Ви можете поставити питання фахівцям Українського культурного фонду і отримати на нього відповідь на той контакт, що вкажете у цій формі.
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете надіслати собі на пошту форму для його відновлення!
21 листопада до Дня пам’яті в українських кінотеатрах вийшла документальна картина про жертв Голодомору «Сімейний альбом». За підтримки Українського культурного фонду фільм перекладений та дубльований п’ятьма іноземними мовами – англійською, німецькою, французькою, польською та іспанською.
За словами творців стрічки, фільм присвячений історичним паралелям між подіями Голодомору 1932-1933 років та сучасною війною, яку веде Росія проти України. У реаліях нової боротьби за виживання української нації фільм покликаний стати інструментом відновлення історичної справедливості та культурної дипломатії України.
Картина розповідає історію британської фотографині Самари Пірс, яка випадково дізналась, що її прадід Александр Вінербергер з Австрії став свідком Голодомору в Україні в 1932–1933 роках. Тепер Самара вирушила в експедицію на Харківщину, щоб зробити власні фото. Так вона вирішила показати світові російську агресію і геноцид українців, які тривають і сьогодні.
«За злочин Голодомору ніхто так і не поніс відповідальності. І саме тому сьогоднішня війна в Україні стала можливою: Росія повернулась завершити те, що не вдалося їй повною мірою 90 років тому», – зазначила режисерка фільму Марина Ткачук.
Прокат фільму у більше, ніж 80 кінотеатрах України триватиме до 27 листопада включно. Обрати сеанс і придбати квитки можна за посиланням. Упродовж 22–24 листопада в Києві, Львові та Хмельницькому проведуть спецпокази за участю головної героїні фільму, режисерки та продюсерів.
Світова прем’єра фільму відбулась у жовтні 2024 року на Варшавському кінофестивалі. У Дні вшанування пам’яті жертв Голодомору й упродовж 2025 року влаштовуватимуть спецпокази докфільму у Франції, Іспанії, Португалії, Чорногорії, Канаді, Японії, Малайзії, Йорданії, Гані та інших країнах. Окремо фільм покажуть у Раді Європи та Європарламенті.
Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.
Категорія: Статті