30 April 2024, 14:04

Український культурний фонд, послуговуючись принципам відкритості та прозорості, презентує результати своєї діяльності за 2023 рік. Документ доступний за посиланням.

Річний звіт УКФ підготовлений на основі внутрішнього моніторингу впровадження програм Фонду, опитувань цільових аудиторій Фонду, а також даних змістових та фінансових звітів проєктів, підтриманих Фондом в межах минулого грантового сезону.

П'ять ключових цифр Звіту-2023: 
– кількість конкурсів: 6 програм та 15 ЛОТів
– кількість отриманих заявок: 2094;
сума інвестованих коштів у підтримані проєкти: 148,67 млн грн;
кількість охопленої аудиторії через ЗМІ: понад 7 млн осіб;
– кількість реалізованих досліджень: 15.

«Митці та культурні діячі, попри суспільні виклики, продовжували творити за підтримки УКФ. Ми ж продовжували їх підтримувати та стимулювати, фінансуючи якісні культурні продукти. Про успішність цього симбіозу свідчать результати проробленої роботи, які ми презентували у Звіті, а також – кількість надісланих до Фонду проєктних заявок. Щиро вдячний культурній спільноті за довіру, адже це найкращий показник ефективності командної роботи УКФ», – зазначив Владислав Берковський, виконавчий директор УКФ. 

До Звіту увійшла інформація про шість конкурсних програм, оголошених торік, розподіл отриманих та підтриманих проєктів за секторами, областями, організаційно-правовою формою, касові кошторисні видатки та багато іншої аналітики. Також в документі містяться відомості про міжнародне співробітництво та партнерства УКФ, проведені Фондом дослідження та їх результати, експертне оцінювання проєктів та комунікаційну політику УКФ, зокрема аналіз медіапростору. 

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний оператор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі відповідного Закону України «Про Український культурний фонд». З березня 2024-го Фонд очолює Наталія Кривда. Посаду виконавчого директора з червня 2021-го обіймає Владислав Берковський. Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурна та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності УКФ профінансував 2717 культурно-мистецьких проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.





Категорія: Статті