+38 (099) 638-52-73 info@ucf.in.ua⠀press@ucf.in.ua
23 Січня 2023, 17:01

Наскільки актуальне питання культури для молодої аудиторії в умовах війни? Якій культурній діяльності молодь надає перевагу? Що заважає присвячувати більше часу культурному дозвіллю?

U-Report та Український культурний фонд провели опитування і поцікавилися у молоді про культурне дозвілля та загалом про ставлення до сфери культури. Головною задачею було зрозуміти актуальність культури для молоді та визначити рівень запиту на український мистецький продукт. 

Звідки молодь отримує інформацію про культурні заходи у своєму місті?

Найбільша частка респондентів - 82,5% отримують інформацію із соціальних мереж та інтернету. 34,8% дізнаються про культурні заходи від друзів та знайомих, а 18,6% - з реклами на бігбордах чи у транспорті.

Середній показник рівня задоволеності організацією культурного дозвілля у місті чи населеному пункті становить 3,4 бали за 5-бальною шкалою.

Як на думку молоді війна вплинула на сферу культури? Яким заняттям молодь почала присвячувати більше часу?

34,2% молоді почали більше спілкуватися з рідними та близькими людьми. 32,8% респондентів приділяють більше часу соціальним проєктам та волонтерству. 30,6% сконцентрувалися на самоосвіті, включаючи проходження короткострокових курсів, перегляд навчальних відео. Зазначили, що почали більше читати 22,7% респондентів, а згадали перегляд кіно, відеофільмів як основну активність 19,4%. 

Що, окрім війни, заважає молоді відвідувати культурні заходи частіше?

57% усіх респондентів зазначили, що з початку війни частота відвідування ними культурних заходів суттєво зменшилася. 

36,3% вказали як причину стан психічного здоров’я: загальну втому, відсутність настрою. 30,3% молоді згадали основною причиною нестачу коштів та фінансові складнощі. На брак часу для культурного дозвілля поскаржилися 28,2%. 22,1% респондентів не мають компанії для відвідування заходів, а 13,8% назвали причиною брак інформації про цікаві культурні події та заходи. 

«Зараз важливо, щоб молоді люди якомога більше долучалися до культурного життя України й розуміли, що вони - невід’ємна частина українського культурного простору. Це потрібно для формування цілісної української ідентичності та усвідомлення власної культурної самобутності. Ба більше, післявоєнна відбудова потребує широкого залучення всіх верств українського суспільства, зокрема однієї з найбільш активних та працездатних його частин - молоді», – зазначила Людмила Кожекіна, завідувачка сектору аналітичної роботи Українського культурного фонду.

Категорія: Статті