+380 (44) 506 22 66 [email protected]
29 Березня 2025, 11:03

Голова Наглядової ради Українського культурного фонду Наталія Кривда наголосила на критичній важливості впровадження довгострокових грантів терміном до двох років через відповідні зміни до Закону України «Про УКФ». Це дозволить реалізовувати сталі й масштабні проєкти, які розвиватимуть культуру всередині країни та гідно представлятимуть її за кордоном, розповіла вона ведучому Вадиму Карп’яку в ефірі телемарафону «Єдині новини». 

«Через законодавчі обмеження 'бюджетного року' зараз заявники УКФ мають лише чотири-шість місяців на реалізації своїх ініціатив, але інколи для якісного втілення потрібен значно більший термін. Запровадження, наприклад, дворічних грантів дозволить підтримувати великі, помітні та значущі ініціативи», – пояснила Наталія Кривда.

📰 Читайте також: Наталія Кривда та Богдана Півненко стали лауреатками премії «УП 100. Сила жінок»

За її словами, заснування Українського культурного фонду вісім років тому стало новим етапом у співпраці держави з культурним сектором, та визначальним кроком до прозорого діалогу між ними. УКФ відкрив доступ до фінансування для тих, хто раніше й не сподівався на підтримку держави, оскільки не бачив для цього реальних можливостей.

«Революція гідності запропонувала нам нові формати соціальної солідарності, нові формати співпраці між громадянами й державою. І УКФ, як і інші державні інституції, створені в той період, став імплементатором, фактично упредметнив нові суспільні цінності, які з’явилися. Вісім років тому УКФ проголосив, що будуватиме такі стосунки між державою і діячами культур й митцями, які будуть продуктивні, ефективні й на користь обом сторонам. Завдяки УКФ тисячі людей долучаються до культуротворення України щороку, і це, як на мене, найпотужніша зміна», – підсумувала голова Наглядової ради УКФ.  

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж восьми років своєї діяльності Фонд профінансував 2951 проєкт. Сума інвестованих коштів у них становить понад 2 млрд грн, а кількість охопленої аудиторії – 56 млн осіб.

Категорія: Статті