+380 (44) 506 22 66 [email protected]
30 Жовтня 2024, 17:10

У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» за підтримки Українського культурного фонду запрацював віртуальний квест «Лавра в смартфоні: оживляємо історію завдяки віртуальним квест-місіям». Ініціативу втілило ТОВ «Фріджен» в межах грантової програми «Культурна спадщина».

Проєкт охоплює 12 віртуальних квест-місій, кожна з яких складається з 10 точок, що знайомлять з історією та культурною спадщиною святині. Інтерактивні тури розроблені за допомогою технологій віртуальної та доповненої реальності з аудіосупроводом. Як зазначають автори проєкту, такий підхід дозволяє подолати географічні, соціальні та інклюзивні бар’єри та надати доступ до культурної спадщини у новому форматі.

«Цифровізація – це більше ніж технологія, це певний місток між минулим і майбутнім, між українською культурою і світом. Завдяки цьому проєкту ми зберігаємо цінність заповідника "Києво-Печерська лавра" та робимо його відкритим для світу. Цей проєкт відкриває нові можливості для туризму», – поділився керівник проєкту Юрій Галушка під час презентації проєкту. 

Щоб вирушити у цифрову подорож, користувачам необхідно завантажити мобільний застосунок freegenGO та обрати один з трьох ключових історичних періодів розвитку Києво-Печерської лаври: княжі часи, литовсько-козацька епоха та новітній час. Кожен з періодів супроводжується інтерактивними розповідями про 12 видатних особистостей, зокрема Нестора Літописця, Аліпія Печерського, Іллю Муровця, Івана Їжакевича та інших. 

Відвідувачі, які завітають до Києво-Печерської Лаври наживо, зможуть відсканувати QR-код на території заповідника, відкрити застосунок та розпочати подорож. На кожній точці квесту віртуальні гіди розповідатимуть історії з життя постатей, що вплинули на історію та культуру, представлені у цікавій ігровій формі. Відвідувачі зможуть не лише слухати екскурсію, а й взаємодіяти з віртуальними персонажами, розглядаючи їх у всіх деталях завдяки смартфону. 

Завантажити мобільний додаток freegenGO можна в App Store або в Google Play. Після цього в розділі «Новини» обирати період, що зацікавив – та маршрут згідно з напрямом: «Віра», «Воля», «Розум» або «Творчість».

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.


Категорія: Статті