Ask a question to UCF and get an answer to the email adress which you provided.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form to get your password my e-mail.
У музеї міста-курорту Трускавця на Львівщині за підтримки Українського культурного фонду з'явився новий, сучасний та доступний культурно-мистецький простір «Зв'язок поколінь: від УПА до ЗСУ». Ця соціально-культурна ініціатива реалізована в межах грантової програми «Культура без бар'єрів» та завдяки співфінансуванню Трускавецької міської ради.
Мультимедійні експонати експозиції доступні для всіх відвідувачів, які зацікавлені у глибокому ознайомленні з історією національно-визвольної боротьби ОУН-УПА та російсько-українською війною. Упродовж двох років музей відвідали понад 2 000 воїнів, для них провели понад 200 екскурсій.
У межах проєкту облаштовано інклюзивний простір для маломобільних груп населення, насамперед – воїнів ЗСУ та для постраждалих від війни. Складовими простору є мультимедійний стіл з тематичним контентом, сенсорний кіоск з інформацією про сучасну російсько-українську війну та книгою пам’яті загиблих воїнів Трускавецької територіальної громади. Для транслювання тематичних фільмів встановлено телевізор.
Мультимедійний стіл містить 12 блоків, 7 з яких – це відеоекскурсія експозицією «Повстанська криївка», що знаходиться у підвальному приміщенні музею. Завдяки їй люди з інвалідністю зможуть побувати там віртуально. Мультимедійний стіл сповна розкриває тему національно-визвольної боротьби УПА в глибокому підпіллі. Для цього використано різні аудіовізуальні засоби, а також додано шрифт Брайля, що дозволить людям з порушенням зору відкрити потрібний інформаційний блок.
«Відкриття такого простору є ще одним підтвердженням, що мистецтво здатне долати бар’єри аби свідчення складних часів були доступні всім», – зазначила Леся Хемраєва, начальниця відділу політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.
Категорія: Статті