+380 (44) 506 22 66 [email protected]
28 Жовтня 2024, 12:10

3 та 27 листопада у Київському академічному театрі «Золоті Ворота» за підтримки Українського культурного фонду відбудеться вистава про депортованих в росію українських підлітків «Я повернуся». Жанр вистави – трагічна комедія режисерки Анни Турло за однойменною п’єсою драматургині Оксани Гриценко

За сюжетом, троє підлітків з Херсонщини опиняються в дитячому таборі в окупованому Криму. Там вони намагаються осмислити, що відбувається, опиратися проросійській пропаганді, водночас продовжуючи жити своє підліткове життя з характерним для нього проблемами, почуттями та раптовим дорослішанням.

«Я брала інтерв'ю у підлітків із Херсону, які були в кримських таборах і потім змогли повернутися в Україну. Я дізналася у них не лише про факти, а й про кольори, запахи Криму, про мову, якою вони спілкувалися, про жарти, про дружбу, про булінг, про страх, про сум за мамою і бажання повернутися додому», – розповіла драматургиня Оксана Гриценко.

Анна Турло познайомилась з текстом п'єси під час резиденції в Чехії. Там організувала читку для чеського глядача. За її словами, вистава – це розмова на серйозну тему в неочікуваному форматі. 

«Герої проживають пригоди, бачать "страшними" речі, які видались би кумедними дорослим, і навпаки – по-дитячому осмислюють ті події, які є справді страшними. Діти, які не за своєю волею опиняються в “піонерському таборі”, все одно залишаються дітьми – кидають виклик усьому світу, протистоять дорослим, вчаться підтримувати одне одного і вірять у щасливий кінець. Дуже ціную в тексті Оксани Гриценко саме цю реалістичну щиру "дитячість"», – розповіла режисерка Анна Турло.

Придбати квитки на прем’єрні покази можна за посиланням або спробувати виграти їх в нашому ексклюзивному розіграшів інстаграмі УКФ.

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.


Категорія: Статті