Ask a question to UCF and get an answer to the email adress which you provided.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form to get your password my e-mail.
У Державному історико-культурному заповіднику Острога на Рівненщині за підтримки Українського культурного фонду створили виставку «Карбована історія України», присвячена багатовіковій нумізматичній спадщині українських земель.
Закривши виставку на початку повномасштабної війни, музейники продовжили збір монет. До оновленої експозиції увійшли пам'ятні монети з колекції заповідника, що відображають ключові історичні події від палеоліту до сучасності. У вітринах можна побачити стародавні монети та грошові знаки, які використовували мешканці наших земель у різні періоди.
Експозиція висвітлює теми волонтерського руху, тривалої боротьби українського народу, сучасних захисників, а також розкриває значення нашого коріння і різноманіття регіонів задля усвідомлення українськості.
«Концепція виставки в тому, щоб на хронологічну лінію часу, на всю історію України – від найдавніших часів до сьогодення нанизати монети, які видавав Національний банк – пам’ятні, а також ті, які були в обігу на території України в той чи інший період. Ця виставка – як енциклопедія або підручник з історії, але мовою нумізматики, мовою монет», – розповів Андрій Брижук, виконувач обов’язків директора Державного історико-культурного заповідника Острога.
На експозиції представлено понад тисячу монет. Найдавніша датується другим століттям до нашої ери – епоха Ольвії. Найсучасніша – «Орьнек. Кримськотатарський орнамент». У колекції також наявні монети, присвячені князям Острозьких.
У центрі експозиції представлена унікальна колекція з дев'яти срібних монет-писанок Королівського монетного двору Канади номіналом 20 доларів. Кожна монета відрізняється деталізованим дизайном та глибоким символізмом, натхненним автентичними орнаментами писанок.
Вперше для відвідувачів створено можливість оглянути монети з обох сторін: у центральній частині зали розташовані двосторонні скляні вітрини, що дозволяють детально роздивитися аверс та реверс кожної монети.
Також в межах виставки для людей з порушеннями зору розробили тактильні зразки монет.
Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.
Категорія: Статті