Реєстр програми Культурні столиці України

#
ID
Назва проекту
Рейтинг
Загальний бюджет проекту
Запитувана сума від УКФ
ЛОТ 1. Велика культурна столиця 2022
1.
ID: 4CAP11-06783
Назва проекту: Гравітація-Нова
Рейтинг: 450
Загальний бюджет проекту: 29441238.88
Запитувана сума від УКФ: 19576947.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Дніпровська міська рада
Міста реалізації: м. Дніпро, Дніпропетровська область, ххххххххххххххххх,
Опис проекту: Гравитація-Нова: місто майбутнього. Дніпро у 2022 уособить новий креативний погляд на історію та культуру міста через оптику інновацій, технологій, науки, віртуального всесвіту та космічної галузі. Місто майбутнього, відкритості, інклюзії, прогресу де нове гравітаційне поле вирує в реальному та віртуальному вимірах. КіноCфера; Кохання: Ракети + Роботи; Джаз. Невагомість; BookSpaceX; Безвіз на Марс; Смарт-резиденція Пульсар; медіа-інтервенція Спектр; Gravity Guide; Конструкція; Горизонталь; Dnipropop on Air; Наднова освіта – проєкт об’єднає розмаїття Дніпра мистецького, освітнього, технологічного, аби в новому іміджі позначитися на мапі культурних центрів світу. Культурна столиця України об’єднає рефлексію про космічне минуле міста та його інноваційне майбутнє через призму культури та інновацій.
2.
ID: 4CAP11-01049
Назва проекту: Синергія Запоріжжя
Рейтинг: 398
Загальний бюджет проекту: 20000000.00
Запитувана сума від УКФ: 13998913.95
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Департамент культури і туризму Запорізької міської ради
Міста реалізації: Запоріжжя,
Опис проекту: Проєкт «Синергія Запоріжжя» передбачає проведення дванадцяти ініціатив, які стануть масштабними подіями та створять інтердисциплінарний культурний проєкт. Шляхом проведення масштабних фестивальних подій та тривалих культурних івентів з конкурсними та освітніми програмами створити конкурентоспроможний культуро-туристичний продукт, який відкриє цілісне уявлення про Запоріжжя як столиці подієвого туризму. Інтеграція громади в культурно-креативне середовище, подолання стереотипів про індустріальне місто, відкриття нових сенсів та трансформація бачення нашого міста як креативного простору стануть сумарним результатом взаємодії всіх ініціатив, адже сумарний ефект використання всіх напрямів сфери культури та креативних індустрій є важливими для розвитку та підтримки культури і туризму Запоріжжя та України в цілому.
3.
ID: 4CAP11-30413
Назва проекту: Івано-Франківськ - Велика культурна столиця - 2022. Вершини
Рейтинг: 361
Загальний бюджет проекту: 25587099.20
Запитувана сума від УКФ: 17083834.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради
Міста реалізації: Івано-Франківськ,
Опис проекту: Івано-Франківськ – серце і душа Прикарпаття, його духовна і культурна столиця, місто звершень і вершин. Вершин різних: природних, мистецьких, звитяжних, бізнесових, сакральних та людських. Місто, що створене для життя, любові та здійснення сокровенних мрій-задумів. Так було, є і буде. Історія Франківська – тому підтвердження. Реалізація проекту покликана довершити зусилля громади зі створення іміджу міста як унікального культурного середовища, здатного формувати гордість за нього та приваблювати гостей як з України, так і з інших країн. Проєкт об'єднує 11 ініціатив: від постійних і масштабних - до новітніх та локальних, від музики та збереження спадщини до технологій та муралів, але в центрі кожної події Вершина - Людина.
4.
ID: 4CAP11-27382
Назва проекту: Житомир - культурна столиця
Рейтинг: 328
Загальний бюджет проекту: 14286000
Запитувана сума від УКФ: 10000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Міста реалізації: Житомир,
Опис проекту: Проєкт передбачає проведення у місті Житомир культурно-творчих ініціатив, які сприятимуть зростанню туристичної привабливості міста, збереження національної культури та посилення іміджу м. Житомир, як культурної столиці України на міжнародному рівні. Результатами проєкту є створення сталого культурного продукту - низки довгострокових фестивалів та масштабних програм доступного для кожного українця та відкритого для туристів. Місто Житомир - відкрите для тебе!
5.
ID: 4CAP11-30290
Назва проекту: Чернігів: українська абетка культурних подій
Рейтинг: 317
Загальний бюджет проекту: 23497826.73
Запитувана сума від УКФ: 16270089.38
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Управління культури та туризму Чернігівської міської ради
Міста реалізації: Чернігів,
Опис проекту: Чернігів - «Чорний град», який формувався «Від місця до міста», освячений «Міфотворенням з каменю і слів», породив «Архі-текстуру» «Козацької доби» та залишив у спадок «Ноту єднання» «Поліського рецептору» на великій «Зеленій сцені» українського Полісся. Чернігів – місто, де писалися перші Літери визначних подій української історії, набувала правового змісту Княжа доба, наповнювалася духовними сенсами козацька скарбниця, формувалося шляхетне відношення до мистецького спадку УКРАЇНСЬКОЇ АБЕТКИ КУЛЬТУРНИХ ПОДІЙ. Зробити віковічні традиції інструментом креативних індустрій означає - надати можливість громаді Чернігова стати активним учасником розвитку культурного туризму. У результаті реалізації восьми різносторонніх ініціатив буде створено цілісний образ древнього ЧЕРНІГОВА - МІСТА ЛЕГЕНД
6.
ID: 4CAP11-30414
Назва проекту: “Одеса - Гіперкультура. Подорож до себе”
Рейтинг: 316
Загальний бюджет проекту: 18565339.07
Запитувана сума від УКФ: 13129664.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: ДЕПАРТАМЕНТ КУЛЬТУРИ ТА ТУРИЗМУ ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Міста реалізації: Одеса, Львів, Харків, регіональні центри України,
Опис проекту: “Одеса - Гіперкультура. Подорож до себе” - це програма фестивалів та мистецьких подій, що запрошує розширити туристичний сезон на цілий рік. Ми прагнемо показати Одесу сучасну, вільну від стереотипів та разом сформувати новий культурний образ міста. Запрошуємо приєднатися до ініціатив, відвідати фестивалі, виставки та партисипативні події, провести власне свято у своєму подвір’ї! Після тяжкого старту 2020х, час перезапустити креативну економіку міста. Ми робимо перший крок назустріч, приймаємо у свої ряди усіх кому потрібна підтримка, відпочинок, дозвілля, самореалізація, можливість озирнутися навколо, ступити на шлях до нового себе. “Одеса - Гіперкультура” запрошує у подорож аби наздогнати себе майбутніх. Ми хочемо  створювати нові сенси через переосмислення історичного надбання. Ми хочемо разом з учасниками та глядачами зайняти місце у капсулі культурного гіперлупу та вирушити туди, де ми себе давно зачекалися.
7.
ID: 4CAP11-30402
Назва проекту: Кременчук - оскароносна культурна столиця
Рейтинг: 258
Загальний бюджет проекту: 20000000
Запитувана сума від УКФ: 14000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Управління культури і туризму Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області
Міста реалізації: Кременчук, село Потоки, село Придніпрянське, село Мала Кохнівка,
Опис проекту: Створити цілісний іміджевий образ територіальної громади через визначення основних культурних об'єктів та подій, як однієї з Культурних столиць України. Налагодити зв'язки між місцевою владою та іншими стейкхолдерами у питаннях розвитку культури, а саме: міжнародними організаціями, громадянським суспільством, бізнесом, культурними операторами, для подальшої їх інституалізації у вигляді сталих партнерств. Усі ініціативи мають спільну мотивацію для учасників - отримання Кременчуцького оскара "Золота щука". Так, як місто Кременчук єдине в Україні, мешканець якого Дмитро Тьомкін отримав чотири оскара - тому ми маємо "Кременчук - оскароносну культурну столицю"
ЛОТ 2. Мала культурна столиця 2022
1.
ID: 4CAP21-28309
Назва проекту: Чотири ноти, що об'єднали світ. Тульчин - столиця Щедрика
Рейтинг: 391
Загальний бюджет проекту: 10269387.00
Запитувана сума від УКФ: 7184992.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Тульчинська міська рада
Міста реалізації: Тульчин, Вінницька область,
Опис проекту: У 2022 році світ відзначає 145 – річчя з дня народження Миколи Леонтовича, українського композитора зі світовим ім’ям, автора обробки всесвітньо відомої мелодії «Щедрик» та 100 років американської прем’єри твору в концертній залі Карнегі хол, Нью Йорк. Саме у 1916 році з міста Тульчин – випурхнув той варіант пісні, який став головною Різдвяною піснею людства. «Колискою Щедрика» вважають історики маленьке місто Вінниччини, на території якого сьогодні розташовано музей – квартиру М.Д. Леонтовича та функціонує капела ім. Леонтовича, яку організував сам композитор в далекому 1919 році. Громада не лише змогла зберегти музично – історичну спадщину, а й здійснити низку заходів для популяризації імені Леонтовича. Наразі тульчинська громада стоїть перед системними викликами: вписатись в світовий культурний простір та потребує концептуального об’єднання реалізованих ініціатив. Проєкт «Чотири ноти, що об’єднали світ. Тульчин – столиця Щедрика» є культовим інноваційним креативним проєктом, який ставить за мету створення конкурентоспроможного культурно – туристичного кластеру, що пов’язаний із культурно – історичною ідеєю, яка відноситься до світової музичної спадщині. Ідеологія проєкту базується на чотирьох принципах креативної економіки: талант, технології, трансформації та традиції. Використовуючи внутрішні ресурси та простори, які мають бути ревіталізовані за методикою «культурної акупунктури» з нашаруванням ідеології «чотирьох Т», будуть вибудовані вертикальні та горизонтальні комунікаційні зв’язки, які об’єднають фахівців з наукової, музейної, public art та мистецької сфер із активним залученням мешканців громади та агентів культурних змін з України та закордону. Завдяки комплексному підходу по кожному з напрямків, включаючи компонент неформальної освіти, створиться ефект «культурної хвилі» та за результатами будє розроблено road map культурно – економічного розвитку громади, що вплине на формування єдиного культурного простору регіону, із власною айдентикою, високою пізнаваємостю, пост – проєктним активним життям та сталим позиціювання на культурно – туристичному ринку світу.
2.
ID: 4CAP21-30177
Назва проекту: Верховинська Гуцульщина – мала культурна столиця
Рейтинг: 388
Загальний бюджет проекту: 7014260
Запитувана сума від УКФ: 4914260
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Верховинська селищна рада
Міста реалізації: Верховина і Криворівня, Івано-Франківська обл, Верховина, Івано-Франківська обл.,
Опис проекту: Осердям даного проекту являється ідея зібрання разом літераторів, театралів та інтелектуальної еліти України у місці, яке вони самі ж ще на початку 20 ст. назвали «Українські Афіни». «Зібрати разом» через вчитування, вникання і виконання їхніх творів у місцинах, де Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Гнат Хоткевич свого часу творили та черпали свої життєві сили і натхнення, а в жилах Параски Плитки-Горицвіт, Петра-Шекерика Доникового, Станіслава Вінценза текла наповнена Гуцульщиною кров, чим наскрізно пронизана їхня творча спадщина. У рамках проекту ми плануємо провести шість ініціатив, кожна з яких приурочена вище згаданим літераторам (Театральна платформа Гуцульщини 2022 приурочена творчості Параски Плитки-Горицвіт; освітня конференція та фестиваль “Коней, корів і квітів” завдяки творчості і життєвій позиції Петра Шекерика-Доникового; щорічний Міжнародний Форум Центральної і Східної Європи Via Carpatia і конференція Коло Вінценза; відома виставка-лабіринт “Franko from A to Z” буде привезена у Франкову Криворівню; «Лесина пісня» пакет культурних ініціатив театру української традиції «Дзеркало» та підсумком буде культурно-письменницька конференція “Письменницька ватра над Черемошем”. *У зв”язку з епідеміологічною ситуацією всі заходи планують просто неба open air з дотриманням всіх карантинних вимог.
3.
ID: 4CAP21-05679
Назва проекту: Національна платформа єднання України
Рейтинг: 383
Загальний бюджет проекту: 14379518.08
Запитувана сума від УКФ: 9467068.08
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Управління культури, молоді та туризму Виконавчого комітету Фастівської міської ради
Міста реалізації: Фастівська міська територіальна громада, Фастівська міська територіальна громада,
Опис проекту: Проект "Національна платформа єднання України" має на меті сформувати суспільно-культурний простір, який допоможе об'єднати українське суспільство заради становлення та розвитку України, шляхом усвідомлення своєї ідентичності. Унікальність проекту полягає в тому, що портфель ініціатив об'єднує різні сектори культури, ініціативи пов’язані з відомими діячами культури та мистецтва, які народилися, жили та творили на Фастівщині. Кожна з ініціатив проекту розкриває поняття культурної ідентичності та відповідає на питання «Хто ми?».
4.
ID: 4CAP21-29467
Назва проекту: Талант всередині
Рейтинг: 368
Загальний бюджет проекту: 14347350.00
Запитувана сума від УКФ: 10000000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Виконавчий комітет Калитянської селищної ради
Міста реалізації: смт. Калита, Броварський р-н, с. Семиполки, Броварський р-н, Калитянська ОТГ, с. Мокрець, Броварський р-н, Калитянська ОТГ, с. Заворичі, Броварський р-н, калитянська ОТГ,
Опис проекту: Проект «Talent inside» направлений на стимулювання почуття приналежності членів Калитянської ОТГ до їх спільного культурного простору. Серед жителів об’єднаної територіальної громади Калити дуже багато талановитих людей, серед них художники рідкісних технік, музиканти, актори, співаки, хори, мисткині. В кожному живе талант. Проект складається з ініціатив який містить збалансовану культурно-мистецьку програму з проектів різної направленості в кожному із них жителі села зможуть розкрити свої таланти, відчути свою приналежність до єдиного простору до єдиного ОТГ. Ряд цих ініціатив допоможе створити сприятливу атмосферу для подальшого розвитку ОТГ а й зародить певний єдиний імідж ОТГ, який можна презентувати не тільки на національному рівні, а й на міжнародному. Час продемонструвати культурний потенціал Калитянської ОТГ всій країні і світу . Додамо трохи сучасності за допомогою залучених спеціалістів, поєднаємо з місцевими талантами і отримаємо вибухову суміш!
5.
ID: 4CAP21-30291
Назва проекту: Білгород-Дністровський- місто, де живе історія
Рейтинг: 365
Загальний бюджет проекту: 10908303
Запитувана сума від УКФ: 7634312
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Виконавчий комітет Білгород-Дністровської міської ради
Міста реалізації: Одеська область, місто Білгород-Дністровський,
Опис проекту: Наш проект «Білгород- Дністровський – місто де живе історія» дозволить отримати унікальну можливість, об'єднавши зусилля творчої спільноти, зробити культурне життя більш насиченим, динамічним, продемонструвати світу стародавні архітектурні пам'ятники і оригінальні ідеї, підвищити престиж і залучити туристів в наше дивовижне місто. Гості та містяни зможуть зарядитися неймовірною енергією насиченого життя нашого краю: історичні і музичні фестивалі, змагання, ярмарки вина і місцевих продуктів, історичні реконструкції, концерти, fire- шоу,- зададуть темп життя в регіоні на весь рік. Головні події - унікальний свого роду, масштабний фестиваль античної культури « Тіра-Фест», аналога якого в Україну ще не було, всеукраїнський середньовічний фестиваль «Легенда про лицаря», вернісаж «оживших» муралів пам’яток архітектури «Жива історія», фестіваль технічних видів спорту «EXTREМMEX», на відновленої трасі міжнародного рівня, молодіжний фестиваль екстриму «Шибайголова» та багато іншого. Буде жарко, емоційно, цікаво, яскраво і смачно!
6.
ID: 4CAP21-30187
Назва проекту: «Chortkivnet.500» - мережа твоєї культури
Рейтинг: 363
Загальний бюджет проекту: 7924233.00
Запитувана сума від УКФ: 5521353.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Чортківська міська рада
Міста реалізації: Чортків, Тернопільська область,
Опис проекту: "Chortkivnet.500" - мережа культурних ініціатив розростається у Чорткові зі швидкістю безпровідних цифрових технологій. Бо він, Чортків, готується вражати новими творчими форматами, гуртувати людей різних культур та епох, впливати на свідомість та мислення охоплених подіями малої культурної столиці: - Перший в Україні архітектурно-мистецький фестиваль «АрхіКультура», - Триденний театральний нон-стоп «Ви_СТАВИте Чортків», - «Літні FESTини» для команд сеньйорів з усієї України, - Військово-історична «Чортківська офензива», - МіжЛітПремія ім.Карла Еміля Францоза і це ще не все. Особливістю "Chortkivnet.500" стане «Чортківський мистецький фонд» - субгрантова програма для втілення найкреативніших місцевих мистецьких стартапів. А на згадку головні учасники подій повезуть з собою «Шмат Носса» - іменну статуетку двох лідерів міста. І кожен залишиться з носом!)
7.
ID: 4CAP21-30362
Назва проекту: Мій, твій, наш Красний Кут
Рейтинг: 327
Загальний бюджет проекту: 7010173
Запитувана сума від УКФ: 4906820
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Краснокутська селищна рада Богодухівського району Харківської області
Міста реалізації: смт. Краснокутськ, Харківська обл., с. Володимирівка, Краснокутської селищної ради, Харківської обл., с. Пархомівка, Краснокутської селищної ради, Харківської обл., с. Городне, Краснокутської селищної ради, Харківської обл.,
Опис проекту: «Мій, твій, наш Красний кут» - це культурні ініціативи, об'єднані темою історії розвитку візуального мистецтва на Краснокутщині, які пов’язані з історичними постатями, які залишили значну культурно-мистецьку спадщину на території громади. Вони генерували особисту трансформацію через естетику та мистецтво, коли меценацтво відігравало особливу роль у встановленні статусу особи в своєму «красному куті», що вписується в особливість місцевого історичного контексту, де митці матимуть змогу реалізувати свою творчість та надихнутися новими сенсами в сучасній арт резиденції. Громада по-новому відкриє себе на мистецькій карті України та створить якісну основу для подальшого розвитку власного потенціалу й стимули для формування креативної економіки через мистецтво та культурну спадщину.
8.
ID: 4CAP21-30361
Назва проекту: Мала столиця на Великому озері
Рейтинг: 324
Загальний бюджет проекту: 9901764
Запитувана сума від УКФ: 6951764
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Криничненська сільська рада Болградського району Одеської області
Міста реалізації: Криничне, Болградський р-н, Одеська область, Новоозерне, Болградський район, Одеська область,
Опис проекту: Криничне розташоване на березі найбільшого з Великих українських озер – прісні природніх водойм України (Ялпуг, Кагул, Кугурлуй, Катлабуг, Китай, Сафьян, Лунг, Картал), поруч із переправою через Дунай. Історично територія єконтактною зоною між цивілізаціями. Тут компактно проживають представники багатьох етносів. Культурно-історичне, екологічне, туристичне значення дестинації величезне, проте бракує єдиного стратегічного плану, що об’єднає зусилля державних, приватних, громадських інституцій. Дестинація приваблива не лише для українського туриста, але й для іноземного. Поєднання рекреації на берегах водних об’єктів, інфраструктури (шляхи, культурні об’єкти, підприємства харчової промисловості, сільськогосподарські ферми), культурно-історичних об’єктів міжнародного значення в межах одного центру в селі Криничне та промоція цього маршруту сприятимуть стійкому економічному зростанню відповідно до Стратегії розвитку регіону. Ключовим в питанні промоції є культурний простір з низки традиційних та мистецьких заході
9.
ID: 4CAP21-30411
Назва проекту: "ЧУБИНСЬКИЙ АРТ ПРОЄКТ"
Рейтинг: 216
Загальний бюджет проекту: 8272337.00
Запитувана сума від УКФ: 5768137.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Бориспільська міська рада
Міста реалізації: вся Україна, м. Бориспіль, міжнародні громади,
Опис проекту: ЧУБИНСЬКИЙ АРТ ПРОЄКТ .Девіз проєкту: Пам’ятати і відроджувати, зберігати і примножувати.Основна мета – відродження етнокультурних традицій українського народу, збережених Павлом Чубинським, створення для дітей та молоді сучасної мультикультурної платформи для реалізації творчого спілкування і обміну досвідом, розкриття і підтримка нових талантів, популяризація сучасної української культури, розвиток туристичних краєзнавчих напрямів.
10.
ID: 4CAP21-27766
Назва проекту: Холодний Яр - культурна столиця
Рейтинг: 183
Загальний бюджет проекту: 14286000.00
Запитувана сума від УКФ: 10000000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Медведівська територіальна громада
Міста реалізації: Медведівка, Мельники, Головківка, Івківці,
Опис проекту: Холодний яр - культурна столиця
ЛОТ 3. Книжкова столиця України 2022
1.
ID: 4CAP31-30398
Назва проекту: "Чернівці - Книжкова столиця України 2022"
Рейтинг: 468
Загальний бюджет проекту: 12766557.84
Запитувана сума від УКФ: 8766048.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Міста реалізації: місто Чернівці (Україна),
Опис проекту: Мета проекту: збільшення популярності та доступності книги, культурно-мистецьких просторів, книгарень, бібліотек; поглиблення знань мешканців міста про історію книги в Чернівцях, головних дійових осіб, які творили колись й творять зараз літературний та видавничий процеси; промоції авторів та книжок сучасної української літератури, задоволення культурних потреб і амбіцій буковинців, зокрема, та українців, загалом, та залучення нових читацьких аудиторій; створення нових партнерств через співпрацю з видавництвами та письменниками та становлення культурного діалогу між містами та регіонами України та впровадження нових технологій для популяризації культурної спадщини для різних аудиторій, в тому числі для масових, що є важливим та в свою чергу робить можливими задіяти сферу креативних індустрій у роботі з культурною та літературною спадщиною регіону та відпрацювати нові кейси створення культурних продуктів та їх промо. Результати проекту: реалізовано сім ініціатив; профінансовано місцевою владою фонди публічних бібліотек; створено арт-об’єкт - мурал Ольги Кобилянської. У заходах проекту брали участь автори, письменники та перекладачі з України та з-за кордону (239 ос.); закордонні відвідувачі заходів та подій (500 ос.); культурні менеджери (50 ос.); провідні культурні інституції з України та з-за кордону (45 ос.); культурні оператори з України та з-за кордону (23 ос.); відвідувачі VR локації (3 тис. ос.); туристи (10 тис. ос).; населення міста Чернівці та Чернівецької області (122 тис. ос.); онлайн аудиторія (близько 3 млн. ос.).
2.
ID: 4CAP31-30395
Назва проекту: Харків - книжкова столиця 2022
Рейтинг: 332
Загальний бюджет проекту: 15070320.78
Запитувана сума від УКФ: 9990320.78
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Департамент культури Харківської міської ради
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проєкт передбачає проведення низки різноманітних ініціатив (портфель ініціатив) у рамках демонстрації відповідності Харкова високому званню Книжкової столиці України 2022, а саме: 1. Стимулювання розвитку книжкового буккросингу «Книговир», який передбачає обмін книжками між мешканцями міста, читачами, книголюбами через спеціальні стилізовані конструкції, розташовані по кільцю центру м. Харків — усього 20 конструкцій. 2. Реалізація на базі 72-х бібліотек конкурсу «Найкращий читач». Програма передбачає залучення до читання дітей та дорослих. 3. Проведення виставки стрит-арту «Вікна в світ книги». Стрит-арт буде пов’язаним із книгою та мотивами книжкових сюжетів, з портретами та цитатами письменників тощо. Розміщення 20 арт-об’єктів стрит-арту на будинках харківських вулиць або парканах, інших поверхнях. 4. Проведення пересувної події «Ярмарок на стільцях та стільчиках». Захід передбачає проведення книжкового ярмарку в густо заселених мікрорайонах Харкова. Ярмарок подорожуватиме на спеціально обладнаному, стилізованому книгомобілі. Загалом передбачається проведення 52 подій упродовж 6 місяців. 5. Проведення аукціону «Друге життя бібліотечного стільця». Стілець — головний атрибут будь-якої бібліотеки. Сидячи на бібліотечних стільцях, можна читати книги, можна слухати лекції і книжкові презентації, можна просто мріяти і вдихати приємний книжковий аромат. Благодійний аукціон відбуватиметься в мерії міста Харків у режимі офлайн та онлайн, під час події на торги виставлятимуться оновлені бібліотечні стільці, заздалегідь зібрані в закладах. Оновленням стільців, що будуть виставлені на аукціон, займатимуться молоді художники, студенти художніх закладів Харкова, які реставруватимуть та розфарбовуватимуть лоти. Отриманий від аукціону дохід буде використаний на оновлення бібліотечних фондів. 6. Проведення вуличного фестивалю «Книги на сцені». Програма фестивалю передбачає презентацію нових книжок різним аудиторіям у форматі авторських літературних читань, поєднаних з театралізованими імпрезами та музичною програмою, літературні конкурси та вікторини, ярмарок книжок за участю українських видавництв та інтерактивну театралізовану програму для гостей події. Фестиваль супроводжуватиме частування кавою та смаколиками. 7. Відкриття літературної кав’ярні на базі нової книгарні «Книголенд». Передбачено відкриття 3-х нових книгарень «Книголенд». В одній з нових книгарень буде відкрито літературну кав’ярню «Книжковий десерт». В літературній кав’ярні відбуватимуться книжкові події упродовж усього періоду реалізації проєкту.