ЛОТ 2. Короткострокові культурно-мистецькі проєкти

Інструкція для заявників ЛОТ 2

Метою ЛОТу 2. «Короткострокові культурно-мистецькі проєкти» є підтримка діячів культури та культурних інституцій, які залишаються в Україні, створення умов для вироблення ними актуальних культурно-мистецьких продуктів, які в умовах російської агресії проти України війни стають підґрунтям ідентичності та прогресивної культури на національному рівні, а на міжнародному рівні є інвестиціями в імідж та позиціонування країни в світі. 

Пріоритети підтримки ЛОТу:

 • Підтримка діячів культури та культурних інституцій, які залишаються в Україні, створення умов для вироблення ними актуальних культурно-мистецьких продуктів.
 • Підтримка культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на тему війни, яку росія розв’язала проти України, зокрема проблемних питань постраждалих від війни українців, в тому числі дітей, внутрішніх переселенців, волонтерського руху, присвяченим меморіалізації героїчної боротьби українського народу, перспективам осмислення та переформатування культурних наративів та сенсів українського суспільства.
 • Підтримка культурно-мистецьких проєктів, які сприяють зміцненню морального духу українців, підвищенню ролі української мови та єднанню світової спільноти проти російської військової та культурної експансії.
 • Підтримка проєктів для митців та культурних інституцій, що постраждали від російської агресії та відновлюють свою культурно-мистецьку діяльність на території України. 

Загальний бюджет ЛОТу – 10 млн грн* 

Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 50 тис. грн 

Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 300 тис. грн 

У рамках ЛОТу підтримуються наступні сектори культури та креативних індустрій: 

 • аудіовізуальне мистецтво;
 • візуальне мистецтво;
 • аудіальне мистецтво;
 • перформативне та сценічне мистецтво;
 • літературна справа;
 • культурна спадщина;
 • культурні та креативні індустрії.                 

Умови участі у Конкурсі:

 1. Результатом реалізації проєкту має бути культурно-мистецький продукт.
 2. Тривалість проєкту не більше 2-х місяців. 
 3. Зміст проєкту та його продукт мають відповідати пріоритетам ЛОТу. 
 4. Географія реалізації проєкту: територія України (за виключенням тимчасово окупованих територій на момент підписання Договору про надання гранту**).
 5. Сумарна питома вага витрат по статті 1 «Винагорода членам команди Проєкту» та витрат (на гонорари, винагороди (з урахуванням ЄСВ) не членам команди) по статті 13 «Інші прямі витрати» планового кошторису, не може перевищувати 50% від загальної суми витрат за рахунок гранту Фонду. 
 6. Мова всіх проєктів за підтримки Фонду — державна.

Основний продукт ЛОТу:

Культурно-мистецький продукт - арт об'єкт, аудіозапис (синглу/альбому), концерт, виставка, експозиція/реекспозиція, вистава, п’єса, літературно-мистецька резиденція, вироби народних промислів та ремесел, освітній проєкт у сфері культури та креативних індустрій,  освітньо-аналітичний проєкт у сфері культури та креативних індустрій, цифрова бібліотека/архів/музей, відеоконтент для медіаплатформ.

Звертаємо вашу увагу, що в умовах правового режиму воєнного стану в грантовому сезоні 2024 року в рамках ЛОТу не підтримуються такі продукти, як фестиваль / локальний фестиваль, ярмарок, конкурс.

ЛОТом 2 «Короткострокові культурно-мистецькі проєкти» не підтримуються проєкти, що спрямовані на ментальне відновлення через мистецтво для осіб, постраждалих від війни. Для цих проєктів Фондом відкрито конкурсну програму «Культура без бар’єрів».

Видання книг не може бути основним продуктом проєкту. Фонд не підтримує друк (передрук) книг, які повністю чи частково створені не в межах реалізації культурно-мистецького проєкту.

Освітні проєкти в сфері культури та креативних індустрій обов'язково мають містити розроблену освітню програму відповідно до державних стандартів та вимог. 

ЛОТом 2 «Короткострокові культурно-мистецькі проєкти» не підтримуються проєкти, що передбачають створення сценаріїв та презентаційних пакетів.  


* Фонд залишає за собою право не витрачати всі кошти, передбачені цим ЛОТом. Звертаємо увагу, що бюджет ЛОТу може змінитися як у сторону збільшення, так і у сторону зменшення у разі внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.

** Відповідно до актуальних Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року N 309.


Заявником ЛОТу може бути: юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за 1 рік на дату початку конкурсного відбору (за виключенням тимчасово окупованих територій України)*** та має відповідний досвід діяльності у сфері культури.


*** Відповідно до актуальних змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309.

Подача аплікаційних пакетів на конкурс: 22.04.2024 – 13.05.2024 (до 18.00 за київським часом).

Відбір проєктів на відповідність технічним критеріям: 14.05.2024 – 22.05.2024.

Реалізація проєктів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом  (але не раніше 01.07.2024 р.) до 30.09.2024.

Контакти: [email protected] 

Конкурси лоту

Програма відбувається: 20 Грудня 2023 — 31 Жовтня 2024