Ви можете поставити питання фахівцям Українського культурного фонду і отримати на нього відповідь на той контакт, що вкажете у цій формі.
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете надіслати собі на пошту форму для його відновлення!
Чому ми нараз впізнаємо соняхи Ван Гога і водяні лілії Моне, але знати не знаємо про кипариси й сосни Труша або ж троянди і гіацинти Новаківського?
Платформа «Ковчег Україна» разом із Львівським інститутом колекціонерства за підтримки Українського культурного фонду створили онлайн-галерею під назвою «14-21». Назва галереї відображає період, у який було створено продемонстровані роботи, тобто від руських ікон XIV ст. до сучасників ХХІ ст. У ній представлено понад 500 художніх робіт із музейних і приватних колекцій: мистецтво Русі, барокові скульптури Пінзеля, живопис Васильківського, Труша, Новаківського, Кульчицької, Маргіт і Романа Сельських, Леопольда Левицького, Миколи Глущенка, графіка Сороки і Жука, скульптури Олександра Архипенка й Романа Петрука.
В онлайн-галереї у глядачів буде можливість побачити також анімовані живописні полотна, онлайн-ігри, слайд-шоу шедеврів українського малярства, а також відео-лекції та наукові статті від провідних українських мистецтвознавців. Цим проєктом платформа Ковчег «Україна» прагне перезавантажити культурні стереотипи про Україну.
«Нам зараз необхідно здійснити величезну роботу – не тільки продемонструвати світові шедеври нашої культурної спадщини, маловідомі чи взагалі невідомі навіть нам самим, але й переосмислити власну культуру і допомогти світові подивитись як на українську, так і на російську культуру через нову «деколонізаційну» оптику», – зазначили автори проєкту.
Платформа доступна за посиланням.
Категорія: Статті