ЛОТ 3. Короткострокові культурно-мистецькі проекти

Інструкція для заявників ЛОТ 3

Метою ЛОТу 3 «Короткострокові культурно-мистецькі проєкти» є підтримка культурно-мистецьких проєктів, направлених на збереження та підтримку сфери культури, митців та культурних діячів у деокупованих та прифронтових регіонах України.

Умови участі у конкурсі:

 1. Результатом реалізації проекту має бути культурно-мистецький продукт.
 2. Тривалість проекту не більше 2 місяців.
 3. Зміст проекту та його продукт мають відповідати пріоритетам ЛОТу.
 4. Географія реалізації проекту: території областей де велися бойові дії або тих, що були тимчасово окуповані Російською Федерацією (за виключенням тимчасово окупованих територій на момент підписання Договору про надання гранту*).
 5. Заявником ЛОТу може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що не менше ніж за один рік до дати оголошення конкурсного відбору, відповідно до чинного законодавства зареєстрована на територіях областей де велися бойові дії або тих, що були тимчасово окуповані російською федерацією, а саме: Київська (крім міста Києва), Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області (за виключенням тимчасово окупованих територій на момент підписання Договору про надання гранту**) та має відповідний досвід діяльності у сфері культури.
 6. Мова всіх проектів за підтримки Фонду — державна.
 7. Сумарна питома вага витрат по статті 1 «Винагорода членам команди Проєкту» та витрат (на гонорари, винагороди (з урахуванням ЄСВ) не членам команди) по статті 13 «Інші прямі витрати» планового кошторису, не може перевищувати 50% від загальної суми витрат за рахунок гранту Фонду. 

Загальний бюджет*** ЛОТу – 3 млн. грн

Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 75 тис. грн

Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 250 тис. грн

У рамках ЛОТу підтримуються всі сектори культури та креативних індустрій:

 • аудіовізуальне мистецтво;
 • візуальне мистецтво;
 • аудіальне мистецтво;
 • перформативне та сценічне мистецтво;
 • літературна справа;
 • культурна спадщина;
 • культурні та креативні індустрії.

Пріоритети підтримки ЛОТу:

 • Підтримка культурно-мистецьких проєктів, направлених на культурну реінтеграцію деокупованих регіонів та відновлення культурно-мистецького життя.
 • Підтримка культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на тему війни, яку росія розв’язала проти України, зокрема проблемних питань постраждалих від війни українців, в тому числі дітей, внутрішніх переселенців, волонтерського руху, присвяченим меморіалізації героїчної боротьби українського народу, перспективам осмислення та переформатування культурних наративів та сенсів українського суспільства.
 • Підтримка культурно-мистецьких проєктів, які сприяють зміцненню морального духу українців та єднанню світової спільноти проти російської військової та культурної експансії. 

Основний продукт ЛОТу:

Культурно-мистецький продукт (арт об'єкт, аудіозапис (синглу/альбому), концерт, виставка/експозиція/реекспозиція, вистава/п’єса, перфоманс, мурал/графіті, вироби народних промислів та ремесел, освітні та освітньо-аналітичні проєкти у сфері культури та креативних індустрій, цифровізація культурної спадщини, інклюзивні (виставка/ вистава/ відеоконтент/ концерт)).


* Відповідно до актуальних Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року N 309.

** Відповідно до актуальних Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року N 309.

*** УКФ залишає за собою право не витрачати всі кошти, передбачені цим ЛОТом. Звертаємо увагу, що бюджет ЛОТу може змінитися як у сторону збільшення, так і у сторону зменшення у разі внесення змін до відповідних нормативно-правових актів. 

Заявником ЛОТу може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що не менше ніж за один рік до дати оголошення конкурсного відбору, відповідно до чинного законодавства зареєстрована на територіях областей де велися бойові дії або тих, що були тимчасово окуповані Російською Федерацією, а саме: Київська (крім міста Києва), Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області (за виключенням тимчасово окупованих територій на момент підписання Договору про надання гранту*) та має відповідний досвід діяльності у сфері культури.


* Відповідно до актуальних Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року N 309.

Терміни подачі заявки та реалізації проекту

Подача проектної заявки на конкурс: 26.07.2023 – 09.08.2023 (до 18.00 за київським часом)

Конкурсний відбір: 10.08.2023 – 29.09.2023

Реалізація проектів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом, але не раніше 01.09. 2023 до 15.11.2023.

Контакти: [email protected]

Конкурси лоту

Програма відбувається: 09 Грудня 2022 — 31 Жовтня 2023