+38 (044) 504-22-66 info@ucf.in.ua

Program registery Inclusive Arts

#
ID
Project name
Rating
General budget
The requested amount from the UCF
LOT 1. Supporting artists with disabilities
1.
ID: 4INC11-00123
Project name: Доступність фестивалю «Respublica» для митців з інвалідністю
Rating: 469
General budget: 699160.00
The requested amount from the UCF: 699160.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Громадська Організація "Хмельницьке Обласне Молодіжне Громадське Об'єднання "Територія"
Cities of implementation: Кам'янець-Подільський, м.Кам'янець-Подільський, Кам'янець-Подільський,
Project description: Адаптація фестивалю Республіка для інклюзивних завдань, надання майданчиків фестивалю для виступу митців з інвалідністю в рамках фестивалю, підвищення доступності фестивалю для людей з інвалідністю. Проведення в рамках проєкту всеукраїнського конкурсу для митців з інвалідністю, з наданням переможцям сцен фестивалю «Respublica» для виступу. Метою проєкту є забезпечення умов для безперешкодної участі людей з інвалідністю у громадському і культурному житті. Результатами проєкту стануть створення для них можливостей для розвитку та показу на широкий загал мистецької та інтелектуальної творчості, доступу до надбань культури і мистецтва та поширення серед громади соціальної моделі, згідно якої люди з інвалідністю є повноправними членами суспільства.
2.
ID: 4INC11-03004
Project name: AUталанти – митціUA
Rating: 454
General budget: 691755
The requested amount from the UCF: 691755
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація «Яскрава Країна»
Cities of implementation: Дніпро, Україна,
Project description: Пошук художньо обдарованих особистостей серед людей з аутизмом та розладами аутистичного спектру, які мають потяг до художньої творчості, але комунікативні проблеми задля створення додаткових можливостей для їх розвитку та самореалізації. Проект передбачає офлайн та онлайн формати, діджталізацію: організацію серії мистецьких студій від художників-педагогів та психологів для фокус-групи дітей та молоді в Дніпрі, а також створення серії онлайн заходів для інших регіонів України. Студії відбудуться в знакових культурних просторах: музеях, концертних залах, архітектурних пам’ятках, історичних місцях, ландшафтних парках. Результатом проекту стане Всеукраїнська художня виставка робіт митців з аутизмом та робіт учасників студій проекту, фотовиставка про перебіг проекту, навчальні фільми, методичні матеріали
3.
ID: 4INC11-01738
Project name: Інклюзивна моновистава «#НЕЗЛАМНИЙ»
Rating: 452
General budget: 695840.00
The requested amount from the UCF: 695840.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація "Патріотичний театр "Арт-Фронт"
Cities of implementation: Дніпро,
Project description: ГО “Патріотичний театр “Арт-Фронт” створить інклюзивну моновиставу «#НЕЗЛАМНИЙ» за книгою добровольця, десантника 79 бригади Олександра Терещенка “Життя після 16:30”, котрий брав участь в обороні Донецького аеропорту і втратив кінцівки рук. Він написав книгу, аби показати людям, що повернення до повноцінного життя після отримання інвалідності можливе. Проект покликаний сприяти залученню до культурного життя та соціалізації людей з інвалідністю, учасників АТО/ООС Дніпра і Дніпропетровської області. Проектом передбачено 5 показів моновистави (прем’єра транслюватиметься онлайн) з громадськими обговореннями та 6 арт-терапевтичних заходів для людей з інвалідністю, учасників АТО/ООС. Також буде створено відеоверсію вистави як альтернативного варіанту проведення показів за умови посилення карантинних обмежень.
4.
ID: 4INC11-00711
Project name: «Особливі історії особливих»
Rating: 449
General budget: 550444.80
The requested amount from the UCF: 550444.80
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: Мале приватне підприємство "БУКРЕК"
Cities of implementation: Чернівці (макетування, дизайн, верстка, створення електронної книги; друк та видання книги; проведення презентаційних заходів), Дніпро (підготовка та упорядкування матеріалів; фотофіксація робіт; відео; презентаційні заходи),
Project description: Інноваційне поліформатне видання «Особливі історії особливих» містить розповіді 50 дітей з порушеннями інтелектуального розвитку, які навчаються у Спеціальній школі «ШАНС» міста Дніпро. Учні на сторінках книги напишуть історію про себе, про своє життя у школі та за її межами, захоплення та хобі, поділяться зразками творчих робіт, які виконують самостійно та з допомогою дорослих. Під QR-кодами будуть заховані посилання на відео за участю кожної дитини, у якому він чи вона розкажуть особисто про свої будні, навчання та успіхи. Письмові розповіді дітей будуть доповнені знімками їхніх творчих робіт, як-то малюнки, вишивка, вироби з деревини та інші поробки.
5.
ID: 4INC11-03566
Project name: «Маленький Круасан у великому світі».
Rating: 446
General budget: 699620.00
The requested amount from the UCF: 699620.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії»
Cities of implementation: м. Рівне, територія України (розсилка книг та перегляд відео територія України),
Project description: За проєктом буде видано серію з сими інклюзивних навчально-пізнавальних видань «Маленький Круасан у великому світі» та виготовлено до них сім відео, пластилінової анімації. У цю серію увійдуть такі книги: «Круасан-спортсмен»; «Круасан-пішохід»; «Круасан-офіціант»; «Круасан-лікар»; «Круасан-рятувальник»; «Круасан-модник»; «Круасан-чепурун». Авторами цих книг будуть дві авторки, одна з них особа з інвалідністю. Команда проєкту складається з трьох осіб, двоє з яких є особами з інвалідністю першої групи зі зору. Книги будуть виготовленні із застосуванням універсального дизайну, повнокольровий офсетний друк великим кеглем з малюнками та дублювання шрифтом Брайля і адаптованими тактильними малюнками для незрячих. Пластилінова анімація буде виготовлена також із застосуванням універсального дизайну з аудіодескрипцією для незрячих та дублюванням жестовою мовою для нечуючих.
6.
ID: 4INC11-29308
Project name: «Відчинилося життя»: 30 років Незалежності України».
Rating: 436
General budget: 700000.00
The requested amount from the UCF: 700000.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Громадська організація «Фонд реабілітації незрячих».
Cities of implementation: м. Львів, м. Київ, м. Краматорськ, м. Дніпро,
Project description: Мета проекту – підтримка інклюзії у сфері культури, розвиток митців з інвалідністю, у т.ч. – дітей, налагодження культурного діалогу між регіонами, зміна негативних стереотипів про інвалідність. Проект передбачає проведення з нагоди 30-річчя Незалежності України 3-х інтегрованих концертів «Відчинилося життя» у мм.Київ, Краматорськ, Дніпро за участі незрячих виконавців з різних куточків України, які виступатимуть у супроводі оркестру Національного театру ім. М.Заньковецької – єдиного в Україні колективу музикантів, що співпрацює з незрячими солістами.
7.
ID: 4INC11-06281
Project name: Музична вистава "У чужому пір'ї"
Rating: 431
General budget: 636940
The requested amount from the UCF: 636940
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація "Інклюзивні студії"
Cities of implementation: Луцьк,
Project description: "У чужому пір'ї" – інклюзивний театральний проєкт спрямований на залучення дітей з інвалідністю (а саме з синдромом Дауна) до створення музичної вистави за мотивами п'єси Марійки Підгірянки. Основне завдання – залучити дітей з інвалідністю до безпосередньої участі в підготовці вистави (це акторські, музичні, танцювальні заняття), а також посприяти їх спілкуванню з іншими дітьми. Проєкт має на меті показати приклад залучення дітей з інвалідністю до творення культурних продуктів, а також інклюзію в дії. Надзвичайно важливою реалізація проєкту є для людей, які будуть глядачами чи опосередкованими спостерігачами, адже з попереднього досвіду можна сказати, що саме такі кейси змінюють ставлення до людей з інвалідністю й до їх ролі в суспільстві.
8.
ID: 4INC11-03545
Project name: Створення інклюзивної команди плейбек – театру.
Rating: 430
General budget: 699380
The requested amount from the UCF: 699380
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Благодійне товариство допомоги  особам з інвалідністю в наслідок інтелектуальних порушень „Джерела”
Cities of implementation: Київ,
Project description: Створення інклюзивної команди плейбек-театру за участі людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, а також фахівців у сфері інклюзивної та спеціальної освіти, студентів ВНЗ та представників української спільноти акторів плейбек-театру. З метою створення інклюзивної команди плейбек-театру буде проведено серію інклюзивних тренінгів, в тому числі і виїзних, з підготовки акторів плейбек-театру для гри в офлайн и онлайн форматі за участі провідних тренерів Української школи плейбек-театру. Після підготовки інклюзивної команди плейбек-театру буде проведена серія тематичних офлайн и онлайн плейбек-перформансів та обговорень з метою дослідження проблем інклюзії через особисті історії глядачів, представників спільноти людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, їхніх батьків\опікунів, а також фахівців у сфері інклюзивної та спеціальної освіти та студентської молоді. Планується розробка методичних рекомендацій, щодо створення інклюзивної команди плейбек-театру. Планується також зйомка та монтаж відео-ролику «Мій шлях у театрі», де люди з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, учасники соціально-інтерактивного театру БТ «Джерела» розповідатимуть про свої досягнення та труднощі за час діяльності театру та участі у проекті. Розповсюдження відеоролику та методичних рекомендацій на сайті організації, у соціальних мережах, серед 116 організацій-партнерів (членів ВГО «Коаліція») та вищих навчальних закладів, зокрема факультетів профільних спеціальностей.
9.
ID: 4INC11-03592
Project name: Тиша! Камера! Ми!
Rating: 427
General budget: 673172
The requested amount from the UCF: 673172
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Зростаймо Здорові
Cities of implementation: Місто Київ,
Project description: Інклюзивна кіногрупа, до складу котрої увійдуть як митці з інвалідністю по слуху, так і професійні кінематографісти, знімуть документальний фільм «Тиша! Камера! Ми!» (45 хвилин) про особливих акторів – людей з втратою слуху. У 2021 році за підтримки Держкіно буде знято ігровий кінофільм «Скажи Україна», в котрому одну з головних ролей та ряд ролей другого плану виконають діти та дорослі, що втратили слух. Саме про них – про їх досвід кінозйомок, внутрішній світ та особливості життя серед чуючих людей – і буде створено документальний фільм «Тиша! Камера! Ми!». Унікальна особливість цього проекту – інклюзивна кіногрупа. Таким чином, люди з втратою слуху створять фільм про людей з втратою слуху.
10.
ID: 4INC11-29021
Project name: Створення та промоція інклюзивної колекції одягу «NaSHi»
Rating: 412
General budget: 799976.85
The requested amount from the UCF: 699976.85
Competition type: Individual
Cultural sector: Дизайн та мода
Full name of the organization: Громадська організація «Інноваційні соціальні рішення»
Cities of implementation: місто Миколаїв та Миколаївська область,
Project description: Інклюзивна колекція одягу «NaSHi» - це колекція жіночого (She) та чоловічого (He) одягу, що створений молодими майстрами з інвалідністю під керівництвом українських дизайнерів – Катерини Сільченко, Олени Капцової та Наталії Царенко. 100 креативних молодих людей з інвалідністю з Миколаївської області пройдуть поглиблений дистанційних курс «Дизайн та мода», в рамках якого матимуть можливість навчитися працювати над розробкою ескізів. Автори 20 найкращих ескізів під менторством дизайнерів створять власні моделі колекції прет-а-порте. В рамках проєкту учасники пройдуть бізнес-курси щодо започаткування та заснування власного бренду, опанують основи ведення ательє, промоції та продажу бренду одягу на сторінках Instagram. В рамках програми підтримки малого підприємництва Миколаївської області молоді дизайнери з інвалідністю за персональні гранти у розмірі 50 тис грн на відкриття власної справи.
11.
ID: 4INC11-02661
Project name: МАСКА
Rating: 404
General budget: 496058.80
The requested amount from the UCF: 496058.80
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Ліфер Тетяна Миколаївна
Cities of implementation: Київ, Миолаївська обл, сел. Луч,
Project description: «МАСКА» - це кіносценарій на основі повісті про молоду людину з особливими потребами (з ДЦП), яка незважаючи на складності добивається багато чого в житті, але сімейне щастя їй здається недоступним. І ось одного разу всі погляди перевертаються догори дригом…. Мета проекту – створення якісного, інноваційного кіносценарію автором з інвалідністю, підтримка митців з інвалідністю, привернення уваги суспільства до проблем, з якими стикаються люди с ДЦП у повсякденному житті, руйнування стереотипів про людей з інвалідністю та згодом, створення фільму на основі кіносценарію. Результатом проекту стане створення кіносценарію автором з інвалідністю.
12.
ID: 4INC11-03614
Project name: АКАДЕМІЯ БЕЗМЕЖ
Rating: 401
General budget: 694048
The requested amount from the UCF: 694048
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: ПІДПРИЄМСТВО ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН «СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ПР0ЕКТ «БЕЗ МЕЖ» ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ГРОМАДСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «НАЦІОНАЛЬНА АСАМБЛЕЯ ІНВАЛІДІВ УКРАЇНИ»
Cities of implementation: Київ,
Project description: «АКАДЕМІЯ БЕЗМЕЖ» це он-лайн школа та оф-лайн репетиції, з акторської майстерності, сучасної хореографії напрямку Contemporary dance, пластики та пантоміми, які мають формат інклюзивного майстер-класу і поєднують в собі теоретичні та практичні елементи. Мета - продовжити виконання стратегічних цілей «Соціально-культурного проекту «БЕЗ МЕЖ»: створювати якісні та інноваційні культурні продукти за участю людей з інвалідністю, сприяти інклюзивності в культурному секторі, демонструвати досягнення митців з інвалідністю з метою поліпшення сприйняття самої ідеї інклюзивності громадськістю, долати стереотипи та стимулювати суспільну зацікавленість до інклюзивного мистецтва.
13.
ID: 4INC11-07252
Project name: «3032»: інклюзивна вистава
Rating: 398
General budget: 698169.16
The requested amount from the UCF: 698169.16
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Благодійна організація «Запорізький благодійний фонд «Єврейський Общинний центр «Мазаль Тов»
Cities of implementation: м. Запоріжжя,
Project description: 22 актора інклюзивної театральної трупи «Рівні можливості», 9 з яких - люди з інвалідністю, маломобільні, на інвалідних візках, за підтримки та участі фахівців та волонтерів візьмуть участь у культурній та суспільній діяльності, шляхом створення культурно-мистецького проекту – театральної вистави «3032», що презентує таланти акторів з інвалідністю та відео-версії вистави, яку зможе переглянути аудиторія, що не має змоги фізично бути присутньою на прем’єрі. Під час реалізації проекту, у колективній творчості, театральна сцена стане місцем для розвитку творчого потенціалу людей з інвалідністю, їх соціальної адаптації та самовираження, що поліпшить сприйняття громадськістю, подолає стереотипи та стимулює суспільну цікавість до інклюзивного мистецтва.
14.
ID: 4INC11-26926
Project name: Ми бачимо світ на дотик . Not wrong, just different
Rating: 396
General budget: 689963.00
The requested amount from the UCF: 689963.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Черкаський обласний осередок національної спілки майстрів України
Cities of implementation: місто Черкаси,
Project description: Мета проекту Ми бачимо світ на дотик. Not wrong, just different. - зробити мистецтво доступнішим для людей з інвалідністю і залучити до мистецької спільноти, надати творчу професію і навички з декоративно-прикладного мистецтва. У людей з інвалідністю, в тому числі незрячих і з порушенням зору, часто звичайні речі, у своїй сукупності, стають на заваді залученості в творчий процес. Проект передбачає залучення людей з інвалідністю у інклюзивні мистецькі програми в якості учасників і виконавців, долучає до процеса створення культурних продуктів на рівні людей без інвалідності і дає нову професію. Виставки на дотик, майстер-класи та арт-терапія, збільшення кількості доступних культурних просторів стануть впровадженням інклюзивності у виробничі процеси Спілки майстрів народного мистецтва. Митцем може стати кожен хто хоче і має що сказати суспільству.
15.
ID: 4INC11-04706
Project name: Цикл інтерв'ю "Без обмежень"
Rating: 392
General budget: 699012.88
The requested amount from the UCF: 699012.88
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "МАНІФЕСТО18"
Cities of implementation: місто Київ,
Project description: Цикл інтерв'ю "Без обмежень" має на меті зруйнувати безліч стереотипів, які віками складалися у суспільстві, щодо людей з певними особливостями. Ми прагнемо показати, що кожен з нас, має право на щасливе життя, наша мета - допомогти людям з особливостями повірити в себе та надихнути їх на здійснення своїх цілей та мрій.
16.
ID: 4INC11-04510
Project name: "За межами своєї кімнати"
Rating: 375
General budget: 570342.00
The requested amount from the UCF: 570342.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація «Житомирський обласний фонд соціального захисту інвалідів»
Cities of implementation: місто Жтомир, Житомирська область,
Project description: Проектом заплановано: -Розширити діяльність клубу нашої організації «Freedom», запровадивши в ньому активності пов’язані з акторською майстерністю для людей з інвалідністю та без інвалідності; -За участі психологів та заслуженого артиста України написати сценарій вистави-перформансу; -Проводити терапевтичні групи «Психодрама»; - Поставити інклюзивну виставу-перформанс «За межами своєї кімнати»; -Відзняти документальний соціальний відеоролик про діяльність проекту «За межами своєї кімнати», розповсюдити його для популяризації реабілітації та соціальної адаптації людей з інвалідністю шляхом інтеграції людей з інвалідністю у культуру та мистецтво; -Відзняти та розповсюдити відеоролик про інтеграцію людей з інвалідністю в спорт та туризм (опираючись на існуючий досвід організації та наявну матеріально-технічну базу: байдарки, квадроцикли, наявна локація-база відпочинку); З метою презентації результатів діяльності буде проведено Інклюзивний Мистецький Концерт, де буде презентовано виставу-перформанс, два відеоролики та творчі номери існуючих колективів людей з інвалідністю міста Житомир; - Виїзди до п'яти населених пунктів Житомирського району з показами вистави-перформансу; -Написати та розповсюдити методичні матеріали «Регуляція та стабілізація емоційного стану через зміну соціальних ролей під час участі в театральних постановках».
17.
ID: 4INC11-00644
Project name: Ляльковий театр із залученням митців з інвалідністю
Rating: 374
General budget: 215000
The requested amount from the UCF: 200000
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Відділ культури і туризму Конотопської міської ради
Cities of implementation: Конотоп,
Project description: Виявлення та розкриття творчого потенціалу дітей, молоді та дорослих людей з різними формами інвалідності, з вадами здоров’я; їх інтеграція та активна участь у культурному житті громади. Шляхом створення та функціонування аматорського інтерактивного лялькового театру на базі МБК "Зоряний"
18.
ID: 4INC11-01769
Project name: Фестиваль творчості людей з інвалідністю "На крилах мрій"
Rating: 371
General budget: 356563.00
The requested amount from the UCF: 356563.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Запорізький міський центр народної творчості та культурно-освітньої роботи «Народний дім»
Cities of implementation: Україна, Запорізька область, м.Запоріжжя,
Project description: Фестиваль творчості для осіб з інвалідністю стане дієвою платформою для реалізації творчого потенціалу талановитої молоді з інвалідністю. Мета - інтеграція людей з інвалідністю у суспільство, шляхом створення майданчику для безперешкодної реалізації творчих здібностей талановитої молоді, її мотивації та активізації у рекреаційній та дозвіллєвій діяльності міста; створення сприятливого психо-емоційного середовища засобами спілкування та культури дозвілля. Проект доповнить локальні та місцеві програми з підтримки розвитку та соціальної активності населення з інвалідністю. Сприятиме зацікавленості нових донорів та волонтерських рухів для створення відповідних умов для творчої самореалізації людей з обмеженими можливостями, слугуватиме соціальній адаптації та творчого самовираження цієї категорії населення. І як наслідок – зростання толерантності суспільства до проблеми інвалідності.
19.
ID: 4INC11-05365
Project name: Арт-марафон «Джерело талантів»
Rating: 362
General budget: 278391
The requested amount from the UCF: 278391
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» Запорізької обласної ради
Cities of implementation: Запоріжжя, Енергодар, Мелітополь, Бердянськ,
Project description: Арт-марафон «Джерело талантів» передбачає проведення онлайн конкурсу мистецьких робіт (формат А5 – А2) за напрямками: живопис, декоративно-ужиткове мистецтво, графіка для дітей з психофізичними порушеннями. Роботи учасників конкурсу планується розмістити у віртуальній галереї (сайт). Твори, відзначені експертним журі конкурсу, увійдуть до складу художньої виставки, яку буде організовано та представлено почергово у містах Запорізького регіону (Запоріжжя, Енергодар, Мелітополь, Бердянськ). Одночасно з відкриттям виставок у містах Запорізької області, педагоги, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами за мистецькими напрямками, проведуть майстер-класи з живопису, декоративно-ужиткового мистецтва, hand-made для дітей з інвалідністю. Заплановано зйомку та монтаж відео майстер-класів з метою подальшого застосування під час навчання.
20.
ID: 4INC11-04611
Project name: Створення співаної книги "EX LIBRIS квітня"
Rating: 348
General budget: 575640.00
The requested amount from the UCF: 575640.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Full name of the organization: Приватне підприємство "О.Т.В. Студія"
Cities of implementation: Територія України де існує доступ до мережі Інтернет.,
Project description: Проект передбачає створення співаної книги "EX LIBRIS квітня", до якої увійдуть 15 співаних поезій Світлани Луцкової, композитором та виконавцем яких є особа з інвалідністю Люліч Валентина Анатоліївна. Проект передбачає аудіо запис поезій і їх тиражування у вигляді брошури з CD диском, та вільним доступом до цього матеріалу online в мережі Інтернет.
21.
ID: 4INC11-07090
Project name: музичний альбом пісень Сергія Летучого
Rating: 347
General budget: 699714
The requested amount from the UCF: 699714
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Full name of the organization: ФОП Тягнирядно Сергій Сергійович
Cities of implementation: Київ,
Project description: Музичний альбом пісень Сергія Летучого в якому Сергій Летучий з командою створить коцептуальний альбом заснований на його піснях.
22.
ID: 4INC11-27468
Project name: Вокзал Козятин ХІХ-21
Rating: 337
General budget: 381110
The requested amount from the UCF: 381110
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Благодійна організація «Козятинське районне громадське товариство батьків інвалідів «ДОМ»
Cities of implementation: м.Козятин, Вінницька обл., м.Київ, м.Одеса,
Project description: Проект «Вокзал Козятин ХІХ-21» присвячений унікальній споруді - залізничному вокзалу на станції Козятин, який побудований у 1888-89 рр. і є пам’ятником архітектури ХІХ ст. (рішення Вінницької обласної ради за 1987р.). Проект включає в себе: • видання книги-фотоальбому формату В-5 (17х25 см) тиражем 1000 примірників, • фотозйомку збережених будівель архітекторів В.І.Куликовського та О.В. Кобелєва у різних містах України • реалізацію 100ліття-challenge – точного відтворення фото світлини поч.ХХст. • пересувні виставки-презентації найкращих фото проєкту та фотоальбому Направлений на збереження культурної, історичної, архітектурної спадщини, на творчу та професійну реалізацію людей з інвалідністю в малих містах, на впровадження і розвиток місцевого туризму.
23.
ID: 4INC11-28363
Project name: Мистецтво подолання
Rating: 336
General budget: 685500
The requested amount from the UCF: 685500
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Фізична особа підприємець Лозова Ірина Юріївна
Cities of implementation: Харків,
Project description: Проект «Мистецтво подолання» допоможе людям з інвалідністю інтегруватися в сучасному суспільстві , освоїти прибуткову творчу професію - фотографа, сприятиме їх активному залученню у культурне життя, через популяризацію фотографії як мистецтва. За допомогою виставки випускних робіт учнів з інвалідністю, ми плануємо звернути уваги суспільства на глибокий внутрішній світ особи з інвалідністю, її внутрішні переживання та сприйняття оточуючої дійсності, а також розкрити її потенціал та надати можливість для професійної і творчої реалізації.
24.
ID: 4INC11-05958
Project name: INCLUSIVE FASHION SHOW
Rating: 312
General budget: 176210.00
The requested amount from the UCF: 176210.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Дизайн та мода
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "Одеський тиждень моди"
Cities of implementation: Одеса,
Project description: Inclusive Fashion Show – це інклюзивний модний показ за участю людей з обмеженими можливостями, який проходить під гаслом «I am Inclusive». Головною метою проекту є соціалізація людей з інвалідністю та долучення їх до світу моди, розвиток і реалізація їх творчого потенціалу, надання рівних можливостей для їх творчої реалізації у якості дизайнерів та представити в рамках Odessa Fashion Week свої колекції одягу, так і у якості інклюзивних моделей, презентуючи дизайнерські колекції на подіуму.
25.
ID: 4INC11-06746
Project name: серія освітніх відео «8 кроків для працевлаштування людей з ментальною інвалідністю»
Rating: 307
General budget: 699890
The requested amount from the UCF: 699890
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: КИЇВСЬКА МІСЬКА АСОЦІАЦІЯ "СІМ`Я УСПІХУ"
Cities of implementation: Київ,
Project description: Вісім освітніх відео з підготовки щодо працевлаштування людей з ментальною інвалідністю відображають шлях до працевлаштування, методи вирішення конфліктів, подолання стереотипів. Кожне відео відображає окрему мету та послідовні кроки її досягнення: тренувальний процес людини з ментальною інвалідністю, підтримку сім`ї, взаємодію з роботодавцем в реальному житті в супроводі асистентів. Послідовність кроків: Психологічний супровід та підготовка сімей. Орієнтування в професії та написання резюме. Пошук вакансій і підбір асистентів. Підготовка до співбесіди. Співбесіда. Ознайомлення з робочим місцем та колективом. Стажування та адаптація. Робота. Асистенти, батьки, роботодавці побачать, як думають та реагують люди з ментальною інвалідністю на стресову ситуацію та зрозуміють ким вони можуть працювати.
26.
ID: 4INC11-27840
Project name: Радість життя
Rating: 299
General budget: 687718.00
The requested amount from the UCF: 687718.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Кузьменко Ярослава Василівна
Cities of implementation: Київ, Львів,
Project description: «Радість життя» – документальна стрічка хронометражем 25 хвилин. У фільмі буде декілька героїв та сюжетних ліній. Тетяна Фурманова від народження немає правиці нижче ліктя, але намагається жити повноцінним життям та отримувати радість від кожної миті. Початок фільму – її прихід на тренування з флорболу. Вада нашої героїні - серйозний недолік для такої гри як флорбол, адже ключку треба міцно тримати обома руками. Ми будемо спостерігати за нею під час першого тренування, завітаємо до неї в гості, де вона власноруч зварить борщ, побачимо картини, які вона малює, поспілкуємось з її рідними. Ми побуваємо на наступних тренуваннях Тетяни та на полі під час вирішальної гри команди, де вона гратиме. Зі знімальною групою Тетяна поїде до Західної України, завітає до дітей з особливими потребами, подивиться на їхню карнавальну гру у флорбол. Діти з синдромом Дауна та діагнозом ДЦП в яскравих костюмах будуть емоційно грати в командну гру. Тетяна візьме участь у майстер-класі з виготовлення свічок від цих дітей та влаштує їм свій майстер-клас з малювання. Кожна особлива людина неповторна в своїй особливості. І дітям з ДЦП буде легше та приємніше навчити чомусь особливу жінку без руки та повчитися чомусь у неї.
27.
ID: 4INC12-06249
Project name: Батики (Батьки)
Rating: 290
General budget: 697185.50
The requested amount from the UCF: 697185.50
Competition type: National
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: МИСТЕЦЬКЕ КОЛО
Cities of implementation: Кам'янець-Подільський, Одеса,
Project description: Театральна постановка "Батики" за п'єсою Алли Повх "ЗІЗНАННЯ". П'єсу присвячено покійним батькам автора.
28.
ID: 4INC11-29075
Project name: ART-студія "Будинок вікнами до серця"
Rating: 218
General budget: 407571.00
The requested amount from the UCF: 407571.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Комунальний заклад освіти "Криворізька спеціальна школа "Перлина" Дніпропетровської обласної ради"
Cities of implementation: м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область,
Project description: Втілення проекту відкриває можливість для здійснення культурної діяльності, творіння, що сприяє розвитку соціалізації в культурній галузі через розширення доступу дітей з інвалідністю до участі в культурній, трудовій та суспільній діяльності. Розвиває творчий потенціал митців з інвалідністю та сприяє їх професіоналізації. Проект передбачає: - оснащення та укомплектування приміщення студії сучасним обладнанням; - надання якісних трудових, корекційно-реабілітаційних послуг дітям з особливими потребами, дітям з інвалідністю, дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування; - впровадження сучасних технологій на заняттях; - створення оптимальних умов для пошиття сценічних костюмів, виробів з підручних матеріалів, одягу для дійових осіб лялькового театру, виготовлення емблем з українською символікою, вишивки для пошиття українського одягу, рушників, виготовлення сценографії. У ході реалізації проекту планується створити культурну, творчу атмосферу, як засіб самовираження особистості у традиціях
29.
ID: 4INC11-29715
Project name: Інклюзивне мистецтво людей з порушеннями слуху на Волині
Rating: 217
General budget: 560440
The requested amount from the UCF: 528628
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Волинська обласна організація Українського товариства глухих
Cities of implementation: м. Луцьк, Волинська область, смт. Любомль, Волинська область, м. Володимир-Волинський, Волинська область,
Project description: Даний проєкт передбачає інформування про діяльність талановитих митців Волині з порушенням слуху. Проведення з ними низки заходів, які спрямовані на виявлення творчих здібностей у людей, які приймуть участь, задля їх повноційної інтеграції у суспільство.
LOT 2. Inclusive cultural product
1.
ID: 4INC21-08119
Project name: Тактильні копії шедеврів світового мистецтва та інші засоби доступності для Музею Ханенків
Rating: 492
General budget: 603979
The requested amount from the UCF: 603979
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт має на меті зробити доступнішою для незрячих та слабозорих людей найціннішу в Україні колекцію світового мистецтва, яку зберігає Музей Ханенків. В рамках проєкту планується розробити, виготовити та упровадити в діяльність музею такі засоби доступності: 1. Дві стаціонарні тактильні копії шедеврів азійського мистецтва для постійної експозиції музею. 2. Супровідні інформаційні таблички для стаціонарних тактильних копій. 3. П’ять підставок для розміщення стаціонарних тактильних копій та мнемосхем приміщень музею. 4. Сім комплектів переносних тактильних копій творів мистецтва з колекції Музею Ханенків для освітніх музейних заходів для незрячих/слабозорих людей. 5. Дві мнемосхеми приміщень музею. Всі продукти буде розроблено згідно зі стандартами Універсального Дизайну. Результат проєкту: незрячі та слабозорі люди мають значно ширший і якісніший доступ до найціннішої колекції світового мистецтва в Україні.
2.
ID: 4INC21-27639
Project name: «Творчість лікує!» - цикл інклюзивних еко-арт-терапевтичних програм Центру ремесел «Дунстан»
Rating: 483
General budget: 637834
The requested amount from the UCF: 637834
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: ТОВ "Євроконсалтинг-Фінанс"
Cities of implementation: Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Стадниця,
Project description: Мета проєкту - створення циклу еко-арт-терапевтичних програм для дітей з особливими освітніми потребами, шляхом адаптації діючих програм та майстер-класів Центру ремесел «Дунстан» з використанням інновацій та авторських практик еко-арт-терапії. В результаті проєкту буде розроблено й проведено апробацію 6-ти програм для 192 дітей та створено методичний посібник з використання практик еко-арт-терапії, який буде розповсюджено серед загальноосвітніх шкіл та інклюзивних закладів Вінницької області.
3.
ID: 4INC21-00953
Project name: Culture Up – освітня інклюзивна програма
Rating: 480
General budget: 699100
The requested amount from the UCF: 699100
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Благодійна організація «Мистецько-терапевтичний центр «Непротоптана стежина»
Cities of implementation: Львів, Харків, Одеса, Вінниця,
Project description: Метою проєкту є розвиток рівня якості інклюзивного мистецтва в Україні шляхом створення художньо-освітньої інклюзивної навчальної програми для професійних митців із галузі перформативного мистецтва, проведення практичних тренінгів для працівників закладів культури та організації інклюзивного мистецького форуму за участю людей без та з інвалідністю.
4.
ID: 4INC21-06084
Project name: Доступний простір: одеський художній музей для людей з порушенням зору та слуху.
Rating: 475
General budget: 699884
The requested amount from the UCF: 699884
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Комунальна установа «Одеський художній музей»
Cities of implementation: Одеса,
Project description: Музей — важливий медіум та джерело інформації, через експозиційні та освітні проєкти він транслює сенси, знання та стає простором для діалогу. Сьогодні експозиція та освітні проєкти Одеського художнього музею недоступні для людей з порушенням зору та слуху. Ці групи виключені із культурного простору, що порушує їх права на освіту та повноцінну участь у житті суспільства. Мета проєкту — зробити експозиційний простір та освітні програми Одеського художнього музею доступними для людей з порушеннями зору та слуху. Адаптувати наявний та створити новий онлайн та офлайн контент, що дозволить людям с порушеннями зору та слуху знайомитися з історією мистецтва, музею та міста у зручний та доступний для себе спосіб.
5.
ID: 4INC21-00922
Project name: Тактильна екскурсія
Rating: 471
General budget: 648710.00
The requested amount from the UCF: 648710.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Громадська організація 17
Cities of implementation: Львів, Жовква, с. Підгірці, с. Олесько,
Project description: Розвиток інклюзивної складової, та запровадження тактильних екскурсій. Популяризація історії та спадщини України з чотирьох локацій загідного регіону. Результатом буде створення мобільних тактильних експозицій з анотаціями шрифтом Брайля, а саме зменшених копії архітектурних обєктів, які перебувають на балансі ЛНГМ імені Б. Г. Возницького і які є важливою складовою культурної спадщини України у світовому контексті.
6.
ID: 4INC21-03619
Project name: Доступний театр: аудіоопис вистав для незрячих та слабозорих глядачів
Rating: 471
General budget: 391350
The requested amount from the UCF: 355350
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: ФОП Покотило Л.І.
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт забезпечує доступ до перформативного та сценічного мистецтва для незрячих та слабозорих глядачів у Київському національному академічному молодому театрі, Київському академічному театрі на Печерську, Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва. У співпраці акторів, режисерів та незрячих і слабозорих учасників проекту буде підготовано аудіоопис 6 різнопланових театральних постановок, проведено 12 інклюзивних показів у супроводі аудіоопису, започатковано проведення екскурсій на дотик за лаштунки театрів. Колективи театрів проаналізують наявні бар’єри, розроблять інформаційні матеріали у доступних форматах, пройдуть інструктаж та розвинуть навички надання послуг незрячим та слабозорим людям, що дозволить підвищити інформаційну доступність театрів та розширити глядацьку аудиторію.
7.
ID: 4INC21-02570
Project name: Інклюзивне літературно-художнє видання “Казки Закарпаття. Легка мова”
Rating: 467
General budget: 638110.00
The requested amount from the UCF: 638110.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: Громадська організація "Центр культурних ініціатив "Фортеця Унг"
Cities of implementation: м. Ужгород,
Project description: Проєкт спрямований на створення нового інклюзивного культурного продукту. Мета проєкту — сприяння включенню осіб з інвалідністю у культурно-мистецьке життя, покращення доступності творів літератури та книжок особам з інтелектуальними порушеннями шляхом створення та поширення серед цільової аудиторії інклюзивного літературно-художнього інноваційного продукту. Кінцевий продукт проєкту: інклюзивне друковане літературно-художнє видання у форматі легкого читання — «Казки Закарпаття. Легка мова», серія з п’яти книг. До створення текстів та ілюстрацій інклюзивного літературно-художнього видання будуть залучені особи з інтелектуальними порушеннями. Інноваційне інклюзивне видання буде безоплатно поширено з-поміж мережі громадських об’єднань, державних, комунальних закладів, де проживають або навчаються особи з інтелектуальною інвалідністю, бібліотек у різних регіонах України.
8.
ID: 4INC21-03626
Project name: Крокуємо інклюзією
Rating: 466
General budget: 658075.00
The requested amount from the UCF: 658075.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Харківська обласна фундація "Громадська Альтернатива"
Cities of implementation: Харків,
Project description: Створення в Харківському художньому музеї арт об' єктів для вивчення на дотик (об' ємні відомі картини, скульптури, графічні роботи), що виконані у різній техніці. Розробка методичних рекомендацій по їх використанню. Створення концепції інклюзивної навігації, виготовлення та розміщення навігаційних табличок. Широке інформування громадськості про нові послуги, що надаються музеєм.
9.
ID: 4INC21-26246
Project name: Доторкнись – Відчуй – Пізнай
Rating: 464
General budget: 743000
The requested amount from the UCF: 695000
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Національний заповідник "Замки Тернопілля"
Cities of implementation: м. Збараж, Тернопільська область,
Project description: Замки Тернопільщини є одним з яскравих надбань матеріальної культури, яке залишається малодоступним для людей з інвалідністю. З метою забезпечення дотримання культурних прав і рівного доступу до культурних ресурсів, для кращого сприйняття та розуміння інклюзивними туристами культурної спадщини нації, а саме архітектури і історії замку, Національний заповідник «Замки Тернопілля» задля покращення взаємодії з інклюзивною аудиторією планує встановлення тактильної моделі Збаразького замку. Поруч з нею розміщуватиметься інформаційний стенд, написи на якому дублюватимуться шрифтом Брайля. Також буде видано путівник по об'єктах заповідника, віддрукований шрифтом Брайля. Такі путівники будуть розповсюджуватися безкоштовно у бібліотеки і серед туристів з вадами зору. Замок у місті Збараж є пам’яткою архітектури XVII століття, тож його приміщення і прилеглу територію буде адаптовано для прийому відвідувачів з вадами зору та проведено підготовку персоналу для роботи з інклюзивними туристами.
10.
ID: 4INC21-29248
Project name: «Інклюзивна виставка архітектурної спадщини Волині»
Rating: 462
General budget: 698800.00
The requested amount from the UCF: 698800.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Громадська організація "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст"
Cities of implementation: Острог Рівненська обл., Клевань Рівненська обл., Дубно Рівненська обл., Олика Волинська обл., Ізяслав Хмельницька обл., Гоща Рівненська обл., Корець Рівненська обл., с.Новомалин Рівненська обл., с.Великий Загорів Волинська обл., Рівне, Рівненська обл.,
Project description: Проєкт покликаний надати доступ до української культури для архітектурної спадщини Волині через інклюзивну виставку. Для створення виставкового проекту буде використано інноваційні інструменти – 3D оцифрування, 3D моделювання, 3D друк макетів. В рамках проекту буде оцифровано сучасний стан десяти важливих архітектурних пам’яток історичної Волині, які знаходяться на території трьох областей – Рівненської, Волинської та Хмельницької. Головною аудиторією проекту є незрячі. Проект сприятиме підтримці культури інклюзії.
11.
ID: 4INC22-03681
Project name: Інклюзивні сайти історико-культурних заповідників Рівненщини WCAG 2.1
Rating: 462
General budget: 699450.00
The requested amount from the UCF: 699450.00
Competition type: National
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА СПІЛКА "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЛІГА ОРГАНІЗАЦІЙ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПО ЗОРУ "СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД", ГС "СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД"
Cities of implementation: м. Острог, м. Дубно,
Project description: Проєкт покликаний реалізувати право на інформацію та надати доступ до української культури для людей з інвалідністю, яку презентують історико-культурні заповідники Рівненщини. Через адаптацію веб-сайтів установ у відповідності з найновішими рекомендаціями щодо веб доступності WCAG 2.1. Це буде комплексне інклюзивне рішення для регіону розроблене з дотриманням міжнародних норм Універсального (Інклюзивного) дизайну, покликана забезпечити максимальний доступ до web-контенту людям з інвалідністю (зір, слух, інтелектуальні комплексні порушення та синдром Дауна). У рамках проекту також планується адаптувати науковий ресурс установ для незрячих, відеоконтент за допомогою тифлокоментаря та дубляжу жестовою мовою.
12.
ID: 4INC21-06059
Project name: Мистецько-інклюзивний проект ”БЕЗМЕЖНІ”
Rating: 458
General budget: 697099
The requested amount from the UCF: 530739
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Благодійний Фонд "Українська Галицька Фундація"
Cities of implementation: Львівська область,
Project description: Мета проекту: через створення інклюзивної театральної вистави за участю осіб з інвалідністю із двох будинків-інтернатів Львівщини та створення й поширення аудіоподкастів про різні види інвалідності, інклюзивність, права людини і т.д., сприяти формуванню у суспільстві цінностей недискримінації, прийняття та залучення людей з інвалідністю до суспільних процесів та до культурно-мистецьких зокрема. Також прагнемо, через участь у виставі, відвідування різних культурних заходів та проведення ряду арт-терапевтичних занять, допомогти у соціалізації та розвитку особистих навичок людей з інвалідністю, що все життя прожили в ізольованих закладах - будинках-інтернатах та підготувати їх до виходу із закладу. Водночас працюватимемо над створення інклюзивної ніші в театральному мистецтві
13.
ID: 4INC21-28313
Project name: Культурна спадщина для всіх
Rating: 456
General budget: 698470.00
The requested amount from the UCF: 698470.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Громадська організація «Світ компетенцій»
Cities of implementation: м. Умань, Черкаська область,
Project description: Культурна спадщина для всіх
14.
ID: 4INC21-06285
Project name: "Шосте чуття. Вистава театру відчуттів з урахуванням сприйняття незрячих та слабозорих глядачів"
Rating: 455
General budget: 650906.60
The requested amount from the UCF: 650906.60
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім.Марійки Підгірянки
Cities of implementation: м. Івано-Франківськ,
Project description: Проєкт обумовлює створення вистави театру відчуттів з урахуванням сприйняття незрячих та слабозорих глядачів за твором Катерини Міхаліциної «Хто росте в саду?». Проєкт дозволить незрячим та слабозорим дітям за допомогою звуків, запахів, смаків, дотиків відчути красу природи та познайомитися з мешканцями саду. Театр в подальшому матиме можливість показувати вистави для незрячих та слабозорих глядачів, що покращить сприйняття театру особливими дітьми нашого регіону.
15.
ID: 4INC21-07069
Project name: Інклюзивна виставка "Кіномистецтво на дотик"
Rating: 454
General budget: 698574
The requested amount from the UCF: 698574
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "АГЕНЦІЯ РОЗВИТКУ МАЙБУТНЬОГО"
Cities of implementation: Київ,
Project description: За допомогою інноваційних засобів створити тактильну експозицію скульптур героїв та елементів популярних закордонних та українських фільмів. Експозицію буде розміщено для вільного ознайомлення незрячими, слабозорими та зрячими людьми в інклюзивному музеї "Третя після опівночі" - центрі культурного діалогу, місці працевлаштування, соціальної адаптації та реалізації культурних потреб незрячих. Експозиція надасть можливість незрячим ознайомитись з відомими героями популярних закордонних та українських фільмів. Всі екскурсії проводять незрячі гіди.
16.
ID: 4INC21-02419
Project name: Інклюзивна онлайн-платформа дитячих авторських казок "magiya-kazok.com.ua"
Rating: 451
General budget: 699466
The requested amount from the UCF: 699466
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська Організація "Простір Розвитку Особистості Бібліофан"
Cities of implementation: УКРАЇНА, амваиапи,
Project description: Мета проекту – створити сприятливі умови для творчого та культурного розвитку; якісного, корисного та цікавого дозвілля для дітей 6-15 років із адаптацією до особливих потреб дітей з порушенням зору та слуху по всій Україні шляхом розробки унікальної інклюзивної онлайн-платформи, яка буде наповнена казками талановитих дітей-авторів України в форматі аудіо-записів дитячими голосами, а також анімованими дитячими ілюстраціями з субтитрами до цих казок. Результатом проекту буде розробка доступної онлайн платформи “magiya-kazok.com.ua” з авторським аудіо/відео контентом для слабозорих/незрячих дітей та дітей з порушенням слуху; стимулювання творчих здібностей школярів, розвиток їхніх уявлень про письменництво, ілюстрацію та ораторську майстерність; розширення можливостей інкультурації та соціалізації дітей з особливими потребами та їх родин. Онлайн платформа стане єдиним в Україні інклюзивним майданчиком для якісної взаємодії талановитих дітей та дітей з порушенням зору та слуху по всій Україні.
17.
ID: 4INC21-03010
Project name: Інклюзивний проєкт "Рідна колисанка. Народи світу"
Rating: 451
General budget: 675705
The requested amount from the UCF: 631635
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: Громадська організація "Вулик ідей"
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт передбачає друк книжки з народними колисковими різних народів, ілюстрації до яких створено на інклюзивних культурологічних заняттях по вивченню культури цих народів. Крім того, проєкт передбачає створення нотного додатку з колисковими, додатковий тираж шрифтом Брайля, запис колискових представниками нацспільнот, а також створення мобільного додатку з колисковими та культурологічною інформацією
18.
ID: 4INC21-27748
Project name: Інклюзивний сайт Донецького обласного краєзнавчого музею
Rating: 449
General budget: 505482.11
The requested amount from the UCF: 505482.11
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ"
Cities of implementation: Донецька обл., М. Краматорськ., Донецька обл., Волноваський р-н, смт Графське, Донецька обл., Великоновосілківський р-н, с. Нескучне, Донецька обл., Покровський р-н, с. Сонцівка,
Project description: Донецький обласний краєзнавчій музей був перереєстрований у м. Краматорську в 2016 році, і у 2019 році відкрив перші виставки на підконтрольній території. У 2019 році власними силами співробітників музею був створений веб-сайт, який дозволив розмістити у мережі Інтернет інформацію про діяльність нашого закладу. Так як для веб-сайту був використаний готовий безкоштовний шаблон, він не відповідає сучасним міжнародним стандартам доступності веб-контенту (Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.1). Невідповідність зазначеним стандартам робить вкрай складним доступ до нашого веб-сайту людей з інвалідністю, та людей з тимчасовим і порушеннями здоров'я. Швидкі темпи діджіталізації культурно-освітніх процесів, яки ми спостерігаймо протягом останнього десятиріччя, та ситуація яка виникла в світі у зв’язку з пандемією вірусу COVID-19 значно підвищила вимоги користувачів до доступності і якості контенту, який надають заклади культури в мережі Інтернет. В Україні біля 3000000 людей з інвалідністю різних нозологій. Значна частина з них є активним і користувачами асестівних технологій доступу до інформації. В умовах карантинних обмежень, вкрай гострим стало питання не втратити цікавість аудиторії до нашого музею. Надати відвідувачам з інвалідністю різних нозологій можливість отримувати необхідну інформацію в зручній, доступній формі, в тому числі з використанням спеціалізованих програмно-апаратних засобів Доступу до Інтернет контенту. В рамках проекту планується адаптувати веб-сайт музею у відповідності до міжнародних стандартів доступності ISO, Web Content Accessibility Guidelines 2.1. Також буде створена англомовна версія сайту, яка надасть можливість доступу до нашого контенту зацікавленій аудиторії людей з інвалідністю як в Україні так і за її межами.
19.
ID: 4INC21-05187
Project name: «Зроби цей світ кращим»
Rating: 446
General budget: 692129.00
The requested amount from the UCF: 692129.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація «Центр соціально-культурного розвитку «Креативна громада»
Cities of implementation: Кропивницький,
Project description: Реалізація проекту «Зроби цей світ кращим» дасть позитивний вплив на розвиток інклюзії у сфері культури через розширення доступу дітей і молоді з інвалідністю до участі у творчій діяльності, що сприятиме їх соціалізації. Проєкт направлений на створення цікавих інклюзивних продуктів шляхом проведення різнопланових творчих заходів, мистецьких майстер-класів, арт-терапевтичних занять, показів мод, психологічних тренінгів із залученням дітей і молоді з інвалідністю та їх батьків, які проведуть досвдчені педагоги, психологи та діти-волонтери. Поектом буде створено короткометражний фільм «Право на щастя» на основі проведених мистецьких заходів, що розкриють важливу роль мистецтва в житті людей з інвалідністю. Проведеені заходи позитивно вплинуть на формування толерантного ставлення до людей з інвалідністю
20.
ID: 4INC21-29180
Project name: «Жінки війни. Мотивація, що перевершує все»
Rating: 446
General budget: 184410
The requested amount from the UCF: 184410
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ФОНД РЕАБІЛІТАЦІЇ ІНВАЛІДІВ УКРАЇНИ" (ГО "ФРІУ")
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проект має на меті опублікувати шрифтом Брайля твір Євгенії Подобної "ДІВЧАТА ЗРІЗАЮТЬ КОСИ" тиражом 100 примірників і розмістити їх у найбільших бібліотеках різних регіонів України, якими користуються незрячі читачі. Нові книги матимуть сучасний дизайн, якісне виготовлення, включно з якісним шрифтом Брайля, тверду кольорову палітурку. Це все дозволить майбутнім читачам користуватися книгою протягом тривалого часу. Нові книги отримають обласні універсальні бібліотеки які обслуговують незрячих читачів, інклюзивні та спеціальні школи для дітей з порушеннями зору, спеціалізовані бібліотеки для незрячих. Електронна версія рельєфно-крапкової книги буде розміщена на інформаційних ресурсах. Це дасть можливість за необхідності швидко і без витрат на підготовку до друку роздрукувати книгу на спеціалізованому обладнанні. Ця інновація значно полегшить і значно здешевить друк майбутніх накладів або відновлення пошкоджених екземплярів вже виготовлених примірників.
21.
ID: 4INC21-29579
Project name: «Пробудження вібрацій : налаштуй себе на хвилю творчості!"
Rating: 445
General budget: 528288
The requested amount from the UCF: 528288
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Профспілка "Разом для кожного"
Cities of implementation: Чернівці,
Project description: Мета: розширити доступ людей з інвалідністю до творення культурного продукту та культурно-мистецького життя в Україні, промоція інклюзивного мистецтва в українському суспільстві шляхом залучення до креативної активності та об’єднання навколо цього жінок з інвалідністю, які мають/мали онкологічні захворювання. Проєкт використовує студії живопису як інструменти соціальної адаптації людей з інвалідністю. Безпосередні учасниці проєкту - жінки з інвалідністю, стануть мотиваторами та яскравим прикладом для цієї цільової багаточисельної групи в Україні. Для мотивації до творчості, як шляху подолання обумовлених станом здоров’я проблем будуть створені живописи, видано календар, відзняте відео-промо ролік, проведена виставка живопису, що стануть потужним інструментом промоції інклюзивного мистецтва. Передбачено потужний медіа супровід.
22.
ID: 4INC21-28601
Project name: Формування культури емоційного інтелекту у дітей шляхом видання книги "Новий світ" у трьох варіантах (друкований формат, шрифт Брайля, аудіокнига)
Rating: 441
General budget: 727640.00
The requested amount from the UCF: 679640.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВИДАВНИЦТВО "РАНОК"»
Cities of implementation: м. Харків, Харківська область, м. Вінниця, Вінницька область, м. Житомир, Житомирська область, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, м. Київ, Київська область, м. Дніпро, Дніпропетровська область, м. Львів, Львівська область, м. Миколаїв, Миколаївська область, м. Полтава, Полтавська область, м. Тернопіль, Тернопільська область,
Project description: Книжка "Новий світ" – інноваційно-культурний проєкт, який націлений на таке: - розкривати важливі проблеми людей із порушеннями зору; - розвивати емоційний інтелект; - спонукати людей до емпатії. Головна героїня книжки — дівчинка 13-ти років на ім’я Ешлі — раптово втрачає зір. Результати обстеження, як і вердикт лікарів, невтішні – ішемічна оптична невропатія. А це означає, що ліків не існує, і на дівчинку чекає повна сліпота. «Новий світ» — це не просто історія однієї дівчинки й однієї сім’Ї. Це історія про відчай, зневіру, боротьбу, прийняття та переосмислення свого світу в нових умовах. Авторка сюжету — одинадцятирічна школярка Розалі Елеанор Урбаняк із Флоріди, США. У створенні книжки беруть участь дитячі психологи.
23.
ID: 4INC21-28067
Project name: Корифеї на дотик
Rating: 441
General budget: 620000
The requested amount from the UCF: 620000
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ТУРИСТИЧНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР СТРИЯ"
Cities of implementation: місто Стрий Львівської області,
Project description: Основною метою проєкту є забезпечити реалізацію права осіб з інвалідністю по зору на доступність до витвору мистецтва Меморіально-скульптурного комплексу «Будителі» в Стрию, єдиного в Україні пам’ятника-триптиха Тарасу Шевченку, Івану Франку й Лесі Українці, шляхом виготовлення бронзової зменшеної його точної копії, яка буде встановлена поруч з оригіналом і даватиме можливість незрячим людям на рівні зі зрячими пізнати пам'ятку монументального мистецтва. Проєкт передбачає 3D сканування оригіналу пам’ятника, виготовлення зменшеного 3D макету з пластику для послідуючого лиття його з бронзи, а також виготовлення таблички рельєфно-крапковим шрифтом Брайля українською і англійською мовами. Також заплановано виготовлення аудіогіда для прослуховування інформації щодо пам’ятника. Урочисте відкриття макету пам’ятника заплановано на 15 жовтня у Міжнародний день білої тростини.
24.
ID: 4INC21-03553
Project name: «Такі як усі»
Rating: 441
General budget: 699830.00
The requested amount from the UCF: 699830.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Львівський обласний осередок всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ»
Cities of implementation: м.Львів, Кінцевий продукт -для всіх регіонів України,
Project description: Проект передбачає адаптацію книжок і фільмів для дітей з порушенням зору: публікацію 3 рельєфно-крапкових видань накладом 560 примірників, озвучення у ролях 3 аудіокниг за участі незрячих дітей і відомих артистів, створення аудіодискрипції до 2 аудіовізуальних творів. Готовим культурним продуктом зможуть скористатися діти з порушенням зору незалежно від регіону проживання. Мета проекту – інтегрувати осіб з інвалідністю у процес створення інклюзивного культурного контенту з акцентом на його якості, а також привабливості для умовно здорових людей.
25.
ID: 4INC21-27094
Project name: Щоденник Рік INCLUSION
Rating: 440
General budget: 699887
The requested amount from the UCF: 699887
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "РАНОК-УКРАЇНА"
Cities of implementation: Вся Україна,
Project description: «Щоденник Рік INCLUSION» — комплексний проєкт, націлений на формування у свідомості кожного більш толерантного ставлення до людей з будь-якими відмінностями від загальноприйнятої норми, у тому числі людей з інвалідністю. В основі проєкту – напівхудожня книга у форматі едьютейнмент з деякими фактами, цікавими діалогами та завданнями, роздумами та висновками щодо видового різноманіття. Короткі цікаві історії та завдання, сплетені інфографікою, розповідатимуть про унікальність та особливість абсолютно кожного з нас. Кожна сторінка, кожен день цієї унікальної книги, наче фрагменти пазлу, формуватимуть у свідомості читачів цілісне уявлення, що люди не мають бути однаковими і кожен прекрасний саме таким, яким він є. Книжка простою мовою пояснить, що таке інклюзивне суспільство, чому це добре і як сприяти його розбудові. А універсальний дизайн зробить видання доступним кожному! Планується друк 5000 екземплярів книжки та безкоштовне розповсюдження по всій Україні а також публікація видання он-лайн для забезпечення вільного доступу до нього для кожного!
26.
ID: 4INC21-27120
Project name: Книжки про дружбу та статеве виховання для дітей з розладами аутистичного спектра (РАС) в рамках інклюзивної книжкової серії “Дитина і соціум” для розвитку навичок комунікації у дітей з аутизмом
Rating: 439
General budget: 569693.32
The requested amount from the UCF: 519739.32
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Усатенко Ганна Володимирівна
Cities of implementation:
Project description: Проєкт буде реалізовано у напрямку “Література і видавнича справа” і включатиме розробку та друк двох книг для дітей з розладами спектра аутизму (РАС) в рамках серії “Дитина і соціум”: 1. Книга про дружбу для дітей з РАС “ПРО ДРУЖБУ”. 2. Книга про статеве виховання дітей з РАС “ПРО КОХАННЯ і не тільки”. Книжки будуть розроблені та адаптовані засобами альтернативної і додаткової комунікації (АДК), а саме піктограмами, з урахуванням особливостей сприймання та розуміння, які притаманні дітям з порушеннями мовлення і комунікації, насамперед з розладами спектра аутизму (РАС).
27.
ID: 4INC21-28450
Project name: Музей БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ
Rating: 439
General budget: 655770
The requested amount from the UCF: 655770
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав"
Cities of implementation: м. Переяслав,
Project description: Метою проекту є інклюзивна адаптація культурних об’єктів НІЄЗ «Переяслав» та надання вільного доступу людей з вадами зору та слуху до культурних скарбів Заповідника. У результаті проекту на території музеїв Заповідника будуть встановлені таблиці з шрифтом Брайля, тактильний макет Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Також передбачено проведення семінарів для екскурсоводів Заповідника по роботі з відвідувачами з вадами зору, навчання аудіо опису (тифлокоментар екскурсії). Після впровадження цих заходів планується проведення екскурсій для людей з вадами зору та людей, що супроводжують їх, інклюзивних груп. Робота з організаціями по захисту прав людей з інвалідністю. Для відвідувачів з вадами слуху будуть розроблені планшети з відеозаписом екскурсії жестовою мовою. Втілюючись, проект задовольняє пріоритетні потреби сучасного суспільства вільного доступу людей з інвалідністю до культурних потреб.
28.
ID: 4INC21-06242
Project name: Інклюзивні мистецькі вікенди “Простір дії”
Rating: 438
General budget: 680655
The requested amount from the UCF: 680655
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Благодійний фонд "Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом""
Cities of implementation: Луцьк,
Project description: Мета проекту – створити сприятливі умови для соціалізації дітей/ молодих людей з інвалідністю з м. Луцька і та 3 областей (Волинської, Рівненської та Житомирської) шляхом розширення їм доступу до культурних ресурсів та культурного розвитку через участь у інклюзивному мистецькому геппенінгу (мистецьких вікендах). Результатом реалізації нашого проекту є створення унікального культурного продукту – 4 інклюзивних мистецьких перформансів (вистав), відео версія яких буде розміщена на сторінці проєкту в соц мережах.
29.
ID: 4INC21-28079
Project name: Тактильний фотоархів
Rating: 437
General budget: 683362
The requested amount from the UCF: 683362
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація «Культурні географії»
Cities of implementation: Київ, Харків,
Project description: Проєкт направлений на інтеграцію тактильної графіки у роботу з українським архівом експериментальної фотографії для залучення до взаємодії з матеріалом людей з порушеннями зору і без, а також різних соціальних груп. Продуктом проєкту буде тактильний фотоальбом, у який увійдуть десять зображень з колекції Музею Харківської школи фотографії з коментарями до них, а також розробленою в рамках проєкту системою тактильних патернів. Альбом стане першим в Україні прикладом роботи з тактильними матеріалами для передачі враження від взаємодії з сучасною українською фотографією, що розширить інклюзивні можливості національної візуальної культури.
30.
ID: 4INC21-02488
Project name: "Почути колір - побачити звук"
Rating: 435
General budget: 519170
The requested amount from the UCF: 519170
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Ковтунець Олена Олександрівна
Cities of implementation: м. Рівне,
Project description: «Почути колір - побачити звук» – це інтенсивна творчо-навчальна майстерня зі створення дитячої книжки у двох форматах - друкованої та аудіо з візуалізацією для Youtube. Учасники майстерні - інтегрована група творчих дітей - діти з інвалідністю та здорові діти, які працюватимуть над створенням спільного культурного продукту - книжки у двох форматах. Головна мета – проекту «Почути колір - побачити звук» – дати можливість дітям з інвалідністю відчути себе повноцінними членами творчої дитячої спільноти та у такий спосіб дати поштовх іншим дітям з інвалідністю до творчого розвитку та самореалізації.
31.
ID: 4INC21-28282
Project name: «Побач. Пишайся!»
Rating: 434
General budget: 699944.00
The requested amount from the UCF: 699944.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МУЗЕЙ «ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ»
Cities of implementation: м. Київ,
Project description: Метою проєкту є забезпечення доступності музею для відвідувачів з вадами слуху. Подолати основні перешкоди, що стоять на шляху у відвідувачів з вадами слуху при відвідуванні музею, застосовуючи інструменти, які допоможуть їх подолати й залучити до музею нову аудиторію. Результати проєкту: - прищепити культуру відвідування музею; - збільшення кількості відвідувачів в музеї; - звернути увагу громадськості до даної тематики; - саморозвиток осіб з порушенням слуху.
32.
ID: 4INC21-28640
Project name: Інклюзія в бібліотеці
Rating: 433
General budget: 153125
The requested amount from the UCF: 153125
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Управління культури виконавчого комітету Славутської міської ради
Cities of implementation: Славутська міська ТГ, Хмельницька область,
Project description: Проєкт передбачає організацію в Славутській міській бібліотеці для дорослих (Хмельницька область) простору для інклюзивних зустрічей та проведення культурних активностей для дорослої інклюзивної аудиторії громади. Проєкт передбачає закупівлю 200 аудіокниг та 6 книг надрукованих шрифтом Брайля, комплектів ігор, необхідного реквізиту; проведення навчання працівників бібліотеки роботи з програмами для слабозорих та серії з п’яти тренінгів для людей незрячих, нечуючих, з вадами зору та слуху для тренування в них асертивної поведінки та навичок спілкування, здобуття ними емоційної підтримки. Спільна взаємодія, проведення навчальних, дозвіллєвих, культурних, інформаційних заходів об’єднає дорослих, дітей, молодь, через гру і творчість створить атмосферу, де поважають і цінують кожного, незалежно від особливостей.
33.
ID: 4INC21-00925
Project name: Інклюзивний хаб: креативний простір без меж
Rating: 425
General budget: 567063.00
The requested amount from the UCF: 567063.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Громадська організація "Еммаус"
Cities of implementation: Харків,
Project description: Проєкт «Інклюзивний хаб: креативний простір без меж» має на меті створити міждисциплінарну інклюзивну освітню програму у сфері культури та мистецьких практик (на базі Інклюзивного Хабу ГО «Еммаус», Харків), спрямовану на підвищення рівня соціальної адаптації та розвиток професійних компетенцій молоді з інвалідністю у Харкові. В рамках проєкту будуть створені та запущені лабораторії з художньої та акторської майстерності, дизайну та пошиття текстильних аксесуарів, програма з арт-терапії для молоді з інвалідністю та серія он-лайн лекцій від кураторів інклюзивних художніх майстерень для операторів культурного та соціального секторів. Головними учасниками проєкту стануть молоді люди з ментальною та фізичною інвалідністю віком від 18 до 30 років
34.
ID: 4INC21-04825
Project name: Школа жестової мови: почуй культуру.
Rating: 424
General budget: 629288
The requested amount from the UCF: 629288
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація “Центральне медіа”
Cities of implementation: М.Львів,
Project description: Проект “Почуй культуру” орієнтований підвищити доступність музейних експозицій для осіб з вадами слуху. Проект передбачає розробку та адаптацію жестовою мовою трьох екскурсій постійними експозиціями на базі трьох львівських музеїв. Заплановано навчання представників закладів культури та волонтерів жестової мови для підвищення доступності сприйняття музейної експозиції людьми з вадами слуху шляхом впровадження адаптованих екскурсій. Програма включає курс жестової мови адаптованої до мистецько-культурної тематики, засвоєння з практичним закріпленням екскурсійного матеріалу жестовою мовою та формування відеолекцій освітнього курсу “Почуй культуру”. Реалізація проекту органічно доповнить існуючі програми в сфері культури та музейництва в контексті інклюзивних мистецьких практик.
35.
ID: 4INC21-28224
Project name: "Двадцять літніх історій для доні і одна для кішки": книжка для дітей про інклюзивне суспільство, зокрема про людей з інвалідністю
Rating: 423
General budget: 531500
The requested amount from the UCF: 531500
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Виртосу Ірина Григорівна
Cities of implementation: Київ та вся Україна,
Project description: Цей ілюстрований збірник розповідей про інклюзивне суспільство покликаний показати наймолодшим читачам та читачкам різноманіття нашого світу, зокрема, якими можуть бути різними люди з інвалідністю. Військова волонтерка, яка пів тижня зі свого життя – на діалізі, щоб підтримати роботу нирок, супермодель на візку, незряча любителька екстремальних видів спорту, успішна письменниця з інвалідністю, шоумен на візку, мама дітей з аутизмом, а також урядовиця, вчителька та багато інших людей з інвалідністю сучасної України, які робили або роблять наше життя інклюзивним та цікавим. Ці персоналії варті, щоб про них знали маленькі українці та україночки і вчилися інклюзивно сприймати світ – без стереотипів та упереджень
36.
ID: 4INC21-06269
Project name: Інклюзивний сайт Комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський музей історії релігії".
Rating: 421
General budget: 471880.00
The requested amount from the UCF: 471880.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський музей історії релігії»
Cities of implementation: м. Львів, львів,
Project description: Сайт Львівського музею історії релігії створено на початку 2000-их, він був одним з перших музейних сайтів Львова. Зараз він потребує адаптації, яка б надала доступ до інформації про музей якомога більшій кількості груп, задоволенню їх культурних потреб. Результатом проекту стане сайт, що відповідає стандартам веб-доступності (WCAG 2.1). Дублювання основної інформації англійською та кримськотатарськими мовами удоступнить надбання музею міжнародній аудиторії, а також громадянам України, що проживають в окупованому Криму.
37.
ID: 4INC21-26284
Project name: Казка на долонях
Rating: 418
General budget: 700.00
The requested amount from the UCF: 700.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: ФОП Гончарова-Горянська Мар'яна В'ячеславівна
Cities of implementation: Харків, Київ, Івано-Франківськ, Львів, Рівно, Кропивницький, Черкаси, Краматорськ,
Project description: Проект вирішуватиме низку важливих завдань: соціалізація дітей з порушеннями зору за допомоги: дотикових та аудіо-книжок українських дитячих письменників; актуалізація уваги суспільства на основних проблемах, з якими зіштовхуються дошкільнята з порушеннями зору в процесі їх соціалізації та навчання дорослих засобам вирішення цих проблем за рахунок створення освітніх короткометражних фільмів. Завдання проекту виконуватимуться завдяки: 1) передачі в подарунок 6 книжок з тактильними елементами, що вийшли друком у видавництві «Ранок» − партнера проекту, вихованцям 10 спеціалізованих дошкільних навчальних закладів (кожна дитина отримає по одній книжці в залежності від віку, загалом подарунки отримають 1500 дітей віком від 1,5 до 6 років); 2) створення аудіоверсій цих книжок з перспективою поширення у вільному доступі на сайті видавництва «Ранок» та у спеціалізованій он-лайн бібліотеці «Ліхтар» для широкого кола дітей); 3) створення п’яти освітніх короткометражних фільмів, які вирішують п’ять основних проблем дітей дошкільного віку з порушеннями зору та корелюються з темами книжок, що передаються дітям та озвучуються. Ці фільми будуть розміщені на освітній платформі для дітей, молоді, освітян та батьків Learning passport.
38.
ID: 4INC23-26495
Project name: Музика, мистецтво та каністерапія - душевні терапевти інклюзивного суспільства
Rating: 417
General budget: 651960
The requested amount from the UCF: 691960
Competition type: International
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація "Джем ШМ"
Cities of implementation: Чернівці, Україна, Варшава,Польща,
Project description: Організація заходів з забезпечення доступності до музики, музичної освіти для дітей, які потребують соціальної реабілітації та інтеграції. Передбачається проведення літньої школи із залученням іноземних партнерських організацій для дітей з інвалідністю (віком 10-18 років)та їх звичайних однолітків які цікавляться музикою з неформальним навчанням музики та залученням різних додаткових методик для мотивації в навчанні таких як арт-терапія, собако терапія, танці, інші напрямки мистецтва. В процесі навчання формуватимуться команди з 2-х дітей (1 дитина з інвалідністю та здорова дитина) які разом готуватимуть спільні виступи та демонструватимуть їх на публіку. Буде створений відеопроект з відеокліпами «Музика доступна для всіх» для поширення на телебаченні та в інтернеті, організовано великий концерт та 3 музичні пікніки в парку для виступу перед місцевими жителями
39.
ID: 4INC21-01169
Project name: Український анімаційний фільм «Віктро_Робот»: розбудова аудиторії серед людей з порушенням слуху та зору, адаптація та промоція
Rating: 417
General budget: 265457.8
The requested amount from the UCF: 265457.8
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ТРАФІК ФІЛМЗ”
Cities of implementation: Київ, Київська область, Вінниця, Вінницька обл., Дніпро, Дніпропетровська обл., Львів, Львівська обл., Одеса, Одеська обл., Маріуполь, Донецька обл., Херсон, Херсонська область, Житомир, Житомирська обл., Тернопіль, Тернопільська обл., Луцьк, Волинська обл.,
Project description: Метою даного проекту є адаптація українського анімаційного фільму “Віктор_Робот” режисера Анатолія Лавренішина для потреб людей з порушеннями зору та слуху, а саме виготовлення адаптованої аудіодоріжки та розширених субтитрів, а також проведення широкої рекламної кампанії - з однієї сторони для інформування даної аудиторії глядачів про можливість перегляду картини в національному кінотеатральному прокаті, а згодом і на онлайн платформах, а з іншої - ознайомити широку аудиторію кіноглядачів у потребах людей з інвалідністю.
40.
ID: 4INC21-06175
Project name: Інклюзивна мистецька літня школа
Rating: 416
General budget: 694877.87
The requested amount from the UCF: 694877.87
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Волинський національний університет імені Лесі Українки
Cities of implementation: м.Луцьк,
Project description: Мета проекту – уможливити соціальну адаптацію молодих людей з інвалідністю з Волинської, Рівненської та Житомирської областей засобами сценічного та образотворчого мистецтва через участь в Інклюзивній мистецькій літній школі. Результатом реалізації проєкту є створення унікального культурного продукту – Інклюзивне видання та Інклюзивної мистецької освітньої програму для професіоналізації людей з інвалідністю.
41.
ID: 4INC21-04704
Project name: Національний музей медицини України: інклюзивна адаптація музейного простору та експозиції
Rating: 416
General budget: 372055
The requested amount from the UCF: 372055
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Національний музей медицини України
Cities of implementation: київ,
Project description: Створення доступного середовища і послуг – невід’ємна умова для реалізації прав і свобод людей з інвалідністю. Люди з особливими потребами мають право нарівні з іншими брати участь у культурному житті і мати доступ до творів культури в доступних форматах. Ми ставимо на меті адаптувати існуючу експозицію для незрячих людей. Це дасть можливість їм ознайомитися з історією медицини, дізнатися про видатних лікарів, отримати знання з анатомії, фізіології, здорового способу життя, екологічного мислення. Водночас це дасть можливість розширити коло відвідувачів, види активностей та напрямки діяльності музею. Оновлена експозиція ознайомить дітей і молодь з засобами, за допомогою яких незрячі люди пізнають світ навколо себе.
42.
ID: 4INC21-28524
Project name: АРТ-СІМ'Я "СПІЛЬНИЙ ШЛЯХ"
Rating: 416
General budget: 140986
The requested amount from the UCF: 140986
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ХМІЛЬНИЦЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАХИСТУ ТА ДОПОМОГИ ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ "СПІЛЬНИЙ ШЛЯХ"
Cities of implementation: Хмільницька територіальна громада,
Project description: Організація інклюзивної виставки творчих робіт дітей з інвалідністю(діти з інтелектуальними та ментальними порушенями,аутичними розладами),виготовлених з батьками в процесі арт-терапевтичної практики . Роботи з живопису по холсту та тканині, виготовлення виробів з тканини та полімерної глини.
43.
ID: 4INC21-27359
Project name: Осінній бал для дітей та молоді з інвалідністю - 2021
Rating: 414
General budget: 700000.00
The requested amount from the UCF: 700000.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація "Батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку"
Cities of implementation: Волинська область, м. Луцьк,
Project description: Під час реалізації проєкту будуть створені культурні продукти (танцювальні номери) за безпосередньої участі більше 100 людей із інвалідністю з міста Луцька та Волинської області з їхньою подальшою демонстрацією під час «Осіннього балу для дітей та молоді з інвалідністю – 2021». Відтак, члени 10 організацій, котрі працюють із людьми з інвалідністю, а також учні Навчально-реабілітаційного центру міста Луцька ознайомляться з історією проведення балів, навчаться пластики танцю, розучать нові історико-побутові та бальні танці самостійно й під час майстер-класу відомих танцюристів із інвалідністю та продемонструють свої вміння й таланти під час завершального етапу проєкту.
44.
ID: 4INC21-02353
Project name: Образ воїна
Rating: 412
General budget: 699538
The requested amount from the UCF: 699538
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ДОКНОУТФІЛМС"
Cities of implementation: Київ, Львів, Дніпро, Миколаїв,
Project description: Образ воїна – це мультидиспиплінарний інклюзивний арт проект, що передбачає на першому етапі проведення серії художніх майстер-класів відомого художника та волонтера Лева Скопа для воїнів АТО/ООС, що отримали інвалідність внаслідок участі в захисті держави. Майстер-класи у формі арт-терапії проводитимуться в у культурних та ветеранських осередках Києва, Львова, Дніпра та Миколаєва. На другому етапі передбачено проведення комбінованої виставки наживо у залах Київської фортеці та онлайн, на якій будуть представлені найкращі роботи воїнів з інвалідністю та створена паралельно добірка соціальних відео, що на прикладі проекту стимулюватимуть людей з інвалідністю бути відкритими світу, бути готовими братися за щось нове навіть після отримання інвалідності. Водночас, для ширшої аудиторії відео популяризуватимуть волонтерство та цивільну допомогу військовим з інвалідністю та ПТСР.
45.
ID: 4INC21-06790
Project name: Освітній курс "WithArt": мистецькі практики для роботи з інклюзивною аудиторією"
Rating: 407
General budget: 495420
The requested amount from the UCF: 495420
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Всеукраїнська громадська організація "Сила Країни"
Cities of implementation: Україна,
Project description: Мета проекту - сприяти впровадженню інноваційних мистецьких практик у роботу з інклюзивними аудиторіями в Україні шляхом організації та проведення освітнього онлайн-курсу "WithArt"» для освітян, волонтерів, психологів, соціальних працівників та інших осіб, що працюють з людьми з інвалідністю. Цілі: 1) сформувати у цільової аудиторії актуальні компетентності щодо використання мистецьких практик у своїй роботі . 2) мотивувати учасників проекту масштабувати отримані навички й провести заходи для інклюзивної аудиторії з практичним використанням інструментів, які були отримані під час навчання. 3) підвищити обізнаність українського суспільства з культурно-мистецькими практиками у роботі з інклюзивними аудиторіями.
46.
ID: 4INC21-27395
Project name: Школа медіаграмотності для інклюзивних соціальних груп через мистецтво "МЕДІАРТ"
Rating: 404
General budget: 686047.38
The requested amount from the UCF: 686047.38
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Чортківська міська музична школа
Cities of implementation: м. Кам'янець-Подільський, м. Чортків,
Project description: Проєкт "МЕДІАРТ" у двох містах обласного значення - Кам'янець-Подільському та Чорткові ставить за мету впровадити медіаграмотність у використання інклюзивними групами населення через 10 лекцій та 10 мистецьких воркшопів, створених для переосмислення лекційної інформації в мистецький продукт. Для цього ми : навчимо 20 лекторів та митців працювати з інклюзивними групами, проведемо 20 заходів ( 10 в кожному місті ), які дадуть нам як результат 1 методичний посібник лекцій з зображеннями, створеними учасниками проєкту(також з адаптованою аудіальною версією для незрячих), а також 2 виставки мистецьких продуктів, які будуть реалізовані у містах.
47.
ID: 4INC21-06035
Project name: Гончарна майстерня - інклюзивний культурний продукт для соціальної адаптації і професіоналізації людей з інвалідністю
Rating: 403
General budget: 450000
The requested amount from the UCF: 400000
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Всеукраїнська молодіжна громадська організація студентів - інвалідів "Гаудеамус"
Cities of implementation: м. Київ, м. Вінниця, м. Тернопіль, м. Дубно, м. Полтава, м. Кропивницький,
Project description: Мета - популяризація гончарного мистецтва для людей з інвалідністю як інклюзивного культурного продукту для їх соціальної адаптації і професіоналізації з залученням до культурно-мистецьких практик. Короткострокові результати: залучення людей з інвалідністю до гончарних мистецьких практик та їх соціалізація і професіоналізація за допомогою арт-терапії. Довгострокові результати: популяризація гончарного мистецтва для людей з інвалідністю та вплив арт-терапії на розвиток інклюзивного суспільства в Україні.
48.
ID: 4INC21-01291
Project name: Інклюзивна арт лабораторія
Rating: 403
General budget: 843005.00
The requested amount from the UCF: 691755.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МІЖНАРОДНИЙ ДИТЯЧИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ КІДСМУВІФЕСТ"
Cities of implementation: Україна, Львівська обл. ПГТ. Славське., Україна, м. Київ,
Project description: Інклюзивний, творчий, соціальний проект «Inclusive art lab». Це 14-денний творчо-соціальний кінотабір в Карпатах. Учасники: підлітки з порушенням слуху, підлітки із соціально незабезпечених родин та учні Київської кіношколи "Kids Movie". 40 дітей (14-16 років) зберуться в гарному Карпатському готелі та весь час будуть навчатися, спілкуватися та знімати кіно. Унікальність проекту в тому, що за всіма заняттями та навчальними процесами будуть спостерігати та приймати участь онлайн приблизно 500 бажаючих підлітків, в тому числі з вадами слуху. Спільне творче навчання підлітків та створення ними кіно на актуальну для цього віку тему, об'єднає дітей та змусить знайти нові креативні форми спілкування.
49.
ID: 4INC21-29495
Project name: Документальна вистава «Люди з інвалідністю. Вибір і доля».
Rating: 402
General budget: 699520
The requested amount from the UCF: 699520
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація « Всеукраїнська асоціація підприємців та працюючих людей з  інвалідністю України»
Cities of implementation: Україна м.Київ,
Project description: Документальна вистава історій людей з інвалідністю з різною долею пристосування до життя. Вистава про виклики, які стають перед сім`ями, де народжуються діти з інвалідністю. Про вибір шляху людини з інвалідністю. Одні герої вистави обирають шлях боротьби, навчання, працевлаштування, досягнень, інші шлях жалю, бездіяльності, жебрацтва, надії на державу. Це не просто історії успіху, а показ про те, як той чи іншій вибір визначає долю людини. Вистава досліджує теми стереотипів та упереджень, які суспільство формує у ставленні до людей з інвалідністю та про те, як самі люди з інвалідністю і їх сім’ї формують, укріплюють та розвивають ці міфи відносно себе.
50.
ID: 4INC21-05843
Project name: Інтерактивно-мистецький проєкт “Безмежний світ” для дітей дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку з особливими освітніми потребами та їх родин.
Rating: 399
General budget: 600000
The requested amount from the UCF: 600000
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Комунальний заклад "Полтавська обласна філармонія"
Cities of implementation: Полтава, Миргород, Полтавська область, Лубни, Полтавська область, Гадяч, Полтавська область,
Project description: Інтерактивно-мистецький проєкт “Безмежний світ” створено за участі Комунального закладу "Полтавська обласна філармонія" з метою соціалізації осіб з інвалідністю засобами музичного, образотворчого, та прикладного мистецтва з елементами спеціальних розвиваючих вправ. Заплановано реалізувати низку виїзних мистецьких зустрічей із сім’ями які виховують осіб з інвалідністю, де діти зможуть доторкнутися до синтезу світової музики та сенситивного прикладного мистецтва, зокрема планується створення та реалізація розвиваючої соціалізуючої музичної програми “Казка про маленького Моцарта”, інтерактивно-адаптивних мистецьких вправ за участю тріо бандуристок “Вишиванка” та камерного оркестру ім. Дмитра Ахшарумова та семінару-тренінгу для батьків дітей з інвалідністю «Підтримай себе-підтримай дитину».
51.
ID: 4INC21-03654
Project name: Доступний телесеріал
Rating: 390
General budget: 697760
The requested amount from the UCF: 697760
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: ГО "Львівська академія прав людини"
Cities of implementation: Вся Україна,
Project description: Мета проєкту “Доступний телесеріал” — надати незрячим та нечуючим людям можливість повноцінно приєднатися до інших телеглядачів/-ок за переглядом топового українського серіалу 2021 року. До кожної серії ми створимо звукоописи, завантажити які можна буде в безкоштовному мобільному додатку Earcatch, та розгорнуті субтитри, які транслюватимуться на екрані телевізора. У результаті тисячі українців/-ок із порушеннями зору та слуху не тільки зможуть переглянути серіал, а й дізнаються про можливість будь-де та будь-коли дивитися доступні фільми за допомогою смартфонів.
52.
ID: 4INC21-28500
Project name: Містерія Гоголя "Вій". Видання для особливих людей
Rating: 387
General budget: 288425
The requested amount from the UCF: 288425
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Всеукраїнська громадська організація "Український Дельфійський Комітет"
Cities of implementation: Україна, Італія, Іспанія, Казахстан, Канада, Німеччина, Португалія, Польща, США, Чехія,
Project description: Проект "Містерія Гоголя "Вій". Видання для особливих людей" покликаний залучити людей з вадами зору до пізнання культурної спадщини України. Таким спадком було обрано твір Миколи Гоголя "Вій", оскільки в ньому наявні і яскрава вираженність персонажів, і вплетіння містичної фольклористики у побутовий сюжет. Видання планується друкувати у вигляді графічного роману (комікс) з використанням сучасних технологій — 3D друк.
53.
ID: 4INC21-29440
Project name: «Біблія, що говорить»
Rating: 385
General budget: 696980.00
The requested amount from the UCF: 696980.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: ТОВ "Прем'єр-Медіа"
Cities of implementation: Київ,
Project description: «Біблія, що говорить» - проект актуалізує вплив біблійних оповідей на культурно-мистецький процес, використовуючи нові форми відтворення творчих ідей та реагуючи на виклики інклюзивного суспільства. У свій унікальний спосіб відбудеться реконструкція біблійний оповідей та сюжетів із залученням аудиторій людей з інвалідністю та використанням інструментів арт-терапії.
54.
ID: 4INC21-29117
Project name: «Інформаційна кампанія "Батько особливої дитини: бути поруч!"»
Rating: 383
General budget: 693570.00
The requested amount from the UCF: 693570.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток»
Cities of implementation: місто Вінниця,
Project description: Інформаційна кампанія на телебаченні та в мережі інтернет, яка у формі коротких анімаційних відеороликах розповідає широкій аудиторії з якими труднощами зіштовхуються чоловіки, які виховують дітей з порушеннями психофізичного розвитку та як вони долають ці труднощі; за допомогою яких методів та інструментів можлива підтримка батьків особливих дітей. Результатом перегляду анімаційних відеороликів буде змінення ставлення батьків особливих дітей та підвищення мотивації чоловіків залишатися в родинах та приймати активну учать у вихованні та соціалізації дітей з порушеннями психофізичного розвитку. Інформаційна кампанія складатиметься з 5 анімаційних відеороликів, які охоплять близько 1 млн осіб
55.
ID: 4INC21-03624
Project name: Казкове мистецтво особливих людей
Rating: 382
General budget: 695238
The requested amount from the UCF: 695238
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація "Асоціація економічного, соціального та культурного розвитку "Відродження"
Cities of implementation: м.Луцьк, Волинська обл., м. Луцьк,
Project description: Проект пропонує альтернативне рішення щодо включення людей з інвалідністю у мистецьке життя. В ході проекту передбачається синергія арт-терапевтичних технік з неформальним професійним навчанням образотворчому та декоративно-прикладному мистецтву, що сприятиме соціальній адаптації дітей з інвалідністю та суттєво поглибить їх творчі навички для вже професійного використання в майбутньому. У фіналі, в залі Музею сучасного мистецтва Корсаків, буде представлено 3 культурні продукти: ексклюзивна виставка робіт учасників; опублікована унікальна книга; створена інноваційна інтернет-платформа для юних митців. Промоція проекту буде спрямована на приділення уваги до вразливих верств населення.
56.
ID: 4INC21-28942
Project name: Архітектура на дотик
Rating: 381
General budget: 434212.31
The requested amount from the UCF: 434212.31
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Комунальний заклад "Харківська спеціальна школа ім. В.Г. Короленка" Харківської обласної ради
Cities of implementation: Харків,
Project description: Метою проекту є ознайомити учнів із різними пам’ятками архітектури. Заохотити їх до вивчення історії створення та культурного значення цих пам’яток. Розвинути уміння спостерігати, аналізувати, виокремлювати важливі деталі. Сприяти розвитку комунікабельності. Створити онлайн-платформи із інклюзивними адаптованими матеріалами, які б знайомили незрячих із культурною спадщиною. Яких змін ми прагнемо досягти Зміни у визначеннях – проблема над якою ми працюємо стає відомою. Зміни у критичній масі – збільшується кількість людей, які мають можливість познайомитися із витворами архітектури. Зміни в організації – підвищення рівня обізнаності учнівського колективу, підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
57.
ID: 4INC21-06651
Project name: Інклюзивна інтеграційна вистава на основі української міфологеми "Одвічне прагнення щастя"
Rating: 377
General budget: 585740.00
The requested amount from the UCF: 585740.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Червоноградська міська громадська організація неповносправної молоді "Ніка"
Cities of implementation: м. Червоноград Львівської області,
Project description: Метою проєкту - є виявлення та розкриття творчого потенціалу людей з інвалідністю, підсилиння їх комунікації з творчою молоддю, вивчання української мифології завдяки підготовці та презентації вистави для популярізації самобутнього мистецтва та інтеграції їх в суспільство. Результат. - В процесі створення культурного продукту митці зберегуть і розвинуть творчу самобутність людини з інвалідністю - 15 людей з інвалідністю реалізують себе як митці під час підготовкі вистави на основі української мифології, отримають гідну оцінку глядацької аудиторії; - 40 волонтерів отримають досвід роботи з цільвою групою; - предстаники різних творчих колективів долучаться до інклюзивної вистави та використають набутий досвід в подальшої творчої діяльності.
58.
ID: 4INC22-28384
Project name: “SeeByTouch: двомовна книга поезій Володимира Тимчука шрифтом Брайля”
Rating: 376
General budget: 465940
The requested amount from the UCF: 465940
Competition type: National
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: Всеукраїнська наукова творча спільнота “Січневі ГІСи”
Cities of implementation: Львів, Житомир, Київ,
Project description: створення інформаційного інклюзивного продукту – двомовного (українською та англійською) літературно-художнього видання вибраних мотиваційних поезій Володимира Тимчука у вигляді традиційного видання та книги шрифтом Брайля з ілюстраціями, з наступною їх презентацією у бібліотеках України із залученням для інтерактивної участі людей з порушенням зору, в цілях подолання ними інформаційних бар’єрів, а також створення передумов для міжнародної співпраці та формування позитивного іміджу України в світі
59.
ID: 4INC21-05660
Project name: Незрячі, які змінили світ
Rating: 373
General budget: 483932
The requested amount from the UCF: 483932
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: Підприємство об’єднання громадян «Об’єднана редакція періодичних видань Українського товариства сліпих «Заклик»
Cities of implementation:
Project description: Метою проекту є поширення інформації про можливості незрячих у різних сферах життя людства на прикладі видатних незрячих, які досягли успіху і визнання у всьому світі, зробивши вагомий внесок у розвиток освіти, науки, культури чи мистецтва. Проект передбачає видання книги у трьох форматах (плоскодрукованому, рельєфно-крапковому шрифтом Брайля та в уадіоформаті), яка міститиме зібрані історії про відомих незрячих людей різних епох та країн. Це дасть можливість громадськості більше дізнатись про незламну силу духу і можливості незрячих особистостей, а незрячим людям більше повірити у свій потенціал, надихнувшись позитивними прикладами.
60.
ID: 4INC21-00790
Project name: IV Інклюзивний показ мод
Rating: 372
General budget: 207320
The requested amount from the UCF: 207320
Competition type: Individual
Cultural sector: Дизайн та мода
Full name of the organization: Громадська організація "Центр сприяння дітям з синдромом Дауна "Бебіко""
Cities of implementation: Тернопіль,
Project description: Проєкт має на меті підготовка та проведення показу модних колекцій одягу та прикрас тернопільських дизайнерів/виробників. Моделі - молодь з інвалідністю в супроводі учасників соціальної ініціативи "Єднання поколінь" (це люди поважного віку м. Терноподя)
61.
ID: 4INC21-26438
Project name: Розкрий себе
Rating: 369
General budget: 693470.00
The requested amount from the UCF: 693470.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Київська організація людей з інвалідністю, учасників АТО з інвалідністю «СОТИ»
Cities of implementation:
Project description: Проєкт "Розкрий себе" - це розроблений комплекс відео занять, художнього профорієнтаційного спрямування для осіб, які хотіли б придбати професію, пов'язану з мистецтвом і творчістю і тепер мають можливість освоєння базового курсу з таких видів мистецтва як українське ужиткове мистецтво та історія одягу та моди та спробувати власні сили, отримати основи знань та базових умінь для сучасних професій в області мистецтва. Протягом 5 місяців кожний тиждень на каналі Ютуб пропонуються комплексні заняття , які включають теоретичну частину, про витоки, техніки, здобутки визначених напрямків мистецтва. Головна перевага даної форми - в максимальному охопленні бажаючих долучитися до проєкту.
62.
ID: 4INC21-27331
Project name: Інклюзивне мистецтво, як засіб для арт-терапевтичної, корекційно-розвивальної роботи з дітьми з особливими потребами. Творча терапія, майстер-класи та інклюзивна виставка
Rating: 367
General budget: 595100
The requested amount from the UCF: 595100
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю «PAHOK-KPEATИB»
Cities of implementation: Харків, Київ, Полтава, Кременчук, Дніпро, Львів, Житомір, Одеса, Чернигів, Маріуполь,
Project description: Основною метою проекту є соціалізація дітей з особливими освітніми потребами через заняття в техніці пісочної терапії і забезпечення доступу їх до культурно-мистецьких подій, нарівні з нормотиповими дітьми. Використовуючи сучасні техніки/методи, будуть створені 6 мастер-класів з відповідними інструкціями для проведення арт-терапії. Для залучення більш широкого кола цільових груп, під керівництвом практикуючих педагогів та психологів будуть записані відео-заняття і розміщенні у вільному доступі на сайтах заявника та партнерів по проекту. Для виконання арт-терапії з піском будуть виготовлені світлові столики. Їх буде розміщено в ІРЦ, дитячих будинках, школах-інтернатах, закладах для дітей з ОП, громадських організаціях, книгарнях та бібліотеках
63.
ID: 4INC21-03492
Project name: Міжнародний благодійний анімаційний воркшоп-фестиваль "Муля"
Rating: 367
General budget: 699180
The requested amount from the UCF: 699180
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: ТОВ "А-ФОР"
Cities of implementation: Київ,
Project description: «Муля» - один з унікальних дитячий анімаційних фестивалів у світі. Це новий шлях для спілкування дітей мовою серця і мультфільмів. Обдаровані творці анімації (до 18 років) мають змогу донести світлі ідеї до хворих українських діток і тих, хто потребує підтримки. Завдяки необмеженій уяві, діти, підтримані дорослими, можуть творити дива для інших. Протягом 5-ти років у фестивалі взяли участь юні аніматори із України, Росії, Хорватії, Сербії, Литви, Ізраїлю, Італії. Роботи учасників побачили діти-інваліди, діти учасників АТО, чорнобильців, діти з притулків etc. Слоган фестивалю: «Якщо хочеш робити дива, почни зі створення мультфільмів!». Ці слова надихнули і глядачів, тому «Муля» стає фестивалем-воркшопом.
64.
ID: 4INC21-28709
Project name: Арт-терапія
Rating: 367
General budget: 161175.42
The requested amount from the UCF: 142635.42
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація "Федерація жінок за мир у всьому світі"
Cities of implementation: Київ,
Project description: Психологічна та соціальна адаптація людей з обмеженими можливостями за допомогою арт-терапії та терапії пластелином за авторською методикою. За допомогою арт-терапії ми сприяємо розвитку логічного та просторового мислення. Зможемо діагностувати депресивні стани та сприяти їхньому видужанню. В групах є можливість спілкування та психологічної адаптації. По авторській програмі маємо індивідуальний підхід, що дасть можливість краще зрозуміти потреби та надати коректну допомогу.
65.
ID: 4INC21-01207
Project name: Бібліотечка для слабозорих: книжки шрифтом Брайля та шрифтом з 18 кеглем. Колекція дитячої, класичної та сучасної літератури
Rating: 361
General budget: 699958
The requested amount from the UCF: 699958
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю «Видавництво Фоліо»
Cities of implementation: Україна, м. Харків,
Project description: Планується укласти, підготувати та видати колекцію книг для людей з вадами зору. Підготовлена колекція надасть можливість людям з вадами зору долучитися до читання без обмежень у виборі літератури.
66.
ID: 4INC21-29032
Project name: Серія коміксів "Всім тут раді!"
Rating: 356
General budget: 437900.00
The requested amount from the UCF: 437900.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: ФОП Беднін Олег Анатолійович
Cities of implementation: Київ, Дніпро, Львів, Хмельницький, Івано-Франківськ, Чернівці, Харків, Запоріжжя, Тернопіль,
Project description: Проект передбачає видання серії з 8 коміксів, а саме стосовно тем: Інклюзія толерантності, культура згоди, людська токсичність, та інших різних інших проявів нерівності у суспільстві:, що стосуються теми інклюзивності. В інклюзивному суспільстві усі сторони повинні брати активну участь в житті соціуму і бути рівноноправними учасниками суспільного життя. В українському суспільстві достатньо великий рівень сегрегації. Тому наша команда вважає, що підняття таких тем саме серед підлітків і молоді є вкрай необхідним і на часі і сприятиме вирішенню вказаної проблематики. Метою проекту є: навчання молоді прийняттю «різності», «різноманітності» і відмінності від себе інших людей і при тому сприйняття їх рівними собі.
67.
ID: 4INC21-26369
Project name: Арт практикум
Rating: 353
General budget: 693960.00
The requested amount from the UCF: 693960.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація «Центр соціальної допомоги «Дорогою добра».
Cities of implementation: місто Київ,
Project description: Проєкт "Арт практикум" передбачає розробку, організацію та проведення циклу онлайн майстер-класів з живопису.
68.
ID: 4INC21-02580
Project name: Інклюзивний монтаж
Rating: 352
General budget: 604500
The requested amount from the UCF: 604500
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: СПІЛКА ТВОРЧОЇ МОЛОДІ УКРАЇНИ "ЛІГА АРТІС"
Cities of implementation: Київ,
Project description: Це курс з основ монтажу для людей з інвалідністю, розрахований на 2 місяці навчання. Він допоможе їм прокачати навичку монтажу до належного рівня та вивчити основи роботи у відповідних програмах (наприклад, Adobe Premiere Pro), аби мати змогу після завершення курсу знайти роботу й працювати незалежно. Навчальна програма буде розроблена та адаптована відповідно до потреб людей з інвалідністю. Навчання відбуватиметься у форматі офлайн з належним дотриманням всіх заходів, аби запобігти передачі COVID-19 (фізична дистанція, провітрювання, носіння маски (якщо це можливо). Основні цілі курсу: навчання практичної навички та подолання професійного бар'єра серед людей з інвалідністю.
69.
ID: 4INC21-01811
Project name: Перформанс «Сім нот» за творами Л.Українки з залученням до реалізації люди з інвалідністю.
Rating: 350
General budget: 658395.00
The requested amount from the UCF: 658395.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Запорізький муніципальний театр-лабораторія «Ві»
Cities of implementation: м. Запоріжжя та Запорізька обл.,
Project description: Створення інклюзивного контенту, який покликаний використовувати мистецькі практики, як інструмент соціальної адаптації, спонукає до професіоналізації людей з інвалідністю та стимулює збільшення кількості доступних інклюзивних просторів міста. На базі Запорізького муніципального театру-лабораторії «Ві» створюється перформанс «Сім нот», учасниками якого є люди з інвалідністю, на вірші і листування Лесі Українки. Під час реалізації проекту і публічного благодійного показу перформансу «Сім нот» проводиться телевізійна зйомка для створення окремої програми «Сім нот» ( 20-30 хв.), яка буде висвітлювати процес реалізації проекту та показ телеверсії на муніципальному телеканалі «Z». Під час реалізації проекту з учасниками проводяться майстер-класи: акторської майстерності, пластики, художнього слова, вокалу.
70.
ID: 4INC21-28320
Project name: Онлайн бібліотека «Аудіо-казки, які лікують»
Rating: 342
General budget: 559910.00
The requested amount from the UCF: 559910.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Full name of the organization: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВИДАВНИЧА ГРУПА "ОСНОВА"
Cities of implementation: Україна,
Project description: Проєкт передбачає створення аудіо-контету казок, «які лікують» для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку з порушенням зору, інших інклюзивних категорій та із соціально-незахищених сімей. Тобто для тих, хто не може сприймати друковану інформацію, значно обмежені в доступі до неї або кому просто цікаво казки саме слухати. Окрім того, казки, «які лікують» — це не метафора, а справді казки, які мають певний психологічний та терапевтичний ефекти. За допомогою них педагоги та психологи дитячих садочків, притулків чи шкіл-інтернатів допоможуть дітям упоратися з багатьма психологічними труднощами: позбутися страхів чи почуття беззахисності (або інших нав’язливих станів); знайти «ліки» від жорстокості та агресивності, панічних атак, почуття самотності тощо
71.
ID: 4INC21-25829
Project name: Мобільна гра "Запам’ятайка"
Rating: 339
General budget: 790300.00
The requested amount from the UCF: 694300.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Фізична особа підприємець Керея Євгеній Леонідович
Cities of implementation: Україна, Канада, США,
Project description: Нова версія мобільного додатку «Ерудіто» в партнерстві з вид. Ранок, яка допоможе дітям з особливими освітніми потребами навчатися легко та цікаво.
72.
ID: 4INC21-03335
Project name: Інклюзивна адаптація військової драми "Мати Апостолів". Потреба, доступність, розвиток та промоція культурних подій для людей з інвалідністю. Кіно як засіб національно-патріотичного виховання
Rating: 336
General budget: 693920
The requested amount from the UCF: 693920
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю «Студія «Золоте Руно»
Cities of implementation: місто Ізюм, Харківська область, місто Богодухів, Харківська область, місто Лозова, Харківська область, місто Красноград, Харківська область, місто Куп'янськ, Харківська область, місто Чугуїв, Харківська область, місто Мукачево, Закарпатська область, місто Хуст, Закарпатська область, місто Ужгород, Закарпатська область,
Project description: «Інклюзивна адаптація військової драми "Мати Апостолів". Потреба, доступність, розвиток та промоція культурних подій для людей з інвалідністю. Кіно як засіб національно-патріотичного виховання.» Доступність культурних подій, потреба у мистецтві, є однією із базових потреб людини. Чи може людина з інвалідністю без проблем подивитися кіно? На жаль ні. Доступність кіно для незрячих та не чуючих людей - забаганка чи невід’ємне право людини? В Україні кіно для інклюзивного перегляду дуже мало. Фільм «Мати Апостолів» — унікальний за своєю сценарною формою та дуже сильний емоційно. Трагізм війни показано через історію однієї людини — МАТЕРІ. Показ фільму для аудиторії не зрячих та не чуючих людей у кількох регіонів України посилить єдність всіх українців, а також емоційно закріпить образ сильної духом української жінки та вплине на національно-патріотичний погляд та формування об’єднаної української ідентичності.
73.
ID: 4INC21-27787-2
Project name: Кольоровий світ дитинства
Rating: 332
General budget: 177820
The requested amount from the UCF: 177820
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Лубенський краєзнавчий музей імені Гната Яковича Стеллецького
Cities of implementation: м. Лубни, Полтавська область,
Project description: Мета проєкту «Кольоровий світ дитинства» є залучення дітей з інвалідністю нашої громади до художнього навчання, а саме: участі у майстер-класах з живопису, графіки, ліплення, вишивки, батику та використання мистецьких практик як інструменту соціальної адаптації та розвитку мистецьких здібностей дітей з інвалідністю Проєкт реалізується в галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею спільно з художниками та майстрами народної творчості. За результатами проєкту планується: виставка дитячих робіт, видання друкованого каталогу, створення відео та екскурсія учасників проєкту до Національного художнього музею України.
74.
ID: 4INC21-29084
Project name: (Не)помітні. Створення відеоісторій про людей з особливостями
Rating: 327
General budget: 630034.00
The requested amount from the UCF: 1
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю “Видавництво “Віват”
Cities of implementation: Львів, Україна, Харків, Україна,
Project description: Створення відеоісторій та промофільму про людей з особливостями (алопеція, вітиліго, синдром Туретта, гемангіома). Порушення суспільної дискусії щодо необхідності включати у поле інклюзії й вибудовувати простір для толерантного спілкування без обмежень й упереджень. Презентація результатів проєкту на відкритих майданчиках для перегляду, широка інформаційна кампанія із залученням експертів і людей з особливостями різної етіології. Дискусія на основі історій, описаних у книзі "(не)помітні" Івана Байдака, та відеоконтенту, що передбачає зростання розуміння інклюзивного суспільства.
75.
ID: 4INC21-07239
Project name: Історія моєї країни
Rating: 322
General budget: 698532
The requested amount from the UCF: 698532
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "Харизма Груп"
Cities of implementation: Україна, Київська область, м. Ірпінь, Україна, м.Київ,
Project description: Соціально-мистецький інклюзивний проєкт для дітей «Історія моєї країни», у якому приймають участь діти з різних шкіл міста Києва та Київської області, діти з особливими потребами (з інвалідністю тощо)надає можливість для креативного розвитку будь-якій дитині і демонструє, що у кожної дитини є рівні права, свободи і рівні можливості для свого креативного розвитку і зросту у мистецтві незалежно від будь-яких факторів: місця проживання, статусу сім’ї, стану здоров’я та інших факторів. Тизер проекту за посиланням: https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1tu9UyLYYr42uDfi0VDZq9vb736kNLMKC
76.
ID: 4INC21-05981
Project name: Інклюзивний культурний продукт - інноваційна освіта - викладання курсу робототехніки в інклюзивному просторі.
Rating: 314
General budget: 700000
The requested amount from the UCF: 700000
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Громадська Організація «Школа робототехніки «Вперед у майбутнє»
Cities of implementation: м. Запоріжжя, м. Київ, Вся Україна (передача учбових матеріалів у всі області України),
Project description: Впровадження інноваційної шкільної дисципліни - STEM освіти - курс Робототехніка. Перші кроки викладання курсу в інклюзивному просторі. Адаптація курсу до інклюзивного суспільства - дітей з обмеженними можливостями та затримками психічного розвитку (ЗПР) Впровадження не тільки програмування, а і збірки та випробування різних моделей конструкторів, учбових роботів та мікроконтролерів. Паралельна перепідготовка викладачів різних спеціальностей до роботи з новою дисципліною та водночас з інклюзивними митцями. Сумісна робота викладачів чотирьох шкіл м. Запоріжжя: загальноосвітніх шкіл з класами дітей з діагнозом ЗПР, школи для дітей з обмеженими можливостями, та инновационной школи робототехніки. Надання усім дітям рівних можливостей розвитку та пошук ключа для відкриття їх талантів. Набагато відповідальніше ставлення до процессу. Парадокс: діти будуть вчити, як їх навчати.
77.
ID: 4INC21-02106
Project name: Постановка драми-феєрії "Лісова пісня" в ракурсі соціальної адаптації дітей з особливими потребами
Rating: 306
General budget: 593786.00
The requested amount from the UCF: 593786.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Чортківський міський комунальний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю "Дорога в життя" з відділенням денного перебування м.Чорткова Тернопільської обл.
Cities of implementation: Чортків, Тернопіль, Івано-Франківськ, Львів,
Project description: Проект "Постановка драми-феєрії "Лісова пісня" в ракурсі соціальної адаптації дітей з особливими потребами" покликаний створити інклюзивний культурний продукт, який сприятиме інтеграції дітей та молоді з особливими потребами в соціум та покращення їхньої якості життя. В виставі планується задіяти 35 осіб, 10 з них діти та молодь з особливими потребами. Проект передбачає спільні репетиції, дозвілля, виступи, які допоможуть дітям з інвалідністю стати більш впевненими в собі, розширити коло спілкування, спробувати себе в ролі акторів. Початково планується чотири вистави в Чорткові, Івано-Франківську, Тернополі, Львові з залученням максимальної кількості глядачів. Також вистава буде доступна "наживо" на ФБ сторінці та у запису на ютуб-каналі. Перед початком проекту та вкінці буде проводитись анкетування всіх учасників вистави та опитування глядачів в соцмережах та методом інтерв"ю.
78.
ID: 4INC21-07016
Project name: Світ відкритий для всіх
Rating: 283
General budget: 689230.00
The requested amount from the UCF: 689230.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ТВОРЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ "АРЛЕКІНО", ДОГО "ТО "АРЛЕКІНО"
Cities of implementation: Маріуполь,
Project description: Мета – Залучення дітей та підлітків з інвалідністю до доступного культурного продукту. Взаємодія дітей-артистів зі своїми однолітками, розвиток контактів і навичок при спілкуванні з особами з інвалідністю. Створення передумов для розвитку творчих здібностей, психологічної корекції, навичок соціальної поведінки дітей з обмеженими можливостями здоров'я, під час роботи над ляльковою виставою. Проект передбачає: Створення і показ інтерактивної вистави «Маленький принц» за мотивами повісті А. Екзюпері для дітей з інвалідністю на базі Маріупольського театру ляльок.
79.
ID: 4INC21-28973
Project name: Чую колір
Rating: 276
General budget: 412200.00
The requested amount from the UCF: 412200.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація "Чернівецьке об'єднання "Захист"
Cities of implementation: м. Чернівці,
Project description: Проект спрямований на створення інклюзивних культурних продуктів (озвучення 10 літературних творів та створення тифлокоментарів до 3 фільмів), що допоможуть людям з порушеннями зору використовувати культурні продукти
80.
ID: 4INC21-29410
Project name: Інклюзівний культурний проект Ти Зірка
Rating: 263
General budget: 0
The requested amount from the UCF: 700000
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Громадська організація Товариство талантів Зірка
Cities of implementation: місто Дніпро, Населені пункти відповідно до розташування відібраних організацій, яким будуть надсилатись запрошення на участь.,
Project description: На протязі 10 років Громадська організація «Товариство підтримки талантів «ЗІРКА» проводить фестивалі та конкурси, в яких беруть участь обдаровані діти, а такох діти з різними фізичними вадами. У цей час наша організація розпочала цілеспрямовану роботу з такими участниками наших заходів. Ми вже маємо достатній досвід у цьому напрямку й кожного разу їх чисельність зростає, за підсумками журі діти з різними фізичними вадами отримують призові місця, глядачи та батьки із захопленням реагують на їх виступи. На сьогодення нам є чим пишатися, наші учасники не однократні фіналісти Дніпропетровського обласного конкурсу «Собори наших душ», а також беруть участь діти зі всієї України. У сучасному світі все більш необхідним становиться робота по культурно - просвітницькому розвитку таких дітей, а саме створенню фестивалю по визначенню особливо талановитих, музично обдарованих дітей , які на рівні зі всема учасниками фестивалів одерживають перемоги.
81.
ID: 4INC21-06630
Project name: Особлива Будова
Rating: 257
General budget: 1211300
The requested amount from the UCF: 630300
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДЯНСЬКА ПЛАТФОРМА "НОВА КРАЇНА"
Cities of implementation: Київ,
Project description: Мотиваційний контент и комунікаційна екосистема, спрямована на підвищення РАС-толерантність суспілства Офіційна і неофіційна статистика масштабу ситуації з РАС в Україні сильно відрізняється. Центри-шарлатани, які заробляють на «модною» темою, не маючи знань і компетенцій. Буллінг, в тому числі «сімейний». Порушують законодавство сади / школи і батьки «нормальних» дітей, що витісняють «Не таких» за межі соціуму. Корупція в офіційній медицині (включаючи зйомки прихованою камерою) з вимаганням у батьків грошей за будь-який чих. Бажання напхати дитину ноотропами тут і зараз. Готовність батьків отримати слухняний овоч, а не боротьба за результат. Розвалюються сім’ї. Батьки, зіткнувшись з РАС, сприймають ситуацію, як трагедію для себе і дитини, відчувають провину.
LOT 3. Inclusive Society
1.
ID: 4INC31-04748
Project name: Інклюзивність фестивалю «NEOсвітній Арсенал»
Rating: 475
General budget: 1787400.5
The requested amount from the UCF: 999024.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Державне підприємство «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал»
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт прагне реалізувати культурно-освітній фестиваль для дітей і підлітків «NEOсвітній Арсенал» за принципами інклюзії: вільної взаємодії всіх відвідувачів в просторі музейної інституції через культуру і мистецтво, через творчість як універсальну практику, спільне отримання емоційного, естетичного і пізнавального досвідів. Щоб зробити фестиваль універсально інклюзивним, проєкт передбачає проведення тренінгу для учасників (більшість — музеї), адаптацію ігрових та навчальних матеріалів учасників, підготовку простору та універсальних ігрових путівників, а також публікацію методичного посібника по роботі з дітьми з інвалідністю за нозологіями. У межах чотириденного фестивалю, що відбудеться всьоме у Мистецькому арсеналі, представники 50 організацій з регіонів України адаптують для відвідувачів найкращі освітні практики у сфері культури.
2.
ID: 4INC31-03565
Project name: Музейно-театральний онлайн-марафон "100 днів українського мистецтва аутсайдерів"
Rating: 474
General budget: 556079.00
The requested amount from the UCF: 549879.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Благодійний фонд "Єврейсько-українська соціальна ініціатива"
Cities of implementation: Київ, Львів, Чернівці, Одеса, Харків, Житомир, Івано-Франківськ,
Project description: Проєкт передбачає проведення культурно-освітнього онлайн-марафону, присвяченого актуалізації, популяризації та промоції українського мистецтва аутсайдерів. Спільно з осередками інклюзивного мистецтва, фахівцями з арт-терапії та митцями різних жанрів ми організуємо 100-денний музейно-театральний онлайн-марафон, який включатиме публічну демонстрацію, відкрите обговорення та дослідження «арт-брют» - мистецтва людей з інвалідністю, «диваків», ув’язнених, інших людей складної долі. Впродовж 100 днів ми організовуватемо онлайн-виставки творчих робіт особливих художників різних мистецьких жанрів, онлайн-покази театральних подій, онлайн-інтерв’ю та дискусій з митцями, нетворкінгові сесії, онлайн-екскурсії та інші заходи для відвідувачів з України та з-за кордону. Проєктом передбачено активну промо-кампанію, аби максимально широко охопити різні зацікавлені аудиторії – молодь, митців, працівників соціальної сфери.
3.
ID: 4INC31-28765
Project name: Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України
Rating: 472
General budget: 999260
The requested amount from the UCF: 999260
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Савка Мар'ян Володимирович
Cities of implementation: Львів, Київ, Чернівці,
Project description: Проєкт "Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України" – це онлайновий каталог музейних закладів України з рейтингом інклюзивності, який створюється з метою інклюзивного інформування широкої аудиторії про рівень доступності базової туристичної інфраструктури, пропаганди ідей універсального дизайну та стимулювання підвищення рівня інклюзивності культурно-пізнавального туризму в Україні. Результатом буде інклюзивна медіаплатформа – розроблений відповідно до стандартів вебдоступності сайт, який міститиме інформацію про музеї та заповідники в усіх регіонах України, деталізований опис наявних умов і зручностей для прийому всіх відвідувачів, включаючи представників маломобільних груп, передбачатиме можливість групування об'єктів за наявністю тих чи інших зручностей, а також ранжування за узагальненим рейтингом доступності, оцінками та відгуками користувачів.
4.
ID: 4INC31-02433
Project name: Інклюзивний ART-HUB
Rating: 470
General budget: 615660
The requested amount from the UCF: 615660
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди
Cities of implementation: Харків,
Project description: В університеті буде створено креативний художньо-мистецький ХАБ для 75 студентів та викладачів з особливими потребами. Окреме приміщення буде розділено на зони творчості, коворкінгу, психологічного розвантаження, HandeMade. Зони будуть обладнані зручними місцями для творчої роботи осіб з обмеженими можливостями за різними напрямами мистецтва (гончарство, монотипія, музика, живопис, ручна праця, пісочна анімація). Фахівці проведуть 13 майстер-класів, які будуть записані на відео, що забезпечить вільний доступ до них. Одночасно у хабі зможуть працювати до 20 осіб. Через місяць діяльності хабу буде організовано виставку творчих робіт його учасників. Інклюзивний хаб функціонуватиме постійно, що сприятиме соціалізації та творчій самореалізації студентів з різними видами нозології.
5.
ID: 4INC31-01079
Project name: "Пізнай мене через творчість" - інклюзивний креативний майданчик
Rating: 470
General budget: 251463
The requested amount from the UCF: 251463
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Комунальний заклад "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" Херсонської обласної ради
Cities of implementation: Херсон,
Project description: Інклюзивний креативний майданчик «Пізнай мене через творчість» - проєкт, що передбачає створення в бібліотеці інклюзивної студії для створення фото та відео, де усі користувачі книгозбірні мали б змогу не тільки користуватися обладнанням для створення власних аудіовізуальних продуктів, але й могли опановувати професійні навички роботи фотографа, мистецтво створювати кіно, навички акторської майстерності, секрети мультиплікації тощо. Актуальність проєкту полягає в тому, що сьогодні у місті відсутній інклюзивний простір, де б містяни, зокрема діти з інвалідністю, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, могли б не тільки реалізувати свої творчі здібності, але й опановувати нові професійні вміння, покращити комунікативні навички та навички соціальної адаптації, знайти друзів та однодумців, отримати інтелектуальне спілкування.
6.
ID: 4INC31-03621
Project name: Fashion Inclusia
Rating: 461
General budget: 940992
The requested amount from the UCF: 940992
Competition type: Individual
Cultural sector: Дизайн та мода
Full name of the organization: Громадська організація «Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації»
Cities of implementation: Україна,
Project description: FASHION INCLUSIA - унікальна програма сектору моди, завдяки якій учасники з інвалідністю отримають теоретичні знання і практичні навички в ключових професіях індустрії: візажист, стиліст, фотограф на бекстейджі Ukrainian Fashion Week. Завданням програми є не тільки теоретичний курс, в якому провідні фахівці в галузі проведуть лекції і семінари-практикуми з учасниками, але й практичний курс, що дозволить підготуватися до реальної роботи з підготовки моделей для показу, роботи в командах дизайнерів, зйомки подіумних фоторепортажів в рамках UFW. Програма стане поштовхом до професійного зростання, адже серед учасників буде обрано менторів, які продовжать передавати знання в майбутніх проєктах.
7.
ID: 4INC32-28474-3
Project name: «Мистецтво – інструмент інклюзивного навчання для розвитку обдарованості та пізнавальної сфери у дітей з особливими освітніми потребами»
Rating: 461
General budget: 995936.96
The requested amount from the UCF: 995936.96
Competition type: National
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти
Cities of implementation: м. Луцьк, Волинська обл., м. Краматорськ, Донецька обл.,
Project description: Проект полягає у створенні умов для розвитку культурного креативного середовища для дітей з особливими освітніми потребами ( в тому числі з інвалідністю) шляхом організації музичних оркестрів, лялькових театрів, творчих студій в 24-х інклюзивно - ресурсних центрах Волині і Донеччини та поширення нових технік і моделей корекційно-розвиткових занять в роботу національної мережі ІРЦ.
8.
ID: 4INC31-27922
Project name: "Мистецтво без бар'єрів ": створення простору рівних можливостей.
Rating: 459
General budget: 203423.46
The requested amount from the UCF: 203423.46
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Full name of the organization: Комунальний заклад спеціалізованої мистецької освіти Прилуцька дитяча музична школа ім. Л.М.Ревуцького
Cities of implementation: місто Прилуки, Чернігівська область,
Project description: Проєкт передбачає ствоній шкорення інклюзивного креативного простору в Прилуцькій дитячій музичлі ім. Л.М.Ревуцького для усунення бар’єрів в отриманні мистецької освіти. Дітям з інвалідністю буде надано можливість розвивати свій творчий потенціал шляхом забезпечення зручного й рівного доступу та використання обладнання у класних кімнатах, активної взаємодії з іншими учнями школи. Проєкт розрахований на дітей міста, що мають музичні здібності: на дітей з особливими освітнім потребами, учнів Прилуцької музичної школи.
9.
ID: 4INC31-05877
Project name: Всеукраїнська соціальна інформаційна кампанія про музичні здібності дітей із синдромом Дауна "Музика - важлива. Музика - можлива"
Rating: 457
General budget: 946468.09
The requested amount from the UCF: 946468.09
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Full name of the organization: Всеукраїнська благодійна організація "Даун Синдром"
Cities of implementation: Київ, вся Україна,
Project description: Мета проекту - сприяти розвитку інклюзії у культурній галузі та суспільстві шляхом створення та промоції музичного арт-терапевтичного онлайн-гуртка для дітей з синдромом Дауна та їхніх сиблінгів з Києва та регіонів України. Гурток дозволить дітям з інвалідністю розвинути потяг до музики, вплине на покращення внутрішньо-сімейної атмосфери, продемонструє соціуму впливовість музичної арт-терапії на емоційну сферу дітей, розвиток комунікативних навичок та самоконтролю. Інформаційна кампанія є ключовим продуктом проекту та реалізовуватиметься у кількох напрямках: відео-сюжети для соцмереж та ЗМІ, зовнішня реклама. Для працівників музичного, педагогічного, напрямків буде розроблено педагогічні рекомендації по знайомству з музикуванням дітей з синдромом Дауна, та використання музики в якості терапевтичного інструменту.
10.
ID: 4INC32-02815
Project name: Інклюзивна креативна резиденція "Віртуальна майстерня "З Півдня на Захід"
Rating: 457
General budget: 999995
The requested amount from the UCF: 999995
Competition type: National
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХЕРСОН ПЛЮС ПРОДАКШН"
Cities of implementation: Херсон та Херсонська область, Рівне та Рівненська область, Миколаїв та Миколаївська область, Луцьк та Волинська область,
Project description: Інклюзивна креативна резиденція "Віртуальна майстерня "З Півдня на Захід" – проєкт, у якому поєднуватимуться три складові. 1. Мотиваційні телевізійні історії успіху митців з особливими потребами. 2. Інклюзивні резиденції у вигляді телемостів між студіями в Херсоні та Рівному за участі митців, експертів, журналістів, людей з особливими потребами, де обговорюватимуться проблеми та відбуватиметься обмін досвідом, знаннями, думками та ідеями. 3. У ході цих розмов про НЕобмеженні можливості та подолання УСІХ бар’єрів, у довірі та партнерстві буде створена віртуальна майстерня – онлайн платформа, у якій будуть представлені відео-записи майстер-класів від митців-учасників телемостів. А також збиратимуться й демонструватимуться доробки учасників проєкту – не лише картини, а й твори декоративно-прикладного мистецтва, музичні твори, будь-які інші творчі роботи (у тому числі створені у ході самого проєкту), авторами яких є люди з особливими потребами. На початковому етапі в проєкті братимуть участь митці та експерти із Херсонської, Миколаївської, Рівненської та Волинської областей. Завдяки віртуальній майстерні до проєкту приєднаються учасники з інших областей України.
11.
ID: 4INC31-29295
Project name: Інклюзивний креативний простір “FreeDreams”
Rating: 450
General budget: 305409.00
The requested amount from the UCF: 305409.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка
Cities of implementation: м. Хмельницький, Хмельницька область,
Project description: Проєкт спрямований на створення умов для розвитку, соціалізації та рівних можливостей до якісних бібліотечних послуг і культурно-мистецького життя міста шляхом переформатування простору та діяльності бібліотеки на засадах сприяння промоції мистецтва людей з інвалідністю та позитивних прикладів їх самореалізації. Учасники проєкту матимуть можливість задовільнити свої потреби, проведення дозвілля, визначення можливих орієнтирів самореалізації, розвитку внутрішньої активності і здібностей з урахуванням досвіду та історій успіху відомих у регіоні митців і професіоналів, у тому числі людей з інвалідністю.
12.
ID: 4INC31-27923
Project name: Доступний театр
Rating: 444
General budget: 999935.00
The requested amount from the UCF: 999935.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Обласний комунальний заклад «Харківський театр для дітей та юнацтва»
Cities of implementation: Харків, Харківська область,
Project description: Проєкт «Доступний театр» - створення інклюзивного театрального простору за рахунок адаптації вистав для глядачів з інвалідністю та надання майданчику для творчості митцям з інвалідністю. Мета проєкту: розбудова інклюзивного суспільства, підтримка митців і глядачів з інвалідністю, виховання поваги до людей з інвалідністю. Результати проєкту: створення інклюзивного (універсального) театрального простору на базі Харківського театру для дітей та юнацтва через створення тифлокоментаря та перекладу жестовою мовою репертуарних вистав театру; навчання працівників театру жестової мови та створення тифлокоментаря, а підчас навчання освоєння етичних норм спілкування з людьми з різними нозологіями інвалідності; творча лабораторія за участі людей з інвалідністю, з метою створення і показу перформансу “Перетинаючи кордони”; гостьовий проєкт “Погляд” від МТЦ “Непротоптана стежина”
13.
ID: 4INC31-02502
Project name: ВРАЖАЙ ТА НАДИХАЙ
Rating: 443
General budget: 870445.46
The requested amount from the UCF: 868445.46
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: ВАРАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР КОМПЛЕКСНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ІМЕНІ З.А.МАТВІЄНКО
Cities of implementation: м.Вараш, Вараський район, Рівненська область, Україна,
Project description: Інклюзивний мистецький проєкт “ВРАЖАЙ та НАДИХАЙ” чітко націлений сприяти розвитку інклюзивного суспільства через подолання стереотипів та демонстрацію високих досягнень митців з інвалідністю, а також створювати нові платформи творчості на рівних умовах доступу, в першу чергу - для підсилення мистецького потенціалу інклюзивних митців. Шляхом інтеграції в культурне та творче життя громади проєкт підсилює можливості рівного доступу для культурного самовираження всіх громадян та спільнот. Проєкт передбачає створення мистецького навчального простору на базі Центр реабілітації в м.Вараш для задоволення потреб інклюзивних митців художнього мистецтва, аудіального мистецтва (вокал та гра на музичних інструментах). В результаті 5 місяців навчання та підготовки буде створено нові культурні продукти - вулична міська виставка про визначних митців регіону з інвалідністю, виставка нових художніх робіт інклюзивних митців (від 20 творів) та музична театралізована вистава про інклюзивного художника (за участю акторів з інвалідністю). Всі заходи відбуватимуться у змішаному форматі онлайн/оффлайн, з дотриманням усіх правил карантинних обмежень та орієнтацію на максимальне онлайн-охоплення цільової аудиторії. Головний зміст - формування нового почуття рівності та прав у мистецтві, культури толерантності та подолання стереотипів і обмежень.
14.
ID: 4INC31-29163
Project name: CanGuruSPACE. Інклюзивна креативна студія для дітей з сенсорною кімнатою та міні-бібліотекою
Rating: 443
General budget: 1199887
The requested amount from the UCF: 999887
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: ХАРКІВСЬКИЙ ПРИВАТНИЙ ЛІЦЕЙ "ШКОЛА "РАНОК" ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Cities of implementation: м. Харків,
Project description: Проєкт «CanGuruSPACE» передбачає створення інноваційної інклюзивної креативної студії для дітей з сенсорною кімнатою та міні-бібліотекою з універсальним дизайном. Це буде доступний кожному простір, метою якого є сприяння соціалізації, розвитку, адаптації дітей з ООП, надання можливостей для отримання нових знань та реалізації соціокультурних потреб кожного, а також для поширення інформації та обізнаності суспільства з питань інклюзії. У рамках проєкту передбачається створення інклюзивної креативної студії з сенсорною кімнатою та міні-бібліотекою з інклюзивною літературою для дітей та дорослих; розробка, проведення та запис відео 10 занять з АРТ-терапії, та 5 семінарів-тренінгів за участі реабілітологів, психологів, педагогів-коректорів та інших спеціалістів, які працюють з дітьми, що мають ООП.
15.
ID: 4INC31-26650
Project name: Художній музей як складова інклюзивного культурного простору
Rating: 441
General budget: 940580.00
The requested amount from the UCF: 940580.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Комунальна установа «Обласний художній музей» Черкаської обласної рад
Cities of implementation: Черкаси, Черкаська область,
Project description: Основна мета проєкту – забезпечити реалізацію прав людини на рівний доступ до культурного продукту та культурних цінностей, незалежно від місця знаходження, стану здоров’я, постійних чи тимчасових обмежень. Очікувані результати: інклюзивні культурні продукти (виставка митця з інвалідністю, додаток доповненої реальності, веб-сайт - платформа для поширення інклюзивного продукту, аудіогіди з тифлокоментарями, планшети з екскурсією жестовою мовою, буклет шрифтом Брайля); інклюзивний креативний простір для людей з інвалідністю та широкої аудиторії (майстер класи, пандуси, крісла колісні, ходунки, дитячий візок в користування відвідувачам музею) інформаційна кампанія по вихованню поваги до прав і потреб людей з інвалідністю в суспільстві і підтримка освітніх програми по інклюзії.
16.
ID: 4INC32-28183
Project name: Інклюзивно-ресурсний центр Новопокровської територіальної громади "Я можу". Підготовка та проведення інклюзивної вистави.
Rating: 440
General budget: 185738.81
The requested amount from the UCF: 114256.81
Competition type: National
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ НОВОПОКРОВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Cities of implementation: смт Новопокровка, Дніпропетровська область, с. Кочубеївка, Херсонська область,
Project description: З метою підвищення ролі мистецької діяльності у громаді, створення передумов для самореалізації осіб з ООП у мистецьких професіях, посилення їх інтеграції у суспільне життя шляхом залучення до професійних мистецьких практик, розширення доступу до мистецької діяльності, що сприятиме кращій соціалізації осіб з ООП, розкриття їхніх талантів, а також розвитку толерантності українського суспільства, на території Новопокровської ТГ в рамках проєкту буде створено інклюзивно-ресурсний центр «Я можу» та проведено на його базі театральну виставу. Центр продовжить своє існування та роботу і після завершення проєкту за рахунок фінансування з місцевого бюджету. Буде залучено не менше 30 дітей з ООП.
17.
ID: 4INC31-06381
Project name: ProMind
Rating: 439
General budget: 989540
The requested amount from the UCF: 989540
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Благодійний фонд "Фонд майбутнього"
Cities of implementation: Україна, Україна,
Project description: Проект передбачає розробку та запуск програмного продукту - мобільного додатку, що містить цифрові матеріали для навчання дітей з дит́ячим церебр́альним пара́лічем (надалі ДЦП) та долучення їх до вивчення шедеврів культури та мистецтва.
18.
ID: 4INC31-28865
Project name: Встановлення міні-скульптур туристичних об’єктів Рівного з використанням шрифту Брайля
Rating: 438
General budget: 1199120.00
The requested amount from the UCF: 999120.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Благодійна організація "Фонд Олексія Муляренка"
Cities of implementation: Рівне, Рівненська область, Україна,
Project description: Проект передбачає створення та встановлення у місті Рівне бронзових міні-скульптур основних туристичних об’єктів міста у їх первинному історичному вигляді з використанням шрифту Брайля та з нанесенням QR коду, який дає доступ до інклюзивного відеоролика з історією та описом об’єкта з тифлокоментарем, сурдодублюванням та субтитрами англійською мовою.
19.
ID: 4INC33-06840
Project name: Інклюзія - не ілюзія
Rating: 436
General budget: 608646
The requested amount from the UCF: 608646
Competition type: International
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Виконавчий комітет Луцької міської ради
Cities of implementation: м.Луцьк, Волинська обл, Україна, місто Жешув, Республіка Польща,
Project description: Культурно-просвітницький проєкт «Інклюзія - не ілюзія» спрямований на створення креативного рекламного контенту з метою розвінчання суспільних стереотипів щодо людей з інвалідністю та формування сприятливого психологічного середовища серед населення Луцької міської територіальної громади та Гміни міста Жешув задля соціалізації неповноправних осіб. Виховання в суспільстві поваги до прав і свобод людей з інвалідністю, рівноправного ставлення до них як до повноцінних членів громади, що насамперед здійснюватиметься через школярів за допомогою інструменту, який є популярним серед молодіжного середовища – відеоблогів та відомих блогерів. У результаті проведених заходів передбачається створення відеоролику на основі відеоблогів дітей-волотерів, що комунікуватимуть під час спільних активностей з ровесниками, котрі мають інвалідність .
20.
ID: 4INC31-07554
Project name: Програма адаптації публічних просторів «Аutism friendly: дружнє місто»
Rating: 435
General budget: 870978.00
The requested amount from the UCF: 870978.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ЩАСЛИВЕ СЬОГОДНІ"
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проект містить розробку та створення загальнодоступної онлайн програми на спеціальній медіаплатформі у вигляді універсального тренінгу, який можна завантажити будь-кому. Основна мета - навчити якнайбільше закладів по всій Україні адаптувати умови в публічному просторі (кінотеатри, театри, бібліотеки, музеї тощо) до потреб людей з розладами спектру аутизму. На цій платформі також будуть завантажені та описані приклади успішних та вже реалізованих адаптації в публічних місцях, щоб надихати і заохочувати все більше і більше організацій по всій Україні брати участь в цій програмі.
21.
ID: 4INC31-03556
Project name: Практичний посібник з організації доступних масових заходів у громадах України "ДоступNO/YES"
Rating: 434
General budget: 639000
The requested amount from the UCF: 639000
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Громадська організація “Фестиваль “Файне місто”
Cities of implementation: Тернопіль,
Project description: На прикладі доступності на фестивалі “Файне місто” розробити електронний, друкований та відео-посібники з організації доступних масових заходів для організаторів в громадах України. З метою організації більш інклюзивних заходів у громадах України - розповсюдити посібники серед муніципалітетів України. Популяризувати доступність на масових заходах, незалежно від масштабу та юридичної особи, яка їх проводить. Сприяти забезпеченню рівного доступу до культурних ресурсів і рівних можливостей для особистісного розвитку та самореалізації для всіх громадян та спільнот, незалежно від місця проживання.
22.
ID: 4INC31-05749
Project name: Створення інклюзивної медіаплатформи "Terra інклюзія" для популяризації українських письменників, які пишуть на тему інклюзії, та залучення професійної спільноти з інвалідністю.
Rating: 433
General budget: 797840
The requested amount from the UCF: 797840
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "Видавничий центр "12"
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт покликаний привернути увагу суспільства до теми інклюзії через створення медіаплатформи, на якій будуть розміщені 10 випусків інтерв'ю з українськими письменниками, які пишуть на тему інклюзії. В якості ітерв'юєра запрошена людина з інвалідністю, яка має досвід роботи в медіа. У кожному інтерв'ю подається презентація письменника, його інклюзивних творів та сюжет з реальною історією, схожою за тематикою з літературним твором. Залучення особи з інвалідністю в якості інтерв’юєра дозволить, зокрема, показати інклюзивні можливості медіапростору та промоцію мистецтва людей з інвалідністю, промоцію позитивних прикладів для наслідування та досягнень інклюзивного мистецтва в Україні.
23.
ID: 4INC31-02223
Project name: Поширення знань про аутизм для формування толерантного учнівського середовища
Rating: 424
General budget: 338638.5
The requested amount from the UCF: 338638.5
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: Заклад вищої освіти "Український католицький університет"
Cities of implementation: м. Львів та Львівська область,
Project description: Метою проекту є доступними методами поширювати знання про людей з аутизмом серед молоді підліткового віку та установ, що безпосередньо працюють зі школярами та студентами та\або людьми з інвалідністю. В результаті проекту заплановано: - Здійснити переклад книги коміксів Мігеля Гаярдо «Марія і я» про дівчину-підлітка з аутизмом. - Провести презентації книги в середовищі батьків дітей з аутизмом, педагогічних працівників та інших зацікавлених осіб. - Провести низку просвітницьких зустрічей в учнівському середовищі про життя і особливості людей з аутизмом.
24.
ID: 4INC31-26995
Project name: Дитячий інклюзивний культурно-мистецький табір
Rating: 421
General budget: 996719
The requested amount from the UCF: 996719
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Щастя Кідс
Cities of implementation: Київ,
Project description: Застосування власної інноваційної моделі впровадження інклюзії в дитячому садочку шляхом організації інклюзивних змін у дитячому таборі при дитячому садочку "Щастя Кідс". Мета - створення інклюзивного середовища, а також підготовка спеціалістів для роботи в такому середовищі.
25.
ID: 4INC31-03124
Project name: Diversity YOU 2021
Rating: 410
General budget: 997014
The requested amount from the UCF: 997014
Competition type: Individual
Cultural sector: Дизайн та мода
Full name of the organization: Громадська організація «Львівський тиждень моди»
Cities of implementation: Львів, Київ, Миколаїв, Дніпро, Харків, Вінниця, учасники проєкту – будь-які українські великі, середні, малі ОТГ, містечка, села.,
Project description: Спецпроєкт ГО«Львівський тиждень моди» покликаний привернути увагу суспільства до 15% населення планети - людей з інвалідністю (в Україні 2,7 мільйони осіб), впровадити інклюзію в усі сфери життєдіяльності, зокрема у індустрію моди, ліквідувати соціальну ізольованість людей з інвалідністю, мінімізувати нерозуміння, несприйняття, несвідоме ставлення до потреб та досягнень осіб з видимою і невидимою/ прихованою, вродженою і набутою інвалідністю через масштабну загальноукраїнську інформаційну кампанію і презентацію результатів професійної фешн-фотосесії, презентаційних відео та розширених інтерв’ю з десятьма, обраними репрезентативно, учасниками. Герої презентуватимуть різні професійні, соціальні, вікові, гендерні, етнічні кластери, географічну приналежність, розмір громади, формуючи, таким чином, збірний образ – портрет людей з інвалідністю в Україні.
26.
ID: 4INC31-03541
Project name: Інклюзивний креативний хаб «Зачарована Десна»
Rating: 409
General budget: 1012750
The requested amount from the UCF: 992750.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Громадська організація «Голос батьків»
Cities of implementation: Чернігів, село Клочків, Чернігівського району, Чернігівської області, Santa Susanna, провінція Barcelona (Іспанія),
Project description: Культурно-креативний хаб з залученням митців з інвалідністю різних культурних секторів та регіонів, в тому числі з Європи. : музика, театр, живопис, літературна справа та інше. Хаб включає в себе:- серію майстеркласів для людей з інвалідністю; підготовку та проведення фестивалів інклюзивного мистецтва «Зачарована Десна». Завдяки застосуванню інноваційних технологій створюємо унікальний інклюзивний продукт, який розкриває творчий та креативний потенціал митців з інвалідністю, спираючись на виствітлювання теми збереження еко системи.
27.
ID: 4INC31-29549
Project name: Ігрофікація для розвитку інклюзивного суспільства: вчись онлайн - змінюй офлайн
Rating: 407
General budget: 999320
The requested amount from the UCF: 999320
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Громадська організація "Інститут політика-інформаційних досліджень"
Cities of implementation: Вся Україна,
Project description: Суть проекту полягатиме у приверненні уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, ствердженні інклюзії як базової цінності розвитку громад шляхом виховання суспільно активних мешканців громад методами ігрофікації, а саме завдяки створенню ігрофікованого он-лайн курсу "Моя інклюзивна громада" та настільної симуляційної гри "Моя інклюзивна громада"
28.
ID: 4INC31-07121
Project name: "Танок тиші"
Rating: 407
General budget: 665000
The requested amount from the UCF: 665000
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Товариство з обмеженною відповідальністю "Туристична компанія "ВД-Тревел"
Cities of implementation: Київ, Житомир, Чернігів, Львів, Одеса,
Project description: Танок споконвіку допомагав спілкуванню. Здається так природньо рухатися під музику. Але завадити цьому може цілковита тиша. Людина, яка живе у тиші, втрачає здатність як вербально соціалізуватися, так і за допомогою танців. Наш проект грунтується на танцювальному колектив «Сенсатів» (Казахстан), який вигравав гран-прі на міжнародних фестивалях, а журі й гадки не мало, що танцюристи — люди з вадами слуху. Демонстрація танцювальних здібностей людей з вадами слуху стане масштабною публічною подією та інформаційною компанією, яка має, по-перше, привернути увагу суспільства до проблем людей з вадами слуху, по-друге, сформувати повагу до їхніх потреб, по-треттє, наочно показати позитивні приклади для наслідування.
29.
ID: 4INC31-28156
Project name: Інклюзивний творчий простір «Руки створюють дива, коли серце сповнене добра»
Rating: 403
General budget: 452906.00
The requested amount from the UCF: 452906.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Чернігівська міська благодійна організація батьків і дітей інвалідів з дитинства «Логос»
Cities of implementation: м. Чернігів та Чернігівська область.,
Project description: Наш проект є актуалізація соціального запиту на турботу про людей з інвалідністю, задоволення їх потреби у розвитку різного виду мистецтва, шляхом створення сучасного інклюзивного творчого простору з використанням соціального та природного ресурсу. Створений креативний простір з універсальним дизайном залучить широку аудиторію людей з інвалідністю для участі у серії майстер-класів з виготовлення інклюзивного мистецького продукту, у вигляді картин, за різними видами та жанрами образотворчого мистецтва та ремесла. Підсумковим заходом стане проведення виставкового фестивалю «Руки створюють дива, коли серце сповнено добра» на території Чернігівського обласного художнього музею ім. Г.П. Галагана за участю широкого кола митців з інвалідністю та представників громадськості, бізнесу, влади, культури та шанувальників мистецтва.
30.
ID: 4INC31-28029
Project name: Мова Фотографії
Rating: 402
General budget: 999760.00
The requested amount from the UCF: 999760.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ ФОТОГРАФІВ", ГО "УАПФ"
Cities of implementation: місто Харків, місто Харків,
Project description: Мова Фотографії — інклюзивний освітній проєкт для людей з порушеннями слуху та мовлення. Він включає: створення адаптованого освітнього курсу з фотографії, глосарію та проведення виставки студентських робіт. Курс є інноваційним і не має аналогів в Україні. Він допоможе взаємоінтеграції та обміну суспільним досвідом у сфері інклюзивної освіти. Програма курсу складена професійними фотографами і формує у студентів базу, достатню для початку професійної діяльності. Курс триватиме 3 місяці та включатиме лекції з портрету, студійної зйомки, репортажу. Разом з профільною організацією, для проєкту буде створено унікальний глосарій професійної термінології жестовою мовою. Наразі такого глосарію не існує, і після завершення проекту, його буде викладено у вільний доступ.
31.
ID: 4INC31-29742
Project name: Інклюзивні іноваційні арт-практики у роботі з особами з інвалідністю та іх родинами
Rating: 401
General budget: 675141
The requested amount from the UCF: 653241
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація "Доступний світ"
Cities of implementation: м. Миколаїв,
Project description: Проект представляє собою 5-місячну комплексну програму психологічної реабілітації та навчання художній творчості для 40 осіб з інвалідністю та членів їх родин за допомогою іноваційних арт-методик: живопису, малювання на воді, песочної анімації, ліплення, та виїзних заходів природу. Підсумком проекту є масштабна виставка робіт учасників проекту.
32.
ID: 4INC31-07110
Project name: Доступне кіно: Голлівуд
Rating: 394
General budget: 0
The requested amount from the UCF: 0
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація "Боротьба за права"
Cities of implementation: Вся Україна,
Project description: Мета проєкту “Доступне кіно: Голлівуд” — підтримати незрячих та нечуючих людей у розкритті глядацького потенціалу. Створивши звукоописи та розгорнуті субтитри до десяти культових стрічок Голлівуду, ми забезпечимо незрячим та нечуючим людям безстроковий доступ до них в одному з найбільших онлайн-кінотеатрів України — Sweet.tv.
33.
ID: 4INC31-26533
Project name: Свій очима своїх
Rating: 393
General budget: 999466.00
The requested amount from the UCF: 999466.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація "Ріал Сторіс Продакшн"
Cities of implementation: Київ, Харків, Рівне, Одеса,
Project description: “Свій очима своїх ”- це проєкт про права людини мовою мистецтва. У його фокусі - особи з вадами зору, які займаються активною громадською, культурною та правозахисною діяльністю у Києві, Рівному та Харкові. Їхні історії будуть зафіксовані у виставковому проєкті та у розділі “Свій очима своїх” на вебплатформі “Свій серед своїх”. Ці культурні продукти будуть адаптовані для доступу особам із вадами зору для того, щоб популяризувати тему інклюзивності у суспільстві та посилити позитивний імідж маломобільних груп.
34.
ID: 4INC31-05813
Project name: Забезпечення інклюзії в сфері культури в місцевих громадах
Rating: 393
General budget: 550560
The requested amount from the UCF: 550560
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Спілка громадських організацій інвалідів Києва, Спілка
Cities of implementation: Київ , охоплення всієї України,
Project description: Проєкт спрямований на впровадження та підтримку розвитку ідеї впровадження інклюзії в сфері культури в громадах та суспільстві загалом. В рамках проєкту передбачено розробка, адаптація та пілотування гри-симулятора «Світ Громад. Інклюзія». Ключовим результатом проєкту буде інструмент неформальної освіти громадських активістів, представників секторів культури та креативних індустрій щодо створення в громаді інклюзивних культурних просторів та проєктів та забезпечення рівних прав всіх громадян на доступ до культури, що свою чергу, сприятиме підвищенню рівня інклюзивності громади.
35.
ID: 4INC31-28043
Project name: Всеукраїнський фестиваль жестової пісні "Відкрий серце"
Rating: 389
General budget: 696140
The requested amount from the UCF: 696140
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація Закарпатська обласна організація УТОГ
Cities of implementation: м. Ужгород, Закарпатська область,
Project description: У рамках проекту, реалізації Всеукраїнського фестивалю "Відкрий серце", дії учасників наступні: вираження власного потенціалу, відкриття таланту, демонстрація умінь, через показ власних підготовлених вистав-пісні у жестовому виконанні. Також, робота людей з обмеженими можливостями з керівниками гуртків, лекції та майстер класи, робота з дітьми і юнацтвом, підготовка виступів. Критерій відбору – художній, виступити перед журі та глядачами й одержання фахової оцінки роботи. Вимоги фестивалю, посилання у виступах, має бути чітким і зрозумілим, нести цінність для суспільства. Додатковою метою фестивалю є прохання до місцевого самоврядуввання вирішувати проблему доступності міста, що є вкрай недостатнім для комфортного проживання у місті для людей з обмеженими можливостями.Триденний фестиваль жестової пісні "____" сприятиме збільшенню глядацького попиту на Будинок культури УТОГ у м.Ужгород, розвитку культури, туристичної привабливості регіону.
36.
ID: 4INC31-29233
Project name: Міжнародний інтеграційний театральний фестиваль «Сонячна Хвиля»
Rating: 389
General budget: 933600.00
The requested amount from the UCF: 933600.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "СПІЛКА МАТЕРІВ ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ТА ФІЗИЧНИХ ПОРУШЕНЬ М.КИЄВА "СОНЯЧНИЙ ПРОМІНЬ"
Cities of implementation: Київ,
Project description: Міжнародний інтеграційний театральний фестиваль «Сонячна Хвиля» - це інклюзивний мистецький простір, в якому свою творчість представляють як аматори так і професіонали без обмежень віку та соціального статусу. Фестиваль «Сонячна Хвиля» реалізовується цьогоріч завдячуючи постійному щорічному проекту «Соціально-мистецька Акція «Приречені на щастя», яка в свою чергу дала можливість, протягом трьох років, об’єднати творчі колективи та відновити роботу фестивалю. Метою Фестивалю - є підтримка та популяризація самобутньої творчості людей з особливостями психофізичного та інтелектуального розвитку для зрівняння можливостей у суспільстві та одночасної їх активізації та інтеграції у світову культуру та суспільство.
37.
ID: 4INC31-02551
Project name: "Форма відчуття"
Rating: 388
General budget: 490059.80
The requested amount from the UCF: 490059.80
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Державний навчальний заклад "Львівське вище професійне художнє училище"
Cities of implementation: Львів,
Project description: Мета: формування креативної мистецької платформи та арт-простору для реалізації художнього потенціалу людей з інклюзивними потребами. Суть проекту полягає у створенні креативного простору з універсальним дизайном, публічної та доступної мистецької платформи для виготовлення інклюзивних продуктів задля задоволення культурних потреб людей з інвалідністю. Промоцію мистецтва людей з інвалідністю, промоцію позитивних прикладів для наслідування та досягнень інклюзивного мистецтва. Презентація Арт-простору та відкриття капсульної виставки арт-об'єктів для громадськості.
38.
ID: 4INC31-03470
Project name: Соціально-мистецький проєкт «Особливий театр в театрі»
Rating: 386
General budget: 000
The requested amount from the UCF: 000
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація Центр розвитку творчості "Лілея"
Cities of implementation: Львів, Київ,
Project description: Проєкт має на меті інтеграцію інклюзивних театральних колективів у професійні театральні інституції на умовах тривалої співпраці, забезпечення реалізації творчих здібностей у дітей і підлітків з інвалідністю на професійному рівні із залученням провідних діячів культури і мистецтв, педагогів, психологів тощо, сприяння процесу реабілітації і соціальної адаптації засобами мистецтва. Створення дієвої онлайн та офлайн платформи для удосконалення професійної майстерності театрів людей з інвалідністю, на прикладі напрацювань з 3-ма провідними українськими театрами, привернення уваги до інклюзивних творчих колективів та інтеграції в повноцінне театральне життя міст України. Етапи проведення проєкту: - репетиції інтермедії, створення костюмів та декорацій, відео зйомка, тематичні відео конференції, підготовка фото виставки; - прем’єра інтермедії, відкриття фотовиставки, онлайн і наживо.
39.
ID: 4INC31-24722
Project name: Соціально-культурний проект "Світ глухих - яскравий!"
Rating: 380
General budget: 999375.5
The requested amount from the UCF: 999375.5
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Підприємство обʼєднання громадян "Культурний центр Українського товариства глухих"
Cities of implementation: Київ,
Project description: Створення комплексного інклюзивного простору з відповідним контентом, який буде знайомити з особливою культурною та мовною самобутністю спільноти глухих в Україні, їх історією, творчістю та мистецтвом, які реалізуються через жестову мову, сприятиме гуртуванню та обʼєднанню людей різних вікових категорій незалежно від стану слуху чи наявності інвалідності, розкриттю їх потенціалу, змістовному проведенню дозвілля. Інформування суспільства про успіхи та досягнення, творчість, самобутнє мистецтво осіб з інвалідністю зі слуху, створення умов для самореалізації осіб з порушеннями слуху засобами театрального мистецтва через виготовлення відеоконтенту для вільного поширення в мережі. Сприяння формування толерантного та безбарʼєрного суспільства, руйнування стереотипів про людей зі зниженим слухом.
40.
ID: 4INC31-27662
Project name: Яке ТАКЕ мистецтво?!
Rating: 377
General budget: 781880
The requested amount from the UCF: 781880
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: ТОВ «ТРК «РАДІО СКОВОРОДА»
Cities of implementation: Львів, Київ, Рівне, Ужгород, Вінниця, Луцьк, Миколаїв, Одеса, Запоріжжя, Дніпро,
Project description: «Яке ТАКЕ мистецтво» - це аудіовізуальний інклюзивний проєкт про десятьох митців з різних міст України, які мають інвалідність. Проте інвалідність у даному проєкті - не основа сюжету, адже роботи митців змушують слухачів та глядачів зануритись у різні види мистецтва та зняти стереотипне уявлення про інвалідність, яка обмежує.
Тут і про мотивацію творити, і про можливість розвивати те, що іншим здається неможливим, ну і звісно неймовірний сторітейлінг про самих митців у їхній власній інтерпретації.
Важливим є й відтворення проєкту у форматі подкастів та відео (з сурдоперекладом), що дозволяє розширити не лише аудиторію слухачів та глядачів проєкту, а й показати позицію рівності. Адже абсолютно нормально записувати та знімати людей з інвалідністю акцентуючи увагу не на конкретній нозології, а їхній професії та місії.
41.
ID: 4INC31-06019
Project name: Побачити більше
Rating: 377
General budget: 424888.85
The requested amount from the UCF: 424888.85
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю «Видавничий Дім «Медіа-ДК»
Cities of implementation: офіс компанії знаходиться у м. Київ. При цьому українська аудиторія сайту поділяється таким чином: 47% Київ, 5% Дніпропетровська обл., 5% Харківська обл., 5% Донецька обл., 4% Львівська обл., 4% Одеська обл., 4% Київська обл. та інші.,
Project description: NV.UA – медіаресурс, на якому кожен зможе знайти цікаву для себе та свого розвитку інформацію (культура, мистецтво, історія, ділова картина дня, аналітика тощо). Адаптація NV.UA відповідно до потреб людей з порушеннями зору дозволить їм стати повноцінними учасниками споживання культурного продукту. Також передбачається інформаційна кампанія для привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю. Це дасть змогу популяризувати ідею інклюзивності у суспільстві.
42.
ID: 4INC31-01728
Project name: ТОТАЛЬНА АРТ-ТЕРАПІЯ
Rating: 375
General budget: 877368
The requested amount from the UCF: 877368
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Фізична особа - підприємець ГРИНИШИН ГАЛИНА АНТОНІВНА
Cities of implementation: Івано-Франківськ, Львів, Богородчани,
Project description: Інклюзивний культурологічний проект «ТОТАЛЬНА АРТ-ТЕРАПІЯ» за мотивами снів дітей з інвалідністю. Метою проекту є створення мистецької платформи-простору, заснованої на сталій лікувальній терапії для її постійної дієвості та розвитку.
43.
ID: 4INC31-03574
Project name: Благодійний творчий проект «Дует із зіркою»
Rating: 371
General budget: 994250
The requested amount from the UCF: 994250
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація «Мистецька Ліга»
Cities of implementation: Київ, Україна, Київ, Київ,
Project description: Благодійний творчий проект «Дует із зіркою», має на меті активне залучення дітей з інвалідністю до культурно-мистецького життя в країні, промоцію інклюзивного мистецтва в українському суспільстві, а також сприяння розвитку культури інклюзії в Україні. Це перший в Україні проект, що не тільки стимулює інклюзивність в культурному та творчому секторах, демонструючи досягнення дітей з інвалідністю, але, за підтримки найвідоміших зірок Української естради, що виступають на великій сцені спільно з такими дітьми та для таких дітей, підкреслює надзвичайну важливість відповідних якісних інноваційних культурних продуктів. Таким чином, створюється надзвичайно приваблива атмосфера для поліпшення сприйняття громадськістю людей з ОП, подолання стереотипів та стимулювання суспільної цікавості до інклюзивного мистецтва. Проект існує з 2018 р., 5 разів був проведений на різних концертних майданчиках Київа.
44.
ID: 4INC31-03564
Project name: Всеукраїнська премія "Подолання"
Rating: 363
General budget: 1085576.90
The requested amount from the UCF: 995576.90
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Громадська організація інвалідів "КРЕАВИТА"
Cities of implementation: Україна,
Project description: Проєкт спрямовано на формування позитивного ставлення суспільства до осіб з інвалідністю шляхом підвищення свідомості громадян стосовно досягнень осіб з інвалідністю та промоції їх мистецтва. В рамках проєкту буде проводитися перша всеукраїнська премія «Подолання», яка визначає та вшановує досягнення осіб з інвалідністю в різних сферах життєдіяльності. Для урочистої церемонії нагородження буде підготовлена інклюзивна культурна програма, в якій приймуть участь митці з інвалідністю та професійні діячі з різних культурних секторів. Ця подія буде мати великий резонанс та стане унікальним інструментом інформування суспільства про досягнення і внесок людей з інвалідністю в розвиток країни, а також безпосередньо буде впливати на розвиток інклюзії в Україні.
45.
ID: 4INC31-28701
Project name: Мистецькі Ластівки
Rating: 362
General budget: 999931.4
The requested amount from the UCF: 999931.4
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Фізична Особа Підприємець ЛОБАРЕВА ІРИНА ФРАНЦІВНА
Cities of implementation: Київ,
Project description: Маленькі діти з дорослою душею. Це історія про дітей, які героїчно проходять такі випробування, що багатьом дорослим не під силу. Історії про маленьких людей, чиї душі, як ластівки прагнуть польоту і творчості. Мистецтво допомагає таким дітям досягати висот у внутрішньому рості та надає сил рости над їх захворюваннями. Також, інклюзія у суспільстві таких дітей сприяє порозумінню духовних можливостей та внутрішнього росту самого суспільства і в духовному, і в культурному спектрі.
46.
ID: 4INC31-28283
Project name: Мультимедійний інклюзивний культурний продукт арт-платформи «Зможемо»
Rating: 352
General budget: 599214.60
The requested amount from the UCF: 599214.60
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Громадська організація «Рівненська платформа розвитку культури і мистецтва»
Cities of implementation: м. Рівне,
Project description: Мета заснування Aрт-платформи - розвиток інклюзивного мистецтва та толерантності у суспільстві. В межах проекту передбачена взаємодія літературно-драматичної, художньої та музичної студій. З допомогою фахівців реабілітаційно-корекційної діяльності вибудовується унікальний навчально-творчий процес інклюзивних груп. Діти навчаються різним мистецьким технікам і працюють над колективним продуктом - мультиплікаційним фільмом за розробленим власноруч сюжетом, у супроводі створеного власними силами аудіоряду. Кожен етап роботи фільмується та фотографується. Підсумком проекту є масштабна презентація створеного мультиплікаційного фільму, документальної відеороботи про весь інклюзивний навчальний процес та фотовиставка.
47.
ID: 4INC31-01317
Project name: Family Art Fest
Rating: 352
General budget: 999751.40
The requested amount from the UCF: 999751.40
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Благодійна організація "Міжнародний благодійний фонд "ПАРЕА"
Cities of implementation: Київ,
Project description: Культурно - соціальний проєкт: мистецька виставка сучасних професійних митців та мистецьких акцій на території галереї, екскурсії для дорослих і дітей, лекції щодо мистецтва, арт-терапія, майстер-класи з онлайн супроводом – прямим ефіром за допомогою конференц зв’язку ZOOM та трансляцією відеосюжетів на YouTube, офіційному сайті, соціальних мережах проєкту. Весь грантовий проєкт готується в офлайн і онлайн форматі. Даний проєкт буде проведений в повному обсязі, дотримуючись всіх санітарних норм при COVID-19 та за умови відсутності повного локдауну. Забеспечення усіх учасників і гостей захисними засобами.
48.
ID: 4INC31-26488
Project name: Мрії здійснюються легко
Rating: 351
General budget: 508500.00
The requested amount from the UCF: 508500.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ФЕДЕРАЦІЯ СУЧАСНОГО МЕЧЕВОГО БОЮ ТА СЕРЕДНЬОВІЧНОГО БОЮ УКРАЇНИ"
Cities of implementation: місто Київ,
Project description: На базі X-PARK буде влаштований фестиваль культурно-спортивного характектеру, орієнтований на людей з інклюзією та їх сімей. Основна думка - це всі люди незалежні, і не важливо мають вони якісь вади чи ні, тому у рамках проекту буде реалізовано соціальне культурно-спортивне середовище, де люди вільно і без всяких обмежень змогли б реалізовувати свій творчий та спортивний потенціал завдяки самим різним локаціям та фестивальній програмі, яка буде включати як і майстер класи, так і різні розважальні елементи, наприклад - катання на катерах.
49.
ID: 4INC31-28233
Project name: Звичайні історії незвичайних людей (створення відео-розповідей про людей з інвалідністю)
Rating: 348
General budget: 401304.00
The requested amount from the UCF: 354884.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Благодійний Фонд "Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ"
Cities of implementation: Дрогобич, Львівська область, Львів, Львівська область,
Project description: Проект "Звичайні історії незвичайних людей" зосереджений на створення та поширення інклюзивного продукту задля задоволення культурних потреб людей з інвалідністю. В рамках проекту заплановано зняти та змонтувати 4 відео розповіді (використовуючи методику "digital storytelling") про мистецтво неповносправних осіб. Створені відео історії про талановитих неповносправних людей ми поширимо в соціальних мережах, а також презентуємо серед громади задля подолання стереотипів та промоцію позитивних прикладів.
50.
ID: 4INC31-03435
Project name: Фестиваль - конкурс театральних студій "Postnormality Kyiv Fest"
Rating: 332
General budget: 952710
The requested amount from the UCF: 952710
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: ФОП Гриша К. В.
Cities of implementation: місто Київ, Україна, Україна,
Project description: Фестиваль - конкурс театральних студій "Postnormality Kyiv Fest" - це перший національний проєкт який на своєму майданчику об'єднає усі театральні студії країни та в новому для театру онлайн форматі представить українському глядачеві драматичні етюди.
51.
ID: 4INC31-01584
Project name: Соціально-мистецький проєкт "НАТХНЕННЯ"
Rating: 328
General budget: 999375
The requested amount from the UCF: 999375
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Хмельницьке обласне товариство всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України"
Cities of implementation: м.Хмельницький, м.Кам'янець-Подільський, Хмельницької області, смт.Меджибіж, Хмельницької області, м.Старокостянтинів, Хмельницької області,
Project description: Соціально-мистецький проєкт "НАТХНЕННЯ" відповідає покликанням ЛОТу 3 «Інклюзивне суспільство» програми «Інклюзивне мистецтво». Ідею передбачається реалізувати у форматі проведення унікальними майстрами художнього та декоративно-прикладного мистецтва, які мають інвалідність, майстер-класів для творчо обдарованих дітей, молоді та людей середнього віку, які теж мають різні нозологічні форми інвалідності. Резюмуючою частиною майстер-класів передбачається організація виставки створених учасниками робіт та сценічні виступи виконавців пісень, прози, поезії, хореографічних композицій та театралізованого обрядового сюжету . Мета проєкту – промоціювати мистецтво творчо обдарованих людей з інвалідністю, їх історії мистецьких досягнень та життєвого успіху, позитивних прикладів для наслідування та нових здобутків інклюзивного мистецтва в Україні через масштабну публічну подію та соціально орієнтовану інформаційну кампанію.
52.
ID: 4INC31-29427
Project name: Підвищення спроможності креативного інклюзивного простору для дітей у Слобожанській громаді Харківської області.
Rating: 328
General budget: 889253.00
The requested amount from the UCF: 889253.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Слобожанський комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №7 «КОЛОСОК» Слобожанської селищної ради Зміївського району Харківської області
Cities of implementation: Слобожанська громада, Чугуївський район, Харківська область,
Project description: Проєкт направлений на розширення доступу дітей дошкільного віку зі значними вадами здоров’я та інвалідністю та їх батьків до створення культурного продукту, а саме дитячої вистави за спеціальним сценарієм, для формування у цих дітей необхідних життєвих компетенцій, навичок і впевненості у собі;сприяння вихованню поваги до прав дітей з інвалідністю в Слобожанській селищній громаді; - толерантного ставлення до потреб батьків, або осіб які їх замінюють, що мають дітей з особливими освітніми потребами; забезпечення рівного доступу до культурного життя громади людей з особливими освітніми потребами через підсилення спроможності креативного інклюзивного центру на базі Слобожанського комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №7 «КОЛОСОК» Слобожанської селищної ради Харківської області.
53.
ID: 4INC31-07222
Project name: Теплі долоньки
Rating: 326
General budget: 853688
The requested amount from the UCF: 853688
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація "ЛІТЕКО"
Cities of implementation: місто Рівне,
Project description: За даними Міністерства соцполітики, в Україні живе понад два з половиною мільйони людей з інвалідністю. Із них 168 тисяч – це діти. Діти, які лише нещодавно отримали право навчатися на рівних зі своїми однолітками у звичайних школах. Яка вона – українська інклюзія? З чим доводиться стикатися батькам дітей з особливими освітніми потребами? Які перешкоди з'являються на шляху до рівного суспільства? Як розвивати таку дитину, щоб вона стала успішною, мистецькою, культурно обізнаною – такі речі постійно турбують батьків дітей, що навчаються в інклюзивних класах чи закладах. В ході проєкту відбудеться ряд практичних занять, воркшопів, семінарів, майстер -класів з лекторами та менторами серед яких логопед, реабілітолог, психолог, педіатр, що активно навчатимуть здоровому способу життя, розвитку самого себе, з допомогою менторів буде піднята та розвинута самооцінка кожної дитини, будуть пропрацьовані внутрішні комплекси та страхи, кожен учасник розкриється, крім того батьки отримають знання з практичних питань та проблем через консультації та семінари. Власними руками, працюючи на майстер-класі з ментором, діти малюватимуть піском, на воді, виготовлятимуть особливі речі паралельно долаючи свої внутрішні комплекси. Учасники візьмуть участь у фото сесіях до виготовлення особливого календаря «Інклюзивне суспільство- розвиток особистості дитини», також працюватимуть перед камерою долаючи свої внутрішні страхи. У рамках проєкту буде проведена масштабна інформаційна кампанія. Результатом стане створення календаря та виставкового open простору, де буде проходити виставка та майстер класи, тренінги для інклюзивних дітей та сімей.
54.
ID: 4INC31-28700
Project name: Проєкт - аматорський фестиваль "Незламні духом"
Rating: 326
General budget: 991000
The requested amount from the UCF: 991000
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Фізична особа підприємець Воронова Ірина Вадимівна
Cities of implementation: Київ та усі регіони,
Project description: Проект "Незламні духом" - це фестиваль - учасниками якого можуть стати — самодіяльні художники, літератори, кіномитці, кліпмейкери. Мета фестивалю: надихнути людей з інвалідністю на пошук нових форм творчості, допомогти їм зміцнити дух та подолати складні життєві обставини та фізичні обмеження. Створити простір взаємодії між людьми з інвалідністю та суспільством. Сприяти інтеграції людей з інвалідністю у суспільстві. Основним критерієм оцінювання робіт конкурсної програми фестивалю є розкриття авторами теми цінності і неповторності кожного людського життя, непоборності духу, долання депресії через пошуки себе у творчості та здатності до нездоланної емоційної щедрості. Фестиваль сприятиме розвитку творчого простору для спілкування людей незламного духу.
55.
ID: 4INC31-25655
Project name: Життя триває
Rating: 321
General budget: 996347.4
The requested amount from the UCF: 996347.4
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Фізична Особа Підприємець Ковальова Юлія Вікторівна
Cities of implementation: Київ,
Project description: Мистецтво, як зброя та одночасно й зцілення під час війни. Митці-воїни мають змогу за допомогою алегорій своеї творчості розповісти про власне ставлення до ситуації та донести проблематику щодо діалогу з мирним населенням, по-друге - вони мають можливість в такий спосіб емоційно розвантажити свою психіку. Також з боку пересічних громадян важливо побачити історію людей та почуття тих, хто боронить життя українців, тому що війна - це спільна біль усіх громадян. Інклюзія інвалідів – митців з АТО, це історія про сучасний світ, в якому кожен, хто сьогодні живе гарним мирним життям, вже завтра може зустрітися сам на сам з війною та болем – моральним і фізичним. Та вже сьогодні відчуває психологічній біль та біль втрат близьких, що сінтезуеє та інтегрує усіх учасників суспільства під час війни.
56.
ID: 4INC31-29635
Project name: Унікальні. Вільні. Щасливі.
Rating: 321
General budget: 996229.78
The requested amount from the UCF: 996229.78
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Благодійна організація "Благодійний Фонд Марії Максакової"
Cities of implementation: м. Чернівці. Проєкт передбачає мультиплікацію знань через проведення мистецьких занять для дітей з інвалідністю по всій Україні.,
Project description: Інклюзивна освіта як безумовне право кожної дитини на доступну і якісну освіту є не лише ознакою демократичності суспільства, а й міжнародним зобов’язанням країни з часу ратифікації Україною Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.Сьогодні нам важливо розширити інструментарій впливу на суспільство і розвинути напрямок роботи - інклюзивне мистецтво. Основною концепцією проєкту є принцип, що всі діти, незважаючи на різне культурне й соціальне походження, повинні мати однакові можливості для самовираження через мистецтво. Справжня знахідка для цього - створити мобільний додаток Всеукраїнської соціальної мережі із загальнодоступною навчальною музичною програмою. Музика - надзвичайно потужний інструмент, і наше завдання - охопити якомога більше дітей для того, щоб формувати особистість та коригувати особливості розвитку.
57.
ID: 4INC31-29431
Project name: «АртКрила 333»
Rating: 312
General budget: 300008
The requested amount from the UCF: 300008
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: ФОП Рибак Інна Василівна
Cities of implementation: Хмільник,
Project description: Психологічно арт-терапевтичний супровід осіб, що перебувають у довготривалій взаємодії, проживають та є членами сімі, займаються доглядом за важкохворими( особами з інвалідністю, онко-, психічно-хворими) людьми і самі потребують підтримки та ресурсу, віри та розуміння майбутнього.
58.
ID: 4INC31-27456
Project name: Безкоштовний інклюзивний дитячий майданчик для дітей з особливостями розвику за адресою м. Київ, вул. Верхній Вал, 62
Rating: 311
General budget: 998000
The requested amount from the UCF: 998000
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: ДРІМХАНТЕРС
Cities of implementation: Київ, Київ,
Project description: Створення безкоштовного інклюзивного дитячого майданчика за адресою Верхній Вал, 62, м. Київ
59.
ID: 4INC33-28739
Project name: Міжнародний інклюзивний онлайн-турнір з карате «Мистецтво рівних можливостей»
Rating: 307
General budget: 889230
The requested amount from the UCF: 889230
Competition type: International
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Всеукраїнська громадська організація "Українська федерація карате"
Cities of implementation: Київ,
Project description: Організація міжнародного інклюзивного онлайн-турніру з карате «Мистецтво рівних можливостей», куди буде залучено близько 250 учасників з інвалідністью (всіх нозологій: вади інтелекту, зору, слуху, опорно-рухового апарату, на візках, з синдромом дауна та аутизмом). Загалом учасників онлайн-турніру 750. Учасники турніру надсилатимуть свою відеозйомку виконання змагальної вправи, яку оцінюватимуть судді. Таким чином не виходячи з дому можна стати чемпіонами. Всі відео зберігатимуться на ютуб-каналі федерацій-партнерів та будуть доступні для перегляду всім. Окрім спортивної складової буде оцінюватись мистецька, художньо-естетична складова зйомки. Як результат турніру буде змонтовано фінальний відеоролик тривалістью до 20 хвилин, куди ввійдуть найкращі відео-презентації учасників.
60.
ID: 4INC31-25825
Project name: Інклюзивна освіта
Rating: 302
General budget: 952000.00
The requested amount from the UCF: 952000.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Терзієв Віталій Сергійович
Cities of implementation: Україна, Канада, США,
Project description: Платформа з безкоштовними матеріалами для навчання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами.
61.
ID: 4INC31-29165
Project name: "Крок уперед", телевізійне розважальне ток-шоу
Rating: 299
General budget: 432018
The requested amount from the UCF: 432018
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Харківська обласна організація Українського Товариства Глухих (УТОГ)
Cities of implementation: Харків, Харків,
Project description: «Крок уперед» — розважально-ігрове ток-шоу, в якому беруть участь на рівних нечуючі й чуючі люди, проходячи естафету й виконуючи інформаційно-розвиваючі завдання, проходячи креативні випробовування. Кожен випуск програми передбачає зустріч із популярною персоною. Ведучі шоу — артисти театру глухих “Аріадна”. Програма передбачає сурдопереклад та титрування.
62.
ID: 4INC31-28552
Project name: "Лінії долі"
Rating: 293
General budget: 163500.00
The requested amount from the UCF: 163500.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Центр надання соціальних послуг Кролевецької міської ради
Cities of implementation: місто Кролевець Сумської області,
Project description: Мета проекту – здійснити широку інформаційну кампанію для підвищення рівня обізнаності жителів міста Кролевець Сумської області про життя людей, які опинилися в складних життєвих обставинах, у тому числі осіб та дітей з інвалідністю, шляхом реалізації проекту «Лінії долі» протягом літа/осені 2021 року. Культурно-просвітницький проект покаже життєві історії одинадцяти неординарних особистостей з особливими потребами та чотирьох довгожителів міста та спрямований на виховання в суспільстві толерантного ставлення до прав і свобод людей з інвалідністю та людей похилого віку. Результатами проекту є проведення фотовиставки, випуск 100 фотокниг з однойменною назвою для розповсюдження у державних соцзакладах, бібліотеках на безкоштовній основі, проведення відео презентації проекту з залученням громадських організацій осіб з інвалідністю міста, соціальних закладів та жителів громади.
63.
ID: 4INC31-02246
Project name: ЛісЕкоФест-2021. Інклюзивний фестиваль
Rating: 278
General budget: 200000
The requested amount from the UCF: 200000
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Громадська організація "Особливе життя"
Cities of implementation: Київ , Деснянський район, парк Кіото,
Project description: Проєкт має на меті об'єднати дітей з інвалідністю та дітей без інвалідності за спільними іграми, мастер-класами, заняттями заради руйнування стереотипів щодо дітей з інвалідністю та розвитку інклюзивного суспільства .
64.
ID: 4INC31-24752
Project name: Без бар’єрів - гармонія в різноманітті
Rating: 278
General budget: 997851.00
The requested amount from the UCF: 997851.00
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Рубіжанська централізована бібліотечна система Рубіжанської міської ради Луганської області
Cities of implementation: місто Рубіжне Луганської області,
Project description: В рамках проєкту створення на базі бібліотеки інклюзивного культурного центру "Дивосвіт" для соціальної адаптації людей з інвалідністю, розвитку їх комунікативних можливостей та творчої самореалізації, соціокультурних навичок.
65.
ID: 4INC31-28532
Project name: Особливе кафе-хаб для онкопацієнтів: розробка концепції / девелопмент
Rating: 232
General budget: 999460
The requested amount from the UCF: 999460
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Громадська Організація "Логістичний штаб"
Cities of implementation: Київ,
Project description: Особливе кафе - унікальний креативно-інформаціний простір для людей, яких спіткала біда під назвою "рак". Мета проєкту - надати людям, яких обєднує хвороба, простір для соціалізації, самореалізації та креативу.