07 Жовтня 2024, 10:10

У Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся прем’єрний показ документального фільму про професіоналізм, стійкість та мужність українських медичних працівників «Непохитний медичний стрій».

Фільм, відзнятий в межах проєкту за підтримки Українського культурного фонду, має на меті підвищити обізнаність суспільства про важливість медичної служби під час війни в Україні, підтримати моральний дух медиків і військових та віддати шану тим, хто рятує життя в неймовірно складних умовах.

Режисер стрічки Сергій Ягубов прагнув донести до глядачів емоційні та зворушливі історії медиків, щоб допомогти краще зрозуміти складність ситуацій, з якими стикаються герої у прифронтових зонах і на передовій.

«"Непохитний медичний стрій" – це серія двох вебфільмів про медичних працівників, які по лікоть у крові рятують життя не тільки захисників й захисниць вітчизни, але й цивільних, адже ракетні атаки ворога змушують лікарів в прямому сенсі жити в госпіталях. Історії героїв, які окрім допомоги пацієнтам, знаходять час для мистецтва, висвітлюють відданість українських медиків. Вони в неймовірно складних умовах продовжують виконувати професійні обовʼязки та своїми творами розвивати українську культуру», – зазначили в команді проєкту.

«Непохитний медичний стрій» знайомить глядачів з надзвичайними історіями героїв стрічки, серед яких бойова медикиня-штурмовик Олена «Риж», парамедик-вогневик Олександр «Ктулху», нацгвардієць Володимир «Шева» та інші. Переглянути перший вебфільм, героїнею якого стала Олена «Риж», вже можна на ютуб-каналі проєкту за посиланням

«Шлях Олени “Риж” від рестораторки до штурмовика показує глибоку відданість своїй країні та бажання допомагати на всіх фронтах, зокрема на полі бою та наданням першої медичної допомоги. В 2023 році разом з командиром роти Олегом Сенцовим брала участь в боях під Авдіївкою, що він оприлюднив в одному із своїх відео», – йдеться в описі фільму. 

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурна та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.

Категорія: Статті