14 Листопада 2023, 17:11

У Рогатинському історико-краєзнавчому музеї за підтримки Українського культурного фонду презентували проєкт «Опільська гончарня: відродження втраченого ремесла». Культурно-мистецький проєкт здобув перемогу у межах грантової програми «Культура. Регіони».

Завдяки отриманому фінансуванню від УКФ у гончарні, що заснована при Рогатинському історико-краєзнавчому музеї «Опілля», створили інтерактивну локацію для проведення майстер-класів зі створення глиняного посуду. Відтепер у музеї з'явилося кілька робочих просторів, де можна не лише побачити зразки традиційного глиняного виробу, а й власноруч виготовити його на гончарному крузі. Є там і піч для випалу кераміки. 

Своєрідні арттерапевтичні заняття в музеї організовуватимуть як для дітей, так і для дорослих, зокрема для військових. 

«Робота за гончарним кругом – це творча медитація. Створюючи власний унікальний керамічний виріб, ви абстрагуєтесь від тривог та стресів, заспокоюєте думки та відпочиваєте душею. Майстер-клас з гончарної майстерності – це чудове рішення після завершення важкого трудового тижня», – зауважили у Рогатинському історико-краєзнавчому музеї «Опілля» під час презентації проєкту.Категорія: Статті