01 Листопада 2024, 10:11

За підтримки Українського культурного фонду вийшов новий епізод проєкту «Книга-мандрівка. Міста», присвячений історії Бахмуту на Донеччині. Проєкт є продовженням мультсеріалу «Книга-мандрівка. Україна», що з 2018 року виходить на ютубі та має свою активну аудиторію.

Анімаційний епізод спрямований на висвітлення проблем постраждалих від війни регіонів, зміцнення морального духу, підняття дискурсу про відновлення у воєнні та повоєнні часи. Автори ініціативи прагнуть підвищити увагу до окупованих та деокупованих міст України, зберегти історичну пам’ять, підтримати місцеву громаду та вимушених ВПО. 

Мультфільм озвучив ветеран російсько-української війни, громадський діяч, спортсмен, автор книги «Історія впертого чоловіка» Олександр Будько з позивним «Терен».

«Бахмут для мене – символ стійкості та боротьби, яка триває не лише на полі бою, але й у серцях тих, хто відновлюється після важких втрат. Вірю, що наші міста, як і ми самі, здатні піднятися з руїн та знову стати сильнішими. Це не просто історія про відвагу, це історія про нашу здатність не здаватися, незважаючи ні на що», – розповів доброволець ЗСУ Олександр Будько

Глядачі відеоролика дізнаються, зокрема, ким засноване місто Бахмут та на чому воно «розбагатіло», завдяки яким ще промислам місто було відоме на всю Європу та які перепони долає сучасний Бахмут. 

Епізод «Книга-мандрівка. Бахмут» можна переглянути на ютуб-каналі проєкту за посиланням. 

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.



Категорія: Статті