Реєстр програми Культурні столиці України

#
ID
Назва проекту
Технічний відбір
Лот
Загальний бюджет проекту
Запитувана сума від УКФ
1.
ID: 3CAP11-5244
Назва проекту: Проект культурно-мистецьких ініціатив «Діалог мовою мистецтва»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Велика культурна столиця
Загальний бюджет проекту: 33110809.30
Запитувана сума від УКФ: 23136247.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Виконавчий комітет Маріупольскої міської ради
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Маріуполь, Запоріжжя, Одеса, Дніпро, Чорономорськ, Миколаїв, Херсон, Україна, Николаїв,
Опис проекту: Проект передбачає проведення в Маріуполі в 2020 році дванадцяти творчих ініціатив, які формують загальну культурну атмосферу, дають змогу спілкуватися з країною мовою сучасного українського мистецтва. Це масштабні фестивальні події та довготривалі культурні проекти з освітньою програмою, в результаті яких створюється інноваційний культурний продукт. Мета: інтегрування міста у єдиний український культурний простір, що об’єднує усіх українців через створення нових сенсів і спільних культурних цінностей; укріплення іміджу Маріуполя, як міста з розвиненою культурною і туристичною інфраструктурою, відкритого до діалогу, привітного до гостей з усіх куточків країни; створення сталого конкурентоспроможного культурного продукту, доступного для всіх та привабливого для розвитку культурного туризму.
2.
ID: 3CAP11-5495
Назва проекту: «Полтава – місто, з якого все починається»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Велика культурна столиця
Загальний бюджет проекту: 16839850.06
Запитувана сума від УКФ: 11342608.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Полтавська міська рада
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: місто Полтава,
Опис проекту: Серія культурно-мистецьких заходів «Полтава – місто, з якого все починається» – це новий культурний продукт створений на унікальній культурній спадщині, тому що Полтава , у першу чергу, історичне місто, але в той же час це сучасний продукт, який пропонує нові формати представлення культурного контексту: Тиждень театрального мистецтва у Полтаві «Home Fest»; Хакатон «Creative LAB»; Полтавська літературно-мистецька резиденція; Полтава 3d mapping. Основною метою проєкту є популяризація Полтави як «Культурної столиці України», підвищення кількості туристів у місті, промоція міста та залучення мешканців Полтави до сучасних досягнень українського мистецтва, а також формування конструктивного суспільного діалогу та залучення громадськості до формування порядку денного розвитку нашого міста.
3.
ID: 3CAP11-6783
Назва проекту: Дніпро: Гравітація
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Велика культурна столиця
Загальний бюджет проекту: 33556633.75
Запитувана сума від УКФ: 23122799.55
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Дніпровська міська рада
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: місто Дніпро,
Опис проекту: Дніпро: Гравітація “Дніпро: Гравітація” – мультидисциплінарний культурний проект, націлений на підсилення іміджу Дніпра та східної України, згуртування місцевої громади, розвитку культурного туризму, популяризації культурної спадщини та зміцнення позиції України на міжнародній культурній мапі. Проект об’єднає 13 унікальних місцевих ініціатив, щоб довести статус великої культурної столиці України. Тема проекту об’єднає рефлексію про космічне минуле Дніпра та його інноваційне майбутнє. В результаті проекту відбудуться фестивалі, форуми, освітні та культурні програми, як вже відомі так і новостворені, які поєднають музику, театр, медіа-арт, історію, сучасне мистецтво, літературу, космічну науку та архітектуру.
4.
ID: 3CAP11-7095
Назва проекту: NATURA KULTURA
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Велика культурна столиця
Загальний бюджет проекту: 36944356.89
Запитувана сума від УКФ: 24977417.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Департамент розвитку Львівської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: NATURA KULTURA - Природа - Культура - Місто. Інтегрує нову парадигму у культурну політику міста, використовуючи методологію "нового дизайну мислення", зберігаючи ідентичність, відтак надаємо можливості до формування більш якісного інноваційного культурного продукту та надаємо культурі роль основного "драйвера" усіх сфер розвитку міста, створюючи "місто доступне для всіх". #Natura_Kultura.Великий пікнік. Всі в сад! #VivaBotanica! #Пропаганда.Протест.Провокація. #Генії_з_мікрорайонів #Генпланкультури #ДеКультура #ParkLife #Тлум&Крам #ArtSaleLviv #Рецептори #Форум_критиків #Павільйон_спадщини #Літературна_резиденція #об'єднані_музикою #КультурГід #МайстерняМіста #MuseumCityLab #Жнива!Аграрії_і_художники
5.
ID: 3CAP11-7380
Назва проекту: Вінниця - Велика культурна столиця України. Місто ідей
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Велика культурна столиця
Загальний бюджет проекту: 32500000.00
Запитувана сума від УКФ: 25000000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Вінницька міська рада, ВМР
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Місто Вінниця, Вінницька область,
Опис проекту: Вінниця - Велика культурна столиця України. Місто ідей. Проект об’єднає культурних операторів – громадський сектор, місцеве самоврядування, бізнес, митців, громадян. Утворить спільний культурний контекст і простір. Ініціативи продемонструють новий рівень інфраструктури міста, утворять робочі зв’язки, атмосферу підтримки й довіри серед культурних, мистецьких, етнічних громад, всеукраїнських і міжнародних організацій та установ, які у подальшому разом здатні створити потужний сектор креативних індустрій. Увага до історичного, культурного, подієвого досвіду і його елементів формує сучасне обличчя міста. Подієва частина і публічна сторона усього проекту взаємодіють з містом і країною через внутрішню туристичну галузь, яка нині закладає підвалини майбутніх маршрутів, символів, історичних контекстів, сенсів, пам’яток. Вінниця не просто відкриває себе, а стає провідником до усього Поділля. Результатами проекту слід вважати отримані культурні надбання і унікальний досвід, інформаційні та медійні результати, що додаватимуть до лідерства міста за показниками якості життя та інвестиційного клімату, доступності, дружності до дітей такий важливий фактор, як культурно-мистецьке лідерство, як невід’ємний елемент всебічного розвитку громад. Крім того, подієва частина та її матеріальні результати покликані принести додану вартість бренду міста, упізнаваності архітектурних візитівок, сприятимуть подієвому і мистецькому туризму в розрізі його кількісних та якісних показників.
6.
ID: 3CAP21-1898
Назва проекту: Коломия єднає емоціями
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Мала культурна столиця
Загальний бюджет проекту: 15081486.00
Запитувана сума від УКФ: 10409510.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: КОЛОМИЙСЬКА МІСЬКА РАДА
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м.Коломия (Івано-Франківська область), м.Радівці (Румунія),
Опис проекту: «Коломия-єднає», саме таке лого обрано об’єднаною територіальною громадою міста. Та наша громада об’єднана не тільки територіально, але і в культурно-мистецькому напрямку невидимими зв’язками - емоціями. Саме тому проект «КОЛОМИЯ ЄДНАЄ ЕМОЦІЯМИ» має на меті збереження і примноження культурно-мистецьких продуктів , що ідентифікують об’єднану територіальну громаду міста Коломиї, як центру національної культури. Портфель наших ініціатив розділений на 3 напрямки: збереження культурних надбань (SOUL EMOTIONS), створення сучасних продуктів(MODERH EMOTIONS) та об’єднання всіх зацікавлених сторін (UNITED EMOTIONS), в рамках яких передбачено втілення 18 культурно-мистецьких ініціатив.
7.
ID: 3CAP21-4669
Назва проекту: "Чугуїв - намисто мистецтв, що заворожую туристів"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Мала культурна столиця
Загальний бюджет проекту: 1266692.5
Запитувана сума від УКФ: 780092.5
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Чугуївська міська рада Харківської області
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Місто Чугуїв Харківської області,
Опис проекту: Місто Чугуїв Харківської області відоме світу як батьківщина видатного живописця Іллі Рєпіна. Чугуїв – столиця живопису України. Адже, другий рік поспіль місто підтверджує цей статус завдяки реалізації культурно-мистецьких проєктів конкурсу «Малі міста – великі враження». Чугуїв розвивається не тільки як культурний осередок, а й як туристичне місто. Відповідно до стратегічного напрямку міста – створити модерний, креативний культурно-туристичний простір, проєкт «Чугуїв – намисто мистецтв, що заворожує туристів», націлений створити взаємозв’язок між видами мистецтва за допомогою культурного надбання минулих поколінь та сучасних технологій, розкрити новий подих культури – наповнити культурну спадщину життям мистецтв. Заходи в рамках проєкту створять потужні найдивовижніші враження, які стануть знаковими подіями не тільки за місцем їх заснування, а й подією всієї країни. Це сприятиме зростанню іміджу країни та підвищить культурно-мистецьке освідомлення населення
8.
ID: 3CAP21-5054
Назва проекту: Опішня надихає творити
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Мала культурна столиця
Загальний бюджет проекту: 15000000
Запитувана сума від УКФ: 10500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Опішнянська селищна рада
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: смт Опішня, Полтавська область,
Опис проекту: Проект включає в себе дослідження та відродження елементів Опішнянської культурної спадщини та створення і популяризацію культурно-атрактивних просторів для розвитку креативного підприємництва та туризму Опішнянської ОТГ. Результатами проекту буде створення науково-дослідницьких та просвітницьких центрів, резиденцій, на базі яких будуть організовані етнографічні та археологічні експедиції для вивчення місцевої культурної спадщини, збору та систематизації матеріалів, що будуть широко популяризовані шляхом публікацій в друкованих виданнях, інтернет-мережі, відео- та фото-продукції. Реалізація проекту стимулюватиме створення приватних музеїв-садиб, історико-археологічних комплексів, етнографічних та ландшафтних парків, інклюзивних та мистецьких практик, культурно просвітницьких ініціатив та креативного підприємництва.
9.
ID: 3CAP21-5679
Назва проекту: Фастів - місто єднання
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Мала культурна столиця
Загальний бюджет проекту: 26000000.00
Запитувана сума від УКФ: 15000000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Виконавчий комітет Фастівської міської ради
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Фастів,
Опис проекту: Місто Фастів, повз яке наприкінці ХVIII століття проходив кордон, що розділяв українців, 1 грудня 1918 року в результаті підписання Передвступного договору про об’єднання ЗУНР та УНР у одну соборну Україну, стало центром єднання. У 2020 році з метою промоції цілісного іміджевого образу Фастова, підсилення ролі культури у суспільному розвитку, планується створення культурного простору «Фастів – місто єднання» як осередку модернізації системи цінностей суспільства, спрямованих на міжкультурний діалог. В результаті очікується не лише реалізація портфелю ініціатив та розширення партнерства між стейкхолдерами та бенефіціарами на місцевому рівні, а й гуртування громадян України навколо ідеї прискореного соціально-культурного розвитку держави.
10.
ID: 3CAP21-5706
Назва проекту: Створення комплексної системи розвитку культурно-туристичної галузі Карлівщини «Круті схили та загадкові пагорби Карлівки»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Мала культурна столиця
Загальний бюджет проекту: 6542500.0
Запитувана сума від УКФ: 4579750.0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Карлівська міська рада Полтавської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Карлівка Полтавської обл.,
Опис проекту: Збереження та розвиток історико-культурного та духовного надбання Карлівщини, підтримка національно-патріотичного та духовного виховання молоді та проведення культурно-просвітницьких заходів на крутих схилах міста Карлівки, де, зокрема розташовані загадкові пагорби, створення яких достеменно невідомо. З метою збереження, вивчення і примноження культурної спадщини регіону. Реалізація проекту спонукатиме до покращення благоустрою садиб, вулиць, в цілому міста; стимулюватиме розвиток соціальної інфраструктури, справлятиме позитивний вплив на відродження і розвиток місцевих народних звичаїв, промислів, пам’яток історико-культурної спадщини.
11.
ID: 3CAP21-6031
Назва проекту: Славутич: ось [to beⁱ] країна!
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Мала культурна столиця
Загальний бюджет проекту: 15700000.00
Запитувана сума від УКФ: 10990000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Відділ культури, національностей та релігій Славутицької міської ради
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київська область, м. Славутич,
Опис проекту: Перезавантаження України-2020 у культурному та креативному сенсі ефективно у Славутичі – наймолодшому місті потужного урбаністичного та інтелектуального потенціалів, де генеруються нові ідеї, впроваджені амбітні ініціативи та є доступна інфраструктура. Проєкти «GOLDenFest» для літніх, «SESAM 2020 Poliklinika» для архітекторів, «Арт-резиденція «Семантичний сюрреалізм постмодернізму» для митців, «Золота осінь Славутича» для майбутніх медійників – еталонні у своїх секторах. Вони радо поєднають традиції та іновації, простір мистецтвознавців і культурологів, час для презентацій, виставок, діалогу нових учасників та гостей. Славутич: мала культурна столиця України, де панує легка атмосфера та тривкий смак нової країни, яка вся [to beⁱ] – тобі. Місто, створене «з нуля», завжди готове до експерименту!
12.
ID: 3CAP21-6610
Назва проекту: Підвищення культурної туристичної привабливості міста Переяслава з облаштуванням маршруту "Україна 1187"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Мала культурна столиця
Загальний бюджет проекту: 813680.00
Запитувана сума від УКФ: 70
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Переяславська міська рада
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Переяслав,
Опис проекту: Підвищення культурної привабливості міста з облаштуванням туристичного маршруту «Україна 1187» надасть можливість збільшити кількість туристів, зберегти історико-культурні пам’ятки, популяризувати місто, з яким пов’язана перша назва краю Україна. Враховуючи те, що територія пам’ятного знаку знаходиться у центрі міста зі зручною транспортною розв’язкою, перенести на нове місце (до пам’ятного знаку першої згадки назви краю Україна) діючі фестивалі і в новій якості та започаткувати нові події патріотичного спрямування, проведення креативних подій, культурно-спортивних заходів. Зокрема, започаткувати відкриття туристичного сезону Київщини
13.
ID: 3CAP21-6692-2
Назва проекту: Культурно-дозвіллєвий простір "Щедрик "
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Мала культурна столиця
Загальний бюджет проекту: 13500000
Запитувана сума від УКФ: 9450000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини Покровської міської ради Донецькоъ області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Покровськ, Донецька область, м. Покровськ, Донецької обл.,
Опис проекту: Створення культурно-дозвіллєвого простору «Щедрик» та проведення комплексу культурно-мистецьких заходів, які ґрунтуються на історичній основі (з 1904 по 1908 роки в пристанційному селищі Гришине жив і творив видатний композитор Микола Леонтович, автор всесвітньовідомої композиції «Щедрик», символу Різдва та культурної візитівки України. Саме Микола Дмитрович заклав основу культурного життя міста Покровськ, де було створено перший в Україні робітничий хор працівників залізниці) Реалізація даного проекту сприятиме розвінчанню міфу про Донбас, як виключно промисловий регіон, «всесоюзну кочегарку», підвищить привабливість Донеччини в туристичному плані, сприятиме розвитку туристичного культурного рівня громади та національній само ідентифікації мешканців Донеччини. Мета проекту: популяризація культурно-мистецької спадщини Миколи Леонтовича, використання імені цього видатного композитора при брендуванні міста Покровськ, що надасть можливість Донеччині через культурну дипломатію досягнути економічної незалежності шляхом створення різноманітних локацій історично-пізнавального, освітньо-мистецького, туристично-спортивного характеру. Завдання проекту: - створити культурно-мистецький простір для дозвіллєвого, економічного, просвітницького, мистецького розвитку інфраструктури міста з використанням коштів від різних донорів, - згуртувати громаду в реалізації проектних напрямів, залучивши різні категорії за віком, фахом, соціальним статусом. В результаті реалізації проекту на постійній основі будуть впроваджені культурно-мистецькі заходи: - проведення конкурсів - музичних фестивалів - історико-краєзнавчих конференцій - мистецьких резиденцій, історичних реконструкцій та івентів іншого напрямку - автобусних та пішохідних туристичних екскурсій
14.
ID: 3CAP11-5029
Назва проекту: Створення відпочинкового комплексу в патріотичному етностилі (з використанням народних традицій)
Технічний відбір: Відхилено
Лот : ЛОТ 1. Велика культурна столиця
Загальний бюджет проекту: 2287773
Запитувана сума від УКФ: 1600000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Управління культури і туризму Дрогобицької райдержадміністрації
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Дрогобицький район, Львівська область,
Опис проекту: Стратегічний розвиток рекреаційних зон необхідний для відновлення населення, розвитку туризму, використання ресурсів, збереження культури та розвитку творчих просторів. Цей проект побудує табір для оздоровлення та відпочинку на всеосяжному рівні на території Попелівського лісництва Дрогобицького району. На території табору для відпочинку будуть обладнані громадський центр, кемпінги для наметів / пілотів, місця для пікніка, майданчик для скакалок, майданчик для патріотичної тематики та кабіни для мандрівників. У всьому Дрогобицькому районі немає визначеного кемпінгу, і в цьому просторі буде вода та електрика, щоб забезпечити зручність та комфорт відпочиваючим. Це приверне туристів та розвиток до Дрогобицького району та баз відпочинку.
15.
ID: 3CAP11-7270
Назва проекту: To have a dream. Київ-велика культурна столиця
Технічний відбір: Відхилено
Лот : ЛОТ 1. Велика культурна столиця
Загальний бюджет проекту: 39693125.68
Запитувана сума від УКФ: 23608984.75
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Департамент культури Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м.Київ, м.Одесса, м. Львів, м. Дніпро,
Опис проекту: Мрія – це те, що супроводжує нас з дитинства. Саме мрія спонукає людину до сміливих вчинків та мотивує зростати і змінюватись Проект в рамках статусу Велика культурна столиця передбачає посилення інституціонального розвитку культури країни через реалізацію пакету проектів (кейсів) на базі міста Київ, що забезпечують розвиток інфраструктури, залучення більшої аудиторії до індустрії культури та мистецтва, сприяють зростанню туристичної привабливості міста та як результат - формуванню позитивного іміджу країни на міжнародному рівні. Складові проекту покривають цілу низку різних напрямків культурного розвитку. Кожен захід має потужну структуру та національний потенціал, що надає пакету кейсів значення, що виходить за рамки потреб тільки міста Київ.