Ask a question to UCF and get an answer to the email adress which you provided.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form to get your password my e-mail.
Запит на державну грантову підтримку у сфері культури та креативних індустрій України є стабільно високим. Найбільше культурні організації потребують грантів на культурно-мистецькі проєкти й розвиток діяльності – 59,8% і 55,6% відповідно.
Про це свідчать результати третьої хвилі дослідження «Стратегії адаптації культури та креативних індустрій до умов війни», проведеного УКФ у період з 4-го по 24 грудня 2023 року.
Найвищий запит на гранти у розрізі організаційно-правової форми спостерігається серед недержавних організацій та фізичних осіб-підприємців (ФОПів). Так, гранти для розвитку діяльності та культурно-мистецьких проєктів потребують 74,1% та 74,1% відповідно недержавних організацій. Серед ФОПів цей показник становить 70,8% та 80,9% відповідно.
Згідно з результатами дослідження, лідерство у наданні грантової підтримки зберігають міжнародні організації (26,1%), матеріально-технічної – місцева влада (26,6%), інформаційної – громадські організації (16%) і волонтери (15,1%), навчально-освітньої – центральна влада (30,1%) і громадський сектор (25,2%).
На думку респондентів, у другому півріччі 2023 року дещо зросла допомога їхнім організаціям від місцевих і центральних органів влади, що становить 64,4% і 53,5% відповідно. Зокрема, фінансову допомогу культурні діячі продовжують отримувати здебільшого від місцевих (32,1%) і центральних органів влади (14%). Досі значною залишається допомога від міжнародних організацій (52,1%), але є меншою ніж у червні (60,8%).
Результати дослідження також показали, що 41,3% респондентів наразі оцінюють стан сфери української культури і креативних індустрій як поганий і лише 7,7% як добрий. За оцінками опитаних, ключовими перешкодами у розвитку української культури є відсутність стабільної державної фінансової підтримки рний фо– 73,6% та низький рівень оплати праці – 66,3%.
Також відповіді респондентів засвідчили, що близько чверті з них вбачає проблеми розвитку української культури у демотивації працівників культури, низькому рівні зацікавленості населення культурно-мистецькими подіями, відсутності фінансової підтримки з боку приватного сектору і бізнесу та невисокій престижності культурної сфери.
Водночас оцінка повоєнного відновлення та розвитку сфери культури та креативних індустрій залишається на тому ж позитивному рівні, що і в червні 2023 року: 74% організацій очікують відновлення.
Докладно ознайомитися з результатами третьої хвилі дослідження УКФ «Стратегії адаптації культури та креативних індустрій до умов війни» можна буде незабаром на сайті Фонду.
Категорія: Статті