Реєстр програми Культурна спадщина

#
ID
Назва проекту
Рейтинг
Загальний бюджет проекту
Запитувана сума від УКФ
ЛОТ 1. Диджиталізація
1.
ID: 7CUH11-00892
Назва проекту: Весь Франко: читай, слухай, дивись
Рейтинг: 285
Загальний бюджет проекту: 1099653
Запитувана сума від УКФ: 989653.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка"
Міста реалізації: Львів, Вся Україна і світ (через онлайн-доступ до цифрових продуктів),
Опис проекту: Проєкт «Весь Франко: читай, слухай, дивись» має на меті створити, удоступнити онлайн та інтегрувати в музейну експозицію комплексний цифровий культурно-освітній продукт, який представляє оцифровану книжкову спадщину Івана Франка в текстовому, аудіяльному та відеоформаті задля її збереження, популяризації та розширення цільової аудиторії завдяки впровадженню сучасних digital- і multimedia-технологій в музейні та науково-освітні практики. Результати проєкту: 1) повне цифрове зібрання всіх окремих прижиттєвих видань творів Івана Франка; 2) цифрова аудіоантологія «Весь Франко за 60 хвилин»; 3) цифровий медіаконтент «Весь Франко від А до Я» для інтерактивної експозиції «Світи малого Мирона»; 4) мобільна інтерактивна експозиція «Весь Франко. Кінотека»; 5) супровідна культурно-освітня програма.
2.
ID: 7CUH11-35720
Назва проекту: Віртуалізація культурно-релігійних постатей на території Національного заповідника Києво-Печерської лаври
Рейтинг: 274
Загальний бюджет проекту: 1019806
Запитувана сума від УКФ: 999806
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Фріджен Груп"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Через історичний та культурний спадок, що зберігає Києво-Печерської лавра, та уособленням якого вона є сама, проєкт має на меті актуалізувати її сприйняття як «МІСЦЯ СИЛИ ДУХУ УКРАЇНЦІВ», що зберігає історичну пам’ять та культурний код української нації. Використовуючи сучасні технології та інноваційні рішення для збереження та промоції надбання лаври, проєкт сформує унікальний мультимедійний та інтерактивний цифровий продукт, національний та туристичний магніт, що залучатиме аудиторії як в інтернеті, так і в фізичних межах заповідника. Орієнтований в першу чергу на молодь, проєкт сприятиме підвищенню серед українців усвідомленості про цінність історичної культурної спадщини в контексті воєнного і післявоєнного періодів, формуванню спільних цінностей та відчуття єдності, що підтримуватиме позитивний імідж України також у широкому європейському та світовому контексті.
3.
ID: 7CUH11-06269
Назва проекту: Створення та популяризація цифрового архіву фондових колекцій Львівського музею історії релігії
Рейтинг: 271
Загальний бюджет проекту: 993061.9
Запитувана сума від УКФ: 993061.9
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласноїради «Львівський музей історії релігії»
Міста реалізації: місто Львів,
Опис проекту: Проєктом створюється музейний портал для оприлюднення цифрового архіву фондових колекцій Львівського музею історії релігії, що зберігатиме цифрові копії пам’яток та наукову інформацію про них, що відповідає міжнародним стандартам обміну музейними даними. Оцифрування колекцій музею покликане сприяти збереженню, популяризації та вивченню культурної спадщини, забезпеченню доступу до неї та посилення інтересу громадськості та наукової спільноти. Проєкт уможливлює вільний доступ усім без обмеження зацікавленим в ознайомленні та дослідженні культурної спадщини, задля міждисциплінарних потреб та для популяризації цінностей свободи слова та віросповідання, толерантності.
4.
ID: 7CUH11-32320
Назва проекту: «Великі трансформації» – архівна онлайн платформа
Рейтинг: 270
Загальний бюджет проекту: 1114500.00
Запитувана сума від УКФ: 966900.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація «Центр дослідження усної історії та культури»
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Проєкт «Великі трансформації» створює двомовну онлайн платформу архіву нематеріальної культурної спадщини, що зібрана, записана, зафотодокументована в 1990-ті роки дослідниками ГО «Центр досліджень усної історії та культури” (Україна) під керівництвом д-ра етномузикології Вільяма Нолла (США). Основні розділи платформи: трансформації традиційних музичних практик кобзарів і лірників, інструментальної етно музики та зміни традиційної структури української селянської культури 1920–1930-х років й витворення «паралельної» радянської внаслідок колективізації та Голодомору.
5.
ID: 7CUH11-03159
Назва проекту: Оцифрування кіноархіву ДП «Національна кінематека України
Рейтинг: 266
Загальний бюджет проекту: 999700
Запитувана сума від УКФ: 999700
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Кнорозок Любов Володимирівна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект полягає в оцифруванні кінематографічної cпадщини одного з ключових явищ в історії українського кіно: архіву кінофільмів, знятих на плівку 35мм на кіностудії “Національна кінематека України” за часів Незалежності України, та у створенні загальнодоступної вибірки кіноматеріалів, що репрезентують цю спадщину. Пропонований проект є частиною довготермінової та сталої стратегії роботи з архівом фільмів, що зберігаються на ДП “Національна кінематека України”, розробленої авторами проекту спільно з колективом кіностудії. Цей архів, каталогізований командою проекту 2021-го року за підтримки Українського культурного фонду, налічує 11 167 одиниць зберігання кіноплівки 35мм. З-поміж них 3848 одиниць зберігання створено за часів Незалежності України, що становить найбільшу суспільну та культурну цінність сьогодні. Серед цих матеріалів було виявлено велику кількість унікальних матеріалів з історії українського суспільства, науки та мистецтва доби Незалежності України, що були зняті на кіноплівку 35мм та відсутні в будь-яких інших українських та світових архівах. Систематична диджиталізація вибірки фільмів, створених на “Національній кінематеці України” за часів Незалежності (1990ті-2000 роки), дозволить повернути фаховій спільності та українському суспільству загалом доступ до унікальних взірців вітчизняного кінематографу.
6.
ID: 7CUH11-05935
Назва проекту: Культурна спадщина Сатанова. 3D-loading
Рейтинг: 266
Загальний бюджет проекту: 971904.38
Запитувана сума від УКФ: 951904.38
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Центр розвитку ініціатив "ІнСорс"
Міста реалізації: смт Сатанів Хмельницька область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на оцифрування об'єктів матеріальної культурної спадщини історичного містечка Сатанів Хмельницької області шляхом створення 3 (трьох) цифрових моделей пам'яток архітектури та їх популяризація через якісний медіаконтент. В межах проєкту буде створено цифрові 3D моделі сучасного вигляду споруд з доповненням напівпрозорого каркаса зруйнованих їх частин, які будуть елементами інтерактивної мапи місцевості п’ятьма пам'ятками архітектури (Міська брама XV-XVIII ст., Сатанівський замок XV-XVIII ст., Свято-Троїцький монастир 1654 р.) та 3D AR поштівок "Sataniv post cards", які увійдуть до застосунку "PocketCityAR". Окрім цього, передбачається промокампанія зі створення серії відеороликів про пам'ятки архітектури та проведення тематичних заходів.
7.
ID: 7CUH11-01824
Назва проекту: Українські ірмолої як складова світової/національної спадщини (електронна колекція ХДНБ ім. В. Г. Короленка)
Рейтинг: 264
Загальний бюджет проекту: 664553
Запитувана сума від УКФ: 649554
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Мета: створення та збереження у вигляді електронної колекції (з попереднім частковим реставруванням оригіналів низки унікальних документів національного та світового значення, введення до наукового обігу якомога повнішої візуальної інформації про ірмолої, їх змістові та формальні характеристики. Результат: розпочато створення електронної колекції ірмолоїв з фондів ХДНБ – основа для активізації, розширення та поглиблення сучасних досліджень з історії давньої української музики та літургійних піснеспівів. Буде створено електронні копії 8 книжкових пам’яток (1384 арк.), відреставровано приблизно 200 аркушів пошкоджених документів.
8.
ID: 7CUH11-29248
Назва проекту: 3D екскурсія Острогом XVI століття
Рейтинг: 263
Загальний бюджет проекту: 731100
Запитувана сума від УКФ: 642100
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст"
Міста реалізації: Острог Рівненська обл.,
Опис проекту: У рамках проекту буде створено віртуальну екскурсію містом Острог XVI століття, історичний вигляд якого буде реконструйований за допомогою цифрових технологій. Проект сприятиме збереженнб та попкрядризації культурної спадщини Острога, розвитку туристичного потенціалу міста та, завдяки онлайн формату, буде популярний серед широкої аудиторії як в Україні, так і закордоном. Екскурсія буде розміщена на сайті «Віртуального музею спадщини князів Острозьких» та стане логічним продовженням ряду ініціатив з популяризації важливої сторінки української історії та культури. Для промоції та підсилення основного культурного продукту буде розроблено анімаційний ролик про Острог XVI століття, що матиме пізнавальні та освітні функції.
9.
ID: 7CUH11-35768
Назва проекту: Цифрова колекція сакральної дерев'яної скульптури XVІІІ-ХІХ ст. з фондів Національного заповідника "Замки Тернопілля"
Рейтинг: 262
Загальний бюджет проекту: 937480.00
Запитувана сума від УКФ: 937480.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний заповідник "Замки Тернопілля"
Міста реалізації: м. Збараж,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення віртуальної колекції дерев’яної сакральної скульптури ХVIII - ХІХ ст. з фондів Національного заповідника «Замки Тернопілля» та проведення попередніх консерваційно-реставраційних заходів 5 найбільш пошкоджених одиниць даної колекції, які мають велику мистецьку і культурну цінність, проте ніколи не були експоновані для широкої аудиторії. В рамках проєкту планується оцифрувати 40 скульптур, які будуть розміщені на уже існуючих інтернет-платформах, забезпечивши віддалений онлайн-доступ широкого кола користувачів. Буде створено 15 3D-моделей скульптур із залученням новітніх технологій та інтерактивних підходів до подачі інформації, які демонструватимуть віртуальну реальність огляду даних скульптур, та розроблено застосунок з підтримкою доповненої реальності.
10.
ID: 7CUH11-06919
Назва проекту: Диджиталізація та відновлення анімаційного фільму "Бобе Майсес"
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 740189.80
Запитувана сума від УКФ: 740189.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Кінокомпанія "МАГІКА-ФІЛЬМ"
Міста реалізації: м. Київ, Харків,
Опис проекту: Минулого року виповнилося 30-ти річчя з дати створення художнього анімаційного фільму «Бобе Майсес» (Бабусіни казки). Це був перший і єдиний до сьогодні в Україні анімаційний фільм за мотивами єврейського фольклору. Знятий в найкращих традиціях української школи художньої анімації, фільм об’єднав в команду найкращих митців, серед яких: співавтор сценарію та художник-постановник фільму - класик української анімації Едуард Кірич, композитор Вадим Храпачов і багато інших яскравих імен. Для співавторки сценарію Олени Касавіной цей фільм став її блискучим режисерським дебютом. Знятий на аналогову кіноплівку, сьогодні цей унікальний мистецький твір має ризик повного знищення. Наш проєкт передбачає диджиталізацію аудіовізуальних матеріалів фільму, його відновлення, передачу в архіви, які опікуються аудіовізуальною культурною спадщиною для подальшого зберігання та популяризації, а також розміщення онлайн для вільного доступу користувачів з усього світу.
11.
ID: 7CUH11-29382
Назва проекту: "Людкевич. Спадщина - Том 2"
Рейтинг: 258
Загальний бюджет проекту: 998038.80
Запитувана сума від УКФ: 998038.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт «Людкевич. Спадщина - Том 2» - це оцифрування усіх фортепіанних творів Станіслава Людкевича для сольного виконання та дуетів із залученням фахової редакторської колегії з метою збереження рукописів авторських творів та популяризації музичної спадщини українського композитора-класика. В рамках теперішнього проєкту передбачено створити: 1) другий том «Повне зібрання творів Станіслава Людкевича з анотаціями» (ноти) в оцифрованому та друкованому форматах, який складатиметься з 2-х частин: частина 1. фортепіанні сольні твори (40 творів); частина 2. фортепіанні твори для дуетів (6 творів); 2) студійний звуко- та відеозапис оцифрованих фортепіанних творів для дуетів для завантаження на стримінгові платформи. Запропонований проєкт продовжує створення цифрового архіву музичної спадщини Станіслава Людкевича, який музей розпочав минулого року за підтримки УКФ та представив у публічний доступ перший том майбутнього повного зібрання творів Станіслава Людкевича з анотаціями: Станіслав Людкевич. Симфонічні твори. Львів: «Растр – 7», 2023. Т.1.: Симфонічні твори пізнього періоду творчості (1940 - 1979 рр.). 472 с., у цифровому (pdf файл) та друкованому виданнях.
12.
ID: 7CUH11-01165
Назва проекту: Цифрова колекція музею: Графіка
Рейтинг: 256
Загальний бюджет проекту: 972711.00
Запитувана сума від УКФ: 972711.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальна установа Миколаївськоі ̈ міськоі ̈ ради “Агенція розвитку Миколаєва”
Міста реалізації: Миколаїв,
Опис проекту: Створення цифрової колекції графічних творів другої половини XX ст., що зберігаються у фондах Миколаївського художнього музею та Миколаївського краєзнавчого музею. Ці твори демонструють надбання власне української культури в радянський період та раніше не були експоновані для широкої аудиторії. В рамках проекту буде: оцифровано, оброблено, досліджено та каталогізовано 400 графічних робіт з 2 музеїв (гравюра, малюнок, акварель, пастель, офорт, літографія); створено нову вкладку на веб-ресурі, що дозволить користувачам у зручному форматі переглядати та скачувати електронні копії графіки; видано ілюстрований каталог графіки (150 екземлярів); створена віртуальна галерея спільної музейної зали, створено 2 анімовані роботи («живі картини»); реалізовано освітньо-практичну програму з діджиталізації музейних фондів.
13.
ID: 7CUH11-34747
Назва проекту: Українська писанка в європейському культурному просторі
Рейтинг: 255
Загальний бюджет проекту: 1029083
Запитувана сума від УКФ: 999083
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Піджарий Олексій Віталійович
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Мета – диджиталізація і популяризація українських писанок як частини національного надбання України з фондів Музею етнографії та художного промислу Інституту народознавства НАН України шляхом оцифрування, наукового опрацювання, створення 3D-моделей обраних пам’яток та висвітлення їх у форматі вебкаталогу. Результати: 1) П'ятдесят цифрових 3D-моделей обраних писанок; 2) вебсайт, що містить вебкаталог з зображеннями та інформацією про 250 писанок музею, їхні генезу, символіку та регіональне розмаїття; 3) промоція проєкту на різних етапах його реалізації з висвітленням створених продуктів у національному та регіональному медійному й науковому просторі.
14.
ID: 7CUH11-35944
Назва проекту: Горянська ротонда. Цифровий вимір
Рейтинг: 255
Загальний бюджет проекту: 843321.92
Запитувана сума від УКФ: 843321.92
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особо-підприємець Ілько Іван Михайлович
Міста реалізації: місто Ужгород, Закарпатська область,
Опис проекту: “Горянська ротонда. Цифровий вимір” – комплексний діджитал продукт, створений за використанням сучасних високоточних професійних технологій, що включає низку цифрових продуктів, а саме: деталізовану 3D модель оцифрованої пам’ятки архітектури національного значення, розгортки настінного живопису з високоточною передачею кольору, віртуальний 360° тур та художні візуальні матеріали з детальним текстовим супроводом. Інтегрований на веб-ресурсі фінальний продукт пропонує новий досвід цифрової взаємодії споживачам з культурною та історичною спадщиною.
15.
ID: 7CUH11-34653
Назва проекту: Віртуальні екскурсії об'єктами культурної спадщини національного значення старовинної Глухівщини
Рейтинг: 254
Загальний бюджет проекту: 797544.5
Запитувана сума від УКФ: 797544.5
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка
Міста реалізації: Глухів, Вороніж, Гамаліївка, Пирогівка,
Опис проекту: Створення віртуальних екскурсій (3-D турів та моделювання 360°) існуючими об'єктами культурної спадщини національного значення та втраченими історичними спорудами старовинної Глухівщини на території Сумської області. Віртуальне знайомство із існуючими та втраченими церквами, закладами освіти, брамами та їх оточенням, що розташовані у цьому малодослідженому регіоні стародавнього краю
16.
ID: 7CUH11-02577
Назва проекту: Документування міста. Створення онлайн архіву міського повсякдення Львова
Рейтинг: 254
Загальний бюджет проекту: 1033760.00
Запитувана сума від УКФ: 998760.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійний фонд “Фонд розвитку Музею Міста у Львові”
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проект передбачає створення онлайн архіву міського повсякдення Львова для фіксації, збереження, популяризації культури та антропології сучасного міста. Пілотною темою наповнення онлайн архіву обрано комплекс житлових будинків на вул. Стрийській, який був пошкоджений в результаті ракетної атаки. Зібрані фото і відео допоможуть зафіксувати руйнування та відновлення пам’ятки архітектури Львова з фокусом на людей, що стали свідками та учасниками події. Створення онлайн архіву започаткує нову для України сталу практику документування міського повсякдення.
17.
ID: 7CUH12-35174
Назва проекту: Вчора -Батурин, сьогодні-Буча
Рейтинг: 253
Загальний бюджет проекту: 822640.00
Запитувана сума від УКФ: 822640.00
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця"
Міста реалізації: місто Батурин, Чернігівська область, м. Київ, м.Чернігів,
Опис проекту: Проєкт «Вчора – Батурин, сьогодні – Буча» передбачає створення інтерактивного музейного простору на базі Музею археології Батурина та крипти храму Воскресіння Господнього на території Цитаделі Батуринської фортеці, через оновлення експозицій шляхом використання сучасних технологій та створення онлайн виставки проєкту на сайті НІКЗ «Гетьманська столиця» та VR музею «Війна впритул». Це дозволить візуалізувати інформацію про злочини росії 300 років тому й сьогодні, провести історичні паралелі, зберегти археологічне зібрання Музейного фонду України в умовах війни та меморіалізувати події російсько-української війни.
18.
ID: 7CUH11-35636
Назва проекту: (Не)втрачені голоси Донеччини: фольклорна колекція Степана Мишанича
Рейтинг: 253
Загальний бюджет проекту: 998036
Запитувана сума від УКФ: 973036
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійний фонд "Шевченківський гай"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт покликаний порятувати, зберегти й удоступнити фольклорну спадщину Донеччини шляхом створення цифрового архіву, публікацією його на онлайн-платформі. Єдина у своєму роді та найбільша за кількістю колекція С.Мишанича налічує 249 папок з касетами із записами фольклору з теренів Донеччини, доповненими рукописними матеріалами (паспортами, стенограмами сеансів та культурологічною інформацією). Крім пісенних матеріалів, тут містяться численні спогади місцевих мешканців про нав’язування радянської ідеології, а також про насильницькі методи культурної, соціальної та політичної русифікації регіону. У результаті реалізації проєкту з’явиться можливість відкрити для загалу фольклорну традицію Донеччини, а після повернення окупованих територій забезпечити подальший сталий розвиток регіону з акцентом на українському контенті.
19.
ID: 7CUH11-01140
Назва проекту: Цифровий фотоархів Миколаєва
Рейтинг: 253
Загальний бюджет проекту: 645908.00
Запитувана сума від УКФ: 645908.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація “РУМ” (Платформа MY ART)
Міста реалізації: Миколаїв,
Опис проекту: Створення цифрової колекції унікальних фотоматеріалів з фондів Миколаївського обласного краєзнавчого музею та Миколаївського музею суднобудування та флоту. В рамках проекту буде: оцифровано, оброблено, досліджено та каталогізовано 500 унікальних фотографічних матеріалів (оригінальні негативи з натури і перші фотовідбитки); створено нові розділи на веб-ресурі, що дозволить користувачам у зручному форматі переглядати та скачувати електронні копії; надрукувано 100 факсимільних фото для оновлення експозиції двох музеїв; реалізовано освітню програму з діджиталізації музейних фондів; надруковано серію поштових листівок з оцифрованих фото з QR кодом для переходу на сайт для популяризації проекту.
20.
ID: 7CUH11-35930
Назва проекту: Оцифрування особливо цінних стародруків у бібліотеці Державного природознавчого музею НАН України у час війни
Рейтинг: 252
Загальний бюджет проекту: 727290
Запитувана сума від УКФ: 727290
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державний природознавчий музей Національної академії наук України
Міста реалізації: м. Львів,
Опис проекту: Проєкт має на меті зберегти (через оцифрування) та популяризувати унікальну частину стародруків наукової бібліотеки Державного природознавчого музею, заснованої у ХІХ столітті. Для оцифрування буде відібрано 50 книжкових видань, видані з 1548 до 1830 рр. та дві серії рукописного блок-карткового каталогу. Цифрові копії стародруків та електронні видання каталогів будуть представлені для онлайн перегляду на сайті http://lib.smnh.org/ (розміщений в Україні) і на дзеркальному сайті з хостингом в Німеччині. Буде впроваджена трьохрівнева система зберігання цифрових копій стародруків на додаткових серверах, хмарних середовищах та фізичних носіях. Результати проекту будуть висвітлені у освітніх відео, зустрічі з цільовою аудиторією, публікаціях на сайтах, соцмережах музею та бібліотеки.
21.
ID: 7CUH11-32900
Назва проекту: Розвиток музейної справи та туризму Подільської міської територіальної громади за допомогою диджиталізації друкованих, аудіовізуальних матеріалів, архівних документів Подільського міського краєзнавчого музею з використанням мультимедійних інформаційних сенсорних кіосків
Рейтинг: 246
Загальний бюджет проекту: 816805
Запитувана сума від УКФ: 696285
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Управління культури та туризму Подільської міської ради Подільського району Одеської області
Міста реалізації: місто Подільськ, Одеська область,
Опис проекту: Мета проєкту - підвищити якість музейної справи та туризму Подільської міської територіальної громади за допомогою диджиталізації друкованих, аудіовізуальних матеріалів, архівних документів Подільського міського краєзнавчого музею шляхом встановлення 2 (двох) мультимедійних інформаційних сенсорних кіосків у період з 01.06.2024 до 31.10.2024. У результаті реалізації проекту на території громади буде встановлено 2 (два) мультимедійні інформаційні сенсорні кіоски, які будуть наповнені оцифрованими матеріалами Подільського міського краєзнавчого музею, презентацією туристичних об’єктів громади, віртуальними туристичними маршрутами, а також віртуальною Книгою пам’яті загиблих подільчан - Захисників та Захисниць України. Завдяки реалізації цього проєкту вдасться зберегти, захистити від можливого пошкодження у результаті російської агресії, популяризувати українську культурну спадщину.
22.
ID: 7CUH12-31851
Назва проекту: “У кожній хаті свій КРЕДЕНС або як згуртуватися навколо “ЦИФРИ”
Рейтинг: 245
Загальний бюджет проекту: 1198565
Запитувана сума від УКФ: 998565
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Горохівська міська рада
Міста реалізації: Горохів, Рожище, Рожнятів,
Опис проекту: КРЕДЕНС* (дерев'яний гарнітур, типовий предмет українського побуту ХХ століття) і ЦИФРА (як символ автоматизації різних процесів) - два слова-символи із різних епох, які за допомогою цього проекту трансформуються у єдиний цифровий продукт - інтернет-платформу, що об'єднає книги, унікальні україномовні видання, пісенний фольклор, ретро-фотоколекції, стародавні рецепти україно-польсько-єврейської кухонь із двох регіонів нашої України: Волині та Франківщини, та зробить його доступним у використанні та наповненні через мобільний застосунок та синхронізованість із іншими платформами української цифрової індустрії. Ідея реалізувати цей проект народилась незадовго після того, як одна із цифрових розробок місцевого вчителя інформатики “SMART школа” у 2020 році стала чи не єдиною в Україні, для організації та управління освітнім процесом, що рекомендована Міністерством до впровадження у школах під час дистанційного навчання. Після успішного досвіду Горохівська громада активно впроваджує цифрові рішення і ділиться напрацюваннями з партнерськими громадами в рамках Договорів співробітництва громад. Під час війни, дуже важливо зберегти усі надбання держави, і зокрема, громад, тому міська рада має на меті зібрати і оцифрувати елементи нематеріальної культурної спадщини, адже оцифровано - збережено - доступно. Чи не найважливішим завданням проекту - реалізувати в практиці міжмуніципальне співробітництво українських громад через підтримку розробки власне українського цифрового продукту “KREDENZA” вчителем та його учнями, унікального у своєму роді інтернет ресурсу, що дасть змогу не лише перевести місцеві публічні бібліотеки трьох партнерських громад в електронні, але й оцифрувати та наповнити інтернет платформу елементами культурної спадщини кожного із представлених у проекті регіонів нашої країни Волині та Івано-Франківщини. КРЕДЕНС* (з італ. kredenza - віра, довір’я) - діалектично слово, що поширене в західних областях України та вживається в розумінні дерев'яного буфету (серванту) із скляними дверцятами для зберігання, посуду, книг, усякого дрібного хатнього пожитку.
23.
ID: 7CUH11-35559
Назва проекту: Цифровий світ народних розписів
Рейтинг: 245
Загальний бюджет проекту: 944905.00
Запитувана сума від УКФ: 944905.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Уманський краєзнавчий музей
Міста реалізації: місто, м. Умань,
Опис проекту: “Цифровий світ народних розписів ” - культурно-мистецький проект, основною метою якого є створення експозиції з використанням сучасних технологій. Проєкт передбачає систему заходів онлайн-репрезентації фондових колекцій картин сестер Гоменюк, задля подальшого використання в музейній і науково-дослідній діяльності та популяризації творчої спадщини Уманщини через інтерактивний сенсорний кіоск, який ілюструватиме оновлений доповнений цифровий каталог, у супроводі тримовного (українська, англійська, польська мови) аудіогіду та відеопоказ картин з елементами доповненої реальності (AR). Функція доповненої реальності буде активуватися за допомогою QR-кодів, розміщених на обрамлених картинах. Проект підвищить спроможність місцевого розвитку культури, дозволить побачити старе українське народне мистецтво через цифрові технології широкому загалу, зокрема, і маломобільним групам.
24.
ID: 7CUH11-31338
Назва проекту: KALUSH@LIB – твоя бібліотека у зручному форматі
Рейтинг: 244
Загальний бюджет проекту: 862471
Запитувана сума від УКФ: 812471
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Міста реалізації: Калуш, Івано-Франківська область,
Опис проекту: Цифровізація ресурсів і послуг бібліотек Калуської міської територіальної громади шляхом впровадження в бібліотеках автоматизованих бібліотечних інформаційних систем (АБІС), які підтримують міжнародні стандарти є важливою складовою підвищення якості сучасного бібліотечного обслуговування, в тому числі й можливостей скоординованого дистанційного обслуговування користувачів на рівні вимог сучасного інформаційного суспільства, особливо під час воєнного стану. Результатом стане онлайновий доступ до електронного каталогу, бібліотечних баз даних, електронне замовлення документів, зв’язок між відділами та філіями бібліотек Калуської територіальної громади, створення вебсайту.
25.
ID: 7CUH11-35037
Назва проекту: Краєзнавчий віртуальний ресурс – портал «Мистецька плеяда Миколаївщини»
Рейтинг: 244
Загальний бюджет проекту: 532452
Запитувана сума від УКФ: 505987
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека
Міста реалізації: місто Миколаїв, Миколаївська область,
Опис проекту: Портал «Мистецька плеяда Миколаївщини» представить у віртуальному просторі систематизовану інформацію про 15 лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка, які народилися або проживали на території Миколаївської області, отримали національне визнання та відомі у світі. Структура порталу будуватиметься за номінаціями премії: «Література», «Музичне мистецтво», «Візуальні мистецтва». Портал надаватиме доступ до бібліографічної, фактографічної, образотворчої та аудіовізуальної інформації та забезпечуватиме освітні, наукові, культурні потреби широкої аудиторії. Для підготовки контенту передбачається оцифровування документів, озвучування текстів, підготовка біобібліографічних та інформаційних матеріалів. Інформаційний супровід передбачає проведення презентацій, висвітлення у медіа, поширення друкованої продукції.
26.
ID: 7CUH11-35618
Назва проекту: Віртуальна подорож архітектурними перлинами Чернігова
Рейтинг: 244
Загальний бюджет проекту: 710670.10
Запитувана сума від УКФ: 700670.10
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній"
Міста реалізації: Чернігів,
Опис проекту: Мета проєкта: створення необхідних умов для дистанційного, безпечного та якісного ознайомлення з архітектурними пам’ятками Чернігова, які складають частину національного культурного надбання; забезпечення в умовах воєнного стану та у повоєнний період доступності світовій спільноті вікових культурних надбань українців; створення віртуальних екскурсій у культових спорудах, які тривалий час перебували у використанні церкви, а також 3D моделі храму. Результат: створення інформативного та пізнавального 3-D туру пам’ятками архітектури національного значення Чернігова – Спасо-Преображенським собором ХІ ст. та Троїцьким собором ХVІІ ст. та 3D моделі Спасо-Преображенського собору.
27.
ID: 7CUH11-31416
Назва проекту: Невидимі мури. 3D візуалізація зниклої козацької фортеці
Рейтинг: 242
Загальний бюджет проекту: 1125419.50
Запитувана сума від УКФ: 992404.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальне підприємство «Музей історії Дніпра» Дніпровської міської ради
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Метою проєкту є посилення української складової в історичній пам’яті міста Дніпра шляхом актуалізації та візуалізації знань про унікальний зразок козацької фортифікації – фортеці Нового Кодаку. В рамках проєкту планується провести архівну евристику, а також попереднє історико-архітектурне та археологічне дослідження зовнішнього вигляду фортеці Новий Кодак (проведення археологічної розвідки), створення 3D-моделі фортеці на основі історичних свідчень, археологічних знахідок, архітектурних реконструкцій та ескізів. На основі 3D-моделі планується створення історико-пізнавального фільму про історію фортеці, який буде демонструватися в експозиції та на ютуб-каналі музею. В рамках популяризаційної роботи має бути створена брошура «Один день в Новому Кодаку», яка буде розповсюджуватися в школах та бібліотеках міста. Всі етапи проєкту повинні активно висвітлюватися в соціальних мережах, на сайті музею та ЗМІ. Результати проєкту будуть доступні для науковців та мають стимулювати появу нових досліджень з історії міста-фортеці Новий Кодак та сприяти покращенню охоронного статусу пам’ятки.
28.
ID: 7CUH11-00539
Назва проекту: Диджиталізація колекцій Рівненського обласного краєзнавчого музею
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 813245
Запитувана сума від УКФ: 813245
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська оргаінзація "Інститут українського модернізму"
Міста реалізації: Рівне,
Опис проекту: У рамках проекту буде активізовано процес оцифрування важливих колекцій Рівненського обласного краєзнавчого музею (колекція стародруків, негативів, живопису) та створено багатофункціональну цифрову платформу для зберігання та демонстрації оцифрованих експонатів.
29.
ID: 7CUH12-01924
Назва проекту: Kotsybinsky: відкритий цифровий музей
Рейтинг: 240
Загальний бюджет проекту: 999765.21
Запитувана сума від УКФ: 999765.21
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Вінницький літературно-меморіальний музей М.М.Коцюбинського
Міста реалізації: Вінниця, Чернігів,
Опис проекту: «Kotsybinsky: відкритий цифровий музей» – проєкт спрямований на розвиток та популяризацію української культури, знайомство світу з неординарною постаттю письменника європейського рівня шляхом проведення часткової цифровізації фондової колекції Вінницького літературно-меморіального музею М.М.Коцюбинського – першого літературно-меморіального музею в Україні та Чернігвського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського. В процесі реалізації проєкту заплановано реставрувати 44 одиниці збереження, 1000 оцифрувати, а також створити 3D моделі меморіальних будівель.
30.
ID: 7CUH11-35881
Назва проекту: Цифрова LiDAR модель Стільського археологічного комплексу
Рейтинг: 239
Загальний бюджет проекту: 926051.60
Запитувана сума від УКФ: 896051.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Адміністрація історико-культурного заповідника "Стільське городище"
Міста реалізації: с. Стільсько, Стрийський район, Львівська область,
Опис проекту: Основною метою реалізації Проєкту є отримання детальної тривимірної моделі рельєфу території пам’ятки археології національного значення – "Городище ІХ – ХІ ст." (охор. №130019-Н) та її найближчого довкілля в с. Стільсько Стрийського району Львівської області за допомогою системи лазерного сканування LiDAR. Отримана модель дозволить з надзвичайно високою точністю встановити місцезнаходження залишків земляних укріплень пам’ятки (валів і ровів), слідів поселенської структури пам’ятки у вигляді решток заглиблених частин ранньосередньовічних жител, а також дозволить виявити нові об’єкти культурної спадщини на території чи поблизу городища, які внаслідок різноманітних чинників чи важкодоступності деяких ділянок пам’ятки для обстеження, не простежуються візуально на ландшафті.
31.
ID: 7CUH11-30381
Назва проекту: Спадок Данила Даниловича Лідера і його учнів
Рейтинг: 238
Загальний бюджет проекту: 1013570.35
Запитувана сума від УКФ: 999570.35
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Поляков Антон Павлович
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Оцифровка мистецьких творів та робочих матеріалів художника-сценографа, народного художника, академіка, професора Данила Даниловича Лідера та його учнів. Збереження мистецького українського надбання, яке увійшло в історію театрального мистецтва і були подіями в культурному театральному житті України.
32.
ID: 7CUH12-35725
Назва проекту: Цифрова бібліотека Національної академії мистецтв України
Рейтинг: 236
Загальний бюджет проекту: 941000
Запитувана сума від УКФ: 803600
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Арткульт фундація"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Електронна бібліотека збирає та зберігає цифрові копії творів мистецтва, книг, періодичних видань, архівних матеріалів та інших документів, пов’язаних з історією та розвитком українського мистецтва. Цифрова бібліотека Національної академії мистецтв України надає відкритий доступ до своїх ресурсів для дослідників, студентів, викладачів та широкої громадськості, що сприяє популяризації української культури та розвитку мистецтва в Україні та світі.
33.
ID: 7CUH11-34497
Назва проекту: Проект "Територія історії" щодо створення VR візуалізації музею просто неба пам’ятки археології національного значення античного городища «ТІРА- БІЛГОРОД»
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 906023
Запитувана сума від УКФ: 806023
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальне підприємство "Акермантурінвест"
Міста реалізації: місто Білгород-Дністровський, Одеська область,
Опис проекту: На при кінці 2021 року наше підприємство отримало розроблений робочий проект щодо реставрації та музеєфікації будівельних залишків античного городища- пам’ятки археології національного значення ГОРОДИЩЕ «ТІРА- БІЛГОРОД». Ми вважаємо, що наступний важливий крок для його для його втілення в життя саме створення докладної 3Д моделі музею під відкритим небом, яким його в майбутньому побачать численні відвідувачі та гості міста, а якісна та видовищна 3х мірна модель головної експозиції,- відреставрованого центрального розкопу античного городища, допоможе залучити потенційних інвесторів, стане наочною складовою частиною технічного завдання для виконавця робіт, дозволить вже зараз проводити рекламну та інформаційну компанію щодо найцікавішої та єдиної в країні пам’ятки археології подібного роду.
34.
ID: 7CUH11-23254
Назва проекту: Таємниця буття від покоління до покоління: традиційний побут українського села
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 611900.00
Запитувана сума від УКФ: 579900.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ПРИВАТНИЙ ЗАКЛАД "ІСТОРИКО-ЕТНОГРАФІЧНИЙ МУЗЕЙ "УКРАЇНСЬКЕ СЕЛО",
Міста реалізації: с. Бузова, Бучанський р-н, Київська обл.,
Опис проекту: Проект “Таємниця буття від покоління до покоління: традиційний побут українського села” має на меті підготовку та оцифрування інформації в форматі текстових та аудіо-файлів 100 музейних експонатів 9-ма мовами: українською, англійською, німецькою, французькою, італійською, польською, японською, іспанською та китайською. Розміщення даного матеріалу на сайті музею для постійного вільного он-лайн доступу дасть можливість широкій українській аудиторії та іноземцям ознайомитись з культурою історико-етнографічних регіонів України кінця ХІХ сторіччя, особливостями сільського побуту українців, традиціями та звичаями, використовувати матеріал в освітніх, дослідницьких цілях. Описова частина також включатиме матеріали про функціонування та виживання музею “Українське село” під час окупації Київщини російськими військами у березні 2022р.
35.
ID: 7CUH11-33646
Назва проекту: «Стежками мандрівного філософа»
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 997910.37
Запитувана сума від УКФ: 997910.37
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Обласний комунальний заклад «Харківський організаційно - методичний центр туризму»
Міста реалізації: м. Харків та Харківська область,
Опис проекту: На сторінках сайту ОКЗ «ХОМЦТ» http://tourcenter.kh.ua зібрано понад 40 віртуальних екскурсій, а завдяки реалізації проєкту «Стежками мандрівного філософа» цю роботу буде посилено та масштабовано для нових потенційних аудиторій. Адже проєкт спрямовано на створення нового віртуального культурно-пізнавального маршруту у форматі 360°, який представлятиме туристичні об'єкти, що пов'язані з життям та діяльністю видатного українського філософа, байкаря і поета Григорія Савича Сковороди. Діджитал-покращення сприятиме залученню різних цільових аудиторій: від дітей і молоді до людей похилого віку, включаючи осіб з інвалідністю, соціально незахищених громадян та інших широких верств населення. А переклад на англійську мову дозволить залучити до регіону також іноземну аудиторію.
36.
ID: 7CUH11-34887
Назва проекту: Створення цифрової колекції рідкісних книг та марок з фондів Бібліотеки української діаспори імені сенатора Джона Маккейна
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 696620
Запитувана сума від УКФ: 666620
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад культури «Дніпровські міські публічні бібліотеки» Дніпровської міської ради
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Мета проєкту - збереження, раціональна доступність, представлення широкій аудиторії рідкісних книг та марок з фондів Бібліотеки української діаспори імені сенатора Джона Маккейна. Створення цифрової колекції 100 найцінніших книг і 100 марок сприятиме збереженню колекцій пам’яток друку, української марки та впровадженню інноваційних форм популяризації книги й читання. Колекцію буде розміщено у вигляді окремого розділу на офіційному вебсайті бібліотеки. Планується створення віртуальної експозиції колекції (3D) з презентацією 10 унікальних книг та 10 марок. Важливою складовою проєкту стане створення аудіо гіду до віртуальної експозиції, що забезпечить рівні умови, права і можливості в освіті, самореалізації, дозвіллі та розвитку для всіх суспільних груп, зокрема, для людей з вадами зору.
37.
ID: 7CUH11-05291
Назва проекту: Лівий берег: витоки
Рейтинг: 231
Загальний бюджет проекту: 883402.68
Запитувана сума від УКФ: 596057.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Театрально-видовищний заклад культури “Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра”
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Диджиталізація, впорядкування та каталогізація наявних фондів архівних матеріалів Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра з забезпеченням вільного доступу онлайн на базі створеного веб-сайту
38.
ID: 7CUH11-26834
Назва проекту: «Сільська промислова архітектура Українського Полісся 19-20 ст.»
Рейтинг: 230
Загальний бюджет проекту: 893560.00
Запитувана сума від УКФ: 893560.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Котлярчук Андрій Сергійович
Міста реалізації: м. Київ, географічна територія Українського Полісся.,
Опис проекту: Проєкт «Сільська промислова архітектура Українського Полісся 19-20 ст.» має на меті за допомогою фотомистецтва показати архітектурні споруди та побутові конструкції для виробничих потреб. Проєкт є відповіддю на загрозу знищення об'єктів матеріальної культурної спадщини у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації. Фотоальбом, реалізований у цифровому та друкованому форматах, фіксує промислові споруди 19-20 століть, що швидко зникають під впливом сучасної цивілізації. Проект спрямований на збереження унікальної матеріальної спадщини через відкритий доступ до двомовного фотоальбому, дозволяючи широкому колу людей вивчати промислову культуру та історію Полісся. Альбом, як спосіб "зупинити час", залишає фотографії споруд, які щодня зникають, створюючи історичний спадковий знак для майбутніх поколінь.
39.
ID: 7CUH11-35834
Назва проекту: Старослов’янсько-український онлайн-словник
Рейтинг: 230
Загальний бюджет проекту: 831504
Запитувана сума від УКФ: 831504
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Ільницька Соломія Юріївна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Перший в світі старослов’янсько-український та українсько-старослов’янський онлайн-словник, покликаний спростити для українців читання та розуміння української літературної спадщини попередніх століть, написаної старослов’янською мовою. Публічна презентація словника та промокампанія з метою поінформування широких кіл потенційно зацікавленої авдиторії.
40.
ID: 7CUH11-06586
Назва проекту: Цифрове відродження українських творів в прифронтових бібліотеках за допомогою штучного інтелекту.
Рейтинг: 230
Загальний бюджет проекту: 718198
Запитувана сума від УКФ: 700198
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Кудрицька Тамара Анатоліївна
Міста реалізації: Херсон, Запоріжжя, Дніпро, Харків,
Опис проекту: Проект має на меті диджиталізувати та зберегти українську літературну спадщину, яка наразі зберігається у друкованому форматі. Використовуючи передові технології штучного інтелекту, проєкт передбачає сканування, текстуалізацію та ілюстрування важливих літературних творів, а також їхнє перетворення в аудіоформат. Це не тільки забезпечить збереження культурної спадщини, але й зробить її доступною для ширшої аудиторії.
41.
ID: 7CUH11-32686
Назва проекту: Книжкова спадщина Закарпаття: збереження, оцифрування, популяризація колекції інкунабул Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету
Рейтинг: 230
Загальний бюджет проекту: 847359.90
Запитувана сума від УКФ: 647359.90
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державний вищий навчальний заклад "Ужгородський національний університет"
Міста реалізації: Ужгород,
Опис проекту: Основна мета проєкту – через створення за допомогою сучасних технологій певних культурних продуктів (цифрова колекція, каталог, віртуальна екскурсія) та надання до них відкритого доступу, популяризацію колекції інкунабул та результатів проєкту у ЗМІ привернути увагу до культурної спадщини та її збереження, поширити знання серед цільової та широкої аудиторії в Україні та за кордоном про ті культурні надбання, які зберігаються у найзахіднішому регіоні нашої держави, який географічно, історично та культурно був пов’язаний з європейськими державами, досі зберігає часточку світової культурної спадщини, невелику частину європейської культурної спадщини, частину національного культурного надбання, та є унікальним культурним об’єктом на території Закарпаття.
42.
ID: 7CUH11-27900
Назва проекту: Цифрова колекція українських народних танцювальних сценічних костюмів усіх регіонів України
Рейтинг: 230
Загальний бюджет проекту: 597465.96
Запитувана сума від УКФ: 589465.96
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Кіровоградський обласний краєзнавчий музей
Міста реалізації: місто Кропивницький, місто Кропивницький Кіровоградська область Україна,
Опис проекту: Проект має на меті оцифрувати унікальну колекцію сценічних танцювальних костюмів усіх регіонів України, яка зберігається у єдиному у світі Музеї історії українського хореографічного мистецтва, з метою її збереження та популяризації в Україні і у світі. У результаті втілення проекту буде створено веб платформу для показу колекції у 3Д форматі з анотаціями українською і англійською мовами на сайті музею та інтерактивний простір у експозиції музею, шляхом створення “віртуальної примірочної” за допомогою технології Kinect та аудіосупроводу
43.
ID: 7CUH11-35516
Назва проекту: Археологічний БібліоЛандшафт
Рейтинг: 227
Загальний бюджет проекту: 0
Запитувана сума від УКФ: 0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Інститут археології Національної академії наук України
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт покликаний розширити доступ до інформації про культурно-історичну спадщину України для різних аудиторій. Метою проєкту є оприявлення масиву інформації про публікації з археології та давньої історії через створення відкритої платформи з доступом до баз даних та ресурсів найбільшої спеціалізованої бібліотеки – Наукової бібліотеки Інституту археології НАН України. Онлайн-платформа, створена у результаті виконання проєкту, міститиме як інформаційно-бібліографічний ресурс з археології та давньої історії, так і матеріали про історію установ в галузі гуманітаристики, біографічну та бібліографічну інформацією про дослідників історико-археологічної спадщини, тематичні бібліографічні матеріали тощо.
44.
ID: 7CUH11-00339
Назва проекту: "Одеса у VR: Преображенський Собор"
Рейтинг: 227
Загальний бюджет проекту: 1051671
Запитувана сума від УКФ: 990671
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Полікашкін Андрій Віталійович
Міста реалізації: Київ, Київська обл. Одеса, Одеська обл.,
Опис проекту: "Проект 'Одеса у VR: Преображенський Собор' – це створення контенту, який зосереджує увагу на візуалізації минулого та сьогодення Спасо-Преображенського Собору в Одесі. Проект передбачає створення віртуального туру, VR-фільму та інформаційного веб-сайту, які забезпечують доступ до культурної спадщини для широкої аудиторії. Очікуваними результатами є збільшення обізнаності про значення собору, його відновлення та акцентування уваги на необхідності збереження історичних пам'яток."
45.
ID: 7CUH11-30130
Назва проекту: Створення віртуальної екскурсії “Цифрова історія”
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 1066540
Запитувана сума від УКФ: 938.200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Хотинська міська рада
Міста реалізації: м. Хотин,
Опис проекту: У межах реалізації проєкту “Створення віртуальної екскурсії “Цифрова історія” планується 3D-сканування об’єктів архітектурної спадщини старого міста, створення їх 3D-моделей та віртуальних екскурсій діджиталізованими об’єктами та самим містом. Така діяльність насамперед сприятиме збереженню, захисту та промоції культурної матеріальної спадщини міста, зміцнить соціальну ідентичності, а також надасть можливості для навчання та досліджень. Метою проєкту є збереження, захист та промоція культурної спадщини міста Хотин, створення умов для дослідження та вивчення, шляхом використання цифрових технологій, створення віртуальних екскурсій, які будуть знаходитися у вільному доступі для споживання культурного продукту.
46.
ID: 7CUH11-00482
Назва проекту: Цифрова історія Львівського театру ляльок
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 1066000.00
Запитувана сума від УКФ: 1000000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: КЗ ЛОР Львівський академічний обласний театр ляльок
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Основною метою проєкту є дослідження історії Львівського театру ляльок та створення вебсайту із наукових і публіцистичними статтями по основних етапах розвитку театру та аудіовізуальними матеріалами з архіву. Проєкт реалізовується до вісімдесятиріччя Львівського театру ляльок з ціллю створення цифрового архіву, що розкриватиме культурний спадок театру та сприятиме громадській обізнаності і збереженню культурної спадщини
47.
ID: 7CUH11-35351
Назва проекту: Поділля: спадок, що живе
Рейтинг: 224
Загальний бюджет проекту: 1000000
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Департамент гуманітарної політики Кам'янець-Подільської міської ради
Міста реалізації: місто Кам'янець-Подільський,
Опис проекту: Проєкт з оцифрування нематеріальної культурної спадщини - пісенного надбання Поділля має на меті записати та зберегти живу пісенну традицію України, як унікальний елемент нематеріальної культурної спадщини та представити її в Україні та світі, використовуючи новітні технології та сучасні мистецькі форми. Проект включає дві частини: перша - дослідження, запис, наукове опрацювання та архівування традиційних подільських пісень; друга - створення веб-порталу для презентації та прослуховування зібраних матеріалів. Зібрана колекція нематеріальної культурної спадщини буде представлена у відкритому для всіх доступі.
48.
ID: 7CUH11-35883
Назва проекту: Добромиль туристичний: нові технології для популяризації старих пам'яток
Рейтинг: 224
Загальний бюджет проекту: 877800.00
Запитувана сума від УКФ: 784800.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Асоціація органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати Україна - Карпатська агенція регіональого розвитку"
Міста реалізації: Дорбромильська міська громада Самбірського району Львівської області,
Опис проекту: Мета - формування передумов для розвитку туризму на території Добромильської громади Львівської області шляхом популяризації пам'яток матеріальної спадщини з використанням сучасних цифрових технологій та створення комфортного туристичного середовища. Заплановано: - створення віртуальних 3D-турів та панорамних фото 11 найвизначніших пам'яток Добромильщини, їх розміщення на Інтернет-ресурсах, доступних інтерактивних стендах. Заплановано публічну апробацію 3D-туру у поєднанні з поїздкою до відзнятих пам'яток; - ознакування пам'яток QR-кодами з посиланнями на віртуальний тур і інформаційну довідку; - підтримка запуску в роботу туристичного осередку шляхом закупівлі цифрових гаджетів; - створення ряду промоційних гаджетів та проведення інформаційної кампанії.
49.
ID: 7CUH11-28895
Назва проекту: Не втрачай зв'язок у збереженні пам'яток
Рейтинг: 223
Загальний бюджет проекту: 521609
Запитувана сума від УКФ: 521609
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ОСТАРТ
Міста реалізації: Рівне, Остріг, Корець, Березне,
Опис проекту: Проєкт передбачає забезпечення комунікації між орендарями та пам’яткоохоронними структурами, які відповідають за збереження пам’яток архітектури в Україні шляхом диджиталізації. Для цього буде створений веб-сайт з інтерактивною мапою, де будуть позначені всі об’єкти пам’яток архітектури національного та місцевого значення Рівненського району Рівненської області (250), а згодом і всієї України. Родзинкою проєкту стане чат, що забезпечить можливість безпосереднього донесення інформації громадянами до керівників управлінь культури та архітектури про незаконні дії на об’єктах культурної спадщини та швидкого реагування на це. Це забезпечить право людини на вільний доступ до культурних здобутків та їх користування.
50.
ID: 7CUH11-05714
Назва проекту: Диджиталізація "Музичної школи майбутнього": цифрова колекція (спадщина українських композиторів у фондах бібіліотеки ХДМЛ)
Рейтинг: 222
Загальний бюджет проекту: 994924.90
Запитувана сума від УКФ: 994924.90
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Харківський державний музичний ліцей
Міста реалізації: м.Харків, Харківська область, Харків, М.Харків,
Опис проекту: Запропонований проект передбачає створення електронного каталогу бібліотеки та цифрової колекції нотних видань українських композиторів, що зберігаються в Харківському державному музичному ліцеї. А також створення фонотечних записів, які дозволять почути найцікавіші з цих творів у виконанні учнів ХДМЛ. Сьогодні у нас є велика потреба у виявленні, оприлюдненні та пропагуванні національної спадщини. Адже нав’язаний нам зі сторони держави-агресора комплекс меншовартості змусив забути багато цінного, що ми мали в скарбниці української музичної культури. Підняти цей пласт спадщини українських композиторів і дати можливість усьому світу почути українську музику – наша важлива місія сьогодні.
51.
ID: 7CUH11-34422
Назва проекту: Chornobyl memory - оцифрування архівів краєзнавчого музея міста Славутича та Чорнобильській АЕС
Рейтинг: 222
Загальний бюджет проекту: 1059826.00
Запитувана сума від УКФ: 952826.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська Організація "Європейський Інститут Чорнобиля"
Міста реалізації: Київ, Славутич, Чорнобиль,
Опис проекту: Ініціатива полягає у цифровій трансформації історичних ресурсів та архівів Славутицького краєзнавчого музею та Чорнобильської АЕС. Наша мета - створити доступний онлайн ресурс, включаючи недоступні раніше архівні матеріали. Особливу увагу ми приділяємо збору та цифровій обробці особистих розповідей тих, хто брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, а також працівників ЧАЕС. Наш проект спрямований на відтворення, збереження та активізацію інтересу до унікальної історії Чорнобильської трагедії, а також на залучення уваги відвідувачів зони відчуження Чорнобиля, особливо тих, хто через обмеження військового стану не може відвідати її особисто. Ми прагнемо використати силу цифрових технологій для створення нового формату доступу до історичної спадщини, забезпечуючи ефективне збереження та поширення цінних знань і розповідей.
52.
ID: 7CUH11-02222
Назва проекту: Автограф українського дворянства - Наталіївська Спаська церква
Рейтинг: 220
Загальний бюджет проекту: 850400
Запитувана сума від УКФ: 850400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Пазич Микола Миколайович
Міста реалізації: с. Володимирівка,
Опис проекту: Через загрозу пошкодження архітектурної пам’ятки Свято-преображенської церкви в с. Володимирівка в прифронтовій зоні, планується створення її 3D модель з та інтегрування її як цифрового експонату на сайт Харківського художнього музею, що сприяє розширенню віртуальних можливостей для аудиторії знайомитися з історією про українське дворянство кінця 19 початку 20 століття на Слобожанщині, пов’язаної з родиною відомого підприємця Івана Харитоненка. Це деталізований цифровий експонат з анотаціями як приклад стилю модерну початку 20 ст. Реалізація проекту є етапом продовженням місцевої ініціативи на Харківщині, над створенням віртуальних експонатів Харитонівської спадщини з вільним онлайн доступом.
53.
ID: 7CUH11-05777
Назва проекту: Мультимедійна онлайн—платформа творчих можливостей “Симаргл”
Рейтинг: 220
Загальний бюджет проекту: 905930
Запитувана сума від УКФ: 875930
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Культурно-мистецька агенція "Брама"
Міста реалізації: Івано-Франківськ,
Опис проекту: Мультимедійна онлайн—платформа "Симаргл" — це мультимедійна онлайн—платформа для видавництва, поширення та промоції творів українських композиторів—класиків та сучасних авторів у жанрі академічної музики. Мета проєкту — створення на платформі онлайн—бібліотеки нотних надбань минулого та сучасності, які будуть доступні для ознайомлення та некомерційного використання. Для промоції музичних творів організатори проєкту вже провели понад 30 тематичних концертів. Концертна діяльність відбувається на постійній основі і буде тривати також під час реалізації проєкту для реалізації інформаційного супроводу проєкту. Для створення якісного українського контенту та доступності матеріалів для широкого загалу, відбувається відеозйомка концертів з публікацією на Ютубі та в соцмережах. В результаті вже на першому етапі реалізації на платформі буде розміщено тисяча творів українських композиторів.
54.
ID: 7CUH11-29692
Назва проекту: Багатоголосся українського народного мовлення: діалектний та мікротопонімний виміри
Рейтинг: 217
Загальний бюджет проекту: 1030438.00
Запитувана сума від УКФ: 998438.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Лабораторія ідей"
Міста реалізації: Львів, Україна,
Опис проекту: “Багатоголосся українського народного мовлення: діалектний та мікротопонімний виміри” – це проєкт про збереження, дослідження, поширення діалектно-ономастичних матеріалів для широкого загалу. База оцифрованих аудіо- та відеоматеріалів сприятиме збереженню нематеріальної культурної спадщини українського народу - мікротопонімів та зразків діалектного мовлення з усіх регіонів поширення українских говорів. Мета проєкту – зробити доступним й увести в науковий обіг український діалектний матеріал, а також мікротопоніми, зібрані й зафіксовані у фоно- та/або відеозаписах з усієї території України впродовж 2011-2023 років. Основні результати проєкту: Створено вебпортал для розміщення уже зібраних діалектно-ономастичних матеріалів для широкого загалу; Створено електронне сховище аудіо/відеозаписів діалектного матеріалу; Створена інтерактивна картотека аудіо- та відеозаписів діалектного мовлення та мікротопонімів; Створено інтерактивну карту українських діалектів і мікротопонімів.
55.
ID: 7CUH11-26368
Назва проекту: Ukrainian Digital Ballet
Рейтинг: 216
Загальний бюджет проекту: 1029900
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державне підприємство "Національний академічний театр опери та балету України імені Т. Г. Шевченка"
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: “Ukrainian Digital Ballet” – проєкт, покликаний зберегти нематеріальну культурну спадщину Аніко Рехвіашвілі шляхом створення цифрового зібрання її балетних вистав. Балети, які завдяки їй з’явилися в репертуарі, є ексклюзивним творчим контентом та мають статусну номінацію «Світова прем’єра». Аніко Рехвіашвілі належить до видатних українських балетмейстерів і хореографів XX-XXI століть, її творчому здобутку властиві осучаснення класичних форм балетної вистави, пошук цікавих і неординарних інтерпретацій музики видатних композиторів у контексті часу, моральних координат сучасного життєвого простору, її вистави цікаві, глибокі за емоційною наповненістю, яскравістю форм.
56.
ID: 7CUH11-29478
Назва проекту: Родова скриня
Рейтинг: 216
Загальний бюджет проекту: 873600
Запитувана сума від УКФ: 873600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Модна ініціатива"
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення онлайн платформу, де вінтажні родинні вишиванки з різних куточків України будуть представлені у вигляді цифрових моделей. Кожна робота супроводжуватиметеся докладним описом матеріалу, техніки та регіону походження, а також особистими спогадами власників про її створення та носіння. Ця ініціатива сприятиме збереженню та популяризації української культурної спадщини, використовуючи сучасні технології й важливою в умовах російської агресії, коли українські цінності та пам'ятки щодня знищуються.
57.
ID: 7CUH11-34723
Назва проекту: Оцифровка музейної колекції комунального закладу «Глухівський міський краєзнавчий музей» Глухівської міської ради
Рейтинг: 215
Загальний бюджет проекту: 740938.20
Запитувана сума від УКФ: 740938.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Відділ культури Глухівської міської ради
Міста реалізації: Глухів,
Опис проекту: Метою проєкту є сприяння збереженню унікальних 57 предметів музейної колекції з інвентарної групи «Нумізматика» музейного фонду комунального закладу «Глухівський міський краєзнавчий музей» Глухівської міської ради, що знаходиться у Глухівській міській територіальній громаді та розташований у 12-кілометровій зоні від кордону з країною-агресоркою, від загроз військової агресії та знищення шляхом оцифрування та збереження для наступних поколінь
58.
ID: 7CUH11-28005
Назва проекту: Віртуальна мандрівка "ЛьвівСтародавній: дорогами століть"
Рейтинг: 215
Загальний бюджет проекту: 995854
Запитувана сума від УКФ: 995854
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Музей "Львів Стародавній"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Віртуальна мандрівка “Львів Стародавній: дорогами століть” - проєкт, що передбачає створення інтерактивного музейного простору на базі музею “Львів Стародавній”, який доповнить експозиції музею використанням АR- та 3D- технологій та інноваційних методів. Передбачається виконання системи заходів з оцифрування унікальних артефактів та їхнього онлайн експонування, 3D-моделювання, реконструкцій втрачених архітектурних та археологічних пам’яток, репрезентація віртуальних шаф з артефактами та будівель міста, що не збереглись, оновлення підлогових карт для нанесення 3D-маркерів та інформаційна кампанія з метою популяризації створеного продукту. Реалізація проєкту дозволить відвідувачам у доступній формі візуалізувати та познайомитись із середньовічними надбаннями Львова, втраченими спорудами та рідкісними археологічними знахідками за допомогою цифрових технологій у форматі 3D-, VR- та AR-технологій та онлайн-платформ.
59.
ID: 7CUH11-02052
Назва проекту: Розширення цифрової представленості книжкової спадщини в Музеї книги та друкарства м. Острог
Рейтинг: 214
Загальний бюджет проекту: 979755.00
Запитувана сума від УКФ: 954755.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Братство імені князів Острозьких"
Міста реалізації: Острог,
Опис проекту: Проєкт покликаний надати постійний, рівний та безперешкодний доступ до книжкової спадщини України, яка зберігається в Державному історико-культурному заповіднику м. Острога. Продовжуючи успіх попереднього проєкту "Оцифрування та Каталогізація кириличних стародруків", нова ініціатива спрямована на імплементацію його результатів у вигляді інтерактивної експозиції. 40 оцифрованих стародруків, що були створені під час минулого проєкту, стануть доступні для відвідувачів у формі інтерактивної експозиції. Відвідувачі матимуть змогу переглядати електронні версії книг, перебуваючи біля оригінального експонату. До основних елементів нової експозиції відноситься інтерактивна книга. Додатково буде оцифровано ще 40 книг з колекції музею для розширення цифрового представлення друкарської спадщини та поглиблення інтересу громадськості.
60.
ID: 7CUH11-31280
Назва проекту: Сакральна Долинщина
Рейтинг: 213
Загальний бюджет проекту: 850576
Запитувана сума від УКФ: 590000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Краєзнавчий музей "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів
Міста реалізації: Долинська ТГ,
Опис проекту: Проект «Сакральна Долинщина» спрямований на поглиблене дослідження та вивчення сакральних споруд Долини та Долинщини з метою збереження та популяризації бойківської сакральної спадщини в Україні та за її межами. Результатом проекту будуть церковні споруди у мініатюрі, виготовлені за новітніми технологіями об'ємного 3-Д друку, що стануть основою сакральної експозиції в приміщенні музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, які дадуть можливість особам з вадами зору тактильно взаємодіяти з ними.
61.
ID: 7CUH11-35899
Назва проекту: Укрінформ Фотоархів
Рейтинг: 212
Загальний бюджет проекту: 766950
Запитувана сума від УКФ: 766950
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Українське національне інформаційне агентство "Укрінформ"
Міста реалізації: Київ, Київ, Київ,
Опис проекту: З метою збереження культурної спадщини, а саме: унікального історичного фотоархіву, Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» прагне оцифрувати архівні фото, для чого потребує сучасну техніку. Історичний фотоархів Укрінформу відображає історію України від 1944 року. Його унікальність та цінність у тому, що фотокореспонденти агентства в часи обмеженого доступу до інформації про важливі соціально-політичні події були чи не єдиними, хто фіксував ключові моменти на шляху становлення Української держави: від боротьби за незалежність до роззброєння та техногенних катастроф, від збереження культурних традицій до спортивних досягнень українців. Оцифрування негативів, які з плином часу руйнуються, допоможе не втратити їх назавжди та відкриє доступ широкому загалу.
62.
ID: 7CUH11-35158
Назва проекту: Диджиталізація культурної спадщини Прикарпаття
Рейтинг: 210
Загальний бюджет проекту: 1000000
Запитувана сума від УКФ: 900000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Приходько Микола Миколайович
Міста реалізації: Івано-Франківська область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на створення високоякісної інформаційної продукції для 20 об'єктів культурної спадщини Прикарпаття. Застосовуючи передові технології (лазерне 3D-сканування, віртуальні 3D-тури та промоційні відеоролики), ми прагнемо не лише зберегти історичну спадщину регіону, але й зробити її доступною для широкої аудиторії через інформаційний вебсайт. Проєкт сприятиме популяризації та вивченню культурних цінностей Прикарпаття, забезпечуючи довготривалу доступність та інтерактивність.
63.
ID: 7CUH11-03217
Назва проекту: «Створення та популяризація цифрової бібліотеки нот скрипкової музики українських композиторів на сайті Міжнародного конкурсу скрипалів Олега Криси» (коротка назва: "Бібліотека українських скрипкових нот")
Рейтинг: 204
Загальний бюджет проекту: 957330.00
Запитувана сума від УКФ: 866330.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МИСТЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ "СВІТ КЛАСИЧНОЇ МУЗИКИ"
Міста реалізації: м. Львів,
Опис проекту: Створення та популяризація цифрової бібліотеки нот скрипкової музики українських композиторів на сайті Міжнародного конкурсу скрипалів Олега Криси. В результаті реалізації проєкту буде створено унікальну цифрову нотну біліотеку, що налічуватиме більше кількох десятків творів. Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси започатковано 2013 року. Олег Криса - всесвітньо відомий скрипаль, уродженець Львова, професор Істменської школи музики в Рочестері (США). Перший та Другий та Третій конкурси успішно відбулися у 2013, 2016, 2019-му роках у Львові. У кожному конкурсі взяли участь понад 60 конкурсантів віком 15 – 29 років з 15 країн світу. Обов'язковою умовою є виконання творів українських композиторів.
64.
ID: 7CUH11-00190
Назва проекту: Українські народні казки з елементами доповненої реальності та авторською музикою М. Чембержі
Рейтинг: 197
Загальний бюджет проекту: 980632.00
Запитувана сума від УКФ: 980632.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ВОЛЯ- ГРОМАДА-КОЗАЦТВО"
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Розробка мобільного додатку для iOS/ANDROID та випуск книги українських народних казок. За допомогою мобільного додатка можна оживити ілюстрації, взаємодіяти з героями казки і дивитись 3D сцени, наводячи камеру смартфону на ілюстрації у книгах та слухати текст казки у виконанні українських артистів та у супроводі авторської музики М. Чембержі.
65.
ID: 7CUH11-35833
Назва проекту: Диджиталізація і популяризація кінематографічної спадщини режисера студії "Київнаукфільм" Альмара Серебренікова.
Рейтинг: 193
Загальний бюджет проекту: 999964.84
Запитувана сума від УКФ: 999964.84
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Серебреніков Євгеній Альмарович
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: Упорядкування, дослідження, оцифрування найбільш цікавих, актуальних і сьогодні матеріалів та фільмів творчої спадщини Альмара Серебренікова - яскравого представника київської школи науково-популярного кіно легендарної української студії Київнаукфільм.
66.
ID: 7CUH11-35435
Назва проекту: Медіаархів промислової історії Волині (на прикладі Рівненської області)
Рейтинг: 190
Загальний бюджет проекту: 994900
Запитувана сума від УКФ: 994900
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація "Фонд Рівненського краєзнавчого музею"
Міста реалізації: Рівне, Рівненська область, Смига, Рівненська область, Оржів, Рівненська область, Костопіль, Рівненська область, Моквин, Рівненська область,
Опис проекту: створення медіаархіву з оцифрованих та створених у цифрових форматах візуальних, аудіовізуальних й аудіоресурсів, які показують історію підприємств деревообробної промисловості Рівненської області в їх розвитку від другої половини 19 ст. і до нині.
67.
ID: 7CUH11-33746
Назва проекту: "Тисмениччина віртуальна" - інтерактивна віртуальна експозиція в музеї історії міста Тисмениця імені Степана Гаврилюка як інструмент збереження, захисту та популяризації історико-культурної спадщини Тисмениччини
Рейтинг: 184
Загальний бюджет проекту: 990000
Запитувана сума від УКФ: 890500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Тисменицька міська рада Івано-Франківської області
Міста реалізації: Тисмениця, Івано-Франківська область,
Опис проекту: Метою проекту є збереження, захист та популяризація історико-культурної спадщини Тисмениччини шляхом створення віртуальної інтерактивної експозиції в музеї історії міста Тисмениця імені Степана Гаврилюка. Виконання проєкту забезпечить досягнення трьох основних завдань: 1) Покращення матеріально-технічного стану музею шляхом створення віртуальної інтерактивної експозиції; 2) Підвищення якості проведення культурно-мистецьких заходів в музеї шляхом створення комфортних умов для відвідування виставок; 3) Підвищення ефективності просування туристичного потенціалу Тисмениччини, зокрема музейного туризм. Цільовими групами проекту є місцеве населення та туристи, які будуть користуватись можливістю відвідати музей, в тому числі його віртуальну інтерактивну експозицію.
68.
ID: 7CUH11-26443
Назва проекту: «Віртуальний інфоSpace Музею мистецтв»
Рейтинг: 157
Загальний бюджет проекту: 912223.25
Запитувана сума від УКФ: 912223.25
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад "Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради"
Міста реалізації: м. Кропивницький, Кіровоградська область, Україна, Кіровоградська область, м.Кропивницький, вул.Велика Перспективна, буд.60, Кропив,
Опис проекту: Комплексне рішення щодо оновлення інформаційного простору з допомогою диджиталізації, що включає створення вебсайту з доступом до віртуальних екскурсій у форматі 3-D туру з мультимедійним аудіогідом та сенсорний інформаційний кіоск
69.
ID: 7CUH11-00934
Назва проекту: Диджиталізація результатів проведення авторських культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на захист культурної спадщини України
Рейтинг: 141
Загальний бюджет проекту: 550000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Молодь та діти за самоврядування"
Міста реалізації: Мукачево, місто Київ,
Опис проекту: Диджиталізація результатів виконання авторських культурно-мистецьких проектів "Артвізитівка Києва", "Артпогляд на архітектурну спадщину Закарпатт" та "Артвізитівка Мукачева" передбачає структурування інформації, отриманої під час реалізації цих проектів , і подача її в різних мобільних застосунках. та на різних інтернет-платформах.
ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
1.
ID: 7CUH22-26258
Назва проекту: Збереження національної культурної спадщини: створення віртуальної галереї Харківської опери як інструмент промоції українського оперно-балетного мистецтва
Рейтинг: 288
Загальний бюджет проекту: 1690030
Запитувана сума від УКФ: 1659230
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державне підприємство «Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка»
Міста реалізації: місто Харків, місто Київ,
Опис проекту: Проєкт направлений на просування та збереження національної культури України. Він покликаний порятувати унікальну архівну колекцію ХНАТОБ від ризиків, пов’язаних з війною, адже Слобожанщина постійно обстрілюється ворогом. Проєкт національної співпраці, здійснений разом із музейниками Києва та Харкова, передбачає каталогізацію найцінніших експонатів, кваліфіковану атрибуцію архівних матеріалів (близько 6 тисяч об’єктів) та їх диджиталізацію, що убезпечить і сам театр і мистецьку спільноту від втрати інформації щодо розвитку української музично-театральної культури. Створення цифрового архіву і сайту віртуальної галереї історії ХНАТОБ з акцентом на її українську та європейську складову стимулюватиме наукову думку, дасть імпульс до проведення досліджень, в тому числі й зарубіжними вченими.
2.
ID: 7CUH21-02202
Назва проекту: Відродження традицій Барської кераміки v. 3.0
Рейтинг: 286
Загальний бюджет проекту: 1754420.00
Запитувана сума від УКФ: 1704420.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Барський міський художній аматорський театр"
Міста реалізації: Бар (Вінницька обл.), Київ (Київська обл.), Львів (Львівська обл.), Полтава (Полтавська обл.), Кам'янець-Подільський (Хмельницька обл.), Могилів-Подільський (Вінницька обл.), Шаргород (Вінницька обл.), Коболчин (Черкаська обл.),
Опис проекту: «Відродження традицій Барської кераміки v. 3.0» є продовженням однойменного проєкту, підтриманого Українським культурним фондом у 2018 та 2021 роках. Цьогоріч, попри виклики воєнного часу, ми плануємо поглибити дослідження історико-художніх особливостей Барської кераміки через продовження науково-пошукових експедицій Вінниччиною, Хмельниччиною, Черкащиною і музеями Києва, Львова, Полтави та проведення порівняльного хімічного аналізу зразків кераміки Поділля; вдосконалити створений у 2021 р. Віртуальний музей Барської кераміки, відтворивши цифрову колекцію сайту у 3-D моделях; продовжити збір фольклорних матеріалів та спогадів про Барську кераміку як елемент нематеріальної культурної спадщини; популяризувати Барську кераміку як перспективний напрямок для роботи сучасних майстрів через випуск друкованої продукції та проведення інформаційної кампанії
3.
ID: 7CUH21-26909
Назва проекту: Новітні напрями збереження та діджитальної актуалізації творчої спадщини українського композитора ВІТАЛІЯ КИРЕЙКА
Рейтинг: 279
Загальний бюджет проекту: 1328940
Запитувана сума від УКФ: 1297400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація КУЛЬТУРНА АСАМБЛЕЯ
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мета проекту – познайомити широкі маси з творчістю геніального українського композитора Віталія Кирейка, багатожанрова музична спадщина якого разом із науково-аналітичним доробком стала помітним надбанням скарбниці української національної культури ХХ-ХХІ ст. Ціль – зібрання, дослідження, та оцифрування авторських нотних рукописів для їхнього подальшого збереження, створення промоційного сайту композитора, розробка нових підходів до вивчення та виконавської актуалізації творчої спадщини митця, концертне відтворення різножанрових опусів митця та їх популяризація.
4.
ID: 7CUH21-34326
Назва проекту: Мистецтво пам’ятати. Віртуальна галерея Вадима Сідура
Рейтинг: 279
Загальний бюджет проекту: 2027226
Запитувана сума від УКФ: 1992226
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Сігарьов Віталій Костянтинович
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення першого унікального віртуального простору скульптурних та графічних творів всесвітньо відомого мистця-авангардиста Вадима Сідура та проведення циклу заходів із популяризації та осмислення його творчості в українському суспільстві. Проєкт має на меті підкреслити позачасовість творчого доробку художника, яка сконцентрована у численних образах та сюжетах автора, актуалізувати його мистецький пласт у теперішньому часі на тлі гострого резонансу із трагічним перебігом війни в Україні, прищепити суспільству естетичні орієнтири у роботі з пам’яттю через образи, втіленні у художню пластику, надати суспільству інструменти для роботи з травмами.
5.
ID: 7CUH21-35936
Назва проекту: «Розробка мобільного додатку про культурну спадщину Львівської області»
Рейтинг: 278
Загальний бюджет проекту: 1949094.10
Запитувана сума від УКФ: 1949094.10
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація «Успішна Львівщина»
Міста реалізації: Львівська область,
Опис проекту: Цей проект не лише сприятиме популяризації та збереженню культурної спадщини Львівської області, але й надасть унікальний інструмент для тих, хто цікавиться історією та культурою регіону. Культурний туризм стає дедалі популярнішим в Україні, який нажаль немає можливості залучити професійних екскурсоводів - місію яких і виконає новостворений додаток. Ідея проекту полягає в тому, щоб просувати об'єкти культурної спадщини, визначені як національні або місцеві пам'ятки, визначних місць, музеї та культурно-туристичні маршрути Львівщини серед туристів із України та інших країн. Це має бути досягнуто за допомогою розробки мобільного додатка (для користувачів пристроїв Android та IOS). Користувачі додатка отримають можливість отримати інформацію (включаючи опис, візуалізацію та геопозиціонування) щодо історико-культурних надбань Львівщини як на українській, так і на англійській мовах. Вони також зможуть планувати свої подорожі, а також оцінювати та рекомендувати відвідані об'єкти. Додаток стане додатковим інструментом для просування регіону та його культурно-туристичних об'єктів серед туристів, спонукаючи їх до активного подорожування Львівщиною.
6.
ID: 7CUH21-01786
Назва проекту: Культурна спадщина в один клік
Рейтинг: 277
Загальний бюджет проекту: 1890500.00
Запитувана сума від УКФ: 1855500.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація «Міжнародний фонд Івана Франка»
Міста реалізації: Уся територія України,
Опис проекту: Це інноваційна авторська розробка, яка допомагатиме культурним менеджерам залучати до заходів зацікавлених відвідувачів. Проєкт визрів під час реалізації культурно-мистецьких заходів Організацією – заявником протягом 8 років діяльності і покликаний агрегувати та популяризувати інформацію про культурно-мистецькі активності на об’єктах культурної спадщини в Україні за допомогою новітніх цифрових технологій. Продуктом проєкту буде кроссекторальний проєкт зі збереження культурної спадщини у вигляді цифрової платформи (вебсайт) з нетиповим чат-ботом у Телеграм з технологією WebApp, через які популяризуватиметься культурна спадщина. Основна мета проекту полягає у створенні інноваційної кроссекторальної культурологічної цифрової платформи, яка поєднає веб сайт та мобільний додаток (багатоплатформовий клауд-месенджер) (чат-бот) з елементами RSS-агрегатора, що сприятиме взаємодії об’єктів культурної спадщини з відвідувачами з урахуванням їх інтересів та запитів. Результат: В Україні з’явиться зручний україномовний онлайн-сервіс, який дозволить ефективно популяризувати культурну спадщину та культурно-мистецьке життя по всій країні. Для культурних менеджерів це - ефективний таргетований канал комунікації з потенційними відвідувачами заходів, а для споживачів – джерело оперативної інформації про культурні події, які вони хотіли б відвідати.
7.
ID: 7CUH21-29063
Назва проекту: Оповім ти дашто
Рейтинг: 276
Загальний бюджет проекту: 1488900.00
Запитувана сума від УКФ: 1468900.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Львівська молодіжна громадська організація "Молода Лемківщина"
Міста реалізації: Київщина, Івано-Франківщина, Тернопільщина, Львівщина, Житомирщина, Закарпаття,
Опис проекту: Проєкт «Оповім ти дашто» (українською літературною мовою - «Розповім тобі дещо») представить в інноваційному форматі лемківську казку, як частину фольклорно-літературної спадщини українського народу. Проєкт об’єднає унікальну лемківську говірку і забуті казки із якісним дизайном, анімованим відеосупроводом і мелодикою автентичних інструментів. Вперше в Україні буде створено збірник лемківських аудіоказок, які прочитають корінні носії говірок, а такожвідомі українці з лемківським корінням. Це збереже народну культуру від зникнення, відтворить і популяризує справжні лемківські говірки, які наразі відходять разом із їх корінними носіями. Проєкт розширить і поглибить знання про лемківську культуру в українській культурній спадщині серед широких цільових аудиторій, зокрема дитячої.
8.
ID: 7CUH21-00922
Назва проекту: Цифровий архів. Доступна спадщина
Рейтинг: 273
Загальний бюджет проекту: 2021900
Запитувана сума від УКФ: 1981900
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "17"
Міста реалізації: м. Львів, Львівська область, с. Олесько, Львівська область, м. Жовква, Львівська область, м. Золочів, Львівська область,
Опис проекту: Популяризувати українську музейну культурну спадщину. Продовжити розвиток дослідницько-архівної та науково-популярної платформи ЛНГМ «Цифровий архів» шляхом наукового дослідження та оцифрування творів мистецтва, документації та публікації їх онлайн. Створити умови для безбар’єрного доступу до об'єктів матеріальної культурної спадщини. Наголосити на важливості оцифрування музейних колекцій та можливостях використання цих напрацювань, що особливо актуально в часі війни. Результатом стане відібраний, досліджений, оцифрований, описаний та опублікований масив унікальних творів мистецтва та документації на оновленій веб платформі, який матиме вагомий вплив на історію та дасть поштовх для досліджень і відкриттів.
9.
ID: 7CUH21-00123
Назва проекту: Культурна спадщина Поділля в об'єктиві сучасності
Рейтинг: 273
Загальний бюджет проекту: 1439375.00
Запитувана сума від УКФ: 1397375.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська Організація "Хмельницьке Обласне Молодіжне Громадське Об'єднання "Територія"
Міста реалізації: м.Кам'янець-Подільський, смт Меджибіж, с.Вищеольчедаїв, с.Грушка, с.Кудринці,
Опис проекту: Кроссекторальний проєкт з вивчення, збереження та популяризації культурної спадщини Поділля, результатом якого стануть 5 відеокліпів 5 популярних подільських гуртів у 5 пам’ятках культурної спадщини (замки, палаци, музеї), які дозволять звернути увагу нової аудиторії до важливості збереження та вивчення культурної спадщини України під час війни. В рамках проєкту будуть досліджені нові інноваційні форми роботи з культурною спадщиною, які будуть поширені на широку цільову аудиторію, а також створено цифровий веб-сайт з оцифрованими пам'ятками культурної спадщини Поділля, який міститиме оцифровані матеріальні та нематеріальні об'єкти культурної спадщини (3D-тури, панорами, оцифровані експонати музеїв, палаців, фортець, подільські пісні та обряди).
10.
ID: 7CUH21-07093
Назва проекту: Онлайн-курс про традиційну українську культуру «Знай свою Україну». Блоки курсу «КУПАЛА» та «ПОКРОВА».
Рейтинг: 273
Загальний бюджет проекту: 2101155.00
Запитувана сума від УКФ: 1884795.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд "КОЛО"
Міста реалізації: Вся Україна та вільний доступ онлайн,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення двох блоків: «КУПАЛА» та «ПОКРОВА» в рамках онлайн-курсу про традиційну українську культуру «Знай свою Україну». Мета проєкту – комплексно показати та розкрити в актуальний спосіб значення обрядів народних свят Купала та Покрови, дати розуміння їх історичного контексту, популяризувати фольклорну складову та зробити онлайн-курс доступним широкій аудиторії. Унікальний інтерактивний контент блоків курсу, буде розміщено у відкритому доступі на цифровій платформі. Блоки складатимуться з 19 відео-лекцій, 6 блоків інфографіки, 11 відео майстер-класів, 2 віртуальних 3D турів у Майнкрафт, 2 інформаційних модулів для вчителів та додаткових матеріалів. Онлайн-курс розрахований на дітей шкільного віку, батьків, педагогів навчальних закладів та установ, українську діаспору.
11.
ID: 7CUH22-03127
Назва проекту: Кобзарство. Епічна традиція
Рейтинг: 273
Загальний бюджет проекту: 2034277.20
Запитувана сума від УКФ: 199277.20
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: АСОЦІАЦІЯ «СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ КІНЕМАТОГРАФА В УКРАЇНІ – ДИВИСЬ УКРАЇНСЬКЕ!»
Міста реалізації: Вся територія України,
Опис проекту: Проєкт "Кобзарство. Епічна традиція" націлено на збереження та популяризацію унікальної нематеріальної культурної спадщини України – Традицій Кобзарства. Його метою є створення веб-сайту з аудіо та відеоматеріалами, де представлена творчість кобзарів (цифровізація – аудіо та відео фіксація дум (ліро-епічні твори української усної словесності), лекцій, відео-презентацій – портрети носіїв, аудіо записи тощо). Використовуючи інноваційні кроссекторальні підходи, проєкт сприяє інтерактивній взаємодії з архівом. Залученість Харківського, Львівського та Київського Кобзарських цехів гарантує високий науковий та експертний рівень. Проєкт використовує технології діджиталізації, щоб зберегти унікальний культурний спадок. Ці записи та лекції нададуть можливість широкій аудиторії ознайомитися з епічно музично-словесно традицією - Кобзарством.
12.
ID: 7CUH22-01000
Назва проекту: Вимір: оцифрований культурний спадок України
Рейтинг: 268
Загальний бюджет проекту: 2028354.50
Запитувана сума від УКФ: 1810634.50
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕНАЗЕРЛЕНД»
Міста реалізації: Київ, Рівне, Харків, Лвів, Тернопіль, Прилуки,
Опис проекту: Проект спрямований на створення інноваційної цифрової платформи та базі мобільного додатку для збереження та інтерактивної презентації культурної спадщини України. Ця ініціатива дозволяє музеям та культурним інституціям оцифрувати та ефективно презентувати свої колекції, а також розробляти власні сучасні інтерактивні виставки. Мета проекту – підтримати культурний спротив російській військової агресії, зберегти національну ідентичність та сприяти культурному розвитку України. Провести навчальний курс з діджиталізації і разом з 5 музеями розробити 5 нових інтерактивних виставок з використанням штучного інтелекту та віртуальної реальності на різні тематики, презентувати їх в більше ніж 200 місцях України.
13.
ID: 7CUH22-06063
Назва проекту: ЛЬВІВСЬКИЙ МУЗЕЙ ТЕАТРУ (ІМЕНІ МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ)
Рейтинг: 267
Загальний бюджет проекту: 2040000
Запитувана сума від УКФ: 2000000
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державне підприємство "Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької"
Міста реалізації: Львів, Київ,
Опис проекту: Культурний центр заходу України – Львів – до сьогодні не має театрального музею. Національний театр ім. Марії Заньковецької є носієм унікальної, більше ніж столітньої історії, і може стати базою для появи такої нової творчої та музейної одиниці. Основою для цього стануть власні фонди. Історія театру імені Марії Заньковецької, коріння якої сягає перетину традиції театру корифеїв та авангардних пошуків митців 1920- х років, пам’ятає діяльність Панаса Саксаганського, Марії Заньковецької, Леся Курбаса, Бориса Тягна, Богдана Ступки, Сергія Данченка – і це лише малий перелік митців, які були дотичні до творчості колективу й творчість яких має бути висвітлена в Музеї у локальному та в загальноукраїнському контекстах. Впродовж 1980-1990-х років в приміщенні Театру діяв громадський музей. Сьогодні Адміністрацією проведена робота з архівування та збереження наявних архівних матеріалів. Цим Проєктом передбачено створення нового інтерактивного музейного простору, оцифрування наявної архівної бази, написання наукового матеріалу, присвяченого одному з історичних періодів театру, розробка майбутньої (у перспективі) довголітньої комунікаційної стратегії Музею з аудиторією в форматах онлайн та наживо, проведення репрезентаційних заходів.
14.
ID: 7CUH22-35914
Назва проекту: Яворівська забавка – об’єкт нематеріальної культурної спадщини України
Рейтинг: 267
Загальний бюджет проекту: 2473594.10
Запитувана сума від УКФ: 1998814.10
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація “Яворівська іграшка”
Міста реалізації: смт. Івано-Франкове, Яворівський р-н, Львівська область, м.Львів, м.Київ, м.Черкаси, м.Коломия, м.Полтава,
Опис проекту: Проєкт спрямований на збереження та відновлення традиції яворівської дерев'яної іграшки – об’єкту нематеріальної культурної спадщини України. Проєкт включає: - Аналітичне дослідження народного художнього промислу яворівської іграшки. - Проведення тематичного круглого столу, за участі народних майстрів, експертів, науковців, представників органів місцевого самоврядування. - Громадське лобіювання надання стм. Івано-Франкове Яворівського району статусу заповідної території народного художнього промислу. - Запуск функціонування інтерактивного Музею традиційної яворівської іграшки у стм.Івано-Франкове. - Включення яворівської іграшки в туристичну дестинацію НПП «Розточчя». - Створення веб-сайту. - Проведення художніх виставок (з інтерактивними майстер-класами) в 5-ти регіонах України. - Психосоціальна реабілітація ветеранів російсько-української війни через проведення майстер-класів з виготовлення яворівської іграшки.
15.
ID: 7CUH21-29200
Назва проекту: Форум Via Carpatia “Українські етнорегіони - гуцульський досвід для культурного відродження”
Рейтинг: 267
Загальний бюджет проекту: 1995320.00
Запитувана сума від УКФ: 1995320.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Верховина - квітка Карпат"
Міста реалізації: Верховина та Криворівня Івано-Франківської області, онлайн - вся Україна,
Опис проекту: Форум Via Carpatia “Українські етнорегіони: гуцульський досвід для культурного відродження”– мистецько-інтелектуальний форум з дискусійним майданчиком та театральною прем’єрою. У Криворівні та Верховині на Гуцульщині, відомій як “літня культурна столиця”, ми бачимо простір для діалогу, осмислення та фахового обговорення викликів культурного відродження українських етнорегіонів, представлення та аналізу корисного прикладу Гуцульщини у збереженні, практикуванні та промоції локальної спадщини на національному та міжнародному рівні. Запланована дводенна конференція наживо, яка буде доступна онлайн та в телетрансляції, що охопить аудиторію близько 2 млн українців. Мистецька програма не тільки зверне увагу на кращі зразки синергії класичної та народної культур, а й втілить прем’єрний театральний проєкт open air від команди Івано-Франківського драмтеатру.
16.
ID: 7CUH21-34964
Назва проекту: "Горюни відкриті світу" - веб-сайт Музею горюнської культури
Рейтинг: 265
Загальний бюджет проекту: 1464958.00
Запитувана сума від УКФ: 1434958.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Агенція "Креативна Сумщина"
Міста реалізації: Сумська область, територія аудиторії - необмежена,
Опис проекту: Веб-сайт "Горюни відкриті світу" - інформаційний Інтернет-ресурс для широкої аудиторії користувачів, який у доступній формі, об'єднавши результати багаторічних фольклорно-етнографічних, дослідницьких проєктів Сумщини та сучасні інформаційні технологічні рішення, презентуватиме цілісний пласт культурної спадщини субетносу горюнів. Реалізацією цього проєкту ми хочемо раз і назавжди довести фейковість інформації, яка системно нав'язується засобами масової інформації країни-агресора, щодо приналежності горюнів до етнічно російських груп. Ми відкриємо світу горюнів, створивши веб- платформу, де будуть представлені історія та побут субетносу, унікальні записи пісенного фольклору, неповторна горюнська говірка, самобутній одяг та взуття, традиції гостинності та гастродива, звичаї, обряди, традиції - все, що робить цей субетнос самобутнім.
17.
ID: 7CUH21-32687
Назва проекту: Віртуальний музей науки й техніки
Рейтинг: 264
Загальний бюджет проекту: 1523074.20
Запитувана сума від УКФ: 1523074.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний університет "Львівська політехніка"
Міста реалізації: м. Львів, Львівська обл.,
Опис проекту: У відповідь на сучасні виклики суспільства постає необхідність у збереженні культурної спадщини. Проєкт має на меті зберегти, відтворити науково-технічні й культурні надбання, стимулювати зростання інтересу до історії науки й техніки та сприяти розвитку нових технологій. На основі експозиції дослідної машинної зали Національного університету «Львівська політехніка» планується створити для широкого загалу Віртуальний музей науки й техніки. Запланована підготовка експозиції з 40 3D-експонатів, доповненої віртуальними екскурсіями для різних цільових груп (школярі, технічні спеціалісти, особи без спеціальної технічної освіти (широка аудиторія)), аудіогідами та відеофайлами. Висвітлення результатів проєкту відбуватиметься через ЗМІ та соціальні мережі.
18.
ID: 7CUH21-27196
Назва проекту: ЮАарт
Рейтинг: 264
Загальний бюджет проекту: 1998558.00
Запитувана сума від УКФ: 1998558.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Євдокімова Тетяна Володимирівна
Міста реалізації: Київ, Україна, Страсбург, Франція,
Опис проекту: UAart - це віртуальна гра-галерея картин видатних художників українського походження. Кожна картина - захоплюючий об`єкт інтерактивного мистецтва, поєднання класичного живопису із сучасними технологіями. Перша колекція має назву «Окупована спадщина» і складається з 10 робіт українських художників, відомих світові, як російські митці. Проте час змінити ці наративи настав.
19.
ID: 7CUH21-35890
Назва проекту: Форум "Культура: втрати і відродження. Стратегія захисту"
Рейтинг: 264
Загальний бюджет проекту: 1999293.85
Запитувана сума від УКФ: 1969293.85
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація"Всеукраїнська громадська організація"Територія Жінок"
Міста реалізації: Київ, Київ,
Опис проекту: Повномасштабна війна з російським агресором завдає колосальної шкоди рухомим та нерухомим пам’яткам культурної спадщини (надалі - КС). На тимчасово окупованих з 2014 р. територіях України російська влада здійснює системні й всеохопні заходи для знищення матеріальної КС, тим самим руйнуючи засади української ідентичності населення цих територій та знищує спільну для українського суспільства національну історичну пам’ять. Збереження КС Українського народу є важливим складником опору збройній агресії рф проти України та притягнення її до відповідальності за знищення українського культурного надбання та цінностей. У цьому контексті важливим елементом є увага до її захисту. Війна показала слабкі сторони захисту, відновлення та зберігання культурної спадщини. Метою Форуму є публічне обговорення наявної ситуації та розробка необхідних змін та підходів для захисту культурної спадщини. Для цього планується: - провести комплексне дослідження сучасного стану культурного надбання українського народу - рухомих та нерухомих обʼєктів культурної спадщини, отримати інформацію щодо їхнього зберігання та утримання, - провести аналіз діючого законодавства України, - запропонувати дієву стратегію захисту рухомих та нерухомих пам’яток культурної спадщини і план її реалізації для законотворчої та виконавчої гілок влади. Актуальною темою Форуму є необхідність посилення міжнародної співпраці між закладами культури, дієвцями культури у напрямку захисту рухомих та нерухомих об’єктів культурної спадщини. Також він буде супроводжуватися міжнародними консультаціями з провідними іноземними фахівцями, ілюструвати ґрунтовність підходу тематичними виставками та промоціями, інформаційними подіями.
20.
ID: 7CUH21-26299
Назва проекту: Майстерня квестів
Рейтинг: 262
Загальний бюджет проекту: 767780
Запитувана сума від УКФ: 742780
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Клуб історичної реконструкції "Оствиця"
Міста реалізації: місто Рівне,
Опис проекту: "Майстерня квестів" - це кроссекторальний культурний проєкт, середовище для творчого та пізнавального сприйняття історії, культурної спадщини та цінностей. Проєкт передбачає розробку вебзастосунку, який стане не лише засобом створення, проходження та адміністрування історико-культурних квестів, а й інструментом інтерактивного спілкування та активної взаємодії дітей та молоді з нашою культурною спадщиною, історією, давніми ремеслами та промислами завдяки використанню гейміфікації та сучасних вебтехнологій на території Парку історичної реконструкції "Оствиця".
21.
ID: 7CUH21-30687
Назва проекту: HUTSULIA ФРАНКА. 3D ВИМІР
Рейтинг: 261
Загальний бюджет проекту: 2048000.00
Запитувана сума від УКФ: 2000000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ АСОЦІАЦІЯ МУЗЕЇВ ІВАНА ФРАНКА
Міста реалізації: м. Львів, Львівська обл., с. Криворівня, Верховинський р-н., Івано-Франківська обл.,
Опис проекту: “HUTSULIA ФРАНКА. 3D ВИМІР” - це інноваційний проєкт промоції культурної спадщини Гуцульщини та літературного спадку Івана Франка. Вперше в Україні на прозові тексти “Гуцульського триптиху” Франка ми створюємо унікальний цифровий продукт – серію аудіофільмів з технологіями 3D звуку. Ці оповідання ніколи не були драматизовані – «Терен у нозі», «Гуцульський король» та «Як Юра Шикманюк брів Черемош» стануть у 100-річчя аудіодрами, яке відзначає світ в 2024 році – сьогодні, в час війни, важливими меседжами української ідентичності, які показують шлях перемоги Світла над темрявою. Аудіофільм “Терен у нозі” презентуємо в “Планеті кіно” у форматі 3D звуку до дня народження Івана Франка. Цифрові імерсивні продукти (лендінг-сторінка, друковане видання) будуть взаємодіяти з просторами музеїв Франка (Криворівня та Львів) та позитивно впливатимуть на аудіальний, освітній, туристичний та літературний сектори.
22.
ID: 7CUH21-21497
Назва проекту: Дім із традицій
Рейтинг: 260
Загальний бюджет проекту: 1139415.16
Запитувана сума від УКФ: 1119415.16
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: комунальний заклад «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради
Міста реалізації: м. Рівне, смт Гоща, Рівненська область, м. Березне, Рівненська область, м. Сарни, Рівненська область, м. Дубровиця, Рівненська область,
Опис проекту: Проєкт передбачає вивчення традицій, як інструменту єдності, взаєморозуміння, злагодження, уникнення упередженості і стереотипів для подальшого процесу соціального, економічного, культурного розвитку громад Рівненщини, в яких проживають ВПО. Така ініціатива є передумовою створення при громадах дружніх просторів розвитку полікультурності через охорону, збереження, розвиток та промоцію нематеріальної культурно культурності спадщини Рівненщини та регіонів, представники яких проживають в громадах Рівненської області - Запоріжжя, Харківщина, Херсонщина, Донеччина, Луганщина. Засобами створення методики до організації та роботи таких просторів є кроссекторальний підхід, якай включає в себе сім різних напрямків діяльності: навчальний, дослідницький, інтерактивний аспекти, а також діджиталізацію усіх доробків в межах проєкту, висвітлену через мистецьку та ігрову форму - арт-інсталяцію “Дім із традицій” - 10 інтерактивних кубів із традиціями усіх регіонів-учасниць проєкту для “побудови” групами із числа ВПО та корінних мешканців громад затишного будинку, де всім буде комфортно, затишно, з відчуттям єдності.
23.
ID: 7CUH21-29323
Назва проекту: Кроссекторальний проєкт «ВАСИЛЬ ЄРМИЛОВ 130»
Рейтинг: 260
Загальний бюджет проекту: 1870680
Запитувана сума від УКФ: 1819880
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "ЄРМІЛОВЦЕНТР.АРТЛАБОРАТОРІЯ"
Міста реалізації: м. Харків,
Опис проекту: Кроссекторальний проєкт присвячений 130 річчю з дня народження видатного представника українського авангарду, генія художнього конструювання Василя Єрмилова. Проєкт передбачає низку активностей: мистецькі інтервенції в публічний простір Харкова, дослідження шрифтотворення в контексті проблематики українського авангарду, підготовку видання “Харківський конструктивізм”, театральний перформанс про культурне життя Харкова 1920-1930 рр., лекції з історії українського авангарду та воркшопи для дітей зі створення архітектурного об’єкту в публічному просторі. Проєкт привертає увагу до культурної спадщини через сучасні мистецькі практики. Маємо на меті популяризувати українську культурну спадщину заради формування спільних цінностей та сучасної української ідентичності.
24.
ID: 7CUH22-10192
Назва проекту: "Пантеон національної пам’яті Гетьманщини"
Рейтинг: 260
Загальний бюджет проекту: 2039058.00
Запитувана сума від УКФ: 1994058.00
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійний фонд «Спадок Гетьманщини»
Міста реалізації: Батурин, Чигирин,
Опис проекту: «Пантеон національної пам’яті Гетьманщини» – це сучасна креативна постійно діюча виставка, зорієнтована на широку аудиторію, без вікових та територіальних обмежень, яка актуалізуватиме питання створення Національного Пантеону України, допоможе пізнати історію Гетьманщини та порушить важливу тему збереженості й ушанування могил гетьманів України та усіх борців за українську державність. Актуальність створення виставки обумовлена подіями російсько-української війни. «Пантеон національної пам’яті Гетьманщини» стане місцем, де не лише презентуватимуть історію без стереотипів, виховуватимуть відповідальне ставлення до пам’яті борців за українську державність. Створення та функціонування виставки сприятиме формуванню національної свідомості українців, як членів єдиної спільноти – народу України, й водночас − розумінню його історичного опонента та супротивника.
25.
ID: 7CUH21-07061
Назва проекту: Етнокультурні скарби Надсяння
Рейтинг: 260
Загальний бюджет проекту: 1328833.46
Запитувана сума від УКФ: 1298833.46
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Львівське регіональне суспільно-культурне товариство “Надсяння”
Міста реалізації: місто Львів та Львівська область, Україна, міста Івано-Франківськ, Тернопіль, Київ; Україна (онлайн), місто Перемишль та Перемиський повіт Підкарпатського воєводства, Республіка Польща,
Опис проекту: Мета проєкту “Етнокультурні скарби Надсяння” - сприяння збереженню та популяризації матеріальної та нематеріальної культурної спадщини етнорегіону Надсяння завдяки застосуванню новітніх технологій і діджиталізації елементів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, залучення молодого покоління до вивчення історії та промоції України на міжнародному рівні. Після проведеного дослідження традиційної культури та побуту одного з найменш вивчених етнорегіонів України - Надсяння буде створено вебсайт "Надсяння - онлайн світлиця" з оцифрованими зразками етнокультури Надсяння, аналітичними матеріалами за підсумками досліджень та архівними світлинами надсянців, видано книгу-альбом "Етнокультура Надсяння” в електронному та друкованому форматі з технологією доповненого контенту та створено онлайн гру-квест “Скарби Надсяння” для дітей та молоді.
26.
ID: 7CUH21-28554-2
Назва проекту: Національний музей: (ре)візія історії
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 1429100.00
Запитувана сума від УКФ: 1429100.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд Національного художнього музею України"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт є першим комплексним дослідженням колекції Національного художнього музею України з точки зору репрезентації історії українського мистецтва. Він складається з двох частин – ґрунтовного вивчення досвіду науковців музею ХХ століття, з іншого, формування засад переосмисної експозиції музею, спираючись на попередні й актуальні дослідження, залучаючи новітні технології та способи презентації, комунікуючи з експертним середовищем та аудиторіями. Відтворена у форматі 3D туру виставка "Український портрет ХУІІ – ХХ ст.» (1925) зробить доступною інформацію про колекцію, критерії українського мистецтва та долю музею у ХХ ст. Разом з публікацією про історію змін постійних експозицій впродовж ХХ ст., вона стане підґрунтям для відкритих дискусій навколо нової експозиції.
27.
ID: 7CUH21-35666
Назва проекту: Слідами хасидського хлопчика: аудіопрогулянка вінницькою Єрусалимкою
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 970170
Запитувана сума від УКФ: 935170
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради
Міста реалізації: місто Вінниця (Вінницька область),
Опис проекту: Проєкт спрямований на пропагування інтеркультурного діалогу та уваги до збереження культурної спадщини Вінниці через дослідження і популяризацію колишнього єврейського кварталу Єрусалимка у Вінниці шляхом імерсивних методик, що дозволяють створити культурно-просторові асоціації за допомогою аудіопрогулянки. Основою записів є фрагменти з творів уродженця міста, одного зі стовпів їдишомовної літератури Іцхака Йоеля Лінецького, зокрема його сатиричної повісті «Хасидський хлопчик» та пісень зі збірки «Грізний балагур», що значно вплинули на розвиток культури східноєвропейського єврейства ІІ пол. ХІХ століття.
28.
ID: 7CUH21-04906
Назва проекту: Історія ЗСУ: Шлях становлення сили
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 1789770.00
Запитувана сума від УКФ: 1729770.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Центр інноваційних комунікацій"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Національний військово-історичний музей України є унікальним зберігачем фотоматеріалів, документів та експонатів, присвячених Збройним Силам України 1990-х років. У жодному закладі культури України немає такого обсягу паперових носіїв та предметів матеріальної історії на цю тему. Мета проєкту – створити багатовекторний електронний ресурс, присвячений історії створення та становлення Збройних Сил України у 1990-2000 рр. на тлі Українського Державотворення того часу. Він буде наповнений електронними зображеннями, 3D-моделями, відео- та аудіо-інтерв’ю з учасниками становлення Української армії у 1990-і рр.
29.
ID: 7CUH21-34009
Назва проекту: "Білгород-Київський. Невідоме середньовічне місто біля Києва". Науково-популярний фільм з 3D реконструкціями і мобільний додаток з доповненою реальністю.
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 1987256
Запитувана сума від УКФ: 1987256
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Горбатюк Дмитро Віталійович
Міста реалізації: с. Білогородка Київської області, м. Київ,
Опис проекту: Мета проекту— створення науково-популярного фільму з 3D реконструкціями і мобільного додатку з доповненою реальністю для популяризації пам'ятки археології — середньовічного міста Білгород-Київський X-XIII століття, що знаходився на території сучасного с.Білогородка Київської області. Дані продукти, створені в співпраці з Відділом культури Білогородської сільської ради, допоможуть популяризувати інформацію про цю пам'ятку, розповісти про її історію і створити 3D реконструкції, що в подальшому можуть бути використані для створення музейної експозиції в селі Білогородка. Також в рамках проекту пропонується включити в мобільний додаток 2 маршрути по м. Києву з історичними об'єктами в доповненій реальності. Це дозволить популяризувати історичну спадщину столиці, яка не збереглась до сьогодні.
30.
ID: 7CUH21-01699
Назва проекту: Коли минуле оживає: віртуальна мандрівка Давнім Пліснеськом
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 1837953.4
Запитувана сума від УКФ: 1698003.4
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Адміністрація історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ"
Міста реалізації: с. Підгірці (територія історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ"), Золочівський р-н., Львівська обл.,
Опис проекту: Проект “Коли минуле оживає: віртуальна мандрівка Давнім Пліснеськом” покликаний розкрити таємниці середньовічної культури й історії одного з найбільших і найдавніших міст Східної Європи шляхом діджиталізації археологічної спадщини та її використанні в екскурсійній роботі заповідника. Основна мета проекту полягає у напрацюванні візуального туру історичним ландшафтом Пліснеська, розробці та імплементації AR - фільтрів, для візуалізації елементів доповненої реальності. Результатом буде інноваційний культурний продукт - комплексна мандрівка реальною місцевістю, де візуалізуватимуться численні давні об'єкти житлового, господарського, виробничого і оборонного призначення. Загалом, проект виступить сполучною ланкою між раніше реалізованим проектом «3-D модель Давнього Пліснеська» і майбутнім спорудженням археологічного скансену.
31.
ID: 7CUH21-27124
Назва проекту: Дмитро Бортнянський: деокупація української культури від росії (друге народження втраченої першої опери - диджиталізація, концерт-презентація, предпродакшн)
Рейтинг: 258
Загальний бюджет проекту: 1999790.00
Запитувана сума від УКФ: 1999790.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "ФОНД "ГЛОБАЛ ХАРМОНІ АРТ"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Підчас повномасштабної війни надважливим завданням постає деокупація української культури від росії, повернення Україні її всесвітньознаних митців. Дмитро Бортнянський, як один з фундаторів української музики, в джерелах агресора визначається «російським композитором партесних концертів». Наш проєкт спрямований на розвінчання хибних наративів і повернення Д.Бортнянського на Батьківщину - як українського оперного композитора європейського рівня, творчість якого була широкознана в Європі 18 століття. Після прем’єри першої опери «Креонт» (1886) у Венеції вона була "назавжди" загублена. Партитура опери – справжній неоцінений скарб – була знайдена в архівах бібліотеки однієї європейської країни. Диджиталізація нот, концерт-презентація фрагментів, предпродакшн майбутньої сценічної постановки повернуть до життя оперу «Креонт».
32.
ID: 7CUH22-06935
Назва проекту: «ЗАПЕКЛІ: дослідження, творення, збереження та популяризація мистецтва кераміки»
Рейтинг: 258
Загальний бюджет проекту: 1629551.84
Запитувана сума від УКФ: 1589551.84
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад культури "Хмельницький обласний художній музей"
Міста реалізації: Хмельницький, Кам'янець-Подільський, Меджибіж, Маліївці, Самчики,
Опис проекту: Проєкт "ЗАПЕКЛІ" має на меті дослідження, творення, збереження та популяризацію мистецтва кераміки шляхом створення керамічної майстерні-хабу в Хмельницькому обласному художньому музеї та здійснення програми творчих, освітніх та виставкових заходів у співпраці із Слов'янським краєзнавчим музеєм. Митці-керамісти з Хмельниччини, Донеччини, Львівщини, Полтавщини, Дніпропетровщини створюватимуть власні твори, презентуватимуть свою творчість та проведуть публічні майстеркласи в ревіталізованому історичному підвальному приміщенні в локації ХОХМ. Проєктом передбачається діяльність мобільної гончарної майстерні в межах Хмельницької області (майстер-класи для широкої аудиторії із презентаціями творчості митців-керамістів в культурних інституціях, у госпіталі ветеранів війни та центрі підтримки ВПО). Запрошені мистецтвознавці, історики, колекціонери та архітектори проведуть серію мультимедійних лекцій з історії та сучасності українського мистецтва кераміки із публічними обговореннями.
33.
ID: 7CUH23-03158
Назва проекту: «Аудіоархів Українського Вільного Університету»
Рейтинг: 258
Загальний бюджет проекту: 2064819.2
Запитувана сума від УКФ: 1922289.2
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія РАІ"
Міста реалізації: Мюнхен (Німеччина), Івано-Франківськ (Україна), Результати проєкту будуть онлайн доступними без географічної конкретизації,
Опис проекту: Метою проєкту є створення цифрового аудіоархіву Українського Вільного Університету, його систематизація, каталогізація, жанрово-тематичне упорядкування, наукове осмислення, практичне використання у радіопередачах та відео-лекціях. Аудіоархів та наукові результати будуть представлені на сторінці УВУ (Мюнхен, Німеччина), відображені на сторінках організації-заявника ТзОВ "Телерадіокомпанія РАІ" та партнера (Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника).
34.
ID: 7CUH21-06486
Назва проекту: АЛЬТАНА ПОСЕРЕД РАЮ. УКРАЇНСЬКИЙ СВІТ МАРТІНА ГРУНЕВЕГА
Рейтинг: 257
Загальний бюджет проекту: 875227.30
Запитувана сума від УКФ: 875227.30
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація «Екологія. Культура. Мистецтво»
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєктом створюється музейна експозиція, що через призму “Щоденника” Мартіна Груневега (1562 – після 1606) розкриває історію, мультирелігійність, культурне багатство і поліетнічне різноманіття середньовічного Львова на переломі XVI-XVII століть в історичному контексті Європи. Тематика важлива для розуміння європейськості України, показаної через оптику іноземця - купця, мандрівника, монаха. Реалізація проєкту започаткує реекспозицію Львівського музею історії релігії.
35.
ID: 7CUH21-02855
Назва проекту: Етнографічна експедиція деокупованою Херсонщиною - ряд наукових, дослідницьких, творчих експедицій деокупованими населеними пунктами Херсонської області
Рейтинг: 257
Загальний бюджет проекту: 1983990.00
Запитувана сума від УКФ: 1958990.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Фестивальний центр»
Міста реалізації: Херсонська область,
Опис проекту: Етнографічна експедиція деокупованою Херсонщиною - ряд наукових, дослідницьких, творчих експедицій деокупованими населеними пунктами Херсонської області з метою пошуку і збору етнографічних цінностей, що збереглися після окупації рф, підриву Каховської ГЕС і ще вціліли під постійними обстрілами ворога. Створення нової експозиції в херсонському краєзнавчому музеї з привезених із експедицій артефактів. Випуск друкованого видання і створення digital продукту з одноіменною назвою.
36.
ID: 7CUH21-35453
Назва проекту: Польова лабораторія народного мистецтва
Рейтинг: 257
Загальний бюджет проекту: 1452901
Запитувана сума від УКФ: 1427901
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійний фонд соціального розвитку Національного історико-культурного заповідника «Чигирин»
Міста реалізації: М.Чигирин Черкаського р-ну Черкаської обл.,
Опис проекту: Проєкт «Польова лабораторія народного мистецтва» передбачає створення інтерактивного музейного простору шляхом облаштування етнолабораторії для проведення практичних занять та популяризації народного мистецтва, її апробації через проведення симпозіуму та майстер-класів, на базі Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» впродовж червня-жовтня 2024 р. (м.Чигирин Черкаської обл.)
37.
ID: 7CUH21-26240
Назва проекту: Бережанська миска
Рейтинг: 256
Загальний бюджет проекту: 1158759.20
Запитувана сума від УКФ: 1133599.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організаця "Не святі горшки ліплять"
Міста реалізації: Тернопіль, м. Бережани, Тернопільська обл., м. Червоноград, Львівська обл., м. Вінниця, м. Косів Івано-Франківська обл., с. Хотів Київська обл.,
Опис проекту: Проект популяризує традиційний розпис кераміки через взаємодію мистецтва, неформальної освіти, інновацій, дослідження культурної спадщини. Проектом передбачено проведення локального дослідження гончарства учнями Бережанської ОТГ. Практична частина проекту - керамічний пленер для учасників з регіонів України, які відтворюватимуть зразки розпису кераміки Тернопільщини, що майже втрачений, на основі більш відомих традиційних розписів. Досвід проекту представить практикум для використання в мистецьких, освітніх музейних середовищах. Презентація-виставка створених зразків у п’яти регіонах сприятиме поширенню результатів проекту. Фільм розкриває тему повернення з війни гончара, який прагне відновитись у професії, відродити розпис кераміки Тернопільщини, що демонструє важливість ремесла, мистецтва для психологічного відновлення ветеранів, також для збереження історії, культурної спадщини.
38.
ID: 7CUH21-04220
Назва проекту: Традиційні ігри Західної Одещини на "І-мапа"
Рейтинг: 256
Загальний бюджет проекту: 792890
Запитувана сума від УКФ: 792890
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична Особа Підприємець Онищенко Юрій Борисович
Міста реалізації: м.Одеса, Одеський район, Одеська область, м.Ізмаїл, Одеська область, м.Болград, Одеська область, с.Котловина, Одеська область,
Опис проекту: Мета - зберегти та презентувати культурну спадщину та культурні цінності створивши інтерактивну мапу традиційних ігор Західної Одещини. Результати проєкту: додані на вже наявну онлайн платформу з інтерактивною мапою “І-мапа” пункти з ігровими традиціями, з письмовим та відео описом. Цифрове рішення: Три узагальнювальні аудіовізуальні твори про найцікавіші та важливі ігри регіону для вільного доступу у відеоблозі та YouTube каналі “І-мапа TV”. Проєкт передбачає збільшення рівня дослідження, вивчення, збереження та популяризації нематеріальної культурної спадщини, шляхом використання кроссекторального підходу, інновацій та новітніх практик, а саме - створення цифрової платформи та продуктів, для запровадження інновацій та новітніх практик.  
39.
ID: 7CUH21-07418
Назва проекту: Майдан: архітектура простору солідарності і взаємодії
Рейтинг: 255
Загальний бюджет проекту: 1336583.95
Запитувана сума від УКФ: 1130000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: Мета проєкту - наступний крок у збереженні пам’яті про Майдан та презентації пам’яток історії, об'єктів культурної спадщини та цінних територій пов’язаних з Революцією Гідності. Проєкт доповнить роботу по відтворенню основних історичних об'єктів і локацій Революції Гідності в середмісті Києва, сприятиме розширенню охоронних територій . Він має на меті відтворити у масштабі неіснуючі нині в публічному просторі історичні об'єкти Революції Гідності на основі документальних матеріалів й актуалізувати Майдан у попередньому та подальшому контекстах історії міста та України. Проєкт є продовженням системної роботи Музею щодо меморіалізації подій Майдану. Результати: створення 3Д моделі всієї Території Гідності та відтворення у фізичній реальності (3Д друк) макету міста із ключовими об’єктами - наметовим містечком, всіма барикадами, навколишніми будинками, які також відігравали свою роль у революційних подіях, конструкції “йолки”, арт-простору “Мистецький Барбакан” тощо. Маштабний макет (2х3м) планується розташовувати у наявних у музею виставкових приміщеннях та у теплий період року використовувати для експонування під відкритим небом.
40.
ID: 7CUH21-07162
Назва проекту: „Heritage Moments”. Програма підтримки створення та міжнародної промоції українських колекцій одягу, інспірованих культурною спадщиною
Рейтинг: 254
Загальний бюджет проекту: 1762518
Запитувана сума від УКФ: 1730368
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Асоціація кіновиробників Львівщини"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт, який має на меті підтримку у створенні та промоцію трьох відібраних на конкурсній основі колекцій українських брендів, які передбачають у своїй інспірації переосмислення та використання елементів/мотивів об’єктів, цінностей чи проявів матеріальної і нематеріальної культурної спадщини. Проєкт орієнтований на комунікацію з українськими та міжнародними авдиторіями і передбачає створення і реалізацію для кожної з обраних колекцій: 1). лукбуку, промо-ролика та відеоінтерв’ю з дизайнерами; 2). висвітлення об’єктів, цінностей чи проявів матеріальної і нематеріальної культурної спадщини як інспірації колекції; 3). професійну діджитал промоцію (популяризацію); 4). сайту-візитки проєкту для презентації колекцій та брендів-творців.
41.
ID: 7CUH21-34697
Назва проекту: Репресована книга: (ре)презентація національної культурної спадщини з фондів Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника
Рейтинг: 253
Загальний бюджет проекту: 1763940.55
Запитувана сума від УКФ: 1763940.55
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Мета Проєкту – збереження, вивчення і популяризація національного культурного надбання шляхом створення й удоступнення цифрових копій рідкісних і цінних видань, які в період радянізації Львова 1939–1941 років і в повоєнний час були проскрибовані з огляду на зміст і особу автора та на довгі десятиліття закриті у відділі спецфондів Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника з грифом «ідеологічно шкідливі», «націоналістичне», «католицьке», «буржуазно-економічне», «педологічне», «реакційне», «мілітариське», «окупаційне». Підсумком успішної реалізації Проєкту стане; 1) формування страхового фонду повнотекстових цифрових копій книжок; 2) надання вільного доступу до них на сайті бібліотеки у межах окремої спеціалізованої колекції; 3) підготування історико-книгознавчого дослідження відібраних видань; 4) випуск наукових публікацій; 5) організація тематичної виставки й видання її ілюстрованого каталогу в паперовій та електронній версіях.
42.
ID: 7CUH21-29366
Назва проекту: VR-музей “VSESVIT PRYMACHENKO”
Рейтинг: 252
Загальний бюджет проекту: 1990186.20
Запитувана сума від УКФ: 1970186.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд "Творча спадщина родини Марії Примаченко"
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: VR-музей “VSESVIT PRYMACHENKO” - це діджитальний імерсивний музейний простір, в основі якого лежить віртуалізований мистецький доробок Марії Примаченко, сформований на базі оцифрованих унікальних експонатів державної колекції Національного музею декоративного мистецтва України та приватної колекції Фонду родини Примаченко. VR-музей передбачає створення архіву майстер-копій та цифрового фонду, розробку віртуальної візуалізації музею, web-версії та інтерактивних VR-додатків, адаптованих під різні види гаджетів. Таким чином, VR-музей “VSESVIT PRYMACHENKO” вперше презентуватиме творчий спадок Марії Примаченко, що досі не демонструвався на широку аудиторію, засобами новітніх інтерактивних технологій.
43.
ID: 7CUH23-02161
Назва проекту: HERITAGE.LAB.UA: освітня платформа для відновлення та управління об'єктами культурної спадщини (на базі проєкту "Палац Розділ")
Рейтинг: 251
Загальний бюджет проекту: 2110745.50
Запитувана сума від УКФ: 1996745.50
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація Благодійний фонд "Спадщина.УА"
Міста реалізації: Львівська область, Стрийський район, смт Розділ, вул. М.Грушевського, 33 (проект "Палац Розділ"), вул. Січових Стрільців, 9 (проект "Стара Школа"),
Опис проекту: Проект Heritage.Lab.UA покликаний запустити процес трансформації сфери нерухомої культурної спадщини України через впровадження нових знань з реставраційних матеріалів, технік, технологій та програм, а також пост-реставраційного управління спадщиною для ключових стейкхолдерів у даній сфері та передбачає розробку та тестування 5 освітніх курсів для різних цільових аудиторій зі сфери культурної спадщини.
44.
ID: 7CUH21-28772
Назва проекту: Збереження культурної спадщини в умовах загрози знищення
Рейтинг: 250
Загальний бюджет проекту: 1995600
Запитувана сума від УКФ: 1995600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська Організація "Кримськотатарський Ресурсний Центр"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт спрямований на збереження та популяризацію культурної спадщини кримськотатарського народу, як частини української культурної спадщини, шляхом створення онлайн меморіалу геноциду кримськотатарського народу, випуску 6 подкастів про досвід збереження культурної спадщини кримських татар в умовах депортації та триваючої російської агресії та проведення форуму для пошуку механізмів збереження культурної спадщини в умовах російської агресії. Онлайн меморіал буде українською, кримськотатарською та англійською мовами. Продукти проєкту будуть розміщені у вільному доступі в інтернеті. Цільовою аудиторією є експерти, дослідники, науковці та активісти у галузі культурної спадщини, соціально-активні громадяни України. Результатом буде систематизація інформації про депортацію, сприяння мультикультурному діалогу та популяризація культурної спадщини кримськотатарського народу.
45.
ID: 7CUH23-28428
Назва проекту: Імерсивний концерт «The Sound of Ukraine» в Парижі
Рейтинг: 250
Загальний бюджет проекту: 1862210
Запитувана сума від УКФ: 1599410
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація “Перший благодійний театральний фонд”
Міста реалізації: Париж, Франція,
Опис проекту: "The Sound of Ukraine" - інноваційний проєкт, що просуває українську культурну спадщину та ідентичність. Імерсивний концерт у Парижі, з виставками "Тарас Шевченко - душа України", "Україна - земля хоробрих", “Український декоративний розпис” та живою, авторською музикою композитара - піаніста Тимура Полянського, має за мету вразити та зацікавити аудиторію, розкриваючи красу української культури. Цей культурний захід створить позитивне обличчя України у світі та приверне увагу міжнародної спільноти до вивчення української спадщини. Іммерсивний концерт - це культурна дипломатія, що відстоює суб’єктність та авторитет України у світі.
46.
ID: 7CUH21-04701
Назва проекту: «Україною в пошуках світу їдіш»
Рейтинг: 250
Загальний бюджет проекту: 1764870.00
Запитувана сума від УКФ: 1582730.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Саратський Дмитро Олександрович
Міста реалізації: Київ, Дніпро, Одеса, Чернівці, Бердичів, Біла Церква, Львів, Житомир, Умань,
Опис проекту: Українці та євреї жили поруч багато століть поспіль: наші культури, наші мови, наш побут та наші традиції споріднені набагато більше, ніж прийнято вважати сьогодні. На жаль, страшні трагедії, що спіткали обидва народи, позбавили нас величезного корпусу знань, та, що найголовніше, памʼяті про взаємозвʼязок українського та єврейського народів. Величезний пласт єврейської культури, що згодом став надбанням усього світу - бере свій початок саме з території сучасної України: літератори, музиканти, вчені, релігійні діячі - левова частина єврейських емігрантів США та інші країни були вихідцями саме з України. Метою даного проєкту є створення серії документальних фільмів про міста та містечка України, що повʼязані з історією, мовою та культурою євреїв. Розповіді про визначних постатей, що походили з цих територій та їх суттєвий вплив на світовий культурний та науковий контекст.
47.
ID: 7CUH21-01188
Назва проекту: Створення об’єднаного інтерактивного музейного простору історичної Волині на базі онлайн-платформи «Ладомирія»
Рейтинг: 249
Загальний бюджет проекту: 1880340
Запитувана сума від УКФ: 1760340
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Центр дослідження і відродження Волині"
Міста реалізації: місто Радивилів, Рівненської області,
Опис проекту: Проектом передбачено створення на базі онлайн-платформи «Ладомирія» об’єднаного інтерактивного музейного простору у якому будуть представлені оцифровані експонати стародавнього традиційного одягу жителів історичної Волині із фондів державних та приватних колекцій, що презентуватиметься за допомогою цифрових технологій та інноваційних інструментів та стане інтерактивним майданчиком для дослідження, вивчення та передачі культурної спадщини для різних зацікавлених аудиторій. Проектом також передбачено запровадження цифрових механізмів забезпечення безперешкодного доступу до фондів і науково-довідкового апарату колекцій стародавнього одягу. На сучасному етапі проєкт також є засобом збереження культурних цінностей від втрати та знищення в результаті здійснення воєнних дій, що їх веде агресор на території України.
48.
ID: 7CUH21-06439
Назва проекту: 33 роки незалежності. Незалежні мистецькі ініціативи Тернополя 1991-2024 рр.
Рейтинг: 248
Загальний бюджет проекту: 1330423.00
Запитувана сума від УКФ: 1150823.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Тернопільська міська громадська організація "Мистецьке об'єднання "Коза"
Міста реалізації: Тернопіль, Львів,
Опис проекту: Мета проєкту – дослідження, збереження та популяризація мистецької спадщини неформального культурного середовища Тернополя 1991-2024 років завдяки створенню інтерактивного відкритого веб-архіву. Війна за незалежність України з росією спричиняє еміграцію, мобілізацію та загибель культурних діячів України. Людські втрати супроводжуються втратами цінних відомостей про культурний процес доби незалежності, який не був належним чином задокументованим через швидкі зміни носіїв інформації, відсутність спеціалізованих інституцій, що вивчали б неформальне мистецтво. Комплексні наукові дослідження щодо неформального мистецького середовища Тернополя визначеного періоду відсутні. Команда здійснить дослідження, збере мультимедійні матеріали (фото, відео, аудіозаписи, тексти), що висвітлюють неофіційні культурні процеси доби незалежності у нашому місті, та оприлюднить їх на інтерактивному веб-архіві.
49.
ID: 7CUH21-26998
Назва проекту: Український календар
Рейтинг: 246
Загальний бюджет проекту: 1385180
Запитувана сума від УКФ: 1350180
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Максимець Світлана Володимирівна
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: «Український календар» міститиме перелік українських свят, памʼятних дат, історичних подій, дні народження митців, діячів культури, науковців, визначних особистостей, згадки про події, повʼязані з історичними памʼятками та нематеріальною спадщиною, а також неофіційні та жартівливі свята. Головна мета проєкту — створити популярний український цифровий календар для зміцнення української сучасної ідентичності. Навіть поверхневий моніторинг показує: українці користуються календарями, переповненими російськими святами та визначними датами. Так продовжують знаходитися в російському інформаційному полі, їм бракує доступного інструменту, де вони зможуть побачити, яке сьогодні свято. Результатом стане створення українського сучасного верифікованого цифрового календаря на окремій платформі, трьох повноцінних сторінок в соціальних мережах: «інста-календар», «фейсбук-календар», «твіттер-календар», друк щоденного відривного календаря.
50.
ID: 7CUH21-30125
Назва проекту: Інформаційно-бібліотечний простір при музеї Федоровича та літературний сад Дарії Віконської
Рейтинг: 246
Загальний бюджет проекту: 1901510
Запитувана сума від УКФ: 1861510
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Гримайлівська селищна рада
Міста реалізації: село Вікно Тернопільська область,
Опис проекту: Проєкт передбачає трансформацію кімнат сільської бібліотеки, яка зазнала матеріальних втрат у зв'язку з утилізацією російськомовної та пропагандистської літератури (¾ фонду) після повномасштабного вторгнення Росії, в сучасний інформаційно-бібліотечний простір. Створити для простору доступ до інтернету, оснащені для роботи місця, базовий фонд електронних книг, ігрову зону та власний сайт, що міститиме твори родини Федоровичів та інших суспільно-політичних діячів, пов’язаних із с. Вікно; історичну, мистецтвознавчу літературу про килимарство у Вікні з фотографіями виробів, та ботанічний Літературний сад Дарії Віконської з можливістю імерсивної мандрівки садом.
51.
ID: 7CUH21-00539
Назва проекту: Інноваційний виставковий проект "Спадщина князів Любомирських у Рівному"
Рейтинг: 245
Загальний бюджет проекту: 1052983.30
Запитувана сума від УКФ: 1052983.30
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ФІЛАРМОНІЯ" РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
Міста реалізації: Рівне,
Опис проекту: Проект покликаний активізувати процес вивчення та популяризації культурної спадщини князів Любомирських у місті Рівне шляхом створення інноваційного виставкового проекту у мистецькому цоколі Рівненської обласної філармонії.
52.
ID: 7CUH21-35643
Назва проекту: Повстанський рух Нижньої Наддніпрянщини 1918 - 1923 рр. в народній та елітарній культурі України
Рейтинг: 245
Загальний бюджет проекту: 1241124
Запитувана сума від УКФ: 966624
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний університет "Запорізька політехніка"
Міста реалізації: м. Запоріжжя, м. Дніпро, м. Київ, м. Гуляйполе, м. Павлоград, м. Нікополь, м. Херсон,
Опис проекту: Метою проєкту «Повстанський рух Нижньої Наддніпрянщини 1918 - 1923 рр. в народній та елітарній культурі України» є створення в свідомості сучасного українського соціуму інноваційного образу повстанського руху часів Української революції. А також сприйняття махновських та петлюрівських повстанців в якості недержавних збройних сил українського народу, які витворили власну субкультуру, та стали об’єктом уваги українських та закордонних митців. Результатами проєкту стануть: - створення науково-мистецького інтерактивного видання «Повстанський рух Нижньої Наддніпрянщини 1918 - 1923 рр.: культурологічний аспект»; - проведення етнографічної експедиції в населених пунктах трьох прифронтових областей України; - створення спеціальної інформаційної платформи (сайту) з базами даних, що доповнюють і розширюють матеріали книги.
53.
ID: 7CUH21-05371
Назва проекту: Культурна спадщина в українській гривні
Рейтинг: 244
Загальний бюджет проекту: 700645
Запитувана сума від УКФ: 700645
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація “Банківська академія”
Міста реалізації: Суми,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення інформаційного порталу українською та англійською мовами, який представить українську грошову одиницю як культурний феномен, в якому поєднано матеріальні та духовні надбання українського народу. Портал міститиме зразки національної валюти, які будуть супроводжуватися текстовою інформацією та аудіовізуальним рядом. Елементи художнього оформлення української гривні за допомогою імерсивних технологій висвітлюватимуть історію та культурну спадщину України: архітектурні пам’ятки, історичні місця, предмети побуту, постаті видатних українців. Основою для створення порталу стане музейний простір історії грошей Сумського державного університету. Результатом проєкту буде підвищення рівня обізнаності щодо державотворення, історичної пам’яті та культурної спадщини України. Промоція проєкту відбуватиметься через інтернет-середовище та офлайн презентації в музейному просторі.
54.
ID: 7CUH21-31575
Назва проекту: Віртуальний музей Романа Шухевича
Рейтинг: 244
Загальний бюджет проекту: 1532867.60
Запитувана сума від УКФ: 1442368.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський історичний музей"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Мета Проєкту: збереження та популяризація пам’яті про Великого Українця, військово-політичного діяча Романа Шухевича шляхом створення віртуального музею. Його основою стане зруйнований Росією 1 січня 2024 року Музей Романа Шухевича; інформування світової громадськості про військові злочини РФ проти культурної спадщини. Результати: 3D експозиція з 2D (42) і 3D (35) інтерактивними експонатами та анотаціями; оглядова екскурсія — 3D тур з додатковими візуальними матеріалами; 4 тематичні виставки у web-форматі з аудіо супроводом; галерея пам’яток пов’язаних, з постаттю Р. Шухевича та УПА (оцифрування предметів: 182 — 2D, 31 — 3D моделей); 3D тур руїнами знищеного Музею.
55.
ID: 7CUH21-30023
Назва проекту: “КульТурУм”
Рейтинг: 243
Загальний бюджет проекту: 692850.00
Запитувана сума від УКФ: 692850.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація «Світ компетенцій»
Міста реалізації: Умань,
Опис проекту: «КульТурУм» – кроссекторальний проєкт з вивчення та популяризації культурної спадщини Уманщини. «КульТурУм» – скорочення від «культура і туризм Умані». Проєкт передбачає створення та реалізацію комплексу просвітницьких заходів для мешканців Уманської громади різних вікових категорій (в тому числі ВПО), які спрямовані на вивчення історії, культурної спадщини, туристичних принад громади, підвищення зацікавленості до історії рідного краю, а також закладення основ для подальшого створення мережі амбасадорів міста. В межах проєкту заплановано широкий спектр різноманітних активностей – лекторії, екскурсії, квести, майстеркласи тощо. Також для ширшого охоплення аудиторії буде розроблено цифровий продукт – двомовна онлайн екскурсія.
56.
ID: 7CUH21-35107
Назва проекту: Розробка парціальної програми з вивчення елементу нематеріальної культурної спадщини «Традиція орнаментального розпису Барської кераміки» з методичним комплексом та апробація у закладах дошкільної освіти
Рейтинг: 243
Загальний бюджет проекту: 754425.00
Запитувана сума від УКФ: 732425.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Народний музей Барської кераміки"
Міста реалізації: Бар (Вінницька обл.), Вінниця (Вінницька обл.), Тульчин (Вінницька обл.), Опішня (Полтавська обл.),
Опис проекту: В рамках проєкту планується розробити парціальну освітню програму, спрямовану на вивчення та популяризацію елементу нематеріальної культурної спадщини «Традиція орнаментального розпису Барської кераміки», створити методичний комплекс до програми та провести перший етап апробації програми у закладах дошкільної освіти Барської міської територіальної громади.
57.
ID: 7CUH23-35366
Назва проекту: Упровадження в українському ворднеті та інших ресурсах автоматичних інструментів транслітерації та фонемізації українських текстів згідно з національним транслітераційним стандартом ДСТУ 9112:2021 і системою українських фонем
Рейтинг: 242
Загальний бюджет проекту: 540551
Запитувана сума від УКФ: 503551
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Інститут проблем штучного інтелекту МОН України і НАН України
Міста реалізації: Київ, Дармштадт (Німеччина),
Опис проекту: Мета: Забезпечити наявність в українському ворднеті та інших ресурсах автоматичних інструментів транслітерації та фонемізації українських текстів згідно з ДСТУ 9112:2021 та системою українських фонем. Короткострокові результати: комп’ютерна програма транслітерації та фонемізації українських текстів згідно з ДСТУ 9112:2021 та системою українських фонем; програму інтегровано у функціонал науково-дослідного онлайн-ресурсу «Український wordnet» та окремий онлайн-сервіс транслітерації/ретранслітерації та фонемізації українських текстів. Довгострокові результати: уся писемна спадщина української мови стане доступною для використання в різних сценаріях обробки природної мови, які передбачають транслітерацію чи фонемізацію текстів. Результати проекту сприятимуть більш повному представленню та більшій доступності інформації про культурну та наукову спадщину України, збільшенню частки українського контенту в глобальному цифровому середовищі.
58.
ID: 7CUH21-35925
Назва проекту: Хор Верьовки - 80 років
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 996160.00
Запитувана сума від УКФ: 976160.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ВСЕУКРАЇНСЬКА МОЛОДІЖНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "УКРАЇНА ФЕСТИВАЛЬ"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: У рамках даного проекту окрім сучасного запису музичних творів планується створення документального фільму про діяльність та творчий процес Хору Верьовки, що буде розповсюджуватися на різних медіаплатформах, що дозволить представити українську культуру на світовому рівні. Актуальність даного проекту пов'язана також зі знаковою датою - 80 років з моменту створення.
59.
ID: 7CUH21-26496
Назва проекту: Горище
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 1894155
Запитувана сума від УКФ: 1526185
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Філончук Ольга Леонідівна
Міста реалізації: с. Бережниця, Верховинська громада, Івано-Франківська область, Київ, Харків,
Опис проекту: Антропологічно-мистецька експедиція у віддалене карпатське село Бережниця з метою відновлення, збереження та мистецького переосмислення родинних історій представників громади
60.
ID: 7CUH21-01772
Назва проекту: Зміцнення сучасної української ідентичності, через збереження та популяризація культурної спадщини буковинських гуцулів
Рейтинг: 240
Загальний бюджет проекту: 966507.0
Запитувана сума від УКФ: 921467.0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка
Міста реалізації: м.Вижниця Вижницький район Чернівецька область,
Опис проекту: Мета проекту - Сприяння покращенню якості життя в гірській місцевості та психоемоційного стану осіб, які постраждали від війни, шляхом збереження та популяризації історико-культурної спадщини Буковинської Гуцульщини й створення умов для безбар'єрного доступу до культури всіх громадян задля зміцнення ідентифікації української нації в світі. Результати проекту направлені на створення умов для безбар'єрного доступу до музейних експозицій для маломобільних груп населення, осіб з порушеннями зору та слуху, шляхом впровадження інформаційних та імерсивних технологій, для духовного й бойового підйому населення та відновлення ментального здоров'я в період війни та післявоєнного часу, через участь в різноманітних мистецьких заходах, що проходитимуть в облаштованому просторі.
61.
ID: 7CUH21-30741
Назва проекту: Олена Пчілка - мати українського націоналізму
Рейтинг: 239
Загальний бюджет проекту: 2016120.00
Запитувана сума від УКФ: 1976120.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: У проєкті ми прагнемо показати позбавлену міфів та совєцьких штампів історію України, розкривши біографію жінки, яка в часи, коли Україна була позбавлена державності, творила її незалежність. Хочемо відкрити широкій аудиторії багатогранну постать Олени Пчілки і показати її як відому культурну та громадсько-політичну діячку, феміністку, маму, законодавицю моди, письменницю, перекладачку, етнографку, першу жінку-академіка. Постать, яку ми знаємо лише за характеристиками «мама Лесі Українки» та «дитяча письменниця», була однією з головних діячів в нашій історії ХІХ- поч.. ХХ ст., і належала до числа тих, хто стояв у витоків державотворення. Така «некласична» презентація Пчілки є важливою складовою у формуванні національної свідомості та підтримці українського жіночого руху, а форма, яку ми обрали (мультимедійна експозиція, купольна багатокутова проекція) створить ефект занурення і привабить молоде покоління.
62.
ID: 7CUH23-27859
Назва проекту: Візантінославіка: минуле, що змінить майбутнє
Рейтинг: 238
Загальний бюджет проекту: 2142550
Запитувана сума від УКФ: 1927550
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ІГНЕА КОРДА
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Тисячолітню музичну історію України-Русі репрезентує церковний одноголосний спів (більше тисячі рукописів 16-18 століть), мало відомий широкій громадськості. Церковний репертуар розвивався у взаємодії з греко-візантійською традицією. 100 українсьіких рукописів містять грецькі співи. Автор проєкту Ігнатенко Є.В., крім багаторічної наукової роботи, є членом грецького ансамблю "Хрісорімон", що зберігає живу традицію цього співу, втрачену в Україні. Каталогізація, оцифрування, дослідження і виконання грецьких співів з українських рукописів дозволять зберегти культурну спадщину, що перебуває під загрозою і є важливою складовою української історії та ідентичності. Поєднання в майстерні «Візантінославіка» дослідження і виконання забезпечить наукову ґрунтовність і суспільний резонанс проєкту, а міжнародний партнер – презентацю на світовому рівні.
63.
ID: 7CUH21-34435
Назва проекту: Гадяцька вишивка – локальна культурна спадщина національного значення
Рейтинг: 238
Загальний бюджет проекту: 1988401.61
Запитувана сума від УКФ: 1948401.61
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальна установа "Обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи" Полтавської обласної ради
Міста реалізації: місто Гадяч Миргородського району Полтавської області,
Опис проекту: Проєкт «Гадяцька вишивка» спрямований на збереження, захист та популяризацію елемента нематеріальної культурної спадщини в умовах війни, актуалізацію традиції вишивки на Гадяччині, що є національною сакральною спадщиною Українського народу та, найголовніше, проєкт актуалізує утвердження національної ідентичності, консолідацію та налагодження суспільного діалогу через дослідження української культурної та історичної спадщини. Проєктом передбачається оцифрування автентичних гадяцьких сорочок, що є об’єктами матеріальної та нематеріальної культурної спадщини та ґрунтовний кроссекторальний підхід до пізнання, дослідження, збереження та популяризації елемента нематеріальної культурної спадщини «Традиція і технологія вишивки жіночої сорочки на Гадяччині», що включений до Національного переліку елементів НКС України.
64.
ID: 7CUH21-06285
Назва проекту: Перший в Україні інтерактивний музей театру ляльок (до 80-річчя Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки)
Рейтинг: 236
Загальний бюджет проекту: 1773676.16
Запитувана сума від УКФ: 1713676.16
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім.Марійки Підгірянки
Міста реалізації: м. Івано-Франківськ,
Опис проекту: Проєкт присвячений знаменній для театральної культури Прикарпаття даті - вісімдесятиріччя Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок. Створення, точніше капітальне оновлення музею, оснащення його сучасними технологіями, цифровими інструментами стане важливою культурною подією для театральної спільноти міста, регіону, країни. Проєкт позиціюється як перший інтерактивний музей театру ляльок України. Подібних закладів культури, які одночасно виконували б освітню і розважальну функції для різних цільових категорій відвідувачів вкрай мало, а серед українських театрів ляльок - жодного. Музей в інтерактивній формі (інтерактивні музейні експонати, механічні, шумові, світлові ефекти, мультимедійна екскурсія) представлятиме у широкому спектрі культурну спадщину одного з найстаріших професійних театрів ляльок України та специфіку роботи мистецтва театру ляльок.
65.
ID: 7CUH21-01851
Назва проекту: Чарівний світ.UA 2.0 - проєкт збереження та популяризації української міфології
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 2019767
Запитувана сума від УКФ: 1989767
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «КОНТЕНТ-МАРКЕТИНГ»
Міста реалізації: Київ, Львів, Територія представлення результатів проєкту та комунікації - вся Україна.,
Опис проекту: Чарівний світ.UA – кроссекторальний інноваційний проєкт, який починаючи з 2020 року, за підтримки Українського культурного фонду, втілює нові форми та підходи до збереження та популяризації української міфології, як важливої частини нематеріальної культурної спадщини. Основою проєкту є цифрова платформа — мобільний додаток за допомогою якого діти та підлітки в сучасній інтерактивній формі знайомляться з українськими міфічними героями. Від моменту запуску проєкт отримав значну кількість позитивних відгуків від батьків та вчителів, а також дав поштовх появі нових ініціатив та колаборацій. Мета проєкту Чарівний світ.UA 2.0 — подальша популяризація української міфології, серед дитячої, молодіжної та сімейної аудиторії, в тому числі на міжнародному рівні — серед діаспори та іноземців, включення українських міфічних героїв в сучасний культурний контекст. Завдяки створенню оновленої, розширеної, двомовної цифрової платформи, результатом реалізації проєкту стане збільшення інтересу дітей та молоді до нематеріальної культурної спадщини, збільшення доступу до культурної спадщини усіх категорій населення, в тому числі за кордоном, а в довгостроковому періоді — сприяння самоідентифікації молоді, як української нації, з давньою та славною історією і культурою та виведення української міфології на міжнародний рівень знання.
66.
ID: 7CUH21-05381
Назва проекту: Смак традицій, дух інновацій в музеї гуцульської бриндзі в Рахові
Рейтинг: 233
Загальний бюджет проекту: 927829.20
Запитувана сума від УКФ: 927829.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Шкуро Ольга Андріївна
Міста реалізації: місто Рахів Закарпатської області, чаиапт,
Опис проекту: Мета проекту - збереження елементу нематеріальної культурної спадщини України – гуцульської бриндзі Рахівщини – шляхом впровадження інновацій в музеї гуцульської бриндзі. Результати проекту. Музей поповнився трьома новими експонатами доповненої реальності. Завдяки комунікаційній кампанії, зроблено п’ятдесят повідомлень в Інтернет-мережі. Через проведення мистецько-інтелектуального змагу "Бриндзіада" залучено 100 учнів до інформаційної кампанії з популяризації гуцульської бриндзі. Школи, бібліотеки, музеї Рахівщини отримали 50 комплектів настільної гри «Гуцульська бриндзя» та фільм «Бриндзіада». Музей став інклюзивним для іноземців через придбання електронного перекладача. Громада ідентифікує гуцульську бриндзю як місцевий колорит та предмет гордості. Музей є самоокупним за рахунок екскурсій, дегустацій. «Розумні екоторбинки» заохочують до придбання гуцульської бриндзі
67.
ID: 7CUH21-31351
Назва проекту: Етнолаболаторії
Рейтинг: 233
Загальний бюджет проекту: 887106.00
Запитувана сума від УКФ: 887106.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГО "Фонд культурної спадщини "Оберіг"
Міста реалізації: м. Збараж, Тернопільська область,
Опис проекту: Проект спрямований на посилення національної ідентичності засобами неформальної освіти серед студентської молоді Тернопільщини. Проектом передбачається проведення етнолаболаторій у форматі вивчення та дослідження побутово-звичаєвої національної культури українців, а також видання друкованого путівника народно-обрядовим календарем для молоді. Під час заходів буде поєднано традиційні форми навчальних занять з дослідницькою та інтерактивною складовою, а також використано інноваційні технології. Пропоновані ініціативи мають на меті посилити зв'язок молоді з національною культурою та ідентичністю, популяризувати матеріальну та нематеріальну спадщину.
68.
ID: 7CUH21-32553
Назва проекту: «SkarbMap - культурна спадщина України в смартфоні»
Рейтинг: 233
Загальний бюджет проекту: 1997440.00
Запитувана сума від УКФ: 1967440.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Національний центр реабілітації учасників АТО та бойових дій"
Міста реалізації: Українка Київська область, Іванковичі, Київська область, Українка, Київська область, Баштанка, Миколаївська область,
Опис проекту: Проєктом передбачається створення цифрової платформи «SkarbMap», який включає: web-сервер та Web-додаток для мобільних з метою дослідження, збереження, відновлення та популяризації культурної спадщини України, застосування технологій віртуальної та доповненої реальності для збереження, відновлення та промоції культурної спадщини ОТГ України, створення нових конкурентоспроможних продуктів для відтворення, збереження культурної спадщини в об’єднаних територіальних громадах регіонів України, а в перспективі післявоєнного розвитку культурного туризму. Поєднання природних локацій з об’єктами культурної спадщини та елементами нематеріальної культурної спадщини з якісною візуалізацією, аудіо та відео супроводом, серією навчальних семінарів та проведення широкої промоційної кампанія.
69.
ID: 7CUH21-29145
Назва проекту: Хмільник: відроджуємо історію рідного міста
Рейтинг: 233
Загальний бюджет проекту: 1409841
Запитувана сума від УКФ: 1307441
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Хмільницька районна громадська організація "ПРАВО"
Міста реалізації: Місто Хмільник Вінницької області,
Опис проекту: Проєкт має на меті створити умови для збереження та популяризації історичної та культурної спадщини міста Хмільника Вінницької області. В результаті його реалізації буде зібрано та проаналізовано архівні матеріали, що стосуються історії Хмільника в різні історичні періоди, починаючи з першої згадки про місто і закінчуючи 1991 роком, написано оновлену історію міста, яка буде позбавлена російських імперських штампів щодо подій, які відбувалися в місті, створено сайт Хмільницького музею, який міститиме 3D-моделі, архівні матеріали (метричні книги, історичні документи, старовинні фотографії, друковані видання, старовинні мапи тощо.
70.
ID: 7CUH21-06550
Назва проекту: Міжнародний реставраційний форум «Реставрація творів мистецтва в Україні: проблематика воєнного часу»
Рейтинг: 232
Загальний бюджет проекту: 2028627
Запитувана сума від УКФ: 1999137
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація «Фундація підтримки мистецьких ініціатив «Візія»
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт передбачає організацію та проведення триденного форуму на базі кафедри реставрації творів мистецтва Львівської академії мистецтв за участю фахових реставраторів, фахівців у сфері охорони пам’яток і реставраційної спеціалізованої освіти України та країн Європи, надавши в межах форуму майданчик для наукових виступів і доповідей, обміну думками та практичним напрацюваннями, панельних дискусій, нетворкінгу у середовищі фахівців національного та міжнародного значення, круглих столів та брейнстормінгу у контексті обговорення й напрацювання підходів до викликів щодо вивчення і збереження культурної спадщини в умовах війни та у післявоєнний період, забезпечивши відповідне медійне висвітлення і комунікаційну складову.
71.
ID: 7CUH21-35961
Назва проекту: Метамузей Українського Традиційного Костюму "GO Heritage"
Рейтинг: 232
Загальний бюджет проекту: 1384640.00
Запитувана сума від УКФ: 1384640.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Глибіна Олександра Сергіївна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт має на меті зберегти, популяризувати та зробити доступною українську матеріальну культурну спадщину серед українців в Україні та закордоном задля зміцнення української національно-культурної ідентичності та гуртування українського суспільства довкола культурного надбання країни в умовах війни. Проєкт націлений на створення та популяризацію метамузею Українського традиційного костюму “GO Heritage”, який стане віртуальною культурною інституцією, місцем увіковічнення культурної спадщини, взаємодії з українською культурною складовою, її пізнанням, переосмислення цінностей та сенсів, посилення самоідентифікації зі спадщиною країни та суспільства, а також місцем віднайдення ідентичності та підняття бойового духу українців.
72.
ID: 7CUH21-01050
Назва проекту: Аутентична Україна - VR
Рейтинг: 232
Загальний бюджет проекту: 1612196
Запитувана сума від УКФ: 1537696
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НОВА ФІЛЬМ"
Міста реалізації: Київ, Київська обл.,
Опис проекту: Проект "Аутентична Україна" націлений на створення VR 360 документального фільму та інтерактивного VR туру, що демонструють культурне розмаїття України через призму Національного музею народної архітектури та побуту України. Мета - показати унікальність українських регіонів та сприяти збереженню культурної спадщини. Результати включають високоякісний VR контент для широкої аудиторії та освітніх інституцій, забезпечуючи глибоке занурення в традиції та побут різних регіонів України.
73.
ID: 7CUH21-00653
Назва проекту: Сайт-архів видавництва "Музична Україна"
Рейтинг: 232
Загальний бюджет проекту: 852500
Запитувана сума від УКФ: 852500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державне спеціалізоване видавництво "Музична Україна"
Міста реалізації: Київ та уся Україна,
Опис проекту: Створення веб-сайту, де будуть представлені оцифровані видання, випущені Державним спеціалізованим видавництвом "Музична Україна". Сайт двомовний (українська та англійська), буде також містити посилання на виконання творів (за наявності), представлених у виданнях.
74.
ID: 7CUH21-00174
Назва проекту: Курс українця від проєкту “Єдині”
Рейтинг: 230
Загальний бюджет проекту: 2172800.00
Запитувана сума від УКФ: 1962800.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація “Українська гуманітарна платформа”
Міста реалізації: вся Україна,
Опис проекту: “Курс українця від «Єдиних» має на меті допомогти пізнати українцям спільну ідентичність, надаючи знання з історії, культури, української мови. Наша мета - встановлення зв’язку між мовною поведінкою та україноцентричною свідомістю; об’єднання українців у спільному культурно-інтелектуальному полі. Унікальність підходу: розкрити правду про дивовижних українців, що змінюють світ, дати знання через розваги, використання “запружинених" текстів - максимальний зміст через мінімум слів, більшість відео озвучені українськими зірками.
75.
ID: 7CUH21-35652
Назва проекту: Скарби української музичної культури
Рейтинг: 230
Загальний бюджет проекту: 1998380.00
Запитувана сума від УКФ: 1998380.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд "Дякую"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Скарби музичної культури України – сучасна збірка музичної складової ідентичності нашої нації, культури, основу для якої заклали наші пращури в народній творчості та фольклорі, яку збагатили відомі та визнані поети, композитори, виконавці, культурні діячі та митці України протягом століть. Цифрове видання у відтворенні української музики та творів, українських творців або творів народу України, які  ніколи не видавались раніше, або були забуті, давниною понад трьох сторіч. Початком збірки  буде  виробництво та популяризація п’ятнадцять творів з історією українського народу та  сучасним класичним аранжуванням, цифровим записом живого оркестру, з залученням виданих світових голосів України: всесвітньо відома оперна діва - Людмила Монастирська, унікальний естрадний голос - Девід Аксельрод та український баритон, який є вихідної зіркою сучасною оперної сцени, -  Віктор Янковський.  Популяризація проєкту буде реалізовуватись через створений сайт проєкту, соціальні мережі, лідерів думок та презентації видання в Україні, країнах ЄС та США.  
76.
ID: 7CUH21-28353
Назва проекту: Інтерактивна бібліотека
Рейтинг: 230
Загальний бюджет проекту: 1990803.00
Запитувана сума від УКФ: 1970803.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад «Луцька міська централізована бібліотечна система»
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: Проект «"Волинь моя, краса моя!": віртуальна подорож у часі об'єктами культурної спадщини» має на меті збереження та популяризацію культурної спадщини Волинської області через створення унікальних інтерактивних 3D-турів по недостатньо дослідженим історичним пам'яткам регіону, включаючи замки, монастирі, палаци та садиби, а також створення інтерактивної карти. Облаштування бібліотечних просторів з VR-технологіями відкриє нові можливості для віртуального дослідження культурної спадщини, надаючи відвідувачам унікальний досвід занурення в історію та культуру Волинської області. Завдяки використанню VR технологій, проєкт відкриває нові освітні можливості, організовуючи інтерактивні VR заходи у бібліотеках Луцької громади. Це стимулює залучення молоді, сприяючи розвитку інтересу до культурної спадщини, а також зміцнюючи культурну ідентичність.
77.
ID: 7CUH21-01726
Назва проекту: Часова капсула: Відкриваючи архітектурне минуле Чернігівщини
Рейтинг: 230
Загальний бюджет проекту: 1018440
Запитувана сума від УКФ: 998440
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МОЛОДІЖНИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР "АМАТЕА"
Міста реалізації: Чернігівська область,
Опис проекту: Проєкт "Часова капсула: Відкриваючи архітектурне минуле Чернігівщини" – це проєкт оцифрування близько 1500 історичних фотографій архітектурних пам'яток Чернігівської області та створення єдиної бази даних, у вигляді інтерактивного веб-порталу для користувачів, зокрема краєзнавців, істориків, студентів, архітекторів, реставраторів та просто зацікавлених громадян з метою збереження та поширення в умовах війни інформації про культурну спадщину регіону. Реалізація проєкту дасть змогу українським та закордонним користувачам мати вільний доступ до вивчення культурної спадщини регіону і ознайомлення з історією та культурою Чернігівщини 1914-1980 років.
78.
ID: 7CUH21-33910
Назва проекту: «Зберегти, не можна втратити!»: ігрофікація як сучасний спосіб дослідження, вивчення та популяризації нерухомих об’єктів культурної спадщини Волині
Рейтинг: 230
Загальний бюджет проекту: 1988250
Запитувана сума від УКФ: 1963250
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Волинська обласна громадська організація «Перспективи Волині»
Міста реалізації: м. Луцьк (Волинська область), с. Олика (Ківерцівський район, Волинська область), с. Затурці (Локачинський район, Волинська область), с. Колодяжне (Ковельський район, Волинська область), с. Жидичин (Луцький район, Волинська область), с. Рокині (Луцький район, Волинська область),
Опис проекту: Проєкт має на меті забезпечити доступність інформації про культурну спадщину Волині у сучасному цифровому форматі та стимулювати інтерес до історичних та культурних пам'яток Волині серед дітей і молоді. Використання мобільного додатку для проведення онлайн-квестів/ігор сприятиме активному залученню дітей та молоді у процес вивчення культурної спадщини, перетворюючи дослідження та навчання на захоплюючу гру. Проєкт виховує у молодого покоління ціннісне ставлення до історії та культури, стимулюючи їх інтерес до культурної спадщини як важливої складової освіти та саморозвитку. Використання новітніх цифрових технологій допоможе зробити культурну спадщину більш привабливою для широкого кола споживачів культурних продуктів, стимулюючи їхню активну участь у захисті та просуванні культурного надбання свого регіону.
79.
ID: 7CUH21-30695
Назва проекту: Епічний геній та патріот України Панас Мирний
Рейтинг: 229
Загальний бюджет проекту: 2172453.19
Запитувана сума від УКФ: 1938981.19
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Сорочинський ярмарок»
Міста реалізації: місто Полтава, Полтавська область,
Опис проекту: Проєкт «Епічний геній та патріот України Панас Мирний» присвячений 175-й річниці від дня народження письменника, багата творча спадщина якого нині потребує сучасних підходів до збереження і популяризації та є актуальною в часи повномасштабного вторгнення росії в Україну. Метою проєкту є бажання привернути увагу до патріотичних наративів у творчості Панаса Мирного, його любові до рідної мови, його життєвого шляху як прикладу доброчесного служіння та сімейних цінностей. Результатом проєкту стане відеофільм про Панаса Мирного, ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена ювілею, та постановка акторами Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя вистави за однією з кращих п’єс письменника – «Лимерівна».
80.
ID: 7CUH22-28428
Назва проекту: Імерсивна виставка “Українські мисткині: Доля, Чин, Спадщина - 140-річчя українського жіночого руху“
Рейтинг: 228
Загальний бюджет проекту: 1886680
Запитувана сума від УКФ: 1856680
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Асоціація жінок України "Дія"
Міста реалізації: Одеса, Харків,
Опис проекту: Проєкт “Українські мисткині: Доля, Чин, Спадщина - 140-річчя українського жіночого руху“, має на меті дослідження постатей визначних українських мисткинь, різнобічну популяризацію їхньої творчості та збереження культурної спадщини цих жінок, яка стала національним надбанням. Основним способом реалізації цього масштабного проєкту буде створення інноваційного мультимедійного продукту - імерсивної виставки та її супровідних інформаційних додатків. Проєкт приурочено до 140-річчя українського жіночого руху, який є важливою віхою історичного досвіду українського жіноцтва. Результати та засадничі інтенції проєкту сприятимуть зростанню обізнаності громадськості з іменами славетних жінок-мисткинь, їхньої життєтворчістю, культурно-історичним контекстом доби та мистецькими набутками цих творчинь.
81.
ID: 7CUH21-35908
Назва проекту: "Голос предків"
Рейтинг: 227
Загальний бюджет проекту: 539663.00
Запитувана сума від УКФ: 539663.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Прилучани особливі"
Міста реалізації: місто Прилуки Чернігівської області,
Опис проекту: Проєкт «Голос предків» вирішує проблему збереження пісенного фольклору від автентичних носіїв музичної культури у малих населених пунктах Прилуцького району Чернігівської області (східне Полісся), підвищення рівня його популяризації у суспільстві, як невід'ємної частини нематеріальної культурної спадщини Українського народу. Основним продуктом проєкту має стати веб-сайт створений за результатами проведених експедицій, що міститиме цифрову колекцію народних пісень від автентичних виконавців, їхні тексти, транскрипції, голосове звучання, переспіви та видання збірника автентичних пісень з аналогічною назвою «Голос предків». Проект сприятиме розумінню, що фольклор, а саме пісня - є джерелом пізнання нашої історії, наших національних традицій, виразником народної свідомості та ідентичності.
82.
ID: 7CUH21-35990
Назва проекту: «Музеєфікація театрального простору» в Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 1409662.40
Запитувана сума від УКФ: 1389662.40
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка
Міста реалізації: Україна, місто Чернігів,
Опис проекту: В ході підготовки до відзначення 100-річчя заснування театру виникла думка використання площ кулуарів для розміщення матеріалів про історію діяльності театру. Так народилась ідея проєкту «Музеєфікація театрального простору», тобто розміщення в кулуарах матеріалів про діяльність театру, що створить можливість доступу до них широкого кола відвідувачів. В ході виконання проєкту планується розробити дизайнерське оформлення різноманітних конструкцій для розміщення на них документів, фотографій тощо; виготовити їх на виробничому підприємстві та встановити в кулуарах другого і третього поверхів театру. Передбачаємо в перспективі розробити екскурсійну програму з метою залучення школярів до відвідування театру.
83.
ID: 7CUH21-26549
Назва проекту: Сучасне сакральне мистецтво
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 1255400
Запитувана сума від УКФ: 1255400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРАЇНСЬКА КОНСАЛТИНГОВА ТА МЕДІА ГРУПА"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «Сучасне сакральне мистецтво» – кроссекторальний проєкт зі збереження культурної спадщини у галузі сакрального мистецтва і популяризації цього мистецького напрямку серед широкої аудиторії завдяки використанню нових форм і підходів. Проєкт поза часом та кордонами, без географічних, статевих та вікових меж. Поєднання релігії, культури, духовного та земного, традицій та абсолютно вражаючого сучасного мистецтва. У результаті будуть створені яскраве видання – перша книга про сучасне сакральне мистецтво в Україні з аналітично-дослідницькою складовою, а також онлайн-галерея робіт молодих художників.
84.
ID: 7CUH21-29439
Назва проекту: Пісенна душа України. Шестидесятник Леопольд Ященко (1928-2016) та його етнографічний хор "Гомін"
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 2100000
Запитувана сума від УКФ: 1700000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація "Фундація Героя України, академіка П.Т.Тронька"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Дослідження, збереження, увічнення, популяризація культурної спадщини лауреата Шевченківської премії, видатного громадського діяча-шістдесятника, композитора, вченого-фольклориста, диригента Леопольда Ященка (1928-2016), його легендарного Етнографічного хору «Гомін» – справа національної ваги, як і підтримка, плекання любові нових поколінь українців до рідної пісні. Академічний науковий підхід до збору, фіксації, архівування, поширення інформації у проекті поєднується із використанням сучасних ІТ-методик і нових форм популяризації нематеріальної культурної спадщини. Будуть створені два книжкових науково-популярні видання (колективна монографія і Фронтовий пісенник) та потужна цифрова інтернет-платформа з онлайн-світлицею (віртуальними архівом, аудіобібліотекою). Також передбачається проведення активностей наживо, насамперед для інклюзивних категорій населення, а також бійців ЗСУ, що перебувають на лікуванні, реабілітації.
85.
ID: 7CUH21-36004
Назва проекту: Бугуртна Ватра
Рейтинг: 224
Загальний бюджет проекту: 1999291.08
Запитувана сума від УКФ: 1929291.08
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГО “Асоціація Бугуртного спорту в Україні”
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт займається реадаптацією ветеранів та захисників, їх родин за допомогою світу живої історії та середньовічного бою. В рамках своєї діяльності ми заснували напрямок “Бугуртна ватра” - створення автентичної локації для вивчення справжньої історії України, проведення заходів з живої історії. Проєкт супроводжуватиметься зйомками відеороликів, які викладатимуться на сайті організації та в її соцмережах для поширення інформації серед широких верств населення.
86.
ID: 7CUH21-32759
Назва проекту: «Історія Волині у віртуальному просторі»
Рейтинг: 221
Загальний бюджет проекту: 1897688.0
Запитувана сума від УКФ: 1897688.0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійний фонд "Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом"
Міста реалізації: місто Луцьк, село Колодяжне Волинської області, село Затурці Волинської області,
Опис проекту: Мета проєкту: Зробити внесок у збереження культурної спадщини Волині та підви-щити її популяризацію серед молоді віком 14-25 років Луцької, Затурцівської та Коло-дяжненської громад Волинської області шляхом створення музею "ВолиньVR", оснащення трьох волинських музеїв VR- екскурсіями та технікою для їх перегляду, проведення освітньої кампанії. Результати: створено 5 VR- екскурсій українською мовою та 5 VR- екскурсій англійською мовою; створено музей "ВолиньVR" у Луцьку; оснащено VR- екскурсіями та технікою для їх перегляду музеї "ВолиньVR"( Луцьк), Лесі Українки (Колодяжне), В'ячеслава Липин-ського (Затурці); проведено освітню кампанію «Музейний тиждень»: 5 заходів для молоді (340осіб) та один захід для маломобільних категорій населення (120 осіб); проведено ін-формаційний захід у форматі «круглого столу» для стейкхолдерів (50 чол).
87.
ID: 7CUH21-31834-2
Назва проекту: Інтерактивна кімната-бібліотека Сергія Лифаря
Рейтинг: 219
Загальний бюджет проекту: 781355
Запитувана сума від УКФ: 718415
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Публічна бібліотека імені Лесі Українки для дорослих міста Києва
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: У 1998 році графинею Ліллан Алефельд-Лаурвіг, вдовою нашого співвітчизника-українця, киянина Сергія Михайловича Лифаря бібліотеці було передано 817 одиниць документів з його бібліотеки. У 2017 році бібліотеці передано для зберігання та взяття на облік ще понад 700 документів. Бібліотека планує створити окрему кімнату-бібліотеку Сержа Лифаря, де представити оригінали та цифрові копії видань, організувати доступ до фізичних книжок та через віртуальне експонування, видати підготовлений до друку бібліографічний довідник «Сергій Лифар: життя і творчість», редизайн віртуальної виставки «Книжкова колекція Сержа Лифаря», створити серію подкастів з участю мистецтвознавців, присвячених мистцю. Гідне представлення та популяризація бібліотекою власної колекції Сержа Лифаря та надання до неї усім без винятку вільного доступу – є надзвичайно важливою справою.
88.
ID: 7CUH21-36000
Назва проекту: Медіа платформа "МУЗЕЙ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ"
Рейтинг: 219
Загальний бюджет проекту: 1977870.00
Запитувана сума від УКФ: 1977870.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГАЛЕРЕЯ-МУЗЕЙ «ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ»
Міста реалізації: м.Київ,
Опис проекту: Створення інноваційного комплексного культурного продукту - медіа платформи "Музей Становлення Української Нації"для консолідації даних з історії України у форматі відео, текстових матеріалів, онлайн-турів, зацифрованих музейних об'єктів. Створення медіа-контенту для промоції історії України як серед населення країни для формування спільних цінностей українського суспільства, так і закордоном.
89.
ID: 7CUH21-27954
Назва проекту: Заліщицька скриня нородної спадщини
Рейтинг: 218
Загальний бюджет проекту: 1161355.86
Запитувана сума від УКФ: 1101355.86
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Заліщицька міська рада Чортківського району Тернопільської області
Міста реалізації: місто Заліщики, село Голігради, село Синьків, село Касперівці, село Добрівляни,
Опис проекту: Створення сучасного вебресурсу з інтерактивною картою та зручним інтерфейсом, який адаптовано до різних мобільних пристроїв. Його відвідувачі, не виходячи з власних домівок, зможуть ознайомитися з найяскравішими елементами нематеріальної культурної спадщиниЙого мета – збереження й популяризація традиційної народної культури регіону. Основним завданням проекту стало залучення молодого покоління до продовження живої традиції, переосмислення її цінності, розкриття прихованого потенціалу, що стане, крім усього іншого, й економічним важелем для розвитку громади
90.
ID: 7CUH21-00704
Назва проекту: Кобзарський тур по Україні
Рейтинг: 218
Загальний бюджет проекту: 1551120.00
Запитувана сума від УКФ: 1551120.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національна спілка кобзарів України
Міста реалізації: Чернігів, Суми, Луцьк, Рівне, Полтава, Харків,
Опис проекту: Проект "Кобзарський тур по Україні" спрямований на збереження та популяризацію матеріальної та нематеріальної культурної спадщини українського етносу, унікального явища європейської культури - кобзарського мистецтва в його автентично-традиційному вигляді. Проект передбачає виступи переважно молодих кобзарів перед молодіжною аудиторією 6 обласних центрів. Ознайомлення слухачів з традиційним кобзарським репертуаром у супроводі автентичних музичних інструментів - кобзою, старосвітською бандурою, лірою, торбаном (панська бандура), харківською бандурою, кобзою Вересая. Виступи кобзарів будуть супроводжуватися коментарями щодо походження репертуару, особливостях музичних інструментів заслуженим діячем мистецтв України В. Г. Кушпетом. Проектом передбачається розповсюдження популярно-просвітницької літератури, проведення практичних майстер-класів та запрошення бажаючих у майбутню Кобзарську школу.
91.
ID: 7CUH21-31156
Назва проекту: Створення концепції культурного центру імені Миколи Леонтовича
Рейтинг: 218
Загальний бюджет проекту: 803547
Запитувана сума від УКФ: 803547
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Відродження" Новотроїцької територіальної громади
Міста реалізації: Покровськ,
Опис проекту: В місті Покровську практично в автентичному стані збережений будинок колишнього залізничного училища Міністерства народної освіти, в якому викладав Микола Леонтович, автор всесвітньовідомої культурної візитівки України – «Щедрика». Будівля належить одному із структурних підрозділів залізниці, але існують плани в майбутньому утворити на базі нього культурний центр імені Миколи Леонтовича. Першим кроком до цієї мети є створення концепції, в якій було б відображене наповнення цього культурного центру. Для цього плануємо створення робочої групи з числа представників архітекторів, краєзнавців, дизайнера, музейників, культурологів, діячів культури та громадських активістів. Створення цього культурного продукту дасть можливість представити громадськості у відкритому доступі концепцію для обговорення, подальшого формування, можливого доповнення та уточнення, а після Перемоги - для пошуку шляхів впровадження. Також плануємо створити 3-Д модель будівлі та проморолік з субтитруванням декількома мовами.
92.
ID: 7CUH21-35145
Назва проекту: "Повернення"
Рейтинг: 218
Загальний бюджет проекту: 1000000
Запитувана сума від УКФ: 975000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад Концертний заклад культури "Київський академічний муніципальний духовий оркестровий оркестр"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Кроссекторальний проєкт зі збереження нематеріальної культурної спадщини «ПОВЕРНЕННЯ» - сценічно-музичний інтеркультурний Проєкт - перформанс із популяризації українських народних та авторських пісень, привласнених російською пропагандою (українські пісні «В саду осіннім айстри білі», «Ой мороз, мороз», «Ой щось то за шум учинився» та ін. в сольно-ансамблевому вокальному виконанні фольклористичного молодіжного колективу в сучасних аранжуваннях для духового оркестру та мішаних інструментальних ансамблів) з використанням екранної візуалізації та елементів сценічно-театральної презентації. Ідентифікація автентичних творів з оригінальними україномовними текстами, реконструкція цих творів молодіжними фольклористичним колективом, здійснення сучасних аранжувань духовим оркестром, сценічна презентація та оприлюднення мистецького продукту на цифрових та інтернет-платформах.
93.
ID: 7CUH21-35221
Назва проекту: Архів українського дизайну
Рейтинг: 218
Загальний бюджет проекту: 2025000
Запитувана сума від УКФ: 1983000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація “ФУНДАЦІЯ ПРОДЖЕКТОР”
Міста реалізації: Територія України та закордон,
Опис проекту: Диджитальний архів українського дизайну – це інноваційний культурний проєкт, в якому будуть зібрані постери, листівки, афіші, агітаційні брошури, книжкові ілюстрації від початку 20 століття і дотепер. Проєкт важливий тим, що в інтерактивному форматі ми збережемо історію творення української ідентичності й створимо архів для дослідження та натхнення. Ми підсвітимо цю важливу та недосліджену тему, підсиливши доступним способом значущість культурної сфери в різні історичні періоди. Проєкт важливий не лише для учасників дизайнерської спільноти в Україні, а й для широкої аудиторії в усьому світі, аби показати всьому світу наш культурний пласт. Як результат, реалізація проєкту допоможе збереженню та вивченню історії українського дизайну, підвищенню обізнаності в галузі культурної сфери, а також доступ до вебархіву розширить знання про формування української ідентичності, в тому числі для іноземної аудиторії.
94.
ID: 7CUH21-35950
Назва проекту: Мистецько-просвітницький табір «Pchilca Camp»
Рейтинг: 217
Загальний бюджет проекту: 714770.00
Запитувана сума від УКФ: 697770.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація «Благодійний фонд «Надія Є»
Міста реалізації: м. Житомир,
Опис проекту: Мистецько-просвітницький проєкт «Pchilca Camp» - це велика ґрунтовна культурно-просвітницька програма для молоді по дослідженню діяльності Ольги Драгоманової-Косач (Олени Пчілки). Кемп складається з трьох напрямів: етнографія, просвітництво, література. Головна мета мистецько-просвітницького проєкту «Pchilca Camp» визначається його місією та специфікою діяльності, і вона спрямована на розкриття та розвиток творчих потенцій учасників молоді України, а також на сприяння підтримці та вивченню української культурної спадщини, вивченню та промоції творчості Олени Пчілки. У проєкті «Pchilca Camp» Олена Пчілка розкриється не лише як дитяча письменниця, вона буде розкрита як педагогиня, перекладачка, фольклористка, етнографиня, видавчиня і редакторка, активна громадська діячка та феміністка.
95.
ID: 7CUH21-35177
Назва проекту: ТРИПІЛЛЯ.ПРИКАРПАТТЯ
Рейтинг: 216
Загальний бюджет проекту: 952386.00
Запитувана сума від УКФ: 943386.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Науковий парк "Прикарпатський університет"
Міста реалізації: Івано-Франківськ,
Опис проекту: «ТРИПІЛЛЯ.ПРИКАРПАТТЯ» - ініціатива щодо ефективного застосування науково-просвітницького компоненту зміцнення культурного розвитку Прикарпаття шляхом популяризації надбання древньої Трипільсько-Кукутенської культури на території Прикарпаття та подальшого утвердження ролі України в актуальному європейському культурному контексті. Здійснення ряду наукових досліджень дозволить систематизувати наявні історичні та археологічні відомості про побут та культуру Трипілля на Прикарпатті. Результати зазначеної дослідницької роботи будуть візуалізовані у форматі сучасних цифрових продуктів, завдяки чому стануть доступними для широкого загалу українських та зарубіжних знавців культури, науковців та туристів. На наше переконання, російська агресія не має перешкоджати безперебійній діяльності з утвердження культурно-історичної ідентичності та позитивного іміджу української культури.
96.
ID: 7CUH21-35497
Назва проекту: Відеогра "Шлях Незламності"
Рейтинг: 215
Загальний бюджет проекту: 1868630
Запитувана сума від УКФ: 1818630
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Меморіальний музей Гідності у м. Львові
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: «Шлях Незламності» - це буде унікальна цифрова художньо-історична комп’ютерна гра, присвячена до 10-річниці події Революції Гідності. Команда розробників дбайливо створює цей проект під егідою Меморіального музею Гідності у м. Львові, що увіковічнить пам’ять про українську боротьбу та доступно розповісти історію сучасному поколінню українців та іноземній аудиторії, закарбувавши цю подію в цифровій спадщині українського народу.
97.
ID: 7CUH21-26787-2
Назва проекту: Забезпечення захисту та збереження пам'ятки матеріальної культурної спадщини Зелений будиночок
Рейтинг: 215
Загальний бюджет проекту: 833602.44
Запитувана сума від УКФ: 751602.44
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Кам'янський державний історико-культурний заповідник
Міста реалізації: Місто Кам'янка Черкаської обл.,
Опис проекту: Мета проєкту - збереження Зеленого будиночку, пам'ятки історії й архітектури, внесеної до Державного реєстру Національного культурного надбання України, де в 1937 році було відкрито меморіальний музей. Архітектурні форми Зеленого будиночка навіяні заміськими садибами епохи класицизму з використанням елементів народного зодчества. Російська війна проти України поставила Зелений будиночок перед загрозою знищення, коли накопичені фактори порушення температурно-вологісного режиму посилилися перебоями з електричним постачанням і опалюванням пам'ятки, викликані атакою росії на українські об’єкти критичної інфраструктури. Протягом другого року війни технічний стан споруди значно погіршився, для оцінки були організовані консультації з фахівцями. Після отриманих рекомендацій було розроблено проєкт порятунку пам'ятки за допомогою прогресивної системи швейцарської фірми BioDry. Завдяки їй вже були врятовані тисячі об’єктів культурної спадщини в усьому світі. Тож проект спрямований на порятунок Зеленого будиночка, пам’ятки Національного значення, саме за допомогою даної новітньої технології.
98.
ID: 7CUH21-35977
Назва проекту: Культурно-мистецький вишивальний проєкт «Переяславська сорочка»
Рейтинг: 214
Загальний бюджет проекту: 878021.30
Запитувана сума від УКФ: 818021.30
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав"
Міста реалізації: Переяслав,
Опис проекту: В умовах повномасштабної російської військової агресії робота зі збереження та популяризації культурної спадщини українців, як основи національної ідентичності, є вкрай важливою. Одним із маркерів нашої ідентичності стала вишита сорочка. Народні вишивальні традиції Переяславщини виразно виділяються серед матеріальної культури України. Музейне зібрання Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» має одну з найбільших колекцій натільного одягу Переяславського Лівобережжя, в тому числі із сіл, затоплених водами Канівського водосховища у 60-ті рр. ХХ ст. Метою і завданням проєкту є дослідження, відродження і популяризація давніх вишивальних традицій Переяславщини через нові форми та підходи, рекламування музейного зібрання Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». Зокрема, у проєкті передбачено створення цифрових платформ та продуктів (каталог, розробка схем за автентичними орнаментами), продукування музейних просторів (виставка, семінар), музейних послуг, освітніх послуг (студія вишивки «Переяславська сорочка», проведення майстер-класів) із вивчення, збереження та популяризації нематеріальної культурної спадщини України.
99.
ID: 7CUH21-35986
Назва проекту: Літературні вихідні
Рейтинг: 213
Загальний бюджет проекту: 553320
Запитувана сума від УКФ: 508320
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний комплекс "Експоцентр України"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Постійний майданчик «Літературні вихідні» в межах фестивалю «Книжкова країна», присвячений осмисленню та обговоренню української літературної спадщини через практики, що виходять за межі традиційного читання та сприяють формуванню спільної ідентичності та глибинного переосмислення мистецької спадщини у людей з різних частин України. В межах проекту заплановано започаткувати і зробити постійною роботу такого майданчика, проте зі змінними учасниками. Цього разу участь в ньому візьмуть: 1. Навкололітературні ігри проекту «Перефарбований лис» (м. Київ) 2. Літературний стендап «Читацький щоденник» (м. Львів) 3. Виставка та лекції від «Літмузею» (м. Харків). 4. Інтерактивна взаємодія «Меморікрафт» (м. Київ)
100.
ID: 7CUH21-34482
Назва проекту: Культурні орієнтири та практики іванофранківців в часі війни
Рейтинг: 211
Загальний бюджет проекту: 750000
Запитувана сума від УКФ: 625000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Карпатський інститут аналітики"
Міста реалізації: Івано-Франківська територіальна громада,
Опис проекту: Проект спрямований на дослідження культурного простору Івано-Франківська, вивчення культурних практик містян, середовища (у партнерстві з Івано-Франківським Драмтеатром, простором інноваційних креацій "Палац" та за підтримки Івано-Франківської міської ради) з урахуванням зростаючих потреб ВПО, людей з інвалідністю, ветеранів та людей похилого віку Очікувані результати: 1 меморандум про партнерство; 1 кроссекторальна подія “Культура Івано-Франківської громади в умовах війни”; 4 фокус-групові дискусії; 1 полісі щодо міжкультурного діалогу та порозуміння в часі війни; 1 інформаційна кампанія (щонайменше 15 медіа публікацій та 2 брифінги); 1 електронна карта з легендою, мітками та описами; 1 аналітичний звіт та рекомендації до розділу про культуру в рамках Стратегії Івано-Франківської громади.
101.
ID: 7CUH21-28661
Назва проекту: UA WISE
Рейтинг: 211
Загальний бюджет проекту: 1760200
Запитувана сума від УКФ: 995200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ТОВ "Ефект Маркетинг"
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Забезпечити формування в Україні спільних цінностей громадянського суспільства шляхом системного дослідження і збереження культурної спадщини - мудрості найвидатніших українців всіх часів, перекладу її в сучасний кліповий відео-вигляд із використанням імерсивних технологій, та проактивне просування цього суспільно значущого контенту діджитальними і офлайн каналами як в Україні так і за її межами, із рівним доступом для всіх, в т.ч. і інклюзивних, верств населення. Боротьба із інформаційною російською агресією, масштабування української мови.
102.
ID: 7CUH21-35952
Назва проекту: Музичний дивоцвіт
Рейтинг: 210
Загальний бюджет проекту: 682287.12
Запитувана сума від УКФ: 525090.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Криворізький державний педагогічний університет
Міста реалізації: Дніпропетровська область, Херсонська область,
Опис проекту: Основною метою проєкту є залучення широкого кола науковців і митців до проведення комплексного освітньо-культурного дослідження задля висвітлення й популяризація музично-педагогічної спадщини Дніпропетровщини й Херсонщини сформованої за часів незалежності, що відображає унікальну українську культурну ідентичність та знищується російськими загарбниками фізично або засобами масової пропаганди.
103.
ID: 7CUH21-29385
Назва проекту: Історичні пам'ятки. Фортеці і замки України
Рейтинг: 209
Загальний бюджет проекту: 2025300
Запитувана сума від УКФ: 1995300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Видавничий дім «Портал»
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Проєкт передбачає збереження та популяризацію 46 фортець та замків України (від найзнаменитіших і найкраще збережених до маловідомих чи майже зруйнованих, шляхом використання інновацій та новітніх практик до вивчення і відтворення. Результати проєкту: (1) ілюстрована книжка-мандрівка українськими твердинями “Фортеці та замки України” з яскравим зображенням збережених та пергаментными прозорими листами для реконструкцій зруйнованих замків, а також QR кодами з посиланням на аудіогіди та опис твердинь на web-платформі; (2) унікальний комплексний Аудіогід з 46 розділами під кожен замок та фортецю окремо за участю провідних українських істориків. (3) унікальна “Мапа українських замків”; (4) web-платформа “Історичні пам’ятки”.
104.
ID: 7CUH23-32891
Назва проекту: Збереження культурної спадщини села Колочава: оцифрування краєзнавчого архіву
Рейтинг: 208
Загальний бюджет проекту: 1028240
Запитувана сума від УКФ: 925240
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Колочавська сільська рада
Міста реалізації: село Колочава Закарпатська область,
Опис проекту: Колочавська територіальна громада утворена шляхом об’єднання Колочавської та Негровецької сільських рад Хустського району Закарпатської області. Колочава унікальне село у Хустському районі, що знаходиться серед гір Стримба, Ружа, Красна, Дарвайка та Барвінок. Внаслідок багатьох історичних подій, які відбувалися на межі різних у той час Європейських держав і село входило до їх складу, Колочава тепер є осередком історичних та культурних надбань на Закарпатті. Короткий екскурс села в історичній ретроспективі до Х ст. Закарпаття входило до складу Слов'янського князівства білих хорватів з Х ст. до 1867 р. — Угорського королівства з 1867 до 1918 рр. — Австро-Угорщина у 1919 р. — Угорської республіки Рад з 1919 до 1939 рр. — Чехословаччини у 1939 р. — Карпатської України з 1939 до 1944 рр. — Угорщини з 1944 до 1945 рр. — Закарпатської України з 1945 до 1991 рр. — Української Радянської Соціалістичної Республіки з 1991 р. — України. Унікальність гірського села Колочава характерезується двома факторами: 1. своєю мультикультурністю. 2 село, де збережено і функціонують десять музеїв. І ще тут знаходяться біля двох десятків пам’ятників, понад п’ятдесят пам’ятних об’єктів. Історія Колочави кілька десятків років досліджується та вивчається краєзнавцями. На сьогодні, вийшло вже сім томів з історії села, тільки авторства дослідника Станіслава Аржевітіна. Проте зараз всі матеріали дослідження, які зібрані в різних архівах України та закордоння, зберігаються в сотнях папок у музейних фондах, деякі не мають належних умов для зберігання і є ризик, що вони можуть бути втрачені назавжди. Також вони недоступні для широкого кола дослідників. За допомогою проекту ми маємо намір оцифрувати краєзнавчий архів села Колочави та зробити його доступним для широкого кола користувачів. Технічно матеріали будуть розміщені на електронних носіях в архіві Колочавської територіальної громади, а також будуть доступні у вільному доступі на спеціальному новоствореному сайті. У вільному доступі, їх можна буде вивчати та досліджувати всім хто цікавиться історією краю. У такий спосіб історико-культурна спадщина Колочави буде збережена для наступних поколінь, а їх доступність стимулюватиме молодих істориків вивчати їх, глибше досліджувати історію полікультурного села, яке попри всі культурні та мовні експансії зберегло свою українську ідентичність.
105.
ID: 7CUH21-29506
Назва проекту: Український співаник: джерела живої спадщини
Рейтинг: 208
Загальний бюджет проекту: 1530809.00
Запитувана сума від УКФ: 1530809.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Одеська національна наукова бібліотека
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Проєкт поєднає різні сфери креативних індустрій, зокрема бібліотечну справу, аудіовізуальне мистецтво, концертну діяльність, нові медіа, а також наукову сферу з метою презентації культурної, історичної та естетичної цінності української народної музичної спадщини, стимулювання її дослідження та популяризації серед широкої аудиторії. Змістом проєкту є творче опрацювання раритетного видання “Український співаник: 100 пісень з нотами”, виданого відомою одеською друкарнею Юхима Фесенка в 1904 році, примірник якого зберігається у фондах Одеської національної наукової бібліотеки як частина приватної книгозбірні видатного українського бібліографа, лексикографа, етнографа, громадського діяча Михайла Комарова (1844-1913), 180-річчя від дня народження якого відначається в 2024 році на загальнодержавному рівні.
106.
ID: 7CUH21-35902
Назва проекту: СПАДЩИНА. Digital. Odesa Opera House: створення цифрової платформи зі збереження та популяризації архітектурного і мистецького надбання
Рейтинг: 208
Загальний бюджет проекту: 1339401.10
Запитувана сума від УКФ: 1299401.10
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Одеський національний академічний театр опери та балету
Міста реалізації: м. Одеса,
Опис проекту: Проєкт ставить за мету дослідження, збереження, захист і популяризацію мистецького надбання Одеського національного академічного театру опери та балету як вагомої частини української культурної спадщини шляхом використання кроссекторального підходу, інновацій, новітніх форм і підходів. Результатом стане створення цифрового продукту (надалі – Цифровий продукт), який сприятиме зміцненню сучасної української ідентичності та промоцію вітчизняного мистецтва у світі: - унікальної ЗD екскурсії найцікавішими локаціями Одеської опери (українською й англійською мовами), що буде адаптована, в тому числі, для інклюзивних і маломобільних категорій населення (сурдопереклад для користувачів із вадами слуху та аудіосупровід для користувачів із вадами зору), -– тизеру-інструкції до 3D екскурсії та відеопрезентації репертуарних подій театру.
107.
ID: 7CUH21-31420
Назва проекту: “Емоційна Спадщина та Жива історія”
Рейтинг: 206
Загальний бюджет проекту: 16408333.00
Запитувана сума від УКФ: 1543843.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальна установа “Центр культури і дозвілля” Збаразької міської ради
Міста реалізації: Збаразька територіальна громада (39,3 тис.осіб), м.Збараж, Тернопільська область (14 тис.осіб), Прилеглі села - Старий Збараж, Залужжя, Ліски,Базаринці, Тарасівка, та Н.Луб’янки (4,8 тис.осіб),
Опис проекту: Метою проекту є забезпечення підтримки, вивчення, збереження, відтворення, захисту та популяризація української культурної спадщини, культурних цінностей та української мови в умовах війни із використанням нових форм та підходів через відтворення багатовікової культурно-історичної спадщини та історії розвитку нашого суспільства. Результати проекту: 1.Створення кроссекторального продукту зі збереження культурної спадщини “Емоційна Спадщина та Жива Історія” 2. Утвердження української ідентичності, консолідація української нації, культурний та духовний підйом спрямований на культурний спротив російській агресії, підняття бойового духу українців, висвітлення російської загарбницької війни в Україні, осмислення ролі України у забезпеченні безпеки Європи та світу від збройної агресії російської федерації.
108.
ID: 7CUH23-28244
Назва проекту: Педагогічне краєзнавство Черкащини як міждисциплінарний науковий та соціокультурний феномен
Рейтинг: 204
Загальний бюджет проекту: 997475.00
Запитувана сума від УКФ: 997475.00
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
Міста реалізації: Умань, Умань,
Опис проекту: Проєкт спрямований на дослідження педагогічного краєзнавства Черкащини як міждисциплінарного наукового та соціокультурного феномену, міждисциплінарного знання про особливості розвитку освіти, науки, педагогічної думки, культури краю, вивчення, збереження та творчого використання регіонального педагогічного досвіду в теорії та практиці сучасних закладів освіти, наукових установ, закладів соціальної сфери. Проєкт покликаний сприяти розвитку регіонального краєзнавства в контексті краєзнавчих досліджень, присвячених 70-річчю утворення Черкаської області. У рамках проєкту буде створено інформаційно-бібліографічний електронний ресурс «Черкащина педагогічна» з метою презентації громадськості здобутків педагогічної науки та освіти, консолідувавши біографічну та бібліографічну інформацію про педагогів, освітян, викладачів регіону.
109.
ID: 7CUH21-35992
Назва проекту: Світова онлайн бібліотека Української мистецької пісні https://ukrainianartsong.art: нотні записи та вдосконалення
Рейтинг: 204
Загальний бюджет проекту: 1520309
Запитувана сума від УКФ: 1520309
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ЦЕНТР КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ ТА ТЕХНОЛОГІЧНИХ ІННОВАЦІЙ
Міста реалізації: м. Івано-Франківськ,
Опис проекту: Мета проекту набрати та розмістити на сайті 600 партитур українських композиторів, що дозволить вдвічі збільшити фонд онлайн бібліотеки української мистецької пісні https://ukrainianartsong.art/ua - найбільшого на сьогодні світового ресурсу безоплатного доступу до професійної української вокальної музики. Набір партитур відновить унікальні, старі та малочитабельні скани, стандартизує їх відповідно до світової практики, а латинська транслітерація відкриє шлях до виконання українських пісень для співаків усього світу котрі не користуються кирилицею. Проєкт передбачає також ряд вдосконалень роботи сайту, створення стратегії та PR компанії, спрямованої популяризувати українську мистецьку пісню у світі.
110.
ID: 7CUH21-34212
Назва проекту: Фортеця Україна
Рейтинг: 203
Загальний бюджет проекту: 2069494
Запитувана сума від УКФ: 199494
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з Обмеженою Відповідальністю "Банк Ідей"
Міста реалізації: Київ, Вінниця, Хотин, Білг-Дністровський, Батурін, Вел.Сорочинці, Харків, Чигирин, Луцьк, Запоріжжя,
Опис проекту: Проект в інноваційному популярному форматі інфотейнмент, покликаний дослідити та популяризувати історію виникнення, функціонування і знищення українських фортець. За допомогою інноваційних технологій ШІ ми відновимо на екрані їх візуальну частину і розкажемо доступно про їхню історію, а через історію фортець - і історію всієї України та її видатної частини - Запорізького козацтва. Ми позначимо розташування фортець на мапі та відкриємо глядачу Україну з нового ракурсу: як славетну військову культуру, історія і слава якої повертається і відроджується в наші дні. Проект надасть можливість відновити, зафіксувати візуально об'єкти культурної спадщини і заповнити пробіли в освітньому процесі, які мають представники всіх верств української аудиторії, в тій чи іншій мірі. Історія українських захисних споруд шокує багатьох, розставить крапки над ї в питанні: “звідки наступав на Україну ворог в усі часи”, та назавжди закарбується в пам’яті сучасних українців. І не тільки українців. Як візуальний матеріал проект буде перекладено англійською та буде надано Українській Онлайн Школі, Університету ім, Шевченка, Музею видатних діячів культури і мистецтв, бібліотекам Ярослава Мудрого та Лесі Українки для показів оффлайн, та в усі інші освітньо-культурні заклади України безкоштовно.
111.
ID: 7CUH21-35528
Назва проекту: Культурна спадщина України на території окупованого Криму як частина національної ідентичності
Рейтинг: 201
Загальний бюджет проекту: 848250.00
Запитувана сума від УКФ: 723250.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім»
Міста реалізації: Київ, усі регіони України,
Опис проекту: Метою реалізації проєкту є збереження та розвиток української національної ідентичності у контекті окупованого Криму шляхом моніторингу та поширення інформації щодо знищення обʼєктів культурної спадщини України в окупованому Криму та притягнення до відповідальності осіб, причетних до цих дій. Результати: посилення української ідентичності в окупованому Криму; запобігання знищенню української культурної спадщини в окупованому Криму; поширення серед українців ставлення до памʼяток окупованого Криму як частини загальноукраїнської культурної спадщини. Протягом реалізації проєкту планується розвиток та наповнення контентом веб-порталу "Голос Криму. Культура", створеного за підтримки УКФ. Продукти проєкту: дослідження щодо стану культурної спадщини України в окупованому Криму; перелік осіб, причетних до знищення обʼєктів культурної спадщини України в окупованому Криму; 10 інформаційних просвітницьких матеріалів і 10 сторінок у Вікіпедії щодо обʼєктів культурної спадщини України в окупованому; інформаційна кампанія зі спеціалізованим контентом з метою поширення інформації щодо знищення обʼєктів культурної спадщини України в окупованому Криму, їх як частини загальноукраїнської культурної спадщини та важливого елементу української національної ідентичності.
112.
ID: 7CUH21-05981
Назва проекту: Збереження культурної спадщини - вітряний млин 1888 р. Три кроссекторальні проєкти: віртуальний музейний простір 3D-360-VR, архітектурний виставковий макет, освітній курс.
Рейтинг: 201
Загальний бюджет проекту: 2050000
Запитувана сума від УКФ: 2000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська Організація «Школа робототехніки «Вперед у майбутнє»
Міста реалізації: м. Запоріжжя - реалізація проєкту, Україна - участь у виставковких заходах з макетом,
Опис проекту: Країна, яка не пишається своєю історією - не має майбутнього. Україна відома світу як «Житниця». Саме тому кольори її прапору символізують жовті безкраї поля жита та голубе ясне мирне небо. Вітряний млин - це невід’ємна складова процесу переробки зерна, а отже культури буття працьовитого українського народу. Забутий символ України. Головна мета проєкту - збереження та популяризація матеріальної культурної спадщини України. Реалізація проєкту - частина підготовчої роботи з майбутньої реконструкції справжнього вітряного млина – відкриття діючого музею в Запорізькій області, питанням якого команда переймається з 2020 р. Три крос-секторальні проєкти передбачають використання: 1. Засобів цифровізації та імерсивних технологій - створення віртуального музейного простору 3D-VR-360, сайту. 2. Новітніх практик популяризації проєктів – створення унікального діючого архітектурного виставкового макету комплексу музею для участі у культурних та міжнародних заходах з відновлення України, в тому числі із залучення міжнародного фінансування. 3. Інноваційної освітньої практики – проведення культурно-освітницького курсу з школярами та студентами у рамках роботи школи робототехніки зі створення цифрового проєкту, архітектурного макету млина: уроки української історії, малювання, 3D проектування, 3D друку, збірки електротехніки та програмування електроніки, та багато інших активностей. Девіз проєкту - вітряний млин та Україна знов розправлять свої крила!
113.
ID: 7CUH22-35708
Назва проекту: #артефакт_відтворенний
Рейтинг: 200
Загальний бюджет проекту: 2008140.10
Запитувана сума від УКФ: 1807204.10
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: БО БФ ЧЕРРІ-Т
Міста реалізації: Херсон,
Опис проекту: Повернуть вкрадений мир - наша мрія. Повернуть вкрадену історію - наша мета. Повернуть вкрадену колекцію в музей - наше завдання. Поєднати націю навколо доброї справи – індикатор Перемоги. Здобути уроки з того, що сталося, – наш обов'язок. Розграбування росіянами Херсонських музеїв – це біль і ми пропонуємо об'єднати майстрів України для відтворення раритетних предметів колекції Херсонського Краєзнавчого музею, які свідчать про двохтисячолітню історію Херсонщини, про взаємодію українського Півдня з античною цивілізацією, про період. коли ми почали бути важливими гравцями загально-європейської історії та культури. Наш обов'язок - не дати агресорові претендувати ні на нашу територію, ні на нашу історію, Нагадати українцям про трагедію Херсона з втрати колекцій найбільших музеїв міста, поглянути на цю трагедію очима спеціалістів цифрових технологій та системної безпеки - це гарантія збереження культурної спадщини в майбутньому.
114.
ID: 7CUH21-06671
Назва проекту: Дубенське Євангеліє: відродження
Рейтинг: 194
Загальний бюджет проекту: 672713.18
Запитувана сума від УКФ: 642713.18
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державний історико-культурний заповідник м. Дубно
Міста реалізації: Дубно,
Опис проекту: Проект спрямований на реалізацію факсимільного видання Дубенського Євангелія в контексті відзначення 450-річчя з часу створення пам’ятки. Передбачає: по-перше повернення світовій громадськості і науковій спільноті цінної пам’ятки української писемності – Дубенського Євангелія XVI ст. через створення і некомерційне розповсюдження його факсимільної копії. Паралельно з цифровою копією, некомерційне поширення передбачається також для цифрової копії. По-друге, популяризацію ролі пам’ятки писемності – Дубенського Євангелія в українській історії.
115.
ID: 7CUH21-35790
Назва проекту: «Актуалізація та діджиталізація матеріальної та нематеріальної культурної спадщини на територіях, які зазнали техногенного та воєнного впливів (на прикладі Куповатського природоохоронного науково-дослідного відділення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника)»
Рейтинг: 194
Загальний бюджет проекту: 1614126
Запитувана сума від УКФ: 1589126
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Екологічний простір - 2020"
Міста реалізації: Чорнобильська зона відчуження, Чорнобильська зона відчуження, Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, Куповатське природоохоронне науково-дослідне відділення,
Опис проекту: Реалізація проєкту передбачає формування оптимізованої бази даних, основу якої складатиме атрибутивна інформація щодо об’єктів культурної спадщини на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника (на прикладі модельних ПНДВ), та розміщення згаданої бази на тестовому середовищі Заповідника; створення серії карт об’єктів культурної спадщини, які передбачатимуть оптимізацію туристичних, у т.ч. віртуальних маршрутів; візуалізацію об’єктів культурної спадщини у форматі якісних фотографічних зображень. Разом з тим матиме місце актуалізація дослідницької уваги та природної цікавості до комплексного явища «ЧАЕС», а отже і Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника насамперед серед студентської молоді, у т.ч. шляхом залучення студентів до соцопитування та круглих столів і конференцій, а далі за посередництва ЗМІ та соцмереж і серед широкого загалу. Таким чином проєкт несе в собі багатоцільову направленість, у т.ч. просвітницького характеру; спрямований на посилення інтересу до національного життя, у т.ч. закордоном, зокрема в частині популяризації однієї з візитних туристичних дестинацій України. Також у проєкті закладена виховна складова, зокрема що стосується вдумливого та дбайливого ставлення до оточуючого середовища.
116.
ID: 7CUH21-27176
Назва проекту: РетроПерспектива
Рейтинг: 192
Загальний бюджет проекту: 1721080.00
Запитувана сума від УКФ: 1721080.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Мібчуані Олена Зелімханівна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Кроссекторальний проєкт, присвячений одному із перших українських музичних відроджень — періоду, який прийнято називати українським фанком (1960–70рр). Проєкт включає запис легендарних хітів у новому звучанні, запуск онлайн-бібліотеки персоналій і виготовлення музичного фільму із неочікуваними дуетами та історіями очевидців того періоду.
117.
ID: 7CUH21-06287
Назва проекту: Онлайн платформа "Інтерактивна мапа історії України" з можливістю подорожувати в часі до кам'яної доби
Рейтинг: 192
Загальний бюджет проекту: 2162495.60
Запитувана сума від УКФ: 1998375.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Лугова Ольга Миколаївна
Міста реалізації: Київ, Дніпро, Івано-Франківськ,
Опис проекту: Початкова версія “Інтерактивної мапи історії України” створена як волонтерський проєкт і розміщена на сайті http://protoukraine.com. Нині тут, завдяки відображенню археологічних даних, користувачі можуть подорожувати теренами України аж від архантропів до завершення доби бронзи. В таких мандрах легко дізнатися, як саме жили пращури, вибудовуючі в уяві живу картину історії України. Нині маємо на меті розвивати проєкт і познайомити з ним широкий загал. Для цього плануємо: додати в період нашої “машини часу” Залізну добу; створити англомовну версію; відображати, як змінювалось населення праУкраїни та звідки з’являлись різні культури. Також маємо забезпечити промоцію проєкту, щоб презентувати його в Україні та за кордоном.
118.
ID: 7CUH21-24321
Назва проекту: Решетилівська ручна вишивки "білим по білому" та технології XXI сторіччя.
Рейтинг: 191
Загальний бюджет проекту: 1963626.00
Запитувана сума від УКФ: 1733806.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Колінченко Сергій Олександрович (SOLOMIA Resherylivka Craft Studio).
Міста реалізації: м.Решетилівка Полтавський район, Полтавська область.,
Опис проекту: Збереження елементів Решетилівської ручної вишивки "білим по білому" шляхом створення електронних файлів вишивки для сучасних вишивальних машин. Створення онлайн конструктора вишивки. Користувачі цього ресурсу зможуть створювати свої композиції вишивки онлайн, використовуючи вже існуючий каталог елементів. Зможуть комбінувати їх, та створювати свої елементи вишивки самостійно. Таким чином, ми осучаснюємо, спрощуємо і пришвидшуємо процес створення нових композицій вишивок. В результаті, ми отримаємо зручний онлайн ресурс для створення і розповсюдження вишуканої вишивки "білим по білому", яким можуть користуватися сучасні та майбутні покоління українців. «Придумала людина – зробила машина».
119.
ID: 7CUH21-31617
Назва проекту: "Центр художніх промислів села Клембівка"
Рейтинг: 186
Загальний бюджет проекту: 1200000
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Туристична Ямпільщина"
Міста реалізації: Вінницька область, Могилів - Подільський район, Ямпільська ТГ, село Клембівка,
Опис проекту: Село Клембівка-центр етнічної культури Поділля.Тут працюють 8 художників,32 вишивальниці,4 килимарниці,3 різьб'яри по дереву,діють дитячі художні студії.На жаль,майстри працюють самостійно,закрито, відокремлено один від одного.Для координації дій створюється Центр художніх промислів села,який об'єднає майстрів,молодь навколо спільної ідеї-розвиток Клембівки,як школи традиційного народного мистецтва. Приміщення Центру має вигідне розташування,в ньому планується розмістити музей вишивки,Художній музей,облаштувати кімнати для проведення майстер-класів та роботи майстринь,відкрити сувенірну крамницю.Це буде простір для спілкування,обміну досвідом,пересувних виставок,прийому гостей та туристів.Тут працюватиме команда по проведенню пленерів фестивалів,створенню колекції сучасного одягу. Даний центр стане основою для розвитку сільського зеленого туризму,що відповідатиме стратегії розвитку територіальної громади та інтересам місцевих жителів.
120.
ID: 7CUH21-35956
Назва проекту: Зіньків - культурно-ремісничий центр Поділля
Рейтинг: 186
Загальний бюджет проекту: 1380476.92
Запитувана сума від УКФ: 1355476.92
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Інститут соціокультурного розвитку"
Міста реалізації: с. Зіньків,
Опис проекту: Під час реалізації проєкту буде зібрано і проаналізовано наукові матеріали, світлини та розповіді, на основі яких створиться 3D-модель типової зіньківської садиби із присадибними будівлями. Крім того, на основі описів створяться цифрові макети гончарні та горну. Цей віртуальний зразок дасть змогу на прикладах вивчати культуру побуту, елементи традиційної забудови двору стародавніх подолян, показати як розподілялися побутові обов’язки всередині сім’ї тощо. Також буде створено відеоуроки та навчальні матеріали з методикою виготовлення гончарних виробів і пошиття сорочки. Результатом роботи має стати 3D-модель подільської хати із присадибними будівлями та гончарним комплексом (всього 10 об’єктів). Крім того, буде створено два наукових відео на тему виготовлення керамічних виробів і пошиття традиційної сорочки з оригінальною вишивкою - «Створення адамівської кераміки та її орнаментація», «Крій та пошиття зіньківської і адамівської традиційних сорочок», а також друковані описи технології виготовлення вказаної вище ремісничої продукції.
121.
ID: 7CUH21-26892
Назва проекту: Україна в серцях Європи
Рейтинг: 184
Загальний бюджет проекту: 2030929
Запитувана сума від УКФ: 1995929
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: АМУЗЕУМ
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: За ініціативи Національного військового музею Королівства Нідерландів та при підтримці Центру дослідження воєнної історії ЗСУ та Національного військово-історичного музею Україні планується створення кроссекторального виставкового проекту про війну в Україні. Проект складатиметься із фоторобіт відомого шведського фотографа Едді ван Вассела, робіт українських військових фотографів, експонування артефактів війни та особливих відео зон, в яких буде показаний діалог сімей, розділених війною. Ця виставка також про любов між людьми, яка є універсальною та довговічною, але найкраще їй служить возз’єднання, яке у випадку України може стати можливим лише через перемогу. Проект одночасно відкриється у кількох військових/військових музеях Європи та у Києві. Серед іншого проект покликаний стимулювати діалог та формувати резонанс навколо соціогуманітарного аспекту російсько-української війни.
122.
ID: 7CUH21-36010
Назва проекту: Оновлення української книжкової колекції в онлайн-бібліотеці Library For All
Рейтинг: 183
Загальний бюджет проекту: 880000
Запитувана сума від УКФ: 880000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Орлик Тетяна Юріївна
Міста реалізації: Глобальний проєкт,
Опис проекту: Мета проекту - оновити ліцензії на книжки в українській колекції онлайн-бібліотеки Library For All, щоб вони і надалі були доступні безкоштовно всім бажаючим. Окрім подовження прав на книги, що вже є у колекції, розглядається заміна деяких книг новими найменуваннями. Загальна кількість книжкових ліцензій - 100.
123.
ID: 7CUH21-35279
Назва проекту: Збережемо культурну спадщину Добромильщини
Рейтинг: 181
Загальний бюджет проекту: 722555
Запитувана сума від УКФ: 702305
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація «Лінія102.Юа»
Міста реалізації: м. Добромиль,
Опис проекту: Суть проекту полягає у дослідженні об’єктів історичної спадщини Добромильщини. Буде проведено круглий стіл серед істориків регіону для узагальнення інформації та історичних фактів об’єктів культурної спадщини. Результатами заходу будуть друковані матеріали для промоції та цифровізація первинного вигляду обраної історичної пам’ятки. В місцевому музеї буде створена експозиція з розроблених цифрових матеріалів історичної пам’ятки. З метою популяризації туризму, збереження історичної спадщини та привернення уваги до її збереження буде проведено захід присвячений історичній спадщині. Цей проект буде початком розвитку туристичної галузі на Добромильщині, адже громада має великий потенціал та достатню кількість історичних пам’яток, які з роками втрачають свою автентичність.
124.
ID: 7CUH23-03914
Назва проекту: "Українське світлино-краєзнавство"
Рейтинг: 179
Загальний бюджет проекту: 583041.00
Запитувана сума від УКФ: 553041.00
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ТС "Спілка фотохудожників Закарпаття"
Міста реалізації: ужгород, Орадя (Румунія), Ужгород, Каттау (Австрія),
Опис проекту: Протягом останніх двох років, не дивлячись на те, що всі сфери життєдіяльності нашої держави зазнали значних потрясінь, спричинених війною, проводяться активні дослідження скарбів культурної спадщини України та масштабу їх руйнувань. Ця важлива робота є потужною зброєю у війні на інформаційному фронті проти рф агресора. Усвідомлюючи той факт, що фундаментом кожної держави є її культурна спадщина, наша команда проєкту «Українське світлино-краєзнавство», у синтезі кількох видів мистецтв та сучасних технологій, пропонує свій шлях наближення перемоги у екзистенційній війні українців. Важливу функцію в розкритті потенціалу культурної спадщини України відіграватимуть наші партнери – австрійський культурно-освітній центр та румунський центр FIAP, адже інформація про фотовиставки-презентації проєкту у виставковому центрі Міжнародної федерації фотомистецтва при ЮНЕСКО, буде розміщена на сайті FIAP (https://www.fiap.net/en/exhibition-centres) – найвпливовішої фотографічної організації світу. Таким чином, створені можливості для обміну репрезентативними колекціями між виставковими центрами FIAP, дають нам впевнено сподіватися про потужний потенціал представлення культурної спадщини України у світі та її беззаперечний вплив на наближення перемоги над рф агресором.
125.
ID: 7CUH22-35269
Назва проекту: Інтеграція ковальських традицій національної школи в сучасність. Універсальний доступ
Рейтинг: 172
Загальний бюджет проекту: 923114.00
Запитувана сума від УКФ: 918114.00
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Вище професійне училище №21 м. Івано-Франківська
Міста реалізації: Івано-Франківськ, Запоріжжя,
Опис проекту: Проєкт спрямований на збереження, відновлення, популяризацію ковальських традицій національної школи та їх інтеграцію в сучасність. Метою проєкту є створення та видання доступного друкованого та цифрового ресурсу, який дозволить сучасній генерації краще пізнати напівзникле мистецтво українського художнього кування. Проєкт зреалізовується у двох форматах: перший формат – друковане видання, доступне також і для людей з обмеженими можливостями (сторінки книги будуть продубльовані шрифтом Брайля); другий формат – цифровий, міститиме згенеровані QR-коди з посиланнями на інтерв’ю та практичні відео майстер-класів з відомими майстрами ковальського мистецтва України. Буде доступним також і для людей з обмеженими можливостями за переглядом та прослуховуванням аудіо- та відеоконтенту.
126.
ID: 7CUH21-35741
Назва проекту: Старожитності Ульяничів - віртуальний музей з каталогом екпонатів та 3d екскурсіями
Рейтинг: 172
Загальний бюджет проекту: 500000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець "Тетяна Анатоліївна Ульяніч"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: "Старожитності Ульяничів» - багаторічний культурно-просвітницький проєкт кількох поколінь просвітницької родини Ульяничів. Членами родини у різні часи створено 6 етнографічних та краєзнавчих музеїв на базі освітніх закладів Хмельницької, Сумської областей, міста Києва. За кілька десятиліть родиною зібрано понад 10 тисяч екпонатів. Близько 5 тисяч екпонатів знаходяться у приватній власності родини. Решта експонатів складають музейні фонди освітніх закладів, у яких працювали Ульяничі. В усі часи існування проєкту відчувався істотний брак коштів на розвиток і промоцію колекції. Віртуальний музей на основі сучасних цифрових та інтерактивних технологій створить нові можливості для подвижників Ульяничів, познайомить широку онлайн-аудиторію з унікальним зібранням майже з усіх регіонів України.
127.
ID: 7CUH21-26701
Назва проекту: "Святкові страви від Дарії Цвєк". Створення сайту, альбому та їх презентація.
Рейтинг: 156
Загальний бюджет проекту: 1877120.00
Запитувана сума від УКФ: 1877120.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Долішна Тетяна Анатоліївна
Міста реалізації: Київ, Тернопіль, Івано-Франківськ,
Опис проекту: Проєкт передбачає збереження в цифровому вигляді нематеріальної культурної спадщини, а саме рецептів, зібраних Дарією Цвєк. Продуктом проєкту буде сайт та книга-альбом.
128.
ID: 7CUH21-35410
Назва проекту: Проект «Творча реабілітація: дослідження та відтворення кам’яної вишиванки для людей з інвалідністю та вимушено переміщених осіб»
Рейтинг: 152
Загальний бюджет проекту: 500000.00
Запитувана сума від УКФ: 500000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "людей з інвалідністю "Інклюлайф"
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Наш проект спрямований на дослідження та відтворення кам’яної вишиванки Григорія Довженка, з особливим акцентом на включенні в творчий процес людей з інвалідністю та вимушено переміщених осіб. Ця ініціатива має на меті сприяти творчій реабілітації (еко-арт-терапія) та відновленню культурної спадщини через створення нових творчих інтерпретацій кам’яної вишиванки. Використовуючи інноваційні кросекторальні інструменти (інклюзивні додатки та технології, соціальні мережі та краудсорсинг) створити виставку як з оригінальними, так і відтворену вишиванку.
129.
ID: 7CUH21-35918
Назва проекту: Ключ сили для особливої дитини
Рейтинг: 146
Загальний бюджет проекту: 514000.52
Запитувана сума від УКФ: 500000.52
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: КУ "Чернівецька обласна бібліотека для дітей"
Міста реалізації: Чернівецька обл. м. Чернівці,
Опис проекту: Використання інноваційних методів та реалізації практик щодо читання та популяризації української книги шляхом створення нової локації бібліотечного простору - доступність маломобільним (інклюзивним) категоріям дитячого населення. Впровадження в бібліотечну практику нових форм роботи, що стосуються психоемоційного розвантаження, стимулюють до читання, формують творчий розвиток дитини. Організація спеціалізованої локації в бібліотеці, облаштованої м'якими меблями, іграми, книгами українською мовою з метою покращення емоційного стану дитини, щоб вона відчувала себе у безпеці, відновлювала гармонію з собою та внутрішнім світом і знаходилась у середовищі, що стимулює до читання.
130.
ID: 7CUH21-35913
Назва проекту: Давньоруська Василівська церква: сучасний вимір
Рейтинг: 130
Загальний бюджет проекту: 1005870
Запитувана сума від УКФ: 1005870
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Ініціативна молодь Овруччини"
Міста реалізації: Овруч,
Опис проекту: Росіяни щодня руйнують історичну архітектурну спадщину України. З початку військової агресії РФ по населеним пунктам Овруцької громади було завдано понад 70 бомбових ударів. За допомогою сучасного методу моделювання Овруцька міська рада планує розробити точну 3Д модель Свято-Василівської церкви, тим самим зберегти її для майбутніх поколінь, адже щоденно існує загроза знищення чи пошкодження унікальної споруди XIII ст. Проектом також передбачається оцифрування матеріалів, пов’язаних з історією зведення та реставрацією храму, розробка онлайн-каталогу фресок, збережених на стінах споруди, проведення просвітницьких семінарів. В майбутньому ця віртуальна модель буде доступна кожному також у буклетах, листівках та в інтернеті і слугуватиме логотипом для виготовлення сувенірної продукції.