Ви можете поставити питання фахівцям Українського культурного фонду і отримати на нього відповідь на той контакт, що вкажете у цій формі.
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете надіслати собі на пошту форму для його відновлення!
У вівторок, 25 березня, відбулося виїзне засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики в офісі Українського культурного фонду. За участю представників інституції і Міністерства культури та стратегічних комунікацій України члени Комітету обговорювали результати діяльності УКФ за вісім років та необхідні зміни до Закону України «Про Український культурний фонд».
Основна мета змін – удосконалення правових засад діяльності Фонду, що прозоро й ефективно діє з 2017 року як ключова інституція з підтримки мистецьких ініціатив. Одним із наскрізних питань, яке було піднято під час обговорення, стала затримка платежів казначейськими органами за грантовими договорами УКФ.
Виконавча директорка УКФ Анастасія Образцова нагадала, що через дію постанови №590 виплати за грантами УКФ опинилися у третій, останній черзі державних платежів, що фактично заблокувало діяльність Фонду у 2024 році та суттєво вплинуло на реалізацію культурних проєктів по всій країні.
«Щоб уникнути повторення минулорічної кризи, яка фактично паралізувала роботу установи, ми запропонували перенести гранти УКФ до другої черги бюджетних платежів. Це дозволить забезпечити стабільне фінансування культурних проєктів і не зупиняти розвиток креативного сектору, який сьогодні як ніколи потрібен Україні. Ми не можемо дозволити, щоб десятки важливих культурних проєктів знову опинилися під загрозою», – сказала Анастасія Образцова.
Під час засідання також було обговорено необхідність сталого фінансування проєктів на рівні не менше 0,1% видатків загального фонду Держбюджету за попередній рік, доопрацювання нормативно-правових актів для підтримки довготривалих проєктів, а також врегулювання процесу розроблення та затвердження пріоритетних напрямів діяльності УКФ. Не оминули увагою і тему можливості надання інфраструктурних грантів та підтримки регіональних медіа.
Члени Комітету підкреслили, що діяльність УКФ досягає навіть найменших громад, забезпечуючи вагому підтримку їхніх культурних ініціатив, тому ухвалення оновленого закону дозволить модернізувати роботу установи і посилити її інституційну спроможність відповідно до сучасних викликів.
«Культура має бути доступною для кожного – незалежно від місця проживання, прізвищ чи зв’язків. Саме з цією метою ми 8 років тому створили Український культурний фонд. Це була справжня культурна революція. Ми змінювали філософію: замість того, щоб влада вручну вирішувала, кого підтримати, ми дали шанс кожному – незалежно від того, в якому селі чи містечку ти живеш. Адже гроші держави мають розподілятися справедливо. Пишаюся тим, що ця інституція забезпечує прозорість в галузі розподілу державних коштів у культурному просторі й донині», – зауважив голова підкомітету з питань культури, ініціатор Закону України «Про Український культурний фонд» Микола Княжицький.
«Під час туристичного туру Тернопільщиною вперше побачила, як УКФ підтримує не лише масштабні, а й локальні ініціативи маленьких громад. Це – основа справжньої культурної ідентичності, особливо під час війни», – зауважила заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук.
Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж восьми років своєї діяльності Фонд профінансував 2951 проєкт. Сума інвестованих коштів у них становить понад 2 млрд грн, а кількість охопленої аудиторії – 56 млн осіб.
Категорія: Статті