+380 (44) 506 22 66 [email protected]
24 Жовтня 2024, 09:10

У Києві за підтримки Українського культурного фонду відкрилась банерна виставка «Герої наших вулиць», присвячена українським військовим, на честь яких названі або перейменовані вулиці в українських містах. Виставка, організована ГО «Історична платформа», покликана зберегти пам’ять про героїв російсько-української війни, привернути увагу до важливості меморіалізації та протидіяти дезінформації в історичній площині та посилити українську громадянську ідентичність.

На банерах представлено історії воїнів, серед яких Роман Ратушний, Олександр Оксанченко, Дмитро Коцюбайло, Юрій Руф, Олег Куцин, Сергій Миронов, Максим Левін, Павло Лі, Юлія Здановська, брати Котенки, Олександр Махов. За словами голови ГО «Історична платформа» Інни Крупник, фотовиставка дає змогу перехожим вичерпно ознайомитися з історіями кожного з них.

«Маркування міського простору, створення меморіальних просторів, інтерактивні форми вивчення історії та збереження пам’яті – це частина нашої національної традиції вшанування оборонців та жертв війни», – зазначила Інна Крупник.

Виставка розміщена у сквері біля станції метро «Контрактова площа» й триватиме до 22 листопада 2024 року включно. 26 жовтня експозиція також запрацює на Хрещатику біля Головпоштампту й триватиме до 31 грудня 2024 року. Ще виставки експонуватиметься у Вінниці біля Водонапірної Вежі та Луцьку на площі Лесі Українки. В обох містах триватимуть з 29 жовтня по 30 листопада 2024 року.

Також в межах проєкту «Герої наших вулиць» за підтримки УКФ передбачено встановлення 11 стріткодів інформаційних табличок з QR-кодом, що відповідатимуть на питання: на чию честь названа вулиця, та розповідатимуть історії захисників. Цей процес розпочнеться в листопаді.

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.



Категорія: Статті