Ukrainian Cultural Foundation / Expert Council

Візуальне мистецтво

візуальне мистецтво

Анастасія Хлестова

Анастасія Хлестова

Кураторка виставок в Україні, Польщі та Австрії. Кураторка та засновниця artist-run простору Гараж 127 у Харкові. Координаторка Офісу Україна (Грац, Австрія). Учасниця резиденцій Кураторські практики в галереї Артсвіт (Дніпро, Україна), SWAP UK/UA (Глазго, Шотландія) та програми від PinchukArtCentre. Аспірантка факультету мистецтва та дизайну в Університеті Яна Євангеліста Пуркіне в Усті-над-Лабем (Чехія). Працювала над організацією резиденції Фундація (Польща) та Бієнале сучасного мистецтва NonStopMedia (2016, 2018), була кураторкою у Харківської муніципальної галереї (2015-2020).
Ольга Борисенко

Ольга Борисенко

Художниця-дизайнерка, кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри графічного дизайну і мистецтва книги Української академії друкарства. Членкиня Спілки дизайнерів України. Сфери наукового зацікавлення: комунікативний дизайн, трансдисциплінарні дослідження, медіадизайн. Творчі проєкти: синтез графіки, малярства і художнього текстилю; дизайн поліграфічної продукції; брендинг. Учасниця міжнародних і всеукраїнських мистецьких виставок текстилю, дизайну книги, плаката.
Роман Петрук

Роман Петрук

Художник, педагог, Заслужений діяч мистецтв України, доцент, член Національної спілки художників України, лауреат Премії імені М. Дерегуса в галузі образотворчого мистецтва та Премії Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України – Міста-героя Києва. Від 2018 – доцент Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Куратор виставкових проєктів. Автор понад 1000 творів візуального й декоративного мистецтва. Експерт УКФ з 2020 року.
Лія Достлєва

Лія Достлєва

Художниця, антропологиня культури, критикиня. Працює з темами травми, емпатії, суб’єктності і репрезентації вразливих груп. Гостьова кураторка фонду Ізоляція (2020), кураторка проєкту «Reconstruction of memory», Гостьова дослідниця Institut for Human Science (Відень, Австрія). Як культурна антропологиня в 2019-2022 брала участь у дослідницькому проєкті Festivalisation of values. Axio-normativity of Music Festivals який реалізується в Університеті ім. Адама Міцкевича (Познань, Польща).
Олена Тинник

Олена Тинник

Виконавчий та проєктний менеджмент громадської організації «Платформа взаємодій «Простір» (2018-2022). Член координаційного комітету громадського бюджету Рівного (2021). Експертка Українського культурного фонду: 2020 (Інноваційний культурний продукт), 2021 (Культура плюс), 2023 (Візуальне мистецтво). Координатор проєктів: «Перше digital-сузір'я муралів на карті України» (2020), Резиденція «Contemporary Art Rivne» (2021) за підтримки УКФ. Адміністративний менеджмент першого в Україні «HOUSE OF EUROPE FESTIVAL у Рівне» та 4 форумів креативних індустрій м. Рівне.
Надія Величко

Надія Величко

Дизайнер-графік, візуальна мисткиня, викладачка Харківської державної академії дизайну і мистецтв, PhD. Учасниця та переможниця всеукраїнських та міжнародних виставок а також арт-резиденцій в Польщі, Австрії, Німеччині, Ізраїлі. Бере участь у форумах, дискусіях та конференціях, має публікації у фахових виданнях з дизайну та мистецтвознавства, проводить лекції та воркшопи для широкого загалу.
Володимир Ньорба

Володимир Ньорба

Художник Міжнародної федерації фотомистецтва (AFIAP). Керівник 12-ти Міжнародних салонів художньої фотографії, художнього салону «Арт-Про», Української фотографічної платформи. Куратор 39-х виставок творів живопису та графіки, 159-х фотовиставок, в т.ч.: «Українська світлина», «100 фотолистівок з України», «Україна. Томос. Фрагменти». Керівник проєкту «Світ підтримує українських митців», директор Карпатського виставкового центру Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), член журі шести Міжнародних фотоконкурсів.
Олександр Храпачов

Олександр Храпачов

Художник-живописець, член Національної Спілки художників України. Старший викладач кафедри живопису і композиції Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Презентував персональні виставки в багатьох музеях та виставкових залах України і за кордоном, учасник безлічі всеукраїнських та міжнародних пленерів, симпозіумів, виставок. Автор наукових статей у галузі мистецтво. Експерт УКФ 2022, 2023 років.
Роман Білявський

Роман Білявський

Голова правління міжнародного мистецького об'єднання Art Media Holding «Civitas LEOPOLIS». Керуючий партнер ГО «Центр ініціатив сприяння соціальному та культурному розвитку в Україні». У попередні роки дійсний член правління ГО «Центр ЮНЕСКО у Львівській області». Менеджер у сфері культури та новатор ефективних арт-терапевтичних технік в боротьбі зі стресом / ПТСР /. Організатор та куратор міжнародних мистецьких проєктів / 2016-2023 рр. /. Куратор благодійних та соціальних проєктів для дітей з особливими потребами. Експерт УКРАЇНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ФОНДУ з 2019 р.
Богдана Бондар

Богдана Бондар

Художниця-графік, ілюстраторка у видавництві «Свічадо», видавництві «Портал», видавництві «Видавництво Старого Лева» періодичних виданнях. Перекладач. Волонтерка у Київському міському онкологічному диспансері.Співробітник інклюзивно-корекційного центру «Єва». У попередні роки кураторка гуманітарних проєктів в Посольстві Італії в Україні. Експертка УКФ з 2020 року.
Анастасія Гончаренко

Анастасія Гончаренко

Кандидат мистецтвознавства / Ph.D. in Art (2015). Науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України (м. Київ). Мистецтвознавець, арт-журналіст, арт-критик, кураторка художніх виставок та проєктів. Авторка наукових статей з мистецтвознавства та культурології. Учасниця всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій. Співзасновниця фестивалю молодіжного мистецтва «Art Seasons Contemporary» (2016 - 2018).
Ірина Матоліч

Ірина Матоліч

Мистецтвознавиця, арт-дизайнерка, завідувачка кафедри дизайну ЗВО «Університет Короля Данила». Кандидатка мистецтвознавства. Доцентка. Арт-менеджерка галереї «Бастіон», м. Івано-Франківськ, кураторка понад 50 виставкових проєктів. Членкиня Національної спілки художників України. Експертка УКФ (2022, 2023). Експертка НАЗЯВО. Авторка монографії «З історії українського мистецтвознавства: становлення, провідні особистості, наукові установи, навчальні заклади, сучасні проблеми» (2023), довідника «Мистецтвознавці України. 1991−2010» (2010).
Анна Єфімова

Анна Єфімова

Кандидатка мистецтвознавства (PhD), доцентка кафедри менеджменту мистецтва Львівської національної академії мистецтв, координаторка виставкової діяльності галереї ЛНАМ, дослідниця мистецтва в публічному просторі, арт-менеджерка, кураторка мистецьких проєктів. Комунікаційна менеджерка проєктів, реалізованих за підтримки УКФ у 2019-2021 рр. Серед них: 11 Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові, Комунікаційна кампанія галереї ЛНАМ, І Міжнародна резиденція молодих художників склярів «European Glass Education» та ін. Експертка УКФ у 2022 та 2023 рр.
Володимир Стасенко

Володимир Стасенко

Художник, дизайнер, мистецтвознавець, заслужений діяч мистецтв. Кандидат наук, професор ЛНАМ; НУ «ЛП». Завідував кафедрою Графічного дизайну і мистецтва книги УАД. Викладав у Академії мистецтв м.Тур (Франція). Експерт НАЗЯВО; Інституту модернізації змісту освіти. Розробник держстандартів, автор монографій. Співорганізатор конференцій, пленерів, куратор мистецьких проектів. Член журі міжнародних конкурсів. Працює у живописі, графіці, дизайні, інсталяції. Персональні виставки: Байройт, Будапешт, Відень, Краків, Львів, Мадрид, Рим.
Марта Іськів

Марта Іськів

Арт-менеджерка, комунікаційниця. Фахівчиня з комунікацій та виставкової діяльності Львівської національної академії мистецтв. Менеджерка виставкових проєктів, комунікаційниця «PM Gallery». SMM-менеджерка «Lviv Fashion Week» та інших проєктів за підтримки: «Нове життя старих речей», «Lviv Fashion Week for Eco», «Diversity You». Координаторка арт-проєкту «Lviv Art Week».