Ви можете поставити питання фахівцям Українського культурного фонду і отримати на нього відповідь на той контакт, що вкажете у цій формі.
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете надіслати собі на пошту форму для його відновлення!
У четвер, 12 грудня, у Києві відбувся перший в історії Українського культурного фонду шоукейс «Культура. Історії успіху», присвячений результатам грантової діяльності УКФ за 2024 рік. Захід, організований у партнерстві з Національним бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні, став платформою для представлення найуспішніших проєктів, втілених за підтримки Фонду, а також обміну досвідом та обговорення проблематик й майбутніх перспектив у культурному секторі України.
Шоукейс розпочався з виступів Галини Григоренко, першої заступниці Міністра культури та стратегічних комунікацій України, Наталії Кривди, голови Наглядової ради УКФ та Анастасії Образцової, виконавчої директорки УКФ. У вітальних промовах вони підкреслили важливість підтримки культурної сфери та інвестування у мистецькі проєкти.
«Довіра до прозорої інституції не виникає за один день – це тривалий процес, який формується через конкретні дії та події, подібні до тієї, що відбувається сьогодні. Український культурний фонд – це інвестиційний інструмент для розвитку культури, а не бюджет для споживання чи витрат. Кінець року завжди спонукає до підсумків: аналізу здобутків, помилок і можливостей для зростання. Втім, рішення, що змінюють і вдосконалюють роботу Фонду, не повинні ухвалюватися виключно в стінах Міністерства чи УКФ. Ці рішення мають народжуватися у співпраці з ключовою аудиторією – грантоотримувачами, експертами, які оцінюють проєкти, і всіма, хто надає важливий зворотний зв’язок. Саме на основі цього діалогу, що став підґрунтям сьогоднішнього заходу, можливі реальні зміни на краще», – сказала Галина Григоренко.
«Фінансування культури – це не витрати, а інвестиція в майбутнє. Борючись за бюджет Фонду на 2025 рік, нам вдалося об’єднати зусилля, здавалося б, неочевидних гравців. Це спільна робота профільного комітету Верховної Ради, Міністерства культури, дирекції Українського культурного фонду на чолі з новообраною директоркою, Наглядової ради УКФ та активної громадськості. Завдяки цій синергії ми забезпечили бюджет Фонду наступного року у розмірі 250,7 млн грн, з яких 190 млн грн буде спрямовано безпосередньо на підтримку культурно-мистецьких проєктів. Це спільна перемога, яка доводить, що культура є пріоритетом навіть у складні часи», – сказала Наталія Кривда.
«У попередні роки Фонд проводив звітні заходи, але формат шоукейсів ми впроваджуємо вперше. Подібний захід може стати чудовою традицією наприкінці кожного року – платформою для презентації проєктів, реалізованих за підтримки УКФ, а також обміну новими можливостями. Також з впевненістю заявляю: ми прагнемо будувати роботу Фонду на засадах людяності та людиноцентричності. Наше головне завдання – покращити взаємодію заявник-УКФ, зробивши її прозорішою, зручнішою та ефективнішою. Ми усвідомлюємо, що жодна система не є досконалою, тому прагнемо виявляти слабкі сторони й шукати шляхи їх вирішення, навіть у межах бюрократичних і законодавчих обмежень. Попри обмежений внутрішній ресурс і значне навантаження на команду, цей підхід є для нас необхідним і пріоритетним інструментом для подальшого розвитку. Ми працюємо для вас і разом із вами, адже тільки у співпраці можна досягти реальних змін», – сказала Анастасія Образцова.
Програма чотиригодинного заходу містила презентації грантоотримувачів своїх культурних продуктів, що демонстрували, зокрема, підходи до збереження культурної спадщини, підтримки локальних ініціатив, а також інтеграції інклюзивних рішень у культурному секторі. Серед представлених на заході проєктів: «Віртуальний музей Харківської опери», 3D-моделі «Культурна спадщина Сатанова. 3D-loading», «Українська писанка в європейському просторі», «Оповім ти дашто. Лемківські казки», «Поза часом – проєкт трансформації української музики ХХ століття», «Адаптація вистав для глядачів Національної оперети України з порушенням зору та слуху», «Книга-мандрівка. Крим - це Україна», додаток «Культурна спадщина в один клік», документальний фільм «ГРІМ серед ясного неба», музичний альбом «Територія Різдва. Дух нескорених».
Також було презентовано результати інституційного проєкту «Заправка» – спільна ініціатива з підтримання мистецьких резиденцій УКФ, Українського інституту та програми Європейського союзу House of Europe, яка діє з 2020 року.
Загалом захід відвідали понад 90 гостей, серед яких грантоотримувачі та потенційні заявники УКФ, представники культурних інституцій й спільнот, партнери та громадські діячі. Гості мали змогу наживо почути історії успіху грантоотримувачів Фонду та побачити їхні досягнення, дізнатися про інноваційні ідеї та підходи у створенні культурних ініціатив, обговорити перспективи співпраці у культурному секторі.
Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.
Категорія: Статті