+380 (44) 506 22 66 [email protected]
29 Жовтня 2024, 13:10

У Львові презентували виставку інклюзивного проєкту Diversity You 2024, створеного Фундацією мистецьких ініціатив «Візія» за підтримки Українського культурного фонду. Проєкт має на меті привернути увагу української та міжнародної спільнот до проблематики людей з інвалідністю в Україні в умовах війни через онлайн та офлайн презентації.

Основу проєкту складають фотосесії семи героїв, кожен з яких набув інвалідності під час повномасштабної війни в Україні, але знайшов в собі сили і стійкість жити далі. Вони на один день стали моделями, вбрали одяг українських брендів Vozianov, Chereshnivska і Starchak, аксесуари від mann.studio й поділилися своїми історіями.

«Герої походять з різних регіонів України. Це чоловіки й жінки різного віку, у них різні професії. Попри складний досвід інвалідності та пов’язані з нею труднощі наші герої знайшли у собі сили жити далі, щодня підтримуючи й надихаючи інших. Diversity You 2024 – щоб сказати всім навколо, що протез замість кінцівки – це наша нова нормальність. У ній інвалідність – не завжди про втрачені можливості, це ще й про сили здобувати нове та досягати того, що не вдавалося раніше», – зазначили в команді проєкту. 

У проєкті Diversity You 2024 представлені історії життя:

  • Львів'янина Андрія Мандрика, який після втрати ноги зайнявся футболом, і тепер його команда привозить кубки з міжнародних змагань для України.
  • Киянина Романа Тельпа, незрячого музиканта, творами якого захоплюються як критики, так і поціновувачі. У перші дні повномасштабного вторгнення під час евакуації хлопець виконував композиції на фортепіано. Відео його гри хтось з присутніх слухачів відправив на конкурс фестивалю «Політ з одним крилом», де Роман отримав гран-прі.
  • Розвідника, визволителя Херсону Ігоря Крупнова, який став першою людиною в історії України із встановленими в кістки протезами ніг. Сьогодні капітан здійснив давню мрію — побував у США, водить машину, займається спортом і волонтерить, наближаючи перемогу.
  • Учительки Олени Свєтлової з Лисичанська, яка потрапила під обстріл. Уламок снаряду потрапив їй в око і знищив частину обличчя, але вона й надалі проводить уроки для своїх учнів, які опинилися у різних куточках світу, бере участь у проєктах, присвячених красі.
  • Гайворончанки Ірини Хмелюк із Кіровоградської області, яка втратила сина на війні, перемогла онкологію і знайшла у собі сили підтримувати інших українок, які також залишилися без рідних і близьких через військову агресію росії; її громадська організація пропонує жінкам чимало можливостей.
  • Добровольця Євгена Шваба, який втратив ногу до кульшового суглоба, здобуває професію психотерапевта, ходить у госпіталь до поранених захисників, аби мотивувати їх одужувати; нещодавно він зустрів своє кохання.
  • Хмельничанина Віталія Казакова, який воював на межі Донецької і Луганської областей, де і втратив обидві ноги. Йому виготовили протези у Берліні, і на даний час герой проходить реабілітацію, водночас рвучись збирати дрони й допомагати побратимам.

Виставка Diversity You 2024 триватиме до 1 листопада 2024 року включно на площі Коліївщини у Львові. Також експонуватиметься в межах Lviv Fashion Week з 2 по 3 листопада.

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.

Проєкт Diversity You відбувається уже втретє. Попередні його герої розповідали про прийняття інакшості у суспільстві, однак цього року «Diversity You 2024» – про інакшість через травми, завдані війною росії проти України. 




Категорія: Статті