Ви можете поставити питання фахівцям Українського культурного фонду і отримати на нього відповідь на той контакт, що вкажете у цій формі.
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете надіслати собі на пошту форму для його відновлення!
Голова Наглядової ради Українського культурного фонду Наталія Кривда відвідала відреставровані об’єкти культурної спадщини у Черкаській області, які входять до туристичних маршрутів Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка». Підтримали ремонтні роботи благодійний фонд «МХП – Громаді» за ініціативи громадської організації «Екологічний рух Черкащини».
У межах співпраці відреконструйовано 150-річний Будищанський вітряк. Окрім вітряка на території заповідника відремонтували ще дві хати 19 ст. В одній з них жив дід Шевченка, в іншій – народився сам поет. На обох будівлях проведені роботи з перекриття дахів очеретом, що дозволить зберегти ці історичні об’єкти від руйнування.
Наталія Кривда зауважила, що перешивання дахів влучно ілюструє нашу національну особливість, коли «вдається знайти вихід, людей і гроші у складних умовах».
«Культура – не тільки про дозвілля. Це простір, де народжуються цінності, смисли, заряди яких ми живемо, а хтось віддає життя. Завдяки культурі ми можемо залишатися людиною, вибудовувати себе як націю. Такі місця, як цей заповідник, формують в нас повагу до себе, до свого минулого, до своєї історії та зберігають культурну пам’ять нації. Вони переповнені любов’ю і повагою до постаті Шевченка – особливі», – сказала голова Наглядової ради УКФ.
Коментуючи діяльність музеїв в Україні, Наталія Кривда наголосила, що їхня функція не зводиться лише до охоронної.
«Музеї – це не про збереження минулого, це про актуалізацію пам’яті, що стає вогнем, а не попелом. Феномен культурної пам’яті – це ж про сьогодення, бо з усього обширу минулого, ми беремо те, що дає нам сили, допомагає нам бути не нацією-жертвою, а нацією-переможцем. Для цього достатньо подивитися на нашу історію через оптику того, що нам вдалося, попри все, то ви побачите історію переможців», – додала голова Наглядової ради УКФ.
Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.
Категорія: Статті