+38 (044) 504-22-66 info@ucf.in.ua
17 Вересня 2021, 15:09

Налагодження діалогу між українським та іноземним бізнесом і відкриті можливості їх ефективної співпраці в форматі «В2В», у тому числі, й за державної та європейської підтримки в рамках створення та реалізації інноваційних, міжнародних та регіональних культурних проєктів, – одні з ключових особливостей ювілейного ХХ Міжнародного економічного форуму – 2021. 

Про постпандемічний світ: від нових викликів до стійкого економічного розвитку, капіталізацію через додану вартість, інвестиції в цінності та міжнародну технічну допомогу, як інструмент впливу на соціально-економічний розвиток громад, дискутували у Львові політична еліта України, дипломатичний корпус в Україні, український бізнес, представники державних та європейських інституцій, провідних міжнародних компаній, торгових місій із більш ніж 20 країн світу.

«7% проєктів від загальної кількості підтриманих державними грантами УКФ – це держсектор, тоді як 93% - це недержавний сектор: фізичні особи-підприємці та громадські організації. Бізнес у секторі культури – це також може бути прибутково, якщо є гарна ідея проєкту, бажання якнайкраще її реалізувати і якісно складена заявка на підтримку Фонду», - запевнив Виконавчий директор Українського культурного фонду Владислав Берковський

Окреслюючи головні переваги й можливості співпраці у сферах культури і бізнесу, очільник Фонду зазначив, що вже за місяць-півтора Український культурний фонд анонсує офіційний старт грантового сезону-2022. Серед фінального списку Програм очікуються «Культурна спадщина» із, як мінімум, трьома ЛОТ-ами на запит сьогодення: «Діджиталізація», «Кроссекторальні дослідження» та «Забезпечення культурної спадщини», а також – Програма з акцентом на підтримку регіонів. 

«Ми започатковуємо ще одну ініціативу – регіональну підтримку шляхом співфінансування: 50% з місцевого бюджету і 50% з бюджету Українського культурного фонду, які будуть направлені винятково на підтримку локальних культурних проєктів конкретного регіону», - повідомив Владислав Берковський

Окрім державної підтримки проєкти в сфері культурної та креативної індустрії можуть отримати і фінансування великої програми Європейського Союзу, зазначила завідувачка сектору діяльності бюро програми ЄС «Креативна Європа» Українського культурного фонду Альона Дмуховська.

«Наразі є достатньо конкурсів (і вони циклічні), які пов’язані з віртуальною та доповненою реальністю, блокчейном та масивами даних. А будь-яка заявка з України буде мати так само багато шансів на підтримку, як і заявка з Німеччини або Іспанії», - акцентувала Альона Дмуховська.

У переважній більшості конкурсів ЄС обов’язкова вимога – мати міжнародний консорціум (об’єднання декількох юридичних осіб). 

«Хороша новина – обмежень щодо юридичних осіб, які можуть подаватися на конкурси «Креативної Європи», немає. Тобто, це можуть бути і комерційна організація, і державна, і прибуткова, і неприбуткова тощо» - звернула увагу учасників Міжнародного економічного форуму завідувачка сектору діяльності бюро програми ЄС «Креативна Європа».

Загалом Український культурний фонд з часу свого започаткування отримав уже понад 10 000 заявок на гранти, підтримав 2300+ культурних проєктів загальною сумою наданих коштів – понад 2 мільярди гривень. І кожного року ці показники тільки збільшуватимуться. 

Додатково про ХХ Міжнародний економічний форум: https://economicforum.lviv.uaКатегорія: Статті