Реєстр програми Культура. Регіони

#
ID
Назва проекту
Рейтинг
Загальний бюджет проекту
Запитувана сума від УКФ
ЛОТ 1. Локальна культура
1.
ID: 6REG11-07881
Назва проекту: Бакота - у пошуках затопленої спадщини
Рейтинг: 284
Загальний бюджет проекту: 685580.00
Запитувана сума від УКФ: 616580.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Культурний Клуб"
Міста реалізації: с.Гораївка, смт. Стара Ушиця, Кам'янець-Подільський район, Хмельницька обл.,
Опис проекту: Мета проєкту - відродження та актуалізація багатовікової історичної та культурної спадщини Бакотського регіону, яка була знищена радянською владою у 1980-х роках під час будівлі Дністровської ГЕС. Результатами проєкту стануть: арт-об’єкт на тему затоплених сіл регіону, мурал на мотиви робіт місцевого репресованого художника О.Грена, віртуальна екскурсія – 3D тур по Бакотському скельному монастирю, цифровий архів/каталог (сайт, архів оцифрованих автентичних бакотських пісень, архів культурних об’єктів регіону на сайті), нова експозиція в музеї с.Чабанівка на інтерактивних планшетах на основі відцифрованих пісень, нова експозиція з археологічних артефактів, знайдених на Бакоті, а також культурно-пізнавальний маршрут по всіх культурних об'єктах регіону.
2.
ID: 6REG11-34708
Назва проекту: "Віртульний спадок"
Рейтинг: 270
Загальний бюджет проекту: 758230.00
Запитувана сума від УКФ: 678230.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація Мистецькі барви
Міста реалізації: місто Прилуки,
Опис проекту: Проект «Віртуальний спадок» вирішує проблему збереження та доступності локальної спадщини в умовах воєнного стану шляхом створення віртуальної екскурсії історичним відділом Прилуцького краєзнавчого музею ім. В. І. Маслова. Основним продуктом проекту є віртуальна екскурсія з аудіо-гідом на 5 експозиційні зали та 3Д моделі 29 унікальних експонатів, що є відображенням локальної спадщини. Проект передбачає виготовлення промоційної продукції - видання листівок унікальних музейних експонатів з доповненою реальністю та рекламні флайєри. Реалізація проекту сприятиме підвищенню спроможності місцевого розвитку культури в умовах збройної агресії з боку російської федерації та генерування конкурентоспроможних культурних продуктів націлених на збереження локальної спадщини.
3.
ID: 6REG11-21809
Назва проекту: БУЧА: АРТ-МАЙСТЕРНЯ ДЛЯ ПЛАСТУНІВ
Рейтинг: 269
Загальний бюджет проекту: 925300
Запитувана сума від УКФ: 820300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ ПЕТРИЧЕНКО ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ
Міста реалізації: Буча,
Опис проекту: Буча – це місто-фенікс, з якого почалась переможна хода українського війська. Наразі Буча активно відновлює свою інфраструктуру та вирішує складні соціально-економічні проблеми. В рамках проєкту пропонується організувати та провести три арт-майстерні для бучанських пластунів з метою відродження та розвитку культурного сектору регіону. Кожна арт-майстерня буде присвячена окремій актуальній темі (захист навколишнього середовища, захист Батьківщини, гуманне ставлення до тварин), а кожна тема буде розкриватись через різні жанри та форми (дитяча майстерка, фотовиставка, лекторій, концерт, благодійний захід).
4.
ID: 6REG11-29961
Назва проекту: Гуцульська світлиця - сучасна інтерпретація культурної спадщини
Рейтинг: 265
Загальний бюджет проекту: 520458.20
Запитувана сума від УКФ: 467708.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний природний парк "Гуцульщина"
Міста реалізації: місто Косів, Івано-Франківська область,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення, для відвідувачів Косівщини, концептуально нового, креативного та туристичного продукту – локального музею "Гуцульська світлиця", в якому будуть відображені давній побут, традиції та обряди гуцулів крізь сучасні інтерактивні експозиції, технологію доповненої реальності окремих експонатів, проведення майстер-класів з традиційних гуцульських ремесл, пізнавальних та виховних заходів, розважальних програм тощо. Реалізація проєкту дозволить створити новий об’єкт для культурного дозвілля дітей та дорослих, обладнаний відповідно до сучасних вимог, а сучасна інтерактивна експозиція в музеї дасть додатковий поштовх для розвитку етнографічного туризму в місті, громаді та районі, сприятиме збільшенню потоку туристів.
5.
ID: 6REG11-02052
Назва проекту: Острозька іконописна майстерня: віртуальний музей
Рейтинг: 262
Загальний бюджет проекту: 830360.00
Запитувана сума від УКФ: 737360.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Острозька районна громадська організація "Братство імені князів Острозьких"
Міста реалізації: Острог,
Опис проекту: Проєкт покликаний показати багатогранність розвитку українського мистецтва для широкої аудиторії, сформувати в неї розуміння процесу розвитку локальної іконописної справи в контексті української культури. Віртуальний музей демонструватиме твори Острозької іконописної майстерні, що вирізняються емоційністю зображених: усміхнені, життєрадісні та доброзичливі обличчя святих, які в науково-популярній літературі описані як «святі, що посміхаються». Роботи невідомого острозького майстра є яскравим зразком локального колориту українського бароко. Проєкт є віртуальним втіленням “Експозиції Острозька іконописна майстерня” (УКФ, 2021 р.) з розширеним переліком творів та новими технологіями інтерпретації спадщини.
6.
ID: 6REG11-29389
Назва проекту: Городоцький шов - роду нашого код
Рейтинг: 262
Загальний бюджет проекту: 517456.16
Запитувана сума від УКФ: 464000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Гуманітарне управління Городоцької міської ради Львівської області
Міста реалізації: місто Городок, місто Городок, Львівська область,
Опис проекту: Мета проєкту - забезпечити збереження та популяризацію культурної спадщини Городоцької територіальної громади Львівської області шляхом створення цифрової експозиції "Городоцький шов" впродовж липня-жовтня 2023 року. В результаті реалізації проекту буде створено цифрову колекцію виробів та елементів, виконаних городоцьким швом, зросте доступність мешканців громади до культурних надбань Городоччини. Бажаючі здобудуть навички вишивання городоцьким швом. Зросте відчуття ідентичності у місцевих мешканців.
7.
ID: 6REG11-27132
Назва проекту: Парк мультимедійних голограм «Дерев’яні церкви Дрогобиччини»
Рейтинг: 260
Загальний бюджет проекту: 1110961.00
Запитувана сума від УКФ: 999411.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "РЕСПЕКТ"
Міста реалізації: смт. Східниця, Дрогобицького району, Львівської області,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення унікального Парку мультимедійних голограм «Дерев’яні церкви Дрогобиччини». Буде створено 10 цифрових експонатів - мультимедійні голограми 10 найдавніших дерев’яних церков регіону (XVII-XVIII ст.). Усі експонати будуть розміщені у тематичному культурному просторі під відкритим небом. Експонати міститимуть інформаційні таблички з описом та локалізацією на карті-схемі. Метою проєкту є заохочення збереження унікальної матеріальної культурної спадщини сакральної архітектури, просування та популяризація культурної спадщини регіону та стимулювання розвитку туризму. Результатами проєкту стануть: створення унікальних 10 цифрових експонатів (3D голографічні моделі дерев’яних церков), які будуть відтворюватися в природному інтер’єрі, інтерактивна карта з описом експонатів у вільному доступі та інформаційний буклет, промоція унікальних об’єктів культурної спадщини Дрогобиччини та курорту Східниця.
8.
ID: 6REG11-31313
Назва проекту: Затоплена Культура. Реабілітація українськими традиціями
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 574230
Запитувана сума від УКФ: 512230
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Староушицька Селищна Рада
Міста реалізації: Староушицька ТГ (Кам'янець-Подільський район Хмельницької області),
Опис проекту: Проєкт регенерації втраченого культурного пласта української Наддністрянщини. Метою є відродження локальної культури мультиетнічних сіл басейну Дністра та створення низки культурних продуктів на її базі з подальшою популяризацією та залученням широких аудиторій до цілющої сили нематеріальної культурної спадщини. Онлайн частина проєкту передбачає створення реєстру зникаючої регіональної спадщини: столітніх глиняних хат регіону, зразків килимів, рушників та вишиванок. Частина проєкту наживо передбачає створення вулиці-експозиції етно артоб’єктів традиційного дністровського розпису та першого в регіоні скансен музею гончарства і травництва. Це посилить культурну, туристичну та економічну привабливість громади, а також сприятиме зміцненню і розвитку культурного різномаїття та сучасної української ідентичності в умовах повномасштабної війни.
9.
ID: 6REG11-01188
Назва проекту: Оцифрування та експонування Теслугівської копії (1594 рік) «Апостола» Франциска Скорини
Рейтинг: 257
Загальний бюджет проекту: 660116
Запитувана сума від УКФ: 593916
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Центр дослідження і відродження Волині"
Міста реалізації: місто Радивилів, Рівненської області,
Опис проекту: Проектом передбачено оцифрування копії визначної пам’ятки християнської писемності «Апостола» Франциска Скорини, яка була зроблена у 1593-1594 р. в селі Теслугів нинішнього Дубенського району на Волині і зараз зберігається у Харківський державній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка, та її експонування в музейному просторі етнорезиденції «Ладомирія». Таким чином реалізація проекту сприятиме досягненню двоєдинної мети. З однієї сторони йдеться про збереження визначної історичної пам’ятки, запобігання її знищенню через її знаходження у місті Харків, який через близькість до російського кордону перебуває перед особливою загрозою російських обстрілів. З іншої сторони проект сприятиме розвитку культурно-пізнавального туризму через залучення туристів у місцеву культуру, їх взаємодію в межах резиденції з місцевою культурою, виховання жителів Радивилова та Радивилівщини на Волині, а також гостей міста у дусі поваги до себе, свого міста та краю, популяризація місцевої та загальної української історії.
10.
ID: 6REG11-29063
Назва проекту: Моя мотокраїна: відомі українці рекомендують
Рейтинг: 256
Загальний бюджет проекту: 1111100
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Фундація "Галичани"
Міста реалізації: Полісся, Буковина, Причорномор'я, Подніпров'я, Карпати,
Опис проекту: Проєкт «Моя мотокраїна: відомі українці рекомендують» представить 5 туристичних мотомаршрутів різними куточками України. У рамках масштабування буде відзнято третій сезон проєкту - 5 відеороликів, мотогідами і героями яких стануть відомі українці-байкери: Олег Собчук, Олесь Санін, Дарина Трегубова, Анна Гречишкіна, Тетяна Руденька. Кожен з них разом із командою проєкту проїде улюблений мотомаршрут і розповість про найвизначніші культурні об'єкти вздовж нього. Проєкт сприятиме підвищенню культурної спроможності регіонів, зокрема тих, які постраждали внаслідок російської збройної агресії; створенню конкурентоспроможних культурних продуктів, націлених на розбудову місцевих громад в умовах війни. Реалізація проекту позитивно вплине на розвиток мотокультури в Україні, сприятиме туристичній привабливості культурно-природних пам’яток та надбань.
11.
ID: 6REG11-32852
Назва проекту: Створення культурно – туристичного маршруту «Шляхами Наталії Кобринської в місті Болехові»
Рейтинг: 255
Загальний бюджет проекту: 533240
Запитувана сума від УКФ: 491240
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Болехівська міська рада Івано-Франківської області
Міста реалізації: м.Болехів,
Опис проекту: Однією з визначних постатей, яка проживала на території Болехівської громади була талановита письменниця, перекладач, видавець Наталія Кобринська. Для Наталії Кобринської «болехівська земля» стала малою Батьківщиною, на якій вона проживала понад 30 років та прославила своєю творчістю й громадською діяльністю. Тут вона творила, переживала невдачі, вдивлялася в майбутнє України. Культурним взаєминам письменниці провінційного Болехова може позаздрити не один столичний літератор. У хаті Наталії Іванівни днями, тижнями гостювала Ольга Кобилянська і Євгенія Ярошинська, Іван Франко з родиною, Михайло Павлик. Проте, тільки одиниці знають м. Болехові жила та творила Наталія Кобринська. Тому створення культурно-туристичного маршруту «Шляхами Наталії Кобринської в місті Болехові» із використанням новітніх цифрових технологій, допоможе донести до підростаючого покоління, населення, туристів відомості про визначну постать. Метою проекту є збереження, популяризація історико-культурної спадщини та підвищення туристичної привабливості Болехівщини, шляхом створення культурно – туристичного маршруту «Шляхами Наталії Кобринської в місті Болехові». Проект спрямований на збереження та популяризацію культурної спадщини, культурних цінностей та національної пам’яті українського народу задля зміцнення сучасної української ідентичності, формування спільних цінностей громадянського суспільства.
12.
ID: 6REG11-34669
Назва проекту: Створення креативного простору "Територія якісного звучання"
Рейтинг: 255
Загальний бюджет проекту: 514148
Запитувана сума від УКФ: 462660
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Комунальний заклад "Березніський міський будинок культури" Березнівської міської ради Рівненського району Рівненської області
Міста реалізації: м.Березне Рівненського району, Рівненської області,
Опис проекту: Проєкт має на меті посилення ролі закладів клубного типу Березнівської громади та збільшення інтересу до їхньої діяльності шляхом створення на базі Березніського міського будинку культури технічно оснащеного креативного простору (студії) «Територія якісного звучання», що на постійній основі сприятиме розвитку музичного мистецтва та вокальної майстерності жителів громади, сформує стійку активну вмотивовану спільноту митців та музикантів, сприятиме фіксації, збереженню, промоції пісенної культурної спадщини регіону, дасть поштовх для створення нових якісних культурних продуктів та впровадження нових форм культурної роботи.
13.
ID: 6REG11-34832
Назва проекту: Проведення мистецької виставки «МОДаНА ХУСТКА»
Рейтинг: 252
Загальний бюджет проекту: 505620.00
Запитувана сума від УКФ: 453620.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Відділ освіти, культури, молоді та спорту Белзької міської ради Львівської області
Міста реалізації: м. Угнів, Львівська область,
Опис проекту: Проєкт передбачає популяризацію та відродження автентичного головного убору «Угнівської хустки З ЧУБОМ» в рамках мистецької виставки «МОДаНА ХУСТКА». Проєкт покликаний сприяти посиленню культурної ідентичності громади, як промоція місцевої культури та популяризацію місцевого стилю хусткування.
14.
ID: 6REG11-04424
Назва проекту: Опільська гончарня: відродження втраченого ремесла.
Рейтинг: 252
Загальний бюджет проекту: 523886.76
Запитувана сума від УКФ: 453886.76
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «РОГАТИНСЬКИЙ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ „ОПІЛЛЯ“»
Міста реалізації: Місто Рогатин,
Опис проекту: Місто Рогатин має власну древню історію, адже отримало Магдебурзьке право раніше від Станіславова та Києва, тут народилась легендарна Роксолана (Анастасія Лісовська), а давні архітектурні пам`ятки міста надають йому особливого шарму (дерев`яна Церква Зішестя Святого Духа, історія якої сягає XV-XVI ст., у 2013 році внесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО). Рогатин - центр історико-етнографічного регіону Опілля, який є малодослідженим. Тому, зусиллями місцевої громади та за сприяння Рогатинської міської ради 18 листопада 2018 року було відкрито комунальний Рогатинський історико-краєзнавчий музей «Опілля», який став центром дослідження та популяризації історичних та етнографічних особливостей краю. Початок зроблено, однак для удосконалення вивчення історичної спадщини минулого основною метою є акцентування уваги на окремих аспектах. Зокрема, у 2019 році при музеї було закладено перші кроки до створення Центру дослідження нематеріальної культурної спадщини Рогатинського Опілля – проекту, який був підтриманий Міністерством культури України та грантовою програмою «Малі міста – великі враження». В рамках реалізації даного проекту, на базі музею почалась робота над відкриттям культурно-мистецького простору «Опільська гончарня». Саме запуск майстерні, орієнтованої на відновлення та популяризацію давнього опільського ремесла спрямований даний Проєкт.
15.
ID: 6REG11-04489
Назва проекту: Археологічна школа "Літописне місто Полонне"
Рейтинг: 251
Загальний бюджет проекту: 829160.47
Запитувана сума від УКФ: 677626.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Відділ культури та туризму виконавчого комітету Полонської міської ради Полонської міської о’бєднаної територіальної громади
Міста реалізації: Полонне, Хмельницька область,
Опис проекту: Метою проекту «Археологічна школа «Літописне місто Полонне» є забезпечення умов для якісної колаборації між професійними археологами та дослідниками та місцевого краєзнавчого ком’юніті для дослідження історичного ареалу міста, його культурного та соціально-економічного клімату. Проєкт стане платформою для подібних щорічних Археологічних шкіл, важливість яких полягає у звуження контактності з російською культурою. Натомість, вивчення та якісне експонування археологічних знахідок на території Полонного у форматі виставки, матимуть змогу довести факт історичної тяглості українського народу та проживання на цій території населення з високий рівнем економічного та суспільного розвитку в усій його мультикультурності та розмаїтті.
16.
ID: 6REG11-00349
Назва проекту: Вистава «Із витоків древності» за поемою М.Морозенко «Княгиня Ольга»
Рейтинг: 251
Загальний бюджет проекту: 385950.53
Запитувана сума від УКФ: 346236.51
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Відділ культури і туризму виконавчого комітету Коростенської міської ради
Міста реалізації: місто Коростень, Житомирської області,
Опис проекту: Розвінчує головний міф споконвічних ворогів українців – московії, що Україна ніколи не була самостійною державою. Відтворюючи історичні події ІХ-Х століття на території древлян і Київського князівства, показати процеси зародження і розвитку держави Україна. Результатом даного проекту має стати пробудження генетичної пам’яті, національної свідомості українців та усвідомлення себе частиною держави з тисячолітньою історією, яка веде свій родовід від княжої України-Русі.
17.
ID: 6REG11-34842
Назва проекту: Клуб культурних менеджерів
Рейтинг: 250
Загальний бюджет проекту: 1115000.00
Запитувана сума від УКФ: 1000000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація “Агенція регіонального розвитку Прибужжя”
Міста реалізації: місто Володимир, Волинська область,
Опис проекту: «Клуб культурних менеджерів» – професійна спільнота для навчання, спілкування, обміну ідеями, розробки нових підходів до управління культурою та сприяння розвитку мистецького сектору регіону. Клуб слугуватиме мостом між культурними організаціями, митцями та іншими стейкхолдерами локальної культури для створення довгострокової співпраці та забезпечення сталого розвитку локальної культурної індустрії.
18.
ID: 6REG11-29248
Назва проекту: Центр культурних креативних індустрій
Рейтинг: 245
Загальний бюджет проекту: 1121825
Запитувана сума від УКФ: 997325
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст"
Міста реалізації: Острог Рівненська обл.,
Опис проекту: У рамках проекту буде створено Центр культурних креативних індустрій в місті Острог Рівненської області, яке є освітнім та культурним осередком регіону. Діяльність Центру буде сприяти здобуттю неформальної освіти в різних галузях креативних індустрій серед молоді з усіх регіонів України, які планують працювати над розробкою інноваційних культурних продуктів. Завдяки роботі Центру вдасться створити нові можливості для розвитку та працевлаштування молоді, в тому числі ВПО, а також сприяти продукуванню нових культурних послуг та продуктів як для Острога, так і для інших міст та регіонів України. Центр активізує культурну сферу Острога та стане успішних прикладом можливості розвитку інноваційної сфери в невеликому місті.
19.
ID: 6REG11-28262
Назва проекту: СКАРБИ ГЛИНЯН
Рейтинг: 245
Загальний бюджет проекту: 1141930
Запитувана сума від УКФ: 983930
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Благодійна організація «Фонд розвитку Глинян»
Міста реалізації: м.Глиняни, Львівської обл.,
Опис проекту: Проєкт «СКАРБИ ГЛИНЯН» покликаний привернути увагу до міста Глиняни та покращити навчально-виховний процес школярів, шляхом створення інтерактивного культурно–пізнавального маршруту з елементами квесту. Тур тривалістю один день розрахований на групи школярів, як навчальна культурно-пізнавальна екскурсія - обов'язковий елемент навчально-виховного процесу учнів загальноосвітніх навчальних закладів Львівської області. В межах проєкту буде створено сценарій квесту, адаптований для трьох вікових груп, виготовлено костюми для гідів, аксесуари, реквізит. Розроблено маршрут із щонайменше 10 об’єктів історико-культурної спадщини, об’єкти описано, промарковано QR-кодами та нанесено на карту Google Maps, розміщено інформацію про культурно-пізнавальний маршрут та об’єкти історико-культурної спадщини на сайті БФ «Фонд розвитку Глинян» та в соціальних мережах. Маршрут стане візитівкою новоутвореної Глинянської міської територіальної громади Львівської області.
20.
ID: 6REG11-34808
Назва проекту: Розробка і промоція культурно-пізнавального маршруту Голобською громадою Волинської області
Рейтинг: 242
Загальний бюджет проекту: 365960.00
Запитувана сума від УКФ: 325960.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Голобська селищна рада Ковельського району Волинської області
Міста реалізації: Селище Голоби, Волинська область,
Опис проекту: Метою проєкту «Розробка і промоція культурно-пізнавального маршруту Голобською громадою Волинської області» є популяризація культурної та історичної спадщини громади. Голоби занесені до списку історичних населених місць України. На обліку перебуває 24 об’єкти спадщини, які можуть бути привабливими для туристів. Проте, більшість з них маловідомі. Проєктом передбачено розробку культурно-пізнавального маршруту та здійснення комплексу заходів із його промоції: - Розробка маршруту та ознакування визначних об’єктів по території маршруту. - Виготовлення туристичної карти. - Виготовлення промоційного відео-ролика про маршрут. - Проведення тренінгів для підготовки екскурсоводів. - Проведення пілотної екскурсії розробленим маршрутом. - Підготовка та розміщення публікацій у ЗМІ про маршрут і привабливість громади.
21.
ID: 6REG11-29696
Назва проекту: БойкоМандри: туристичні маршрути Стрілківської громади
Рейтинг: 239
Загальний бюджет проекту: 1118110
Запитувана сума від УКФ: 998078
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "Магура"
Міста реалізації: Село Стрілки Стрілківської громади Львівської обл., Село Мшанець Стрілківської громади Львівської обл., Село Лаврів Старосамбірської громади Львівської обл., Село Ясениця-Замкова Стрілківської громади Львівської обл., Село Розлуч Турківської громади Львівської обл., Село Тур'є Стрілківської громади Львівської обл., Село Недільна Стрілківської громади Львівської обл., С. Спас Старосамбірської громади Львівської обл.,
Опис проекту: Проєкт “БойкоМандри” передбачає створення мережі інтерактивних культурно-пізнавальних маршрутів на території Стрілківської та частково Старосамбірської і Турківської громад для підвищення туристичної привабливості гірських сіл через актуалізацію, популяризацію та наповнення новими сенсами бойківської культурної спадщини. Маршрути вестимуть до історико-культурних туристичних локацій («Вежа Пам’яті», повстанські криївки, Лаврівський монастир ХІІІ ст., витік Дністра тощо), «по дорозі» розкриваючи перед мандрівниками унікальні «кейси» локальної історії. Також в рамках проєкту буде організовану систему неформальної освіти для місцевих жителів, що зможуть бути потенційними гідами чи надавати супутні туристичні послуги. Передбачена інтеграція маршрутів «БойкоМандри» у мережу спільних україно-польських туристичних шляхів та популяризація бойківської культурної спадщини у польській спільноті.
22.
ID: 6REG11-27715
Назва проекту: Модернізація виставково-експозиційного простору Березнівського краєзнавчого музею
Рейтинг: 239
Загальний бюджет проекту: 725340
Запитувана сума від УКФ: 652806
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад «Березнівський краєзнавчий музей» Березнівської міської ради Рівненського району Рівненської області
Міста реалізації: Березне Рівненського району Рівненської області,
Опис проекту: Проект спрямовано на підвищення конкурентноспроможності та ефективності надання екскурсійних послуг у Березнівському краєзнавчому музеї шляхом модернізації виставкового простору під локацію для культурно-мистецьких подій. В межах проекту буде створено ряд інноваційних продуктів, що стануть частиною виставкового простору: оцифрування музейної колекціЇ, аудіогід, онлайн-платформа фотоархіву. Буде проведено активну комунікаційну стратегію для активізації місцевого населення та туристів до роботи музейного комплексу.
23.
ID: 6REG11-26585
Назва проекту: Історична подорож Вигодською вузькоколійкою
Рейтинг: 235
Загальний бюджет проекту: 389812.50
Запитувана сума від УКФ: 350812.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальне підприємство Вигодської селищної ради "Центр спадщини Вигодської вузькоколійки"
Міста реалізації: смт Вигода, Івано-Франківська область,
Опис проекту: Проєкт передбачає доповнення існуючої експозиції «Подорож вузькоколійкою» інтерактивним стендом «Паровий двигун», запустивши який, відвідувачі зможуть побачити принцип його роботи. Щоб дізнатися про історію Вигодської вузьколійки на всіх етапах її розвитку планується встановлення інтерактивного дисплею. Крім цього буде нанесення на одну із стін секції повноколірний друк історичного фото Вигодської вузькоколійки та надруковано євробуклети з оновленою експозицією. Мета:сприяння збереженню історико-культурної спадщини регіону з використанням нових підходів та технологій, покращення туристичної привабливості регіону. Результати:-підвищення спроможності громади до генерування конкурентоспроможного культурного продукту націленого на місцевий розвиток в умовах збройної агресії з боку російської федерації; -покращення обізнаності та актуалізація значимості культурного спадку для суспільства.
24.
ID: 6REG11-34311
Назва проекту: КерамЛабораторія «Горно»
Рейтинг: 232
Загальний бюджет проекту: 828200
Запитувана сума від УКФ: 662200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Дутка Сергій Ярославович
Міста реалізації: м. Косів, Івано-Франківська обл.,
Опис проекту: Косів – відомий центр народного мистецтва України. Косівська мальована кераміка внесена до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства. Мистецький спадок регіону потребує нових підходів, задля подальшого розвитку. Мета проєкту – підтримати розвиток сучасної кераміки, що базуватиметься не тільки на традиції, а й на нових мистецьких та технологічних практиках; створення платформи для обміну досвідом між зрілими митцями та початківцями, для міжкультурних зв’язків та нових проєктів. Ідея базується на започаткованій у 2018 році традиції проведення щорічних міжнародних симпозіумів керамістів «Золоте горно». Результатом проєкту буде створення креативного простору, в форматі сучасної керамамічної майстерні-лабараторії, проведення виставкок, воркшопів та лекцій, створення постійно діючої експозиції.
25.
ID: 6REG11-02402
Назва проекту: 3D-подорож кулінарною нематеріальною спадщиною "Смідинська капуста"
Рейтинг: 229
Загальний бюджет проекту: 563400
Запитувана сума від УКФ: 506750
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Смідинська сільська рада
Міста реалізації: с. Смідин, Волинська область,
Опис проекту: Мета: Популяризація нематеріальної культурної спадщини, а саме Смідинської капусти, через 3D-тур місцем, де готують цю традиційну страву, а також можливістю прийняти віртуальну участь у приготуванні цієї страви. Результати: Підвищено обізнаність про традиційну їжу Смідинської громади - Смідинську капусту. Розроблено функціональний 3D-тур, що демонструє культурну спадщину Смідинської капусти із захоплюючим контентом, який доступний онлайн. Збільшення кількості залученої громадськості до цінування Смідинської капусти як нематеріальної культурної спадщини. Створення бренду - "Смідинська капуста"
26.
ID: 6REG11-32440
Назва проекту: «PFISTER ART: Бережанська спадщина»
Рейтинг: 229
Загальний бюджет проекту: 343495
Запитувана сума від УКФ: 308495
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державний історико-архітектурний заповідник у м. Бережани (далі – ДІАЗ у м. Бережани)
Міста реалізації: Тернопільська обл., м. Бережани,
Опис проекту: Проєкт «PFISTER ART: Бережанська спадщина» спрямований на промоцію мистецької спадщини одного із найвидатніших та найталановитіших скульпторів кінця XVI – першої половини XVII ст. Іоана Пфістера, твори якого можна поставити в ряд з кращими cкульпторами у всій Центрально-Східній Європі того часу. Він працював над оздобленням Бережанському замку та Троїцького замкового костелу у 1615–1642 рр., виконав надгробки представників родини Синявських – власників замку. Саме в Бережанах завершився довгий шлях розвитку скульптора та викристалізувався його унікальний стиль. Проект приурочується 450-літтю з дня народження митця та передбачає використання мультимедійного та інтерактивного контенту, технологій 3D моделювання. Створений культурний продукт популяризуватиме особистість та мистецьку спадщину Іоана Пфістера, що загалом сприятиме промоції Комплексу замку Синявських – пам’ятки архітектури національного значення ХVІ ст. не лише в Україні, а й за кордоном. Це стане першим кроком на шляху ревіталізації замку Синявських.
27.
ID: 6REG11-30006
Назва проекту: Овруцький культурно - креативний хаб
Рейтинг: 224
Загальний бюджет проекту: 147939.48
Запитувана сума від УКФ: 998739.48
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Відділ культури і туризму Овруцької міської ради
Міста реалізації: Овруцька громада (91 населений пункт),
Опис проекту: Проект передбачає формування інфраструктури для культурних та креативних індустрій шляхом створення креативного простору, проведення навчань, тренінгів і майстер-класів для аудиторії митців, мейкерів – ремісників, виробників, науковців та активних мешканців громади. Метою проєкту є створення конкурентоспроможного культурно-креативного хабу - першого в Овруцькій громаді осередку культури та креативних індустрій для традиційних промислів і ремесел. За результатами проєкту почнеться перетворення простору бібліотеки у культурно - креативний хаб, визначення моделі та плану подальшої модернізації простору із залученням громади та сформована ініціативна група. Виставка дозволить відкрити простір хабу для мешканців громади, що сприяло б відкриттю місцевим населенням нових перспектив якісного реалізованого та наповненого життя.
28.
ID: 6REG11-33746
Назва проекту: Культурно-пізнавальний маршрут "Життєдайне джерело віків"
Рейтинг: 223
Загальний бюджет проекту: 962951.00
Запитувана сума від УКФ: 864768.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Тисменицька міська рада
Міста реалізації: м. Тисмениця, Івано-Франківська обл., с. Милування, Івано-Франківська обл., с. Старі Кривотули, Івано-Франківська обл., с. Чорнолізці, Івано-Франківська обл., с. Вільшаниця, Івано-Франківська обл., с. Нові Кривотули, Івано-Франківська обл.,
Опис проекту: Мета: формування національної, громадянської самосвідомості жителів Тисмениччини та гостей краю засобами фольклорно-етнографічного мистецтва через дослідження, відродження, популяризацію, збереження місцевого фольклору та автентики. Результати: збільшення регіонального культурного розмаїття через відтворення найкращих зразків фольклорно-етнографічної спадщини краю; відновлення культурно-мистецького розмаїття та доступу до споживання україномовного продукту, у тому числі для емігрантів; збереження місцевого діалекту; оцифрування, централізований облік, видавництво друкованої продукції, в яких будуть описані звичаї, традиції, обряди рідного краю; створення реєстрів нематеріальної культурної спадщини населених пунктів Тисменицької територіальної громади.
29.
ID: 6REG11-06803
Назва проекту: Світ у писанках Тараса Городецького. Культурне надбання Червоноградщини
Рейтинг: 220
Загальний бюджет проекту: 610060
Запитувана сума від УКФ: 539310
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ТОВ "Смарт Медіа Ессетс"
Міста реалізації: місто Червоноград, Львівська область, м.Сокаль, Червоноградський район, Львівська обл, м.Соснівка, Червоноградський район, Львівська обл, м.Великі Мости, Червоноградський район, Львівська обл,
Опис проекту: Даний проект має на меті створення та популяризацію писанкарства, а саме постаті відомого у всьому світі митця Тараса Городецького.Як результат проекту буде виготовлено документальний фільм про писанкарів Червоноградщини, а також відтворено багатовікову історію розвитку писанки на території громади. Мета — показати, що шахтарський край Червоноград, окрім копаль має велике культурне надбанян. Даний фільм буде презентовано для різних груп, зокрема для школярів які вивчають історію та культуру краю, викладачів та мешканців громади. Також буде проведено майстер-класи з стародавніх технік писанкарства та розроблено інформаційну кампанію для популяризації давнього ремесла.
30.
ID: 6REG11-26835
Назва проекту: Культурно-пізнавальний маршрут "Десять причин відвідати Кролевеччину"
Рейтинг: 220
Загальний бюджет проекту: 653.52
Запитувана сума від УКФ: 588.03
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Відділ культури і туризму Кролевецької міської ради
Міста реалізації: м.Кролевець Конотопського району Сумської області, с.Дубовичі Конотопського району Сумської області, с.Воргол Конотопського району Сумської області, с.Камінь Конотопського району Сумської області, с.Ярославець Конотопського району Сумської області,
Опис проекту: Проєкт спрямований на створення та промоцію культурно-пізнавального маршруту з 10 локацій різного туристичного напрямку серед яких пам'ятки історії, архітекури, об'єкти культурної спадщини, ботанічна пам'ятка, гідрологічна, теологіологічна пам'ятка . Очікувані результати: діючий культурно-пізнавальний маршрут, що складається з 10 локацій, обладнано вказівниками, інформаційними стендами з qr кодами. Створено 10 відеороликів з субтитрами та розміщено на хостингу ютуб. Виготовлено 100 наборів пазлів (з 10 шт) з зображенням локацій маршруту. 10 учасників (блогери, публічні особистості) взяли участь у тестуванні маршруту. Щонайменше 1000 туристів відвідали Кролевецьку громаду до кінця 2023 року. Розроблено та виговлено 500 промофлаєрів тощо. На офіційному сайті відділу культури і туризму Кролевецької міської ради розміщено інформацію про маршрут. У мобільному додатку googlemaps існує робочий маршрут. Створено fb сторінку Кролевеччина туристична з щонайменше 2000 підписників.
31.
ID: 6REG11-34844
Назва проекту: Місце сили
Рейтинг: 220
Загальний бюджет проекту: 799220
Запитувана сума від УКФ: 719220
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "ЦЕНТР РОЗВИТКУ ТА ВІДПОЧИНКУ "МОДЕРН"
Міста реалізації: Радовель, Олевськ,
Опис проекту: На фоні жахливого сьогодення де росія намагається переписати та стерти нашу історію ми хочемо створити перформативну виставу (_Місце сили_) в жанрі фольк опера, побудовану на місцевих міфах, легендах, традиціях та обрядах Олевського району. Матеріал за яким буде писатися сценарій до вистави, було зібрано та досліджено істориками, вчителями та краєзнавцями регіону. Також в рамках проєкту буде проведено Форум з охорони культурної спадщини Олевщини.
32.
ID: 6REG11-29690
Назва проекту: Житомирська траса смерті. Щоденники
Рейтинг: 213
Загальний бюджет проекту: 1110188
Запитувана сума від УКФ: 999188
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська Організація "ЗРОСТАЙ, УКРАЇНО!"
Міста реалізації: с.Шпитьки, Дмитрівської громади, Бучанського району, Київської області,
Опис проекту: Проєкт направлений на протидію інформаційній та культурній складовій російської військової агресії, осмислення ролі України у забезпеченні безпеки Європи та світу від збройної агресії російської федерації, меморіалізація героїчної боротьби українського народу на основі культурної презентації та рефлексії трагічних подій, що відбулися у Київській області навесні 2022 року. В ході проєкту будуть зібрані та художньо опрацьовані в сценарій документальної вистави свідчення безпосередніх учасників та відеохроніка трагічних подій. Одночасно буде аранжована та записана авторська музика, що була написана під час окупації Дмитрівської громади волонтеркою, що вивозила людей. Вистава буде записана на відео та розповсюджена через мережу інтернет та презентована безпосередньо на місцях трагічних подій через розміщення рекламної продукці. Безпосередні учасники трагічних подій, учні та викладачі місцевої школи мистецтв отриають досвід створення документальної вистави, що відбувається вперше. В подальшому відеозапис документальної вистави буде подано на міжнародні конкурси та фестивалі.
33.
ID: 6REG11-32506
Назва проекту: Культурно-пізнавальний маршрут "Бандерівський шлях"
Рейтинг: 213
Загальний бюджет проекту: 989904.00
Запитувана сума від УКФ: 890704.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Управління економічного розвитку міста Калуської міської ради
Міста реалізації: місто Калуш, Івано-Франківська область,
Опис проекту: Охоплення дописів про маршрут у соціальних мережах від регіональних туристичних операторів. Статистика переглядів сайту маршруту, фейсбук-сторінки маршруту. Інтернет-публікацій про цей маршрут. Підвищення обізнаності і професійної кваліфікації працівників культури і туризму Калуської міської територіальної громади.
34.
ID: 6REG11-34308
Назва проекту: Музейно-архівний дослідницький проєкт «І на оновленій землі...»
Рейтинг: 211
Загальний бюджет проекту: 1111592.00
Запитувана сума від УКФ: 929592
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад Київської обласної ради "Київська обласна бібліотека для дітей"
Міста реалізації: Київська область,
Опис проекту: На початку вторгнення рф до України був знищений історико-краєзнавчий музей в Іванкові Вишгородського району. Споруда згоріла, а з нею – і 450 експонатів, які там зберігалися. Серед втрачених експонатів – роботи видатної поліської ткалі, лауреатки Державної премії імені Тараса Шевченка 1968 року Ганни Верес, котра народилася в Іванківському краї, в селі Обуховичі Київської області. У проєкті «І на оновленій землі...» заплановано знайти документальні зображення робіт Ганни Верес, які зберігалися в історико-краєзнавчому музеї Іванкова – фото, малюнки, ескізи тощо та відтворити для нащадків творче надбання мисткині; відшукати у відповідних архівних установах документи, що характеризують життєвий і творчий шлях Ганни Верес; провести дослідження творчого доробку, який ще зберігся в Обуховичах та Іванкові, здійснити документальну – фото- і відеофіксацію знайденого за підтримки та консультацій відповідних фахівців.
35.
ID: 6REG11-34700
Назва проекту: Борислав крізь століття
Рейтинг: 210
Загальний бюджет проекту: 498380.0
Запитувана сума від УКФ: 441380.0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Виконавчий комітет Бориславської міської ради
Міста реалізації: м.Борислав, Львівська обл.,
Опис проекту: Мета: Популяризація культурної спадщини м.Борислава шляхом створення муралу на бічній стіні будівлі Бориславської міської ради. Ціль: Створення сучасного історичного, туристичного, культурно-відпочинкового громадського простору в центральній частині міста. Завдання 1: Використати сучасні художньо-візуальні практики, а саме створення муралу на бічній стіні будівлі Бориславської міської ради у поєднанні з елементами локального історико-культурного надбання. Результат 1. Створено мурал площею 225 кв.м. на бічній стіні будівлі Бориславської міської ради. Результат 2. Забезпечено популяризацію історико-культурної спадщини м.Борислава та підвищено привабливість міського простору.
36.
ID: 6REG11-31156
Назва проекту: Створення концепції культурного центру імені Миколи Леонтовича
Рейтинг: 207
Загальний бюджет проекту: 1098175
Запитувана сума від УКФ: 988175
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Відродження" Новотроїцької територіальної громади
Міста реалізації: Покровськ,
Опис проекту: В місті Покровську практично в автентичному стані збережений будинок колишнього залізничного училища Міністерства народної освіти, в якому викладав Микола Леонтович, автор всесвітньовідомої культурної візитівки України – «Щедрика». Будівля належить одному із структурних підрозділів залізниці, але існують плани в майбутньому утворити на базі нього культурний центр імені Миколи Леонтовича. Першим кроком до цієї мети є створення концепції, в якій було б відображене наповнення цього культурного центру. Для цього плануємо створення робочої групи з числа представників митців, істориків, архітекторів, краєзнавців, дизайнерів, реставраторів, музейників, діячів культури та громадських активістів. Створення цього культурного продукту після Перемоги дасть можливість представити громадськості концепцію для обговорення, подальшого формування, доповнення та пошуку шляхів впровадження.
37.
ID: 6REG11-34806
Назва проекту: "Художній світ ронделів Миколи Боровка: цифрова бібліотека та збірка "Музична ронделіана"
Рейтинг: 206
Загальний бюджет проекту: 846926.30
Запитувана сума від УКФ: 718465.30
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Управління культури Бориспільської міської ради
Міста реалізації: Бориспіль,
Опис проекту: "Художній світ ронделів Миколи Боровка: цифрова бібліотека та збірка "Музична ронделіана" - це новий мультидисциплінарний культурно-мистецький проєкт, спрямований на популяризацію культурного надбання Бориспільщини а саме – творчості видатного поета-ронделіста Миколи Боровка та композиторів нашого краю. Реалізація проєкту передбачає відкриття вільного доступу до оцифрованих поетичних збірок Миколи Боровка, а також до електронного варіанту збірки вокальних мініатюр на слова поета у співавторстві з композиторами Бориспільщини
38.
ID: 6REG11-31153
Назва проекту: Цифрова колекція етноодягу " Самобутні вишиванки Південно-Східної Волині"
Рейтинг: 206
Загальний бюджет проекту: 764611.62
Запитувана сума від УКФ: 687405.62
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Управління культурної політики і ресурсів виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради
Міста реалізації: м. Старокостянтинів, с. Бутівці, с. Великі Мацевичі, с. Веснянка, с. Зеленці, с. Мальки, с. Половинники, с. Радківці, с. Стецьки, с. Пеньки,
Опис проекту: Проєкт спрямований на започаткування процесу збереження та популяризації вишитого вбрання, зібраного у селах Старокостянтинівської міської територіальної громади, які розташовані на межі Волині та Поділля й увібрали традиції обох регіонів, шляхом створення інноваційної цифрової колекції етноодягу "Самобутні вишиванки Південно-Східної Волині". Цифрова колекція дозволить зберегти традиції унікальної вишивки, які з часом втрачаються, та ознайомитися з ними в будь-який час у будь-якій точці світу будь-кому, у тому числі маломобільним групам населення, через спеціально створений вебсайт
39.
ID: 6REG11-01814
Назва проекту: Вернісаж історії Білого міста
Рейтинг: 205
Загальний бюджет проекту: 1100000
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Департамент економіки та розвитку інфраструктури міста Білгород-Дністровської міської ради
Міста реалізації: Білгород-Дністровський,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення туристичного стріт-арт маршруту з доповненою реальністю, який покликаний популяризувати та розкривати матеріальну і нематеріальну історико-культурну спадщину Білгорода-Дністровського через культуру сучасного вуличного мистецтва. Мета проєкту-підвищити рівень поінформованості про історико-культурний потенціал міста, досягнення якої забезпечить формування ідентичності української культури серед українців та її розкриття для туристів та гостей міста. А також сприятиме збільшенню терміну перебування туристів на території міста і дозволить відвідувачам різних вікових категорій брати активну участь у досліджені історико-культурної спадщини міста через стріт-арт.
40.
ID: 6REG11-34482
Назва проекту: Інтерактивна карта Східної Бойківщини
Рейтинг: 202
Загальний бюджет проекту: 1154880
Запитувана сума від УКФ: 999880
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Брошнів-Осадська селищна рада Калуського району Івано-Франківської області
Міста реалізації: 18 громад Східної Бойківщини: Болехівська громада, Брошнів-Осадська громада, Верхнянська громада, Вигодська громада, Витвицька громада, Войнилівська громада, Долинська громада, Дубівська громада, Калуська громада, Новицька громада, Перегінська громада, Рожнятівська громада, Спаська громада (Івано-Франківська область, Україна),
Опис проекту: збереження та промоція культури Східної Бойківщини на території 18 громад Івано-Франківської області шляхом створення інтерактивного цифрового рішення задля відтворення та просування багатовікового надбання бойківської культури, її ремесел та міжкультурного колориту. Очікувані кількісні та якісні результати: 1 інтерактивний цифровий ресурс; 1 меморандум про партнерство та співробітництво; 4 фокус-групові дискусії; 1 інформаційна кампанія; щонайменше 15 медіа публікацій; 2 брифінги; 1 наукова конференція; покращення обізнаності про культуру Східної Бойківщини
41.
ID: 6REG11-05028
Назва проекту: «Дзестра»
Рейтинг: 201
Загальний бюджет проекту: 378230.09
Запитувана сума від УКФ: 318930.09
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальне підприємство «Кодима-тур-фест» Кодимської міської ради Одеської області
Міста реалізації: м.Кодима, Подільського району, Одеської області,
Опис проекту: Центри місцевих ремесел "Дзестра", створено у межах заснованого у 2020 році культурного маршруту «Шпаків шлях», стануть осередками збереження і ревіталізації унікальної традиційної культури Кодимщини.
42.
ID: 6REG11-28494
Назва проекту: Пісенна етно-скарбниця
Рейтинг: 200
Загальний бюджет проекту: 706068
Запитувана сума від УКФ: 635068
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Прилуцький міський Будинок культури Прилуцької міської ради Чернігівської області
Міста реалізації: М. Прилуки; села Прилуцького району Чернігівської області,
Опис проекту: Метою проекту «Пісенна етно-скарбниця» є збереження маловідомої нематеріальної культурної спадщини Прилуцького району Чернігівської області шляхом фіксації-звукозапису пісенного автентичного фольклору Прилуцького регіону у виконанні народного аматорського фольклорного колективу «Горлиця» та популяризація за допомогою сучасних технологій. Проект впроваджуватиме Прилуцький міський Будинок культури. У рамках проекту передбачено збір первинного автентичного матеріалу від носіїв із 14 сел Прилуцького району; облаштування кімнати для звукозапису; запис аудіо збірки - 14 автентичних пісень; друк буклету; презентація аудіо збірки та друкованого буклету; популяризація напрацювань серед шанувальників народної пісні, молодого покоління, художніх колективів , краєзнавців, викладачів Прилуцької та навколишніх громад через ютуб-канал онлайн та зустрічі з колективом «Горлиця».
43.
ID: 6REG11-29940
Назва проекту: Вода та війна
Рейтинг: 196
Загальний бюджет проекту: 663677.00
Запитувана сума від УКФ: 584677.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Комунальне підприємство "Спутник"
Міста реалізації: місто Біляївка Одеської області,
Опис проекту: В 2023 році виповнюється 150 років з дня заснування Одеського водопроводу. З 1985 року в Біляївській громаді працює музей "Чистої води" в якому зібрана цікава історія водопроводу протягом 150 років, в тому числі історія героїчної оборони станції часів другої світової війни. За рік протистояння російській агресії в громаді відбулось багато подій, які потребують фіксації та збереження для майбутніх поколінь. А саме створення нового місця пам'яті з метою меморіалізації героїчного спротиву українського народу та членів нашої громади російській військовій та культурній експансії.
44.
ID: 6REG11-34655
Назва проекту: Інтерактивний туристичний маршрут "Коростишів туристичний"
Рейтинг: 188
Загальний бюджет проекту: 485350
Запитувана сума від УКФ: 434600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: фізична особа-підприємець Гринь Анастасія Іванівна
Міста реалізації: Коростишівська ОТГ,
Опис проекту: Інтерактивний туристичний маршрут "Коростишів туристичний" – це веб-ресурс, призначений для надання інформації про туристичні, культурні та історичні місця Коростишівської ОТГ. Особливістю проекту є поєднання офлайн екскурсії та інформаційних сторінок веб-ресурсу про відвідувані точки. Інформаційні сторінки наповнені цікавим та якісним контентом, фото та відео-матеріалами. Для того, щоб перейти на інформаційну сторінку туристичної точки, туристу потрібно прибути на локацію та відскакувати QR-код.
45.
ID: 6REG11-33950-2
Назва проекту: Бібліотечний контент "Спілкування мовою творчості"
Рейтинг: 188
Загальний бюджет проекту: 15000000
Запитувана сума від УКФ: 630055
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Благодійний фонд "Українська організація по боротьбі з корупцією"
Міста реалізації: м. Покровськ, м. Родинське, Донецька область, м. Родинське, Донецька область,
Опис проекту: Проєкт «Бібліотечний контент "Спілкування мовою творчості" спрямований на створення на базі двох бібліотек літературно-мистецької платформи як важливого джерела залучення громади до культурного життя країни у воєнний час, на підтримку і збереження доробків творчих особистостей, на виховання патріотизму, формування інтересу до національної культури. Організація бібліотечного простору та проведення комплексу заходів буде проходити онлайн та офлайн в форматах: - Творча лабораторія «Літературна кухня, або порадник від майстрів пера» (Майстер-класи «Магія слова для перемоги», «Турнір літературних Замальовок», експрес-дослідження «Тематичне розмаїття творів літераторів», майданчик колективної творчості «Проба пера» з написання поетичних і прозових творів різних жанрів). - Мистецький сервіс «Творчих рук майстерність» (етнографічна експозиція «Рушникова скарбничка», гурток «Вишитий оберіг», сторінка «Рушникова скарбничка» на сайті Родинської б-ф №4).
46.
ID: 6REG11-30736
Назва проекту: "Спадок нащадкам" - віртуальна екскурсія історико-культурною Радомишльщиною
Рейтинг: 186
Загальний бюджет проекту: 632337
Запитувана сума від УКФ: 556077
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Радомишльська міська рада Житомирської області
Міста реалізації: Радомишльська територіальна громада Житомирського району Житомирської області,
Опис проекту: Проєкт передбачає збереження та популяризацію історико-культурної спадщини Радомишльської громади шляхом візуалізації та аудіоопису 17 локацій у віртуальній екскурсії "спадок нащадкам), створення онлайн ресурсу для промоцій цікавих місць регіону.
ЛОТ 2. Культура корінних народів та унікальні етнічні культури Приазов'я і Причорномор'я
1.
ID: 6REG21-02114
Назва проекту: Bilgi/Знання:пам’ять про культуру
Рейтинг: 286
Загальний бюджет проекту: 1799800
Запитувана сума від УКФ: 1799800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Кримська родина"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Ключова ідея проєкту “"Bilgi/Знання:пам’ять про культуру" – збереження і популяризація культурної спадщини кримськотатарського народу, викорінення поширених у суспільній свідомості стереотипів і упереджень щодо нього. Мета проєкту – сприяти усвідомленню громадянами України, що кримськотатарський народ є невід’ємною частиною української політичної нації, а його культура – органічною складовою культури сучасної України. Об’єднання різних засобів – академічних та розважальних – дозволить створити цифрові культурні продукти, що збагатять сучасний культурний ландшафт, допоможуть широкій аудиторії в Україні та світі усвідомити цінність унікального культурного надбання, формуватимуть потребу у спільній праці задля повноцінного культурного розвитку.
2.
ID: 6REG21-01190
Назва проекту: Zincir/Ланцюг - ланки пам'яті
Рейтинг: 273
Загальний бюджет проекту: 2816542.80
Запитувана сума від УКФ: 2816542.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "Кримський інститут стратегічних досліджень"
Міста реалізації: м.Київ,
Опис проекту: Проєкт «ZINCIR/ЛАНЦЮГ - ЛАНКИ ПАМ'ЯТІ» (тізер проєкту - https://youtu.be/JebK4qSgZi4) - культурно-мистецький проєкт, що який складається з трьох частин: 1. Виставкової - буде представлений у музеї українського народного декоративного мистецтва (візуалізація - у додатку). 2. Аудіовізуальної - створення циклу з 12-ти відеороликів-історій щодо стереотипів та міфів навколо історії Криму. 3. Освітній лекторій – 9 лекцій з історії та культури Криму на 3 площадках: А) Національного музею українського народного декоративного мистецтва Б) ДП «Кримський дім». Лекторій буде супроводжуватися виставкою картин- жанрових сцен «Життя кримських татар та побутове начиння», створених в результаті реалізації цього проєкту. В) Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва ім.М.Бойчука (2-тижневий майстер-клас)
3.
ID: 6REG21-02056
Назва проекту: Чого ми не знаємо про нас?
Рейтинг: 268
Загальний бюджет проекту: 914690
Запитувана сума від УКФ: 770500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Громадське радіо"
Міста реалізації: Київ та область, Львів та область, Донецька область, Миколаїв та область, Нікополь, Дніпропетровська область,
Опис проекту: Мультимедійний проєкт «Чого ми не знаємо про нас?» — це подкаст та кампанія у соцмережах (з ілюстраціями та анімованими роликами), який розкриватиме культурне розмаїття Криму для широкої аудиторії. У кожному епізоді подкасту ми будемо знайомити аудиторію з різними етнічностями українського Криму, Приазов’я та Причорномор’я через найрізноманітніші культурні коди: літературу, мистецтво, кухню та традиції.
4.
ID: 6REG21-02893
Назва проекту: МИ ДРУЗІ
Рейтинг: 268
Загальний бюджет проекту: 3028096.00
Запитувана сума від УКФ: 2992096.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Халяпін Денис Володимирович
Міста реалізації: Україна, м. Київ та Київська область, Україна, Одеська область,
Опис проекту: У 2014 році, коли Крим було окуповано російською федерацією, українці наче тільки - но почали своє знайомство із таким народом, як кримські татари. Але насправді, взаємовідносини між цими двома народами були сформовані дуже давно. Телепрограма «МИ ДРУЗІ» - це розповідь про історичні події, які об’єднали українців та кримських татар, зробили їх природними союзниками та визначили спільну історичну долю. За допомогою істориків-експертів, автори проєкту розкажуть, хто такі кримські татари, як склалися стосунки між українцями і кримськими татарами, та який вплив Кримське ханство і Запорізька Січ мали один на одного. Фінальна версія телепередачі буде створена в двох версіях – на українській та кримськотатарській мовах.
5.
ID: 6REG21-02880
Назва проекту: НЕзнищені. Маріупольські греки
Рейтинг: 263
Загальний бюджет проекту: 159390000
Запитувана сума від УКФ: 159390000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Видавничий дім "Антиквар"
Міста реалізації: Київ і вся Україна,
Опис проекту: Греки Надазов’я — уруми та румеї — кілька століть проживали в Маріуполі та навколишніх селах. Вони зазнавали утисків за імперських і радянських часів, а нині повномасштабне російське вторгнення поставило під загрозу існування їхньої унікальної культури. Структура проєкту передбачає створення освітньої програми, що познайомить із різними аспектами історії, культури та побуту українських греків, відеоциклу зі свідченнями людей, що мусили евакуювався з окупованих територій, випуск спеціального видання журналу «Антиквар» із статтями представників грецької спільноти, істориків, мистецтвознавців та потужну інформаційну кампанію. Реалізація проєкту дасть змогу комплексно розглянути історичне надбання й сучасну проблематику, спонукатиме до подальших досліджень і пошуку рішень щодо збереження культури надазовських греків як невід’ємної складової української мультикультурності.
6.
ID: 6REG21-30687
Назва проекту: Yuşan-Зілля: українсько-кримськотатарське суголосся
Рейтинг: 261
Загальний бюджет проекту: 1738735.00
Запитувана сума від УКФ: 1738735.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Асоціація музеїв Івана Франка"
Міста реалізації: Львів, Одеса, Київ,
Опис проекту: “Yuşan-Зілля: українсько-кримськотатарське суголосся” – це культурно-мистецький і науково-просвітницький проєкт, спрямований на збереження, вивчення та популяризацію кримськотатарської культури, передусім її пісенної творчості, музики, мови, літератури, у творчих перегуках та історичних зв’язках з українською. Реалізація проєкту включатиме комплексну програму заходів, зокрема, музично-поетичне мультимедійне дійство “Yuşan-Зілля” та супровідну культурно-просвітницьку програму “Суголосся/Aenkdeşlik. Кримськотатарська й українські традиції в культурних взаємозв'язках” у форматах творчих зустрічей-бесід, “співочих сніданків”, лекцій і влогів, об’єднаних центральною ідеєю – показати історичну єдність, мирне співіснування та глибоке взаємопроникнення культур українського та кримськотатарського народів.
7.
ID: 6REG21-31904
Назва проекту: Світи. Народи. Історія кримських татар. Аудіокнига. Документальний фільм. Інформаційна кампанія.
Рейтинг: 256
Загальний бюджет проекту: 2941500
Запитувана сума від УКФ: 2941500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АСОЦІАЦІЯ НОВИХ МОЖЛИВОСТЕЙ"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Кроссекторальний проєкт на перетині літератури, медіа, документального, візуального та аудіального мистецтва є продовженням роботи над новоствореною аудіокнигою "Світи. Народи. Історія кримських татар" та передбачає, окрім перекладу українською мовою вибраних сторінок (книги В. Є. Возгріна «Історія кримських татар» у 4-х т.), запис нових розділів та її промоцію: створення аудіовізуальної частини контенту, включно з архівними фото- та відео- матеріалами; створення лонгріду з текстовою, аудіальною, ілюстративною інформацією (зокрема оживлення портретів); реалізацію документального фільму з трансляцією на телеканалі ATR та YouTube з метою популяризації. Проект спонукає до переосмислення фактів історії корінного народу України – киримли, його культури (народне мистецтво, мова, кухня, релігійне життя, архітектура та питомі топоніми тощо); долі етнічних народів Криму (Приазовʼя та Причорноморʼя). Проект впливає на формування політики глобального культурного життя.
8.
ID: 6REG21-04641
Назва проекту: Документальний фільм "У пошуках дому."
Рейтинг: 254
Загальний бюджет проекту: 1488910
Запитувана сума від УКФ: 1488910
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Сулейманов Ібрагім Талятович
Міста реалізації: Херсонська та Миколаївська область, Туреччина, Бурса, Туреччина, Елязіг, Туреччина, Ерзінджан,
Опис проекту: Проект передбачає створення документального фільму про трагічну долю турків-месхетинців (турків-ахиска), на прикладі історії сімей з північного Причорномор’я. Глядач побачить побут, спосіб життя та відчайдушне намагання зберегти свою ідентичність в компактних поселеннях цього народу в Херсонській області у мирні часи, та в часи російської окупації 2022-23 років. Знайти відповіді на питання, що змусило людей, в котрий раз за останні 80 років, шукати нового прихистку у Туреччині. Документальний фільм має актуалізувати проблеми збереження та розвитку культурних традицій та ідентичності цього народу і протидіяти інформаційній агресії з боку РФ.
9.
ID: 6REG21-03120
Назва проекту: Сполучені народи України
Рейтинг: 254
Загальний бюджет проекту: 1836840
Запитувана сума від УКФ: 1836840
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Дріз Олександр Якович
Міста реалізації: Вся Україна та за її межами,
Опис проекту: Пакет ініціатив “Сполучені народи України” передбачає проведення інформаційної кампанії (розповсюдження аудіовізуального, фото та текстового контенту у соціальних мережах, YouTube, SoundCloud, Spotify та інших медіаплатформах), створення аудіовізуального культурно-мистецького продукту (6-серійного документального серіалу “Свої - Чужі?”), формування освітньої (проведення тематичних науково-методичних та науково-практичних конференцій) та дослідницької (створення аналітичного звіту) програм . Кінцевою метою проєкту є пропагування історії, культури, звичаїв та традицій народів українського півдня. Це дозволить зруйнувати наративи російської пропаганди щодо цього регіону та утвердити авторитет України як держави, що створює оптимальні умови для гармонійного розвитку різних етносів та культур, що важливо в контексті євроінтеграції нашої держави.
10.
ID: 6REG21-34512
Назва проекту: Румейська та урумська мови надазовських греків: збереження та популяризація
Рейтинг: 249
Загальний бюджет проекту: 1326470
Запитувана сума від УКФ: 1326470
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська спілка “Національна туристична організація України”
Міста реалізації: Україна, Київ, Україна, Донецька область,
Опис проекту: Проект спрямований на збереження, репрезентацію та популяризацію культури та мов надазовських греків (урумської та румейської) шляхом створення єдиної онлайн-платформи, на якій представлено культуру в цілому. Проєкт продовжує започатковану раніше діяльність зі збереження культури надазовських греків, яка формувалася у середньовіччі у Криму. У 18 ст. їх було переселено до Надазов’я (нинішньої Донецької області). Сьогодні територія їх компактного проживання опинилися під окупацією рф, а мови й культура - під загрозою зникнення. В проєкті буде створено: онлайн-платформу (бібліотеку), румейську відеоабетку, альбом традиційної музики надазовських греків. Проєкт націлений на збереження та розвиток культурного розмаїття греків Надазов’я, як частини загальнонаціональної культури України в Європейському контексті.
11.
ID: 6REG21-22253
Назва проекту: Колискові обереги
Рейтинг: 249
Загальний бюджет проекту: 991985
Запитувана сума від УКФ: 991985
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Українське товариство охорони пам'яток історії та культури"
Міста реалізації: м. Одеса та Одеська область, м. Херсон та Херсонська область, м. Маріуполь Донецька область, м.Сімферополь АР Крим, м. Київ та Київська область, м. Чернігів та Чернігівська область, м. Луганськ та Луганська область, м. Львів та Львівська область, Закарпатська область,
Опис проекту: Мета проєкту "Колискові обереги" створити цикл з 12 традиційних колискових пісень, віднайдених та відібраних з духовної спадщини різних регіонів України з подальшою їх текстово-нотованою розшифровкою, звукозаписом, тематичною зйомкою відео, створенням підкастів та викладенням матеріалів в електронному форматі у вільний доступ на інтернет-ресурсах. До циклу увійдуть Колискові корінних народів України (кримчаків, кримських татар, караїмів, українців з різних етнорегіонів) та унікальних етнічних культур Приазов’я та Причорномор’я (надазовських греків, гагаузів, болгар). Результатом проекту стануть: 12 текстово-нотованих розшифровок колискових в електронному форматі та 100 виданих друкованих примірників, 12 звукозаписів пісень, 12 відеокліпів, 12 підкастів.
12.
ID: 6REG21-00711
Назва проекту: Крим. Фольклору чисте джерело
Рейтинг: 242
Загальний бюджет проекту: 758853.04
Запитувана сума від УКФ: 758853.04
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Мале приватне підприємство "БУКРЕК"
Міста реалізації: Чернівці, Київ, Сімферополь, Галич, Львів,
Опис проекту: Проєкт передбачає зібрання, збереження та промоцію кращих фольклорних творів корінних народів Криму. Завдяки реалізації Проєкту вдасться оцифрувати та подати латинською графікою близько 100 зразків казок, прислів’їв, приказок, анекдотів, які ще збереглися у пам’яті представників кримськотатарського, кримчацького, караїмського етносів. Реалізувати мету Проєкту планується через створення цифрового зібрання фольклорних творів, аудіокниги, проведення чотирьох перформативних заходів. Забезпечить доступність до результатів Проєкту веб-сайт, на якому буде розміщено всі зібрані матеріали та короткий опис особливостей фольклору кожного з етносів. А переклад зібраних творів українською дасть змогу українцям познайомитися з фольклором частини корінних народів, що проживають на території нашої держави.
13.
ID: 6REG21-05023
Назва проекту: Спадщина Надазовських греків: збереження унікальної ідентичності.
Рейтинг: 238
Загальний бюджет проекту: 1339960.43
Запитувана сума від УКФ: 1157960.43
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «ТВ-7»
Міста реалізації: Проєкт буде реалізовано на території України. Міста: Київ, Львів, Дніпро,
Опис проекту: Проєкт «Спадщина Надазовських греків: збереження унікальної ідентичності» покликаний зберегти та поширити знання про унікальну етнічну групу греків, дослідити їх культуру та традиції, а також відобразити як само грецька спільнота в Україні зберігає свою ідентичність в умовах повномасштабної війни з Російською федерацією. Це культурно - просвітницький проєкт, який буде розповідати про мовні, побутові, святкові традиції, мистецтво та кухню грецької спільноти, спираючись на історично відомі довоєнні культурні аспекти та збереження культурної спадщини через призму воєнних дій та наслідків.
14.
ID: 6REG21-27124
Назва проекту: Музична спадщина кримськотатарського народу
Рейтинг: 235
Загальний бюджет проекту: 2825495
Запитувана сума від УКФ: 2825495
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "ФОНД "ГЛОБАЛ ХАРМОНІ АРТ"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт спрямований на відкриття невідомих сторінок музичної культури кримськотатарського народу доби XVI-XVII століття, – зокрема, перше виконання творів кримського хана Гази Герая ІІ, нотний матеріал якого було знайдено в приватній колекції в Туреччині. Проєкт передбачає інструментування нотного матеріалу; проведення мультимедійного концерту-презентації за участі міжнаціональної команди виконавців - Артистів ЮНЕСКО в ім’я миру та молодих сучасних кримськотатарських інструменталістів з одночасним виведенням на екран відеоряду зображень кримськотатарського національного орнаменту орнек, який внесено в перелік нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. На основі концерту буде підготовлено аудіовідеоконтент для розповсюдження в медійному просторі України та світу.
15.
ID: 6REG21-07160
Назва проекту: Історичні розслідування про спадок корінних народів України у форматі тревел шоу "Miras - Спадок"
Рейтинг: 229
Загальний бюджет проекту: 2943600
Запитувана сума від УКФ: 2943600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Акціонерне товариство “Національна суспільна телерадіокомпанія України”
Міста реалізації: Київська обл., м. Київ, Волинська обл., м. Луцьк, Харківська обл., м. Харків, Хмельницька обл., м. Хмельницький та м. Кам’янець-Подільський, Львівська обл., м. Львів, Миколаївська обл., м. Миколаїв та м. Очаків, Херсонська обл., м. Херсон, Запорізька обл., м. Запоріжжя, Івано-Франківська обл., м Галич, Дніпропетровська обл., м. Дніпро. Одеська обл., м. Одеса, м. Білгород-Дністровський, м. Болград, Балта. Сумська обл., м. Суми, м. Конотоп.,
Опис проекту: Проєкт спрямований на популяризацію культурної спадщини корінних народів кримських татар, караїмів та кримчаків як невід’ємної частини історії та сучасної України. У межах проєкту заплановано проведення історичних розслідувань у форматі тревел шоу. Унікальністю проєкту є графічне відтворення зруйнованих культових споруд кримських татар, караїмів, кримчаків. Виробництво передбачається у співпраці з продакшеном, що буде обраний шляхом Мистецького конкурсу. Шоу вийде в ефірах 24 регіональних ТВ каналів, буде адаптований та опублікований на діджитал і радіо платформах Суспільного мовлення.
16.
ID: 6REG21-34841
Назва проекту: IV Міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО»
Рейтинг: 228
Загальний бюджет проекту: 2995106.00
Запитувана сума від УКФ: 2995106.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація «ОБ'ЄДНАННЯ КРЕАТИВНИХ ОСОБИСТОСТЕЙ «ОКО»
Міста реалізації: місто Болград, Україна, місто Софія, Болгарія,
Опис проекту: Міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО» – це щорічний фестиваль, на якому збираються тисячі однодумців аби побачити кінострічки з усього світу, що зображають культуру та життя, біль та надії різних етнічних груп та народностей, зокрема, увага прикута і до корінних народів та унікальних етнічних культур Приазов'я і Причорномор'я. Цього року фестиваль буде проводитися не тільки в місті Болград, що на Одещині, а й в Софії, в Болгарії. Це дозволить представити різні культури України та світу й ознайомити з ними широкі аудиторії, як в Україні, так і поза її межами. В конкурсній програмі фестивалю братимуть участь і фільми українського виробництва.
17.
ID: 6REG21-34300
Назва проекту: Створення документального фільму “Україна. Земля майбутнього”
Рейтинг: 228
Загальний бюджет проекту: 1750075
Запитувана сума від УКФ: 1750075
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Малихіна Ірина Юріївна
Міста реалізації: Україна, зокрема, причорноморський регіон ( Одеська, Миколаївська, Херсонська області),
Опис проекту: Документальний фільм про кримськотатарську національну меншину України, про збережену ними ідентичність - мову, культуру, релігію, обряди, побут. Через героїв-представників нацменшини, що захищають Україну від російських загарбників, через їхні родини, поселення та громади ми розкажемо про історію, сьогодення та виклики майбутнього для кримських татар як корінного народу Криму та один з народів української політичної нації. Окреслимо проблеми, які були, додалися чи поглибилися з російською окупацією та шляхи їх вирішення після деокупації або вже зараз.
18.
ID: 6REG21-30116
Назва проекту: Голоси Криму. Історична пам’ять та репрезентації минулого
Рейтинг: 226
Загальний бюджет проекту: 1201994.40
Запитувана сума від УКФ: 1171994.40
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація Запорізьке наукове товариство ім. Я. Новицького
Міста реалізації: Запорізька область, м.Запоріжжя,
Опис проекту: Метою проєкту «Голоси Криму. Історична пам’ять та репрезентації минулого» є розширення знань і теоретичних уявлень про депортацію кримськотатарського народу через введення у науковий обіг матерів на базі усних свідчень представни_ць кримськотатарського народу. Архівні дані, зібрані під час кримської історико-етнографічної експедиції Запорізького наукового товариства ім. Я.Новицького та історичного факультету Запорізького національного університету, яка проходила у 2005-2006 роках, буде вперше досліджено, а також опубліковано і проілюстровано. Дослідження буде презентовано в рамках міждисциплінарної мистецької виставки в п’ятьох містах України. До роботи над експозицією буде запрошено мит_чинь, дослідни_ць, які працюють з темами травматичної історії і деколоніальними процесами.
19.
ID: 6REG21-00339
Назва проекту: Грецький шлях
Рейтинг: 221
Загальний бюджет проекту: 1871492.00
Запитувана сума від УКФ: 1846492.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Полікашкін Андрій Віталійович
Міста реалізації: Київ, Київська обл. Одеськая обл. Херсонська обл.,
Опис проекту: Проект "Грецький шлях" - це віртуальний тур та документальний фільм, що присвячені культурному розмаїттю Приазов’я та Причорномор'я зокрема культурі, унікальної етнічної групи, - грекі Приазов’я та Причорномор'я. Метою проекту є дослідження, промоція та збереження історії та культури греків Приазов’я та Причорномор'я, що стали важливими культурними центрами та сприяли розвитку та обміну знаннями в межах регіону і України в цілому. Результатом проекту є віртуальний тур, що дозволить подорожувати крізь час та простір, та документальний фільм, який розповість про культурне розмаїття Приазов’я та Причорномор'я та унікальність грецької етнічної культури, що залишила свій слід в історії та культурі України.
20.
ID: 6REG21-34835
Назва проекту: Приазов’я – український історичний та етно-культурний ген Південно-Східної Європи
Рейтинг: 220
Загальний бюджет проекту: 1682128.86
Запитувана сума від УКФ: 1513878.86
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Центральна бібліотека ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва
Міста реалізації: Київ, Харків, Житомир, Чернігів, Полтава,
Опис проекту: Ідея проєкту полягає в руйнуванні наративів та міфів про «російськість» Приазов’я України, які багато років насаджувались радянською пропагандою та стали ідейною основою до виправдання воєнної агресії росії проти України. Проєкт популяризує художньо-мистецькими засобами матеріали про козацьке коріння Маріуполя (Домаха, Кальміуська Паланка), показуючи в чому незламність та героїзм міста і воїнів, які його боронили. За результатами передбачається: створення документально-художнього опису та видання книги про козацький період Маріуполя (на основі історичних фактів Маріупольського краєзнавчого музею та відомостей краєзнавців); проведення фотовиставки музейних експонатів «Козацька доба» (за матеріалами Маріупольського краєзнавчого музею); театралізована постановка та літературно-художнє читання на теми козацького періоду Маріуполя.
21.
ID: 6REG21-29448
Назва проекту: Міжнародний хакатон "Кримське коріння України"
Рейтинг: 213
Загальний бюджет проекту: 2710500
Запитувана сума від УКФ: 2710500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СИНХРО ПРОСТІР"
Міста реалізації: Київ та інші міста України, Столиці країн-членів ЄС,
Опис проекту: Кримське коріння України – міжнародний хакатон, задача якого створити “банк ідей” – готових до реалізації креативних рішень просторових інтервенцій (виставок, інтерактивних стендів, фізичних та віртуальних арт-об’єктів) з метою інтеграції соціокультурної спадщини корінних народів Криму в культурний і соціальний порядок денний українського суспільства та знайомства міжнародної спільноти з культурою корінних народів Криму. Крім того, проект має другорядну, але важливу мету – протистояння російським наративам щодо культурної та історичної приналежності Криму.
22.
ID: 6REG21-29251
Назва проекту: Лабораторія Прайзлерів: караїмська історія Луцька
Рейтинг: 197
Загальний бюджет проекту: 1483297.00
Запитувана сума від УКФ: 1483297.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Молодіжний центр інноваційної освіти "Семиярусна гора"
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: Проєкт міждисциплінарної взаємодії поєднує урбаністику, дизайн, перформативне, візуальне мистецтво та історію. У рамках урбаністичної лабораторії міські планувальники, архітектори, історики та дизайнери досліджуватимуть соціальний та просторовий потенціал Старого міста задля меморіалізації караїмського спадку в публічному просторі вулиці Караїмської та Гостинного двору Прайзлерів. На основі результатів дослідження вони створять вуличні меблі, таблички та меморіальні артоб’єкти. Співпраця молодих резидентів, досвідчених кураторів та залучених дослідників буде представлена на історико-культурному симпозіумі та серії культурно-освітніх подій, присвячених ролі караїмів у культурному житті міста та регіону.