22 Листопада 2023, 16:11

В Україні оцифрують та розмістять у віртуальній галереї графіті відомого британського вуличного художника Бенксі, написані у Києві, Ірпені та Бородянці.

Проєкт з цифровізації «НУАРТ» (Новий Український АРТ), створений за підтримки Українського культурного фонду, презентували у Києві 22 листопада. Команда проєкту вже провела фотометрію та сканування артоб'єктів Бенксі. Нині завершує роботу над сайтом проєкту та розміщенням цифрових 3D-версій графіті у віртуальній галереї, що буде доступна незабаром для широкого загалу.

«Диджиталізація у першу чергу починалась саме як один з елементів збереження культурної спадщини, але зараз ми переходимо до іншої частини – її популяризації. Поступово ми маємо перейти до третього елементу диджиталізації – це комерціалізація», – зазначив виконавчий директор УКФ Владислав Берковський під час презентації проєкту.

Завдяки сучасним AR/VR-технологіям будуть створені не лише умови для збереження робіт Бенксі, а й можливість збільшити кількість аудиторії, як української, так і світової, що зможе ознайомитися зі стінописами.

«Цей проєкт побудований на роботі з мистецькою інтервенцією. Бенксі – один з найвідоміших авторів сучасності, зокрема стріт-арту, інкогніто з'явився в Україні і створив сім робіт, якими він почав розмову про воєнну Україну і те, що відбувається в Україні, з усім світом. Це мова мистецтва», – зазначив артменеджер проєкту Олександр Цегольник.    

                     

Категорія: Статті