Реєстр програми Інклюзивне мистецтво

#
ID
Назва проекту
Технічний відбір
Лот
Загальний бюджет проекту
Запитувана сума від УКФ
1.
ID: 3INC11-0086
Назва проекту: Інклюзія митців з інвалідністю через створення та розповсюдження подвійного арт-буку «Дев’ять життів традиції. Керсетка і Постмодернізм»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 156000
Запитувана сума від УКФ: 156000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ХАРКІВ З ТОБОЮ»
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Мета: сприяння інклюзії митців з інвалідністю через створення подвійного Арт-буку, демонстрація ним можливостей для людей з інвалідністю. Результати: Арт-бук фото-митчини з інвалідністю та фото-митця; на фото – моделі різного фізичного стану в старовинних українських строях на тлі сучасного Харкова Сайт, парний до Арт-буку, з 3D-моделями строїв та детальним поясненням щодо елементів традиційного українського одягу та його історією Розповсюдження 1000 екземплярів Арт-буку по Україні в спільнотах людей з інвалідністю, в молодіжних хабах, бібліотеках, обласних Центрах культури та на презентаціях Арт-буку Підтримка фото-митчині та фото-моделей з інвалідністю, формування моделі поведінки фізично здорових людей в товаристві з людьми з інвалідністю.
2.
ID: 3INC11-0123
Назва проекту: Адаптація та доступність фестивалю «Республіка» для митців з інвалідністю
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 828780.00
Запитувана сума від УКФ: 828780.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська Організація "Хмельницьке Обласне Молодіжне Громадське Об'єднання "Територія"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Хмельницький, Хмельницька область,
Опис проекту: Адаптація фестивалю Республіка для інклюзивних завдань, надання майданчиків фестивалю для виступу митців з інвалідністю в рамках фестивалю, підвищенню доступності фестивалю для людей з інвалідністю. Проведення в рамках проекту всеукраїнського конкурсу для митців з інвалідністю, з наданням переможцям сцен фестивалю «Республіка» для виступу .Метою проекту є забезпечення умов для безперешкодної участі людей з інвалідністю у громадському і культурному житті. Результатами проекту стануть , створення для них можливостей для розвитку та показу на широкий загал мистецької та інтелектуальної творчості, доступу до надбань культури і мистецтва та поширення серед громади соціальної моделі згідно якої люди з інвалідністю є повноправними члени суспільства.
3.
ID: 3INC11-0283
Назва проекту: Інклюзивна резиденція “Давай порадіємо разом!”
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 993860
Запитувана сума від УКФ: 993860
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «МОЛОДІЖНА ОРГАНІЗАЦІЯ ІНВАЛІДІВ, ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ (АТО) «СТРУНИ СЕРЦЯ»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: місто Кременчук Полтавська область,
Опис проекту: Інклюзивна резиденція “Давай порадіємо разом” є креативним простором розвитку інклюзії осіб з інвалідністю шляхом застосування арт-терапії, анімалотерапії в соціальній, фізичній та психологічній реабілітації, націлена на розвиток особистості як простір для формування ідей, соціальних проектів, співпраці громадських організацій. Це місце для творчих людей з особливими потребами, де можна вільно збиратись під дахом, де можна робити презентації книжок, фотопроекти, мистецькі проекти, для поетів- зробити творчій вечір, для художників - виставку картин, займатися вишивкою або дизайном одягу. В рамках проекту проходять арт-терапевтичні (живопис та музика) та анімало-терапевтичні сесії та проводять резиденцію (сприяють творчості) особам з інвалідністю, що задіяні в творчому процесі.
4.
ID: 3INC11-0953
Назва проекту: Театральний фестиваль Шлях - платформа для розвитку інклюзивного театру
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 357400
Запитувана сума від УКФ: 357400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація «Мистецько-терапевтичний центр «Непротоптана стежина»
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Інклюзивний фестиваль ШЛЯХ – є унікальною подією, що вже протягом 20 років відбувається у Львові і відкриває на театральній сцені акторів з інвалідністю та інклюзивні театральні колективи. В рамках цього проекту ми плануємо проведення 15-го ювілейного фестивалю і залучення кращих зразків інклюзивного театру з України та з-за кордону, оскільки фестиваль є учасником активної міжнародної спільноти інклюзивного театру, куди входять колективи з Польщі, Білорусі, Росії, Німеччини, Литви,Латвії та ін. Країн.
5.
ID: 3INC11-1317
Назва проекту: Соціально-мистецька акція «Приречені на щастя»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 955290.00
Запитувана сума від УКФ: 955290.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд «ПАРЕА»
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Соціально-мистецька акція «Приречені на щастя» - це театралізоване дійство, за творчих колективів, учасниками яких є артисти з інвалідністю та інтегровані колективи. Цьогорічна Соціально-мистецька Акція «Приречені на щастя» відновлює свій міжнародний статус запросивши до участі інтегровані театральні колективи з Білорусії, Литви, Латвії та Польщі. Україну представлятимуть театри з: Києва, Луцька, Львова, Одеси, Рівного, Сум, Харкова та Херсону. Метою акції - є виявлення та розкриття творчого потенціалу дітей і молоді з особливостями психофізичного та інтелектуального розвитку; популяризація самобутнього мистецтва цієї категорії людей та інтеграція їх в світову культуру і суспільство.
6.
ID: 3INC11-1728
Назва проекту: "ПОЕЗІЯ ЗА МЕЖАМИ"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 953650.00
Запитувана сума від УКФ: 953650.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична Особа - Підприємець ГРИНИШИН ГАЛИНА АНТОНІВНА
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Івано-Франківськ, Львів, Київ,
Опис проекту: Створення театральної вистави «ПОЕЗІЯ ЗА МЕЖАМИ», на основі реальних подій, за мотивами історій людей з обмеженими можливостями та повісті «Аліса в країні Див» Л.Керрол. Розширити аудиторію споживачів культурного продукту, створеного митцями з інвалідністю.
7.
ID: 3INC11-2621
Назва проекту: Фестиваль інклюзивного графіті
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 990000
Запитувана сума від УКФ: 990000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГО "Придніпровський барвінок"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Графіті - це зображення або написи, видряпані, написані або намальовані на стінах та інших поверхнях в публічному просторі, які давно сприймаються прогресивним суспільством як один із напрямів в сучасному мистецтві, ще тільки остаточно не заангажованих інституціональним середовищем. А як відомо, історично, мистецтво давно вийшло на вулицю у вигляді скульптур, настінних розписів, гепенінгів, акцій або сайт-спесіфік арту, тощо, чого не скажеш про людей з інвалідністю, які на жаль залишаються в Україні в зоні «сліпої плями». Виходячи з цього, з'явилася ідея створення «тотального гепенінга», який надасть можливість людям з інвалідністю стати видимими - перетворивши їх в графітчиків, акціоністів, художників. Взявши в руки балолончікі з фарбами вони зможуть пересуваючись вулицями міста (при необхідності за допомогою волонтерів) виражатися візуальною мовою, залишаючи на стінах в публічному просторі свої месседжи, наприклад, у вигляді відміток фарбою на тих ділянках дороги, які не обладнані для людей з інвалідністю, будучи непереборними перешкодами на їхньому шляху. Таким чином дана акція перетвориться в показовий, дослідний, освітній, мистецько-інклюзивний фестиваль, який здатний привернути увагу до проблеми національного масштабу. Крім описаної вище акції, проект передбачає підсумкову виставку учасників фестивалю в Дніпропетровському художньому музеї та презентацію інсталяції «Поручні»*, сучасного художника Данила Галкіна, об'єкти якої після виставки будуть передані і встановлені в квартирах людей, які в них (в поручнях) будуть потребувати. Цитуючи великого концептуального художника Йозефа Бойса, який маніфестував: «Кожна людина - художник», хотілося б уточнити, що фестиваль передбачає роботу не тільки з професійними художниками з інвалідністю, а й з тими у кого художнього досвіду раніше не було. У зв'язку з цим буде відкрита творча майстерня (на 2 місяці), де у інклюзивних людей з'явиться можливість зайнятися скульптурою, моментальною фотографією (полароїд), друком об'єктів на 3д принтері, вибіром і підготовкою до виготовлення тактильних робіт для незрячих людей, тощо. Всього учнів буде від 10 до 20 осіб, в залежності від кількості бажаючих взяти участь у фестивалі, яких при необхідності будуть привозити спеціалізований транспорт. Тому "Фестиваль інклюзивного графіті" не обмежиться тільки публічним простором. Фізичним підсумком проекту стане каталог, виставка, майстер-класи та фото-відео документація гепенінгу з виготовлення графіті. А інформацію про перераховані практики можна буде отримати на сайті, максимально доступном для людей з разними порушеннями сприйняття веб інформації. Крім терапевтичного досвіду від художніх практик, який отримають учасники фестивалю, все це не матиме великого впливу на "видимість" проблем людей з інвалідністю, якщо кожен з нас не буде докладати зусиль для того, щоб стерти існуючі "відмінності", як у вигляді фізичних, так і ментальних перешкод.
8.
ID: 3INC11-3541
Назва проекту: Креативний хаб «Зачарована Десна»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 562950
Запитувана сума від УКФ: 533650
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Голос батьків»
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Чернігівська область,
Опис проекту: Культурно-креативний хаб створюється з залученням митців чернігівського регіону різних культурних секторів : музика, театр, живопис, літературна справа та інше. Хаб включає в себе:- серію майстеркласів для людей з інвалідністю; підготовку та проведення фестивалю інклюзивного мистецтва «Зачарована Десна». Завдяки застосуванню інноваційних технологій створюємо унікальний інклюзивний продукт, який розкриває творчий та креативний потенціал митців з інвалідністю, спираючись на культурну спадщину Олександра Довженко і надаючи їй нової візії.
9.
ID: 3INC11-3545
Назва проекту: Вистава-експеримент "Я та інший або інклюзія в дії"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 74872000
Запитувана сума від УКФ: 748720.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійне товариство допомоги  особам з інвалідністю в наслідок інтелектуальних порушень „Джерела”
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проведення дослідження теми інклюзії, рівня толерантності, а також способів дестигматизації засобами театрального мистецтва в процесі формування стосунків під час спільної творчої діяльності та проживання людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень (ІП), учасників соціально-інтерактивного театру БТ «Джерела» та студентів ВНЗ, з метою створення вистави, заснованої на власному досвіді учасників та її подальших показів. Для створення сценарію вистави буде проведено виїзний інклюзивний театральний тренінг з використанням театральних технік партисипативного театру, під час якого студенти та учасники з інвалідністю будуть проживати разом, брати участь у творчій діяльності та складатимуть щоденник спостережень «Я та інший», де будуть записувати власний досвід формування стосунків, які стануть основою сценарію. Згодом буде проведено тренінг фізичного театру, під час якого учасники будуть досліджувати тему через пластичну дію. Буде представлено звіт з проведеного дослідження щодо особливості динаміки особистісного рівня толерантності та особливостей стигматизуючих уявлень студентів по відношенню до людей з інвалідністю внаслідок ІП в процесі спільної творчої діяльності та проживання. Планується також зйомка та монтаж 2 відеороликів (реалізації проекту та створеної постановки). Розповсюдження відеороликів та звіту у ЗМІ, соціальних мережах та серед 116 організацій – партнерів.
10.
ID: 3INC11-3566
Назва проекту: Торкнутися слова це можливо
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 873000.00
Запитувана сума від УКФ: 873000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії»
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: м. Рівне та Рівненська область (Розсилка книг територія України),
Опис проекту: У книзі вибраних творів «Торкнутися слова це можливо», яка вийде в різних форматах доступних для людей з інвалідністю, і яка пошириться по всій Україні буде висвітлено досягнення митців Рівненщини, які мають інвалідність, з метою поліпшення сприйняття громадськістю, подолання стереотипів та стимулювання суспільної цікавості до інклюзивного мистецтва. Наш проект підтримає соціально-мистецькі ініціативи людей з інвалідністю Рівненщини, які не могли втілити їх в життя, зможуть самореалізуватися, соціалізуватися, зробити крок вперед, знайти себе в літературі, представити свої твори для широкого кола читачів.
11.
ID: 3INC11-3586
Назва проекту: "Про все на світі перед Різдвом": запис аудіо-диску концертної програми ансамблю "Sonido" та вокального ансамблю "Consonans"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 690426.42
Запитувана сума від УКФ: 690426.42
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Скільський Юрій Миколайович
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: мм. Київ, Острог,
Опис проекту: Проект являє собою запис та презентацію аудіодиску готової інклюзивної концертної програми «Про все на Світі перед Різдвом» ансамблю "Sonido" та вокального ансамблю "Consonans". Метою проекту є запис та популяризація творчості митців з інвалідністю. Результатом є тираж у 100 копій.
12.
ID: 3INC11-3592
Назва проекту: Інклюзивна кіно-школа КІНОТИ
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 992440
Запитувана сума від УКФ: 992440
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Зростаймо Здорові
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Місто Київ,
Опис проекту: 16 дітей віком 12-14 років з різних областей України (серед них 8 дітей – з вадами слуху) зберуться в Києві, щоб пройти інклюзивну кіно-школу та створити альманах власних короткометражних фільмів. Протягом 14 днів відомі українські кінорежисери, сценаристи, оператори та актори разом з інклюзивними педагогами допоможуть дітям здобути унікальний досвід саморозвитку, інтеграції в суспільство та толерантності. Альманах кінофільмів молодих кіно-митців буде презентований в кінотеатрі «Жовтень».
13.
ID: 3INC11-3642
Назва проекту: Відкритий фестиваль "Таланти без меж - 2020"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 870951.00
Запитувана сума від УКФ: 833451.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація інвалідів "Відгук"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна, Київська область, Бучанська територіальна громада.,
Опис проекту: Відкритий фестиваль «Таланти без меж -2020» триденний захід для дітей та дорослих людей з інвалідністю , а також батьків, які виховують дітей та молодь з інвалідністю. Буде представлено: 1 розділ – Виставкове мистецтво (номінації: живопис, малюнок, художнє фото, вишивка, плетіння, скульптура та ін.); 2 розділ – Майстри пера (номінації: лірика, гумор, дитяча поезія, патріотична лірика); 3 розділ – Співоча душа (номінації: композиторське мистецтво, авторська пісня, вокал, інструментальне виконання, танці, мода, циркове та театральне мистецтво, ); Розширення можливостей офіційного веб-сайту проекту., спрямованого на підтримку творчості людей з інвалідністю та культурних продуктів для людей з інвалідністю та їх родин.
14.
ID: 3INC11-4510
Назва проекту: "Мистецтво для всіх"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 937444.00
Запитувана сума від УКФ: 937444.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Житомирський обласний фонд соціального захисту інвалідів»
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: місто Жтомир, Житомирська область,
Опис проекту: Проектом заплановано: -створити театральний клуб для людей з інвалідністю; -за участі психолога та заслуженого артиста України написати сценарій вистави, який враховуватиме можливості учасників клубу та сформує перед ними задачі, які стимулюватимуть вироблення нових навиків; -за участі акторів театрального клубу: поставити інклюзивну виставу; відзняти соціальний відеоролик про діяльність театрального клубу, розповсюдити для популяризації залучення людей з інвалідністю у культуру та мистецтво; відзняти та розповсюдити два відеоролики з метою виховання толерантності до людей з інвалідністю в суспільстві; -написати методичні матеріали «Регуляція та стабілізація емоційного стану через зміну соціальних ролей під час участі в театральних постановках». З метою презентації результатів діяльності буде проведено дводенний Інклюзивний Мистецький Фестиваль, де буде презентовано театральну виставу, три відеоролики, творчі роботи митців з інвалідністю, творчі зустрічі та майстер-класи.
15.
ID: 3INC11-4690
Назва проекту: РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ТЕАТР: гра на ЗЦІЛЕННЯ
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 999930.14
Запитувана сума від УКФ: 999930.14
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТОТЕМ ФІЛМ»
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення працюючої моделі Реабілітаційного театру для колективної реабілітації учасників бойових дій на сході України з посттравматичним синдромом. Поєднання методів психологічної реабілітації і технологій сучасного ігрового театру: креативна та структурна імпровізація, метод документальних монологів, етюди, інше. Фіксування головних етапів роботи на відео-апаратурі, створення документального фільму-звіту. Очікуємо: 1) Вистава за п’єсою Д.Боргессона, А.Лонга та Д.Сінгера «Весь Шекспір за один вечір». Максимальна зайнятість військових з ПТС та інвалідів на усіх ділянках проекту: актори, завпост, адміністратор, звукооформлювачи, освітлювачи, створення декорацій, костюмів, реквізиту; 2) Створення документального фільму-звіту фіксуючого основні етапи та методи роботи; 3) Просування досвіду колективної театральної реабілітації по Україні
16.
ID: 3INC11-4972
Назва проекту: Мистецтво подолання
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 760410.00
Запитувана сума від УКФ: 760410.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "САКРУМ"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проект «Мистецтво подолання» допоможе людям з особливими потребами інтегруватися в сучасному суспільстві , освоїти прибуткову творчу професію - фотографа, сприятиме їх активному залученню у культурне життя, через популяризацію фотографії як мистецтва. За допомогою виставки випускних робіт учнів з інвалідністю, ми плануємо звернути уваги суспільства на глибокий внутрішній світ особи з інвалідністю, її внутрішні переживання та сприйняття оточуючої дійсності, а також розкрити її потенціал та надати можливість для професійної і творчої реалізації.
17.
ID: 3INC11-4995
Назва проекту: Фестиваль унікальних ідей «STA☆RT»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 877768.00
Запитувана сума від УКФ: 877768.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний дитячий заклад оздоровлення та відпочинку Карапишівської сільської ради "Зоряний"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київська область, Миронівський район, село Карапиші, вул. Шевченка 63, Київська область, Миронівський район, село Карапиші, вул. Шевченка 63,
Опис проекту: Створення інформаційного майданчика для опанування навичок виготовлення культурного продукту та розвиток свого таланту, шляхом майстер класів та тренінгів від провідних спеціалістів України у профільних сферах. Створення конкурентно спроможного продукту та його реалізація на таких сайтах як: E-bay, Etsy, Facebook та Instagram. Сприяння розвитку інклюзивного мистецтва на національному рівні, з обов'язковим моніторингом та результативністю. Поліпшити сприйняття соціумом людей з інвалідністю та привернути увагу всіх верст населення до інклюзивного мистецтва і разом подолати прибуткову кризу у цьому сегменті. Резюме проекту: Головною метою фестивалю унікальних ідей «STA☆RT», є надання кваліфікованої допомоги у розвитку творчих здібностей дітей та молоді з інвалідністю Київської області. Більшість дорослого населення, дітей та молоді з інвалідністю не володіють інформацією про новітні методи і технології, які можуть допомогти перетворити хобі на бізнес проект, завдяки якому можна себе реалізувати у соціумі незважаючи на перешкоди. Проектом передбачено залучення спікерів з онлайн маркетингу, топових відеоблогерів та майстрів мистецтвознавства для проведення творчих лабораторій та масових заходів з учасниками фестивалю та батьками, які виховують дітей з інвалідність. Інклюзивність проекту: Даний фестиваль відкриє нові перспективи перед людьми з інвалідністю, дозволить здобути нові знання, удосконалити вже надбані навички та знайти нових друзів. Це велика мотивація не зупинятися напів дороги, а довести справу до кінця і як результат влаштувати публічний показ своїх робіт, куди будуть запрошені ЗМІ, митці з різних сфер, чиновники та люди, які люблять мистецтво. І як наслідок активне розповсюдження культурного продукту в соціальних мережах та впевненість у собі і у завтрашньому дні. Фестиваль унікальних ідей "START"- це перш за все шанс на новий подих у творчості, це майданчик для демонстрації своїх талантів як музичних так і мистецьких. Це вміння показати себе і гідно розрекламувати свою продукцію, а також отримати підтримку однодумців та професіоналів
18.
ID: 3INC11-5014
Назва проекту: Третій Всеукраїнський відкритий театральний фестиваль дитячих та юнацьких колективів «Казки України»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 576365.17
Запитувана сума від УКФ: 576365.17
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ФОРУМ-АРТ»
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Бердянськ, Бердянськ Запорізької області,
Опис проекту: Показ вистав, обговорення з керівниками колективів, лекції та майстерні розвивають театральне мистцетво дітей і юнацтва, включають аматорську творчість у загальний процес. Критерій відбору – художній, отож колективи, в яких є діти з інвалідністю і без неї отримують рівні творчі права й можливості виступити перед журі та глядачами й одержати фахову оцінку роботи. Це заохочує керівників колективів працювати з дітьми з інвалідністю і не боятися показувати вистави за їх участю. Вимоги фестивалю заохочують місцеве самоврядуввання вирішувати проблему доступності міста. Казка – джерело сенсів та архетипів – переосмислюється, розвивається. Триденний показ вистав сприяє збільшенню глядацького попиту на театр у Бердянську, розвитку культури, туристичної привабливості регіону.
19.
ID: 3INC11-5365
Назва проекту: Всеукраїнський фестиваль «Співочі руки»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 247440.50
Запитувана сума від УКФ: 247440.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» Запорізької обласної ради
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Запоріжжя,
Опис проекту: «Співочі руки» - всеукраїнський фестиваль, присвячений Міжнародному дню жестової мови. Реалізація проекту із залученням юних виконавців з порушеннями слуху з різних куточків України – крок до створення відкритого мистецького простору. Проект сприятиме розвитку гармонійного та толерантного суспільства в інтересах не лише громади індустріального міста Запоріжжя, а й України. Захід забезпечить реалізацію права громадян на свободу творчості. Фестиваль – це майданчик для спілкування творчих особистостей, обміну думками, ідеями, а також розвитку дітей та молоді з порушеннями слуху й іншими особливостями розвитку.
20.
ID: 3INC11-5747
Назва проекту: Культурно-мистецький проект «Радість творчості - душа»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 100000
Запитувана сума від УКФ: 100000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Осіб з інвалідністю "Довіра"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: смт. Маневичі, Волинська обл.,
Опис проекту: Культурно-мистецький проект «Радість творчості - душа» – має на меті проведення просвітницької компанії та створення мистецького заходу , учасниками якого будуть талановиті люди з інвалідністю. Упродовж строку реалізації проекту передбачається здійснити наступні культурно-мистецькі заходи: - Дводенний Всеукраїнський фестиваль творчості людей з інвалідністю «Радість творчості - душа»; - Проведення майстер - класів та виставки декоративно – прикладного мистецтва; - Виготовлення відеоролику про талановитих людей з інвалідністю та фотозйомка, проведення просвітницької компанії
21.
ID: 3INC11-5929
Назва проекту: Міжнародний художній симпозіум-пленер осіб з інвалідністю «Мистецтво без обмежень»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 997277
Запитувана сума від УКФ: 985002
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Уманське міське товариство дружби із зарубіжними країнами
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Місто Умань,
Опис проекту: Формування іміджу міста Умань як культурно-освітнього, соціального, туристичного, для всіх без обмежень, шляхом висвітлення його краси через засоби образотворчого мистецтва; запрошення до реалізації проекту художників з інвалідністю із поріднених міст-побратимів, що дасть можливість підвищити рівень їх майстерності за сприяння визнаних майстрів-художників та за участі студентів-волонтерів; створення умов для реалізації їх власної творчості, забезпечення послугами з комплексної соціальної реабілітації відповідно до індивідуальних потреб, соціальної адаптації та інтеграції в нові культурні спільноти; висвітлення мистецької події в засобах масової інформації, представлення творчої роботи художників з інвалідністю – учасників проекту під час мистецьких виставок та у друкованому виданні.
22.
ID: 3INC11-5956
Назва проекту: Український Інклюзивний Хор та Оркестр
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 998917.50
Запитувана сума від УКФ: 998917.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "ФОНД ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ" (БФ "ФОНД ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ")
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Одеса, Україна,
Опис проекту: Проект Ukrainian Inclusive Choir & Orchestra полягає у створенні професійного музичного колективу, учасниками якого стануть професійні співаки та оркестранти з інвалідністю та без неї з різних регіонів України. Під час реалізації проекту буде створено концертну програму, яку буде представлено силами колективу на одній з професійних сцен м. Одеси. Очолювати колектив та керувати музичною частиною проекту будуть українська дириґентка Маргарита Гринивецька та хормейстер Валерій Регрут. Завдяки високому професійному рівню створеного колективу, він представлятиме музичну культуру на найвищому рівні як всередині України, так і за її межами, та у майбутньому може бути залучений до участі у різноманітних мистецьких та соціальних проектах.
23.
ID: 3INC11-5958
Назва проекту: Інклюзивний показ мод
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 852140.00
Запитувана сума від УКФ: 852140.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Одеський Тиждень Моди»
Культурний сектор: Дизайн та мода
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Inclusive Fashion Show – це інклюзивний модний показ за участю людей з обмеженими можливостями, який проходить під гаслом «I am Inclusive».
24.
ID: 3INC11-6242
Назва проекту: Інклюзивний мистецький табір “Простір дії”
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 986673.00
Запитувана сума від УКФ: 986673.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний фонд "Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом""
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: Мета проекту – створити сприятливі умови для соціалізації дітей/ молодих людей з інвалідністю з м. Луцька і та 3 областей (Волинської, Львівської та Київської) шляхом розширення їм доступу до культурних ресурсів та культурного розвитку через участь у інклюзивному мистецькому таборі. Результатом реалізації нашого проекту є створення унікального культурного продукту – он-лайн платформи, яка міститиме сценарії інклюзивних мистецьких перфрмансів і буде результатом творчої та інтелектуальної діяльності учасників тренінгу по впровадженню інклюзії в культурній галузі.
25.
ID: 3INC11-6379
Назва проекту: Тихе мистецтво
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 130000.00
Запитувана сума від УКФ: 130000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний заклад "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Полтава,
Опис проекту: Мета проекту - соціалізація людей з вадами слуху шляхом залучення до мистецтва, а саме до вивчення різноманітних живописних технік, які допоможуть розкрити творчий потенціал. Результат – виставка творчих робіт учасників.
26.
ID: 3INC11-6508
Назва проекту: КОЛО - БО - РАЦІО!
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 620640
Запитувана сума від УКФ: 620640
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМЕНІ ІВАНА
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: місто Івано-Франківськ, Івано-Франківська область,
Опис проекту: Створення нового імерсивного мюзиклу (музична вистава, сайт-специфік), який передбачає творчу реалізацію і співпрацю людей з інвалідністю та професійних митців. Вистава приверне увагу до потреб людей з інвалідністю, розвінчає негативні стереотипи та міфи. Професійна команда допоможе акторам з інвалідністю набути знань і навичок з сценічних виступів та разом створити мюзикл для родинного перегляду. Під час підготовки до вистави буде проведена супровідна освітня програма, присвячена сучасному життю людей з інвалідністю. Мюзикл увійде до репертуару театру, матиме гастролі та братиме участь у фестивалях. Таким чином будуть поширюватися знання про можливості і потреби людей з інвалідністю брати активну участь у культурному житті.
27.
ID: 3INC11-6580
Назва проекту: Майбутнє без меж
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 494562
Запитувана сума від УКФ: 494562
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець ПЕТРЕНКО Ірина Вікторівна
Культурний сектор: Дизайн та мода
Міста реалізації: Київ та Київська область,
Опис проекту: Допомогти дітям з вадами слуху, які мріють стати дизайнерами одягум, здійснити їх мрію, а саме створити колекцію та презентувати її професійному середовищу в рамках міжнародних конкурсів та національних показів мод. В результаті реалізації проекту група дітей з вадами слуху та інвалідністю професійно навчаться кравецькій майстерності та дизайну, отримають досвід участі у конкурсах моди, показах та культурно-мистецьких проектах. Отримють визнання у професійному середовищі і рекомендації для подальшого розвитку, стануть прикладом для інших митців з інвалідністю як досягати успіху. Ці діти разом с професійними викладачами пройдуть шлях від перших дизайнерських ескізів до втілення у виробах та презентаціях готових колекцій широкому загалу.
28.
ID: 3INC11-6746
Назва проекту: Створення композицій по методу правопівкульного моделювання, та вироблення короткометражного відео про це створення
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 387740.00
Запитувана сума від УКФ: 387840.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: "КИЇВСЬКА МІСЬКА АСОЦІАЦІЯ "СІМ'Я УСПІХУ
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Україна м.Київ,
Опис проекту: 1. Створення композиції використовуючи разом різні конструктори, фігурки людей, фігурки казкових персонажів, моделі транспорту, інші підручні матеріали з додаванням спец ефектів, використовуючи набори для опитів. Створення композиції поділяється на частини. Кожна частина окремо записується на відео. 2. Монтаж записаних частин в сюжетну лінію. 3. Створюємо назву композиції, створюємо твір-легенду до змонтованого відео. 4.Розміщуємо відео на Facebook. youtub
29.
ID: 3INC11-6833
Назва проекту: МИ В ЕФІРІ
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 979045.00
Запитувана сума від УКФ: 979045.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо "Веселка ТВ"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ. Також проект буде презентовано в Тернополі, Харкові, Сумах, Полтаві,
Опис проекту: «МИ В ЕФІРІ» – сучасний інноваційний культурний проект у сфері інклюзивного аудіовізуального мистецтва. Уперше в Україні буде створено цикл дитячих пізнавальних культурно-мистецьких телепрограм із перекладом на жестову мову, безпосередніми учасниками яких є діти-митці з інвалідністю віком від 6 до 17 років, що виступатимуть у ролі телеведучих. Проект одночасно спрямований на розвиток творчого потенціалу дітей-митців з інвалідністю, їх активне залучення до культурно-мистецького життя в країні та промоцію інклюзивного мистецтва в українському суспільстві. Вільний доступ до результатів проекту забезпечуватиметься засобами медійного простору (телебачення, ЗМІ, мережа Інтернет). Проект буде презентовано в Києві та 4 регіонах України. Він стане в пригоді не тільки дітям з інвалідністю, а й широкому загалу.
30.
ID: 3INC11-7015
Назва проекту: «Спогади лягли на сторінки. Микола Мачківський та його життя»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 137000.00
Запитувана сума від УКФ: 137000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад культури "Хмельницький обласний літературний музей"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: м. Хмельницький, м. Хмельницький,
Опис проекту: Микола Мачківський – має інвалідність з дитинства. Але це не завадило йому вести насичене, цікаве, творче життя. Він зберігає в пам’яті багато подій, особливо з літературного життя в Україні та за її межами, зустрічався з відомими людьми, відвідував цікаві місця. Спогади про ці події, зустрічі Микола Мачківський переніс на папір. Так готується книга спогадів «Древо триєдине». Мета нашого проекту – видати спогади Миколи Мачківського, щоб поділитися з якнайбільшою кількістю людей тією безцінною інформацією, якою він володіє. Ця книга має довести, що незважаючи на особливі умови життя, людина може рухатися вперед, розвиватися, добиватися високих цілей, вести насичене життя.
31.
ID: 3INC11-7043
Назва проекту: "Сила духу"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 569728.20
Запитувана сума від УКФ: 569728.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Вихід Є!"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Україна, Полтавська область, м. Полтава,
Опис проекту: Розвиток інклюзивного мистецтва на Полтавщині шляхом відродження діяльності молодіжного аматорського театру «Анастасіс» та створення ними якісного інноваційного культурного продукту для популяризації серед учнів, вчителів та шкільних психологів принципів недискримінації, толерантності та профілактики буллінгу по відношенню до осіб з інвалідністю.
32.
ID: 3INC11-7129
Назва проекту: Ми бачимо серцем і змінюємо світ
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 436580.00
Запитувана сума від УКФ: 436580.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Черкаська обласна організація "Громадська організація людей з обмеженими можливостями "День"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: м. Черкаси,
Опис проекту: Наявність інвалідності не повинна бути причиною нерівності та ізоляції від суспільства. Олександр Іванович Прилуцький – український поет, прозаїк, дитячий письменник, публіцист – людина з інвалідністю І групи по зору (незрячий). У книзі автор використовує оригінальний стиль викладення історії України для підлітків у вигляді пригод, що дає змогу юним читачам пірнути у вир мандрів та пізнати історію нашої держави. Книгу зможуть читати люди різних категорій, як слабозорі, так читачі різних ноозологій. Видання буде не лише плоскошрифтове, але й адаптоване для прочитання на електронному носії. «Золотий вершник» Олександра Прилуцького - це культурний, творчий та інтелектуальний продукт, що сприяє розвитку інклюзії в культурній галузі.
33.
ID: 3INC11-7135
Назва проекту: Цикл мотиваційних тренінгів «Незламні духом»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 988499
Запитувана сума від УКФ: 988499
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: «КОМПАНІЯ «ІВЕНТВАВІЛОН»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Львів, Івано-Франківськ, Вінниця, Одеса, Дніпро, Кривий Ріг, Київ,
Опис проекту: Метою проведення тренінгів є популяризація інклюзивного мистецтва та надання практичних рекомендацій щодо покращення доступу людей з інвалідністю до об’єктів культури та історичної спадщини, які ґрунтуються на всесвітньому досвіді. Головний спікер тренінгів – Микола Подрезан (інвалід-візочник), який багато років мужньо бореться за створення «безбар’єрного» середовища в Україні. Тренінги планується провести у 7 містах України та розмістити цикл відеороликів, створених за результатами проведення тренінгів, на інтернетресурсах. Тренінги складаються з двох блоків: 1-й блок присвячений питанню «безбар’єрного» середовища в Україні; 2-й блок присвячений промоції інклюзивного мистецтва в країні, проводиться за участі запрошених митців з інвалідністю. На заключному тренінгу в Києві – презентація фото-виставки «Незламні духом».
34.
ID: 3INC11-7252
Назва проекту: Калейдоскоп інклюзивних талантів
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 850000
Запитувана сума від УКФ: 850000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація «Запорізький благодійний фонд «Єврейський Общинний центр «Мазаль Тов»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Запоріжжя, м. Приморськ, с. Геленджик,
Опис проекту: Суть проекту: 40 людей з інвалідністю клубу “Рівні Можливості” за підтримки та участі фахівців, волонтерів та партнерів створять культурно-мистецький проект, що презентує таланти митців з інвалідністю - учасників та авторів справжніх мистецьких творів на базі інклюзивного Арт-простору та під час підсумкового демонстраційного івенту. В рамках проекту митці з інвалідністю проведуть серію творчих зустрічей, майстер-класів, семінарів, на базі інклюзивного творчого Арт-простору, який було створено у 2019 році в рамках проекту “Інклюзивний марафон “Творчість без обмежень”, за підтримки УКФ, та створять: 1- творчі роботи та навчальні відеоуроки з їх виготовлення, які презентують під час завершального круглого столу; 2- авторське фешн вбрання для моделей з інвалідністю, яке презентують на інклюзивному демонстраційному показі під час заключного івенту.
35.
ID: 3INC11-7300
Назва проекту: Життя продовжується
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 362650.00
Запитувана сума від УКФ: 362650.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Бондарець Надія Леонідівна
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Проект "Життя продовжується" - це звукозапис музичного альбому творчості виконавців із онкологічними захворюваннями. Мета: донести до суспільства думку, що творчість наповнює людей з різним станом здоров'я, а творчість онкохворих заслуговує уваги, адже музична творчість не має статі, віку і стандартів для стану здоров'я. З Інтернету чи радіостанцій має право лунати музика виконання різних категорій суспільства. Результати: альбом із 10 композицій, виконавцями якого стануть артисти із онкологічними захворюваннями записаний у професійній студії, зведений та змастерінгований буде запропонований у ротацію на FM-радіо, інтернет-радіо, для поширення лейблом та в соціальних мережах.
36.
ID: 3INC21-0256
Назва проекту: Школа для батьків "Запрошуємо до розмови"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 131600
Запитувана сума від УКФ: 131600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Виконавчий комітет Сумської міської ради
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Сумська область, місто Суми,
Опис проекту: Відсутність системи своєчасної діагностики на державному рівні та ранніх програм допомоги дітям з порушенням ментального розвитку призводить до високого рівня інвалідизації таких дітей. Як наслідок - вони не пристосовані до самостійного життя в суспільстві, ставляться споживацьки до своїх батьків, не розкривають власні здібності в повній мірі. Запровадження в дію курсу “Школа для батьків “Запрошуємо до розмови” дасть змогу мотивувати батьків до активного життя, реалізувати їх внутрішні можливості, подолати емоційну кризу завдяки ознайомленню з досвідом інших родин, які мають дітей з особливими потребами.
37.
ID: 3INC21-0283
Назва проекту: «Мистецькі Ангели»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499980
Запитувана сума від УКФ: 499980
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «МОЛОДІЖНА ОРГАНІЗАЦІЯ ІНВАЛІДІВ, ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ (АТО) «СТРУНИ СЕРЦЯ»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: місто Кременчук Полтавська область,
Опис проекту: «Мистецькі Ангели» є інклюзивним культурним продуктом, в якому мистецькі практики є методом соціальної адаптації людей з інвалідністю шляхом застосування арт-терапії, анімалотерапії в соціальній, фізичній та психологічній реабілітації. “Мистецькі ангели” націлені на розвиток особистості для формування ідей, соціальних проектів, співпраці громадських організацій. Продукт гуртує творчих людей з особливими потребами, адже можна вільно збиратись під дахом, де можна робити презентації книжок, фотопроекти, мистецькі проекти, для поетів- зробити творчій вечір, для художників - виставку картин. В рамках проекту проходять арт-терапевтичні (живопис та музика) та анімало-терапевтичні сесії та сприяють творчості особам з інвалідністю, що задіяні в творчому процесі.
38.
ID: 3INC21-0482
Назва проекту: Музична вистава для дітей з синдромом Дауна "Як ноти пісеньку складали"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 362345
Запитувана сума від УКФ: 362345
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради Львівський академічний обласний театр ляльок
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Вперше в Україні буде створений спеціальний мюзикл для дітей з особливостями розвитку та сприйняття (а саме для дітей з синдромом Дауна). Інтерактивна вистава буде створена спільно з педагогами-дифектологами та психологами організації “Даун-синдром”. Вистава передбачена передусім для дітей з синдромом , а також для інклюзивної аудиторії, батьків та оточення. Основна ціль - навчити дітей з особливостями розвитку та сприйняття основам музики, пояснити як звуки складаються разом утворюючи мелодію, що таке “мажор” та “мінор”, а також допомогти зрозуміти, що таке “тривалість звучання нот”. Ще одна наша мета довести дорослим та інклюзивній аудиторії, що діти з особливостями розвитку та сприйняття так само здатні навчатись, на рівні з іншими, просто потребують нових методів подачі інформації: через гру, залучення до дії вистави та постійного повторення вивченого з поступовим ускладненням.
39.
ID: 3INC21-0711
Назва проекту: Одна з нас
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 467442.00
Запитувана сума від УКФ: 467442.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Мале приватне підприємство "БУКРЕК"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Чернівці, Київ, Старобільськ, Львів, Франкфурт-на-Майні (Німеччина), Сучава (Румунія),
Опис проекту: «Одна з нас» – унікальне видання, де зібрані історії жінок, що творять інклюзивний культурний простір України. Його авторка впродовж 16 років живе з інвалідністю, тому відчуває потребу розповісти й свою історію. Існує стереотип, що людина з інвалідністю має обмежені можливості. Видання містить 50 історій жінок, які його спростовують. Інклюзивна складова забезпечує також адаптацію Проєкту для людей з вадами зору: матеріали книги записані у аудіоформаті. Видання заповнить потребу в такій літературі, долати стереотипи стосовно жінок з інвалідністю – багатьох надихне, підтримає, стане прикладом, моральним орієнтиром, виведе на рівень помітності жіночий досвід. Книгу буде безкоштовно передано бібліотекам і громадським організаціям, які імплементують інклюзію в життя українського суспільства.
40.
ID: 3INC21-0740
Назва проекту: Радіовистава "Паперові солдати"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 216500
Запитувана сума від УКФ: 216500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Гамазин"
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: "Створення радіовистави за книжкою братів Капранових "Паперові солдати" про Ніла Хасевича, людину з інвалідністю, яка воювала в УПА за незалежність України"
41.
ID: 3INC21-0922
Назва проекту: Пінзель. Тактильна експозиція
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 492723
Запитувана сума від УКФ: 492723
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «17»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Створити в музеї Пінзеля тактильну експозицію з 9 друків скульптур Майстра, провести навчання для працівників ЛНГМ з взаємодії з незрячими та слабозрячими відвідувачами, представити результати проекту музейним працівникам міста та ЗМІ. Мета проекту: Створити на базі музею Пінзеля доступне середовище для незрячих та слабозрячих людей; перетворити музей на місце діалогу для усіх груп відвідувачів закладу; стати основою для подальшої перекспозицї в музеї на принципах доступності; викорінити стереотип, що людям з інвалідністю, зокрема з вадами зору не буде цікаво в музеях, і тим самим привернути увагу громадськості та професійного музейного середовища Львова до важливості імплементації інклюзивних програм в своїх закладах;
42.
ID: 3INC21-1049-2
Назва проекту: «Разом за синім птахом» : інклюзивна вистава
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 491463.16
Запитувана сума від УКФ: 491463.6
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Департамент культури і туризму Запорізької міської ради
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м.Запоріжжя,
Опис проекту: Проєктом передбачається постановка вистави за участі дітей без психофізичних обмежень і дітей з особливими освітніми потребами (далі – ООП). Мета проєкту – продемонструвати широкому загалу творчий потенціал дітей з ООП, розвинути їх творчі здібності, сформувати у школярів толерантне ставлення до однолітків з ООП. Результатами проєкту стануть: - 5 показів інклюзивної вистави; - розвиток психофізичного апарату дітей з ООП, розширення їх можливостей соціалізації; - формування високих людських якостей у дітей без фізичних обмежень та підвищення самооцінки дітей з ООП; - ствердження у суспільстві думки про рівні можливості всіх людей і, відповідно, формування толерантного ставлення до дітей з ООП.
43.
ID: 3INC21-1302
Назва проекту: ПОНАД МІСТОМ - ІНКЛЮЗИВНИЙ ТУРИЗМ
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 500000.00
Запитувана сума від УКФ: 500000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Міжнародна Благодійна Організація “Німецько-Українська Партнерська Мережа”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Завдяки проекту Понад Містом у Харкові з'явиться мініатюрна копія району міста Харків, яка обговорюється як пішохідна та частини кварталів навколо у вигляді металевого монументу зі шрифтом Брайля. Проект спрямований на підвищення туристичної привабливості Харкова, доступністі та інтерактивністі міста для дітей, харків’ян, осіб з особливими потребами і має посилити діалог щодо збереження архітектурних пам’яток та розвитку доступності міста.
44.
ID: 3INC21-1326
Назва проекту: «Ранкова книготерапія»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499922.30
Запитувана сума від УКФ: 499922.30
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю Видавництво «Ранок»
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Полтава, Черкаси, Дніпро, Миколаїв, Київ, Львів,
Опис проекту: Цикл книжково-терапевтичних заходів для дітей з онкологічними захворюваннями, котрі проходять стаціонарне лікування в спеціалізованих медичних закладах України. Проект передбачає зустрічі дітей із дитячими письменниками, презентації нових дитячих книжок від видавництва дитячої літератури «Ранок», залучення дітей до інтерактивних мініспектаклів за мотивами книжок, що презентуються, проведення майстер-класів із виготовлення персональних іграшок-героїв книжок, про які йшла мова під час презентацій та малювання. У мініспектаклях ролі книжкових героїв виконуватимуть «лікарняні клоуни». Передбачається дві окремі програми для двох вікових груп: від 3 до 9 років, від 10 до 17 років. Крім того, «лікарняні клоуни» допомагатимуть дітям створювати власні іграшки та малюнки. В кінці програми кожна дитина отримає в подарунок нове видання, що було презентоване. Заходи відбуватимуться в 10 медичних закладах, в 6 містах України. Крім того, у медичних закладах, на базі ігрових кімнат, створених партнерами проекту - Благодійним фондом «Таблеточки», будуть започатковані «Лабораторії книготерапії», до яких надійде перелік нових, цікавих дитячих книжок та інтерактивних ігор, виготовлених видавництвом «Ранок». Лабораторії розташовуватимуться в кожному медичному закладі.
45.
ID: 3INC21-1623
Назва проекту: "Майстерня можливостей "Ми разом!"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 497480.00
Запитувана сума від УКФ: 497480.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний дитячий фонд "Подаруй дитині світ"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Черкаси,
Опис проекту: Створення творчої майстерні для надання психологічної підтримки та адаптації у лікуанні пацієнтів Черкаського обласного Центру дитячої онкогематології (при КНП «Черкаський обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради») шляхом проведення занять з арт-терапії, казко-терапії, музико-терапії та іпотерапії. Допомога онкохворим дітям пройти через випробування під час лікування онкологічної хвороби не поодинці, а отримуючи кваліфіковану психологічну допомогу і людську підтримку. Навіть у найскладнішій і болючій життєвій ситуації важливо знати і відчувати, що ти не один! Заплановано проведення 20 занять з арт-терапії, 20 занять з музико-терапії, 20 занять з казко-терапії та 20 занять з іпотерапії для близько 150 пацієнтів обласного Центру дитячої онкології та гематології.
46.
ID: 3INC21-1964
Назва проекту: Інтерактивна збірка-розмальовка українських народних казок із шрифтом Брайля та звуком
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 498225.00
Запитувана сума від УКФ: 498225.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ "Фастбінд Україна"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Київ, Київська область, Великі інклюзивно-ресурсні центри у всіх областях України,
Опис проекту: Проект “Інтерактивна розмальовка-збірка народних казок із шрифтом Брайля та звуком” має на меті є створення інноваційної книги для інклюзивних груп населення, а саме людей із вадами зору ( із частковим зором або сліпих людей). Результати: Створення 500 примірників книг Розсилка книг по Інклюзивно-ресурсним центрам м. Києва і києвськох області, благодійним фондам (“Таблеточкі”, UNISEF) управліннях освіти( а вони розповсюдять у школи, дитячі садочки, дитячі будинку, тощо). Презентація книги в управліннях освіти м. Києва.
47.
ID: 3INC21-2005
Назва проекту: Історія на дотик: Чигиринська фортеця
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 399112
Запитувана сума від УКФ: 399112
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний фонд соціального розвитку Національного історико-культурного заповідника «Чигирин»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Місто Чигирин, Черкаська область,
Опис проекту: Проєкт «Історія на дотик: Чигиринська фортеця» передбачає створення умов для безбар’єрного доступу до пам’яток Чигиринщини для людей з порушеннями зору. Для цього планується виготовити перший на Чигиринщині адаптований для незрячих та слабозорих об’єкт, що презентує історико-культурну спадщину краю - бронзовий макет (тактильна модель) Чигиринської фортеці 1678 р. Макет, розміром 70 Х 140 см (масштаб 1:250), із текстом-підписом в універсальному дизайні та QR-кодом, передбачено встановити на Замковій горі в Чигирині на підставці з каменю на спеціально облаштованій території. Відвідувачі матимуть змогу ознайомитись із зовнішнім виглядом Чигиринської фортеці XVII ст. через відтворення її на макеті.
48.
ID: 3INC21-2052
Назва проекту: Інклюзивний музей в Острозькому замку
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 493034.00
Запитувана сума від УКФ: 493034.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад «Державний історико-культурний заповідник м. Острога»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Острог,
Опис проекту: Проєкт покликаний продемонструвати багатогранність розвитку українського мистецтва та сформувати розуміння процес розвитку української культури для людей з інвалідністю в Острозькому замку. Через посилення існуючого аудігіду в музеї (англійською, польською та тифлокоментар українською), створення тактильних копій експонатів, путівника музеєм для незрячих, путівника для слабозорих, путівника з адаптованим текстом для людей з порушеннями слуху українською. Проведення форуму “Інклюзивний музейний простір” для презентації результатів.
49.
ID: 3INC21-2205
Назва проекту: Шкільна бібліотека шрифтом Брайля. Видання комплекту книг.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499345
Запитувана сума від УКФ: 499345
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ «Бібколектор»
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: місто Харків, Україна,
Опис проекту: Планується відібрати, адаптувати , підготувати та видати комплект книг серії Шкільна бібліотека шрифтом Брайля
50.
ID: 3INC21-2205-3
Назва проекту: Найкращі взірці сучасної та класичної літератури для слабозорих. Видання комплекту книг
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 449907
Запитувана сума від УКФ: 449907
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ «Бібколектор»
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: місто Харків, Україна,
Опис проекту: Планується відібрати, підготувати та видати комплект книг для слабозорих людей, щоб вони мали можливість долучитися до читання без обмежень у виборі книг
51.
ID: 3INC21-2235
Назва проекту: “Дотик Трипілля” (створення інклюзивної експозиції для людей з вадами зору)
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 145930.00
Запитувана сума від УКФ: 145930.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: село Легедзине, Тальнівський район, Черкаська область,
Опис проекту: Розробка та створення експозиції, в межах однієї музейної зали, що допоможе людям з вадами зору ознайомитись із артефактами та мистецтвом трипільської культури. У рамках проекту планується створення копій типових артефактів, що яскраво репрезентують цю археологічну культуру (глиняна пластика, посуд, моделі жител). Важливо відзначити, що всі предмети будуть закріплені відповідним чином, що дасть можливість відвідувачам відчути на доторк їх форму, орнамент, вагу, тощо. Особливо будуть виділені спеціальні зони з рельєфним орнаментом, яким традиційно трипільці прикрашали свій посуд, житла, тощо. Також завдяки відтвореним знаряддям праці (зернотерка, ткацький верстат, стеки для роботи з глиною) відвідувач зможе спробувати свою вправність у давніх ремеслах.
52.
ID: 3INC21-2325
Назва проекту: Створення інклюзивного простору в музеї - квартирі М.Д Леонтовича "Щедрик - для кожного"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 371100
Запитувана сума від УКФ: 371100
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП РЯПОЛОВ АНАТОЛІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Тульчин,
Опис проекту: У 2019 році в рамках програми «Малі міста – великі враження» в Музеї-квартирі М. Д. Леонтовича відбулися кардинальні зміни. Завдяки проекту «Ревіталізація Музею-квартири в Музей мелодії пісні «Щедрик» шляхом діджиталізації фондів та створення фізичного та віртуального інтерактивно-комунікативних просторів» три експозиційні кімнати музею було оновлено сучасними стендами з QR code та інтерактивними тачпанелями. Цьогорічний проект «Щедрик - для кожного» передбачає створення інклюзивного простору в музеї, шляхом адаптації музею для осіб з особливими потребами.
53.
ID: 3INC21-2593
Назва проекту: PRO Щастя
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 546350
Запитувана сума від УКФ: 488650
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Центр Сучасного Мистецтва «Новая Сцена»
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: м.Харків,
Опис проекту: Інклюзивний проект «PRO Щастя» розвиває соціально-культурну ініціативу «Синій птах. PROщастя». Проект забезпечує доступ інклюзивної аудиторії до новітніх партисипативних мистецьких продуктів, практик у форматі друкованої та аудіо-книги DAISY,видання шрифтом Брайля, інклюзивного додатку-настільної гри; вперше знайомимо аудиторію з міркуваннями PROщастя українських поетів, письменників, художників, залучаємо аудиторію до інтерактивної подорожі до власного щастя. Разом з сімейною п’єсою, новітніми українськими колисковими, створеними в рамках проекту Літературної Партисипації, авторськіми ессе та грою наш унікальний продукт формує інклюзивний інтерактивний посібник PROщастя для вільного простого та щасливого використання в аудиторії будь-якого віку на Уроках PROщастя. Бо ніколи не пізно починати бути щасливим.
54.
ID: 3INC21-2929
Назва проекту: Аспік Україна
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 497480.00
Запитувана сума від УКФ: 497480.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з Обмеженою Відповідальністю "Медіа Інвентор"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Аспік Україна це - VR-програма для аутистів, яка допоможе швидше та ефективніше навчити соціальній адаптації.
55.
ID: 3INC21-3010
Назва проекту: Рідна колисанка
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 497348.06
Запитувана сума від УКФ: 463098
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Вулик ідей"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Київ, Дніпро,
Опис проекту: Головна мета проекту - соціалізація та національна самоідентифікація дітей з інвалідністю в інклюзивному просторі, до якого входять діти з інвалідністю та без інвалідності, а також діти з національних спільнот, через один з найкращих зразків музичної творчості - колисанки, які співають мами своїм діточкам. Проект передбачає запис альбому з колисанками мовами народів, що проживають на території України, проведення циклу занять “Світ в твоїх долонях”, на яких діти дізнаються про культури та традиції цих народів, кожне заняття передбачає арт-терапевтичну складову (прослуховування колисанки та створення малюнку та/або поробки за враженнями від побаченого/почутого). За результатами проведених занять передбачається випуск книжки з текстами колисанок рідною мовою, літературним перекладом українською та ілюстраціями дітей. Окремим, меншим, тиражем ця книжка буде видана шрифтом Брайля.
56.
ID: 3INC21-3018
Назва проекту: Туристичний путівник для осіб з інвалідністю
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499400
Запитувана сума від УКФ: 499400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія Рівне 1"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Рівне та Рівненська область,
Опис проекту: Люди з інвалідністю становлять вагому частку українського суспільства в цілому, і, безумовно, його творчого та інтелектуального потенціалу. Зважаючи на певні особливості таких людей, серед яких проблеми з пересуванням, слухом, зором доступність інформації для них також потребує особливих форм, серед яких: детальний аудіосупровід та візуалізація, сурдопереклад, субтитри.  Метою проекту "Туристична карта для осіб з інвалідністю" є забезпечення необхідних умов для безперешкодної  участі таких людей у  дослідженні історико-культурної спадщини Рівненщини, створення для них можливостей задовольнити мистецькі, туристичні  та інтелектуальні потреби, доступу до надбань культури і мистецтва краю. Цілями проекту є: освітня - підвищити рівень інтелектуального розвитку і ерудованості осіб з інвалідністю, шляхом надання інформації доступності форм;  культурна - підвищити культурний розвиток осіб з інвалідністю та формувати їх постійний  інтерес до дослідження і поваги історико-культурного надбання рідного краю; соціально-просвітницька - розширити   наявні джерела інформації більш сучасними, адаптованими під потреби людей з інвалідністю та соціалізація людей з інвалідністю. Відповідно, найвагомішим результатом проекту  стане доступність забезпечення культурних, естетичних просвітницьких потреб для людей з інвалідністю, що в свою чергу є важливим складовим елементом успішного розвитку всього українського суспільства.  Даний проект націлений розпочати масштабний сегмент роботи щодо оптимізації доступності інформації про культурно-історичні об'єкти Рівненщини, шляхом аудіо-, візуалізації та  сурдоперекладу. 
57.
ID: 3INC21-3153
Назва проекту: Інклюзія і анімація
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499995.00
Запитувана сума від УКФ: 499995.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Видавництво «Українські пропілеї»
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Це проєкт, спрямовани на сприяння інтеграції дітей з інвалідністю в суспільство, використовуючи для цього нові мистецькі форми взаємодії.
58.
ID: 3INC21-3535
Назва проекту: Буквар (1842): видання рельєфно-крапковим шрифтом Брайля у комбінації з плоскодрукованим шрифтом у комплекті з аудіоверсією книжки на електронному носії.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 444318.37
Запитувана сума від УКФ: 444318.35
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Педагогічний музей України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Харків, Краматорськ, Одеса, Коломия,
Опис проекту: Проект являє собою тираж комплектів видання рельєфно-крапковим шрифтом Брайля у комбінації з плоскодрукованим шрифтом музейного предмету «Буквар новим способом уложений для домашньої науки» (Львів, 1842), які складаються з самого видання на паперовому носії та аудіоверсії книжки на електронному носії. Даний проект має на меті ознайомити широку аудиторію, включаючи осіб з тяжкими порушеннями зору, з унікальною книжковою історичною пам’яткою.
59.
ID: 3INC21-3553
Назва проекту: «Аудіодискрипція в Україні: стратегія, методика, практика».
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499830
Запитувана сума від УКФ: 499830
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівський обласний осередок всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ».
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м.Львів,
Опис проекту: Проект покликаний задовільнити спраглі очікування незрячих людей на вільний доступ до нового українського кіно, ввести в обіг орієнтовану на європейський простір єдину термінологію і стратегію інклюзивності українського відеоконтенту. Команда львівських аудіодискрипторів, яка у 2013 р. вперше в Україні застосувала аудіодискрипцію, адаптувавши понад 80 аудіовізуальних творів, є лобістом якісного (!) інклюзивного продукту, створеного за чіткими правилами. У рамках проекту буде опубліковано методичні рекомендації з аудіодискрипції, ініційовано нормативний акт, який регулюватиме виробництво контенту для людей з вадами зору та слуху і визначатиме подальшу стратегію, створено аудіодискрипцію до 5 фільмів. Увесь адаптований контент розміщуватиметься на веб-сайті usi.org.ua.
60.
ID: 3INC21-3553-2
Назва проекту: «Книга, що долає бар’єри».
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499993.00
Запитувана сума від УКФ: 499993.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівський обласний осередок всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ».
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: м.Львів,
Опис проекту: Проект має на меті опублікувати шрифтом Брайля 10 найменувань літературних творів тиражем 100 примірників кожен і розмістити їх у публічних (!) бібліотеках усіх регіонів України. Нові книги матимуть універсальний дизайн – плоский і рельєфно-крапковий шрифт, QR-код з аудіоверсією тексту, рельєфні малюнки, тверду кольорову палітурку. Готовою книгою зможуть скористатися як зрячі, так і незрячі читачі. Нові книги отримають обласні універсальні бібліотеки, інклюзивні та спеціальні школи для дітей з вадами зору, спеціалізована бібліотека УТОС. Електронна версія усіх рельєфно-крапкових книг буде розміщена на сайті usi.org.ua з можливістю роздрукувати готовий текст на брайлівському принтері. Це інновація, яка наразі надається лише львів’янами
61.
ID: 3INC21-3556
Назва проекту: Практичний посібник з організації доступних масових заходів у громадах України "ДоступNO/YES"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 494000
Запитувана сума від УКФ: 494000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “Фестиваль “Файне місто”
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Тернопіль,
Опис проекту: На прикладі доступності на фестивалі “Файне місто” розробити електронний, друкований та відео-посібники з організації доступних масових заходів для організаторів в громадах України. З метою організації більш інклюзивних заходів у громадах України - розповсюдити посібники серед муніципалітетів України. Популяризувати доступність на масових заходах, незалежно від масштабу та юридичної особи, яка їх проводить. Сприяти забезпеченню рівного доступу до культурних ресурсів і рівних можливостей для особистісного розвитку та самореалізації для всіх громадян та спільнот, незалежно від місця проживання.
62.
ID: 3INC21-3564
Назва проекту: Дванадцять Офелій
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 848352
Запитувана сума від УКФ: 463600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація інвалідів "Креавита"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Створення постановки за п’єсою Карідад Свіч “12 Офелій” у співпраці Харківської інклюзивної театральної студії та театру-студії “Арабески”. Вистава буде представлена публіці на сцені Харківського Національного Академічного Театру Опери та Балету ім. М. Лисенка із залученням акторів театру Арабески, акторів інклюзивної театральної студії та хору оперного театру.
63.
ID: 3INC21-3570
Назва проекту: Відчуй себе. Твори.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 303300
Запитувана сума від УКФ: 303300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Відчуй"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект створений для підтримки дітей з порушеннями слуху. Ідея виникла під час проведення майстер-класів театру пантоміми – реакція дітей на цей вид мистецтва була яскравою! В Україні подібного досвіду не було – наша пропозиція є ексклюзивною на цей час. Досвідчені тренери, які є акторами театру пантоміми розробили програму для роботи з цією категорією дітей. Заняття відбуватимуться з мотивацією : фіналом навчання стане концерт на справжній професійній сцені – сценічний звук, світло і участь професійних акторів – кожна дитина відчує себе реалізованою та здатною проявляти свої почуття та комунікувати з оточуючими.
64.
ID: 3INC21-3604
Назва проекту: інклюзивний мистецький проект "Краще Разом"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 495484.38
Запитувана сума від УКФ: 495484.38
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "ШЕЛТЕР ПЛЮС"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Кривий Ріг,
Опис проекту: «Краще Разом» — інклюзивний мистецький проект, який з 2016 року надає молодим людям з інвалідністю доступ до мистецтва, об’єднуючи водночас і громаду. У проекті беруть участь 15 акторів з інвалідністю та 15 без інвалідності. Протягом 2019 року ми мали вдалий досвід гастролей до Маріуполя, Києва та Львову. Мета проекту: розвинути інклюзивні підходи в мистецтві; змінити ставлення суспільства до людей з інвалідністю; змінити ставлення людей з інвалідністю до себе (самоідентифікація, підвищення самооцінки). Результатом проекту стане сформована команда акторів, підготовлений сценарій, за яким буде поставлена вистава. Прем’єра вистави відбудеться у жовтні 2020 року. Окрім вистави, команда проекту планує створити інтерактивну інклюзивну мобільну «екскурсію».
65.
ID: 3INC21-3619
Назва проекту: Доступний театр: аудіоопис вистав для незрячих та слабозорих глядачів
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 293172.00
Запитувана сума від УКФ: 293172.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Покотило Л.І.
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект забезпечує доступ до перформативного та сценічного мистецтва для незрячих та слабозорих глядачів у Київському національному молодому театрі, Київському академічному театрі на Печерську, Київському академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва. У співпраці акторів, режисерів та незрячих і слабозорих учасників проекту буде підготовано аудіопис до 9 різнопланових театральних постановок, проведено 18 інклюзивних показів у супроводі аудіоопису, започатковано проведення екскурсій на дотик за лаштунки театрів. Колективи театрів проаналізують наявні бар’єри, розроблять інформаційні матеріали у доступних форматах, пройдуть інструктаж та розвинуть навички надання послуг незрячим та слабозорим людям, що дозволить підвищити інформаційну доступність театрів та розширити глядацьку аудиторію.
66.
ID: 3INC21-3624
Назва проекту: Казкове мистецтво особливих людей
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 468538.0
Запитувана сума від УКФ: 468538.0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Асоціація економічного, соціального та культурного розвитку "Відродження"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м.Луцьк, Волинська обл.,
Опис проекту: Проект передбачає поглиблення творчих талантів у людей з інвалідністю, щоб мистецтво стало їх професією. Проект інклюзивний: діти з інвалідністю та без неї будуть навчатись разом для діалогу та адаптації в соціумі. Навчання дітей відбудеться по унікальній технології, оскільки одночасно залучається експерт з мистецьких технік та арт-терапевт для психо-емоційної підтримки. Протягом проекту учасники зустрічатимуться з художниками для подолання страхів перед творчим процесом. В фіналі буде опубліковано книгу про життя дітей-інвалідів у вигляді казок з ілюстраціями, створених в проекті та відбудеться урочиста виставка робіт у виставковому залі музею сучасного мистецтва Корсаків. Промоція проекту буде спрямована на приділення уваги до вразливих верств населення.
67.
ID: 3INC21-3628
Назва проекту: Мистецтво без меж, без кордонів.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 364978.78
Запитувана сума від УКФ: 347578.78
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: «Асоціація людей з обмеженими можливостями Семенівської селищної ради (ОТГ)».
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: с. Наріжжя Семенівського району Полтавської області, Семенівка,
Опис проекту: Проєкт направлений на збільшення цікавих інклюзивних продуктів для осіб з інвалідністю, шляхом проведеня Всеукраїньського інклюзивного фестивалю «Рогозів кут». Цей щорічний фестиваль є найбільш масовим інклюзивним заходом на Полтавщині, на якому люди з інвалідністю з 8 регіонів України зможуть продемонструвати свої мистецькі здібності, провести свої місцеві традиційні майстер класи по декоративному мистецтву. Проєкт приверне увагу політичної еліти України до проблем громадян з інвалідністю з метою удосконалення законодавства, безпосереднього залучення до заходів, які мають на меті довести реальність принципу «рівні можливості для всіх». Що в свою чергу сприятиме прискоренню їх інтеграції та соціальної адаптації.
68.
ID: 3INC21-3654
Назва проекту: Класика українського кіно для незрячих та нечуючих людей
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 500000
Запитувана сума від УКФ: 497040
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Львівська академія прав людини"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: уся Україна,
Опис проекту: Мета проекту "Класика українського кіно для незрячих та нечуючих людей" - дати доступ незрячим та нечуючим людям до класики української кінокультури, адаптувавши три фільми звукоописом для незрячи людей та адаптованими субтитрами для нечуючих людей.
69.
ID: 3INC21-3940
Назва проекту: Інклюзивний проект "Нерозділені"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 437000
Запитувана сума від УКФ: 437000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: заклад культури "Київська академічна майстерня театрального мистецтва "Сузір'я"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Реалізувати театральну постановку із залученням інклюзивних аудиторій та видати науково-популярну книгу з проблем формування толерантного ставлення до інклюзивних аудиторій. Результатом стане мистецька постановка в театрі, яка висвітлюватиме проблеми людей з особливими потребами, та видання про сучасне мистецьке осмислення персонажів, які належать до простору інклюзії.
70.
ID: 3INC21-3951
Назва проекту: Інклюзивний ритм
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 498412.00
Запитувана сума від УКФ: 481332.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “АДПРО Україна”
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: міста України,
Опис проекту: На прикладі кількох людей з порушенням слуху, ми хочемо показати, що слабочуючі або нечуючі люди можуть навчитись створювати та «відчувати» музику за допомогою новітніх технологій та комп’ютерних програм. За допомогою спеціального музичного пристрою, (модифікована MIDI-клавіатура та програмне забезпечення), що трансформує звук у візуальний ряд та вібрації, ми навчимо учасників проекту основам створення музичних патернів або ритмічних малюнків. Готові такі частини треків ми інтегруємо до композицій українських виконавців. Тож частини пісні будуть написані учасниками проекту. Реалізуючи такий сміливий проект, ми хочемо показати, що навіть у нечуючих та слабочуючих людей є можливості для творчої реалізації та опанування музичних інструментів.
71.
ID: 3INC21-4825
Назва проекту: Школа жестової мови: почуй культуру.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499880
Запитувана сума від УКФ: 499880
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “Центральне медіа”
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Львів,
Опис проекту: Проект “Почуй культуру” орієнтований підвищити доступність музейних експозицій для осіб з вадами слуху. Проект передбачає розробку та адаптацію жестовою мовою трьох екскурсій постійними експозиціями на базі трьох львівських музеїв. Заплановано навчання представників закладів культури та волонтерів жестової мови для підвищення доступності сприйняття музейної експозиції людьми з вадами слуху шляхом впровадження адаптованих екскурсій. Програма включає курс жестової мови адаптованої до мистецько-культурної тематики, засвоєння з практичним закріпленням екскурсійного матеріалу жестовою мовою та формування відеолекцій освітнього курсу “Почуй культуру”. Реалізація проекту органічно доповнить існуючі програми в сфері культури та музейництва в контексті інклюзивних мистецьких практик.
72.
ID: 3INC21-5124
Назва проекту: Art- терапія з акрилових заливок "Палітра щастя"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 300000
Запитувана сума від УКФ: 300000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ЧЕРНІГІВСЬКА МІСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ТВОРЧИЙ МИСТЕЦЬКИЙ ЦЕНТР "АРТСВІТ"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Чернігів,
Опис проекту: Проект націлений на розвиток креативного та творчого мислення у дітей та підлітків через новий напрямок живопису акрилові заливки (fluide), відкриття виставок в містах-партнерах проекту. Результатом проекту буде створення міжнародного каталогу з картинами молодих художників з інвалідністю.
73.
ID: 3INC21-5201
Назва проекту: Он-лайн бібліотека «ПІЗНАЙ СВІТ ЗВУКАМИ»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499502.20
Запитувана сума від УКФ: 499502.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Заклад об’єднання громадян «Центральна спеціалізована бібліотека для сліпих імені Миколи Островського»
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Громадяни України з порушенням зору та інші громадяни, що не спроможні сприймати друковану інформацію, значно обмежені в доступі до світових накопичень знань (інформації) в зручному для них форматі. Проект «Пізнай світ звуками» покликаний забезпечити доступ до світових знань (інформації) у зручному форматі, шляхом он-лайн бібліотечного обслуговування за допомогою сучасних інноваційних комп’ютерно-інформаційних технологій. На сьогодні ЗОГ «ЦСБС ім.. М. Островського» має понад 80 тисяч зберігань в озвученому форматі. Мета проекту: через створення сайту бібліотеки надати безперешкодний доступ до великого архіву знань особам, що неспроможні сприймати «плоско-друковану» інформацію.
74.
ID: 3INC21-5308
Назва проекту: Інклюзивний сайт Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського. Оновлення та адаптація офіційного веб-сайту музею у відповідності до рекомендацій веб-доступності WCAG 2.1.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 489889.00
Запитувана сума від УКФ: 489889.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Коломия, Івано-Франківська обл.,
Опис проекту: Веб-сайт Національного Музею Гуцульщини створено в 2009 році згідно актуальних на той момент веб-стандартів на засадах модерності та технічної досконалості. Музей першим серед українських музеїв опублікував повний віртуальний тур, оприлюднив оцифровані колекції, що вже тоді надало можливість відвідувати музей онлайн користувачам з обмеженими можливостями. В рамках проекту планується модернізація, доопрацювання та адаптація сайту у відповідності з рекомендаціями WCAG 2.1. Оновлення веб-сайту буде виконано згідно універсальних міжнародних норм інклюзивного дизайну, покликаних забезпечити максимально якісний доступ до веб-контенту користувачам з інвалідністю. Також планується розвинути інклюзивну англомовну версію сайту, що зробить надбання музею ще доступнішими для міжнародної аудиторії незалежно від індивідуальних обмежень.
75.
ID: 3INC21-5597
Назва проекту: Набір «Краса моєї України». Виготовлення м’якої іграшки «Україночка» та намиста із тканини
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 498600
Запитувана сума від УКФ: 498600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Соколова Ірина Василівна
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Харків, Київ, Львів, Одеса, Дніпро,
Опис проекту: В рамках проекту планується випустити 1000 наборів «Краса моєї України» для безкоштовного розповсюдження у школах і спеціалізованих закладах освіти для дітей з особливими освітніми потребами у Києві, Харкові, Дніпрі, Львові, Одесі, провести вебінари та майстер-класи у під час культурних заходів України (таких, як «Форум видавців» у Львові). Проект направлений на те, щоб за допомогою мистецтва долучити нове покоління дітей від 7 років до традицій рідної країни. Навчити їх цінувати своє історичне і культурне минуле, відноситись з повагою до культури і традицій інших народів світу. Розвинути у майбутніх дорослих нестандартне креативне мислення, можливість творчо і системно підходити до вирішення будь яких проблем, вміння долати інтелектуальні і психологічні перешкоди.
76.
ID: 3INC21-5597-2
Назва проекту: Логічні пазли «Український народний побут і традиції» — гра, адаптована для кожного!
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499600
Запитувана сума від УКФ: 499600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Соколова Ірина Василівна
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Харків, Київ, Львів,
Опис проекту: З метою залучення дітей до вивчення витоків й основних атрибутів культури України, в рамках проекту планується створити розвивальну гру «Український народний побут і традиції», яка поєднає традиційне поліграфічне виконання із сучасними ІТ-технологіями. Цей проект дозволить залучити дітей з інвалідністю до соціокультурного життя України, сприятиме їх соціалізації, поглибленню знань щодо української культури й навіть початку своїх творчих пошуків й самореалізації. Презентація ігрових наборів планується в рамках Львівського форуму видавців, у вересні. Після чого наклад гри буде безкоштовно розповсюджений за допомогою ІРЦ. Безкоштовний мобільний додаток буде доступний до завантаження через спеціальні сервіси.
77.
ID: 3INC21-5729
Назва проекту: Моя країна Україна на дотик
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499312.40
Запитувана сума від УКФ: 499312.40
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НОВАТОРФІЛЬМ"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Львів,
Опис проекту: Тифлокоментування 4 серій анімаційного серіалу «Моя країна Україна» та видання 4 частин книжки «Щоденник котячих мандрів» шрифтом Брайля з тактильними ілюстраціями
78.
ID: 3INC21-5749
Назва проекту: Видання та промоція українського перекладу інклюзивних творів для дітей фінської письменниці Туули Пере.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 420000
Запитувана сума від УКФ: 432168
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Видавничий центр "12"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації:
Опис проекту: Видання розповідає про історію родини, в якій народжується молодша дитина з інвалідністю, про її очікування, коротке, але яскраве життя та смерть, про сприйняття цієї історії старшим братом дитини. Мета проекту - сприяння міжкультурному діалогу, використання фінського досвіду поширення ідей толерантності, прав людини, сприйняття людей з інвалідністю серед українського населення через книжкові видання. Результати: переклад з фінської мови на українську трьох творів Туули Пере; видання творів під однією обкладинкою накладом 300 примірників; проведення за участі авторки та видавця презентації на Книжковому арсеналі, зустрічі зі школярами Скандинавської гімназії м. Києва; зустрічі зі студентами-видавцями Київського університету імені Бориса Грінченка; презентаційне відео проекту
79.
ID: 3INC21-5805
Назва проекту: Спадщина яку видно
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499551.80
Запитувана сума від УКФ: 499551.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "МИ-ГРОМАДЯНИ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Проект спрямований на поширення знань з давньої історії України серед дітей із вадами зору, їх соціокультурну реабілітацію через доступні органи чуття, а також створити комфортні умови для відкриття та розвитку їх творчого потенціалу. Проект планується розробити онлайн-платформу та створити сайт, який поєднує інформацію та історичну інформацію про культурну спадщину давньої історії України для задоволення особливих потреб для дітей середнього шкільного віку з вадами зору. Цей проект також надасть можливість для домашнього навчання та освіти для дітей з гуманітарним походженням з будь-якими фізичними чи психологічними потребами.
80.
ID: 3INC21-5843-2
Назва проекту: Адаптивно-соціалізуюча арт-платформа «Світ без обмежень» для дітей дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку з особливими можливостями та їх родин
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 498317.30
Запитувана сума від УКФ: 498317.30
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Полтавська обласна філармонія"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Полтава, Миргород, Полтавська область, Лубни, Полтавська область, Гадяч, Полтавська область,
Опис проекту: Адаптивно-соціалізуюча арт-платформа «Світ без обмежень» для дітей дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку з особливими можливостями та їх родин створена за участі Комунального закладу "Полтавська обласна філармонія" з метою соціалізації осіб з особливими можливостями засобами музичного, образотворчого, та прикладного мистецтва з елементами спеціальних розвиваючих вправ. Заплановано реалізувати низку виїзних мистецьких зустрічей із сім’ями які виховують осіб з інвалідністю, де діти зможуть доторкнутися до синтезу світової музики та сенситивного прикладного мистецтва, зокрема планується створення та реалізація розвиваючої соціалізуючої музичної програми “Казка про маленького Моцарта”, інтерактивно-адаптивних мистецьких вправ за участю тріо бандуристок “Вишиванка” та камерного оркестру ім. Дмитра Ахшарумова та семінару-тренінгу "Музика рівності".
81.
ID: 3INC21-5845
Назва проекту: Дотик на пам'ять
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 247018
Запитувана сума від УКФ: 247018
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний музей Голодомору-геноциду
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мета: доповнення та адаптація музейної програми заходів рішеннями доступності, створення культурного продукту для забезпечення залученості людей незрячих та слабозорих до діалогу та реалізації їхніх прав на комфортне відвідування музею й отримання інформації про Голодомор-геноцид 1932-33 років; оволодіння співробітниками музею навичок роботи з людьми незрячими та з порушеннями зору, створення музейної програми та підвищення рівня обслуговування такої категорії відвідувачів.
82.
ID: 3INC21-6032
Назва проекту: Лікування душі через генетичний код української народної пісні.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 320467.08
Запитувана сума від УКФ: 320467.08
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Барська міська рада
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Вінницька область, місто Бар, місто Вінниця, Вінницька область, Мурованокуриловецький район, село Котюжани,
Опис проекту: Українська пісня – це частина духовного життя народу і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідує за ним від дитинства до старості. Пісня зцілює, пісня зміцнює душевні сили, пісня об’єднує. У народній пісні так багато різноманітних функцій, а однією з найважливіших є лікувальна. Ця функція очевидна на фізіологічному й емоційному рівнях і ще глибшою вона є на рівні духовному. Пісня лікує душу. Проєкт націленний на підняття емоційного духу осіб з обмеженими можливостями. Співи та щире слово стануть прекрасним терапевтичним засобом для осіб з особливим потребами. Народна творчість, корисна і потрібна. Вона підтримує моральних дух, дарує радість, насолоду.
83.
ID: 3INC21-6035
Назва проекту: Гончарна майстерня - інклюзивний культурний продукт для реабілітації осіб з інвалідністю та збереження культурної спадщини
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 450000
Запитувана сума від УКФ: 450000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Всеукраїнська молодіжна громадська організація студентів - інвалідів "Гаудеамус"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Мета - використання гончарного мистецтва як інклюзивного культурного продукту, активне залучення людей з інвалідністю, розвиток потенціалу митців з інвалідністю та промоція гончарного мистецтва в українському суспільстві. Короткострокові результати: залучення людей з інвалідністю до гончарних мистецьких практик та їх соціалізація за допомогою арт-терапії. Довгострокові результати: використання гончарного мистецтва для долучення людей з інвалідністю до культурно-мистецьких практик та подальшого розвитку інклюзивного суспільства в Україні.
84.
ID: 3INC21-6070
Назва проекту: Майстерня для душі
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 208873.08
Запитувана сума від УКФ: 184873.08
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ'Я: ОБ'ЄДНАТИСЬ, ПІДТРИМАТИ ДОПОМОГТИ"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Головним напрямком роботи ГО є надання соціальних послуг реабілітації особам з психічними розладами.Аналіз показав, що арт-терапія ефективна у боротьбі з депресією, апатією, фобіями, агресією. Групові заняття з арт-терапії допомагають підвищити соціальну активність цих людей, сприяють глибшому пізнанню своїх переживань та емоцій, допомагають полегшити або навіть попередити стан загострення хвороби.Метою проекту є виведення арт-терапії як пріоритетного напрямку. Роботи виконані цими людьми, будуть реалізовані шляхом проведення благодійних аукціонів.Арт-терапія безпосередньо впливає на можливість цих людей відновити коло спілкування, структуру дня, готовність до працевлаштування. Проведення благодійних заходів надасть можливість суспільству побачити цих людей з іншої сторони, що сприятиме зменшенню стигматизації та підвищенню толерантності суспільства.
85.
ID: 3INC21-6092
Назва проекту: Емоційний об'єм. Будь ласка, доторкнись!
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 327600
Запитувана сума від УКФ: 327600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Кобилянська Катерина Володимирівна
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект покликаний створити можливість для незрячих людей мати доступ до сприйняття та творення об’ємного мистецтва, досліджуючи власний емоційний інтелект. В рамках проекту буде створено виставку-інсталяцію, проведено циркулярний воркшоп та тактильні екскурсії. Крізь інклюзивну мистецьку складову проект забезпечить: соціальну адаптацію незрячим людям, знайомство з мистецькою спільнотою, інтелектуальний, емоційний та інструментальний доступ до створення арт-об'єктів. Проект підійме та розповсюдить тему існування інклюзивного мистецтва в Україні із загальним охопленням аудиторії - 500000. І залученням до активностей проекту прямої цільової аудиторії - незрячих та слабозрячих людей у кількості 700 осіб. Після завршення проекту передача арт-об'єктів в установи, які активно співпрацюють з незрячими людьми.
86.
ID: 3INC21-6160
Назва проекту: Доступний сайт – доступний музей
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 488314.00
Запитувана сума від УКФ: 488314.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний музей Голодомору-геноциду
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт передбачає адаптацію офіційного сайту Національного музею Голодомору-геноциду відповідно до світових стандартів web-доступності WCAG 2.1 з метою розширення аудиторії сайту та музею завдяки забезпеченню максимального доступу до web-контенту широкого кола людей з інвалідністю, зокрема порушеннями зору, слуху, з ураженням опорно-рухового апарату, ментальними порушеннями, а також літніх людей. До реалізації проєкту планується залучити як експертів людей з різними видами інвалідності. Результатом проєкту має стати забезпечення повноцінного доступу до web-ресурсів та культурно-освітніх програм музею якомога ширшої аудиторії, незалежно від індивідуальних особливостей. Проєкт є складовою інклюзивної програми Музею Голодомору.
87.
ID: 3INC21-6285
Назва проекту: Мистецтво кожному
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499800.00
Запитувана сума від УКФ: 499800.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок імені Марійки Підгірянки
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Івано-Франківськ,
Опис проекту: Проект обумовлює створення вистави за твором Катерини Міхаліцини «Хто росте в саду?» для незрячих та слабозорих дітей. Проект дозволить незрячим та слабозорим дітям, за допомогою звуків, відчути красу природи та познайомитись з мешканцями саду. Театр в подальшому, матиме можливість показувати вистави для незрячих та слабозорих глядачів, що покращить сприйняття театру особливими дітьми нашого регіону.
88.
ID: 3INC21-6302
Назва проекту: Museum for kids
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 184497.08
Запитувана сума від УКФ: 184497.08
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ ІМЕНІ Д.І.ЯВОРНИЦЬКОГО ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Дніпро, пр.Д.Яворницького, 16, ДНІМ ім.Д.Яворницького,
Опис проекту: Метою даного проекту є інклюзія, яка ґрунтується на включенні дітей соціальних груп у середовище дітей, які не мають категорії. Відповідно, результатом даного проекту буде саме взаємодія та взаєморозуміння дітей різних груп та категорій на території музейного простору. Ми не хочемо, щоб відбувалось розмежування між цими дітьми, адже такий поділ доволі сильно впливає на сприйняття світу і суспільства. До всього цього варто віднести й те, що прагнемо змінити думку дітей про те, що музеї нудно та не цікаво. Ще однією задачею даного проекту є відкриття історії для дітей через ігри, інтерактивні зайняття, відкрите спілкування.
89.
ID: 3INC21-6395
Назва проекту: Вироблення тифлокоментарів українською мовою до трьох фільмів для людей з інвалідністю по зору
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 478310.00
Запитувана сума від УКФ: 478310.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Остраков Ігор Анатолійович
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Україна м.Київ,
Опис проекту: Тифлокоментарі допоможуть незрячим людям краще зрозуміти яка саме дія відбувається в фільмі коли актори мовчать. Проект розрахований на створення тифлокоментарів до трьох фільмів. Тифлокоментарі розширюють коло глядачів. Зроблять фільм більш привабливим і зрозумілим для людей з інвалідністю по зору. Сприятимуть інтеграції та соціальній адаптації людей з інвалідністю по зору в суспільстві. Стануть наступним кроком виконання конвенції ООН про захист прав та свобод людей з інвалідністю. Фільми відповідатимуть Європейським стандартам підтримки людей з інвалідністю. Забезпечать функціонування української мови в сфері кінематографу для людей з вадами зору на території України. Сприятиме впровадженню інновацій, цифрових технологій у сфері культури кінематографу.
90.
ID: 3INC21-6402
Назва проекту: Повір в себе. Інклюзивний релакс простір безмежних можливостей.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 387977
Запитувана сума від УКФ: 387977
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національна бібліотека України для дітей
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Київська область,
Опис проекту: Створення комфортного сучасного простору для емоційно-психологічного розвантаження та соціокультурної реабілітації дітей та їх сімей в умовах інклюзії. Надання безкоштовних різноманітних послуг і ресурсів з урахуванням потреб кожної дитини. Діти отримають можливість читати у зручному для себе форматі, творити і навчатися новому, відвідувати майстер класи, творчі лабораторії, вчитись програмувати, грати у виставах. Близько 13 програм для безкоштовного відвідування, 200 нових книжок. Простір дає можливість психологічного розвантаження на психологічних тренінгах. За результатами проекту виданий Альбом з малюнками дітей «Передай добро по колу», виставка художніх робіт «Я відчуваю серцем», залучено 260 користувачів, більше 1000 відвідувачів з числа громади.
91.
ID: 3INC21-6492
Назва проекту: "Почути на дотик"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499551.00
Запитувана сума від УКФ: 499551.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АЙ. ЕР. СІ. КОМПАНІ" (ТОВ"АЙ.ЕР.СІ.КОМПАНІ")
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Наш проект дасть можливість слабозорим та тотально незрячим людям "бачити" зображення без сторонньої допомоги. Завдяки нашому проекту ми зможемо залучити їх до мистецького простору галерей та музеїв. Проект допоможе перетворити музеї, виставки та сайт з проектом на інклюзивний простір, де різні групи населення будуть взаємодіяти незалежно від можливостей. В перспективі проект може перетворитися на нове мистецтво, коли незрячі створюватимуть аудіокартини і власні виставки.
92.
ID: 3INC21-6554
Назва проекту: Кіно для всіх
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 458343.44
Запитувана сума від УКФ: 458343.44
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Київ, м. Харків,
Опис проекту: Створення двох версій (тифлокоментар і адаптовані субтитри) супровідних матеріалів для трьох національних неігрових фільмів допоможе незрячим і людям із вадами слуху розширити доступ до національного культурного продукту. Результатом проекту буде розміщення всіх створених адаптованих матеріалів в доступній для вільного використання формі за допомогою спеціальних додатків, які завантажуються на мобільні пристрої і синхронізують супровідні матеріали з аудіовізуальним контентом. Разом з експертами, ми відібрали три неігрових фільми, які дають змогу продемонструвати культурній спільноті різні практики використання аудіовізуального контенту: культурологічну, освітню, соціально-педагогічну. Популяризація та просування цих практик допоможе реалізувати культурні права і розвивати інклюзивне культурне суспільство.
93.
ID: 3INC21-6650
Назва проекту: Невидимими стежками
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 477309.92
Запитувана сума від УКФ: 477309.92
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Буковинська агенція регіонального розвитку", БАРР
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Чернівці,
Опис проекту: Завданням цього проекту є забезпечення доступу людей з вадами зору до культурного продукту міста шляхом встановлення інклюзивного макету однієї з основних архітектурних пам’яток Чернівців та підготовки екскурсоводів до роботи з людьми із вадами зору. Конструкція буде містити модель театру ім. О.Кобилянської та інформацію шрифтом Брайля про цю культурну пам’ятку.
94.
ID: 3INC21-6683
Назва проекту: Видання інклюзивної книжки-картинки «Нитяне дерево»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 484086.82
Запитувана сума від УКФ: 484086.82
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Леонович Микола Володимирович
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Полтава,
Опис проекту: «Нитяне дерево»: рельєфно-контурна книжка на 24 сторінки зі шрифтом Брайля та звичайним текстом (який також буде тактильним). Ми сфотографуємо вишиті у техніці полтавської гладі ілюстрації та додамо тактильний шар. Книжка розрахована на дітей віком 3–7 років та їхніх батьків. Але передусім ми бачимо її як інструмент для інклюзивного читання. Ми сподіваємося, що книжка допоможе батькам та вчителям говорити про те, як по-різному ми сприймаємо світ. Наклад книжки буде безкоштовно поширено серед прямої цільової аудторії. Також ми віримо, що наш проєкт сприятиме поширенню питомо української культури.
95.
ID: 3INC21-6745
Назва проекту: Дитячі майстерні народних ремесл
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 750000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Доброчинність інвалідам"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Переясла Київська область вулиця літописна,
Опис проекту: Надання рівних можливостей для кожної дитини як для здорової так і для дитини з особливими потребами в спеціально облаштованих дитячих майстернях народних ремесл у місті Переяслав Київської області де діти зможуть безкоштовно навчатися та рівноцінно себе почувати в оточуванні здорових дітей. Це дасть змогу дітям з особливими потребами швидше адаптуватися в суспільному житті.
96.
ID: 3INC21-6847
Назва проекту: «Сонце для всіх однаково світить»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499940
Запитувана сума від УКФ: 499940
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний фонд «Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом»
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Луцьк та Волинська область,
Опис проекту: Проект ґрунтується на напрацюванні практик залучення дітей до творчого та морального виховання через українські пісні та танці, художнє мистецтво. Мета проекту: Розвиток інклюзії в культурній галузі шляхом розширення доступу дітей з інвалідністю до участі в культурній та суспільній діяльності. Очікувані результати. Досягнути вищого рівня соціалізації та адаптованості дітей, які навчаються на інклюзивній формі навчання. Навчити звичайних дітей, вчителів та всіх учасників проекту спілкуватися з дітьми з особливими потребами. Знизити показники вад особистісного розвитку дітей: естетичну нечутливість, тривожність, невпевненість, агресію. Використовувати практичні матеріали для занять з особливими дітьми у гуртках / творчих колективах сфери культури та мистецтв.
97.
ID: 3INC21-6916-2
Назва проекту: Інтерактивна вистава "Рукавичка-2020" Інклюзивної творчої студії "З теплом у серці"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499970
Запитувана сума від УКФ: 499970
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна Організація "Благодійний Фонд "З теплом у серці"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект подає Благодійна оргаізація "Благодійний Фонд "З теплом у серці", яка займається підтримкою дітей та молоді з інвалідністю. Вистава є соціальним проектом, у якому беруть участь діти з інвалідністю. Даний Проект має за мету залучити дітей з фізичними та розумовими вадами до активного соціального життя, надати їм можливість для прояву творчих здібностей, самореалізації. Це можливість спілкування з однолітками, знайти друзів. Така творча діяльнісь є важливою частиною реабілітаційних програм.
98.
ID: 3INC21-6921
Назва проекту: Книга-комікс «Друзі 2.0» Випуск 2.0 для підлітків
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499840.00
Запитувана сума від УКФ: 499840.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Ківі Студіо»
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Киів,
Опис проекту: Книга-комікс «Друзі 2.0» для підлітків Випуск №2 це другий випуск, продовження. першої в Україні книги-комікс, яка присвячена темі інклюзії. «Друзі 2.0» це збірник з п’яти історій про підлітків та їх однолітків з тими чі іншими видами інвалідності. Метою проекту є ще потужніше привернення уваги суспільства загалом та підлітків, в першу чергу, до проблематики інклюзивності, підвищення обізнаності серед підлітків і ореолу їх соціального оточення щодо толерантного, співчутливого відношення до людей з різними особливими потребами. Саме видання коміксу, як доступного і цікавого для підлітків інструменту передачі інформації, слугуватиме досягненню цієї мети. Результатом проекту є якісний український продукт, який вже став досить популярним серед підлітків, які бажать читати ще більше таких історій; якісна промоція; охоплення найкращої аудиторії; підвищення рівня толерантності та обізнанності суспільства в цілому.
99.
ID: 3INC21-6928
Назва проекту: Містерія Гоголя "Вій". Видання для особливих людей
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 239600
Запитувана сума від УКФ: 239600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Снєгур Вікторія Георгіївна
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Цей проект покликаний дати змогу людям з вадами зору долучитися до пізнавання творчого спадку Миколи Гоголя. Твір «Вій» було обрано через яскраву вираженність персонажів та містичне вплетіння фольклору у побутовий сюжет. Видання планується друкувати у вигляді графічного роману (комікс) з використанням сучасних технологій — 3D друк.
100.
ID: 3INC21-7019
Назва проекту: ВідЧуТи
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 420800
Запитувана сума від УКФ: 420800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальна установа "Міський палац культури "Український дім"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м.Маріуполь,
Опис проекту: Мета: Створення рівного доступу до мистецтва у найбільшому палаці культури Маріуполя для осіб з порушенням зору шляхом забезпечення тифлокоментування культурних та мистецьких заходів. Зміст: навчання команди палацу написанню та запису тифлокоментарів, створення тифлокоментарів до спектаклів, інших заходів за допомогою наявного обладнання, закупівля та монтаж обладнання для прослуховування тифлокоментарів. Очікуваний результат: особи з порушенням зору мають можливість цілісного сприйняття інформації під час мистецьких заходів. Реалізовані кроки: запланована 2020 року реконструкція палацу передбачає архітектурну доступність, в тому числі: вільне пересування, обладнання глядацьких місць для осіб, що пересуваються на кріслах колісних, зони з посиленою вібрацією для відчуття звуків особами з порушенням слуху тощо.
101.
ID: 3INC21-7023
Назва проекту: "Інклюзивний оркестр поколінь"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 473879.60
Запитувана сума від УКФ: 473879.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: "Житомирська міська дитяча громадська організація "Все робимо самі"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Житомир, Житомирська область.,
Опис проекту: Мета проекту: Надати можливість людям з інвалідністю і нормотиповим людям розвиватись разом, чтворивши інклюзивний оркестр поколінь; набуття навичок людьми з інвалідністю грі на різноманітних музичних інструмантах; дати можливість людям з інвалідністю опанувати професію музиканта. вивести на професійну сцену людей з інвалідністю будь - якого покоління. навчити суспільство нормотипово сприймати людей з інвалідністю на сцені. Люди з інвалідністю матимуть змогу вчити ноти , а потім композиції, які будуть грати на сцені, показуючи свій талант. Ми прагнемо, щоб світ сприймав людей з інвалідністю, як нормотипових, тому хочемо, що вони розвивались і в культурному просторі, прославляючи нашу країну на міжнародних конкурсах, на світових сценах і так далі.
102.
ID: 3INC21-7069
Назва проекту: Інклюзивна експозиція "Україна на дотик"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 437927.00
Запитувана сума від УКФ: 437927.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "АГЕНЦІЯ РОЗВИТКУ МАЙБУТНЬОГО"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ, Львів,
Опис проекту: За допомогою інноваційних засобів створити тактильну експозицію точних зменшених тривимірних рельєфних моделей 6 пам'яток архітектури України, які розміщені на серії українських купюр номіналом 20, 50, 100, 200, 500 та 1000 грн - Львівський оперний театр, будівля Центральної Ради УНР, Червоний корпус КНУ ім. Т. Шевченка, В'їзна вежа Луцького замка, Києво-Могилянська академія, Будівля Президії Національної академії наук України. Експозицію буде розміщено для вільного ознайомлення незрячими, слабозорими та зрячими людьми в інклюзивному музеї "Третя після опівночі" - центрі культурного діалогу, місці працевлаштування, соціальної адаптації та реалізації культурних потреб незрячих. Експозиція надасть можливість незрячим ознайомитись з відомими пам'ятками культури України на дотик.
103.
ID: 3INC21-7107
Назва проекту: Інтерактивна вистава з елементами сенсорної терапії “Подорож до сонечка”
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 188836.40
Запитувана сума від УКФ: 188836.40
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна, м. Хмельницький,
Опис проекту: Проєкт спрямований на створення сприятливих умов для творчого розвитку, успішної соціальної адаптації користувачів бібліотеки з числа дітей з інвалідністю, порушеннями зору та опорно-рухового апарату.Під час реалізації проєкту буде створена інтерактивна вистава з елементами сенсорної терапії “Подорож до сонечка”. Акторами вистави будуть діти з інвалідністю, порушеннями зору та опорно-рухового апарату. Залучення вказаних категорій дітей до сценічних процесів в доступній арт-формі з використанням елементів сенсорної терапії під час підготовки, показу вистави сприятиме подоланнюкомплексів неповноцінності та їх соціалізації. Покази вистави, широка рекламна кампанія позитивно вплинуть важливі інклюзивні процеси у суспільстві.
104.
ID: 3INC21-7129
Назва проекту: Сучасна інтеграція - твори Т.Г. Шевченка для слабозорих та незрячих дітей.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 304890.00
Запитувана сума від УКФ: 304890.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Черкаська обласна організація "Громадська організація людей з обмеженими можливостями "День"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: м. Черкаси,
Опис проекту: Проект «Сучасна інтеграція – твори Т.Г. Шевченка для слабозорих та незрячих дітей», спрямований на врахування потреб дітей з інклюзіює шляхом підвищення їх участі в культурному житті суспільства, покращення навчального середовища. Слід звернути увагу, що книги для слабозорих дітей, за даними Міністерства соціальної політики і Міністерства освіти та науки України виготовляються в мізерній кількості. Тому проект «Хлюпочуться качаточка» Т. Шевченка є необхідним та потрібним для даних категорій дітей.
105.
ID: 3INC21-7139
Назва проекту: Ясні зорі або Хрестоматія казок народів світу
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 492922
Запитувана сума від УКФ: 492922
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ІСТОРИКО-КУЛЬТУРОЛОГІЧНЕ ТОВАРИСТВО "ОБЕРІГ ЧАСУ"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт «Ясні зорі або Хрестоматія казок народів світу» винятковий інклюзивний культурний продукт, що передбачає створення, видання та безкоштовне розповсюдження збірки (українською, англійською та шрифтом Брайля) та проведення Фестивалю-презентації з залученням громадськості і «лідерів думок» у Києві. Основною метою є створення можливостей для покращення соціалізації дітей з інвалідністю, підвищення якості їхнього життя, включення в життя однолітків, привернення уваги громади до інклюзії та реалізації прав сліпих і слабозорих людей. Результатами ініціативи стануть доступність фольклорної літератури для слабозорих та незрячих дітей, покращення освіченості школярів, розвиток їхніх уявлень про світ та людей, розширення можливостей інкультурації та соціалізації дітей з особливими потребами та ії родин.
106.
ID: 3INC21-7191
Назва проекту: Хортиця Інклюзів
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 433252.16
Запитувана сума від УКФ: 433252.16
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний фонд "Хортиця"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Запоріжжя,
Опис проекту: Проєкт адаптації історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» та його сім експозиційних куренів до потреб людей з особливими потребами. Проєкт «Хортиця Інклюзів» дасть змогу таким людям реалізувати своє право на безперешкодний доступ до культурних благ, та на рівні з усіма отримувати повну і доступну інформацію у виставках комплексу, про історію козацтва та України. Проєкт буде втілений шляхом технічного обладнання самого комплексу «Запорозька Січ» та виставкових куренів, адаптації екскурсії до потреб людей з обмеженими можливостями різних категорій та виданням спеціалізованої літератури на козацьку тематику. Це дасть змогу надати рівний доступ до культурних цінностей всім без обмеження громадянам України та іноземним туристам, всіх категорій та віку.
107.
ID: 3INC21-7311
Назва проекту: Колискові для Олекси
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 495425
Запитувана сума від УКФ: 495425
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадське Об’єднання Галицького району міста Львова «Вірменська – тридцять п’ять»
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт спрямований на зміну ставлення суспільства до дітей із розладами аутичного спектру шляхом створення музичного альбому, який є продовженням проєкту «Колискові для Олекси», у якому візьмуть участь діти з аутизмом та учасники дитячого хору, а також профейсійні музиканти.
108.
ID: 3INC21-7356
Назва проекту: Агенти Інклюзивної Культури
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 569334
Запитувана сума від УКФ: 499334
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «РІПАБЛІК СТРАТІДЖИК КОМ’ЮНІКЕЙШНС»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Агенти Інклюзивної Культури – проект, створений для підвищення культурної інклюзивності в Україні. Мета проекту – сприяти перетворенню культурних інституцій України (музеїв, мистецьких просторів, бібліотек, музичних закладів) у заклади, доступні для якісного відвідування людьми з інвалідністю, а також змінити підходи до створення та забезпечення інклюзивності культурного продукту. У результаті проекту ми створимо мережу Агентів Інклюзивної Культури – закладів культури, волонтерів та лідерів думок, які поширюватимуть цінності інклюзивності та пропонуватимуть допомогу тим, хто потребує. Крім того, ми розробимо методичні рекомендації, які дадуть змогу побудувати або посилити культуру інклюзивності в українських культурних і мистецьких закладах та доступність культурного продукту.
109.
ID: 3INC31-0283
Назва проекту: Інформаційно-практична кампанія інклюзивної резиденції “Ангел анімалз України”
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 499930
Запитувана сума від УКФ: 499930
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «МОЛОДІЖНА ОРГАНІЗАЦІЯ ІНВАЛІДІВ, ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ (АТО) «СТРУНИ СЕРЦЯ»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: місто Кременчук Полтавська область,
Опис проекту: нформаційна-практична кампанія направлена на розвиток і поширення інформації про проект арт-терапевтичної та анімало-терапевтичної реабілітації в інклюзивній резиденції “Ангел анімалз України” Проект поширений популяризувати роботу митців, що працюють для психологічної та соціальної реабілітації та адаптації дітей та військових, ветеранів АТО, осіб з інвалідністю. Через творчі роботи з особами з інвалідністю, як то малювання, співи, танці, програми реабілітації психологічного стану за допомогою собак, коней, бджіл досягається щире підключення і бажання до творчості, значно покращується мотивація до роботи і стан у осіб з інвалідністю. Проект розвиває самі методи реабілітації і через виставки, концерти та семінари, зустрічі розкриває суть новітнього методу реабілітації.
110.
ID: 3INC31-1169
Назва проекту: Всеукраїнський кінопроект «Зрозуміти іншого» для дитячої та підліткової аудиторії
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 489841
Запитувана сума від УКФ: 489841
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “Трафік Філмз”
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Вся теритирія України, зокрема міста Київ, Львів, Одеса, Дніпро, Харків, Херсон, Крикий Ріг (Дніпропетровська обл.), Луцьк, Краматорськ, Слов’янськ (Донецька обл.), Житомир, Івано-Франківськ, Маріуполь, Миколаїв, Полтава, Тернопіль, Хмельницький, Суми, Вінниця та інші.,
Опис проекту: Проект «Зрозуміти іншого» передбачає покази програми з 10 короткометражних фільмів, учасників міжнародних кінофестивалів на тему інклюзивності у суспільстві для дітей віком 7-14 років та обговорення цих фільмів після показів. Проект складається з кінотеатральної та кіноклубної частин. 240 показів у кінотеатрах відбуваються перед сеансами «Чілдрен Кінофесту» у понад 20 містах України, після цього програма буде демонструватися в не менш ніж 200 шкільних кіноклубах по всій країні. Загальна аудиторія проекту складе близько 50 тис. глядачів. Мета проекту – через емпатію до головних героїв стрічок та подальше обговорення побаченного закласти розуміння принципів інклюзивності серед широкого кола юних глядачів.
111.
ID: 3INC31-1250
Назва проекту: «Кольори на дотик» - мистецькі заходи з адаптації людей з вадами зору до візуального мистецтва
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 417237.92
Запитувана сума від УКФ: 417237.92
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Житомирська обласна громадська організація «Житомирська обласна спілка культури та мистецтва інвалідів»
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м. Житомир, м.Дніпро, м.Вінниця, м.Маріуполь,
Опис проекту: Проект спрямований на залучення незрячих людей до візуальних мистецьких акцій. Через слово, музику, емоційні враження донести до людей з інвалідністю ідеї написання художніх творів, відчуття митців їх бачення світу. Фахівців культурних закладів (музеїв, галерей, бібліотек, культурних центрів, тощо) навчити навикам аудіодискрипції та умінням організовувати заходи для такої категорії людей. До заходів будуть залучені художники, поети, музиканти, астрологи, біоенергетики, які спільно з незрячими учасниками створюватимуть цікавий культурний продукт. Та головне – виховувати у суспільства толерантність, взаємоповагу, любов до прекрасного. Ми не можемо навчити незрячих людей бачити, але повинні зробити все, щоб навчити їх жити в цьому світі без обмежень.
112.
ID: 3INC31-1302
Назва проекту: ІНКЛЮЗИВНИЙ БІБЛІОТЕЧНИЙ ПРОСТІР З DOTCROSSING
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 499700.00
Запитувана сума від УКФ: 499700.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Міжнародна Благодійна Організація “Німецько-Українська Партнерська Мережа”
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Створення інклюзивного бібліотечного простору в двох бібліотеках, створення інклюзивного бібліотечного пункту завдяки закупівлі книг у маленьких видавців та стимуляцію інклюзивних процесів завдяки семінарам для бібліотекарів та поширення використання краудсервісу DOTCROSSING
113.
ID: 3INC31-1317
Назва проекту: Всеукраїнський форум-конкурс «Дари ДоброТи»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 500000.00
Запитувана сума від УКФ: 500000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд «ПАРЕА»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Всеукраїнський форум-конкурс «Дари ДоброТи» має на меті розвиток творчих здібностей у дітей і підлітків з інвалідністю, сприяння процесу реабілітації і соціальної адаптації засобами мистецтва. Залучення осіб з інвалідністю до занять з різних видів художньої творчості, літературного, музичного та театрального мистецтв, удосконалення професійної майстерності; всебічне вивчення проблем творчої діяльності та виявлення нових талантів, розширення творчих зв’язків у різних регіонах та обмін досвідом реабілітації і адаптації у суспільстві; привернення уваги до проблем дітей та підлітків з інвалідністю, які виховуються в дитячих будинках; залучення провідних діячів культури і мистецтв, педагогів, психологів, інших спеціалістів для надання творчої та методичної допомоги
114.
ID: 3INC31-1520
Назва проекту: Інформаційна кампанія "Що таке аутизм"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 498125
Запитувана сума від УКФ: 498125
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «РРП Груп» (бренд – Ivory films)
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Інформаційна кампанія на телебаченні та в мережі інтернет, яка у формі коротких відеороликів розповідає широкій аудиторії як розвиваються і живуть люди з аутизмом впродовж життя; за допомогою яких методів та інструментів можливо соціалізувати аутистів та встановити контакт з ними. Результатом перегляду відео буде змінення ставлення до людей з аутизмом.
115.
ID: 3INC31-1656
Назва проекту: Доступність музеїв для відвідувачів з інтелектуальними порушеннями
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 490469.00
Запитувана сума від УКФ: 490469.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, м. Кременець Тернопільської області, м. Дубно Рівненської області,
Опис проекту: Мета - розширення навичок роботи українських музеїв з інклюзивними аудиторіями, а саме з людьми з інтелектуальними порушеннями (далі - ІП). Виконавець – національна мережа із 117 НДО для людей з ІП у співпраці з Національним музеєм мистецтв ім.Ханенків та Кременецьким краєзнавчим музеєм. Будуть розроблені методичні рекомендації щодо організації доступності, проведене навчання для 50 працівників 25 музеїв України, виготовлена брошура спрощеною мовою для людей з ІП про правила поведінки в музеї «Я збираюсь до музею» тощо. Результати проекту будуть поширенні серед мережі НДО та музеїв, в тому числі під час національної конференції до Всесвітнього дня психічного здоров’я, присвяченій питанням інклюзії.
116.
ID: 3INC31-1700
Назва проекту: Інформаційна кампанія з просування видатних осіб з інвалідністю міста Бровари «На рівні з усіма»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 499735.72
Запитувана сума від УКФ: 499735.72
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Інклюзивно-ресурсний центр Броварської Міської Ради Київської області
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: місто Бровари, Київської області,
Опис проекту: Мета проекту – підвищення рівня обізнаності жителів міста Бровари Київської області про життя видатних людей з особливими потребами, у тому числі митців з інвалідністю у місті Бровари, шляхом реалізації інформаційної кампанії «На рівні з усіма» протягом літа/осені 2020 року. Результатами проекту є запуск ТВ-проекту «На рівні з усіма» у кількості 25 програм, випуск 2000 брошур під назвою «Ми живемо НА РІВНІ З УСІМА. м. Бровари 2020.» та проведення двох мистецьких майстер-класів для творчих дітей з інвалідністю на базі Інклюзивно-ресурсного центру Броварської Міської ради.
117.
ID: 3INC31-2202
Назва проекту: Театр Рівності
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 500000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Барська міська рада
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Бар, Вінницька область, Вінниця, Вінницька область, Кам'янець-Подільський, Хмельницька область, Львів, Львівська область,
Опис проекту: Проєкт «Театр Рівності» має не меті соціалізацію і включення до культурного процесу людей з вадами зору засобами театрального мистецтва та підвищення у суспільстві рівня толерантності до людей з інвалідністю шляхом створення літературно-музичної композиції за творами поетеси Світлани Травневої, де на сцені гратимуть люди з вадами зору, а в залі глядачі переглядатимуть виставу з закритими очима. Інноваційність проєкту полягає у використанні технології квадрозвуку, яка дозволить глядачеві навіть у темряві відчувати об’ємність та рух звуку у просторі. Показ вистави планується у містах, де є потужні підприємства УТОСу: Бар, Вінниця, Кам’янець-Подільський, Львів. За створеною ЛМК буде видано книгу з елементами друку шрифтом Брайля.
118.
ID: 3INC31-2815
Назва проекту: Їх врятувала творчість. Історії успіху
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 499958
Запитувана сума від УКФ: 499958
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХЕРСОН ПЛЮС ПРОДАКШН"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Херсонська область,
Опис проекту: Історії успіху мають величезну силу, силу прикладу – зроби як я, рухайся у правильному напрямку і в тебе все вийде! Герої масштабної інформаційної кампанії «Їх врятувала творчість. Історії успіху» - люди, що не мають обмежень у мистецтві, не зважаючи на фізичні обмеження. Художник, що малює без рук. Театр «сонячних» дітей. Вокальний колектив незрячих, що співає душею. Драматичний актор, який вади у русі зробив творчою «фішкою». Мистецтво на дотик: бісероплетіння з допомогою смартфона для слабозорих… Історії наших героїв надихнуть багатьох українців творити, йти до своєї мети, а також змінять ставлення багатьох пересічних громадян до культурного продукту, який створено людьми з інвалідністю.
119.
ID: 3INC31-3331
Назва проекту: Культурні продукти Рівненщини без обмежень
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 485585
Запитувана сума від УКФ: 485585
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “Регіональний центр розвитку “Тріада”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Острог, місто Дубно, місто Рівне, село Пересопниця Рівненського району Рівненської області,
Опис проекту: ГО “Регіональний центр розвитку “Тріада” у співпраці з ГО “Генерація успішної дії” розробили проект з адаптації основних культурних продуктів Рівненської області до потреб людей з порушеннями зору та слуху. Проект передбачає проведення 1 інформаційно-мотиваційного семінару для 35 провайдерів культурних послуг, 1 тренінгу для 10 провайдерів культурних послуг, 5 менторських стратегічних сесій, адаптацію 5 культурних об’єктів до потреб людей з інвалідністю та створення 5 екскурсій із пакетом комплементарних адаптованих матеріалів, розробку відео-уроку з основ жестової мови та інформаційно-методичних рекомендацій з алгоритму адаптації культурних об’єктів та їх послуг до потреб людей з інвалідністю, що в подальшому будуть доступні для широкого загалу
120.
ID: 3INC31-3518
Назва проекту: Fashion party «Ми в тренді»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 298873.00
Запитувана сума від УКФ: 298873.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Херсонська обласна організація підтримки дітей з інвалідністю та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини»
Культурний сектор: Дизайн та мода
Міста реалізації: м. Херсон, м. Вінниця, м. Миколаїв,
Опис проекту: В трьох містах України три українські дизайнери розроблять дизайн та пошиють одяг для тридцяти дітей та молоді, у тому числі з інвалідністю. Три колекції одягу будуть представлені у м. Херсоні на Fashion party «Ми в тренді». Кожен з тридцяти учасників продемонструє одяг, впевненість, талант і творчість. Ця подія дуже важлива не лише для родин, які виховують дітей з інвалідністю, а й для всього суспільства. Суспільство повинно звикнути до того, що особливі діти є серед нас, а їх участь в таких заходах повинна стати нормою. Під час заходу буде презентована фотовиставка світлин учасників проекту. Всі учасники отримують одяг та фото на пам’ять.
121.
ID: 3INC31-3570
Назва проекту: Звук
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 535100
Запитувана сума від УКФ: 498500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Відчуй"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Існує уявлення, що люди з порушенням слуху не здатні сприйняти світ звуків та не мають жодного уявлення чи думки про нього. Крик дитини, розбитий посуд, хвилі у калюжі чи шелест опалого листя – невже все це не має жодного значення для нечуючої людини? Нашою метою є створити мультимедійну фотовиставку з залученням людей з порушенням слуху, в якій би було відображено різні сторони звуку (як він виглядає, як звучить, чим є та як його відчувають люди з порушенням слуху) який би мав силу переконати наше суспільство у тому, що найголовніше – це вміти відчувати і тоді відсутність слуху – не може стати завадою на шляху до щастя.
122.
ID: 3INC31-3609
Назва проекту: Сучасна інклюзивна креативна студія для молоді "MICS 4U" 2.0
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 497786
Запитувана сума від УКФ: 497786
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальна установа «Чернігівський обласний молодіжний центр» Чернігівської обласної ради
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Чернігів, Чернігівська область, Україна,
Опис проекту: Проект має на меті пропагувати у суспільстві повагу до прав людей з інвалідністю через навчання молоді Чернігова яка має інвалідність, створення та підтримку культурних продуктів, які присвячені темі інклюзії, на базі сучасної інклюзивної креативної студії для молоді "MICS 4U" у Чернігівському обласному молодіжному центрі. Нашим проєктом передбачено роботу з молоддю у чотирьох напрямках: живопис та арт-терапія; фотографія; ілюстрація; робота з коуч-мотиватором. Це допоможе їм просувати свої творчі ідеї, долучатись до громадського життя громади, актуалізувати соціальні проблеми, зокрема ті, що стосуються людей з інвалідністю. Створена студія буде продовжувати працювати і після завершення проєкту, що забезпечить стійкість його результатів.
123.
ID: 3INC31-3626
Назва проекту: Від інклюзивного музею до інклюзивної громаді
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 457450
Запитувана сума від УКФ: 457450
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Харківська обласна фундація "Громадська Альтернатива"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харківська область,
Опис проекту: Створити модель розвитку інклюзивних інціатив місцевих громад на рівні музею. Налагодити співпрацю між музеями Харківської області та місцевими громадами (10 музеїв та 10 громад, спільний тренінг), навчити оцінювати потенціал для розвитку інклюзії, визначати потреби, складати план роботи по запровадженню інклюзії (10 планів), залучати місцевих та регіональних партнерів. Привернення уваги місцевого бізнесу та донорів до потреб музеїв в темі інклюзії. Розвиток мереж співпраці на регіональному рівні. Сприяння підвищення соціальної та громадської ролі музеїв. Забезпечення окремих музеїв інклюзивними аудіогідами (3 двомовних аудіогіди) та іншими матеріалами (стійки для матеріалів, роздруківки, тощо).
124.
ID: 3INC31-5338
Назва проекту: Театр не для всіх, а для кожного
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 498294.16
Запитувана сума від УКФ: 498294.16
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР НА ПОДОЛІ"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Адаптація вистав для повного сприйняття інформації для людей із вадами зору і слуху. Мета проекту забезпечити вільний доступ до театрального мистецтва та створити комфортні умови для відвідування театру людьми з інвалідністю. Результат - толерантне суспільство, доступне мистецтво, формування прикладу та напрацювань для впровадження проекту у інших театрах.
125.
ID: 3INC31-5597
Назва проекту: Від серця до серця
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 491720
Запитувана сума від УКФ: 491720
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Соколова Ірина Василівна
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Харків, Київ, Львів,
Опис проекту: Мета проекту — залучення дітей з особливостями розвитку до культурного життя суспільства, сприяння соціалізації та національній самоідентифікації таких діточок, а також популяризація інклюзії серед широких верств населення. У рамках проекту проводитиметься ряд арт- терапевтичних занять за участі дітей з особливими освітніми потребами. Планується конкурс малюнків серед учнів спеціалізованих освітніх закладів. На основі кращих дитячих робіт молоді українські дизайнери (також на конкурсній основі) створюватимуть арт-плакати та інфографіку, щоб здійснити широку інформаційну кампанію і долучити суспільство до проблем інклюзії в Україні. Планується проведення виставок плакатів, випуск промоматеріалів, а також артбука для розповсюдження у державних лікарнях, бібліотеках, школах тощо на безкоштовній основі.
126.
ID: 3INC31-5726
Назва проекту: Світ особливих людей
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 499996.03
Запитувана сума від УКФ: 499996.03
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Хмельницький національний університет
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Хмельницький,
Опис проекту: Культурно-просвітницький проект «Світ особливих людей» спрямований на соціалізацію дітей з інвалідністю в інклюзивному просторі, виховання в суспільстві поваги до прав і свобод людей з інвалідністю, сприяння розвиненню навичок роботи з інклюзивними аудиторіями через освітньо-мистецькі практики та здійснення інформатизації суспільства щодо особливостей розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Проект передбачає низку заходів по ознайомленню широкої аудиторії з особливостями покращення взаємодії батьків та їх особливих дітей, особливостями створення інклюзивного суспільства у освітньому просторі, подоланню емоційного вигорання в інклюзивному освітньому просторі, емпатійним сприйняттям людей з особливостями розвитку. За результатами проведених заходів передбачається випуск інструментального посібника для батьків дітей з особливими потребами.
127.
ID: 3INC31-5813
Назва проекту: Онлайн курси "Універсальний дизайн в об’єктах культурній спадщини»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 485740
Запитувана сума від УКФ: 485740
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Спілка громадських організацій інвалідів Києва, СГОІК
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ , доступ до онлайн курсу буде з усієї України,
Опис проекту: Мета проекту – розширення можливості доступу людей з інвалідністю та інших маломобільних категорій населення до об’єктів культурної спадщини, через запуск онлайн курсів "Універсальний дизайн в об’єктах культурній спадщини». Короктострокові результати: - Створено унікальний курс з переводим міжнародним досвідом по забезпеченню універсального дизайну в об’єктах культурної спадщини - Інформація про онлайн курс поширена серед ключових зацікавлених сторін - Інформація поширена серед навчальних закладів - Курс отримав позитивні відгуки від слухачів - Не менше 3 тисяч стали слухачами курсу Впровадження елементів універсального дизайну до об’єктів культурної спадщини створиться можливість дотримання культурних прав широкого кола громадян.
128.
ID: 3INC31-5869
Назва проекту: Форум "InclART"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 454800
Запитувана сума від УКФ: 295680
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Полтавський міський Будинок культури
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: місто Полтава,
Опис проекту: Діти з інвалідністю, які проте мають посилені природні таланти до певного виду мистецтва, у результаті фахового навчання з педагогами, які мають відповідні компетенції та досвід, потім у дорослому житті можуть залучити себе не лише до низько-кваліфікаційної роботи на профільних підприємствах, а й стати повноцінними працівниками музичних творчих колективів, викладати, вести активне соціальне життя. Для цього має бути відповідна кількість професійних викладачів у дитячих музичних, художніх, хореографічних та театральних школах, що мають бажання та навички праці з такими дітьми. Для збільшення їх появи та полегшення роботи вже практикуючих інклюзію мистецьких викладчів у Центральному регіоні України і має відбутися наш Форум "InclART"
129.
ID: 3INC31-5877
Назва проекту: Музика - важлива. Музика - можлива.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 496510.92
Запитувана сума від УКФ: 496510.92
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Всеукраїнська благодійна організація "Даун Синдром"
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: м. Київ та Київська область. Музичний ансамбль буде функціонувати за участі дітей та підлітків із м. Києва та Київської області. Музичні заняття будуть проводитись у м.Києві., Всі регіони України будуть задіяні під час проведення інформаційної кампанії. Методичний посібник, розроблений в рамках проекту, буде розповсюджений у різних населених пунктах України.,
Опис проекту: Метою проекту є сприяння розвитку інклюзії у культурній галузі та суспільстві загалом шляхом створення та промоції арт-терапевтичного музичного ансамблю для дітей та підлітків із синдромом Дауна у Київському регіоні до кінця реалізації проекту. Створений арт-терапевтичний музичний ансамбль шумових інструментів дасть змогу дітям із ментальною інвалідністю розвинути свій потяг до музики та знайти спосіб реалізувати себе в соціумі. Інформаційна кампанія проекту є важливою складовою та реалізовуватиметься у кількох напрямках: відео-сюжети для соціальних мереж та різних видів ЗМІ, зовнішня реклама (сіті-лайти та ін.). Для музичних педагогів буде розроблено методичні рекомендації щодо навчання дітей з синдромом Дауна.
130.
ID: 3INC31-6059
Назва проекту: Мистецько-інклюзивний проект ”БЕЗМЕЖНІ”
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 640136.00
Запитувана сума від УКФ: 499720.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний Фонд "Українська Галицька Фундація"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Львівська область,
Опис проекту: Мета проекту: через створення інклюзивної театральної вистави за участю осіб з інвалідністю із двох будинків-інтернатів Львівщини та створення й поширення аудіоподкастів про різні види інвалідності, інклюзивність, права людини і т.д., сприяти формуванню у суспільстві цінностей недискримінації, прийняття та залучення людей з інвалідністю до суспільних процесів та до культурно-мистецьких зокрема. Також прагнемо, через участь у виставі, відвідування різних культурних заходів та проведення ряду арт-терапевтичних занять, допомогти у соціалізації та розвитку особистих навичок людей з інвалідністю, що все життя прожили в ізольованих закладах - будинках-інтернатах та підготувати їх до виходу із закладу. Водночас працюватимемо над створення інклюзивної ніші в театральному мистецтві
131.
ID: 3INC31-6242
Назва проекту: Створення інклюзивного хабу
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 846003.96
Запитувана сума від УКФ: 494735.96
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний фонд "Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом""
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: Мета проекту: розширити доступ до культурного та суспільного життя та створити можливості для особистісного культурного розвитку особам з інвалідністю шляхом створення інклюзивного ХАБу у місті Луцьку, як майданчика для мистецької та культурної комунікації та згуртування, реалізації творчих інклюзивних проектів, взаємодію через творчість.
132.
ID: 3INC31-6381
Назва проекту: ProMind
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 475200
Запитувана сума від УКФ: 475200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний фонд "Фонд майбутнього"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Проект передбачає розробку та запуск програмного продукту - мобільного додатку, що містить цифрові матеріали для навчання дітей з дит́ячим церебр́альним пара́лічем (надалі ДЦП) та долучення їх до шедеврів культури та мистецтва.
133.
ID: 3INC31-6414
Назва проекту: Читати, слухати, дивитися: Pro мистецтво
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 247603
Запитувана сума від УКФ: 247603
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Рівне, Рівненська область, м. Луцьк, м. Острог, м. Здолбунів, м. Сарни, м. Полонне Хмельницької області, смт Клевань,
Опис проекту: Розвиток умов для безперешкодної участі осіб з інвалідністю в культурно-мистецькому житті, створення для них можливостей для творчості, доступу до надбань культури і мистецтва. Ідея інклюзії буде реалізована шляхом формування діалогу між людьми з інвалідністю та здоровими людьми завдяки створенню мистецького інклюзивного простору в публічній бібліотеці, як «третього місця в житті громади», підтримці взаєморозуміння та толерантності завдяки мистецтву. В рамках проекту буде: організовано мобільну мистецьку локацію; створено інклюзивний освітній мистецький продукт – виставку постерів про митців з інвалідністю, аудіоверсії постерів; 10 тактильних 2D-картин, 10 відеоверсій жестовою мовою; проведені мистецькі Fluid Art інклюзивні майстер-класи для змішаних груп, інформаційно-просвітницька кампанія; пересувні виставки.
134.
ID: 3INC31-6456
Назва проекту: Повернення з темряви
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 499690.14
Запитувана сума від УКФ: 499690.14
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГО "Херсонське обласне відділення Соціологічної асоціації України"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Херсон, Київ, Харків, Івано-Франківськ, Львів, Миколаїв, Браїлов, Маріуполь, Ніжин, Умань, Уотертаун і Кемібрідж (США)),
Опис проекту: Ольга Скороходова – видатна українська письменниця та науковець, ім’я якої практично забули в Україні. Всі свої твори Скороходова написала будучу сліпоглухою. Ми хочемо повернути ім’я та культурну спадщину Ольги Скороходової Україні шляхом практичного використання її освітньо-мистецьких методів. Життя Скороходовї – це приклад історії успіху людини з серйозною інвалідністю. Творча спадщина Скороходової включає унікальну методику пізнання світу, яку можна використовувати як непересічну мистецьку практику. Для цього ми збираємося перекласти і видати книгу Скороходової (книга включатиме також розгорнуту біографію Скороходової), провести інклюзивну мистецьку резиденцію (для митців з інвалідністю та без неї) та провести низку інформаційних заходів (виставка і презентації в містах України та США).
135.
ID: 3INC31-6679
Назва проекту: Мистецтво без меж
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 180560
Запитувана сума від УКФ: 180560
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Інформаційне агентство "Медіа-Інформ"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Одеса та Одеська область,
Опис проекту: Метою програми є промоція творчості українських митців - людей з інвалідністю через інформаційну кампанію, а саме телебачення. В межах телевізійної передачі планується проводити інтерв'ю з українськими митцями з інвалідністю (письменниками, музикантами, художниками, скульпторами), презентувати продукти їхньої творчості. Таким чином, люди з особливими потребами постануть для суспільства як талановиті, успішні, багатогранні та відкриті світу особистості. Це сприятиме формуванню позитивного образу людини з інвалідністю та відкриє для широкого загалу нові грані українського мистецтва. Завданнями програми є ознайомлення українського суспільства зі специфікою світосприйняття особливих митців – людей з інвалідністю.
136.
ID: 3INC31-6716
Назва проекту: Мистецтво екожиття в інклюзивному суспільстві: «Давай знайдемо друга»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 429110
Запитувана сума від УКФ: 367000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: громадська організація «Екосенс»
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Запоріжжя,
Опис проекту: Наша мета – екологічне включення дітей і молоді з інвалідністю у суспільство та відображення довкілля і внутрішнього світу людей засобами мистецтва. Під час творчої резиденції на природі у комфортній атмосфері, у супроводі психологів та з допомогою художників малосоціалізовані діти з інвалідністю зможуть виявити себе у творах живопису, інсталяціях ленд-арту. Далі твори молодих митців будуть експонуватися на двох виставках-тренінгах, де спеціалісти допомагатимуть їм та відвідувачам спілкуватися, знаходячи друзів через спільні теми у творчості. Під час цих виставок більш соціалізовані митці з інклюзією проведуть майстер-класи для звичайних людей. На завершення проєкту діти-інваліди з допомогою цифрових технологій творять сайт із каталогом творів митців з інклюзією і телеграм-канал для спілкування.
137.
ID: 3INC31-6790
Назва проекту: Студія візуальної освіти 2020 - розвиток навичок роботи з інклюзивними аудиторіями через освітньо-мистецькі практики
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 479516.00
Запитувана сума від УКФ: 479516.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Всеукраїнська громадська організація "Сила Країни"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м.Київ. Місце проведення заходів проекту та місцезнаходження заявника - м.Київ., проте основний продукт проекту – Студія візуалізації прийматиме на навчання представників з усіх регіонів України для колаборації, обміну досвідом та національного рівня впливу проекту,
Опис проекту: Мета проекту - сприяти впровадженню інноваційних освітньо-мистецьких практик візуалізації у роботу з інклюзивними аудиторіями в Україні шляхом організації та проведення Студії педагогічної освіти для освітян, волонтерів, психологів, соціальних працівників та інших осіб, що працюють з людьми з інвалідністю. Цілі: 1) сформувати у цільової аудиторії актуальні компетентності щодо практик візуальної комунікації. 2) мотивувати учасників проекту масштабувати отримані навички візуальної освіти та провести власне заняття для інклюзивної аудиторії з практичним використанням інструментів, які були отримані під час навчання. 3) підвищити обізнаність українського суспільства з візуальними культурно-мистецькими практиками у роботі з інклюзивними аудиторіями.
138.
ID: 3INC31-6889
Назва проекту: «Особливі читання»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 495500
Запитувана сума від УКФ: 495500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ВИДАВНИЦТВО "РАНОК"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Харків, Київ, Львів,
Опис проекту: У рамках проекту планується видати три українські народні казки великим шрифтом, шрифтом Брайля, у вигляді коміксів та з використанням піктограм, а також створити й зробити загальнодоступною аудіокнигу. Учасники проекту — художники, літератори, педагоги, фахівці, представники громадського сектора, які опікуються розвитком інклюзивного середовища в Україні. Основна місія проекту – подарувати діточкам з особливими освітніми потребами можливість читати якісні книжки у доступних для них форматах, адже всі ми різні і можемо сприймати одну й ту саму інформацію у різні способи. Планується презентувати ці книжки на Львівському книжковому форуму, після чого наклад буде безкоштовно розповсюджений по бібліотеках та освітніх закладах України, де навчаються діти з особливими потребами.
139.
ID: 3INC31-6910
Назва проекту: "Музика без обмежень": Створення інклюзивного мистецького центру громади Нікольського району , Донецької області
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 413630.36
Запитувана сума від УКФ: 359830.36
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Нікольська районна музична школа ім. Д. К. Патричі
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: смт Нікольське, с. Кременівка, с. Кальчик, с. Заря, с. Темрюк,
Опис проекту: Створення комфортного середовища для мистецького розвитку дітей та дорослих з особливими потребами – мешканців Нікольського району. (Усунення перевантажень, стимулювання особистих досягнень у сферах мистецької діяльності. Забезпечення соціально-педагогічного захисту людей з особливими потребами.) Створення рівного доступу до якісної мистецької освіти. Можливість мистецького закладу реалізувати навчання відповідно до особливостей учнів, за наявністю відповідних освітніх програм та необхідних сучасних технічних засобів забезпечення їх реалізації. 2. Створення інклюзивного мистецького центру для молоді з особливими потребами на базі інноваційних молодіжних центрів у населених пунктах Нікольського району ( смт Нікольське, с. Заря, с. Кальчик, с. Кременівка, с. Темрюк) 3. Створення групи для інклюзивної мистецької освіти дітей та молоді у Нікольській районній музичній школі ім. Д.К.Патричі 4. Проведення виїзних масових заходів на базі інноваційних молодіжних центрів Нікольського району.
140.
ID: 3INC31-7041
Назва проекту: Інклюзивна професійна освіта
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 197655
Запитувана сума від УКФ: 197655
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний навчальний заклад "Запорізьке вище професійне училище"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Запоріжжя, область Запорізька,
Опис проекту: ДНЗ "Запорізьке вище професійне училище" перше і єдине в Запорізькій області, що працює за програмою інклюзивної професійної освіти, надає можливість особам з особливими потребами отримати професії "Декоратор вітрин", "Флорист", "Живописець" інші. Мета проекту: забезпечити якісне інклюзивне освітнє середовище для отримання особам з особливими потребами, інвалідністю професій художнього напряму; сприяти розвиненню у педагогічних працівників училища навичок роботи з інклюзивними групами; створення умов для поширення освітніх, мистецьких практик при організації інклюзивної професійної освіти. Результати: забезпечення майстерень, навчальних кабінетів сучасним обладнанням; навченість педагогічних працівників діяльності в інклюзивних групах; розповсюдження досвіду в системі професійної освіти (тематичні вебінари, семінари)
141.
ID: 3INC31-7110
Назва проекту: Кіно для незрячих людей
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 498800
Запитувана сума від УКФ: 498800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Боротьба за права"
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Уся територія України,
Опис проекту: Проект «Кіно для незрячих людей» має на меті збільшити можливості для людей з порушеннями зору вільно обирати способи участі у культурному житті та організації власного дозвілля, зокрема мати доступ до фільмів у кінотеатрах нарівні з усіма. У результаті втілення проекту буде створено аудіоопис до п’яти фільмів, які заплановано для широкого прокату 2020 року. Фільми в кінотеатрах будуть доступними для незрячих та слабозорих глядачів за допомогою мобільного додатка. До того ж, наявність аудіофайлів з описами на спеціальній онлайн-платформі дозволить безплатно переглядати фільми після розміщення їх у відкритому доступі.
142.
ID: 3INC31-7121
Назва проекту: Дельфійський марафон. Мистецтво - інший вимір
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 413826
Запитувана сума від УКФ: 413826
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Туристична компанія "ВД-Тревел"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Львів, Одеса,
Опис проекту: Проект покликаний залучити якомога більший прошарок суспільства до розуміння культурно-мистецьких потреб людей з вадами зору та слуху. 
143.
ID: 3INC31-7302
Назва проекту: Придумай і твори
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 142784.67
Запитувана сума від УКФ: 142784.67
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Попович Тарас Романович
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Львів, Львівська обл.,
Опис проекту: Придумай і Твори - це проект який провокує інклюзивну та творчу освіту у Львові. Творча освіта зазвичай є важко доступною для людей з інвалідністю. Проект надає людям із вадами зору можливість навчитись скульптурі, втілити свої ідеї у формі та відчути власну творчість на дотик.Проблема яку ми хочемо вирішити - освіта не є адаптована для людей із вадами зору. Ми хочемо розробити альтернативний інклюзивний механізам навчання, відтестити, налаштувати і паралельно передати його навчальним закладам Ціль проекту - це розвиток та промоція інклюзивної творчої освіти. Ми хочемо вчити люлей із вадами зору разом із людьми без вад зору. Дати їм можливість відчути себе через скульптуру, реалізувати свої ідеї в об'ємі, відчути власну творчіт на дотик. Для того щоб ліпити з глини не обов'язково дивитись, що ти ліпиш, ти можеш бачити це.
144.
ID: 3INC11-5871
Назва проекту: Арт-терапевтична студія "Територія добра"
Технічний відбір: Відхилено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 250000
Запитувана сума від УКФ: 250000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Черкаський державний технологічний університет
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Черкаси,
Опис проекту: Із жовтня 2019 року у Черкасах розпочала роботу арт-терапевтична студія "Територія добра". Проєкт має на меті реалізувати 3 напрями роботи: 1) проведення арт-терапевтечних занять для людей з інвалідністю; 2) створення практичних науково- методичних посібників з результатами роботи; 3) організація та проведення виставок, тренінгів та презентацій, що популяризують творчість людей з інвалідністю. Виконавши поставлені цілі, у межах проєкту ми зможемо мотивувати людей з інвалідністю, соціалізувати їх, показати їхні таланти та розробити власну арт-терапевтичну методику з такою категорією людей.
145.
ID: 3INC11-5889
Назва проекту: ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ДРУГА БРУСИЛІВСЬКА КНИЖКОВА ТОЛОКА»
Технічний відбір: Відхилено
Лот : ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 528807
Запитувана сума від УКФ: 484807
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "РІДНИЙ ДІМ - БРУСИЛІВЩИНА"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: смт Брусилів, Житомирська область,
Опис проекту: «ДРУГА БРУСИЛІВСЬКА КНИЖКОВА ТОЛОКА» — одноденний літературно-мистецький фестиваль з міжнародною участю пізнавального, наукового та розважального змісту, який має на меті залучити жителів територіальних громад Східної Житомирщини до читання літератури та познайомити їх із творами українських письменників; представити широкому загалу обдаровану молодь та спонукати її до подальшого творчого розвитку; прищепити дітям любов до книги. Креативний простір з вільним доступом організовано на малій батьківщині Івана Огієнка (митрополита Іларіона) в смт Брусилів, Житомирської області. Він має декілька локацій: виставкова площа, презентаційна платформа з концертними програмами та художньо-мистецькими експозиціями, дитячий майданчик, поетична майстерня, науково-краєзнавча конференція присвячена 255-річчю від дня народження Тадеуша Чацького.
146.
ID: 3INC21-0510
Назва проекту: "Світ відкритий для всіх"
Технічний відбір: Відхилено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499176
Запитувана сума від УКФ: 499176
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Донецька обласна громадська організація "Творче об`єднання АРЛЕКІНО"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Маріуполь,
Опис проекту: Мета – Залучення дітей та підлітків з інвалідністю до доступного культурного продукту. Взаємодія дітей-артистів з своїми однолітками, розвиток контактів і навичок при спілкуванні з особами з інвалідністю. Проект передбачає: Створення і показ інтерактивного спектаклю «Маленький принц» для дітей з інвалідністю на базі Маріупольського театру ляльок. Результати: 1. Створення вистави на базі Маріупольського театру ляльок, за участю професійних акторів і слухачів Першої Маріупольської театральної школи-студії 2.Показ вистави для дітей з інвалідністю 3.Створення буклету та відео про подію, сторінкі в соцмережі
147.
ID: 3INC21-1049
Назва проекту: «Разом за синім птахом» : інклюзивна вистава
Технічний відбір: Відхилено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 491463.16
Запитувана сума від УКФ: 491463.16
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Департамент культури і туризму Запорізької міської ради
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м.Запоріжжя,
Опис проекту: Проєктом передбачається постановка вистави за участі дітей без психофізичних обмежень і дітей з особливими освітніми потребами (далі – ООП). Мета проєкту – продемонструвати широкому загалу творчий потенціал дітей з ООП, розвинути їх творчі здібності, сформувати у школярів толерантне ставлення до однолітків з ООП. Результатами проєкту стануть: - 5 показів інклюзивної вистави; - розвиток психофізичного апарату дітей з ООП, розширення їх можливостей соціалізації; - формування високих людських якостей у дітей без фізичних обмежень та підвищення самооцінки дітей з ООП; - ствердження у суспільстві думки про рівні можливості всіх людей і, відповідно, формування толерантного ставлення до дітей з ООП.
148.
ID: 3INC21-1700
Назва проекту: Студія інклюзивної професійної освіти «SPRING». Коротко: Студія «SPRING»
Технічний відбір: Відхилено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499457.89
Запитувана сума від УКФ: 499457.89
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Інклюзивно-ресурсний центр Броварської Міської Ради Київської області
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: на території міста Бровари, та території загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.№3,
Опис проекту: Мета проекту – створення гуртків із навчання найпростішим професіям та розвитку креативного підприємництва у дітей з особливими освітніми потребами в місті Бровари, Київської області, шляхом організації та проведення щонайменше двох гуртків із навчання простішим професіям протягом літа/осені 2020 року на базі Інклюзивно-Ресурсного центру. Результатами проекту є створена Студія «SPRING» та започатковано і проведена підготовка до професійного навчання, вибору майбутньої професії з точки зору профорієнтації не менше ніж 30 дітей. Також проведено дитяче свято, на якому привернули увагу громадськості до проблем дітей з особливим потремти та відібрано кандидатів для навчання у гуртках Студії. Після закінчення проекту Студія продовжить свою роботу.
149.
ID: 3INC21-2205-2
Назва проекту: Найкращі взірці сучасної та класичної літератури для слабозорих. Видання комплекту книг
Технічний відбір: Відхилено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 449907
Запитувана сума від УКФ: 449907
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ «Бібколектор»
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: місто Харків, Україна,
Опис проекту: Планується відібрати, підготувати та видати комплект книг для слабозорих людей, щоб вони мали можливість долучитися до читання без обмежень у виборі книг
150.
ID: 3INC21-5660
Назва проекту: Видатні незрячі, які зробили світ кращим
Технічний відбір: Відхилено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 227380
Запитувана сума від УКФ: 227380
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Підприємство об’єднання громадян «Об’єднана редакція періодичних видань Українського товариства сліпих «Заклик»
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Матеріали проекту будуть розповсюджені по всій Україні,
Опис проекту: Метою проекту є поширення інформації про можливості незрячих у різних сферах життя людства на прикладі видатних незрячих, які досягли успіху і визнання у всьому світі, зробивши вагомий внесок у розвиток освіти, науки, культури чи мистецтва. Проект передбачає видання книги у трьох форматах (плоскодрукованому, рельєфно-крапковому шрифтом Брайля та в уадіоформаті), яка міститиме історії про відомих незрячих людей різних епох та країн. Це дасть можливість громадськості більше дізнатись про незламну силу духу і можливості незрячих особистостей, а незрячим людям більше повірити у свій потенціал, надихнувшись позитивними прикладами.
151.
ID: 3INC21-5743
Назва проекту: Інклюзивний освітньо-мистецький табір для дітей з обмеженими можливостями здоров’я та їх родин «JoinUP»
Технічний відбір: Відхилено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499500
Запитувана сума від УКФ: 499500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Шен Вікторія Володимирівна
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проект реалізується з метою залучення дітей з обмеженими можливостями здоров'я до творчої самореалізації шляхом використання мистецьких практик як інструментів соціальної адаптації. У рамках двох змін 7-денного табору діти ознайомляться з різними творчими напрямами (музичними, художніми, хореографічними та театральними), що дозволить їм відчути себе рівноправними членами творчої команди та прийняти участь у музичному перфомансі. Спільна робота із фахівцями, волонтерами та однолітками сприятиме соціальній інтеграції, розвитку комунікативних компетенцій та реалізації індивідуальних творчих здібностей дітей з різними освітніми потребами незалежно від фізичного та розумового рівня.
152.
ID: 3INC21-6084
Назва проекту: Одеський художній музей на дотик: інклюзивний проєкт для людей з порушенням зору
Технічний відбір: Відхилено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 499490.00
Запитувана сума від УКФ: 499490.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальна установа «Одеський художній музей»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Культурна спадщина — це те, що належить всім громадянам України. Експозиція Одеського художнього музею є абсолютно недоступною для людей з порушенням зору. Головна мета проєкту — зробити частину експозиції музею доступною для людей з порушенням зору завдяки сучасним технологіям. Надруковані на 3D принтері копії скульптур та відтворені у рельєфних зображеннях живописні твори познайомлять відвідувачів з різними етапами в історії музею та міста, стилістичними напрямами та естетичними принципами мистецтва. Цей проєкт дасть можливість людям з порушення зору відвідувати Одеський художній музей та надасть можливість отримати один з найважливіших досвідів у для формування естетичного світогляду. Також це можливість зробити проблеми інклюзивності та толерантності більш видимими для суспільства.
153.
ID: 3INC21-7138
Назва проекту: «Додатковий тираж книги «Будуємо місточки завдяки сенсорній інтеграції» та пролонгація прав на переклад даної книги»
Технічний відбір: Відхилено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 208400.00
Запитувана сума від УКФ: 208400.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВЕМА КІДС"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: На сьогодні, історія та тематика книги є досить актуальними. У авторів книги «Будуємо місточки» сумарний досвід роботи і практики більше 40 років. Реалізація даного проекту дасть змогу спеціалістам та батькам дітей з особливостями розвитку ознайомитись з основами сенсорної інтеграції та сенсорної теорії. Це відмінна книга-ресурс, яка зрозуміло тлумачить особливості функціонування сенсорних систем, сенсорну інтеграцію і визначення проблем у цій сфері. У книзі є опитувальники, і вона сповнена практичними порадами і завданнями при певних труднощах, стратегіями поводження з проблемною поведінкою та адаптацією умов навколишнього середовища.
154.
ID: 3INC23-7138
Назва проекту: «Переклад зарубіжної спеціалізованої літератури з дієвими практичними рекомендаціями з метою соціальної адаптації людей з інвалідністю»
Технічний відбір: Відхилено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 500000.00
Запитувана сума від УКФ: 350000.00
Тип конкурсу: Міжнародний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВЕМА КІДС"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект ТОВ «ВЕМА КІДС» «Переклад зарубіжної спеціалізованої літератури з дієвими практичними рекомендаціями з метою соціальної адаптації людей з інвалідністю» спрямований на переклад особливої та важливої книги «Сенсорика або поведінка». Реалізація даного проекту дасть змогу спеціалістам та батькам дітей з особливостями розвитку на першому етапі ознайомитись з основами нейропсихологічної діагностики. Переклад даної книги є першим етапом перед проведенням майстер-класів авторів книги, що зможуть приїхати в Україну, а отже це стане можливістю для отримання міжнародного досвіду нашими національними спеціалістами в найближчому майбутньому стосовно такої важливої тематики в сфері інклюзивного суспільства.
155.
ID: 3INC23-7138-2
Назва проекту: «Презентація програми «Нейропсихологічна діагностика і корекція дитячого віку» на основі перекладу спеціалізованої книги «Сенсорика або поведінка»»
Технічний відбір: Відхилено
Лот : ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 500000.00
Запитувана сума від УКФ: 350000.00
Тип конкурсу: Міжнародний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВЕМА КІДС"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: проект ТОВ «ВЕМА КІДС» «Презентація програми «Нейропсихологічна діагностика і корекція дитячого віку» на основі перекладу спеціалізованої книги «Сенсорика або поведінка»» спрямований на презентацію основних методик по книзі «Сенсорика або поведінка» переклад якої заплановано ТОВ «ВЕМА КІДС». Реалізація даного проекту дасть змогу спеціалістам та батькам дітей з особливостями розвитку на презентації програми ознайомитись з основами нейропсихологічної діагностики, здійснити практичні заняття разом с автором книги.
156.
ID: 3INC32-6696
Назва проекту: Психологічна реабілітація жінок з інвалідністю через мистецтво
Технічний відбір: Відхилено
Лот : ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 537480.00
Запитувана сума від УКФ: 429984.00
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР "МАЙБУТТЯ"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м.Київ, Миколаїв, Ніжин, Полтава, Ужгород, Хмельницький, Херсон, Чернігів, Біла Церква, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Луцьк, Львів, Маріуполь,
Опис проекту: Залучення жінок з інвалідністю, які перенесли рак молочної залози до мистецьких практик (танець, фотографія) з метою збереження та відновлення їх фізичного, психічного та емоційного потенціалу шляхом проведення танцювально- фототерапевтичних заходів, підвищення мотивації інших пацієнток (поза проектом) щодо шляхів відновлення здоров’я та підвищення свідомості здорових жінок щодо профілактичного огляду молочних залоз.