Ukrainian Cultural Foundation / Expert Council

Культурні та креативні індустрії

культурні та креативні індустрії

Євген Гомонюк

Євген Гомонюк

Громадський діяч, дослідник, менеджер культурно-освітніх проєктів, експерт з комунікацій та промоції. Менеджер проєктів в комунальній установі Миколаївської міської ради «Агенція розвитку Миколаєва». Організатор культурно-мистецьких заходів в Миколаєві. Співзасновник Платформи MY ART та Миколаївського кризового медіацентру.
Анна Шевчук (Люднова)

Анна Шевчук (Люднова)

Фахівчиня з комунікацій, письменниця, перформерка. Перша українка, яка вивчає поетичну терапію за сертифікованими американськими програмами CRC та CAPF, а також є членкинею редакційної колегії міжнародного Журналу поетичної терапії. Авторка відеопоезії. Фасилітаторка на волонтерських засадах: безоплатні групові поезотерапевтичні воркшопи для військових, ветеранів, їхніх сімей, ВПО, волонтерів, тощо. Авторка рецензій на театральні та танцювальні вистави, статтей про фольклор.
Наталія Лук`янець

Наталія Лук`янець

Культурна та проєктна менеджерка, комунікаційниця та фешн-експертка. Провідна співробітниця КЗ КОР «Вишгородський історико-культурний заповідник». Викладачка у програмі «Прогнозування моди» у Київський університет імені Бориса Грінченка (2020-2023). Членкиня журі та менторка численних конкурсів по дизайну та мистецтву з 2002 року. Головна редакторка журналу «Ательє» (2002-2014). Експертка УКФ з 2020 року.
Голда Виноградська

Голда Виноградська

Президент «Національного галузевого партнерства в легкій промисловості FASHION GLOBUS UKRAINE». Автор і організатор низьки освітніх та проєктів культурної дипломатів. Дизайнер одягу, що представляла Україну в 17 країнах світу.
Анастасія Верлінська

Анастасія Верлінська

Директорка фестивалю сучасної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. Десять років працювала менеджеркою проєктів однієї з найбільших східноєвропейських кінокомпаній FILM.UA Group, реалізовуючи проєкти з просування як кіно, так і анімації в Україні. Організаторка показів міжнародної та української анімації, а також освітніх проєктів, які допомагають розвивати локальну анімаційну індустрію.
Ірина Литвинчук

Ірина Литвинчук

Докторка економічних наук, професорка. Проєктна менеджерка, експертка, тренерка. Членкиня Програмного комітету МОН «Горизонт 2020» за напрямом «Європейська дослідницька рада. Майбутні та новітні технології. Дії Марії Склодовської-Кюрі». Координаторка Міжнародної мережі досліджень EUROSCI. Експертка Національного агентства кваліфікацій України. Стипендіатка програми ЄС для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства, 2022. Нагороджена золотою медаллю Наукового інституту Я.Сандала, Осло, Норвегія, 2022.
Дмитро Шевчук

Дмитро Шевчук

Філософ, культуролог, доктор філософських наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету «Острозька академія». Автор понад 100 наукових праць в галузі філософії та культурології. Член редакційної ради наукових видань «Наукові записки НаУОА. Серія: Культурологія», «Kultura I Historia», «Філософія освіти», головний редактор наукового видання «Наукові записки НаУОА. Серія: Філософія».
Олександра Какуріна

Олександра Какуріна

Керівниця Департаменту по роботі з дизайнерами Ukrainian Fashion Week, Керівниця Конкурсу молодих дизайнерів одягу «Погляд у майбутнє», Постановниця fashion-показів, менеджер модних показів та проєктів з 2014 року.
Оксана Гайдук

Оксана Гайдук

Засновниця та керівниця ГО «Культура України», журналістка в культурно-мистецькому сегменті. Членкиня Асоціації Європейських Журналістів. Кураторка та організаторка низки культурно-соціальних проєктів «Тактильні ікони», «Маленькі історії про янголів», «Велика Паляниця Єдності» та багато інших.
Анастасія Тормахова

Анастасія Тормахова

Кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри етики, естетики та культурології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Є методистом та викладачем курсу «Мистецтво» проєкту ВШО, що був реалізований в 2021-2022 рр. Членкиня редакційних колегій наукових фахових журналів «Українські культурологічні студії», «Політологічний вісник», «Вісник Маріупольського державного університету. Серія: Філософія, культурологія, соціологія».
Тетяна Мураткіна

Тетяна Мураткіна

Культурологиня, громадська діячка, кандидатка філософських наук. Голова ГО «Фонд Маша». Реалізовано понад 25 проєктів для дітей, молоді та жінок: тренінгові курси «Джерела толерантності», «Європейський табір», онлайн-музеї та міжнародні онлайн-школи «Моє європейське місто», «Незламна мама», «Смілива». Авторка друкованих праць. Експертка УКФ з 2020 року.
Дар'я Нагаївська

Дар'я Нагаївська

Кандидатка економічних наук, дослідниця, менеджерка крос-секторальних проєктів. Координаторка дослідження «Гендерний аудит для театрів», менеджерка проєкту «Жінки і цифри», спів-продюсерка документальних міні-серіалів «Жінки і цифри» і «Дванадцять Офелій», документальних фільмів «Вразливість», «П’ять історій про комунікацію», «Разом сильніші». Працювала у Німеччині, Швейцарії, Польщі, Фінляндії і Франції, у тому числі у відділі маркетингу Організації з експлуатації Ейфелевої вежі.
Денис Васильєв

Денис Васильєв

Культурний менеджер, музикант, продюсер. Артдиректор ГО "Центр розвитку бізнес-технологій та культури" керує мультифункціональним культурним хабом «Барабанза», який об'єднує: Музей, Школу, Майстерню, Кіноклуб, Концертний майданчик. Член Міжнародної ради музеїв і Міжнародного комітету музеїв та колекцій музичних інструментів. Тренер Лабораторії Культурної Трансформації від Goethe-Institut Ukraine. За вагомий внесок у культурний розвиток міста Запоріжжя нагороджений відзнакою «Кращий в галузі креативних індустрій 2020 року».
Софія Каськун

Софія Каськун

Менеджерка культурних подій, організаторка, координаторка, кураторка численних культурно-мистецьких проектів. Голова ГО «Екологія. Культура. Мистецтво», наукова співробітниця Львівського музею історії релігії. Кураторка виставковок проєктів «Мудрість, як зброя» (2022), «Географія місць, топографія сенсів» (2022), «Поміж Жовквою і Стільськом. Врачений спокій» (2022), та більше ста інших, координаторка арт резиденцій «Пізнаємо країну через об’єктив фотоапарата» (2021), «В об’єктиві – культурна спадщина» (2021), організаторка наукових конференцій та художніх пленерів. Експертка УКФ з 2019 року.
Тетяна Жукова

Тетяна Жукова

В.о. генерального директора Державної агенції промоції культури України Міністерства культури та інформаційної політики України, член громадської ради при Міністерстві молоді та спорту України, член робочої групи з розвитку молодіжної інформаційної роботи в Україні при Міністерстві молоді та спорту України. Організаторка низки проєктів міжнародного, всеукраїнського та місцевого напрямків, зокрема, Дні культури іноземних держав в Україні та Дні культури України в іноземних державах, президентські зустрічі, тощо. Експертка УКФ з 2018 року.
Олександр Домбровський

Олександр Домбровський

Голова правління Громадської організації «Творче об’єднання «Нівроку», засновник Тернопільського рок-клубу, Всеукраїнського фестивалю молодіжного мистецтва «Нівроку», фестивалю «Висадка». Керівник більше ніж 30-ти успішно реалізованих проектів спрямованих на відродження та збереження культурної спадщини, зокрема такі як «Музика пограниччя «MuzA», «Замки Тернопілля – історія яку ми втрачаємо», «Слухай своє!» та ін.
Лариса Котлякова

Лариса Котлякова

Членкиня організаційного комітету, директорка з фінансового супроводження Міжнародного кінофестивалю «Світло», член журі Міжнародного кінофестивалю «Світло». Авторка та керівник проектів «Колоритм», «Світле кіно мандрує країною» та «Світле кіно мандрує містом». Автор сценарію документального фільму «Реванш XXI». Членкиня Ради Всеукраїнської громадської організації «Спілка християнських письменників України». Членкиня оргкомітету щорічних благодійних аукціонів живопису «Київський арт-вернісаж».
Ігор Савенко

Ігор Савенко

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Член Спілки дизайнерів України, дійсний член Центру українсько-європейського наукового співробітництва, член галузевої конкурсної комісії на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (2020), член журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (2023).
Алла Клочко

Алла Клочко

Доктор психологічних наук, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри психології та здоров’я людини Білоцерківського національного аграрного університету, проєктна менеджерка. Автор понад 250 наукових праць з психології та педагогіки управління. Громадська діячка, Голова ГО «ReSURS», авторка та співавторка міжнародних культурних, соціальних та освітніх проєктів. Член редакційної колегії наукових журналів «Scientific Herald of Sivershchyna», «Kyiv Journal of Modern Psychology and Psychotherapy».
Діана Ігнатенко

Діана Ігнатенко

Культурологиня та культурна менеджерка, експертка з комунікацій та промоції. Співзасновниця, авторка та ведуча онлайн-медіа SEVDI podcast & blog. Співпрацює з громадськими організаціями (Інтерньюз-Україна, Асоціація галеристів України), державними та комунальними закладами (Палац Гната Хоткевича, Львівський органний зал, Львівський національний університет імені Івана Франка), приватними закладами культури (галерея «Зелена канапа», інформаційна агенція «БФ»).
Євгенія Бистрицька

Євгенія Бистрицька

Директорка КЗ СОР «Сумський обласний центр культури», член правління ГО «Агенція «Креативна Сумщина», регіональний експерт з питань імплементації Конвенцій ЮНЕСКО «Про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження» (2005 року), сертифікована експертка школи креативної економіки Британської Ради, керівник масштабних креативних проектів, організатор івентів з досвідом роботи понад 20 років. Керівник проєктів "Перевтілення: портрети, що оживають» (2022), «Хоробрий уїк-енд», «Ініціатива РАЗОМ», «Лідери відновлення» (2023 р.)
Наталія Чижова

Наталія Чижова

Продюсерка культурних проєктів. Організаторка міжнародного мистецького проєкту «Ukraine. The Residence of Freedom». Співзасновниця агенції Plombir event та проєкту «Театр 360 градусів». Спікерка і учасниця міжнародних заходів івент-індустрії. Засновниця ГО «Волонтерська сотня».
Дмитро Ларченко

Дмитро Ларченко

Менеджер культурних та освітніх проєктів, співзасновник Платформи MY ART та фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv ART Week. Більше 8 років ініціатор та менеджер проєктів у сфері культурних та креативних індустрій, діджиталізації культурної спадщини.
Ольга Обласова

Ольга Обласова

Кандидатка історичних наук, докторка філософії [PhD], доцентка кафедри журналістики УМСФ, стейкхолдер освітніх програм, автор наукових та методичних праць. Членкиня Національної Спілки журналістів України. Голова Правління ГО «Яскрава країна», засновниця ГО «Дніпро Арт Резиденція» та волонтерського штабу мистецького фонду, провідник творчих програм воєнного часу «Різдво разом з Україною» та «ART-ПОСТ.UA» [Простір Освіти Сучасної Творчості]. Фахова спікерка дискусійних форумів, досвідчена членкіня журі багатьох міжнародних та всеукраїнських змагань в галузі медіа та культури.
Людмила Новицька

Людмила Новицька

Організаторка культурно-просвітницької діяльності. Заступник директора ТОВ «Галерея-музей «Історія становлення української нації». У 2006-2022 роках ТОП-менеджерка культурно-історичного проєкту «Парк Київська Русь». Фахівець з організації діяльності закладів культури та сервісних підприємств, проєктного менеджменту, проведення культурно-масових заходів, фестивалів, виставок, конкурсів, екскурсійної діяльності тощо.
Тетяна Чернинська

Тетяна Чернинська

Аналітик політики, проектний менеджер, консультант із розвитку. Реалізувала 15 проектів в гуманітарній сфері, розвитку культурних індустрій.
Олена Тригуб

Олена Тригуб

Викладачка кафедри дизайну Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, художниця, дизайнерка. Членкиня Національної спілки художників України, Спілки дизайнерів України. Авторка понад 50 наукових праць в галузі мистецтвознавства, педагогіки. Учасниця понад 100 художніх виставок, серед яких персональні, міжнародні, всеукраїнські, обласні, міські творчі проєкти. Керівниця науково-творчого гуртка «Fashion-дизайн». Експертка УКФ з 2018 року.
Ірина Саранча

Ірина Саранча

Менеджерка європейських проєктів, психологиня, дефектологиня, кандидатка педагогічних наук, доцентка, доцентка кафедри психології та соціальної роботи Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, голова правління Громадської організації Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді “Паросток”, фасілітаторка Фонду Абіліс (Фінлянддія) в Україні, авторка та керівниця понад 180 соціальних проєктів, підтриманих відчизняними та міжнародними донорами, експертка Українського культурного фонду.
Марина Бриль

Марина Бриль

Директор Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти, канд. психол. наук, доцент, заслужений працівник культури України. Викладач вищої школи (Луганська державна академія культури і мистецтв, Київський національний університет культури і мистецтв). Експерт освітніх стандартів фахової передвищої освіти галузі «Культура і мистецтво». Член оргкомітетів Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», мистецько-освітнього проєкту «CRESCENDO ART FORUM» тощо. Експерт Українського культурного фонду (2020 – 2023).
Валентина Лимаренко

Валентина Лимаренко

Фахівець з розвитку туризму, збереження культурної спадщини та розвитку креативних індустрій. Засновник та заступник голови правління ГО «МОЛОДА БАРВИСТА УКРАЇНА». Голова Комітету з питань підприємництва у сфері туризму, курортно-рекреаційної, ресторанно-готельної діяльності ДТПП. Експерт УКФ 2020, 2023 років. Засновник Всеукраїнського проекту «Єдина Україна: Схід і Захід разом». (2010). Співзасновник відкритої культурно-туристичної акції Public Relatios «Туристична Україна від Донеччини до Закарпаття» (2017).
Світлана Власенко

Світлана Власенко

Арт-менеджерка, мистецтвознавиця, голова ГО "Art Stream", керівниця мистецького проєкту "Старовинна музика в стародавньому місті" та освітньої онлайн програми «Ancient Music Play», експертка Експертної ради УКФ у 2020-2022 роках. Викладачка, авторка наукових публікацій.
Лариса Гаєвська

Лариса Гаєвська

Доктор наук з державного управління, професор, професор кафедри національної економіки та публічного управління Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, автор понад 100 наукових праць в галузі публічного управління, управління освітою, аналізу освітньої політики. Член редакційних колегій наукових журналів «Публічне врядування», «Вісник післядипломної освіти» серія «Управління та адміністрування». Експерт УКФ з 2022 року.
Тетяна Друзенко

Тетяна Друзенко

Громадська діячка, тренерка-фісілітаторка в проєктах, направлених на розвиток громадянської освіти в Україні, експертка з інституційного розвитку та проєктного менеджменту для організацій громадянського суспільства, засновник ГО «Школа громадської відповідальності».
Людмила Діннік

Людмила Діннік

Голова Громадської організації «Джерело підтримки». Організаторка Центру інтеграції і культурного дозвілля ВПО в рамках якого проводяться різноманітні культурні заходи що сприяють інтеграції вимушених переселенців у приймаючу громаду. Кураторка перформативних проєктів «Доріан Грей. Відродження.», «Бурлеск опера Мільйон доларів». Організаторка та кураторка артроєктів «Вечірні замальовки», «АРТхвиля», «АРТмандри», «#ARTСПАЛАХДНІПРО».