють важливу роль мистецтва в житті людей з інвалідністю. Проведеені заходи позитивно вплинуть на формування толерантного ставлення до людей з інвалідністю
20.
ID: 4INC21-29180
Назва проекту: «Жінки війни. Мотивація, що перевершує все»
Рейтинг: 446
Загальний бюджет проекту: 184410
Запитувана сума від УКФ: 184410
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ФОНД РЕАБІЛІТАЦІЇ ІНВАЛІДІВ УКРАЇНИ" (ГО "ФРІУ")
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект має на меті опублікувати шрифтом Брайля твір Євгенії Подобної "ДІВЧАТА ЗРІЗАЮТЬ КОСИ" тиражом 100 примірників і розмістити їх у найбільших бібліотеках різних регіонів України, якими користуються незрячі читачі. Нові книги матимуть сучасний дизайн, якісне виготовлення, включно з якісним шрифтом Брайля, тверду кольорову палітурку. Це все дозволить майбутнім читачам користуватися книгою протягом тривалого часу. Нові книги отримають обласні універсальні бібліотеки які обслуговують незрячих читачів, інклюзивні та спеціальні школи для дітей з порушеннями зору, спеціалізовані бібліотеки для незрячих. Електронна версія рельєфно-крапкової книги буде розміщена на інформаційних ресурсах. Це дасть можливість за необхідності швидко і без витрат на підготовку до друку роздрукувати книгу на спеціалізованому обладнанні. Ця інновація значно полегшить і значно здешевить друк майбутніх накладів або відновлення пошкоджених екземплярів вже виготовлених примірників.
21.
ID: 4INC21-29579
Назва проекту: «Пробудження вібрацій : налаштуй себе на хвилю творчості!"
Рейтинг: 445
Загальний бюджет проекту: 528288
Запитувана сума від УКФ: 528288
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Профспілка "Разом для кожного"
Міста реалізації: Чернівці,
Опис проекту: Мета: розширити доступ людей з інвалідністю до творення культурного продукту та культурно-мистецького життя в Україні, промоція інклюзивного мистецтва в українському суспільстві шляхом залучення до креативної активності та об’єднання навколо цього жінок з інвалідністю, які мають/мали онкологічні захворювання. Проєкт використовує студії живопису як інструменти соціальної адаптації людей з інвалідністю. Безпосередні учасниці проєкту - жінки з інвалідністю, стануть мотиваторами та яскравим прикладом для цієї цільової багаточисельної групи в Україні. Для мотивації до творчості, як шляху подолання обумовлених станом здоров’я проблем будуть створені живописи, видано календар, відзняте відео-промо ролік, проведена виставка живопису, що стануть потужним інструментом промоції інклюзивного мистецтва. Передбачено потужний медіа супровід.
22.
ID: 4INC21-28601
Назва проекту: Формування культури емоційного інтелекту у дітей шляхом видання книги "Новий світ" у трьох варіантах (друкований формат, шрифт Брайля, аудіокнига)
Рейтинг: 441
Загальний бюджет проекту: 727640.00
Запитувана сума від УКФ: 679640.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВИДАВНИЦТВО "РАНОК"»
Міста реалізації: м. Харків, Харківська область, м. Вінниця, Вінницька область, м. Житомир, Житомирська область, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, м. Київ, Київська область, м. Дніпро, Дніпропетровська область, м. Львів, Львівська область, м. Миколаїв, Миколаївська область, м. Полтава, Полтавська область, м. Тернопіль, Тернопільська область,
Опис проекту: Книжка "Новий світ" – інноваційно-культурний проєкт, який націлений на таке: - розкривати важливі проблеми людей із порушеннями зору; - розвивати емоційний інтелект; - спонукати людей до емпатії. Головна героїня книжки — дівчинка 13-ти років на ім’я Ешлі — раптово втрачає зір. Результати обстеження, як і вердикт лікарів, невтішні – ішемічна оптична невропатія. А це означає, що ліків не існує, і на дівчинку чекає повна сліпота. «Новий світ» — це не просто історія однієї дівчинки й однієї сім’Ї. Це історія про відчай, зневіру, боротьбу, прийняття та переосмислення свого світу в нових умовах. Авторка сюжету — одинадцятирічна школярка Розалі Елеанор Урбаняк із Флоріди, США. У створенні книжки беруть участь дитячі психологи.
23.
ID: 4INC21-28067
Назва проекту: Корифеї на дотик
Рейтинг: 441
Загальний бюджет проекту: 620000
Запитувана сума від УКФ: 620000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ТУРИСТИЧНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР СТРИЯ"
Міста реалізації: місто Стрий Львівської області,
Опис проекту: Основною метою проєкту є забезпечити реалізацію права осіб з інвалідністю по зору на доступність до витвору мистецтва Меморіально-скульптурного комплексу «Будителі» в Стрию, єдиного в Україні пам’ятника-триптиха Тарасу Шевченку, Івану Франку й Лесі Українці, шляхом виготовлення бронзової зменшеної його точної копії, яка буде встановлена поруч з оригіналом і даватиме можливість незрячим людям на рівні зі зрячими пізнати пам'ятку монументального мистецтва. Проєкт передбачає 3D сканування оригіналу пам’ятника, виготовлення зменшеного 3D макету з пластику для послідуючого лиття його з бронзи, а також виготовлення таблички рельєфно-крапковим шрифтом Брайля українською і англійською мовами. Також заплановано виготовлення аудіогіда для прослуховування інформації щодо пам’ятника. Урочисте відкриття макету пам’ятника заплановано на 15 жовтня у Міжнародний день білої тростини.
24.
ID: 4INC21-03553
Назва проекту: «Такі як усі»
Рейтинг: 441
Загальний бюджет проекту: 699830.00
Запитувана сума від УКФ: 699830.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Львівський обласний осередок всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ»
Міста реалізації: м.Львів, Кінцевий продукт -для всіх регіонів України,
Опис проекту: Проект передбачає адаптацію книжок і фільмів для дітей з порушенням зору: публікацію 3 рельєфно-крапкових видань накладом 560 примірників, озвучення у ролях 3 аудіокниг за участі незрячих дітей і відомих артистів, створення аудіодискрипції до 2 аудіовізуальних творів. Готовим культурним продуктом зможуть скористатися діти з порушенням зору незалежно від регіону проживання. Мета проекту – інтегрувати осіб з інвалідністю у процес створення інклюзивного культурного контенту з акцентом на його якості, а також привабливості для умовно здорових людей.
25.
ID: 4INC21-27094
Назва проекту: Щоденник Рік INCLUSION
Рейтинг: 440
Загальний бюджет проекту: 699887
Запитувана сума від УКФ: 699887
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "РАНОК-УКРАЇНА"
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: «Щоденник Рік INCLUSION» — комплексний проєкт, націлений на формування у свідомості кожного більш толерантного ставлення до людей з будь-якими відмінностями від загальноприйнятої норми, у тому числі людей з інвалідністю. В основі проєкту – напівхудожня книга у форматі едьютейнмент з деякими фактами, цікавими діалогами та завданнями, роздумами та висновками щодо видового різноманіття. Короткі цікаві історії та завдання, сплетені інфографікою, розповідатимуть про унікальність та особливість абсолютно кожного з нас. Кожна сторінка, кожен день цієї унікальної книги, наче фрагменти пазлу, формуватимуть у свідомості читачів цілісне уявлення, що люди не мають бути однаковими і кожен прекрасний саме таким, яким він є. Книжка простою мовою пояснить, що таке інклюзивне суспільство, чому це добре і як сприяти його розбудові. А універсальний дизайн зробить видання доступним кожному! Планується друк 5000 екземплярів книжки та безкоштовне розповсюдження по всій Україні а також публікація видання он-лайн для забезпечення вільного доступу до нього для кожного!
26.
ID: 4INC21-27120
Назва проекту: Книжки про дружбу та статеве виховання для дітей з розладами аутистичного спектра (РАС) в рамках інклюзивної книжкової серії “Дитина і соціум” для розвитку навичок комунікації у дітей з аутизмом
Рейтинг: 439
Загальний бюджет проекту: 569693.32
Запитувана сума від УКФ: 519739.32
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Усатенко Ганна Володимирівна
Міста реалізації:
Опис проекту: Проєкт буде реалізовано у напрямку “Література і видавнича справа” і включатиме розробку та друк двох книг для дітей з розладами спектра аутизму (РАС) в рамках серії “Дитина і соціум”: 1. Книга про дружбу для дітей з РАС “ПРО ДРУЖБУ”. 2. Книга про статеве виховання дітей з РАС “ПРО КОХАННЯ і не тільки”. Книжки будуть розроблені та адаптовані засобами альтернативної і додаткової комунікації (АДК), а саме піктограмами, з урахуванням особливостей сприймання та розуміння, які притаманні дітям з порушеннями мовлення і комунікації, насамперед з розладами спектра аутизму (РАС).
27.
ID: 4INC21-28450
Назва проекту: Музей БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ
Рейтинг: 439
Загальний бюджет проекту: 655770
Запитувана сума від УКФ: 655770
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав"
Міста реалізації: м. Переяслав,
Опис проекту: Метою проекту є інклюзивна адаптація культурних об’єктів НІЄЗ «Переяслав» та надання вільного доступу людей з вадами зору та слуху до культурних скарбів Заповідника. У результаті проекту на території музеїв Заповідника будуть встановлені таблиці з шрифтом Брайля, тактильний макет Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Також передбачено проведення семінарів для екскурсоводів Заповідника по роботі з відвідувачами з вадами зору, навчання аудіо опису (тифлокоментар екскурсії). Після впровадження цих заходів планується проведення екскурсій для людей з вадами зору та людей, що супроводжують їх, інклюзивних груп. Робота з організаціями по захисту прав людей з інвалідністю. Для відвідувачів з вадами слуху будуть розроблені планшети з відеозаписом екскурсії жестовою мовою. Втілюючись, проект задовольняє пріоритетні потреби сучасного суспільства вільного доступу людей з інвалідністю до культурних потреб.
28.
ID: 4INC21-06242
Назва проекту: Інклюзивні мистецькі вікенди “Простір дії”
Рейтинг: 438
Загальний бюджет проекту: 680655
Запитувана сума від УКФ: 680655
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Благодійний фонд "Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом""
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: Мета проекту – створити сприятливі умови для соціалізації дітей/ молодих людей з інвалідністю з м. Луцька і та 3 областей (Волинської, Рівненської та Житомирської) шляхом розширення їм доступу до культурних ресурсів та культурного розвитку через участь у інклюзивному мистецькому геппенінгу (мистецьких вікендах). Результатом реалізації нашого проекту є створення унікального культурного продукту – 4 інклюзивних мистецьких перформансів (вистав), відео версія яких буде розміщена на сторінці проєкту в соц мережах.
29.
ID: 4INC21-28079
Назва проекту: Тактильний фотоархів
Рейтинг: 437
Загальний бюджет проекту: 683362
Запитувана сума від УКФ: 683362
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація «Культурні географії»
Міста реалізації: Київ, Харків,
Опис проекту: Проєкт направлений на інтеграцію тактильної графіки у роботу з українським архівом експериментальної фотографії для залучення до взаємодії з матеріалом людей з порушеннями зору і без, а також різних соціальних груп. Продуктом проєкту буде тактильний фотоальбом, у який увійдуть десять зображень з колекції Музею Харківської школи фотографії з коментарями до них, а також розробленою в рамках проєкту системою тактильних патернів. Альбом стане першим в Україні прикладом роботи з тактильними матеріалами для передачі враження від взаємодії з сучасною українською фотографією, що розширить інклюзивні можливості національної візуальної культури.
30.
ID: 4INC21-02488
Назва проекту: "Почути колір - побачити звук"
Рейтинг: 435
Загальний бюджет проекту: 519170
Запитувана сума від УКФ: 519170
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Ковтунець Олена Олександрівна
Міста реалізації: м. Рівне,
Опис проекту: «Почути колір - побачити звук» – це інтенсивна творчо-навчальна майстерня зі створення дитячої книжки у двох форматах - друкованої та аудіо з візуалізацією для Youtube. Учасники майстерні - інтегрована група творчих дітей - діти з інвалідністю та здорові діти, які працюватимуть над створенням спільного культурного продукту - книжки у двох форматах. Головна мета – проекту «Почути колір - побачити звук» – дати можливість дітям з інвалідністю відчути себе повноцінними членами творчої дитячої спільноти та у такий спосіб дати поштовх іншим дітям з інвалідністю до творчого розвитку та самореалізації.
31.
ID: 4INC21-28282
Назва проекту: «Побач. Пишайся!»
Рейтинг: 434
Загальний бюджет проекту: 699944.00
Запитувана сума від УКФ: 699944.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МУЗЕЙ «ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ»
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Метою проєкту є забезпечення доступності музею для відвідувачів з вадами слуху. Подолати основні перешкоди, що стоять на шляху у відвідувачів з вадами слуху при відвідуванні музею, застосовуючи інструменти, які допоможуть їх подолати й залучити до музею нову аудиторію. Результати проєкту: - прищепити культуру відвідування музею; - збільшення кількості відвідувачів в музеї; - звернути увагу громадськості до даної тематики; - саморозвиток осіб з порушенням слуху.
32.
ID: 4INC21-28640
Назва проекту: Інклюзія в бібліотеці
Рейтинг: 433
Загальний бюджет проекту: 153125
Запитувана сума від УКФ: 153125
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Управління культури виконавчого комітету Славутської міської ради
Міста реалізації: Славутська міська ТГ, Хмельницька область,
Опис проекту: Проєкт передбачає організацію в Славутській міській бібліотеці для дорослих (Хмельницька область) простору для інклюзивних зустрічей та проведення культурних активностей для дорослої інклюзивної аудиторії громади. Проєкт передбачає закупівлю 200 аудіокниг та 6 книг надрукованих шрифтом Брайля, комплектів ігор, необхідного реквізиту; проведення навчання працівників бібліотеки роботи з програмами для слабозорих та серії з п’яти тренінгів для людей незрячих, нечуючих, з вадами зору та слуху для тренування в них асертивної поведінки та навичок спілкування, здобуття ними емоційної підтримки. Спільна взаємодія, проведення навчальних, дозвіллєвих, культурних, інформаційних заходів об’єднає дорослих, дітей, молодь, через гру і творчість створить атмосферу, де поважають і цінують кожного, незалежно від особливостей.
33.
ID: 4INC21-00925
Назва проекту: Інклюзивний хаб: креативний простір без меж
Рейтинг: 425
Загальний бюджет проекту: 567063.00
Запитувана сума від УКФ: 567063.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "Еммаус"
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проєкт «Інклюзивний хаб: креативний простір без меж» має на меті створити міждисциплінарну інклюзивну освітню програму у сфері культури та мистецьких практик (на базі Інклюзивного Хабу ГО «Еммаус», Харків), спрямовану на підвищення рівня соціальної адаптації та розвиток професійних компетенцій молоді з інвалідністю у Харкові. В рамках проєкту будуть створені та запущені лабораторії з художньої та акторської майстерності, дизайну та пошиття текстильних аксесуарів, програма з арт-терапії для молоді з інвалідністю та серія он-лайн лекцій від кураторів інклюзивних художніх майстерень для операторів культурного та соціального секторів. Головними учасниками проєкту стануть молоді люди з ментальною та фізичною інвалідністю віком від 18 до 30 років
34.
ID: 4INC21-04825
Назва проекту: Школа жестової мови: почуй культуру.
Рейтинг: 424
Загальний бюджет проекту: 629288
Запитувана сума від УКФ: 629288
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація “Центральне медіа”
Міста реалізації: М.Львів,
Опис проекту: Проект “Почуй культуру” орієнтований підвищити доступність музейних експозицій для осіб з вадами слуху. Проект передбачає розробку та адаптацію жестовою мовою трьох екскурсій постійними експозиціями на базі трьох львівських музеїв. Заплановано навчання представників закладів культури та волонтерів жестової мови для підвищення доступності сприйняття музейної експозиції людьми з вадами слуху шляхом впровадження адаптованих екскурсій. Програма включає курс жестової мови адаптованої до мистецько-культурної тематики, засвоєння з практичним закріпленням екскурсійного матеріалу жестовою мовою та формування відеолекцій освітнього курсу “Почуй культуру”. Реалізація проекту органічно доповнить існуючі програми в сфері культури та музейництва в контексті інклюзивних мистецьких практик.
35.
ID: 4INC21-28224
Назва проекту: "Двадцять літніх історій для доні і одна для кішки": книжка для дітей про інклюзивне суспільство, зокрема про людей з інвалідністю
Рейтинг: 423
Загальний бюджет проекту: 531500
Запитувана сума від УКФ: 531500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Виртосу Ірина Григорівна
Міста реалізації: Київ та вся Україна,
Опис проекту: Цей ілюстрований збірник розповідей про інклюзивне суспільство покликаний показати наймолодшим читачам та читачкам різноманіття нашого світу, зокрема, якими можуть бути різними люди з інвалідністю. Військова волонтерка, яка пів тижня зі свого життя – на діалізі, щоб підтримати роботу нирок, супермодель на візку, незряча любителька екстремальних видів спорту, успішна письменниця з інвалідністю, шоумен на візку, мама дітей з аутизмом, а також урядовиця, вчителька та багато інших людей з інвалідністю сучасної України, які робили або роблять наше життя інклюзивним та цікавим. Ці персоналії варті, щоб про них знали маленькі українці та україночки і вчилися інклюзивно сприймати світ – без стереотипів та упереджень
36.
ID: 4INC21-06269
Назва проекту: Інклюзивний сайт Комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський музей історії релігії".
Рейтинг: 421
Загальний бюджет проекту: 471880.00
Запитувана сума від УКФ: 471880.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський музей історії релігії»
Міста реалізації: м. Львів, львів,
Опис проекту: Сайт Львівського музею історії релігії створено на початку 2000-их, він був одним з перших музейних сайтів Львова. Зараз він потребує адаптації, яка б надала доступ до інформації про музей якомога більшій кількості груп, задоволенню їх культурних потреб. Результатом проекту стане сайт, що відповідає стандартам веб-доступності (WCAG 2.1). Дублювання основної інформації англійською та кримськотатарськими мовами удоступнить надбання музею міжнародній аудиторії, а також громадянам України, що проживають в окупованому Криму.
37.
ID: 4INC21-26284
Назва проекту: Казка на долонях
Рейтинг: 418
Загальний бюджет проекту: 700.00
Запитувана сума від УКФ: 700.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: ФОП Гончарова-Горянська Мар'яна В'ячеславівна
Міста реалізації: Харків, Київ, Івано-Франківськ, Львів, Рівно, Кропивницький, Черкаси, Краматорськ,
Опис проекту: Проект вирішуватиме низку важливих завдань: соціалізація дітей з порушеннями зору за допомоги: дотикових та аудіо-книжок українських дитячих письменників; актуалізація уваги суспільства на основних проблемах, з якими зіштовхуються дошкільнята з порушеннями зору в процесі їх соціалізації та навчання дорослих засобам вирішення цих проблем за рахунок створення освітніх короткометражних фільмів. Завдання проекту виконуватимуться завдяки: 1) передачі в подарунок 6 книжок з тактильними елементами, що вийшли друком у видавництві «Ранок» − партнера проекту, вихованцям 10 спеціалізованих дошкільних навчальних закладів (кожна дитина отримає по одній книжці в залежності від віку, загалом подарунки отримають 1500 дітей віком від 1,5 до 6 років); 2) створення аудіоверсій цих книжок з перспективою поширення у вільному доступі на сайті видавництва «Ранок» та у спеціалізованій он-лайн бібліотеці «Ліхтар» для широкого кола дітей); 3) створення п’яти освітніх короткометражних фільмів, які вирішують п’ять основних проблем дітей дошкільного віку з порушеннями зору та корелюються з темами книжок, що передаються дітям та озвучуються. Ці фільми будуть розміщені на освітній платформі для дітей, молоді, освітян та батьків Learning passport.
38.
ID: 4INC23-26495
Назва проекту: Музика, мистецтво та каністерапія - душевні терапевти інклюзивного суспільства
Рейтинг: 417
Загальний бюджет проекту: 651960
Запитувана сума від УКФ: 691960
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Джем ШМ"
Міста реалізації: Чернівці, Україна, Варшава,Польща,
Опис проекту: Організація заходів з забезпечення доступності до музики, музичної освіти для дітей, які потребують соціальної реабілітації та інтеграції. Передбачається проведення літньої школи із залученням іноземних партнерських організацій для дітей з інвалідністю (віком 10-18 років)та їх звичайних однолітків які цікавляться музикою з неформальним навчанням музики та залученням різних додаткових методик для мотивації в навчанні таких як арт-терапія, собако терапія, танці, інші напрямки мистецтва. В процесі навчання формуватимуться команди з 2-х дітей (1 дитина з інвалідністю та здорова дитина) які разом готуватимуть спільні виступи та демонструватимуть їх на публіку. Буде створений відеопроект з відеокліпами «Музика доступна для всіх» для поширення на телебаченні та в інтернеті, організовано великий концерт та 3 музичні пікніки в парку для виступу перед місцевими жителями
39.
ID: 4INC21-01169
Назва проекту: Український анімаційний фільм «Віктро_Робот»: розбудова аудиторії серед людей з порушенням слуху та зору, адаптація та промоція
Рейтинг: 417
Загальний бюджет проекту: 265457.8
Запитувана сума від УКФ: 265457.8
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ТРАФІК ФІЛМЗ”
Міста реалізації: Київ, Київська область, Вінниця, Вінницька обл., Дніпро, Дніпропетровська обл., Львів, Львівська обл., Одеса, Одеська обл., Маріуполь, Донецька обл., Херсон, Херсонська область, Житомир, Житомирська обл., Тернопіль, Тернопільська обл., Луцьк, Волинська обл.,
Опис проекту: Метою даного проекту є адаптація українського анімаційного фільму “Віктор_Робот” режисера Анатолія Лавренішина для потреб людей з порушеннями зору та слуху, а саме виготовлення адаптованої аудіодоріжки та розширених субтитрів, а також проведення широкої рекламної кампанії - з однієї сторони для інформування даної аудиторії глядачів про можливість перегляду картини в національному кінотеатральному прокаті, а згодом і на онлайн платформах, а з іншої - ознайомити широку аудиторію кіноглядачів у потребах людей з інвалідністю.
40.
ID: 4INC21-06175
Назва проекту: Інклюзивна мистецька літня школа
Рейтинг: 416
Загальний бюджет проекту: 694877.87
Запитувана сума від УКФ: 694877.87
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Волинський національний університет імені Лесі Українки
Міста реалізації: м.Луцьк,
Опис проекту: Мета проекту – уможливити соціальну адаптацію молодих людей з інвалідністю з Волинської, Рівненської та Житомирської областей засобами сценічного та образотворчого мистецтва через участь в Інклюзивній мистецькій літній школі. Результатом реалізації проєкту є створення унікального культурного продукту – Інклюзивне видання та Інклюзивної мистецької освітньої програму для професіоналізації людей з інвалідністю.
41.
ID: 4INC21-04704
Назва проекту: Національний музей медицини України: інклюзивна адаптація музейного простору та експозиції
Рейтинг: 416
Загальний бюджет проекту: 372055
Запитувана сума від УКФ: 372055
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний музей медицини України
Міста реалізації: київ,
Опис проекту: Створення доступного середовища і послуг – невід’ємна умова для реалізації прав і свобод людей з інвалідністю. Люди з особливими потребами мають право нарівні з іншими брати участь у культурному житті і мати доступ до творів культури в доступних форматах. Ми ставимо на меті адаптувати існуючу експозицію для незрячих людей. Це дасть можливість їм ознайомитися з історією медицини, дізнатися про видатних лікарів, отримати знання з анатомії, фізіології, здорового способу життя, екологічного мислення. Водночас це дасть можливість розширити коло відвідувачів, види активностей та напрямки діяльності музею. Оновлена експозиція ознайомить дітей і молодь з засобами, за допомогою яких незрячі люди пізнають світ навколо себе.
42.
ID: 4INC21-28524
Назва проекту: АРТ-СІМ'Я "СПІЛЬНИЙ ШЛЯХ"
Рейтинг: 416
Загальний бюджет проекту: 140986
Запитувана сума від УКФ: 140986
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ХМІЛЬНИЦЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАХИСТУ ТА ДОПОМОГИ ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ "СПІЛЬНИЙ ШЛЯХ"
Міста реалізації: Хмільницька територіальна громада,
Опис проекту: Організація інклюзивної виставки творчих робіт дітей з інвалідністю(діти з інтелектуальними та ментальними порушенями,аутичними розладами),виготовлених з батьками в процесі арт-терапевтичної практики . Роботи з живопису по холсту та тканині, виготовлення виробів з тканини та полімерної глини.
43.
ID: 4INC21-27359
Назва проекту: Осінній бал для дітей та молоді з інвалідністю - 2021
Рейтинг: 414
Загальний бюджет проекту: 700000.00
Запитувана сума від УКФ: 700000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку"
Міста реалізації: Волинська область, м. Луцьк,
Опис проекту: Під час реалізації проєкту будуть створені культурні продукти (танцювальні номери) за безпосередньої участі більше 100 людей із інвалідністю з міста Луцька та Волинської області з їхньою подальшою демонстрацією під час «Осіннього балу для дітей та молоді з інвалідністю – 2021». Відтак, члени 10 організацій, котрі працюють із людьми з інвалідністю, а також учні Навчально-реабілітаційного центру міста Луцька ознайомляться з історією проведення балів, навчаться пластики танцю, розучать нові історико-побутові та бальні танці самостійно й під час майстер-класу відомих танцюристів із інвалідністю та продемонструють свої вміння й таланти під час завершального етапу проєкту.
44.
ID: 4INC21-02353
Назва проекту: Образ воїна
Рейтинг: 412
Загальний бюджет проекту: 699538
Запитувана сума від УКФ: 699538
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ДОКНОУТФІЛМС"
Міста реалізації: Київ, Львів, Дніпро, Миколаїв,
Опис проекту: Образ воїна – це мультидиспиплінарний інклюзивний арт проект, що передбачає на першому етапі проведення серії художніх майстер-класів відомого художника та волонтера Лева Скопа для воїнів АТО/ООС, що отримали інвалідність внаслідок участі в захисті держави. Майстер-класи у формі арт-терапії проводитимуться в у культурних та ветеранських осередках Києва, Львова, Дніпра та Миколаєва. На другому етапі передбачено проведення комбінованої виставки наживо у залах Київської фортеці та онлайн, на якій будуть представлені найкращі роботи воїнів з інвалідністю та створена паралельно добірка соціальних відео, що на прикладі проекту стимулюватимуть людей з інвалідністю бути відкритими світу, бути готовими братися за щось нове навіть після отримання інвалідності. Водночас, для ширшої аудиторії відео популяризуватимуть волонтерство та цивільну допомогу військовим з інвалідністю та ПТСР.
45.
ID: 4INC21-06790
Назва проекту: Освітній курс "WithArt": мистецькі практики для роботи з інклюзивною аудиторією"
Рейтинг: 407
Загальний бюджет проекту: 495420
Запитувана сума від УКФ: 495420
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Всеукраїнська громадська організація "Сила Країни"
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Мета проекту - сприяти впровадженню інноваційних мистецьких практик у роботу з інклюзивними аудиторіями в Україні шляхом організації та проведення освітнього онлайн-курсу "WithArt"» для освітян, волонтерів, психологів, соціальних працівників та інших осіб, що працюють з людьми з інвалідністю. Цілі: 1) сформувати у цільової аудиторії актуальні компетентності щодо використання мистецьких практик у своїй роботі . 2) мотивувати учасників проекту масштабувати отримані навички й провести заходи для інклюзивної аудиторії з практичним використанням інструментів, які були отримані під час навчання. 3) підвищити обізнаність українського суспільства з культурно-мистецькими практиками у роботі з інклюзивними аудиторіями.
46.
ID: 4INC21-27395
Назва проекту: Школа медіаграмотності для інклюзивних соціальних груп через мистецтво "МЕДІАРТ"
Рейтинг: 404
Загальний бюджет проекту: 686047.38
Запитувана сума від УКФ: 686047.38
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Чортківська міська музична школа
Міста реалізації: м. Кам'янець-Подільський, м. Чортків,
Опис проекту: Проєкт "МЕДІАРТ" у двох містах обласного значення - Кам'янець-Подільському та Чорткові ставить за мету впровадити медіаграмотність у використання інклюзивними групами населення через 10 лекцій та 10 мистецьких воркшопів, створених для переосмислення лекційної інформації в мистецький продукт. Для цього ми : навчимо 20 лекторів та митців працювати з інклюзивними групами, проведемо 20 заходів ( 10 в кожному місті ), які дадуть нам як результат 1 методичний посібник лекцій з зображеннями, створеними учасниками проєкту(також з адаптованою аудіальною версією для незрячих), а також 2 виставки мистецьких продуктів, які будуть реалізовані у містах.
47.
ID: 4INC21-06035
Назва проекту: Гончарна майстерня - інклюзивний культурний продукт для соціальної адаптації і професіоналізації людей з інвалідністю
Рейтинг: 403
Загальний бюджет проекту: 450000
Запитувана сума від УКФ: 400000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Всеукраїнська молодіжна громадська організація студентів - інвалідів "Гаудеамус"
Міста реалізації: м. Київ, м. Вінниця, м. Тернопіль, м. Дубно, м. Полтава, м. Кропивницький,
Опис проекту: Мета - популяризація гончарного мистецтва для людей з інвалідністю як інклюзивного культурного продукту для їх соціальної адаптації і професіоналізації з залученням до культурно-мистецьких практик. Короткострокові результати: залучення людей з інвалідністю до гончарних мистецьких практик та їх соціалізація і професіоналізація за допомогою арт-терапії. Довгострокові результати: популяризація гончарного мистецтва для людей з інвалідністю та вплив арт-терапії на розвиток інклюзивного суспільства в Україні.
48.
ID: 4INC21-01291
Назва проекту: Інклюзивна арт лабораторія
Рейтинг: 403
Загальний бюджет проекту: 843005.00
Запитувана сума від УКФ: 691755.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МІЖНАРОДНИЙ ДИТЯЧИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ КІДСМУВІФЕСТ"
Міста реалізації: Україна, Львівська обл. ПГТ. Славське., Україна, м. Київ,
Опис проекту: Інклюзивний, творчий, соціальний проект «Inclusive art lab». Це 14-денний творчо-соціальний кінотабір в Карпатах. Учасники: підлітки з порушенням слуху, підлітки із соціально незабезпечених родин та учні Київської кіношколи "Kids Movie". 40 дітей (14-16 років) зберуться в гарному Карпатському готелі та весь час будуть навчатися, спілкуватися та знімати кіно. Унікальність проекту в тому, що за всіма заняттями та навчальними процесами будуть спостерігати та приймати участь онлайн приблизно 500 бажаючих підлітків, в тому числі з вадами слуху. Спільне творче навчання підлітків та створення ними кіно на актуальну для цього віку тему, об'єднає дітей та змусить знайти нові креативні форми спілкування.
49.
ID: 4INC21-29495
Назва проекту: Документальна вистава «Люди з інвалідністю. Вибір і доля».
Рейтинг: 402
Загальний бюджет проекту: 699520
Запитувана сума від УКФ: 699520
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація « Всеукраїнська асоціація підприємців та працюючих людей з  інвалідністю України»
Міста реалізації: Україна м.Київ,
Опис проекту: Документальна вистава історій людей з інвалідністю з різною долею пристосування до життя. Вистава про виклики, які стають перед сім`ями, де народжуються діти з інвалідністю. Про вибір шляху людини з інвалідністю. Одні герої вистави обирають шлях боротьби, навчання, працевлаштування, досягнень, інші шлях жалю, бездіяльності, жебрацтва, надії на державу. Це не просто історії успіху, а показ про те, як той чи іншій вибір визначає долю людини. Вистава досліджує теми стереотипів та упереджень, які суспільство формує у ставленні до людей з інвалідністю та про те, як самі люди з інвалідністю і їх сім’ї формують, укріплюють та розвивають ці міфи відносно себе.
50.
ID: 4INC21-05843
Назва проекту: Інтерактивно-мистецький проєкт “Безмежний світ” для дітей дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку з особливими освітніми потребами та їх родин.
Рейтинг: 399
Загальний бюджет проекту: 600000
Запитувана сума від УКФ: 600000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Комунальний заклад "Полтавська обласна філармонія"
Міста реалізації: Полтава, Миргород, Полтавська область, Лубни, Полтавська область, Гадяч, Полтавська область,
Опис проекту: Інтерактивно-мистецький проєкт “Безмежний світ” створено за участі Комунального закладу "Полтавська обласна філармонія" з метою соціалізації осіб з інвалідністю засобами музичного, образотворчого, та прикладного мистецтва з елементами спеціальних розвиваючих вправ. Заплановано реалізувати низку виїзних мистецьких зустрічей із сім’ями які виховують осіб з інвалідністю, де діти зможуть доторкнутися до синтезу світової музики та сенситивного прикладного мистецтва, зокрема планується створення та реалізація розвиваючої соціалізуючої музичної програми “Казка про маленького Моцарта”, інтерактивно-адаптивних мистецьких вправ за участю тріо бандуристок “Вишиванка” та камерного оркестру ім. Дмитра Ахшарумова та семінару-тренінгу для батьків дітей з інвалідністю «Підтримай себе-підтримай дитину».
51.
ID: 4INC21-03654
Назва проекту: Доступний телесеріал
Рейтинг: 390
Загальний бюджет проекту: 697760
Запитувана сума від УКФ: 697760
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: ГО "Львівська академія прав людини"
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Мета проєкту “Доступний телесеріал” — надати незрячим та нечуючим людям можливість повноцінно приєднатися до інших телеглядачів/-ок за переглядом топового українського серіалу 2021 року. До кожної серії ми створимо звукоописи, завантажити які можна буде в безкоштовному мобільному додатку Earcatch, та розгорнуті субтитри, які транслюватимуться на екрані телевізора. У результаті тисячі українців/-ок із порушеннями зору та слуху не тільки зможуть переглянути серіал, а й дізнаються про можливість будь-де та будь-коли дивитися доступні фільми за допомогою смартфонів.
52.
ID: 4INC21-28500
Назва проекту: Містерія Гоголя "Вій". Видання для особливих людей
Рейтинг: 387
Загальний бюджет проекту: 288425
Запитувана сума від УКФ: 288425
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Всеукраїнська громадська організація "Український Дельфійський Комітет"
Міста реалізації: Україна, Італія, Іспанія, Казахстан, Канада, Німеччина, Португалія, Польща, США, Чехія,
Опис проекту: Проект "Містерія Гоголя "Вій". Видання для особливих людей" покликаний залучити людей з вадами зору до пізнання культурної спадщини України. Таким спадком було обрано твір Миколи Гоголя "Вій", оскільки в ньому наявні і яскрава вираженність персонажів, і вплетіння містичної фольклористики у побутовий сюжет. Видання планується друкувати у вигляді графічного роману (комікс) з використанням сучасних технологій — 3D друк.
53.
ID: 4INC21-29440
Назва проекту: «Біблія, що говорить»
Рейтинг: 385
Загальний бюджет проекту: 696980.00
Запитувана сума від УКФ: 696980.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: ТОВ "Прем'єр-Медіа"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «Біблія, що говорить» - проект актуалізує вплив біблійних оповідей на культурно-мистецький процес, використовуючи нові форми відтворення творчих ідей та реагуючи на виклики інклюзивного суспільства. У свій унікальний спосіб відбудеться реконструкція біблійний оповідей та сюжетів із залученням аудиторій людей з інвалідністю та використанням інструментів арт-терапії.
54.
ID: 4INC21-29117
Назва проекту: «Інформаційна кампанія "Батько особливої дитини: бути поруч!"»
Рейтинг: 383
Загальний бюджет проекту: 693570.00
Запитувана сума від УКФ: 693570.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток»
Міста реалізації: місто Вінниця,
Опис проекту: Інформаційна кампанія на телебаченні та в мережі інтернет, яка у формі коротких анімаційних відеороликах розповідає широкій аудиторії з якими труднощами зіштовхуються чоловіки, які виховують дітей з порушеннями психофізичного розвитку та як вони долають ці труднощі; за допомогою яких методів та інструментів можлива підтримка батьків особливих дітей. Результатом перегляду анімаційних відеороликів буде змінення ставлення батьків особливих дітей та підвищення мотивації чоловіків залишатися в родинах та приймати активну учать у вихованні та соціалізації дітей з порушеннями психофізичного розвитку. Інформаційна кампанія складатиметься з 5 анімаційних відеороликів, які охоплять близько 1 млн осіб
55.
ID: 4INC21-03624
Назва проекту: Казкове мистецтво особливих людей
Рейтинг: 382
Загальний бюджет проекту: 695238
Запитувана сума від УКФ: 695238
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Асоціація економічного, соціального та культурного розвитку "Відродження"
Міста реалізації: м.Луцьк, Волинська обл., м. Луцьк,
Опис проекту: Проект пропонує альтернативне рішення щодо включення людей з інвалідністю у мистецьке життя. В ході проекту передбачається синергія арт-терапевтичних технік з неформальним професійним навчанням образотворчому та декоративно-прикладному мистецтву, що сприятиме соціальній адаптації дітей з інвалідністю та суттєво поглибить їх творчі навички для вже професійного використання в майбутньому. У фіналі, в залі Музею сучасного мистецтва Корсаків, буде представлено 3 культурні продукти: ексклюзивна виставка робіт учасників; опублікована унікальна книга; створена інноваційна інтернет-платформа для юних митців. Промоція проекту буде спрямована на приділення уваги до вразливих верств населення.
56.
ID: 4INC21-28942
Назва проекту: Архітектура на дотик
Рейтинг: 381
Загальний бюджет проекту: 434212.31
Запитувана сума від УКФ: 434212.31
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад "Харківська спеціальна школа ім. В.Г. Короленка" Харківської обласної ради
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Метою проекту є ознайомити учнів із різними пам’ятками архітектури. Заохотити їх до вивчення історії створення та культурного значення цих пам’яток. Розвинути уміння спостерігати, аналізувати, виокремлювати важливі деталі. Сприяти розвитку комунікабельності. Створити онлайн-платформи із інклюзивними адаптованими матеріалами, які б знайомили незрячих із культурною спадщиною. Яких змін ми прагнемо досягти Зміни у визначеннях – проблема над якою ми працюємо стає відомою. Зміни у критичній масі – збільшується кількість людей, які мають можливість познайомитися із витворами архітектури. Зміни в організації – підвищення рівня обізнаності учнівського колективу, підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
57.
ID: 4INC21-06651
Назва проекту: Інклюзивна інтеграційна вистава на основі української міфологеми "Одвічне прагнення щастя"
Рейтинг: 377
Загальний бюджет проекту: 585740.00
Запитувана сума від УКФ: 585740.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Червоноградська міська громадська організація неповносправної молоді "Ніка"
Міста реалізації: м. Червоноград Львівської області,
Опис проекту: Метою проєкту - є виявлення та розкриття творчого потенціалу людей з інвалідністю, підсилиння їх комунікації з творчою молоддю, вивчання української мифології завдяки підготовці та презентації вистави для популярізації самобутнього мистецтва та інтеграції їх в суспільство. Результат. - В процесі створення культурного продукту митці зберегуть і розвинуть творчу самобутність людини з інвалідністю - 15 людей з інвалідністю реалізують себе як митці під час підготовкі вистави на основі української мифології, отримають гідну оцінку глядацької аудиторії; - 40 волонтерів отримають досвід роботи з цільвою групою; - предстаники різних творчих колективів долучаться до інклюзивної вистави та використають набутий досвід в подальшої творчої діяльності.
58.
ID: 4INC22-28384
Назва проекту: “SeeByTouch: двомовна книга поезій Володимира Тимчука шрифтом Брайля”
Рейтинг: 376
Загальний бюджет проекту: 465940
Запитувана сума від УКФ: 465940
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Всеукраїнська наукова творча спільнота “Січневі ГІСи”
Міста реалізації: Львів, Житомир, Київ,
Опис проекту: створення інформаційного інклюзивного продукту – двомовного (українською та англійською) літературно-художнього видання вибраних мотиваційних поезій Володимира Тимчука у вигляді традиційного видання та книги шрифтом Брайля з ілюстраціями, з наступною їх презентацією у бібліотеках України із залученням для інтерактивної участі людей з порушенням зору, в цілях подолання ними інформаційних бар’єрів, а також створення передумов для міжнародної співпраці та формування позитивного іміджу України в світі
59.
ID: 4INC21-05660
Назва проекту: Незрячі, які змінили світ
Рейтинг: 373
Загальний бюджет проекту: 483932
Запитувана сума від УКФ: 483932
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Підприємство об’єднання громадян «Об’єднана редакція періодичних видань Українського товариства сліпих «Заклик»
Міста реалізації:
Опис проекту: Метою проекту є поширення інформації про можливості незрячих у різних сферах життя людства на прикладі видатних незрячих, які досягли успіху і визнання у всьому світі, зробивши вагомий внесок у розвиток освіти, науки, культури чи мистецтва. Проект передбачає видання книги у трьох форматах (плоскодрукованому, рельєфно-крапковому шрифтом Брайля та в уадіоформаті), яка міститиме зібрані історії про відомих незрячих людей різних епох та країн. Це дасть можливість громадськості більше дізнатись про незламну силу духу і можливості незрячих особистостей, а незрячим людям більше повірити у свій потенціал, надихнувшись позитивними прикладами.
60.
ID: 4INC21-00790
Назва проекту: IV Інклюзивний показ мод
Рейтинг: 372
Загальний бюджет проекту: 207320
Запитувана сума від УКФ: 207320
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: Громадська організація "Центр сприяння дітям з синдромом Дауна "Бебіко""
Міста реалізації: Тернопіль,
Опис проекту: Проєкт має на меті підготовка та проведення показу модних колекцій одягу та прикрас тернопільських дизайнерів/виробників. Моделі - молодь з інвалідністю в супроводі учасників соціальної ініціативи "Єднання поколінь" (це люди поважного віку м. Терноподя)
61.
ID: 4INC21-26438
Назва проекту: Розкрий себе
Рейтинг: 369
Загальний бюджет проекту: 693470.00
Запитувана сума від УКФ: 693470.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Київська організація людей з інвалідністю, учасників АТО з інвалідністю «СОТИ»
Міста реалізації:
Опис проекту: Проєкт "Розкрий себе" - це розроблений комплекс відео занять, художнього профорієнтаційного спрямування для осіб, які хотіли б придбати професію, пов'язану з мистецтвом і творчістю і тепер мають можливість освоєння базового курсу з таких видів мистецтва як українське ужиткове мистецтво та історія одягу та моди та спробувати власні сили, отримати основи знань та базових умінь для сучасних професій в області мистецтва. Протягом 5 місяців кожний тиждень на каналі Ютуб пропонуються комплексні заняття , які включають теоретичну частину, про витоки, техніки, здобутки визначених напрямків мистецтва. Головна перевага даної форми - в максимальному охопленні бажаючих долучитися до проєкту.
62.
ID: 4INC21-27331
Назва проекту: Інклюзивне мистецтво, як засіб для арт-терапевтичної, корекційно-розвивальної роботи з дітьми з особливими потребами. Творча терапія, майстер-класи та інклюзивна виставка
Рейтинг: 367
Загальний бюджет проекту: 595100
Запитувана сума від УКФ: 595100
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «PAHOK-KPEATИB»
Міста реалізації: Харків, Київ, Полтава, Кременчук, Дніпро, Львів, Житомір, Одеса, Чернигів, Маріуполь,
Опис проекту: Основною метою проекту є соціалізація дітей з особливими освітніми потребами через заняття в техніці пісочної терапії і забезпечення доступу їх до культурно-мистецьких подій, нарівні з нормотиповими дітьми. Використовуючи сучасні техніки/методи, будуть створені 6 мастер-класів з відповідними інструкціями для проведення арт-терапії. Для залучення більш широкого кола цільових груп, під керівництвом практикуючих педагогів та психологів будуть записані відео-заняття і розміщенні у вільному доступі на сайтах заявника та партнерів по проекту. Для виконання арт-терапії з піском будуть виготовлені світлові столики. Їх буде розміщено в ІРЦ, дитячих будинках, школах-інтернатах, закладах для дітей з ОП, громадських організаціях, книгарнях та бібліотеках
63.
ID: 4INC21-03492
Назва проекту: Міжнародний благодійний анімаційний воркшоп-фестиваль "Муля"
Рейтинг: 367
Загальний бюджет проекту: 699180
Запитувана сума від УКФ: 699180
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: ТОВ "А-ФОР"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «Муля» - один з унікальних дитячий анімаційних фестивалів у світі. Це новий шлях для спілкування дітей мовою серця і мультфільмів. Обдаровані творці анімації (до 18 років) мають змогу донести світлі ідеї до хворих українських діток і тих, хто потребує підтримки. Завдяки необмеженій уяві, діти, підтримані дорослими, можуть творити дива для інших. Протягом 5-ти років у фестивалі взяли участь юні аніматори із України, Росії, Хорватії, Сербії, Литви, Ізраїлю, Італії. Роботи учасників побачили діти-інваліди, діти учасників АТО, чорнобильців, діти з притулків etc. Слоган фестивалю: «Якщо хочеш робити дива, почни зі створення мультфільмів!». Ці слова надихнули і глядачів, тому «Муля» стає фестивалем-воркшопом.
64.
ID: 4INC21-28709
Назва проекту: Арт-терапія
Рейтинг: 367
Загальний бюджет проекту: 161175.42
Запитувана сума від УКФ: 142635.42
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Федерація жінок за мир у всьому світі"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Психологічна та соціальна адаптація людей з обмеженими можливостями за допомогою арт-терапії та терапії пластелином за авторською методикою. За допомогою арт-терапії ми сприяємо розвитку логічного та просторового мислення. Зможемо діагностувати депресивні стани та сприяти їхньому видужанню. В групах є можливість спілкування та психологічної адаптації. По авторській програмі маємо індивідуальний підхід, що дасть можливість краще зрозуміти потреби та надати коректну допомогу.
65.
ID: 4INC21-01207
Назва проекту: Бібліотечка для слабозорих: книжки шрифтом Брайля та шрифтом з 18 кеглем. Колекція дитячої, класичної та сучасної літератури
Рейтинг: 361
Загальний бюджет проекту: 699958
Запитувана сума від УКФ: 699958
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Видавництво Фоліо»
Міста реалізації: Україна, м. Харків,
Опис проекту: Планується укласти, підготувати та видати колекцію книг для людей з вадами зору. Підготовлена колекція надасть можливість людям з вадами зору долучитися до читання без обмежень у виборі літератури.
66.
ID: 4INC21-29032
Назва проекту: Серія коміксів "Всім тут раді!"
Рейтинг: 356
Загальний бюджет проекту: 437900.00
Запитувана сума від УКФ: 437900.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: ФОП Беднін Олег Анатолійович
Міста реалізації: Київ, Дніпро, Львів, Хмельницький, Івано-Франківськ, Чернівці, Харків, Запоріжжя, Тернопіль,
Опис проекту: Проект передбачає видання серії з 8 коміксів, а саме стосовно тем: Інклюзія толерантності, культура згоди, людська токсичність, та інших різних інших проявів нерівності у суспільстві:, що стосуються теми інклюзивності. В інклюзивному суспільстві усі сторони повинні брати активну участь в житті соціуму і бути рівноноправними учасниками суспільного життя. В українському суспільстві достатньо великий рівень сегрегації. Тому наша команда вважає, що підняття таких тем саме серед підлітків і молоді є вкрай необхідним і на часі і сприятиме вирішенню вказаної проблематики. Метою проекту є: навчання молоді прийняттю «різності», «різноманітності» і відмінності від себе інших людей і при тому сприйняття їх рівними собі.
67.
ID: 4INC21-26369
Назва проекту: Арт практикум
Рейтинг: 353
Загальний бюджет проекту: 693960.00
Запитувана сума від УКФ: 693960.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація «Центр соціальної допомоги «Дорогою добра».
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: Проєкт "Арт практикум" передбачає розробку, організацію та проведення циклу онлайн майстер-класів з живопису.
68.
ID: 4INC21-02580
Назва проекту: Інклюзивний монтаж
Рейтинг: 352
Загальний бюджет проекту: 604500
Запитувана сума від УКФ: 604500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: СПІЛКА ТВОРЧОЇ МОЛОДІ УКРАЇНИ "ЛІГА АРТІС"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Це курс з основ монтажу для людей з інвалідністю, розрахований на 2 місяці навчання. Він допоможе їм прокачати навичку монтажу до належного рівня та вивчити основи роботи у відповідних програмах (наприклад, Adobe Premiere Pro), аби мати змогу після завершення курсу знайти роботу й працювати незалежно. Навчальна програма буде розроблена та адаптована відповідно до потреб людей з інвалідністю. Навчання відбуватиметься у форматі офлайн з належним дотриманням всіх заходів, аби запобігти передачі COVID-19 (фізична дистанція, провітрювання, носіння маски (якщо це можливо). Основні цілі курсу: навчання практичної навички та подолання професійного бар'єра серед людей з інвалідністю.
69.
ID: 4INC21-01811
Назва проекту: Перформанс «Сім нот» за творами Л.Українки з залученням до реалізації люди з інвалідністю.
Рейтинг: 350
Загальний бюджет проекту: 658395.00
Запитувана сума від УКФ: 658395.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Запорізький муніципальний театр-лабораторія «Ві»
Міста реалізації: м. Запоріжжя та Запорізька обл.,
Опис проекту: Створення інклюзивного контенту, який покликаний використовувати мистецькі практики, як інструмент соціальної адаптації, спонукає до професіоналізації людей з інвалідністю та стимулює збільшення кількості доступних інклюзивних просторів міста. На базі Запорізького муніципального театру-лабораторії «Ві» створюється перформанс «Сім нот», учасниками якого є люди з інвалідністю, на вірші і листування Лесі Українки. Під час реалізації проекту і публічного благодійного показу перформансу «Сім нот» проводиться телевізійна зйомка для створення окремої програми «Сім нот» ( 20-30 хв.), яка буде висвітлювати процес реалізації проекту та показ телеверсії на муніципальному телеканалі «Z». Під час реалізації проекту з учасниками проводяться майстер-класи: акторської майстерності, пластики, художнього слова, вокалу.
70.
ID: 4INC21-28320
Назва проекту: Онлайн бібліотека «Аудіо-казки, які лікують»
Рейтинг: 342
Загальний бюджет проекту: 559910.00
Запитувана сума від УКФ: 559910.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВИДАВНИЧА ГРУПА "ОСНОВА"
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення аудіо-контету казок, «які лікують» для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку з порушенням зору, інших інклюзивних категорій та із соціально-незахищених сімей. Тобто для тих, хто не може сприймати друковану інформацію, значно обмежені в доступі до неї або кому просто цікаво казки саме слухати. Окрім того, казки, «які лікують» — це не метафора, а справді казки, які мають певний психологічний та терапевтичний ефекти. За допомогою них педагоги та психологи дитячих садочків, притулків чи шкіл-інтернатів допоможуть дітям упоратися з багатьма психологічними труднощами: позбутися страхів чи почуття беззахисності (або інших нав’язливих станів); знайти «ліки» від жорстокості та агресивності, панічних атак, почуття самотності тощо
71.
ID: 4INC21-25829
Назва проекту: Мобільна гра "Запам’ятайка"
Рейтинг: 339
Загальний бюджет проекту: 790300.00
Запитувана сума від УКФ: 694300.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Керея Євгеній Леонідович
Міста реалізації: Україна, Канада, США,
Опис проекту: Нова версія мобільного додатку «Ерудіто» в партнерстві з вид. Ранок, яка допоможе дітям з особливими освітніми потребами навчатися легко та цікаво.
72.
ID: 4INC21-03335
Назва проекту: Інклюзивна адаптація військової драми "Мати Апостолів". Потреба, доступність, розвиток та промоція культурних подій для людей з інвалідністю. Кіно як засіб національно-патріотичного виховання
Рейтинг: 336
Загальний бюджет проекту: 693920
Запитувана сума від УКФ: 693920
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Студія «Золоте Руно»
Міста реалізації: місто Ізюм, Харківська область, місто Богодухів, Харківська область, місто Лозова, Харківська область, місто Красноград, Харківська область, місто Куп'янськ, Харківська область, місто Чугуїв, Харківська область, місто Мукачево, Закарпатська область, місто Хуст, Закарпатська область, місто Ужгород, Закарпатська область,
Опис проекту: «Інклюзивна адаптація військової драми "Мати Апостолів". Потреба, доступність, розвиток та промоція культурних подій для людей з інвалідністю. Кіно як засіб національно-патріотичного виховання.» Доступність культурних подій, потреба у мистецтві, є однією із базових потреб людини. Чи може людина з інвалідністю без проблем подивитися кіно? На жаль ні. Доступність кіно для незрячих та не чуючих людей - забаганка чи невід’ємне право людини? В Україні кіно для інклюзивного перегляду дуже мало. Фільм «Мати Апостолів» — унікальний за своєю сценарною формою та дуже сильний емоційно. Трагізм війни показано через історію однієї людини — МАТЕРІ. Показ фільму для аудиторії не зрячих та не чуючих людей у кількох регіонів України посилить єдність всіх українців, а також емоційно закріпить образ сильної духом української жінки та вплине на національно-патріотичний погляд та формування об’єднаної української ідентичності.
73.
ID: 4INC21-27787-2
Назва проекту: Кольоровий світ дитинства
Рейтинг: 332
Загальний бюджет проекту: 177820
Запитувана сума від УКФ: 177820
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Лубенський краєзнавчий музей імені Гната Яковича Стеллецького
Міста реалізації: м. Лубни, Полтавська область,
Опис проекту: Мета проєкту «Кольоровий світ дитинства» є залучення дітей з інвалідністю нашої громади до художнього навчання, а саме: участі у майстер-класах з живопису, графіки, ліплення, вишивки, батику та використання мистецьких практик як інструменту соціальної адаптації та розвитку мистецьких здібностей дітей з інвалідністю Проєкт реалізується в галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею спільно з художниками та майстрами народної творчості. За результатами проєкту планується: виставка дитячих робіт, видання друкованого каталогу, створення відео та екскурсія учасників проєкту до Національного художнього музею України.
74.
ID: 4INC21-29084
Назва проекту: (Не)помітні. Створення відеоісторій про людей з особливостями
Рейтинг: 327
Загальний бюджет проекту: 630034.00
Запитувана сума від УКФ: 1
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “Видавництво “Віват”
Міста реалізації: Львів, Україна, Харків, Україна,
Опис проекту: Створення відеоісторій та промофільму про людей з особливостями (алопеція, вітиліго, синдром Туретта, гемангіома). Порушення суспільної дискусії щодо необхідності включати у поле інклюзії й вибудовувати простір для толерантного спілкування без обмежень й упереджень. Презентація результатів проєкту на відкритих майданчиках для перегляду, широка інформаційна кампанія із залученням експертів і людей з особливостями різної етіології. Дискусія на основі історій, описаних у книзі "(не)помітні" Івана Байдака, та відеоконтенту, що передбачає зростання розуміння інклюзивного суспільства.
75.
ID: 4INC21-07239
Назва проекту: Історія моєї країни
Рейтинг: 322
Загальний бюджет проекту: 698532
Запитувана сума від УКФ: 698532
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Харизма Груп"
Міста реалізації: Україна, Київська область, м. Ірпінь, Україна, м.Київ,
Опис проекту: Соціально-мистецький інклюзивний проєкт для дітей «Історія моєї країни», у якому приймають участь діти з різних шкіл міста Києва та Київської області, діти з особливими потребами (з інвалідністю тощо)надає можливість для креативного розвитку будь-якій дитині і демонструє, що у кожної дитини є рівні права, свободи і рівні можливості для свого креативного розвитку і зросту у мистецтві незалежно від будь-яких факторів: місця проживання, статусу сім’ї, стану здоров’я та інших факторів. Тизер проекту за посиланням: https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1tu9UyLYYr42uDfi0VDZq9vb736kNLMKC
76.
ID: 4INC21-05981
Назва проекту: Інклюзивний культурний продукт - інноваційна освіта - викладання курсу робототехніки в інклюзивному просторі.
Рейтинг: 314
Загальний бюджет проекту: 700000
Запитувана сума від УКФ: 700000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська Організація «Школа робототехніки «Вперед у майбутнє»
Міста реалізації: м. Запоріжжя, м. Київ, Вся Україна (передача учбових матеріалів у всі області України),
Опис проекту: Впровадження інноваційної шкільної дисципліни - STEM освіти - курс Робототехніка. Перші кроки викладання курсу в інклюзивному просторі. Адаптація курсу до інклюзивного суспільства - дітей з обмеженними можливостями та затримками психічного розвитку (ЗПР) Впровадження не тільки програмування, а і збірки та випробування різних моделей конструкторів, учбових роботів та мікроконтролерів. Паралельна перепідготовка викладачів різних спеціальностей до роботи з новою дисципліною та водночас з інклюзивними митцями. Сумісна робота викладачів чотирьох шкіл м. Запоріжжя: загальноосвітніх шкіл з класами дітей з діагнозом ЗПР, школи для дітей з обмеженими можливостями, та инновационной школи робототехніки. Надання усім дітям рівних можливостей розвитку та пошук ключа для відкриття їх талантів. Набагато відповідальніше ставлення до процессу. Парадокс: діти будуть вчити, як їх навчати.
77.
ID: 4INC21-02106
Назва проекту: Постановка драми-феєрії "Лісова пісня" в ракурсі соціальної адаптації дітей з особливими потребами
Рейтинг: 306
Загальний бюджет проекту: 593786.00
Запитувана сума від УКФ: 593786.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Чортківський міський комунальний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю "Дорога в життя" з відділенням денного перебування м.Чорткова Тернопільської обл.
Міста реалізації: Чортків, Тернопіль, Івано-Франківськ, Львів,
Опис проекту: Проект "Постановка драми-феєрії "Лісова пісня" в ракурсі соціальної адаптації дітей з особливими потребами" покликаний створити інклюзивний культурний продукт, який сприятиме інтеграції дітей та молоді з особливими потребами в соціум та покращення їхньої якості життя. В виставі планується задіяти 35 осіб, 10 з них діти та молодь з особливими потребами. Проект передбачає спільні репетиції, дозвілля, виступи, які допоможуть дітям з інвалідністю стати більш впевненими в собі, розширити коло спілкування, спробувати себе в ролі акторів. Початково планується чотири вистави в Чорткові, Івано-Франківську, Тернополі, Львові з залученням максимальної кількості глядачів. Також вистава буде доступна "наживо" на ФБ сторінці та у запису на ютуб-каналі. Перед початком проекту та вкінці буде проводитись анкетування всіх учасників вистави та опитування глядачів в соцмережах та методом інтерв"ю.
78.
ID: 4INC21-07016
Назва проекту: Світ відкритий для всіх
Рейтинг: 283
Загальний бюджет проекту: 689230.00
Запитувана сума від УКФ: 689230.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ТВОРЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ "АРЛЕКІНО", ДОГО "ТО "АРЛЕКІНО"
Міста реалізації: Маріуполь,
Опис проекту: Мета – Залучення дітей та підлітків з інвалідністю до доступного культурного продукту. Взаємодія дітей-артистів зі своїми однолітками, розвиток контактів і навичок при спілкуванні з особами з інвалідністю. Створення передумов для розвитку творчих здібностей, психологічної корекції, навичок соціальної поведінки дітей з обмеженими можливостями здоров'я, під час роботи над ляльковою виставою. Проект передбачає: Створення і показ інтерактивної вистави «Маленький принц» за мотивами повісті А. Екзюпері для дітей з інвалідністю на базі Маріупольського театру ляльок.
79.
ID: 4INC21-28973
Назва проекту: Чую колір
Рейтинг: 276
Загальний бюджет проекту: 412200.00
Запитувана сума від УКФ: 412200.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Чернівецьке об'єднання "Захист"
Міста реалізації: м. Чернівці,
Опис проекту: Проект спрямований на створення інклюзивних культурних продуктів (озвучення 10 літературних творів та створення тифлокоментарів до 3 фільмів), що допоможуть людям з порушеннями зору використовувати культурні продукти
80.
ID: 4INC21-29410
Назва проекту: Інклюзівний культурний проект Ти Зірка
Рейтинг: 263
Загальний бюджет проекту: 0
Запитувана сума від УКФ: 700000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація Товариство талантів Зірка
Міста реалізації: місто Дніпро, Населені пункти відповідно до розташування відібраних організацій, яким будуть надсилатись запрошення на участь.,
Опис проекту: На протязі 10 років Громадська організація «Товариство підтримки талантів «ЗІРКА» проводить фестивалі та конкурси, в яких беруть участь обдаровані діти, а такох діти з різними фізичними вадами. У цей час наша організація розпочала цілеспрямовану роботу з такими участниками наших заходів. Ми вже маємо достатній досвід у цьому напрямку й кожного разу їх чисельність зростає, за підсумками журі діти з різними фізичними вадами отримують призові місця, глядачи та батьки із захопленням реагують на їх виступи. На сьогодення нам є чим пишатися, наші учасники не однократні фіналісти Дніпропетровського обласного конкурсу «Собори наших душ», а також беруть участь діти зі всієї України. У сучасному світі все більш необхідним становиться робота по культурно - просвітницькому розвитку таких дітей, а саме створенню фестивалю по визначенню особливо талановитих, музично обдарованих дітей , які на рівні зі всема учасниками фестивалів одерживають перемоги.
81.
ID: 4INC21-06630
Назва проекту: Особлива Будова
Рейтинг: 257
Загальний бюджет проекту: 1211300
Запитувана сума від УКФ: 630300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДЯНСЬКА ПЛАТФОРМА "НОВА КРАЇНА"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мотиваційний контент и комунікаційна екосистема, спрямована на підвищення РАС-толерантність суспілства Офіційна і неофіційна статистика масштабу ситуації з РАС в Україні сильно відрізняється. Центри-шарлатани, які заробляють на «модною» темою, не маючи знань і компетенцій. Буллінг, в тому числі «сімейний». Порушують законодавство сади / школи і батьки «нормальних» дітей, що витісняють «Не таких» за межі соціуму. Корупція в офіційній медицині (включаючи зйомки прихованою камерою) з вимаганням у батьків грошей за будь-який чих. Бажання напхати дитину ноотропами тут і зараз. Готовність батьків отримати слухняний овоч, а не боротьба за результат. Розвалюються сім’ї. Батьки, зіткнувшись з РАС, сприймають ситуацію, як трагедію для себе і дитини, відчувають провину.
ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
1.
ID: 4INC31-04748
Назва проекту: Інклюзивність фестивалю «NEOсвітній Арсенал»
Рейтинг: 475
Загальний бюджет проекту: 1787400.5
Запитувана сума від УКФ: 999024.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державне підприємство «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал»
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт прагне реалізувати культурно-освітній фестиваль для дітей і підлітків «NEOсвітній Арсенал» за принципами інклюзії: вільної взаємодії всіх відвідувачів в просторі музейної інституції через культуру і мистецтво, через творчість як універсальну практику, спільне отримання емоційного, естетичного і пізнавального досвідів. Щоб зробити фестиваль універсально інклюзивним, проєкт передбачає проведення тренінгу для учасників (більшість — музеї), адаптацію ігрових та навчальних матеріалів учасників, підготовку простору та універсальних ігрових путівників, а також публікацію методичного посібника по роботі з дітьми з інвалідністю за нозологіями. У межах чотириденного фестивалю, що відбудеться всьоме у Мистецькому арсеналі, представники 50 організацій з регіонів України адаптують для відвідувачів найкращі освітні практики у сфері культури.
2.
ID: 4INC31-03565
Назва проекту: Музейно-театральний онлайн-марафон "100 днів українського мистецтва аутсайдерів"
Рейтинг: 474
Загальний бюджет проекту: 556079.00
Запитувана сума від УКФ: 549879.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Благодійний фонд "Єврейсько-українська соціальна ініціатива"
Міста реалізації: Київ, Львів, Чернівці, Одеса, Харків, Житомир, Івано-Франківськ,
Опис проекту: Проєкт передбачає проведення культурно-освітнього онлайн-марафону, присвяченого актуалізації, популяризації та промоції українського мистецтва аутсайдерів. Спільно з осередками інклюзивного мистецтва, фахівцями з арт-терапії та митцями різних жанрів ми організуємо 100-денний музейно-театральний онлайн-марафон, який включатиме публічну демонстрацію, відкрите обговорення та дослідження «арт-брют» - мистецтва людей з інвалідністю, «диваків», ув’язнених, інших людей складної долі. Впродовж 100 днів ми організовуватемо онлайн-виставки творчих робіт особливих художників різних мистецьких жанрів, онлайн-покази театральних подій, онлайн-інтерв’ю та дискусій з митцями, нетворкінгові сесії, онлайн-екскурсії та інші заходи для відвідувачів з України та з-за кордону. Проєктом передбачено активну промо-кампанію, аби максимально широко охопити різні зацікавлені аудиторії – молодь, митців, працівників соціальної сфери.
3.
ID: 4INC31-28765
Назва проекту: Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України
Рейтинг: 472
Загальний бюджет проекту: 999260
Запитувана сума від УКФ: 999260
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Савка Мар'ян Володимирович
Міста реалізації: Львів, Київ, Чернівці,
Опис проекту: Проєкт "Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України" – це онлайновий каталог музейних закладів України з рейтингом інклюзивності, який створюється з метою інклюзивного інформування широкої аудиторії про рівень доступності базової туристичної інфраструктури, пропаганди ідей універсального дизайну та стимулювання підвищення рівня інклюзивності культурно-пізнавального туризму в Україні. Результатом буде інклюзивна медіаплатформа – розроблений відповідно до стандартів вебдоступності сайт, який міститиме інформацію про музеї та заповідники в усіх регіонах України, деталізований опис наявних умов і зручностей для прийому всіх відвідувачів, включаючи представників маломобільних груп, передбачатиме можливість групування об'єктів за наявністю тих чи інших зручностей, а також ранжування за узагальненим рейтингом доступності, оцінками та відгуками користувачів.
4.
ID: 4INC31-02433
Назва проекту: Інклюзивний ART-HUB
Рейтинг: 470
Загальний бюджет проекту: 615660
Запитувана сума від УКФ: 615660
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: В університеті буде створено креативний художньо-мистецький ХАБ для 75 студентів та викладачів з особливими потребами. Окреме приміщення буде розділено на зони творчості, коворкінгу, психологічного розвантаження, HandeMade. Зони будуть обладнані зручними місцями для творчої роботи осіб з обмеженими можливостями за різними напрямами мистецтва (гончарство, монотипія, музика, живопис, ручна праця, пісочна анімація). Фахівці проведуть 13 майстер-класів, які будуть записані на відео, що забезпечить вільний доступ до них. Одночасно у хабі зможуть працювати до 20 осіб. Через місяць діяльності хабу буде організовано виставку творчих робіт його учасників. Інклюзивний хаб функціонуватиме постійно, що сприятиме соціалізації та творчій самореалізації студентів з різними видами нозології.
5.
ID: 4INC31-01079
Назва проекту: "Пізнай мене через творчість" - інклюзивний креативний майданчик
Рейтинг: 470
Загальний бюджет проекту: 251463
Запитувана сума від УКФ: 251463
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Комунальний заклад "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" Херсонської обласної ради
Міста реалізації: Херсон,
Опис проекту: Інклюзивний креативний майданчик «Пізнай мене через творчість» - проєкт, що передбачає створення в бібліотеці інклюзивної студії для створення фото та відео, де усі користувачі книгозбірні мали б змогу не тільки користуватися обладнанням для створення власних аудіовізуальних продуктів, але й могли опановувати професійні навички роботи фотографа, мистецтво створювати кіно, навички акторської майстерності, секрети мультиплікації тощо. Актуальність проєкту полягає в тому, що сьогодні у місті відсутній інклюзивний простір, де б містяни, зокрема діти з інвалідністю, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, могли б не тільки реалізувати свої творчі здібності, але й опановувати нові професійні вміння, покращити комунікативні навички та навички соціальної адаптації, знайти друзів та однодумців, отримати інтелектуальне спілкування.
6.
ID: 4INC31-03621
Назва проекту: Fashion Inclusia
Рейтинг: 461
Загальний бюджет проекту: 940992
Запитувана сума від УКФ: 940992
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: Громадська організація «Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації»
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: FASHION INCLUSIA - унікальна програма сектору моди, завдяки якій учасники з інвалідністю отримають теоретичні знання і практичні навички в ключових професіях індустрії: візажист, стиліст, фотограф на бекстейджі Ukrainian Fashion Week. Завданням програми є не тільки теоретичний курс, в якому провідні фахівці в галузі проведуть лекції і семінари-практикуми з учасниками, але й практичний курс, що дозволить підготуватися до реальної роботи з підготовки моделей для показу, роботи в командах дизайнерів, зйомки подіумних фоторепортажів в рамках UFW. Програма стане поштовхом до професійного зростання, адже серед учасників буде обрано менторів, які продовжать передавати знання в майбутніх проєктах.
7.
ID: 4INC32-28474-3
Назва проекту: «Мистецтво – інструмент інклюзивного навчання для розвитку обдарованості та пізнавальної сфери у дітей з особливими освітніми потребами»
Рейтинг: 461
Загальний бюджет проекту: 995936.96
Запитувана сума від УКФ: 995936.96
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти
Міста реалізації: м. Луцьк, Волинська обл., м. Краматорськ, Донецька обл.,
Опис проекту: Проект полягає у створенні умов для розвитку культурного креативного середовища для дітей з особливими освітніми потребами ( в тому числі з інвалідністю) шляхом організації музичних оркестрів, лялькових театрів, творчих студій в 24-х інклюзивно - ресурсних центрах Волині і Донеччини та поширення нових технік і моделей корекційно-розвиткових занять в роботу національної мережі ІРЦ.
8.
ID: 4INC31-27922
Назва проекту: "Мистецтво без бар'єрів ": створення простору рівних можливостей.
Рейтинг: 459
Загальний бюджет проекту: 203423.46
Запитувана сума від УКФ: 203423.46
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Комунальний заклад спеціалізованої мистецької освіти Прилуцька дитяча музична школа ім. Л.М.Ревуцького
Міста реалізації: місто Прилуки, Чернігівська область,
Опис проекту: Проєкт передбачає ствоній шкорення інклюзивного креативного простору в Прилуцькій дитячій музичлі ім. Л.М.Ревуцького для усунення бар’єрів в отриманні мистецької освіти. Дітям з інвалідністю буде надано можливість розвивати свій творчий потенціал шляхом забезпечення зручного й рівного доступу та використання обладнання у класних кімнатах, активної взаємодії з іншими учнями школи. Проєкт розрахований на дітей міста, що мають музичні здібності: на дітей з особливими освітнім потребами, учнів Прилуцької музичної школи.
9.
ID: 4INC31-05877
Назва проекту: Всеукраїнська соціальна інформаційна кампанія про музичні здібності дітей із синдромом Дауна "Музика - важлива. Музика - можлива"
Рейтинг: 457
Загальний бюджет проекту: 946468.09
Запитувана сума від УКФ: 946468.09
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Всеукраїнська благодійна організація "Даун Синдром"
Міста реалізації: Київ, вся Україна,
Опис проекту: Мета проекту - сприяти розвитку інклюзії у культурній галузі та суспільстві шляхом створення та промоції музичного арт-терапевтичного онлайн-гуртка для дітей з синдромом Дауна та їхніх сиблінгів з Києва та регіонів України. Гурток дозволить дітям з інвалідністю розвинути потяг до музики, вплине на покращення внутрішньо-сімейної атмосфери, продемонструє соціуму впливовість музичної арт-терапії на емоційну сферу дітей, розвиток комунікативних навичок та самоконтролю. Інформаційна кампанія є ключовим продуктом проекту та реалізовуватиметься у кількох напрямках: відео-сюжети для соцмереж та ЗМІ, зовнішня реклама. Для працівників музичного, педагогічного, напрямків буде розроблено педагогічні рекомендації по знайомству з музикуванням дітей з синдромом Дауна, та використання музики в якості терапевтичного інструменту.
10.
ID: 4INC32-02815
Назва проекту: Інклюзивна креативна резиденція "Віртуальна майстерня "З Півдня на Захід"
Рейтинг: 457
Загальний бюджет проекту: 999995
Запитувана сума від УКФ: 999995
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХЕРСОН ПЛЮС ПРОДАКШН"
Міста реалізації: Херсон та Херсонська область, Рівне та Рівненська область, Миколаїв та Миколаївська область, Луцьк та Волинська область,
Опис проекту: Інклюзивна креативна резиденція "Віртуальна майстерня "З Півдня на Захід" – проєкт, у якому поєднуватимуться три складові. 1. Мотиваційні телевізійні історії успіху митців з особливими потребами. 2. Інклюзивні резиденції у вигляді телемостів між студіями в Херсоні та Рівному за участі митців, експертів, журналістів, людей з особливими потребами, де обговорюватимуться проблеми та відбуватиметься обмін досвідом, знаннями, думками та ідеями. 3. У ході цих розмов про НЕобмеженні можливості та подолання УСІХ бар’єрів, у довірі та партнерстві буде створена віртуальна майстерня – онлайн платформа, у якій будуть представлені відео-записи майстер-класів від митців-учасників телемостів. А також збиратимуться й демонструватимуться доробки учасників проєкту – не лише картини, а й твори декоративно-прикладного мистецтва, музичні твори, будь-які інші творчі роботи (у тому числі створені у ході самого проєкту), авторами яких є люди з особливими потребами. На початковому етапі в проєкті братимуть участь митці та експерти із Херсонської, Миколаївської, Рівненської та Волинської областей. Завдяки віртуальній майстерні до проєкту приєднаються учасники з інших областей України.
11.
ID: 4INC31-29295
Назва проекту: Інклюзивний креативний простір “FreeDreams”
Рейтинг: 450
Загальний бюджет проекту: 305409.00
Запитувана сума від УКФ: 305409.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка
Міста реалізації: м. Хмельницький, Хмельницька область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на створення умов для розвитку, соціалізації та рівних можливостей до якісних бібліотечних послуг і культурно-мистецького життя міста шляхом переформатування простору та діяльності бібліотеки на засадах сприяння промоції мистецтва людей з інвалідністю та позитивних прикладів їх самореалізації. Учасники проєкту матимуть можливість задовільнити свої потреби, проведення дозвілля, визначення можливих орієнтирів самореалізації, розвитку внутрішньої активності і здібностей з урахуванням досвіду та історій успіху відомих у регіоні митців і професіоналів, у тому числі людей з інвалідністю.
12.
ID: 4INC31-27923
Назва проекту: Доступний театр
Рейтинг: 444
Загальний бюджет проекту: 999935.00
Запитувана сума від УКФ: 999935.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Обласний комунальний заклад «Харківський театр для дітей та юнацтва»
Міста реалізації: Харків, Харківська область,
Опис проекту: Проєкт «Доступний театр» - створення інклюзивного театрального простору за рахунок адаптації вистав для глядачів з інвалідністю та надання майданчику для творчості митцям з інвалідністю. Мета проєкту: розбудова інклюзивного суспільства, підтримка митців і глядачів з інвалідністю, виховання поваги до людей з інвалідністю. Результати проєкту: створення інклюзивного (універсального) театрального простору на базі Харківського театру для дітей та юнацтва через створення тифлокоментаря та перекладу жестовою мовою репертуарних вистав театру; навчання працівників театру жестової мови та створення тифлокоментаря, а підчас навчання освоєння етичних норм спілкування з людьми з різними нозологіями інвалідності; творча лабораторія за участі людей з інвалідністю, з метою створення і показу перформансу “Перетинаючи кордони”; гостьовий проєкт “Погляд” від МТЦ “Непротоптана стежина”
13.
ID: 4INC31-02502
Назва проекту: ВРАЖАЙ ТА НАДИХАЙ
Рейтинг: 443
Загальний бюджет проекту: 870445.46
Запитувана сума від УКФ: 868445.46
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ВАРАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР КОМПЛЕКСНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ІМЕНІ З.А.МАТВІЄНКО
Міста реалізації: м.Вараш, Вараський район, Рівненська область, Україна,
Опис проекту: Інклюзивний мистецький проєкт “ВРАЖАЙ та НАДИХАЙ” чітко націлений сприяти розвитку інклюзивного суспільства через подолання стереотипів та демонстрацію високих досягнень митців з інвалідністю, а також створювати нові платформи творчості на рівних умовах доступу, в першу чергу - для підсилення мистецького потенціалу інклюзивних митців. Шляхом інтеграції в культурне та творче життя громади проєкт підсилює можливості рівного доступу для культурного самовираження всіх громадян та спільнот. Проєкт передбачає створення мистецького навчального простору на базі Центр реабілітації в м.Вараш для задоволення потреб інклюзивних митців художнього мистецтва, аудіального мистецтва (вокал та гра на музичних інструментах). В результаті 5 місяців навчання та підготовки буде створено нові культурні продукти - вулична міська виставка про визначних митців регіону з інвалідністю, виставка нових художніх робіт інклюзивних митців (від 20 творів) та музична театралізована вистава про інклюзивного художника (за участю акторів з інвалідністю). Всі заходи відбуватимуться у змішаному форматі онлайн/оффлайн, з дотриманням усіх правил карантинних обмежень та орієнтацію на максимальне онлайн-охоплення цільової аудиторії. Головний зміст - формування нового почуття рівності та прав у мистецтві, культури толерантності та подолання стереотипів і обмежень.
14.
ID: 4INC31-29163
Назва проекту: CanGuruSPACE. Інклюзивна креативна студія для дітей з сенсорною кімнатою та міні-бібліотекою
Рейтинг: 443
Загальний бюджет проекту: 1199887
Запитувана сума від УКФ: 999887
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: ХАРКІВСЬКИЙ ПРИВАТНИЙ ЛІЦЕЙ "ШКОЛА "РАНОК" ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Міста реалізації: м. Харків,
Опис проекту: Проєкт «CanGuruSPACE» передбачає створення інноваційної інклюзивної креативної студії для дітей з сенсорною кімнатою та міні-бібліотекою з універсальним дизайном. Це буде доступний кожному простір, метою якого є сприяння соціалізації, розвитку, адаптації дітей з ООП, надання можливостей для отримання нових знань та реалізації соціокультурних потреб кожного, а також для поширення інформації та обізнаності суспільства з питань інклюзії. У рамках проєкту передбачається створення інклюзивної креативної студії з сенсорною кімнатою та міні-бібліотекою з інклюзивною літературою для дітей та дорослих; розробка, проведення та запис відео 10 занять з АРТ-терапії, та 5 семінарів-тренінгів за участі реабілітологів, психологів, педагогів-коректорів та інших спеціалістів, які працюють з дітьми, що мають ООП.
15.
ID: 4INC31-26650
Назва проекту: Художній музей як складова інклюзивного культурного простору
Рейтинг: 441
Загальний бюджет проекту: 940580.00
Запитувана сума від УКФ: 940580.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальна установа «Обласний художній музей» Черкаської обласної рад
Міста реалізації: Черкаси, Черкаська область,
Опис проекту: Основна мета проєкту – забезпечити реалізацію прав людини на рівний доступ до культурного продукту та культурних цінностей, незалежно від місця знаходження, стану здоров’я, постійних чи тимчасових обмежень. Очікувані результати: інклюзивні культурні продукти (виставка митця з інвалідністю, додаток доповненої реальності, веб-сайт - платформа для поширення інклюзивного продукту, аудіогіди з тифлокоментарями, планшети з екскурсією жестовою мовою, буклет шрифтом Брайля); інклюзивний креативний простір для людей з інвалідністю та широкої аудиторії (майстер класи, пандуси, крісла колісні, ходунки, дитячий візок в користування відвідувачам музею) інформаційна кампанія по вихованню поваги до прав і потреб людей з інвалідністю в суспільстві і підтримка освітніх програми по інклюзії.
16.
ID: 4INC32-28183
Назва проекту: Інклюзивно-ресурсний центр Новопокровської територіальної громади "Я можу". Підготовка та проведення інклюзивної вистави.
Рейтинг: 440
Загальний бюджет проекту: 185738.81
Запитувана сума від УКФ: 114256.81
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ НОВОПОКРОВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Міста реалізації: смт Новопокровка, Дніпропетровська область, с. Кочубеївка, Херсонська область,
Опис проекту: З метою підвищення ролі мистецької діяльності у громаді, створення передумов для самореалізації осіб з ООП у мистецьких професіях, посилення їх інтеграції у суспільне життя шляхом залучення до професійних мистецьких практик, розширення доступу до мистецької діяльності, що сприятиме кращій соціалізації осіб з ООП, розкриття їхніх талантів, а також розвитку толерантності українського суспільства, на території Новопокровської ТГ в рамках проєкту буде створено інклюзивно-ресурсний центр «Я можу» та проведено на його базі театральну виставу. Центр продовжить своє існування та роботу і після завершення проєкту за рахунок фінансування з місцевого бюджету. Буде залучено не менше 30 дітей з ООП.
17.
ID: 4INC31-06381
Назва проекту: ProMind
Рейтинг: 439
Загальний бюджет проекту: 989540
Запитувана сума від УКФ: 989540
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійний фонд "Фонд майбутнього"
Міста реалізації: Україна, Україна,
Опис проекту: Проект передбачає розробку та запуск програмного продукту - мобільного додатку, що містить цифрові матеріали для навчання дітей з дит́ячим церебр́альним пара́лічем (надалі ДЦП) та долучення їх до вивчення шедеврів культури та мистецтва.
18.
ID: 4INC31-28865
Назва проекту: Встановлення міні-скульптур туристичних об’єктів Рівного з використанням шрифту Брайля
Рейтинг: 438
Загальний бюджет проекту: 1199120.00
Запитувана сума від УКФ: 999120.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація "Фонд Олексія Муляренка"
Міста реалізації: Рівне, Рівненська область, Україна,
Опис проекту: Проект передбачає створення та встановлення у місті Рівне бронзових міні-скульптур основних туристичних об’єктів міста у їх первинному історичному вигляді з використанням шрифту Брайля та з нанесенням QR коду, який дає доступ до інклюзивного відеоролика з історією та описом об’єкта з тифлокоментарем, сурдодублюванням та субтитрами англійською мовою.
19.
ID: 4INC33-06840
Назва проекту: Інклюзія - не ілюзія
Рейтинг: 436
Загальний бюджет проекту: 608646
Запитувана сума від УКФ: 608646
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Виконавчий комітет Луцької міської ради
Міста реалізації: м.Луцьк, Волинська обл, Україна, місто Жешув, Республіка Польща,
Опис проекту: Культурно-просвітницький проєкт «Інклюзія - не ілюзія» спрямований на створення креативного рекламного контенту з метою розвінчання суспільних стереотипів щодо людей з інвалідністю та формування сприятливого психологічного середовища серед населення Луцької міської територіальної громади та Гміни міста Жешув задля соціалізації неповноправних осіб. Виховання в суспільстві поваги до прав і свобод людей з інвалідністю, рівноправного ставлення до них як до повноцінних членів громади, що насамперед здійснюватиметься через школярів за допомогою інструменту, який є популярним серед молодіжного середовища – відеоблогів та відомих блогерів. У результаті проведених заходів передбачається створення відеоролику на основі відеоблогів дітей-волотерів, що комунікуватимуть під час спільних активностей з ровесниками, котрі мають інвалідність .
20.
ID: 4INC31-07554
Назва проекту: Програма адаптації публічних просторів «Аutism friendly: дружнє місто»
Рейтинг: 435
Загальний бюджет проекту: 870978.00
Запитувана сума від УКФ: 870978.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ЩАСЛИВЕ СЬОГОДНІ"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект містить розробку та створення загальнодоступної онлайн програми на спеціальній медіаплатформі у вигляді універсального тренінгу, який можна завантажити будь-кому. Основна мета - навчити якнайбільше закладів по всій Україні адаптувати умови в публічному просторі (кінотеатри, театри, бібліотеки, музеї тощо) до потреб людей з розладами спектру аутизму. На цій платформі також будуть завантажені та описані приклади успішних та вже реалізованих адаптації в публічних місцях, щоб надихати і заохочувати все більше і більше організацій по всій Україні брати участь в цій програмі.
21.
ID: 4INC31-03556
Назва проекту: Практичний посібник з організації доступних масових заходів у громадах України "ДоступNO/YES"
Рейтинг: 434
Загальний бюджет проекту: 639000
Запитувана сума від УКФ: 639000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація “Фестиваль “Файне місто”
Міста реалізації: Тернопіль,
Опис проекту: На прикладі доступності на фестивалі “Файне місто” розробити електронний, друкований та відео-посібники з організації доступних масових заходів для організаторів в громадах України. З метою організації більш інклюзивних заходів у громадах України - розповсюдити посібники серед муніципалітетів України. Популяризувати доступність на масових заходах, незалежно від масштабу та юридичної особи, яка їх проводить. Сприяти забезпеченню рівного доступу до культурних ресурсів і рівних можливостей для особистісного розвитку та самореалізації для всіх громадян та спільнот, незалежно від місця проживання.
22.
ID: 4INC31-05749
Назва проекту: Створення інклюзивної медіаплатформи "Terra інклюзія" для популяризації українських письменників, які пишуть на тему інклюзії, та залучення професійної спільноти з інвалідністю.
Рейтинг: 433
Загальний бюджет проекту: 797840
Запитувана сума від УКФ: 797840
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Видавничий центр "12"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт покликаний привернути увагу суспільства до теми інклюзії через створення медіаплатформи, на якій будуть розміщені 10 випусків інтерв'ю з українськими письменниками, які пишуть на тему інклюзії. В якості ітерв'юєра запрошена людина з інвалідністю, яка має досвід роботи в медіа. У кожному інтерв'ю подається презентація письменника, його інклюзивних творів та сюжет з реальною історією, схожою за тематикою з літературним твором. Залучення особи з інвалідністю в якості інтерв’юєра дозволить, зокрема, показати інклюзивні можливості медіапростору та промоцію мистецтва людей з інвалідністю, промоцію позитивних прикладів для наслідування та досягнень інклюзивного мистецтва в Україні.
23.
ID: 4INC31-02223
Назва проекту: Поширення знань про аутизм для формування толерантного учнівського середовища
Рейтинг: 424
Загальний бюджет проекту: 338638.5
Запитувана сума від УКФ: 338638.5
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Заклад вищої освіти "Український католицький університет"
Міста реалізації: м. Львів та Львівська область,
Опис проекту: Метою проекту є доступними методами поширювати знання про людей з аутизмом серед молоді підліткового віку та установ, що безпосередньо працюють зі школярами та студентами та\або людьми з інвалідністю. В результаті проекту заплановано: - Здійснити переклад книги коміксів Мігеля Гаярдо «Марія і я» про дівчину-підлітка з аутизмом. - Провести презентації книги в середовищі батьків дітей з аутизмом, педагогічних працівників та інших зацікавлених осіб. - Провести низку просвітницьких зустрічей в учнівському середовищі про життя і особливості людей з аутизмом.
24.
ID: 4INC31-26995
Назва проекту: Дитячий інклюзивний культурно-мистецький табір
Рейтинг: 421
Загальний бюджет проекту: 996719
Запитувана сума від УКФ: 996719
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Щастя Кідс
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Застосування власної інноваційної моделі впровадження інклюзії в дитячому садочку шляхом організації інклюзивних змін у дитячому таборі при дитячому садочку "Щастя Кідс". Мета - створення інклюзивного середовища, а також підготовка спеціалістів для роботи в такому середовищі.
25.
ID: 4INC31-03124
Назва проекту: Diversity YOU 2021
Рейтинг: 410
Загальний бюджет проекту: 997014
Запитувана сума від УКФ: 997014
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: Громадська організація «Львівський тиждень моди»
Міста реалізації: Львів, Київ, Миколаїв, Дніпро, Харків, Вінниця, учасники проєкту – будь-які українські великі, середні, малі ОТГ, містечка, села.,
Опис проекту: Спецпроєкт ГО«Львівський тиждень моди» покликаний привернути увагу суспільства до 15% населення планети - людей з інвалідністю (в Україні 2,7 мільйони осіб), впровадити інклюзію в усі сфери життєдіяльності, зокрема у індустрію моди, ліквідувати соціальну ізольованість людей з інвалідністю, мінімізувати нерозуміння, несприйняття, несвідоме ставлення до потреб та досягнень осіб з видимою і невидимою/ прихованою, вродженою і набутою інвалідністю через масштабну загальноукраїнську інформаційну кампанію і презентацію результатів професійної фешн-фотосесії, презентаційних відео та розширених інтерв’ю з десятьма, обраними репрезентативно, учасниками. Герої презентуватимуть різні професійні, соціальні, вікові, гендерні, етнічні кластери, географічну приналежність, розмір громади, формуючи, таким чином, збірний образ – портрет людей з інвалідністю в Україні.
26.
ID: 4INC31-03541
Назва проекту: Інклюзивний креативний хаб «Зачарована Десна»
Рейтинг: 409
Загальний бюджет проекту: 1012750
Запитувана сума від УКФ: 992750.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація «Голос батьків»
Міста реалізації: Чернігів, село Клочків, Чернігівського району, Чернігівської області, Santa Susanna, провінція Barcelona (Іспанія),
Опис проекту: Культурно-креативний хаб з залученням митців з інвалідністю різних культурних секторів та регіонів, в тому числі з Європи. : музика, театр, живопис, літературна справа та інше. Хаб включає в себе:- серію майстеркласів для людей з інвалідністю; підготовку та проведення фестивалів інклюзивного мистецтва «Зачарована Десна». Завдяки застосуванню інноваційних технологій створюємо унікальний інклюзивний продукт, який розкриває творчий та креативний потенціал митців з інвалідністю, спираючись на виствітлювання теми збереження еко системи.
27.
ID: 4INC31-29549
Назва проекту: Ігрофікація для розвитку інклюзивного суспільства: вчись онлайн - змінюй офлайн
Рейтинг: 407
Загальний бюджет проекту: 999320
Запитувана сума від УКФ: 999320
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "Інститут політика-інформаційних досліджень"
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Суть проекту полягатиме у приверненні уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, ствердженні інклюзії як базової цінності розвитку громад шляхом виховання суспільно активних мешканців громад методами ігрофікації, а саме завдяки створенню ігрофікованого он-лайн курсу "Моя інклюзивна громада" та настільної симуляційної гри "Моя інклюзивна громада"
28.
ID: 4INC31-07121
Назва проекту: "Танок тиші"
Рейтинг: 407
Загальний бюджет проекту: 665000
Запитувана сума від УКФ: 665000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Товариство з обмеженною відповідальністю "Туристична компанія "ВД-Тревел"
Міста реалізації: Київ, Житомир, Чернігів, Львів, Одеса,
Опис проекту: Танок споконвіку допомагав спілкуванню. Здається так природньо рухатися під музику. Але завадити цьому може цілковита тиша. Людина, яка живе у тиші, втрачає здатність як вербально соціалізуватися, так і за допомогою танців. Наш проект грунтується на танцювальному колектив «Сенсатів» (Казахстан), який вигравав гран-прі на міжнародних фестивалях, а журі й гадки не мало, що танцюристи — люди з вадами слуху. Демонстрація танцювальних здібностей людей з вадами слуху стане масштабною публічною подією та інформаційною компанією, яка має, по-перше, привернути увагу суспільства до проблем людей з вадами слуху, по-друге, сформувати повагу до їхніх потреб, по-треттє, наочно показати позитивні приклади для наслідування.
29.
ID: 4INC31-28156
Назва проекту: Інклюзивний творчий простір «Руки створюють дива, коли серце сповнене добра»
Рейтинг: 403
Загальний бюджет проекту: 452906.00
Запитувана сума від УКФ: 452906.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Чернігівська міська благодійна організація батьків і дітей інвалідів з дитинства «Логос»
Міста реалізації: м. Чернігів та Чернігівська область.,
Опис проекту: Наш проект є актуалізація соціального запиту на турботу про людей з інвалідністю, задоволення їх потреби у розвитку різного виду мистецтва, шляхом створення сучасного інклюзивного творчого простору з використанням соціального та природного ресурсу. Створений креативний простір з універсальним дизайном залучить широку аудиторію людей з інвалідністю для участі у серії майстер-класів з виготовлення інклюзивного мистецького продукту, у вигляді картин, за різними видами та жанрами образотворчого мистецтва та ремесла. Підсумковим заходом стане проведення виставкового фестивалю «Руки створюють дива, коли серце сповнено добра» на території Чернігівського обласного художнього музею ім. Г.П. Галагана за участю широкого кола митців з інвалідністю та представників громадськості, бізнесу, влади, культури та шанувальників мистецтва.
30.
ID: 4INC31-28029
Назва проекту: Мова Фотографії
Рейтинг: 402
Загальний бюджет проекту: 999760.00
Запитувана сума від УКФ: 999760.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ ФОТОГРАФІВ", ГО "УАПФ"
Міста реалізації: місто Харків, місто Харків,
Опис проекту: Мова Фотографії — інклюзивний освітній проєкт для людей з порушеннями слуху та мовлення. Він включає: створення адаптованого освітнього курсу з фотографії, глосарію та проведення виставки студентських робіт. Курс є інноваційним і не має аналогів в Україні. Він допоможе взаємоінтеграції та обміну суспільним досвідом у сфері інклюзивної освіти. Програма курсу складена професійними фотографами і формує у студентів базу, достатню для початку професійної діяльності. Курс триватиме 3 місяці та включатиме лекції з портрету, студійної зйомки, репортажу. Разом з профільною організацією, для проєкту буде створено унікальний глосарій професійної термінології жестовою мовою. Наразі такого глосарію не існує, і після завершення проекту, його буде викладено у вільний доступ.
31.
ID: 4INC31-29742
Назва проекту: Інклюзивні іноваційні арт-практики у роботі з особами з інвалідністю та іх родинами
Рейтинг: 401
Загальний бюджет проекту: 675141
Запитувана сума від УКФ: 653241
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Доступний світ"
Міста реалізації: м. Миколаїв,
Опис проекту: Проект представляє собою 5-місячну комплексну програму психологічної реабілітації та навчання художній творчості для 40 осіб з інвалідністю та членів їх родин за допомогою іноваційних арт-методик: живопису, малювання на воді, песочної анімації, ліплення, та виїзних заходів природу. Підсумком проекту є масштабна виставка робіт учасників проекту.
32.
ID: 4INC31-07110
Назва проекту: Доступне кіно: Голлівуд
Рейтинг: 394
Загальний бюджет проекту: 0
Запитувана сума від УКФ: 0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Боротьба за права"
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Мета проєкту “Доступне кіно: Голлівуд” — підтримати незрячих та нечуючих людей у розкритті глядацького потенціалу. Створивши звукоописи та розгорнуті субтитри до десяти культових стрічок Голлівуду, ми забезпечимо незрячим та нечуючим людям безстроковий доступ до них в одному з найбільших онлайн-кінотеатрів України — Sweet.tv.
33.
ID: 4INC31-26533
Назва проекту: Свій очима своїх
Рейтинг: 393
Загальний бюджет проекту: 999466.00
Запитувана сума від УКФ: 999466.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Ріал Сторіс Продакшн"
Міста реалізації: Київ, Харків, Рівне, Одеса,
Опис проекту: “Свій очима своїх ”- це проєкт про права людини мовою мистецтва. У його фокусі - особи з вадами зору, які займаються активною громадською, культурною та правозахисною діяльністю у Києві, Рівному та Харкові. Їхні історії будуть зафіксовані у виставковому проєкті та у розділі “Свій очима своїх” на вебплатформі “Свій серед своїх”. Ці культурні продукти будуть адаптовані для доступу особам із вадами зору для того, щоб популяризувати тему інклюзивності у суспільстві та посилити позитивний імідж маломобільних груп.
34.
ID: 4INC31-05813
Назва проекту: Забезпечення інклюзії в сфері культури в місцевих громадах
Рейтинг: 393
Загальний бюджет проекту: 550560
Запитувана сума від УКФ: 550560
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Спілка громадських організацій інвалідів Києва, Спілка
Міста реалізації: Київ , охоплення всієї України,
Опис проекту: Проєкт спрямований на впровадження та підтримку розвитку ідеї впровадження інклюзії в сфері культури в громадах та суспільстві загалом. В рамках проєкту передбачено розробка, адаптація та пілотування гри-симулятора «Світ Громад. Інклюзія». Ключовим результатом проєкту буде інструмент неформальної освіти громадських активістів, представників секторів культури та креативних індустрій щодо створення в громаді інклюзивних культурних просторів та проєктів та забезпечення рівних прав всіх громадян на доступ до культури, що свою чергу, сприятиме підвищенню рівня інклюзивності громади.
35.
ID: 4INC31-28043
Назва проекту: Всеукраїнський фестиваль жестової пісні "Відкрий серце"
Рейтинг: 389
Загальний бюджет проекту: 696140
Запитувана сума від УКФ: 696140
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація Закарпатська обласна організація УТОГ
Міста реалізації: м. Ужгород, Закарпатська область,
Опис проекту: У рамках проекту, реалізації Всеукраїнського фестивалю "Відкрий серце", дії учасників наступні: вираження власного потенціалу, відкриття таланту, демонстрація умінь, через показ власних підготовлених вистав-пісні у жестовому виконанні. Також, робота людей з обмеженими можливостями з керівниками гуртків, лекції та майстер класи, робота з дітьми і юнацтвом, підготовка виступів. Критерій відбору – художній, виступити перед журі та глядачами й одержання фахової оцінки роботи. Вимоги фестивалю, посилання у виступах, має бути чітким і зрозумілим, нести цінність для суспільства. Додатковою метою фестивалю є прохання до місцевого самоврядуввання вирішувати проблему доступності міста, що є вкрай недостатнім для комфортного проживання у місті для людей з обмеженими можливостями.Триденний фестиваль жестової пісні "____" сприятиме збільшенню глядацького попиту на Будинок культури УТОГ у м.Ужгород, розвитку культури, туристичної привабливості регіону.
36.
ID: 4INC31-29233
Назва проекту: Міжнародний інтеграційний театральний фестиваль «Сонячна Хвиля»
Рейтинг: 389
Загальний бюджет проекту: 933600.00
Запитувана сума від УКФ: 933600.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "СПІЛКА МАТЕРІВ ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ТА ФІЗИЧНИХ ПОРУШЕНЬ М.КИЄВА "СОНЯЧНИЙ ПРОМІНЬ"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Міжнародний інтеграційний театральний фестиваль «Сонячна Хвиля» - це інклюзивний мистецький простір, в якому свою творчість представляють як аматори так і професіонали без обмежень віку та соціального статусу. Фестиваль «Сонячна Хвиля» реалізовується цьогоріч завдячуючи постійному щорічному проекту «Соціально-мистецька Акція «Приречені на щастя», яка в свою чергу дала можливість, протягом трьох років, об’єднати творчі колективи та відновити роботу фестивалю. Метою Фестивалю - є підтримка та популяризація самобутньої творчості людей з особливостями психофізичного та інтелектуального розвитку для зрівняння можливостей у суспільстві та одночасної їх активізації та інтеграції у світову культуру та суспільство.
37.
ID: 4INC31-02551
Назва проекту: "Форма відчуття"
Рейтинг: 388
Загальний бюджет проекту: 490059.80
Запитувана сума від УКФ: 490059.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Державний навчальний заклад "Львівське вище професійне художнє училище"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Мета: формування креативної мистецької платформи та арт-простору для реалізації художнього потенціалу людей з інклюзивними потребами. Суть проекту полягає у створенні креативного простору з універсальним дизайном, публічної та доступної мистецької платформи для виготовлення інклюзивних продуктів задля задоволення культурних потреб людей з інвалідністю. Промоцію мистецтва людей з інвалідністю, промоцію позитивних прикладів для наслідування та досягнень інклюзивного мистецтва. Презентація Арт-простору та відкриття капсульної виставки арт-об'єктів для громадськості.
38.
ID: 4INC31-03470
Назва проекту: Соціально-мистецький проєкт «Особливий театр в театрі»
Рейтинг: 386
Загальний бюджет проекту: 000
Запитувана сума від УКФ: 000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація Центр розвитку творчості "Лілея"
Міста реалізації: Львів, Київ,
Опис проекту: Проєкт має на меті інтеграцію інклюзивних театральних колективів у професійні театральні інституції на умовах тривалої співпраці, забезпечення реалізації творчих здібностей у дітей і підлітків з інвалідністю на професійному рівні із залученням провідних діячів культури і мистецтв, педагогів, психологів тощо, сприяння процесу реабілітації і соціальної адаптації засобами мистецтва. Створення дієвої онлайн та офлайн платформи для удосконалення професійної майстерності театрів людей з інвалідністю, на прикладі напрацювань з 3-ма провідними українськими театрами, привернення уваги до інклюзивних творчих колективів та інтеграції в повноцінне театральне життя міст України. Етапи проведення проєкту: - репетиції інтермедії, створення костюмів та декорацій, відео зйомка, тематичні відео конференції, підготовка фото виставки; - прем’єра інтермедії, відкриття фотовиставки, онлайн і наживо.
39.
ID: 4INC31-24722
Назва проекту: Соціально-культурний проект "Світ глухих - яскравий!"
Рейтинг: 380
Загальний бюджет проекту: 999375.5
Запитувана сума від УКФ: 999375.5
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Підприємство обʼєднання громадян "Культурний центр Українського товариства глухих"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення комплексного інклюзивного простору з відповідним контентом, який буде знайомити з особливою культурною та мовною самобутністю спільноти глухих в Україні, їх історією, творчістю та мистецтвом, які реалізуються через жестову мову, сприятиме гуртуванню та обʼєднанню людей різних вікових категорій незалежно від стану слуху чи наявності інвалідності, розкриттю їх потенціалу, змістовному проведенню дозвілля. Інформування суспільства про успіхи та досягнення, творчість, самобутнє мистецтво осіб з інвалідністю зі слуху, створення умов для самореалізації осіб з порушеннями слуху засобами театрального мистецтва через виготовлення відеоконтенту для вільного поширення в мережі. Сприяння формування толерантного та безбарʼєрного суспільства, руйнування стереотипів про людей зі зниженим слухом.
40.
ID: 4INC31-27662
Назва проекту: Яке ТАКЕ мистецтво?!
Рейтинг: 377
Загальний бюджет проекту: 781880
Запитувана сума від УКФ: 781880
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: ТОВ «ТРК «РАДІО СКОВОРОДА»
Міста реалізації: Львів, Київ, Рівне, Ужгород, Вінниця, Луцьк, Миколаїв, Одеса, Запоріжжя, Дніпро,
Опис проекту: «Яке ТАКЕ мистецтво» - це аудіовізуальний інклюзивний проєкт про десятьох митців з різних міст України, які мають інвалідність. Проте інвалідність у даному проєкті - не основа сюжету, адже роботи митців змушують слухачів та глядачів зануритись у різні види мистецтва та зняти стереотипне уявлення про інвалідність, яка обмежує.
Тут і про мотивацію творити, і про можливість розвивати те, що іншим здається неможливим, ну і звісно неймовірний сторітейлінг про самих митців у їхній власній інтерпретації.
Важливим є й відтворення проєкту у форматі подкастів та відео (з сурдоперекладом), що дозволяє розширити не лише аудиторію слухачів та глядачів проєкту, а й показати позицію рівності. Адже абсолютно нормально записувати та знімати людей з інвалідністю акцентуючи увагу не на конкретній нозології, а їхній професії та місії.
41.
ID: 4INC31-06019
Назва проекту: Побачити більше
Рейтинг: 377
Загальний бюджет проекту: 424888.85
Запитувана сума від УКФ: 424888.85
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Видавничий Дім «Медіа-ДК»
Міста реалізації: офіс компанії знаходиться у м. Київ. При цьому українська аудиторія сайту поділяється таким чином: 47% Київ, 5% Дніпропетровська обл., 5% Харківська обл., 5% Донецька обл., 4% Львівська обл., 4% Одеська обл., 4% Київська обл. та інші.,
Опис проекту: NV.UA – медіаресурс, на якому кожен зможе знайти цікаву для себе та свого розвитку інформацію (культура, мистецтво, історія, ділова картина дня, аналітика тощо). Адаптація NV.UA відповідно до потреб людей з порушеннями зору дозволить їм стати повноцінними учасниками споживання культурного продукту. Також передбачається інформаційна кампанія для привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю. Це дасть змогу популяризувати ідею інклюзивності у суспільстві.
42.
ID: 4INC31-01728
Назва проекту: ТОТАЛЬНА АРТ-ТЕРАПІЯ
Рейтинг: 375
Загальний бюджет проекту: 877368
Запитувана сума від УКФ: 877368
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа - підприємець ГРИНИШИН ГАЛИНА АНТОНІВНА
Міста реалізації: Івано-Франківськ, Львів, Богородчани,
Опис проекту: Інклюзивний культурологічний проект «ТОТАЛЬНА АРТ-ТЕРАПІЯ» за мотивами снів дітей з інвалідністю. Метою проекту є створення мистецької платформи-простору, заснованої на сталій лікувальній терапії для її постійної дієвості та розвитку.
43.
ID: 4INC31-03574
Назва проекту: Благодійний творчий проект «Дует із зіркою»
Рейтинг: 371
Загальний бюджет проекту: 994250
Запитувана сума від УКФ: 994250
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація «Мистецька Ліга»
Міста реалізації: Київ, Україна, Київ, Київ,
Опис проекту: Благодійний творчий проект «Дует із зіркою», має на меті активне залучення дітей з інвалідністю до культурно-мистецького життя в країні, промоцію інклюзивного мистецтва в українському суспільстві, а також сприяння розвитку культури інклюзії в Україні. Це перший в Україні проект, що не тільки стимулює інклюзивність в культурному та творчому секторах, демонструючи досягнення дітей з інвалідністю, але, за підтримки найвідоміших зірок Української естради, що виступають на великій сцені спільно з такими дітьми та для таких дітей, підкреслює надзвичайну важливість відповідних якісних інноваційних культурних продуктів. Таким чином, створюється надзвичайно приваблива атмосфера для поліпшення сприйняття громадськістю людей з ОП, подолання стереотипів та стимулювання суспільної цікавості до інклюзивного мистецтва. Проект існує з 2018 р., 5 разів був проведений на різних концертних майданчиках Київа.
44.
ID: 4INC31-03564
Назва проекту: Всеукраїнська премія "Подолання"
Рейтинг: 363
Загальний бюджет проекту: 1085576.90
Запитувана сума від УКФ: 995576.90
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація інвалідів "КРЕАВИТА"
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Проєкт спрямовано на формування позитивного ставлення суспільства до осіб з інвалідністю шляхом підвищення свідомості громадян стосовно досягнень осіб з інвалідністю та промоції їх мистецтва. В рамках проєкту буде проводитися перша всеукраїнська премія «Подолання», яка визначає та вшановує досягнення осіб з інвалідністю в різних сферах життєдіяльності. Для урочистої церемонії нагородження буде підготовлена інклюзивна культурна програма, в якій приймуть участь митці з інвалідністю та професійні діячі з різних культурних секторів. Ця подія буде мати великий резонанс та стане унікальним інструментом інформування суспільства про досягнення і внесок людей з інвалідністю в розвиток країни, а також безпосередньо буде впливати на розвиток інклюзії в Україні.
45.
ID: 4INC31-28701
Назва проекту: Мистецькі Ластівки
Рейтинг: 362
Загальний бюджет проекту: 999931.4
Запитувана сума від УКФ: 999931.4
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична Особа Підприємець ЛОБАРЕВА ІРИНА ФРАНЦІВНА
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Маленькі діти з дорослою душею. Це історія про дітей, які героїчно проходять такі випробування, що багатьом дорослим не під силу. Історії про маленьких людей, чиї душі, як ластівки прагнуть польоту і творчості. Мистецтво допомагає таким дітям досягати висот у внутрішньому рості та надає сил рости над їх захворюваннями. Також, інклюзія у суспільстві таких дітей сприяє порозумінню духовних можливостей та внутрішнього росту самого суспільства і в духовному, і в культурному спектрі.
46.
ID: 4INC31-28283
Назва проекту: Мультимедійний інклюзивний культурний продукт арт-платформи «Зможемо»
Рейтинг: 352
Загальний бюджет проекту: 599214.60
Запитувана сума від УКФ: 599214.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація «Рівненська платформа розвитку культури і мистецтва»
Міста реалізації: м. Рівне,
Опис проекту: Мета заснування Aрт-платформи - розвиток інклюзивного мистецтва та толерантності у суспільстві. В межах проекту передбачена взаємодія літературно-драматичної, художньої та музичної студій. З допомогою фахівців реабілітаційно-корекційної діяльності вибудовується унікальний навчально-творчий процес інклюзивних груп. Діти навчаються різним мистецьким технікам і працюють над колективним продуктом - мультиплікаційним фільмом за розробленим власноруч сюжетом, у супроводі створеного власними силами аудіоряду. Кожен етап роботи фільмується та фотографується. Підсумком проекту є масштабна презентація створеного мультиплікаційного фільму, документальної відеороботи про весь інклюзивний навчальний процес та фотовиставка.
47.
ID: 4INC31-01317
Назва проекту: Family Art Fest
Рейтинг: 352
Загальний бюджет проекту: 999751.40
Запитувана сума від УКФ: 999751.40
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Благодійна організація "Міжнародний благодійний фонд "ПАРЕА"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Культурно - соціальний проєкт: мистецька виставка сучасних професійних митців та мистецьких акцій на території галереї, екскурсії для дорослих і дітей, лекції щодо мистецтва, арт-терапія, майстер-класи з онлайн супроводом – прямим ефіром за допомогою конференц зв’язку ZOOM та трансляцією відеосюжетів на YouTube, офіційному сайті, соціальних мережах проєкту. Весь грантовий проєкт готується в офлайн і онлайн форматі. Даний проєкт буде проведений в повному обсязі, дотримуючись всіх санітарних норм при COVID-19 та за умови відсутності повного локдауну. Забеспечення усіх учасників і гостей захисними засобами.
48.
ID: 4INC31-26488
Назва проекту: Мрії здійснюються легко
Рейтинг: 351
Загальний бюджет проекту: 508500.00
Запитувана сума від УКФ: 508500.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ФЕДЕРАЦІЯ СУЧАСНОГО МЕЧЕВОГО БОЮ ТА СЕРЕДНЬОВІЧНОГО БОЮ УКРАЇНИ"
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: На базі X-PARK буде влаштований фестиваль культурно-спортивного характектеру, орієнтований на людей з інклюзією та їх сімей. Основна думка - це всі люди незалежні, і не важливо мають вони якісь вади чи ні, тому у рамках проекту буде реалізовано соціальне культурно-спортивне середовище, де люди вільно і без всяких обмежень змогли б реалізовувати свій творчий та спортивний потенціал завдяки самим різним локаціям та фестивальній програмі, яка буде включати як і майстер класи, так і різні розважальні елементи, наприклад - катання на катерах.
49.
ID: 4INC31-28233
Назва проекту: Звичайні історії незвичайних людей (створення відео-розповідей про людей з інвалідністю)
Рейтинг: 348
Загальний бюджет проекту: 401304.00
Запитувана сума від УКФ: 354884.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Благодійний Фонд "Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ"
Міста реалізації: Дрогобич, Львівська область, Львів, Львівська область,
Опис проекту: Проект "Звичайні історії незвичайних людей" зосереджений на створення та поширення інклюзивного продукту задля задоволення культурних потреб людей з інвалідністю. В рамках проекту заплановано зняти та змонтувати 4 відео розповіді (використовуючи методику "digital storytelling") про мистецтво неповносправних осіб. Створені відео історії про талановитих неповносправних людей ми поширимо в соціальних мережах, а також презентуємо серед громади задля подолання стереотипів та промоцію позитивних прикладів.
50.
ID: 4INC31-03435
Назва проекту: Фестиваль - конкурс театральних студій "Postnormality Kyiv Fest"
Рейтинг: 332
Загальний бюджет проекту: 952710
Запитувана сума від УКФ: 952710
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ФОП Гриша К. В.
Міста реалізації: місто Київ, Україна, Україна,
Опис проекту: Фестиваль - конкурс театральних студій "Postnormality Kyiv Fest" - це перший національний проєкт який на своєму майданчику об'єднає усі театральні студії країни та в новому для театру онлайн форматі представить українському глядачеві драматичні етюди.
51.
ID: 4INC31-01584
Назва проекту: Соціально-мистецький проєкт "НАТХНЕННЯ"
Рейтинг: 328
Загальний бюджет проекту: 999375
Запитувана сума від УКФ: 999375
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Хмельницьке обласне товариство всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України"
Міста реалізації: м.Хмельницький, м.Кам'янець-Подільський, Хмельницької області, смт.Меджибіж, Хмельницької області, м.Старокостянтинів, Хмельницької області,
Опис проекту: Соціально-мистецький проєкт "НАТХНЕННЯ" відповідає покликанням ЛОТу 3 «Інклюзивне суспільство» програми «Інклюзивне мистецтво». Ідею передбачається реалізувати у форматі проведення унікальними майстрами художнього та декоративно-прикладного мистецтва, які мають інвалідність, майстер-класів для творчо обдарованих дітей, молоді та людей середнього віку, які теж мають різні нозологічні форми інвалідності. Резюмуючою частиною майстер-класів передбачається організація виставки створених учасниками робіт та сценічні виступи виконавців пісень, прози, поезії, хореографічних композицій та театралізованого обрядового сюжету . Мета проєкту – промоціювати мистецтво творчо обдарованих людей з інвалідністю, їх історії мистецьких досягнень та життєвого успіху, позитивних прикладів для наслідування та нових здобутків інклюзивного мистецтва в Україні через масштабну публічну подію та соціально орієнтовану інформаційну кампанію.
52.
ID: 4INC31-29427
Назва проекту: Підвищення спроможності креативного інклюзивного простору для дітей у Слобожанській громаді Харківської області.
Рейтинг: 328
Загальний бюджет проекту: 889253.00
Запитувана сума від УКФ: 889253.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Слобожанський комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №7 «КОЛОСОК» Слобожанської селищної ради Зміївського району Харківської області
Міста реалізації: Слобожанська громада, Чугуївський район, Харківська область,
Опис проекту: Проєкт направлений на розширення доступу дітей дошкільного віку зі значними вадами здоров’я та інвалідністю та їх батьків до створення культурного продукту, а саме дитячої вистави за спеціальним сценарієм, для формування у цих дітей необхідних життєвих компетенцій, навичок і впевненості у собі;сприяння вихованню поваги до прав дітей з інвалідністю в Слобожанській селищній громаді; - толерантного ставлення до потреб батьків, або осіб які їх замінюють, що мають дітей з особливими освітніми потребами; забезпечення рівного доступу до культурного життя громади людей з особливими освітніми потребами через підсилення спроможності креативного інклюзивного центру на базі Слобожанського комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №7 «КОЛОСОК» Слобожанської селищної ради Харківської області.
53.
ID: 4INC31-07222
Назва проекту: Теплі долоньки
Рейтинг: 326
Загальний бюджет проекту: 853688
Запитувана сума від УКФ: 853688
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "ЛІТЕКО"
Міста реалізації: місто Рівне,
Опис проекту: За даними Міністерства соцполітики, в Україні живе понад два з половиною мільйони людей з інвалідністю. Із них 168 тисяч – це діти. Діти, які лише нещодавно отримали право навчатися на рівних зі своїми однолітками у звичайних школах. Яка вона – українська інклюзія? З чим доводиться стикатися батькам дітей з особливими освітніми потребами? Які перешкоди з'являються на шляху до рівного суспільства? Як розвивати таку дитину, щоб вона стала успішною, мистецькою, культурно обізнаною – такі речі постійно турбують батьків дітей, що навчаються в інклюзивних класах чи закладах. В ході проєкту відбудеться ряд практичних занять, воркшопів, семінарів, майстер -класів з лекторами та менторами серед яких логопед, реабілітолог, психолог, педіатр, що активно навчатимуть здоровому способу життя, розвитку самого себе, з допомогою менторів буде піднята та розвинута самооцінка кожної дитини, будуть пропрацьовані внутрішні комплекси та страхи, кожен учасник розкриється, крім того батьки отримають знання з практичних питань та проблем через консультації та семінари. Власними руками, працюючи на майстер-класі з ментором, діти малюватимуть піском, на воді, виготовлятимуть особливі речі паралельно долаючи свої внутрішні комплекси. Учасники візьмуть участь у фото сесіях до виготовлення особливого календаря «Інклюзивне суспільство- розвиток особистості дитини», також працюватимуть перед камерою долаючи свої внутрішні страхи. У рамках проєкту буде проведена масштабна інформаційна кампанія. Результатом стане створення календаря та виставкового open простору, де буде проходити виставка та майстер класи, тренінги для інклюзивних дітей та сімей.
54.
ID: 4INC31-28700
Назва проекту: Проєкт - аматорський фестиваль "Незламні духом"
Рейтинг: 326
Загальний бюджет проекту: 991000
Запитувана сума від УКФ: 991000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Воронова Ірина Вадимівна
Міста реалізації: Київ та усі регіони,
Опис проекту: Проект "Незламні духом" - це фестиваль - учасниками якого можуть стати — самодіяльні художники, літератори, кіномитці, кліпмейкери. Мета фестивалю: надихнути людей з інвалідністю на пошук нових форм творчості, допомогти їм зміцнити дух та подолати складні життєві обставини та фізичні обмеження. Створити простір взаємодії між людьми з інвалідністю та суспільством. Сприяти інтеграції людей з інвалідністю у суспільстві. Основним критерієм оцінювання робіт конкурсної програми фестивалю є розкриття авторами теми цінності і неповторності кожного людського життя, непоборності духу, долання депресії через пошуки себе у творчості та здатності до нездоланної емоційної щедрості. Фестиваль сприятиме розвитку творчого простору для спілкування людей незламного духу.
55.
ID: 4INC31-25655
Назва проекту: Життя триває
Рейтинг: 321
Загальний бюджет проекту: 996347.4
Запитувана сума від УКФ: 996347.4
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична Особа Підприємець Ковальова Юлія Вікторівна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мистецтво, як зброя та одночасно й зцілення під час війни. Митці-воїни мають змогу за допомогою алегорій своеї творчості розповісти про власне ставлення до ситуації та донести проблематику щодо діалогу з мирним населенням, по-друге - вони мають можливість в такий спосіб емоційно розвантажити свою психіку. Також з боку пересічних громадян важливо побачити історію людей та почуття тих, хто боронить життя українців, тому що війна - це спільна біль усіх громадян. Інклюзія інвалідів – митців з АТО, це історія про сучасний світ, в якому кожен, хто сьогодні живе гарним мирним життям, вже завтра може зустрітися сам на сам з війною та болем – моральним і фізичним. Та вже сьогодні відчуває психологічній біль та біль втрат близьких, що сінтезуеє та інтегрує усіх учасників суспільства під час війни.
56.
ID: 4INC31-29635
Назва проекту: Унікальні. Вільні. Щасливі.
Рейтинг: 321
Загальний бюджет проекту: 996229.78
Запитувана сума від УКФ: 996229.78
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний Фонд Марії Максакової"
Міста реалізації: м. Чернівці. Проєкт передбачає мультиплікацію знань через проведення мистецьких занять для дітей з інвалідністю по всій Україні.,
Опис проекту: Інклюзивна освіта як безумовне право кожної дитини на доступну і якісну освіту є не лише ознакою демократичності суспільства, а й міжнародним зобов’язанням країни з часу ратифікації Україною Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.Сьогодні нам важливо розширити інструментарій впливу на суспільство і розвинути напрямок роботи - інклюзивне мистецтво. Основною концепцією проєкту є принцип, що всі діти, незважаючи на різне культурне й соціальне походження, повинні мати однакові можливості для самовираження через мистецтво. Справжня знахідка для цього - створити мобільний додаток Всеукраїнської соціальної мережі із загальнодоступною навчальною музичною програмою. Музика - надзвичайно потужний інструмент, і наше завдання - охопити якомога більше дітей для того, щоб формувати особистість та коригувати особливості розвитку.
57.
ID: 4INC31-29431
Назва проекту: «АртКрила 333»
Рейтинг: 312
Загальний бюджет проекту: 300008
Запитувана сума від УКФ: 300008
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: ФОП Рибак Інна Василівна
Міста реалізації: Хмільник,
Опис проекту: Психологічно арт-терапевтичний супровід осіб, що перебувають у довготривалій взаємодії, проживають та є членами сімі, займаються доглядом за важкохворими( особами з інвалідністю, онко-, психічно-хворими) людьми і самі потребують підтримки та ресурсу, віри та розуміння майбутнього.
58.
ID: 4INC31-27456
Назва проекту: Безкоштовний інклюзивний дитячий майданчик для дітей з особливостями розвику за адресою м. Київ, вул. Верхній Вал, 62
Рейтинг: 311
Загальний бюджет проекту: 998000
Запитувана сума від УКФ: 998000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: ДРІМХАНТЕРС
Міста реалізації: Київ, Київ,
Опис проекту: Створення безкоштовного інклюзивного дитячого майданчика за адресою Верхній Вал, 62, м. Київ
59.
ID: 4INC33-28739
Назва проекту: Міжнародний інклюзивний онлайн-турнір з карате «Мистецтво рівних можливостей»
Рейтинг: 307
Загальний бюджет проекту: 889230
Запитувана сума від УКФ: 889230
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Всеукраїнська громадська організація "Українська федерація карате"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Організація міжнародного інклюзивного онлайн-турніру з карате «Мистецтво рівних можливостей», куди буде залучено близько 250 учасників з інвалідністью (всіх нозологій: вади інтелекту, зору, слуху, опорно-рухового апарату, на візках, з синдромом дауна та аутизмом). Загалом учасників онлайн-турніру 750. Учасники турніру надсилатимуть свою відеозйомку виконання змагальної вправи, яку оцінюватимуть судді. Таким чином не виходячи з дому можна стати чемпіонами. Всі відео зберігатимуться на ютуб-каналі федерацій-партнерів та будуть доступні для перегляду всім. Окрім спортивної складової буде оцінюватись мистецька, художньо-естетична складова зйомки. Як результат турніру буде змонтовано фінальний відеоролик тривалістью до 20 хвилин, куди ввійдуть найкращі відео-презентації учасників.
60.
ID: 4INC31-25825
Назва проекту: Інклюзивна освіта
Рейтинг: 302
Загальний бюджет проекту: 952000.00
Запитувана сума від УКФ: 952000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Терзієв Віталій Сергійович
Міста реалізації: Україна, Канада, США,
Опис проекту: Платформа з безкоштовними матеріалами для навчання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами.
61.
ID: 4INC31-29165
Назва проекту: "Крок уперед", телевізійне розважальне ток-шоу
Рейтинг: 299
Загальний бюджет проекту: 432018
Запитувана сума від УКФ: 432018
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Харківська обласна організація Українського Товариства Глухих (УТОГ)
Міста реалізації: Харків, Харків,
Опис проекту: «Крок уперед» — розважально-ігрове ток-шоу, в якому беруть участь на рівних нечуючі й чуючі люди, проходячи естафету й виконуючи інформаційно-розвиваючі завдання, проходячи креативні випробовування. Кожен випуск програми передбачає зустріч із популярною персоною. Ведучі шоу — артисти театру глухих “Аріадна”. Програма передбачає сурдопереклад та титрування.
62.
ID: 4INC31-28552
Назва проекту: "Лінії долі"
Рейтинг: 293
Загальний бюджет проекту: 163500.00
Запитувана сума від УКФ: 163500.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Центр надання соціальних послуг Кролевецької міської ради
Міста реалізації: місто Кролевець Сумської області,
Опис проекту: Мета проекту – здійснити широку інформаційну кампанію для підвищення рівня обізнаності жителів міста Кролевець Сумської області про життя людей, які опинилися в складних життєвих обставинах, у тому числі осіб та дітей з інвалідністю, шляхом реалізації проекту «Лінії долі» протягом літа/осені 2021 року. Культурно-просвітницький проект покаже життєві історії одинадцяти неординарних особистостей з особливими потребами та чотирьох довгожителів міста та спрямований на виховання в суспільстві толерантного ставлення до прав і свобод людей з інвалідністю та людей похилого віку. Результатами проекту є проведення фотовиставки, випуск 100 фотокниг з однойменною назвою для розповсюдження у державних соцзакладах, бібліотеках на безкоштовній основі, проведення відео презентації проекту з залученням громадських організацій осіб з інвалідністю міста, соціальних закладів та жителів громади.
63.
ID: 4INC31-02246
Назва проекту: ЛісЕкоФест-2021. Інклюзивний фестиваль
Рейтинг: 278
Загальний бюджет проекту: 200000
Запитувана сума від УКФ: 200000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "Особливе життя"
Міста реалізації: Київ , Деснянський район, парк Кіото,
Опис проекту: Проєкт має на меті об'єднати дітей з інвалідністю та дітей без інвалідності за спільними іграми, мастер-класами, заняттями заради руйнування стереотипів щодо дітей з інвалідністю та розвитку інклюзивного суспільства .
64.
ID: 4INC31-24752
Назва проекту: Без бар’єрів - гармонія в різноманітті
Рейтинг: 278
Загальний бюджет проекту: 997851.00
Запитувана сума від УКФ: 997851.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Рубіжанська централізована бібліотечна система Рубіжанської міської ради Луганської області
Міста реалізації: місто Рубіжне Луганської області,
Опис проекту: В рамках проєкту створення на базі бібліотеки інклюзивного культурного центру "Дивосвіт" для соціальної адаптації людей з інвалідністю, розвитку їх комунікативних можливостей та творчої самореалізації, соціокультурних навичок.
65.
ID: 4INC31-28532
Назва проекту: Особливе кафе-хаб для онкопацієнтів: розробка концепції / девелопмент
Рейтинг: 232
Загальний бюджет проекту: 999460
Запитувана сума від УКФ: 999460
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська Організація "Логістичний штаб"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Особливе кафе - унікальний креативно-інформаціний простір для людей, яких спіткала біда під назвою "рак". Мета проєкту - надати людям, яких обєднує хвороба, простір для соціалізації, самореалізації та креативу.