Ukrainian Cultural Foundation / Expert Council

Аудіовізуальне мистецтво

аудіовізуальне мистецтво

Євген Дворський

Євген Дворський

Менеджер проектів в сфері культури. Голова правління ГО «Культросвіт», керівник ініціативи «Кіномісія». Автор та керівник першого мандрівного кінотеатру «День кіно» в Україні. Автор понад 20 проєктів в сфері кінообслуговування та популяризації кіно.
Тетяна Дітковська

Тетяна Дітковська

Виконавчий директор, директор виробництва і знімальної групи проєктів: «Брати. Остання сповідь», «Нюхач-2», «Незламна», «Сторожева Застава», «Фокстер і Макс», «Захар Беркут», «Шукайте жінку» (Латвія), короткий метр «Mother». Член журі Міжнародного кінофестивалю «Кіно і ти» в м. Маріуполь з 2019 - 2020 рр. Організатор заходів, присвячених Україні та українцям в Литві: виставки, фотовиставки, участь у проекті «Українці в Литві».
Олександр Шпилюк

Олександр Шпилюк

Кінознавець, куратор кінопрограм. Артдиректор Української кіноакадемії, програмний директор Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів «КРОК», програмний консультант Одеського міжнародного кінофестивалю. Член Європейської кіноакадемії, ФІПРЕССІ, НСКУ. Заслужений працівник культури України, кавалер Ордену Мистецтва і Літератури Франції.
Наталія Мовшович

Наталія Мовшович

Керівниця напряму «Кіно» Українського інституту, менеджерка міжнародних проєктів та програм культурної дипломатії в сфері кіно, фахівчиня з комунікацій. У попередні роки керувала напрямком PR та паблісіті офіційного представника студії Universal та Paramount Pictures в Україні, працювала в команді Одеського міжнародного кінофестивалю та кінокомпанії «Артхаус Трафік», співпрацювала з Британською Радою в Україні в рамках програми «Culture Bridges».
Андрій Осіпов

Андрій Осіпов

Керівник Одеської кіностудії, кінопродюсер, письменник, громадський діяч, адвокат, правозахисник, експерт з місцевого самоврядування, науковець, член журі Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п'єс, пісенної лірики та творів для дітей Коронація слова, член Національної спілки кінематографістів України, член Всесвітнього клубу одеситів, експерт комісії з надання грантів Президента України молодим діячам у галузі кінематографії, експерт Агенції відновлення та розвитку, керівник програми «Прозорий та ефективний процес відновлення та розвитку України на місцевому рівні».
Олена Галаган

Олена Галаган

Лінійний продюсер, керівник проєктів. Професійний досвід понад 27 проєктів (художні, документальні, короткометражні фільми та телепередачі), серед них цикл документальних телепередач «Голодомор.Літописці», «Моя війна», цикл документальних пізнавально-розважальних авторських телепередач «Шляхами успіху і слави. Прихована історія», ігровий повнометражний ко-продукційний, ігровий фільм «Урсус», «Тривала втеча», повнометражний ігровий фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман», «Джура Королевич», повнометражний документальний фільм «Хор Верьовки» та інші. Експертка УКФ у 2023 р.
Гліб Лукʼянець

Гліб Лукʼянець

Продюсер, засновник східноєвропейського фасилітатора культурних проектів Gogol Foundation з виробничими компаніями в Польщі (Gogol Film) та Україні (Gogol Vertigo). Призер ключових індустрійних майданчиків європейської документалістики (IDFA Forum, DOK Leipzig, Sunny Side of the Doc, East Doc Platform), продюсер фільмів «Квіти України», «Син вулиць», «Дівія», випускник Державної кіношколи в Лодзі.
Станіслав Литвинов

Станіслав Литвинов

Режисер, продюсер, культурний менеджер, мистецтвознавець. Засновник ГО «Українська школа культурної̈ дипломатії̈». Автор освітнього курсу «Дипломатія мистецтвом». Режисер аудіовізуальних проєктів Посольства України в Лівані (2017-2022 років). Режисер Міжнародного фестивалю ретро-музики імені Богдана Веселовського. Автор ідеї та режисер документального циклу «Мистецтво про мистецтво» про сучасних українських художників. Ініціатор руху #ТворимоКультуруРазом.
Владислав Робський

Владислав Робський

Режисер, сценарист, автор проєктів, волонтер. Член Української Кіноакадемії, НСКУ, Української Гільдії режисерів. Засновник і віце-президент ГО «ОК». Член журі та радник міжнародний кіно та культурних фестивалів. Був координатором та викладав основи режисури і драматургії у «Produck School», «Терраріум» та ін. Переможець міжнародних фестивалів, сценарних конкурсів. Стипендіат і учасник міжнародних сценарних курсів, резиденцій, воркшопів та культурних програм.
Олена Бабій

Олена Бабій

Автор книг та кінознавчих розвідок з питань українського, європейського та індійського кінематографу, Член Української кіноакадемії, провідний кінознавець, координатор міжнародних проєктів КП «Київський культурний кластер», перекладач, автор фестивального проєкту «Київ. Із кінематографом у серці».
Євгенія Котенко

Євгенія Котенко

Виконавчий, операційний, фінансовий директор кіно- й телевізійних проєктів та суспільних заходів. У доробку робота в складі команд виробництва понад 50 фільмів. Протягом останніх років продюсерка серій документальних телевізійних проєктів «Голодомор. Літописці», «Моя війна», «Дитячий пісенний конкурс Євробачення-2023», повнометражних фільмів «Спомин», «Тривала втеча», «Будинок «Слово», «Нескінчений роман» та ін.
Віктор Вінтоняк

Віктор Вінтоняк

Меценат, голова правління ГО «Івано-Франківська кінокомісія». Співпродюсування виробництва українського кіно, учасник індустріальних панелей міжнародних кінофестивалів в рамках діяльності Асоціації кінокомісій України. Засновник проектів видавничої діяльності («Видавництво «Мантикора», Видавництво «Вавілонська бібліотека»), фестивального руху (Міжнародний фестиваль ковальського мистецтва «Свято ковалів»). Ініціатор розробки концепції та створення екосистеми креативних індустрій в рамках підготовки «Стратегії розвитку Івано-Франківська 2030».
Анастасія Шуменко

Анастасія Шуменко

Програмна менеджерка в міжнародній гуманітарній організації. Експертка креативних індустрій в міжнародних грантових програмах. Незалежна режисерка, продюсерка та координаторка виробництва національних і копродукційних фільмів та реклам.
Юлія Коваленко

Юлія Коваленко

Музикознавиця, тележурналістка, кандидатка мистецтвознавства, доцентка, лауреатка міжнародних телевізійних фестивалів. Голова правління ГО «Ініціативна кіногрупа «Широкий формат». Авторка понад 30 наукових публікацій з музичного та аудіовізуального мистецтва. Членкиня редакційних рад наукових журналів з мистецтвознавства. Членкиня журі Всеукраїнського конкурсу «Арт-журналістика». Стипендіат постдокторської програми MSCA: проєкт «CineGame Ukraine: сучасна Українська комп’ютерна мистецька гра з розвитку наративних навичок та кінограмотності».
Юрій Кочкаров

Юрій Кочкаров

Режисер, сценарист, письменник, фотограф, тренер по виробництву аудіовізуального контенту, автор культурно-мистецьких проектів, розробник навчальних курсів та посібників, член журі культурно-мистецьких конкурсів.
Юрій Сорока

Юрій Сорока

Український кінознавець, редактор, сценарист. Стажувався в структурі кінематографії Великої Британії. Один із організаторів першого в Україні загальнонаціонального спеціалізованого видання «Місцеве самоврядування», Державної премії України ім. О. Довженка, Центру Довженка. Головний редактор Національної кіностудії художніх фільмів ім. О. Довженка, головний редактор журналу «Українська культура». Автор понад 70 публікацій в українських і закордонних періодичних виданнях. Член Національної спілки кінематографістів України. Експерт УКФ 2019, 2020, 2022, 2023 рр.
Елла Штика

Елла Штика

Голова громадської організації «Інді Медіа Поліс», менеджерка культури, продюсерка документального кіно, кураторка лабораторії документального кіно для молодих митців Indie Lab, кураторка документальної програми та тематичних панелей фестивалю американського кіно «Незалежність». Розробляє і втілює навчальні програми з медіа для української молоді, кураторка табору Indie Media Camp.
Андрій Гнатенко

Андрій Гнатенко

Юрист, адвокат. Понад 10 років досвіду роботи із супроводу виробництва національних та ко-продуційних фільмів з державним і комерційним фінансуванням, які отримали нагороди та відзнаки на національних та міжнародних кінофестивалях. Співпрацює з Державним агенством України з питань кіно, Міністерством культури та інормаційної політики України та іншими національними та іноземними організаціями/фондами. Експерт УКФ з 2022 р.
Олександра Братищенко

Олександра Братищенко

Продюсерка та фестивальна менеджерка з понад 13-річним досвідом у кіновиробництві. З 2014 року є продюсеркою у творчому об’єднанні документалістів #BABYLON`13. У 2015 році здобула ступінь магістра з Організації кіно-телевиробництва в КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого. Засновниця ELERON PICTURES у 2020 році. Член Української кіноакадемії та Гільдії Неігрового Кіно. Учасниця програм EAVE on Demand (2019,2023) та EURODOC’23.
Оксана Приходько

Оксана Приходько

Кандидат мистецтвознавства. Викладач Київського Національного Університету театру, кіно та телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого та Луганської Академії мистецтв. Працювала шеф-редактором ТВ каналу «Інтер» та «Нового» каналу. Авторка наукових статтей, організаторка власних телепроектів.
Олег Карпин

Олег Карпин

Засновник та Генеральний директор Трускавецького міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат». Член Ради та Заступник голови (2019-2021) Громадської спілки «Асоціації кінокомісій України». Отримав Гран-прі на Ювілейному міжнародному конкурсі ім. Де Рішельє – 2020, за зразкову організацію та проведення Міжнародних кінофестивалів. Голова громадської ради «Бюджету громадських ініціатив м. Трускавця».
Людмила Томашпольська

Людмила Томашпольська

Режисерка, журналістка, педагогиня. Заслужена діячка мистецтв України. Кураторка курсу режисерів АМВ Київського міжнародного університету. Авторка та ведуча понад 700 випусків мистецького телепроєкту «Про ART». Менеджерка молодіжного кіновиробництва в Київському Палаці дітей та юнацтва. Організаторка Міжнародного кінофестивалю документальних фільмів «Історичний backstage України» (2023). Членкиня журі Міжнародного фестивалю юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» (2021-2023). Експертка Українського інституту книги (2022, 2023). Експертка УКФ (2021).
Анна Волкова

Анна Волкова

Медіаменеджер, досвід понад 15 років в кіноіндустрії. Організор та координатор роботи Української кіноасоціації (УКА), заступник генерального директора ТОВ "Фільм Ю Ей Менеджемент та Інвестментс", однієї з найбільших у Східній Європі компаній в сфері кіно- та телепродакшена. Ініціатор, співорганізатор, учасник низки масштабних індустрійних проєктів в Україні та за кордоном (Kyiv Media Week, PITCH UA, #UCANCOPRODUCE, Locations.com.ua, Lviv Location Guide та ін.).
Ростислав Мартинюк

Ростислав Мартинюк

Виконавчий директор продакшен-студії «Євразія Медіа». Актор телепрограм, присвячених гуманітарній політиці та постатям української історії ХІХ-ХХ століття, феномену станового українського козацтва та стратегій націєтворення. Був членом Експертної Ради Державної Агенції з питань кіно. Ко-продюсер стрічки В. Васяновича «Атлантида», художньої кінострічки Тараса Томенка «Будинок «Слово». Нескінчений роман», а також серії документальних фільмів «Моя війна». Організатор конкурсів матеріалів журналістських розслідувань, телепроєктів на YouTube та у співпраці з телеканалами: 5-ий, Апостроф, D1.
Дмитро Криворучко

Дмитро Криворучко

Заслужений діяч мистецтв України. Протягом 15 років головний ідеолог і головний режисер міжнародних фестивалів: «Таврійські Ігри», Міжнародний фольклорний фестиваль, Фестиваль Феєрверків, «Чорноморські Ігри». З 2008 член журі літературного конкурсу «Коронація слова». З 2005 по 2020 був головним редактором і креативним продюсером кінокомпанії «Фільм Телевіжн Технолоджі Постпродакшн». Серед продюсерських робіт телевізійні передачі, 27 художніх фільмів, 3 серіали, 165-серійна теленовела.
Володимир Аксьонов

Володимир Аксьонов

Оператор-постановник телевізійних фільмів, викладач кафедри фотомистецтва та операторської майстерності. Член журі кінофестивалю «Golden Frame». Головний оператор телетрансляцій та керівник операторських групп.
Сергій Міранков

Сергій Міранков

Організатор кінотелевиробництва, магістр публічного управління. Генеральний продюсер Франко-Українського фестивалю молодого кіно «MICT». Віце-президент Міжнародної асоціації розвитку і підтримки української культури. У попередні роки Керівник Київської кінокомісії та Заступник голови Громадської ради Державного агентства України з питань кіно.
Тетяна Ільчук

Тетяна Ільчук

Медіаекспертка, адвокатка. Досвід понад 10 років в медійній та культурній сферах. Співзасновниця Української Медіа Ліги. Очолювала проекти та комунікації Індустріального Телевізійного Комітету, працювала у ВР України, Національній Раді з питань телебачення і радіомовлення, в медійних громадських організаціях. Суддя Міжнародного конкурсу Medea Award, член міжнародної премії в сфері культурного різноманіття Adami Media Prize. Член громадських рад при Держкіно, Держмистецтв, робочих груп з реформування меценацтва в сфері культури. Експертка УКФ з 2022 р.
Юлія Чернявська

Юлія Чернявська

Продюсер , сценарист. Член правління асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні - дивись українське!». Член громадської організації «Українська кіноакадемія». Співзасновник «Спілки молодих кінокритиків України»
Роман Барабаш

Роман Барабаш

Режисер, продюсер, сценарист. Член НСКУ та Української Телевізійної Академії. Режисер понад сорока ігрових фільмів та серіалів, документального історичного проєкту «Голодомор. Літописці», а також циклів телепрограм «Моя війна», «Цивілізація на ім'я Україна», «Все для тебе» та інших. Національною премією «Телетріумф» визнано «Кращим телевізійним режисером» (2016) за фільм «Чорна квітка», який також переміг у номінації «Кращий національний фільм». Володар PLATINUM REMI AWARD «WorldFest Houston Film Festival» (2009). Дипломант українських фестивалів.
Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Журналістка, сценаристка, членкиня ГО «Волинська кінокомісія». Авторка сценаріїв документальних історичних фільмів «Реформація. 500 років потому», «Українське підпілля на Волині».
Олександр Гусєв

Олександр Гусєв

Кінокритик, фестивальний відбірник. Кінооглядач Укрінформу, програмний директор Міжнародного кінофестивалю Euregion Film Festival та Міжнародного кінофестивалю Shift Film Festival. Член Національної спілки кінематографістів України, член Української Кіноакадемії, член правління Спілки кінокритиків України, член ФІПРЕССІ. Експерт УКФ з 2019 р.
Сергій Борденюк

Сергій Борденюк

Кінооператор. Голова НСКУ 2023. Проводив зйомки ліквідації аварії на ЧАЕС у 1986 р. Член Експертної ради УКФ (2020-2023 рр.), член Експертної ради Держкіно України (2012-2019 р.), діючий член Правління УКА, член Європейської гільдії кінооператорів «IMAGO» , завідувач кафедри операторської майстерності КНУКіМ, доцент. Заслужений діяч мистецтв України (2003), Срібна медаль Національної Академії мистецтв України (2012), Сертифікат визнання Стівена Спілберга (1998). Зняв більше 50-ти ігрових та документальних фільмів.
Олег Яськів

Олег Яськів

Кінознавець, режисер-документаліст, науковець, доктор технічних наук, директор культурного Центру митрополита Андрея Шептицького, радник з науки та культури ректора Українського католицького університету, член спільноти Aspen Institute Kyiv. Автор понад 150 наукових праць та чотирьох монографій у галузі кінознавства та матеріалознавства. Голова правління аналітичного центру «Європейський діалог».
Антон Козюба

Антон Козюба

Голова ГО «Асоціація кіновиробників України», директор та продюсер компанії ТОВ «Пірат». У попередні роки художник по світлу на телеканалах. Продюсер фільму «Подарунок”, який здобув нагороду «кращий актор короткого метру - Богдан Бенюк» на кінофестивалі ПТАХ 2023 у Великій Британії; продюсер фільму «Майже святий Сеня», який став кращим на Kotka international 2022, та краща стрічка у номінації чорного гумору Roma FA 2022. Експерт УКФ з 2022 р.
Андрій Крутій

Андрій Крутій

Режисер, сценарист. В попередні роки другий режисер по роботі з акторами другого плану та акторами масових сцен телесеріал «Таксі» (2012), телесеріал «Слов'яни» (Словаччина, 2019). Другий режисер повнометражних ігрових фільмів «Де гроші» (2021), «Толока» (2020), «Доброволець» (2020), «Троє» (2015) та інші.
Олександр Максимчук

Олександр Максимчук

Продюсер, організатор кіновиробництва, забезпечував юридичний супровід понад 16 документальних та художніх фільмів, серед них телесеріали «Чорна квітка», «На лінії життя», «Потрійний захист», документальні фільми «Будинок «СЛОВО», «Sweets! A Tom Sawyer story», «Ізі» (Easy), «Сковорода» та інші. Продюсер більше ніж 8 документальних та художніх фільмів, серед яких «Вусатий фанк», «ЕКС», «Портрет на тлі гір», «Гравець з часом», «Велике Коло» та інших. З 2022р. член правління Української кіноакадемії, Українського Оскарівського комітету та Європейської кіноакадемії.
Наталія Красильникова

Наталія Красильникова

Менеджерка культурних проєктів, продюсерка, режисерка. Голова ГО «Арт Діалог», на базі якої, було реалізовано міжнародний театральний проєкт «H-Effect» та документальний фільм «Синдром Гамлета», фестиваль «Lampa.doc» та інші. Дворазова стипендіатка програми «Gaude Polonia» за напрямком «Кіно», стипендіатка програми ім. Лейна Кіркланда. Від червня 2022 р. координаторка програми артрезиденцій для представників театральної спільноти з України Театрального інституту ім. Рашевського (Варшава).
Роман Негрієнко

Роман Негрієнко

Український продюсер. Серед останніх продюсерських робіт повнометражний художній фільм «Подвійний іммельманн» та документальний історичний фільм-реконструкція «Северин Наливайко. Остання битва!». Член журі Міжнародного фестивалю Kyiv International Film Festival KINOLITOPYS. Виконавчий продюсер українських серіалів «День сонця», «Лікар Ковальчук», «Біженка», «Папараці», «Випадкових зустрічей не буває», «Гроза над Тихоріччям», «Центральна лікарня». Працював у команді шоу-проектів «Х-Фактор», «Україна має талант», «Танцюють всі», «Танці з зірками». Сьогодні - креативний продюсер "Громадське".
Павло Моісеєв

Павло Моісеєв

Член журі національної премії України в галузі телебачення «Телетриумф», медіа-юрист, фахівець у галузі комунікацій та GR. Секретар Незалежної медійної ради. Експерт проектів Ради Європи, «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) виконується в Україні Alinea International та фінансується Урядом Канади, «Медійна програма в Україні» Internews, ОБСЄ тощо. Експерт УКФ 2020,2021 рр.
Ярослава Наумова

Ярослава Наумова

Медіаменеджерка, редакторка, сценаристка. Керівниця напряму комунікацій Еспресо. Авторка численних публікацій в ЗМІ на теми медіа, кіно, ТБ. Переможець сценарних конкурсів «Своє кіно», ScriptMarket, фіналістка конкурсу від Dzygambd. Авторка сценарію фільму «Звичайний ранок» (2018). Членкиня Комітету Національної премії «Кіноколо».
Руслана Броновицька

Руслана Броновицька

Режисерка, сценаристка, піарниця культурно-мистецьких проєктів. Режисерка відеокліпу на кавер версію українського хіта «Враже», переспіваного іспанською мовою - «VERBO DE UCRANIANAS». Режисерка відео анімації «Лавандове бажання». Учасниця команди піарників Міжнародного проєкту Аmoami (Іспанія). Режисерка відеоролику «ЧаРівне». Режисерка анімаційного проєкту «Ковдрочка для яблуньки». Авторка та режисерка соціальних роликів проєкту «Добро на Різдво»; циклу фільмів «Сім чудес Рівненщини». Експертка УКФ з 2020 року.
Олена Кадирова

Олена Кадирова

Сценаристка, журналістка, письменниця, перекладачка, редакторка. Авторка численних журналістських статей та розслідувань, а також реалізованих сценаріїв для документальних та художніх телевізійних проєктів. Спеціалістка в галузях комунікації та практичного інтернет-маркетингу. Має багаторічний досвід в розробці та реалізації комунікаційних стратегій, координації промо-кампаній, у тому числі, для кіновиробництв.
Поліна Головко

Поліна Головко

Режисерка, продюсерка, документалістка. Одна із засновниць Української гільдії режисерів. Членкиня Документальної асоціації Європи, Європейської жіночої аудіовізуальної мережі, Української кіноакадемії. У 2021 році створила лабораторію для підтримки українських документалістів на етапі девелопменту - UkrDocLab. Зіграла роль літаючої дівчини в документально-експериментальному фільмі О. Балагури «Тривалість життя об'єкта в кадрі» - спеціальна відзнака, FIDMarseille (2012). Фільмографія: Будинок» (2006), «Фро» (2008), «Крок до свята»/документальний альманах «ПозаЄвро» (2012), «Позитив» (2014).
Сергій Ксаверов

Сергій Ксаверов

Кінокритик, автор видань «LB.UA», «DTFMagazine», сокуратор фестивалю «Київський тиждень критики». Є членом Міжнародної Асоціації Кінопреси (FIPRESCI) та Спілки кінокритиків України.
Георгій Черков

Георгій Черков

Кінознавець, кандидат мистецтвознавства (PhD), науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського Національної академії наук України, доцент кафедри кінознавства Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого. Член Спілки кінематографістів України. Співавтор колективних наукових праць, автор двох монографій, більше 40 наукових статей з питань екранних мистецтв, публікацій в медіа.