ЛОТ 3. Реінтеграція культурою (Проєкти для прифронтових та деокупованих територій)
Інструкція для заявників ЛОТ 3
Військова агресія Росії проти нашої країни активізувала протистояння у площині цінностей вільного світу, демократії, прав людини, які обрала для себе сучасна Україна та викривлених, двостандартних цінностей росіян. Саме тому процес реінтеграції - це не тільки визволення українських територій, це - “боротьба за людей” і проходити ця боротьба має з використанням м’якої сили - відповідальної культурної та інформаційної політики, адже вони є важливим елементом політики реінтеграції у виробленні консолідованої позиції всередині країни, формуванні ідентичності особистості, зміцненні морального духу та національної єдності українців.
Мета ЛОТу – реалізація культурної складової реінтеграційної політики держави на деокупованих територіях. Зокрема, підтримка культурно-мистецьких проєктів, направлених на збереження та підтримку сфери культури, митців, культурних діячів та мешканців у прифронтових та деокупованих територіях України.
Умови участі у конкурсі:
- Результатом реалізації проєкту має бути культурно-мистецький продукт.
- Зміст проєкту та його продукт мають відповідати пріоритетам ЛОТу.
- Географія реалізації проєкту: території областей, де велися бойові дії або тих, що були тимчасово окуповані Російською Федерацією (за виключенням тимчасово окупованих територій на момент підписання Договору про надання гранту).
- Заявником ЛОТу може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що не менше ніж за один рік до дати оголошення конкурсного відбору, відповідно до чинного законодавства зареєстрована на територіях областей, де велися бойові дії або тих, що були тимчасово окуповані Російською Федерацією, а саме: Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області (за виключенням тимчасово окупованих територій на момент підписання Договору про надання гранту) та має відповідний досвід діяльності у сфері культури.
- Мова всіх проєктів за підтримки Фонду — державна.
Загальний бюджет ЛОТу – 10 млн грн*
Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 300 тис. грн
Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 800 тис. грн
У рамках ЛОТу підтримуються наступні сектори культури та креативних індустрій:
- візуальне мистецтво;
- аудіальне мистецтво;
- аудіовізуальне мистецтво;
- перформативне та сценічне мистецтво;
- культурна спадщина;
- літературна справа;
- культурні та креативні індустрії.
Пріоритети підтримки ЛОТу:
- культурно-мистецькі проєкти, направлені на культурну реінтеграцію прифронтових та деокупованих територій, відновлення культурно-мистецького життя людей;
- культурно-мистецькі проєкти, присвячені темі війни, яку росія розв’язала проти України, зокрема подоланню соціального болю у чутливих питаннях постраждалих від війни українців, в тому числі дітей, внутрішньо переміщених осіб та молоді з тимчасово окупованих територій; історії активації волонтерського руху;
- культурно-мистецькі проєкти, сфокусовані на меморіалізації героїчної боротьби українського народу, переосмисленні минулого та аналізі перспектив майбутнього з метою переформатування культурних наративів та сенсів українського суспільства;
- культурно-мистецькі проєкти, спрямовані на протистояння інформаційному впливу РФ та її сателітів й псевдодержавних утворень, протидії російській відкритій та прихованій пропаганді; диверсифікації каналів впливу та контенту;
- культурно-мистецькі проєкти, які сприяють зміцненню морального духу українців та єднанню світової спільноти проти російської військової та культурної експансії.
Основний продукт ЛОТу: культурно-мистецький продукт (артоб'єкт, аудіозапис (синглу/альбому), концерт, виставка/експозиція/реекспозиція, вистава/п’єса, перфоманс, мурал/графіті, вироби народних промислів та ремесел, освітні та освітньо-аналітичні проєкти у сфері культури та креативних індустрій, цифровізація культурної спадщини, інклюзивні (виставка/ вистава/ відеоконтент/ концерт)).
* Фонд залишає за собою право не витрачати всі кошти, передбачені цим ЛОТом. Звертаємо увагу, що бюджет ЛОТу може змінитися як у сторону збільшення, так і у сторону зменшення у разі внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.
Заявником ЛОТу може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що не менше ніж за один рік до дати оголошення конкурсного відбору, відповідно до чинного законодавства зареєстрована на територіях областей де велися бойові дії або тих, що були тимчасово окуповані Російською Федерацією, а саме: Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області (за виключенням тимчасово окупованих територій на момент підписання Договору про надання гранту)** та має відповідний досвід діяльності у сфері культури.
** Відповідно до актуальних Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року N 309.
Терміни подачі заявки та реалізації проєкту
Подача аплікаційних пакетів на конкурс: 25.12.2023 – 29.02.2024 (до 18.00 за київським часом).
Відбір проєктів на відповідність технічним критеріям: 01.03.2024 – 14.03.2024.
Реалізація проєктів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом (але не раніше 01.06.2024 р.) до 31.10.2024.